آموزش مقاله نویسی در علوم اجتماعی

نوشتار آکادمیک به سبک خاصی از بیان اشاره دارد که محققان از آن برای تعیین مرزهای فکری رشته ها و حوزه های تخصصی خود استفاده می کنند. از خصوصیات نوشتار آکادمیک می توان به لحن رسمی ، استفاده از دیدگاه شخص سوم به جای شخص اول شخص (معمولاً) ، تمرکز واضح بر روی مسئله تحقیق مورد تحقیق و انتخاب دقیق کلمات اشاره کرد. مانند زبانهای تخصصی که در مشاغل دیگر مانند حقوق یا پزشکی پذیرفته شده اند ، نوشتار دانشگاهی برای انتقال معنای مورد توافق در مورد ایده ها یا مفاهیم پیچیده برای گروهی از متخصصان علمی طراحی شده است.


 

اهمیت نوشتن آکادمیک خوب

اگرچه فرم پذیرفته شده آکادمیک در علوم اجتماعی بسته به چارچوب روش شناختی و مخاطبان مورد نظر می تواند بسیار متفاوت باشد ، اما بیشتر مقالات در سطح تحقیق نیاز به توجه دقیق به عناصر سبک زیر دارند:

I. تصویر بزرگ
بر خلاف داستان نویسی یا روزنامه نگاری ، ساختار کلی نوشتار دانشگاهی رسمی و منطقی است. باید منسجم باشد و دارای یک ایده ایده آل منطقی باشد. این بدان معنی است که قطعات مختلف به هم متصل شده و یک کل واحد را تشکیل می دهند. باید بین جملات و پاراگراف ها پیوند روایی وجود داشته باشد تا خواننده بتواند استدلال شما را دنبال کند و همه منابع به درستی ذکر شوند.

دوم لحن
لحن کلی اشاره به نگرش در یک قطعه از نوشتن منتقل شده است. در طول مقاله خود مهم است که شما استدلال های دیگران را منصفانه و با لحن روایی مناسب ارائه دهید. هنگام ارائه موضع یا استدلالی که مخالف آن هستید ، این استدلال را به طور دقیق و بدون زبان بارگیری یا مغرضانه توصیف کنید. در نوشتار دانشگاهی ، از نویسنده انتظار می رود که مسئله تحقیق را از دیدگاه معتبر بررسی کند. بنابراین ، باید با استدلال قوت نقاط استدلال خود را ، با استفاده از زبانی خنثی ، نه مقابله ای یا نفرت انگیز ، بیان کنید.

III Diction
Diction به انتخاب کلماتی که ما ما هستید گفته می شود. آگاهی از کلماتی که استفاده می کنید از اهمیت برخوردار است زیرا کلماتی که تقریباً دارای علامت گذاری یکسانی هستند (تعریف فرهنگ لغت) می توانند معنای بسیار متفاوتی داشته باشند [معنای ضمنی]. این امر به ویژه در نگارش آکادمیک صادق است زیرا کلمات و اصطلاحات می توانند معنای ظریفی را شکل دهند که ایده ، مفهوم یا پدیده خاصی را که از فرهنگ معرفتی آن رشته استخراج شده است ، توصیف کند. بنابراین ، از کلمات مشخص (نه عمومی) استفاده کنید که معنای خاصی را منتقل می کنند. اگر این کار بدون سردرگمی خواننده امکان پذیر نیست ، پس باید منظور شما را در زمینه چگونگی استفاده از این کلمه در یک رشته توضیح دهید.

چهارم زبان
استفاده واضح از زبان در نوشتن دانشگاهی ضروری است. پاراگراف های خوب ساختار یافته و جملات موضوعی واضح ، خواننده را قادر می سازد بدون هیچ مشکلی از خط فکری شما پیروی کند. زبان شما باید مختصر ، رسمی و دقیقاً همان چیزی را بیان کند که می خواهید معنایش باشد. از عبارات مبهم که به اندازه کافی خاص و دقیق نیستند تا خواننده بتواند معنای دقیق [“آنها” ، “ما” ، “مردم” ، “سازمان” و غیره) را بگیرد ، از اختصارهایی مانند “یعنی” [به عبارت دیگر “خودداری کنید. ] ، ‘به عنوان مثال’ [“به عنوان مثال”] ، و انقباضات ، مانند ، “نکن” ، “نیست” ، و غیره

V. کنوانسیون دانشگاهی
استناد به منابع در متن مقاله شما و ارائه لیستی از منابع به صورت پاورقی یا پاورقی یکی از جنبه های بسیار مهم نوشتن دانشگاه است. ضروری است که همیشه منبع هرگونه ایده ، یافته تحقیق ، داده یا متن نقل شده را که در مقاله خود به عنوان دفاعی در برابر ادعای دزدی ادبی استفاده کرده اید ، تصدیق کنید. استناد به منابع نیز مهم است زیرا به خواننده این امکان را می دهد تا منابعی را که استفاده کرده اید شناسایی کرده و به طور مستقل یافته ها و نتیجه گیری های شما را تأیید کند.

ششم استدلال های مبتنی بر شواهد
اغلب از شما می خواهند که دیدگاه خود را درباره مسئله تحقیق بیان کنید. با این حال ، آنچه در نوشتن دانشگاهی ارزشمند است این است که نظرات بر اساس درک صحیح از دانش و بحث های دانشگاهی مرتبط است که در رشته شما وجود دارد و از آن خارج می شود. شما باید نظر خود را با شواهدی از منابع علمی تأیید کنید. این باید یک موضع گیری عینی باشد که به عنوان یک استدلال منطقی ارائه شود. کیفیت شواهد شما قدرت استدلال شما را تعیین می کند. چالش این است که خواننده را از طریق نوشتاری کاملاً مستند ، منسجم و دارای ساختار منطقی ، به معتبر بودن نظر خود متقاعد کنید.

هفتم پایان نامه محور
نوشتن مقاله “مبتنی بر پایان نامه” است ، به این معنی که نقطه شروع یک چشم انداز ، ایده یا “پایان نامه” خاص است که برای مسئله تحقیق انتخاب شده اعمال می شود ، مانند ایجاد ، اثبات یا رد راه حل های پرسش های مطرح شده برای موضوع؛ صرف توصیف یک موضوع بدون س questionsالات تحقیق واجد شرایط نوشتن دانشگاهی نیست.

VIII پیچیدگی و تفکر مرتبه بالاتر
یکی از کارکردهای اصلی نوشتن دانشگاهی توصیف ایده های پیچیده تا حد امکان است. این مهارت ها که اغلب به عنوان مهارت های تفکر مرتبه بالاتر شناخته می شوند ، شامل فرآیندهای شناختی است که برای درک ، حل مشکلات و بیان مفاهیم استفاده می شود یا ایده های انتزاعی را توصیف می کند که نمی توان به راحتی با تصاویر عمل کرد ، به آنها اشاره کرد یا نشان داد.


 

استراتژی های …

درک مقاله دانشگاهی و اصطلاحات اصولی آن

بسیار تعریف اصطلاحات مخصوص یک صنف خاص زبان به طور خاص زیر گروه از مردم است . بنابراین ، در زندگی مدرن دانشگاهی ، اصطلاحات اصطلاحی زبان و معنای خاصی است که به کلمات و عبارات خاص یک رشته یا حوزه تحصیلی اختصاص داده شده است. به عنوان مثال ، ایده منطقی بودن ممکن است در علوم سیاسی و روانشناسی معنای کلی یکسانی داشته باشد ، اما کاربرد آن برای درک و تبیین پدیده ها در حوزه تحقیقاتی یک رشته ممکن است تفاوت های ظریفی بر اساس نحوه استفاده مفهوم از سوی دانشمندان در آن رشته داشته باشد. به نظریه ها و عملکرد آنها

با توجه به این مهم ، مهم است که اصطلاحات تخصصی [به معنای اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات است] را باید به طور دقیق مورد استفاده قرار داده و تحت شرایط مناسب به کار برد . فرهنگ نامه های خاص موضوع بهترین مکان برای تأیید معنای اصطلاحات در متن یک رشته خاص است. این موارد را می توانید با جستجو در کاتالوگ کتابخانه دانشگاه Spalding پیدا کنید . برای شما مناسب است که از زبان تخصصی در رشته تحصیلی خود استفاده کنید ، اما هنگام نوشتن برای مخاطبان غیر دانشگاهی یا عمومی از استفاده از این زبان خودداری کنید.


مشکلات نوشتن مات

نوشتار آکادمیک سنتی می تواند از نحو یا اصطلاحات پیچیده و بی جهت پیچیده ای استفاده کند که خارج از متن بیان شده یا به خوبی تعریف نشده باشد. هنگام نوشتن ، به ویژه از این مشکلات جلوگیری کنید:

1. استفاده بیش از حد از اصطلاحات تخصصی . بله ، استفاده از زبان تخصصی و سبک رسمی بیان برای شما مناسب است ، اما این به معنای استفاده از “کلمات بزرگ” صرفاً برای انجام این کار نیست. استفاده بیش از حد از کلمات پیچیده یا مبهم یا نوشتن جمله های پیچیده جمله به خوانندگان این تصور را می دهد که مقاله شما بیشتر به سبک مربوط است تا ماده. این خواننده را به این سال سوق می دهد که آیا شما واقعاً می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید؟ تمرکز بر ایجاد نثر روشن و ظریف است که اعتماد به اصطلاحات تخصصی را به حداقل برساند.

2. استفاده نامناسب از اصطلاحات تخصصی . از آنجا که با مفاهیم ، تحقیقات و داده های موضوع خود سر و کار دارید ، باید از زبان فنی متناسب با این رشته استفاده کنید. با این وجود ، هیچ چیز سریعتر از کاربرد نامناسب یک اصطلاح یا مفهوم ، اعتبار مطالعه شما را تضعیف می کند. از به کار بردن اصطلاحاتی که از معنای آن مطمئن نیستید پرهیز کنید – فقط حدس نزنید یا تصور کنید! در فرهنگ لغت های تخصصی و خاص به معنی اصطلاحات بپردازید. این موارد را می توان با جستجوی کاتالوگ کتابخانه دانشگاه Spalding ، وارد کردن ، برای مثال ، عبارت “جامعه شناسی و فرهنگ نامه ها” یافت.


سایر مشکلات برای جلوگیری از

علاوه بر درک استفاده از زبان تخصصی ، جنبه های دیگری از نوشتن دانشگاهی در علوم اجتماعی وجود دارد که باید از آنها آگاهی داشته باشید . این شامل:

 • اسم شخصی . استفاده بیش از حد از اسم های شخصی [مثلاً من ، من ، شما ، ما] ممکن است خواننده را به این باور برساند که مطالعه بیش از حد ذهنی بوده است. استفاده از این کلمات ممکن است فقط برای جلوگیری از ارائه شواهد تجربی در مورد مسئله تحقیق تعبیر شود.
 • دستورات . از دستورالعمل هایی که خواننده را به “این کار” یا “انجام آن” می طلبد ، خودداری کنید. دستورالعمل ها باید به عنوان توصیه های مبتنی بر شواهد یا اهداف منجر به نتایج خاص تنظیم شوند.
 • لحن غیررسمی ، مکالمه ای با استفاده از اصطلاحات عامیانه و اصطلاحات . نوشتن دانشگاهی به دستور زبان عالی و ساختار دقیق کلمات متکی است. روایت شما نباید شامل گویش های منطقه ای یا اصطلاحات عامیانه باشد زیرا می توانند برای تفسیر باز باشند. مستقیم و مختصر باشد
 • کلامی بودن مختصر ، صریح و نوشتن بودن که زبان گیج کننده ای ندارد تمرکز کنید . با این کار ، شما می توانید احتمال سو reader تفسیر خواننده درباره طرح تحقیق و هدف مطالعه خود را از بین ببرید.
 • عبارات مبهم (به عنوان مثال ، “آنها” ، “ما” ، “مردم” ، “شرکت” ، “آن منطقه” و غیره). خلاصه بودن در نوشتار همچنین شامل پرهیز از اشاره مبهم به اشخاص ، مکانها یا چیزها است. در حین تصحیح مقاله خود ، هر گزاره مبهمی را که فاقد زمینه است ، جستجو و ویرایش کنید.
 • لیست های شماره گذاری شده و موارد گلوله ای . استفاده از موارد یا لیست های گلوله ای فقط در صورت استفاده از روایت نیاز به وضوح مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، گفتن اینكه “چهار مشكل اصلی صندوق های تامینی عبارتند از:” خوب است و سپس آنها را 1 ، 2 ، 3 ، 4 فهرست كنید. . با توجه به این ، سوالی که هنگام تصحیح باید از خود بپرسید این است: چرا در وهله اول به جای شروع کار با تجزیه و تحلیل سیستماتیک هر مورد ، ابتدا با یک لیست شروع می شود؟
 • نوشتاری توصیفی . توصیف یک مسئله تحقیق ابزاری مهم در زمینه سازی یک مطالعه است و در واقع ، برخی توصیفات لازم است زیرا شما نمی توانید تصور کنید خواننده همه چیز را در مورد موضوع می داند. با این حال ، محتوای مقاله شما باید به روش ، تجزیه و تحلیل و تفسیر یافته ها و پیامدهای آنها در مورد مسئله تحقیق و نه اطلاعات پیشین و توصیف مسائل مماس متمرکز باشد.
 • تجارب شخصی با استفاده از تجربه شخصی [به عنوان مثال ، سفر به خارج از کشور ؛ مراقبت از فرد مبتلا به بیماری آلزایمر] می تواند روشی م effectiveثر در جذب خوانندگان در درک مسئله تحقیق باشد. از تجربه شخصی فقط به عنوان مثال استفاده کنید ، زیرا نوشتن دانشگاهی به تحقیقات مبتنی بر شواهد متکی است. انجام غیر این کار صرفاً قصه گویی است.

توجه:  قوانینی درباره دستور زبان عالی و ساختار دقیق کلمات هنگام نقل قول از شخصی اعمال نمی شوند.  نقل قول باید دقیقاً همانطور که در متن مقاله شما وارد شده است. اگر نقل قول به خصوص مبهم و یا فهم آن دشوار است ، در نظر بگیرید که آن را نقل کرده یا از نقل قول دیگری برای انتقال همان معنی استفاده کنید. درج عبارت “sic” بعد از کلمه یا متن نقل شده را در پرانتز در نظر بگیرید تا نشان دهد که نقل قول دقیقاً همانگونه که در منبع اصلی پیدا شده است ، رونویسی شده است ، خصوصاً اگر از منبعی نقل قول می کنید که دارای اشتباهات گرامری یا املایی است و می خواهید اطلاع دهید خواننده که خطاها از شما نیست


 

ساختار و سبک نوشتن

I. بهبود نوشتن دانشگاهی

برای بهبود مهارت های نوشتاری آکادمیک ، باید تلاش خود را در سه زمینه اصلی متمرکز کنید:

1. پاک کردن نوشتن . فکر کردن مقدم بر نوشتن در مورد آن است. نویسندگان خوب قبل از خلق آثارشان ، زمان کافی را برای تقطیر اطلاعات و مرور نکات مهم ادبیاتی که مرور کرده اند ، صرف می کنند. نوشتن مطالب دقیق می تواند به شما کمک کند تا افکار خود را به طور واضح تنظیم کنید. نوشتن آکادمیک موثر با برنامه ریزی جامع آغاز می شود ، بنابراین وقت خود را با دقت مدیریت کنید.

2. گرامر عالی. نیازی به گفتن نیست که دستور زبان انگلیسی می تواند دشوار و پیچیده باشد. حتی بهترین دانشمندان سالها طول می کشد تا زمانی که فرماندهی نکات مهم دستور زبان خوب را بر عهده بگیرند. برای یادگیری نکات اصلی و جزئی گرامر خوب وقت بگذارید. وقت خود را به تمرین نوشتن اختصاص دهید و از استادان بازخورد دقیق بگیرید. امکان استفاده از مرکز نوشتن در محوطه دانشگاه اگر شما نیاز به کمک زیادی. 

برای کمک به گرامر و مهارت نوشتن ، در این سه نوع منبع سرمایه گذاری کرده و همیشه به آنها مراجعه کنید:

 • یک کتاب مرجع خوب برای نوشتن ، مانند کتاب استرانک و وایت ، عناصر سبک یا کتاب مقدس مارتین .
 • یک فرهنگ لغت در سطح کالج ، مانند ، فرهنگ لغت Merriam-Webster’s Collegiate؛
 • آخرین نسخه اصطلاح نامه Roget در فرم فرهنگ لغت .

3. رویکرد سبک مداوم . خواه استاد شما را ملزم به استفاده از MLA ، APA یا Chicago Manual of Style کنید ، یک کتابچه راهنمای سبک انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. هر یک از این کتابچه های راهنما راهنمایی در مورد چگونگی نوشتن اعداد ، منابع ، نقل قول ها ، پاورقی ها و لیست ها است. پایبندی مداوم به یک سبک نوشتاری به روند روایت مقاله شما کمک می کند و خوانایی آن را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که برخی از رشته ها به سبک خاصی احتیاج دارند [به عنوان مثال ، آموزش از APA استفاده می کند] بنابراین هرچه مقالات بیشتری در رشته خود بنویسید ، آشنایی بهتر می شود.


دوم ارزیابی کیفیت نوشتن

یک روش مفید برای ارزیابی کیفیت مقاله دانشگاهی شما در نظر گرفتن موارد زیر از دید خواننده است. هنگام تصحیح پیش نویس نهایی خود ، عناصر زیر را در نوشتار خود به طور انتقادی ارزیابی کنید.

 • این یک مسئله تحقیقاتی مشخص است و توضیح می دهد که این مشکل از همان ابتدا چیست.
 • مقاله شما به خواننده می گوید که چرا مسئله مهم است و چرا مردم باید در مورد آن بدانند.
 • شما آنچه را که قبلاً در مورد این مشکل یا سایر موارد مرتبط با آن منتشر شده است ، به طور دقیق و کامل به خواننده اطلاع داده و شکافهای مهم تحقیق را ذکر کرده اید.
 • شما شواهدی را برای اثبات استدلال خود ارائه کرده اید که خواننده آن را قانع کننده می داند.
 • این مقاله شامل شرح چگونگی و دلیل جمع آوری و تحلیل شواهد خاص و دلیل استفاده از استدلال های نظری یا مفاهیم خاص است.
 • مقاله از پاراگرافهایی تشکیل شده است که هر یک فقط شامل یک ایده کنترل کننده است.
 • شما نشان می دهید که چگونه هر بخش از مقاله به مسئله تحقیق می پردازد.
 • شما استدلالهای متقابل یا مثالهای متقابل را در مواردی که مرتبط هستند در نظر گرفته اید.
 • استدلال ها ، شواهد و اهمیت آنها در نتیجه گیری ارائه شده است.
 • محدودیت های تحقیق شما به عنوان شواهدی از نیاز احتمالی برای مطالعه بیشتر توضیح داده شده است.
 • روایت به روشی روشن ، دقیق و کاملاً منظم جریان دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =