آموزش مقاله نویسی :چگونه به صورت حرفه ای یک مقاله پذیرش در دانشگاه بنویسیم-هنگام درخواست برای کالج، یکی از الزامات درخواست، مقاله است. در این پست وبلاگ، نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج را به شیوه ای حرفه ای توضیح داده ایم که می تواند شما را برای مصاحبه انتخاب کند.

درخواست برای کالج می تواند یک کار دلهره آور باشد، به خصوص زمانی که از کانال های مناسبی عبور نکنید. و منظور من از این زمانی است که شما با معلمان یا مشاوران خود در مورد آن صحبت نمی کنید یا در اینترنت برای یافتن پاسخ جستجو نمی کنید و فقط می خواهید خودتان اطلاعات را دریافت کنید.

این فقط شما را به دریافت اطلاعات ناکافی سوق می دهد و از آنجاست که سقوط درخواست کالج شما آغاز می شود. برنامه های کالج به اطلاعات کافی و به روز نیاز دارند، در غیر این صورت ممکن است همه چیز را اشتباه انجام دهید.

به طور کلی، برای درخواست برای کالج یا دانشگاه، شرایط خاصی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید، از جمله مدارکی که باید ارسال کنید. مانند توصیه نامه، بیانیه هدف، مقاله و موارد دیگر.

الزامات اغلب بر اساس برنامه مدرک خاص، سطح تحصیلی و محل دانشجو متفاوت است. هر چیزی که ممکن است در آن قرار بگیرید، معمولاً یک مقاله مورد نیاز است و این یک امتیاز بزرگ در درخواست کالج شما است. از طریق این مقاله، مهارت های تفکر انتقادی، مهارت زبان، مهارت های حل مسئله و بسیاری از توانایی های خود را به نمایش می گذارید.

اگر نمی‌دانید که یک مقاله چقدر برای درخواست کالج شما اهمیت دارد، به زیر نگاهی بیندازید.

 

اهمیت مقاله پذیرش کالج

به یاد داشته باشید که قبلاً به چه شرایطی اشاره کردم که برای پذیرش در کالج ها باید رعایت کنید؟ این الزامات معمولاً معیارهایی از عملکرد تحصیلی شما هستند، مانند ریز نمرات دبیرستان، معدل تحصیلی قبلی، و سایر نمرات آزمون و دستاوردهای شما.

انشا تنها چیزی است که دو دانش آموز را با عملکرد تحصیلی یکسان متمایز می کند. با یک مقاله قوی و خوب، یک دانش آموز ممکن است بهتر از دانش آموز دیگر باشد، حتی اگر نمرات و دستاوردهای امتحانی آنها برابر باشد. و اینگونه است که کالج ها متقاضی ایده آل را انتخاب می کنند.

از طریق مقاله پذیرش کالج، فرصتی به دست می آورید که خود را از جمعیت متمایز کنید. همچنین در مواردی که پذیرش بسیار رقابتی است مفید است، با یک مقاله قانع‌کننده که به شما کمک می‌کند متمایز شوید و نسبت به دیگر متقاضیان باهوش تفاوت ایجاد کنید.

علیرغم عملکرد استثنایی تحصیلی شما، کالجی که برای آن درخواست می دهید ممکن است هنوز نداند شما چه کسی هستید و در واقع آنها بیشتر علاقه مند هستند که شما را بشناسند، درست است. از طریق یک مقاله، مدرسه شما را ملاقات می کند، شما را می شناسد، شما را درک می کند و شما را برای مصاحبه دعوت می کند.

افسران پذیرش در موسسات عالی به دنبال مقاله ای هستند که نشان دهد شما چه کسی هستید، بنابراین چیزی بنویسید که مختص شما باشد. این به شما فرصتی می دهد که مستقیماً با افسر پذیرش صحبت کنید.

بنابراین، اساساً یک مقاله برای درخواست کالج شما چقدر مهم است.

طول یک مقاله پذیرش کالج چقدر باید باشد؟

به طور معمول، کالجی که برای آن درخواست می دهید، موضوع مقاله و تعداد کلمات را در اختیار شما قرار می دهد. اما همیشه انتظار داشته باشید که طول مقاله حداقل 250 کلمه تا حداکثر 650 کلمه باشد.

چیز زیادی برای بیان وجود ندارد، بنابراین مستقیماً به موضوع اصلی بروید و در مورد نکات اصلی بحث کنید. نکاتی که شما در مورد آن صحبت می کنید، شکاف بین پذیرش و رد است.

چگونه یک مقدمه برای مقاله دانشگاهی را شروع می کنید؟

نوشتن مقدمه مقاله یک کار چالش برانگیز است و نمی توانید از آن بگذرید زیرا مهمترین بخش مقاله دانشگاهی نیز هست. هزاران مقاله دانشگاهی هر ساله توسط افسران پذیرش خوانده می شود، بنابراین، یک مقاله را می توان در کمتر از 5 دقیقه مرور کرد.

برای مبتدیان، مقدمه مقاله خود را به اندازه کافی جذاب کنید تا خواننده را به ادامه خواندن ترغیب کنید. در ابتدا زیاد ندهید، این کار خواننده را به راحتی وادار می کند بقیه مقاله شما را حدس بزند، بلکه شروعی غیرمنتظره ایجاد می کند که توجه خواننده را جلب می کند، سؤالاتی را ایجاد می کند و او را به بقیه مقاله متصل می کند.

برای انجام این کار، جذاب ترین تجربه خود را در خط مقدم قرار دهید یا مقاله خود را بر اساس آن معرفی و ساختار دهید.

تا جایی که می توانید آن را تمرین کنید و اطرافیانتان را تشویق کنید که آن را بخوانند. علاوه بر این، می توانید از معلمان، والدین و دوستان خود کمک بخواهید.

چگونه یک مقاله دانشگاهی را ساختار می دهید؟

ساختار معمولی یک مقاله، برای شروع، مقدمه ای است که شامل نکات اصلی شما می شود. از اینجا به ارائه مثال‌ها یا شواهدی برای حمایت از هدف اصلی خود ادامه دهید و سپس بر اساس آنچه نشان داده شده است، مقاله را به پایان برسانید.

فرمت مقاله دانشگاهی چگونه است؟

کالجی که برای آن درخواست می دهید باید همیشه قالبی را در اختیار شما قرار دهد و اگر اینطور نیست، راهنمای ساده زیر را دنبال کنید:

 • از فونت های خوانا مانند Times New Roman، Calibri، Cambria یا Arial استفاده کنید.
 • از اندازه فونت استاندارد استفاده کنید، 12 امتیاز بسیار استاندارد است
 • مقاله شما باید 1.5 یا دو برابر فاصله داشته باشد تا خواندن آن آسانتر شود
 • دور تا دور از حاشیه 1 اینچی استفاده کنید.

و اینگونه است که فرمت مقاله پذیرش کالج خود را دریافت می کنید. همچنین می توانید برای دریافت فرمت صحیح با مسئول پذیرش مدرسه تماس بگیرید.

نحوه نوشتن مقاله پذیرش دانشگاه – راهنمای گام به گام

تمام تست های درخواست تکمیل شده است، تست ها انجام شده است، و اکنون زمان آن است که شما شخصیت خود را به نمایش بگذارید و آن را از طریق یک مقاله عالی برای درخواست پذیرش کالج به افسران پذیرش نشان دهید. برای افسر پذیرش چند روز طول می کشد تا بنویسید و فقط چند دقیقه مطالعه کنید، بنابراین باید کار خود را تا حد امکان جذاب کنید تا علاقه آنها را حفظ کنید.

استفاده از تنها 250 تا 650 کلمه برای بیان منحصر به فرد بودن خود در دفتر پذیرش و شانس گرفتن پذیرش می تواند فشار زیادی بر شما وارد کند. اما اگر با پیروی از راهنمای گام به گام نوشتن مقاله پذیرش کالج که در اینجا توضیح داده شده است، این کار را به درستی انجام دهید، یک مقاله جذاب با تعداد 250، 500 یا 650 کلمه ایجاد خواهید کرد.

در اینجا، ما به طور انتقادی مراحل تهیه یک مقاله متقاعد کننده به خوبی ساختار یافته را مورد بحث قرار داده ایم.

1. دستورالعمل ها را با دقت بخوانید

کالج هایی که از متقاضیان کالج درخواست مقاله یا اظهارات شخصی می کنند معمولا دستورالعمل هایی مانند موضوع مقاله برای شما، تعداد کلمات، فونت، قالب و ساختار کلی مقاله شما ارائه می دهند. پیروی از دستورالعمل‌ها یا دستورالعمل‌های مقاله به همان اندازه مهم است که نوشتن آن و اینکه شانس شما برای پذیرش یا رد شدن کجاست.

این اولین قدم در مورد نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج است. ممکن است برای شما زائد باشد که این اولین قدم است و نیازی به صحبت در مورد آن نیست. اما به من اعتماد کنید، توجه به آن مهم است. با تمام هیجان، استرس و فشاری که در این دوره تجربه می کنید، ممکن است خواندن دستورالعمل ها را کاملا فراموش کنید.

علاوه بر این، هنگامی که مقاله درخواست کالج خود را بدون رعایت قوانین تعیین شده می نویسید، افسران پذیرش کالج فرض می کنند که شما نمی توانید دستورالعمل های برنامه مدرسه را دنبال کنید و بلافاصله شما را برای رد شدن تعیین می کنند. این دستورالعمل ها به دلایلی تنظیم شده اند و شما باید مقاله خود را سازماندهی کنید تا دستورالعمل ها را رعایت کنید.

پس از خواندن دقیق دستورالعمل، می توانید شروع به سازماندهی طرح کلی مقاله خود کنید و آماده شروع نوشتن باشید.

2. با یک قلاب قوی شروع کنید

من در جایی بالا درباره نحوه شروع مقدمه یک مقاله دانشگاهی بحث کردم و کمی در مورد شروع با یک مقدمه قانع کننده توضیح دادم، همان چیزی که با یک قلاب قوی شروع کنید. مقدمه شما باید با چیزی واقعاً هیجان انگیز شروع شود که توجه خواننده را به خود جلب کند و باعث توقف خواندن نشود.

باید جذاب، جذاب، جذاب و فریبنده باشد. این باید به خواننده نشان دهد که مقاله شما در مورد چیست و توجه او را از آنجا جلب کند. مقدمه این است که چگونه شما به عنوان یک متقاضی کالج به افسران پذیرش می‌گویید که منحصربه‌فرد هستید و نشان می‌دهید که چگونه در بین سایر متقاضیان متمایز هستید.

می توانید مقدمه را با داستانی شروع کنید که بخشی از شخصیت و شخصیت شما را به نمایش می گذارد، فقط نکته ای برای جذب خواننده. به یاد داشته باشید، همه چیز را در مقدمه ارائه ندهید، فقط بینشی ارائه دهید که به افسران پذیرش کمک می کند تا ببینند شما چقدر منحصر به فرد هستید و می خواهند بیشتر در مورد شما بدانند.

3. اصالت منحصر به فرد خود را نشان دهید

این سومین گام در مورد نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج به صورت حرفه ای است، در ادامه بخوانید تا ببینید چه چیزی شامل آن می شود.

حالا که قسمت اول که مقدمه است را جمع آوری کرده اید و خواننده را مجذوب خود کرده اید، باید همینطور ادامه دهید. باید جذاب‌تر، فریبنده‌تر، قانع‌کننده‌تر و همه چیز برای حفظ علاقه افسر پذیرش باشد.

برای انجام این کار، از صدای درونی خود استفاده کنید و مقاله شما باید بر اساس باورهای خاص شما باشد. به یاد داشته باشید، این کالج ها به دنبال مهارت های تفکر اصالت و کیفیت در متقاضیان هستند. بنابراین، از عبارات یا ایده های عمومی یا متعارف استفاده نکنید. فقط خودت باش و انجام بده

شرط می بندم هنوز به یاد دارید که مقاله درخواست پذیرش دانشگاه فرصت شما برای نشان دادن اینکه چه کسی هستید است. بنابراین، هیچ چیز مربوط به دانش موجود خود را در مورد برنامه انتخابی خود و نحوه دستیابی به اهداف، عزم، مهارت ها و جاه طلبی خود نادیده نگیرید.

در مورد آنچه تاکنون آموخته اید و پیشرفت خود، چگونگی تأثیر مثبت مهارت ها و دانش شما بر مدرسه و تجربیاتی که مختص شما هستند بنویسید. این بزرگترین بخش مقاله است و از چندین پاراگراف و تعداد کلمات تشکیل شده است.

توجه داشته باشید که انشا محدودیت کلمه دارد پس با بازگویی یک حادثه آن را خراب نکنید. هر کلمه را ارزشمند کنید.

4. مثال های مناسبی برای پشتیبانی از ایده خود ارائه دهید

این چهارمین راهنمای نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج به صورت حرفه ای است.

مقاله ای که می خواهید بنویسید به منظور نشان دادن جنبه عملی ذهن شما، نحوه عملکرد ذهن و دیدگاه شما نسبت به جهان به افسران پذیرش است. اکنون، باید مطمئن شوید که مقاله شما از این دیدگاه پشتیبانی می کند.

وقت بگذارید و سوال انشا را به خودتان ربط دهید و سپس می توانید از این دیدگاه شروع به نوشتن کنید. این بدان معناست که هر ایده ای که بیان می کنید صرفا بیان حقایق نیست، بلکه ادامه دهید و جزئیات و مثال های خاصی را برای توسعه ایده های خود اضافه کنید.

برای انجام این کار، مثال‌های خاصی از تجربیات منحصربه‌فرد خود ارائه دهید، بنویسید که واقعاً چه چیزی به شما انگیزه می‌دهد و چگونه توانستید یک باور خاص را ایجاد کنید.

5. مقاله خود را سازماندهی کنید

پنجمین گام ما در مورد نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج این است که مقاله خود را با دقت سازماندهی کنید.

علاوه بر سازماندهی مقاله خود برای مطابقت با جهت ها، همچنین باید مقاله خود را طوری سازماندهی کنید که در جهت خاصی جریان یابد. این باید از قبل عقل سلیم باشد و شما باید بهتر از نوشتن یک سری کلمات بی معنی بدانید.

شما می توانید در مورد چیزهای مختلف بنویسید، اما باید معنی دار، منظم، و خارج از موضوع باشد. آنها را در یک خط مستقیم جریان دهید.

قبل از شروع نوشتن، یک ساختار یا طرح مقاله ایجاد و سازماندهی کنید. باید به مقدمه، بدنه و نتیجه تقسیم شود.

توجه داشته باشید که نتیجه گیری شما به اندازه مقدمه شما مهم است، بنابراین آن را قوی کنید و با صدای بلند شروع کنید!

6. مرحله تصحیح

در پایان، این آخرین مرحله برای نوشتن مقاله پذیرش کالج به صورت حرفه ای است و شامل تصحیح و بررسی همه چیز است.

«اشتباه کردن انسان است…» جمله ای است که همیشه در فضای محتوا نویسی کار می کند. همیشه باید هنگام نوشتن مطالب اشتباه کنید و مقاله درخواست پذیرش دانشگاه را از دست ندهید. در واقع، شما نمی توانید از انجام اشتباهاتی مانند اشتباهات گرامری، غلط املایی، خطاهای نقطه گذاری و غیره اجتناب کنید، اما این نیز درست است که می توانید از این خطاها اجتناب کنید و یک مقاله بدون خطا ایجاد کنید.

آنچه من به طور خلاصه می گویم این است که می توان یک مقاله کامل را در جایی ایجاد کرد که هیچ گونه خطایی وجود نداشته باشد. و این آخرین مرحله همان مرحله ای است که به شما کمک می کند.

مرحله تصحیح جایی است که شما مقاله خود را بارها و بارها می خوانید و می خوانید. در طول این فرآیند، شما اشتباهاتی را که ممکن است هنگام نوشتن آن از قلم انداخته باشید، یادداشت کرده و تصحیح کنید. پس از انجام اصلاحات، دوباره آن را مرور می کنید تا مطمئن شوید چیزی از دست ندهید.

مرحله تصحیح یک مرحله نیست، شما باید آن را در اختیار دیگران قرار دهید تا برای شما تصحیح کنند و به شما کمک کنند تا اشتباهاتی را که ممکن است از قلم انداخته باشید، گوشزد کنید. برای رسیدن به این هدف، به سادگی کپی تهیه کنید و به والدین، خواهر و برادر، معلمان و دوستان نزدیک خود بدهید و از آنها بخواهید که از خودکار رنگی دیگری استفاده کنند تا در جایی که خطا می بینند دور آنها حلقه بزنند.

پس از چند روز، تمام نسخه ها را از آنها جمع آوری کنید و یادداشت ها را با هم مقایسه کنید. با رایج ترین خطاها مواجه شوید. با این حال، اگر نمی‌خواهید مقاله خود را برای همه منتشر کنید، شاید به دلایلی روی مطالب حساس هستید، از متخصص کمک بگیرید و منظور من از معلم یا مشاور مدرسه شماست.

معلمان و مشاوران مدرسه در کمک به دانش‌آموزان دبیرستانی در مقاله‌های دانشگاهی حرفه‌ای هستند و شما باید یکی یا هر دو مقاله خود را بگویید تا بتوانند از همان ابتدا به شما کمک کنند.

از تمام این شش مرحله به همراه نکات زیر در مورد نحوه نوشتن مقاله پذیرش دانشگاه استفاده کنید، و یک مقاله بی عیب و نقص ایجاد خواهید کرد که هیچ افسر پذیرش تمایلی به خواندن آن ندارد. و از آنجا، شما بر یک نیاز بسیار مهم غلبه کرده اید و شانس خود را برای تایید شدن افزایش داده اید.

نکاتی در مورد نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج

هنگام نوشتن یک مقاله پذیرش کالج، چند چیز وجود دارد که باید برای راهنمایی نوشتن خود بدانید و من آنها را در اینجا به عنوان نکاتی برای برجسته کردن مقاله دانشگاهی شما ارائه کرده ام.

 • قبل از شروع نوشتن مقاله پذیرش کالج خود، در مورد مدرسه ای که برای آن درخواست می دهید تحقیق کنید. ارزش ها، فرهنگ ها، نگرش ها، اهداف و مقاصد آنها را درک کنید.
 • نوشتن مقاله پذیرش کالج خود را زودتر شروع کنید تا بتوانید در زمانی که عجله ندارید درخواست خود را زودتر ارسال کنید. این به دفتر پذیرش زمان می دهد تا درخواست شما را به آرامی بررسی کند، از جمله مقاله شما.
 • مقاله خود را در نقطه استراحت تجدید نظر، ویرایش و بازنویسی کنید
 • از معلمان، اعضای خانواده و/یا دوستان کمک بخواهید.
 • هنگام نوشتن مقاله خود به سوالاتی مانند:
  1. اگر این انشا را نمی نوشتم، آیا علاقه مند به خواندن آن بودم؟
  2. آیا این مقاله داستان خود من را بیان می کند؟
  3. چگونه می توانم این مقاله را مانند مقاله خود کنم؟
  4. اهمیت این موضوع برای من چیست؟
  5. آیا نوشتن من خلاقانه است؟
 • مقاله خود را تا انتها خلاقانه و جذاب نگه دارید و برای رسیدن به این هدف، به سادگی از موارد زیر استفاده کنید.
  الف) مختصر باشید
  ب) سبک نوشتاری واضحی ایجاد کنید
  ج) نشان دهید، نگویید
  د) از صدای منحصر به فرد استفاده کنید
  ه) از صدای منفعل استفاده نکنید و
  ) سوژه را متمرکز نگه دارید
  g) خود را برجسته کنید

از این نکات و همچنین 6 مرحله در مورد نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج استفاده کنید و نتیجه عالی خواهید داشت.

این مقاله در مورد نحوه نوشتن مقاله پذیرش کالج به صورت حرفه ای به پایان می رسد و امیدوارم مفید بوده باشد. با درخواست خود موفق باشید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + ده =