آموزش مقاله نویسی :مراحل نوشتن مقاله اختصاصی گام به گام (راهنمای جامع):در این پست د

محتوای مقاله

 • تعریف مقاله
 • چگونه در 5 مرحله آسان یک انشا بنویسیم (خلاصه)
 • مرحله 1: برنامه ریزی
 • موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید
 • عنوان مقاله را بنویسید
 • منابع را پیدا کنید
 • مرحله 2: یک عنوان منحصر به فرد بنویسید
 • مرحله 3: بخش نوشتن
 • مرحله 4: از تصاویر جذاب استفاده کنید
 • مرحله 5: مرحله بازبینی و ویرایش
 • قوانین نوشتن یک مقاله خوب
 • راه های دریافت مقالات اختصاصی به فارسی
 • دریافت مقالات اختصاصی به زبان فارسی
 • اهمیت دریافت مقالات اختصاصی چیست؟
 • من می خواهم مقالات تخصصی انحصاری بخرم، چه باید بکنم؟

موارد زیادی وجود دارد که به شما نیاز دارد مراحل نوشتن یک مقاله اختصاصی را بیاموزید، ممکن است نیاز به نوشتن محتوا برای بازاریابی، ادبی، شاید فرهنگی یا هر هدف دیگری داشته باشید. اما نکته مهم در حال حاضر دانستن مراحل نوشتن مقالات متمایز است که به خواننده ارزش می دهد و در نتیجه موفق به جذب بیشترین فالوور و خواننده می شود.

در اینجا در سئو استارز، مقالات انحصاری زیادی در مورد سئو، اخبار سئو، بازاریابی الکترونیکی و برخی دیگر برای مشتریان خود می نویسیم. اگر قبلاً مقاله ای ننوشته اید، در ابتدا ممکن است فرآیند مقاله نویسی برای شما کار دشواری باشد. به همین دلیل است که ما یک راهنمای مقاله نویسی انحصاری برای مبتدیان نوشته ایم تا بتوانید هر بار مراحل و وظایف نوشتن یک مقاله عالی را یاد بگیرید تا به شما کمک کنیم تا اولین گام های تسلط بر هنر نوشتن محتوای انحصاری را دنبال کنید. بیا شروع کنیم!

آموزش مقاله نویسی : تعریف مقاله

مقاله متنی است در یک موضوع خاص، معمولاً یک ایده یا گروهی از ایده‌های مرتبط با یکدیگر، و مقاله اغلب شامل مقدمه‌ای درباره موضوع اصلی مقاله است و برای جلب توجه خواننده به موضوع مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد و به آن می‌گویند. (آهنربای توجه).

سپس اصل مقاله این قسمت جزئیات بیشتر در مورد اساس مقاله است و اطلاعات عمیقی در مورد موضوع ارائه می دهد.

در نهایت نتیجه گیری که خلاصه ای از مطالب مطرح شده در موضوع و با تاکید بر برخی نکات مطرح شده در اصل مقاله است.

مقاله به عنوان یک متن محدود تعریف می شود که خود را بیان می کند و ایده و ارزشی را به خواننده ارائه می دهد و عبارات موضوع واضح و با دقت انتخاب می شوند.

آموزش مقاله نویسی :چگونه در 5 مرحله آسان یک مقاله بنویسیم (خلاصه)

 1. مرحله 1: در مورد موضوع مقاله تصمیم بگیرید، یک طرح کلی از محتوای مقاله ایجاد کنید و در مورد رقبا و آنچه در آن موضوع معامله می شود تحقیق کنید.
 2. مرحله 2: یک عنوان آموزنده بسازید که توجه خوانندگان شما را جلب کند.
 3. مرحله 3: مقاله خود را بنویسید، یا یک پیش نویس بنویسید یا به تدریج در حین نوشتن بخشی از آن.
 4. مرحله 4: از تصاویر برای بهبود ارائه مقاله و ساده سازی سوء تفاهم ها استفاده کنید.
 5. مرحله 5: مقاله خود را ویرایش کنید. حتما از تکرار اجتناب کنید، نشریه را برای املای غلط بخوانید و جملات و پاراگراف ها را کوتاه نگه دارید.

اکنون تمام جزئیات هر مرحله را به طور جداگانه بررسی می کنیم:

آموزش مقاله نویسی: برنامه ریزی

روند نوشتن یک مقاله بیش از دو ساعت طول می کشد، حتی اگر 80 کلمه در دقیقه داشته باشید و مهارت های نوشتاری شما قوی باشد. از ابتدای ایده تا در نهایت “انتشار مقاله” ممکن است چندین روز یا شاید یک هفته را صرف “نوشتن” یک مقاله اختصاصی کنید، اما مهم است که این ساعات حیاتی را صرف برنامه ریزی پست خود و حتی فکر کردن به مقاله قبل از نوشتن کنید. آی تی.

قبل از اینکه بنشینید و شروع به فکر کردن و برنامه ریزی در مقاله کنید، ابتدا باید همه چیز خوب باشد، به این معنی که ذهن شما روشن و آماده است تا به جزئیات و بخش های مقاله عمیقا فکر کند، اگر پایه و اساس درست تهیه نشود، نمی توانید کیفیت مورد نیاز را بدست آورید

آموزش مقاله نویسی :موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید

یک ضرب‌المثل قدیمی وجود دارد که می‌گوید: «هیچ لذتی برای نویسنده وجود ندارد، لذتی برای خواننده وجود ندارد». مهم نیست در چه صنعتی هستید، به عنوان یک وبلاگ نویس و نویسنده محتوا، باید با این جمله زندگی کنید و بمیرید.

قبل از شروع به انجام مراحل زیر، مطمئن شوید که مقاله ای را انتخاب کرده اید که واقعاً به شما علاقه دارد. زیرا نوشتن موضوعی که به آن علاقه ای ندارید اشتیاق شما را برمی انگیزد و بنابراین نمی توانید آنطور که باید ارائه دهید. به راحتی می توانید متوجه شوید که آیا نویسنده مقاله از موضوع خود خسته شده است یا در هنگام نوشتن به آن علاقه داشته است.

البته ممکن است با نظر من مخالف باشید. ممکن است مشتری داشته باشید که از شما مطالبی در زمینه سنگ مرمر و گرانیت بخواهد و آنچه شما دارید فقط اطلاعات سطحی در مورد این صنعت است، اما کیفیتی که یک نویسنده حرفه ای را متمایز می کند توانایی نوشتن یک مقاله خوب در هر زمینه ای است، صرف نظر از خشکی که ممکن است در مقاله ظاهر شود. اما هر چه بیشتر در مورد موضوع خود هیجان زده باشید، خوانندگان شما با خواندن آن هیجان بیشتری خواهند داشت.

آموزش مقاله نویسی:عنوان مقاله را بنویسید

بهترین وبلاگ نویسان به یک ایده کلی در مورد موضوع نیاز دارند تا آنها را در مسیر درست نگه دارند.

هدف از سرفصل‌های مقاله این است که مطمئن شوم می‌دانم چه چیزی را می‌خواهم پوشش دهم، سرفصل‌های مختلف به چه ترتیبی ظاهر می‌شوند و جزئیاتی از آنچه هر بخش شامل می‌شود. باعث می شود روی ساختار کلی مقاله تمرکز کنید.

چه در حال نوشتن طرح کلی در Word یا روی یک تکه کاغذ باشید، هر چیزی که روی آن می نویسید، هر کاری که برای تمرکز شما مفید است را انجام دهید.

آموزش مقاله نویسی :منابع را پیدا کنید

یکی از بزرگترین رازهایی که وبلاگ نویسان حرفه ای (از جمله من) نمی خواهند شما بدانید این است که ما واقعاً همه چیز را نمی دانیم. راستش را بخواهید، گاهی اوقات قبل از اینکه بنشینیم درباره آن موضوع بنویسیم، چیزی درباره آن نمی دانیم.

این بدان معنا نیست که همه وبلاگ نویسان اینگونه هستند. برعکس، کنجکاوی طبیعی بسیاری از وبلاگ نویسان چیزی است که آنها را در کاری که انجام می دهند عالی می کند، شما باید راحت از یک مقاله به مقاله دیگر بروید، حتی اگر چیزی در مورد آن نمی دانید. آنچه به ما اجازه می دهد این کار را انجام دهیم و به طور رسمی در مورد زمینه هایی که برای ما جدید هستند بنویسیم، کسب دانش جدید است.

ناگفته نماند، اما تنها اتکا به ویکی پدیا به عنوان منبع اصلی همیشه ایده بدی است. بله، ویکی‌پدیا هزاران مقاله با جستجوی عالی دارد، اما خطاناپذیر نیست، و حقایق نادرست بدون اینکه مدیر وب متوجه شود به مقاله‌ها راه پیدا می‌کند. علاوه بر این، هر واقعیت قابل تأیید در سایت از پیوندهای دیگر در اینترنت استناد می شود، پس چرا کارگزار باید استناد کند؟

اگر برای نوشتن پست وبلاگ خود به اطلاعات شخص ثالث اعتماد می کنید، منابع قابل اعتماد را انتخاب کنید. وبلاگ‌های رسمی، وب‌سایت‌های دولتی و مقالات تحقیقاتی که به آنها استناد می‌شود بسیار مهم هستند. با این حال، همیشه حق با کسی نیست، بنابراین هر منبع اطلاعاتی را که به مقاله خود اضافه می کنید اضافه کنید تا معتبرتر باشد.

آموزش مقاله نویسی: یک عنوان منحصر به فرد بنویسید

من متوجه شدم که همه وبلاگ نویسان نظرات متفاوتی در مورد نوشتن تیتر دارند. برخی می گویند که باید تا حد امکان خاص باشید (برای جلوگیری از گمراه کردن خوانندگان و انتظارات آنها)، در حالی که برخی دیگر توصیه می کنند صریح تر باشید. عناوین مبهم ممکن است عامل خوبی برای جذب ترافیک باشند، اما برای اکثر ما، خاص بودن بهترین است.

دو راه اصلی برای نوشتن عنوان مقاله وجود دارد. می توانید عنوان نهایی خود را قبل از نوشتن مقاله تعریف کنید (و از عنوان خود در طراحی طرح کلی استفاده کنید)، یا می توانید یک عنوان آزمایشی برای مقاله خود بنویسید و عنوانی را انتخاب کنید که بعد از نوشتن مقاله برای شما مناسب باشد.

من شخصاً به استراتژی خاصی پایبند نیستم. اما اغلب اوقات من از ابتدا با یک تیتر قوی مواجه می‌شوم و در حین نوشتن مقاله به آن پایبند هستم، مرحله عنوان مقاله یک مرحله خاص است، زیرا شما را مجبور می‌کند در مورد پست خود و نحوه جلب توجه مخاطبان خود فکر کنید.

با این حال، اگر می خواهید در سرفصل های خود سؤال بپرسید، مطمئن شوید که مخاطبان شما به آنها علاقه مند خواهند شد.

نوشتن عنوان مقاله به همان اندازه که یک علم است، یک هنر است و شاید موفقیت مقالات شما را تضمین کند، اما در حال حاضر تنها چیزی که من توصیه می کنم این است که آنچه را برای مخاطبان شما مفید است امتحان کنید. اگر خوانندگان مایلند مطالعات موردی خاصی در مورد نحوه انجام کارها بخوانند، در مورد آن بنویسند.

آموزش مقاله نویسی: بخش نوشتن

اگر تحقیقات خود را انجام داده اید، و روی یک عنوان (یا حداقل یک عنوان آزمایشی) قرار گرفته اید، اکنون واقعاً آماده نوشتن یک مقاله هستید.

مشابه تیترها، دو روش اصلی برای نوشتن مقاله وجود دارد. می‌توانید بنشینید و یک پیش‌نویس کامل را در یک جلسه بنویسید (روش کار مورد علاقه من)، یا می‌توانید به مرور زمان آن را فهرست کنید. در اینجا هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد – فقط آنچه را که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

با این حال، من توصیه می کنم تا آنجا که ممکن است یکباره انجام دهید. این کمک می کند تا تمرکز روی موضوع آسان تر شود و احتمال فراموشی نکات مهم کاهش یابد.

مانند بسیاری از مهارت‌ها، نوشتن هرچه بیشتر انجام دهید آسان‌تر و طبیعی‌تر می‌شود. وقتی برای اولین بار شروع به کار می کنید، ممکن است متوجه شوید که نوشتن یک مقاله جامع یک هفته (یا بیشتر) طول می کشد، اما با تمرین، در عرض چند ساعت مقالات عالی خلق خواهید کرد.

آموزش مقاله نویسی: از تصاویر جذاب استفاده کنید

 

از تصاویر صرفاً تزئینی اجتناب کنید تصاویر تزئینی صرف
به ندرت تجربه مثبتی را برای کاربر به ارمغان می آورند – در بسیاری از موارد، کاربران به سادگی آنها را نادیده می گیرند، اما در برخی موارد، این تصاویر می توانند آنها را تحت تأثیر قرار دهند و حواسشان را پرت کنند.

به عنوان مثال، بسیاری از وب سایت های شرکتی به دلیل استفاده از تصاویر انتزاعی از ساختمان ها در طراحی مشهور هستند. ایده پشت این کار ساده است – دادن حس یک شرکت مدرن به بازدیدکنندگان. متأسفانه، این تصاویر به هر کسی که از یک وب سایت بازدید می کند، اطلاعاتی با ارزش صفر می دهد.

از یک عکس استفاده نکنید زیرا زیبا به نظر می رسد، همیشه به پیامی که از طریق عکس برای بازدیدکنندگان ارسال می کنید فکر کنید.

ارائه تصاویر با کیفیت بالا
تصاویری را ارائه دهید که برای همه صفحه های مختلف اندازه داشته باشند تا به درستی کار کنند. تصاویری که استفاده می کنید نباید تار یا پیکسلی به نظر برسند.

تست کنتراست رنگ
اگر از متن روی تصویر استفاده می کنید، مهم است که نسبت کنتراست رنگ را تست کنید تا مطمئن شوید که متن قابل خواندن است.

آموزش مقاله نویسی: مرحله بازبینی و ویرایش

مرحله بررسی قبل از انتشار مقاله مهمترین مرحله است، بنابراین باید از خود بپرسید که آیا این دقیقا همان چیزی است که می خواهید منتشر کنید؟

هر نویسنده محتوا با اولین تلاش بهترین مقاله را دریافت نمی کند. نویسندگان ساعت‌ها وقت صرف ایده‌های خود می‌کنند و سپس اولین پیش‌نویس را ارائه می‌کنند.

اما نکته مهم در اینجا ویرایش مقاله به جای فشار دادن دکمه PUBLISH بلافاصله پس از تهیه پیش نویس است.

ویرایش مقاله تلاش بسیار بیشتری نسبت به پیش نویس می خواهد. وقتی بازنویسی می کنید، نسخه نهایی مقاله خود را آماده می کنید.

چند نکته برای کمک به شما در ویرایش و بررسی مقاله خود قبل از انتشار آن مانند یک حرفه ای…

اهداف خود را مشخص کنید هنگام ویرایش مقاله، در مورد توصیف هدف موضوعی که برای بیان آن انتخاب می کنید بسیار دقیق باشید. از خود بپرسید که هدف از نوشتن مقاله چیست و بررسی کنید که آیا کلمات شما به وضوح اهداف شما را مشخص می کنند یا خیر.

پنجره اصلی پنجره اصلی مقاله شامل یک قسمت مقدمه است که حاوی هدف مقاله است که مقدمه ای برای موضوع است.

سپس بدنه مقاله می آید که شامل بخش مرکزی مقاله شما می شود. پیامی که می خواهید ارائه دهید و راه حل هایی که از طریق مقاله خود ارائه می دهید.

در نهایت، قسمت پایانی مقاله می آید که پیام شما را برای خوانندگان شما در بر می گیرد. به شما امکان می دهد افکار/توصیه های خود را در یک یادداشت کوتاه عالی جمع بندی کنید.

آموزش مقاله نویسی :تکراری نباشید
از تکرار کلمات خودداری کنید، به جای استفاده از یک کلمه، سعی کنید از مترادف های مختلف استفاده کنید. در هر پاراگراف به جای نوشتن/بیان ایده های مشابه به روشی متفاوت، فکر متفاوتی را بیان کنید.

تکرار با کلمات یا افکار، انشا شما را قوی نمی کند. در عوض، این باعث می‌شود که او حتی قانع‌کننده‌تر به نظر برسد.

آموزش مقاله نویسی :نقل قول های تصویری
افزودن GIF، باعث می شود مقاله برای خوانندگان تعاملی تر به نظر برسد. اما این مصرف بیش از حد ممکن است کیفیت مقاله شما را کاهش دهد.

سعی کنید حداکثر 2 نقل قول و 1-2 تصویر را در مقاله خود قرار دهید. از اضافه کردن این موارد در متن اصلی مقاله خود اجتناب کنید، زیرا ممکن است تمرکز خواننده را بر روی مقاله شما مختل کند. از آن در قسمت مقدمه یا قسمت نتیجه گیری استفاده کنید تا جالب تر شود.

آموزش مقاله نویسی :از گرامر استفاده کنید
مشکلات گرامر رایج بسیاری در نوشتن وجود دارد. ممکن است مشکلی در زمان ها، علائم نگارشی، کلمات نادرست یا موارد دیگر وجود داشته باشد. اپلیکیشن‌هایی مانند Grammarly به نویسندگان کمک می‌کنند تا خطاهای گرامری در مقاله‌شان را بررسی کنند.

آموزش مقاله نویسی :اصلاحات مرحله نهایی
پس از انجام تمام کارهای ویرایشی ممکن، مقاله خود را بخوانید و بررسی کنید که آیا به بهبودهای بیشتری نیاز است یا خیر.

 • بررسی کنید که آیا نقل قول ها و عکس ها با نوشته شما مرتبط هستند یا خیر.
 • بررسی کنید که آیا تمام پاراگراف ها به ترتیب به صورت روان اجرا می شوند.
 • بررسی کنید که آیا قسمت مقدمه مقاله شما یا قسمت هدف مقاله شما به درستی توصیف شده است و آیا قسمت نتیجه گیری با هدف مرتبط است یا خیر.

 

آموزش مقاله نویسی :قوانین نوشتن یک مقاله خوب

نوشتن یک مقاله خوب به دو چیز نیاز دارد: محتوای خوب و تکنیک خوب.

رقابت زیادی در نوشتن مطالب آنلاین وجود دارد. هر کسی می تواند چیزی بنویسد و منتشر کند و آن را مقاله بگذارد – در عصر اطلاعات، تعریف مقاله برای بسیاری نامشخص شده است. با این وجود، مرز بین مقاله خوب و بد بسیار واضح است.

مهمترین قوانین برای نوشتن یک مقاله خوب:

آموزش مقاله نویسی: یک توصیف منحصر به فرد بنویسید که بازدید کننده را به مقاله جذب کند

پاراگراف آغازین در ابتدای مقاله یک مانع بزرگ برای نویسنده مقاله است. شما باید خواننده را از طریق پاراگراف اول مقاله تحت تاثیر قرار دهید و او را مجبور نکنید مقاله را کامل کند تا بداند در مورد چه چیزی صحبت می کنید و آیا مقاله ارزش خواندن دارد یا خیر. این کار برای نوشتن مقدمه ای کوتاه و متمایز نیاز دارد و در عین حال به او پیش زمینه ای در مورد آنچه در جزئیات می یابد ارائه می دهد.

با چیزی کوتاه و خواندنی شروع کنید. به خواننده ثابت کنید که ارزش ارائه می کنید، سپس از او بخواهید با خواندن مقاله تلاش بیشتری کند.

آموزش مقاله نویسی: مقاله را کوتاه نگه دارید

چند بار مقاله ای را دیدم و متوجه شدم که پر از محتوا و پاراگراف های طولانی است و با آن صحبت کرده ام؟ مطمئناً چند بار، اکثر ما مقالاتی را با جملات کوتاه ترجیح می دهیم زیرا قابل درک تر هستند، اگر مقاله ای مانند این بنویسید می توانید آن را مرور کنید و تمام کلمات غیر ضروری جمله را حذف کنید. اگر به نفع برخی از کلمات یا یک جمله کامل نیستید و نظر خود را روشن نمی کنید، آن را به طور کامل حذف کنید.

این کار کمی سخت است زیرا شما زمان و تلاش خود را صرف نوشتن این حجم از محتوا کرده اید، اما مقاله بهتر خواهد بود.

آموزش مقاله نویسی: ارائه اطلاعات مفید

بسیاری از مطالب موجود در اینترنت بی فایده هستند یا فقط یک پرکننده محتوا هستند، به این معنی که خواندن یک مقاله 1000 کلمه ای ضروری است تا با اطلاعات مفیدی که می توانست در یک پاراگراف 200 کلمه ای ارائه شود، پایان یابد.

بسیاری از جستجوگران اینترنتی محتوای خلاصه مفیدی را ترجیح می دهند که در هر پاراگرافی که می خوانند اطلاعات جدیدی به آنها ارائه می دهد، بنابراین سعی کنید واضح باشید.مقاله شما می تواند به عنوان مثال در مورد “پنج نکته بهترین” باشد و در نتیجه برای آنها دقیق تر و واضح تر شود. بازدیدکننده که از پنج نکته در مورد چیزی که می‌خواهد بهره می‌برد تا در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کند.

مقالاتی هستند که فقط از کلمات تشکیل شده اند، اما بی معنی هستند. این محتوا برای ارسال محتوا است.

به خاطر نوشتن مطالب محتوا ننویسید. برای انتقال معنی و ارائه اطلاعات مفید مطالبی بنویسید.

اینترنت به محتوای بیهوده بیشتری نیاز ندارد، بلکه به محتوایی نیاز دارد که به نفع خوانندگان باشد و تجربه را از طریق محتوا به آنها منتقل کند.

آموزش مقاله نویسی: داستان بگویید، مردم عاشق داستان هستند

یکی از بهترین راه‌ها برای جذب خواننده در مقاله، زنده کردن آن با علاقه انسان است. با بیان یک رویداد توجه آنها را جلب کنید.

داستان ها روشی جذاب برای شروع مقاله هستند. آنها راه های عالی برای بیان یک نکته هستند. برای به دست آوردن نتایج متوسط، لازم نیست زیاده روی کنید. در مقاله‌تان، در مورد ابزار خاصی که استفاده از آن را توصیه می‌کنید به من بگویید، و سپس داستانی در مورد نحوه استفاده خود از آن و کارهایی که با آن انجام دادید برای من بگویید. یک داستان کوتاه و ساده

از نوشتن خشک خودداری کنید. در عصر اینترنت اشباع شده از محتوا، هیچ کس مقاله ای به خشکی یک کتاب دهه 1990 نمی خواند.

آموزش مقاله نویسی: مشکل را ارائه دهید، سپس با دیدگاه خود شروع کنید، سپس به بازدیدکنندگان توضیح دهید که معنی آن چیست و چرا موضوع مهم است.

این قوانین باید ساختار کلی مقاله شما باشد. ایده های خود را به ترتیب زیر ارائه دهید: شفاف سازی، توضیح دادن، درک کردن.

آخرین قانون نوشتن یک مقاله خوب تمرین است. تمرین، تمرین، تمرین. تمرین در وقف نوشتن یک مقاله ممتاز. آنقدر تمرین کنید که ظاهر و ساختار یک مقاله خوب را درک کنید و برای شما طبیعی شود.

از نوشتن مطالب سود ببرید

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 9 =