آموزش مقاله نویسی :در 6 مرحله یک مقاله نویسی خوب داشته باشید:اگر تا به حال دستور العملی را یادداشت کرده اید یا دستورالعمل های انجام آن را خودتان با یک دوست به اشتراک گذاشته اید، از قبل ساختار اولیه نحوه نوشتن را درک کرده اید. کریستینا کاتز یک فرآیند شش مرحله ای را برای نوشتن یک توضیح خوب ارائه می دهد.

آیا می دانید چگونه یک شام بوقلمون نفیس را با بند کفش تهیه کنید؟ یک تکل راگبی عالی را اجرا کنید؟ برای اقامت در مقاصد عجیب و غریب در سرتاسر جهان، نرخ های بسیار پایینی بپردازید؟

اگر تا به حال دستور العملی را یادداشت کرده اید یا دستورالعمل های انجام آن را خودتان با یک دوست به اشتراک گذاشته اید، از قبل ساختار اولیه نحوه نوشتن را درک کرده اید. روش‌ها به خواننده اطلاع می‌دهد و اغلب می‌توان آن را با یک جلد نامه ساده به ویرایشگر ارسال کرد.

عنوان مکان‌دار تصویر

نحوه انجام به عنوان یک دنباله نوشته می شود – ابتدا این کار را انجام می دهید و سپس این کار را انجام می دهید. سوال اساسی که نویسنده هنگام نوشتن یک راهنما از خود می پرسد این است که “بعد چه اتفاقی می افتد؟” اگر می‌خواهید راه‌حلی را آغاز کنید، از همان چیزی که شروع می‌کنید شروع کنید و فقط بارها و بارها به آن سؤال پاسخ دهید. قبل از اینکه متوجه شوید، یک پیش نویس از یک مقاله چگونه ترسیم کرده اید.

آموزش مقاله نویسی : موضوع خود را انتخاب کنید

موضوعی را انتخاب کنید که به اندازه کافی مورد علاقه شما باشد تا حداقل یک یا دو هفته روی آن تمرکز کنید. اگر موضوع شما گسترده است، آن را محدود کنید. به جای نوشتن در مورد نحوه تزئین خانه خود، سعی کنید نحوه تزئین خانه خود را به سبک روستایی با بودجه کم پوشش دهید. این خاص تر است و به همین ترتیب، مقابله با آن آسان تر است.

سپس یک پیش نویس خشن و خشن بنویسید، شامل هر چیزی که می توانید به آن فکر کنید. شل بمانید، از تحلیلگری بپرهیزید و از فرآیند به اشتراک گذاری آنچه می دانید لذت ببرید. وقتی کارتان تمام شد، استخوان های خالی مقاله ای را خواهید داشت که فقط خودتان می توانستید بنویسید. سپس آن را برای مدتی کنار بگذارید.

آموزش مقاله نویسی : به نیازهای مخاطبان خود رسیدگی کنید

اکنون، به قطعه خود بازگردید. دنده را عوض کنید و تصور کنید که خواننده این مقاله هستید. سه کلمه را برای توصیف مخاطبی که می‌خواهید خطاب کنید انتخاب کنید (مثلاً حرفه‌ای‌ها، مردان مجرد). به عنوان این خواننده، دوست دارید به چه سوالاتی پاسخ داده شود؟ شاید هنوز پاسخ ها را ندانید، اما به هر حال سؤالات را فهرست کنید. در مرحله بعدی پاسخ ها را خواهید یافت.

آموزش مقاله نویسی : تحقیق

تحقیق در واقع مقاله شما را پایه گذاری می کند. جزییات خوبی که باید در نحوه انجام کار خود لحاظ کنید عبارتند از:

 • آمار
 • نقل قول های افراد شناخته شده
 • تعاریف
 • حکایات (داستان های کوتاه و گویا درباره خود یا شخص دیگری)
 • نقل قول ها و مثال هایی از افرادی مانند خواننده، یا از کتاب های محبوب در این زمینه
 • ارجاع به رسانه های دیگر (فیلم، تلویزیون، رادیو)
 • ارجاع به مکان‌ها یا رویدادهای محلی (اگر برای یک نشریه منطقه‌ای/محلی باشد)
 • ابزارها، منابع یا محصولات مفید (در صورت وجود، ایجاد یک نوار کناری را در نظر بگیرید)

هر چیزی را که جمع آوری کرده اید جمع آوری کنید و در یک پوشه، یک سند الکترونیکی، یک دفترچه یادداشت یا هر چیزی که دوست دارید قرار دهید. فراموش نکنید که منابع را پیگیری کنید تا در صورتی که بعداً توسط یک ویرایشگر از شما خواسته شود آنها را تأیید کنید. ممکن است بخواهید تحقیق خود را در جلسه ای جداگانه از جمع آوری آن غربال کنید. یا فقط پیش بروید و تحقیق خود را درست زمانی که آن را پیدا کردید، در آن بپاشید. این بسیار شبیه آشپزی است – تا زمانی که احساس کنید آن را “درست” دارید، بازی کنید.

آموزش مقاله نویسی : پیش نویس خود را محکم کنید

با در نظر داشتن مخاطبان خود، پیش نویس دقیق تری بنویسید که اطلاعات پشتیبانی جدیدی را که جمع آوری کرده اید در خود جای دهد. گاهی اوقات آنچه در مراحل 2 و 3 آموخته اید ممکن است شما را وادار کند که با یک پیش نویس کاملاً تازه شروع کنید. یا ممکن است فقط بخواهید در حین پیشبرد آنچه دارید تجدید نظر کنید و با مخاطب قرار دادن مستقیم، لحن گفتگوی خوبی را حفظ کنید.

این بار که پیش نویس خود را می خوانید، از خود بپرسید: آیا کار می کند؟ آیا خیلی کلی، خیلی سبک، جالب، نامشخص یا متلاطم است؟ اگر چنین است، برخی از نشریات مورد علاقه خود را برای مقاله‌های چگونه بررسی کنید. آن نویسندگان از چه تکنیک هایی استفاده می کنند که ممکن است شما از آنها استفاده کنید؟

آموزش مقاله نویسی : آن را خاص کنید

دوبار بررسی کنید تا ببینید که تمام مراحل مربوطه را در این فرآیند گنجانده اید. مقالات چگونه باید کامل باشند. می‌خواهید خواننده‌تان دقیقاً بداند که چگونه می‌تواند شام روز شکرگزاری را با بودجه‌ای اندک درست کند، آن تکل راگبی را اجرا کند یا مکان‌های اقامتی عالی پیدا کند، کنار برود.

اگر روایت شما ادامه دارد و ادامه می یابد، یا در جهات زیادی خاموش می شود، آن را به نکات کلیدی که با عنوان های فرعی نشان داده شده اند تقسیم کنید (مانند این مقاله). ترکیب اطلاعات پیچیده و تقسیم آنها به مراحل به ویژه برای نوشتن آنلاین بسیار مهم است و همچنین یک روند چاپی است.

آموزش مقاله نویسی : بخوانید، تجدید نظر کنید، تکرار کنید

پیش نویس مقاله چگونه خود را با صدای بلند برای یک دوست حامی بخوانید. سپس، یک سری سؤال از او بپرسید: آیا او اکنون روند را درک می کند؟ آیا مراحلی از دست رفته است؟ آیا چیز دیگری وجود دارد که او بخواهد در مورد موضوع بداند؟ آیا او می تواند این کار را خودش انجام دهد؟ با در نظر گرفتن پیشنهادات دوستتان، بهترین قضاوت خود را برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه تغییراتی، در صورت وجود، باید ایجاد شود، به کار بگیرید.

در اینجا یک لیست سریع وجود دارد که به شما در یافتن خطاها یا حذفیات کمک می کند:

 • آیا مواد/مواد مورد نیاز برای اینکه خواننده کار را کامل کند به اندازه کافی توضیح داده اید؟
 • آیا تمام مراحل مهم را درج کردید؟
 • آیا دستور منطقی است؟
 • آیا از کلماتی استفاده کردید که نشان دهنده ترتیب است: اول، بعد، سپس؟
 • آیا به خوانندگان در مورد مشکلات احتمالی هشدار دادید؟

بازنویسی کنید، با صدای بلند بخوانید، بازنویسی کنید، با صدای بلند بخوانید، بازنویسی کنید، یک مصحح پیدا کنید و تنها زمانی که از نوشتن یک مقاله موثر راضی بودید، مقاله خود را با یک جلد نامه کوتاه به یک نشریه مناسب ارسال کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *