در عصر فناوری‌های دیجیتال ما، اکثر مردم بدون نوشتن چیزی با دست به صورت روزمره زندگی می‌کنند، احتمالاً به جز فهرستی از خواربار. ما دستخط را تمرین نمی‌کنیم – حتی دانش‌آموزان بیشتر کارهای نوشتاری خود را با استفاده از رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ انجام می‌دهند، از انجام تکالیف تا یادداشت‌برداری از سخنرانی. با این حال، خلاصه تحقیقات ارائه شده در Handwriting در قرن 21 بیان می کند که مزایای واقعی نوشتن با دست عبارتند از: فعال شدن مغز، تأثیر بر موفقیت تحصیلی و پایه ای برای خواندن، نوشتن، زبان و تفکر انتقادی.

نحوه افزایش سرعت نوشتن در امتحان

اغلب اوقات ناتوانی ما در نوشتن سریع با حفظ خوانایی مشکل بزرگی نیست – این فقط یک مهارت است که کاربرد بسیار محدودی در زندگی روزمره دارد.

وضعیت در طول امتحانات تغییر می کند – ناگهان مجبور نیستید فقط با دست بنویسید، بلکه آن را سریع انجام دهید. انگشتان شما خسته می شوند، دست خط بدتر می شود. به ساعت نگاه می‌کنی و می‌بینی که به موقع نمی‌رسی، بیشتر و بیشتر عصبی می‌شوی، شروع می‌کنی به عجله کردن، فراموش می‌کنی چه می‌خواستی بگویی و به هم ریختگی وحشتناکی می‌کنی. اگر موقعیتی آشنا است، لازم نیست افسرده باشید – راه هایی وجود دارد که می توانید سرعت کلی نوشتن خود را بدون تمرین شبانه روز افزایش دهید. حتی بهتر از این، با تمرین مکانیکی نمی‌توانید به چیزهای زیادی برسید.

باید بدانید که دست‌نویس با تایپ کردن بسیار متفاوت است – شما نمی‌توانید با نوشتن سریع‌تر سرعت آن را افزایش دهید – می‌توانید با یادگیری استفاده مؤثرتر از توانایی نوشتاری موجود خود به نتایج بسیار بهتری برسید.

توانایی نوشتن سریع و منظم در امتحانات در حین پاسخ دادن به سوالات

یک نوع امتحانی که به احتمال زیاد در هر رشته ای با آن روبرو خواهید شد، نوشتن پاسخ های آزاد برای تعدادی سوال است. در اینجا چند ترفند وجود دارد که می توانید برای بهبود سرعت نوشتن خود از آنها استفاده کنید:

چی چرا
در صورت امکان، به جای پاراگراف، با نقاط گلوله بنویسید. این به شما دلیل موجهی برای نوشتن در یک قطعه، تمرکز بر مهم ترین جنبه های سوال و حذف جنبه های کمتر مهم می دهد. لازم نیست به ارتباط منطقی بین جملات فکر کنید. شما کمتر به سبک پاسخ‌هایتان اهمیت می‌دهید و وسوسه نمی‌شوید که پس از پایان سؤال به آن بازگردید.
تلاش خود را بسته به تعداد نمره ها تقسیم کنید. سوالات دارای تعداد متفاوتی از نمره ها هستند (معمولاً از 1 تا 10). همیشه باید از با ارزش ترین ها شروع کنید، در صورت امکان به آنها پاسخ دهید و به سمت کم ارزش ترین ها بروید و زمان معقولی را به هر یک از آنها اختصاص دهید. سوالات 1 امتیازی ارزش صرف ده دقیقه را برای نوشتن آنها ندارند – حتی اگر وقت بگذارید، احتمالا بهتر می توانید آن را در جای دیگری اعمال کنید.
عجله نکن اگر عصبی شوید و سعی کنید هر سوالی را در سریع ترین زمان ممکن به پایان برسانید، هم به دست خط و هم به سرعت نوشتن شما آسیب می رساند. شما نمی توانید واضح فکر کنید، اشتباهات زیادی مرتکب شوید، بعداً به سؤال برگردید و زمان بیشتری را برای اصلاحات تلف کنید تا زمانی که با دقت بنویسید و از همان ابتدا به چیزها فکر کنید.
سعی کنید از 1 صفحه در هر پاسخ استفاده کنید، زیرا کاغذ معمولاً در طول امتحانات مشکلی ندارد. نه تنها پاسخ‌های شما به‌صورت کاملاً جدا شده به نظر می‌رسند، بلکه این فرصت را نیز خواهید داشت که با استفاده از نقاط گلوله شماتیک برای پاسخ به همه سؤالات کوتاه بنویسید و اگر زمان اجازه داد، به آنها برگردید تا بعداً توضیح دهید.
در آزمون های آزمایشی شرکت کنید. این تنها راه برای دریافت احساسات واقعی از زمان و چند دقیقه است که می توانید به هر سوال خاص اختصاص دهید.
در صورت امکان اطلاعات را به صورت گرافیکی بیان کنید. نمودارها، نمودارها، نمودارها، جداول و غیره نه تنها به شما اجازه می‌دهند که پاسخ خود را به تصویر بکشید و آن را با چند حرکت بیان کنید که در غیر این صورت، چند ده کلمه را می‌گرفت، بلکه باعث می‌شود پاسخ‌های شما نیز از کل متمایز شود.

توانایی نوشتن سریع مقاله در امتحان

همه رشته ها شما را ملزم به نوشتن مقاله نمی کنند، اما برای کسانی که این کار را انجام می دهند، این نوع کار اعتبارات زیادی دارد. یادگیری نحوه نوشتن یک انشا خوب به طور منظم به موفقیت تحصیلی شما کمک می کند. در اینجا چند راه وجود دارد که به شما کمک می کند این کار را با موفقیت انجام دهید:

شماره 1 در محیط امتحان شبیه سازی شده توسط خودتان انشا بنویسید

تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از دانش آموزان هنگام آماده شدن برای امتحانات خود همه چیز را امتحان می کنند، اما یک تمرین واضح است. شرایط دقیق امتحان آینده خود را بیابید یا ایجاد کنید: ببینید چقدر زمان به شما داده می شود، آیا محدودیت کلمه وجود دارد یا خیر، در گذشته از چه سوالات و اعلان هایی برای این امتحان استفاده می شد و غیره. سپس بنشینید و مقاله ای بنویسید که این شرایط را تا حد امکان شبیه سازی کند. علاوه بر این، می توانید یادداشت کنید که برای نوشتن یک مقاله با اندازه خاص به چه مقدار زمان نیاز دارید.

شماره 2 با یک طرح کلی شروع کنید

صرف کردن دقایق باارزش برای هر چیزی، اما برای نوشتن واقعی در طول امتحان، ممکن است تقریباً از نظر جسمی دردناک باشد، اما به ما اعتماد کنید: هر دقیقه ای که صرف برنامه ریزی و تهیه طرح کلی می کنید، احتمالاً ده دقیقه بعد شما را نجات می دهد. تمام نکات اصلی و پشتیبان را برشمارید، ترتیب ذکر آنها، نحوه پیوند مقدمه شما با نتیجه گیری و غیره را تنظیم کنید – یا حداقل آنها را با کلمات کلیدی علامت گذاری کنید تا چیزی فراموش نشود.

3 از کمال گرایی دوری کنید

مهم نیست که چه نوع نوشتنی انجام می دهید، ایده خوبی است، اما زمانی که زمان شما محدود است، واقعا مهم است. بیش از حد به آن فکر نکنید – وظیفه شما نوشتن هر چه سریع‌تر و واضح‌تر است، نه نوشتن یک شاهکار برای اعصار. نظر خود را برسانید و چیزهایی را که قبلاً نوشته اید اصلاح نکنید، مگر اینکه به وضوح اشتباه کرده باشید.

شماره 4 از قبل در مورد ساختار مقاله خود تصمیم بگیرید

این ترفند به این دلیل مفید است که برای شما مرزهایی ایجاد می‌کند که در آن کار کنید و اجازه نمی‌دهد وقتی با موضوعی غیرمنتظره برخورد می‌کنید ذهن‌تان بی‌تاب شود. اگر از قبل تصمیم گرفتید که مقاله شما صرف نظر از موضوعش دقیقاً 5 پاراگراف داشته باشد، وقتی وظیفه به شما داده شد، فقط باید این قالب را با نوشته خود بدون ایجاد یک قطعه متن بی شکل پر کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =