آموزش مقاله نویسی :چگونه یک مقاله ویژه بنویسیم


آموزش مقاله نویسی :چگونه یک مقاله ویژه بنویسیم نوشتن یک مقاله ویژه شامل استفاده از خلاقیت و تحقیق برای ارائه یک برداشت دقیق و جالب از یک موضوع است. این نوع مقالات با اخبار معمولی متفاوت هستند زیرا اغلب به سبک متفاوتی نوشته می شوند و به جای بیان حقایق عینی، جزئیات و توضیحات بسیار بیشتری ارائه می دهند. این به خواننده فرصتی می دهد تا قسمتی جالب از موضوع مقاله را به طور کامل درک کند. در حالی که نوشتن یک مقاله ویژه به برنامه ریزی، تحقیق و کار زیادی نیاز دارد، انجام آن به خوبی روشی عالی برای نوشتن خلاقانه در مورد موضوعی است که به آن علاقه دارید و فرصتی عالی برای کشف راه های مختلف برای نوشتن است.

قسمت1

انتخاب موضوع

 1. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 1
  1
  یک داستان جذاب پیدا کنید. اخبار را بخوانید و با مردم صحبت کنید تا داستان های جالبی پیدا کنید. به این فکر کنید که چه پدیده هایی در حال وقوع هستند و چگونه می توانید در مورد آنها به روشی جدید و بدیع صحبت کنید.
 2. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 2
  2
  در مورد موضوع خود تحقیق کنید. یافتن اطلاعات پس زمینه می تواند به شما کمک کند زاویه ای را پیدا کنید و موضوعات مورد نظر را برای مصاحبه شناسایی کنید. انجام تحقیقات آنلاین خوب است، اما ممکن است شما را به این نتیجه برساند. همچنین ممکن است لازم باشد برای اطمینان از آگاهی کامل از مسائل پیرامون یک موضوع، با کتاب ها مشورت کنید. یک مقاله تاریخی ممکن است نیاز به بازدید از آرشیو داشته باشد.
 3. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 3
  3

  در مورد نوع ویژگی که می خواهید بنویسید تصمیم بگیرید. بسته به چیزی که می خواهید روی آن تمرکز کنید، روش های مختلفی برای نوشتن یک ویژگی وجود دارد. برخی از این موارد عبارتند از:

  • علاقه انسانی : بسیاری از داستان‌های داستانی بر روی یک موضوع تمرکز می‌کنند، زیرا بر افراد تأثیر می‌گذارد. آنها اغلب بر روی یک فرد یا گروهی از افراد تمرکز می کنند.
  • نمایه : این نوع ویژگی بر شخصیت یا سبک زندگی یک فرد خاص تمرکز دارد. این نوع برای کمک به خواننده در نظر گرفته شده است که احساس کند دریچه ای به زندگی شخصی وارد کرده است. اغلب، این ویژگی ها در مورد افراد مشهور یا سایر شخصیت های عمومی نوشته می شود.
  • آموزشی : مقاله‌های ویژگی چگونه به خوانندگان آموزش می‌دهند که چگونه کاری را انجام دهند. اغلب، نویسنده در مورد سفر خود برای یادگیری یک کار، مانند نحوه درست کردن کیک عروسی، می نویسد.
  • تاریخی : ویژگی هایی که به رویدادها یا تحولات تاریخی احترام می گذارند بسیار رایج هستند. آنها همچنین در کنار هم قرار دادن گذشته و حال مفید هستند و به ریشه کردن خواننده در یک تاریخ مشترک کمک می کنند.
  • فصلی : برخی از ویژگی‌ها برای نوشتن در زمان‌های خاصی از سال، مانند آغاز تعطیلات تابستانی یا در تعطیلات زمستانی مناسب هستند.
  • پشت صحنه : این ویژگی ها به خوانندگان بینشی نسبت به یک فرآیند، موضوع یا رویداد غیرمعمول می دهد. می تواند آنها را با چیزی آشنا کند که معمولاً برای عموم آزاد نیست یا عمومی نیست.
 4. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 4
  4
  مخاطبی را که می خواهید با آنها صحبت کنید در نظر بگیرید. همانطور که ایده های داستانی را طوفان فکری می کنید، به این فکر کنید که چه کسی این داستان ها را خواهد خواند. از خود سؤالاتی بپرسید، مانند چه کسانی خوانندگان من خواهند بود؟ و چه نوع زوایایی برای این خوانندگان جذاب است؟ به عنوان مثال، ممکن است یک نمایه درباره یک شیرینی‌پز بنویسید، اما بسته به اینکه خوانندگان شما سرآشپزهای مشتاقی هستند یا برنامه‌ریزان عروسی به دنبال خرید کیک عروسی هستند، متفاوت می‌نویسید. [1]
 5. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 5
  5
  نوع نشریه ای را که برای آن می نویسید در نظر بگیرید. اگر برای مجله یا وبلاگی با موضوعی بسیار خاص مانند باغبانی می نویسید، احتمالاً باید مقاله ویژه خود را طوری تنظیم کنید که این علاقه را به نحوی منعکس کند. از سوی دیگر، روزنامه برای مخاطبان عام تر در نظر گرفته شده است و ممکن است برای محتوای متنوع بازتر باشد.
قسمت2

مصاحبه با موضوعات

 1. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 6
  1

  مصاحبه را در زمان و مکان مناسب برای مصاحبه شونده برنامه ریزی کنید. از مصاحبه شونده خود بخواهید که به شما بگوید بهترین مکان برای ملاقات کی و کجاست. اگر به شما حق انتخاب دادند، یک مکان ساکت بخواهید که در طول مصاحبه نسبتاً مزاحم نباشید.

  • حدود 30-45 دقیقه با این شخص برنامه ریزی کنید. به وقت آنها احترام بگذارید و تمام روز آنها را به خود اختصاص ندهید. حتماً تاریخ و زمان را چند روز قبل از مصاحبه برنامه ریزی شده تأیید کنید تا مطمئن شوید که زمان همچنان برای مصاحبه شونده کار می کند.
  • اگر مصاحبه شونده شما نیاز به برنامه ریزی مجدد دارد، انعطاف پذیر باشید. به یاد داشته باشید که آنها با وقت خود سخاوتمندانه رفتار می کنند و به شما اجازه می دهند با آنها صحبت کنید، بنابراین در پاسخ های خود نیز سخاوتمندانه باشید. هرگز کاری نکنید که مصاحبه شونده در مورد نیاز به زمان بندی مجدد احساس گناه کند.
  • اگر می خواهید آنها را در حال انجام یک کار مشاهده کنید، از آنها بپرسید که آیا می توانند شما را به محل کار خود بیاورند. پرسیدن اینکه آیا مصاحبه شونده به شما درس کوتاهی در مورد کارهایی که انجام می دهد به شما یاد می دهد نیز می تواند بسیار عالی باشد، زیرا به شما اطلاعاتی از تجربیاتی می دهد که هنگام نوشتن از آنها استفاده کنید.
 2. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 7
  2
  برای مصاحبه خود آماده شوید. برای اطمینان از اینکه قانع‌کننده‌ترین سؤالات را می‌پرسید، زودتر تحقیق کنید. یک لیست طولانی از سوالات برای ادامه گفتگو داشته باشید. سوابق و تجربه سوژه مصاحبه خود و همچنین نظرات آنها را در مورد موضوعی که با آنها مصاحبه می کنید، بدانید.
 3. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 8
  3
  فهرستی از سوالات را قبل از موعد به مصاحبه شونده بدهید. جهت مصاحبه نباید برای مصاحبه شونده غافلگیر کننده باشد. دادن سوالات قبل از مصاحبه به آنها کمک می کند تا بتوانند پاسخ های متفکرانه تری بدهند.
 4. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 9
  4
  زودتر برای مصاحبه حاضر شوید. وقت مصاحبه شونده شما ارزشمند است، بنابراین نمی خواهید قرار ملاقات را با عجله و نفس کشیدن تلف کنید. زودتر به سایت مصاحبه مراجعه کنید. تجهیزات ضبط صدا خود را تنظیم کرده و آن را آزمایش کنید. مطمئن شوید که قلم و کاغذ اضافی دارید.
 5. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 10
  5

  ضبط صوتی مصاحبه از ضبط صوت برای مصاحبه استفاده کنید، اما در طول مصاحبه نیز یادداشت برداری کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که باتری یا حافظه ضبط کننده شما تمام شود.

  • حتما از مصاحبه شونده خود بپرسید که آیا ضبط صوتی مصاحبه اشکالی ندارد. اگر قصد دارید از صدا برای هدفی غیر از نوشتن مقاله (مانند پادکستی که ممکن است همراه با مقاله ویژه باشد) استفاده کنید، باید به آنها بگویید و رضایت آنها را جلب کنید.
  • اگر مصاحبه شونده ضبط صدا را رد کرد، به او فشار نیاورید.
 6. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله یازدهم
  6
  جزئیات مربوط به مصاحبه شونده خود را تأیید کنید. شما نمی خواهید یک ویژگی طولانی در مورد یک شخص بنویسید تا متوجه شوید که نام او را اشتباه نوشته اید. مطمئن شوید که املای نام آنها و همچنین سایر جزئیاتی که برای داستان مهم هستند را دوباره بررسی کنید.
 7. تصویر با عنوان نوشتن یک مقاله ویژه مرحله 12
  7

  سوالات باز بپرسید. سوالاتی که بر پاسخ‌های بله یا خیر تکیه می‌کنند، اطلاعات بسیار غنی به شما نمی‌دهند. در عوض، سؤالاتی بپرسید که با «چگونه» یا «چرا» شروع می شوند. این نوع سوالات به مصاحبه شونده این فرصت را می دهد تا داستانی را تعریف کند، جزئیات را به هم مرتبط کند یا نظر خود را بیان کند.

  • یکی دیگر از گزینه های خوب سوالی است که شروع می شود به من بگویید در مورد زمانی که …. این به مصاحبه شونده اجازه می دهد تا داستانی را که برایش مهم است به شما بگوید و اغلب می تواند اطلاعات غنی برای مقاله شما تولید کند.
 8. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 13
  8
  فعالانه گوش کنید گوش دادن جزء کلیدی یک مصاحبه خوب است. خیلی از مشاهدات خود را بیان نکنید، اما با لبخند زدن یا تکان دادن سر به آنچه به شما می گویند واکنش نشان دهید. مردم زمانی که مخاطبانشان پذیرا هستند، بیشتر به صحبت کردن ادامه می دهند.
 9. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 14
  9
  سوالات بعدی بپرسید بخشی از یک مصاحبه‌گر خوب، تعیین این است که چه زمانی صحبت شخصی در مورد یک موضوع خاص به پایان رسیده است و چه زمانی می‌توان او را برای بحث بیشتر تشویق کرد. همچنین می توانید از سؤالات بعدی خود برای ایجاد ارتباط بین ایده ها استفاده کنید.
 10. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 15
  10
  بلافاصله پس از مصاحبه یادداشت برداری کنید. بلافاصله پس از پایان مصاحبه و زمانی که در ذهن شما تازه شد، مشاهدات و یادداشت برداری کنید. اینها ممکن است مشاهداتی در مورد مکان، ظاهر فرد، آنچه انجام می‌داد یا نحوه حمل خود باشد.
 11. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 16
  11
  رونویسی مصاحبه رونویسی، یا تایپ کردن کل مصاحبه، می تواند یک کار خسته کننده باشد. با این حال، برای دریافت صحیح نقل قول ها ضروری است، و خواندن آنچه مصاحبه شونده شما گفته است می تواند بسیار مفید باشد. این کار را خودتان انجام دهید یا به کسی پول بدهید تا برای شما رونویسی کند.
 12. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله هفدهم
  12
  برای مصاحبه شونده خود یک یادداشت تشکر بفرستید. از آنها برای وقت خود تشکر کنید و به آنها ایده بدهید که چه زمانی باید منتظر مقاله درباره آنها باشند. این همچنین فرصتی است که اگر متوجه شدید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید چند سوال بعدی بپرسید.
قسمت3

آماده شدن برای نوشتن مقاله

 1. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 18
  1

  قالبی را برای مقاله خود انتخاب کنید. مقالات ویژه فرمول خاصی مانند مقالات اخبار سخت ندارند. شما نیازی به پیروی از سبک نوشتن «هرم معکوس» ندارید که «چه کسی، چه چیزی، کجا، کی و چرا» یک خبر را می‌رساند. در عوض، راه مبتکرانه تری را برای نوشتن داستان انتخاب کنید. برخی از قالب های ممکن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • با توصیف یک لحظه دراماتیک شروع کنید و سپس تاریخچه ای که به آن لحظه منتهی شد را کشف کنید.
  • از قالب داستان در داستان استفاده کنید، که برای گفتن داستان شخص دیگری به یک راوی متکی است.
  • داستان را با یک لحظه معمولی شروع کنید و نحوه غیرعادی شدن داستان را دنبال کنید.
 2. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 19
  2

  در مورد طول تقریبی مقاله تصمیم بگیرید. داستان های ویژه روزنامه بین 500 تا 2500 کلمه است، در حالی که ویژگی های مجلات از 500 تا 5000 کلمه است. ویژگی های وبلاگ از 250 تا 2500 کلمه است.

  • با ویراستار خود چک کنید تا ببینید آنها دوست دارند مقاله شما چقدر طولانی باشد.
 3. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 20
  3

  مقاله خود را مشخص کنید با مرور یادداشت های خود، انتخاب نقل قول ها و تهیه پیش نویس ساختار مقاله، مقاله خود را با هم ترکیب کنید. با معرفی خود شروع کنید و تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید مقاله را بسازید. ابتدا چه اطلاعاتی را می خواهید فاش کنید؟ همانطور که به نتیجه می رسید، به موضوع کلی یا تأثیر ماندگاری که می خواهید برای خواننده بگذارید فکر کنید. [2]

  • در نظر بگیرید که چه چیزی را باید در داستان داشته باشید و چه چیزی را می توان قطع کرد. به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن یک مقاله 500 کلمه ای هستید، احتمالاً باید در مورد آنچه گنجانده می شود بسیار گزینشی عمل کنید، در حالی که فضای بسیار بیشتری برای نوشتن در یک مقاله 2500 کلمه ای دارید.
قسمت4

نوشتن مقاله

 1. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 21
  1

  برای باز کردن داستان خود یک قلاب بنویسید. اولین پاراگراف شما فرصتی است که خواننده خود را جذب کنید و آنها را به داستان خود بکشانید. اگر پاراگراف آغازین خشک یا سخت باشد، خواننده خود را از دست خواهید داد و آنها به ادامه داستان شما ادامه نخواهند داد.

  • با یک واقعیت جالب، یک نقل قول، یا یک حکایت برای یک قلاب خوب شروع کنید.
  • پاراگراف آغازین شما باید فقط 2-3 جمله باشد.
 2. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 22
  2
  سرنخ خود را در پاراگراف دوم گسترش دهید. در حالی که لید شما ممکن است افراد را جذب کند، پاراگراف دوم شما (و پاراگراف های بعدی) باید شروع به توضیح دلیل داستان کنند. چرا این داستان را می خوانیم؟ چه چیزی در مورد آن مهم است؟
 3. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 23
  3

  طرح کلی خود را دنبال کنید. شما مقاله خود را به صورت طرح کلی تهیه کرده اید، که می تواند به شما کمک کند در مسیر ساخت یک مقاله ویژه خوب بمانید. طرح کلی همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا به یاد بیاورید که چگونه جزئیات به یکدیگر متصل می‌شوند و چگونه نقل‌قول‌ها از نکات خاصی پشتیبانی می‌کنند که می‌کنید.

  • با این حال انعطاف پذیر باشید. گاهی اوقات وقتی می نویسید، جریان به گونه ای معنا پیدا می کند که با طرح کلی شما متفاوت است. اگر به نظر می رسد که به نظر می رسد که به این ترتیب بهتر خوانده می شود، آماده تغییر جهت قطعه خود باشید.
 4. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 24
  4
  نشان بده، نگو با نوشتن یک مقاله ویژه، این شانس را دارید که افراد و صحنه ها را برای خواننده توصیف کنید. [3] یک محیط یا شخصی را توصیف کنید تا خواننده بتواند به وضوح آن را در ذهن خود تصور کند.
 5. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله ۲۵
  5
  از نقل قول های زیاد استفاده نکنید. در حالی که گنجاندن سخنان خود مصاحبه شونده در داستان می تواند وسوسه انگیز باشد، زیاد روی نقل قول آنها تکیه نکنید. در غیر این صورت، این بیشتر به یک مصاحبه ساده تبدیل می شود. در اطراف نقل قول های آنها بنویسید تا به آنها زمینه بدهید، داستان را بسازید و به خواننده کمک کنید تا آنچه را که مصاحبه شونده می گوید تفسیر کند.
 6. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 26
  6
  زبانی را انتخاب کنید که برای خوانندگان شما مناسب باشد. مخاطبان هدف نشریه ای را که برای آن می نویسید در نظر بگیرید و در سطح و علاقه آنها بنویسید. تصور نکنید که آنها با آنچه شما در مورد آن صحبت می کنید آشنا هستند، بنابراین ممکن است لازم باشد موارد خاصی را توضیح دهید. حتماً کلمات اختصاری را تلفظ کنید و اصطلاحات تخصصی یا عامیانه را توضیح دهید. به سبکی بنویسید که بیشتر محاوره ای باشد، نه سخت و آکادمیک. [4]
 7. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 27
  7
  نظر خود را خارج از مقاله نگه دارید. مقاله ویژه قطعه ای است که اطلاعات و جزئیات مربوط به یک شخص یا پدیده را منتقل می کند. این فرصتی نیست که شما در مورد یک موضوع نظر خود را بیان کنید. بلکه شخصیت شما از طریق سبک نوشتن شما منتقل می شود. [5]
 8. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 28
  8
  مقاله خود را اصلاح کنید پس از اتمام نوشتن، مقاله را برای یک روز کنار بگذارید تا کمی از آن فاصله بگیرید. وقتی تازه بودید به آن بازگردید و آن را تا آخر بخوانید. به راه هایی برای تشدید توضیحات، روشن کردن نکات و ساده کردن توضیحات فکر کنید. چه مناطقی را باید برش دهید؟ چه مناطقی به اطلاعات اضافی نیاز دارند؟
قسمت5

نهایی کردن مقاله

 1. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 29
  1
  دقت را بررسی کنید و دوباره بررسی کنید. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که مقاله ای بنویسید که جزئیات یا اطلاعات دقیقی نداشته باشد. نحوه املای نام ها، ترتیب رویدادها و سایر جزئیات مربوط را دوباره بررسی کنید.
 2. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 30
  2

  از سوژه خود بخواهید مقاله شما را بخواند. همه نویسندگان داستان این کار را انجام نمی دهند، و در واقع، برخی ممکن است استدلال کنند که این می تواند کیفیت روزنامه نگاری یک قطعه را کاهش دهد. اما بسیاری از افراد اغلب می خواهند مقاله خود را قبل از چاپ ببینند تا مطمئن شوند که احساس می کنند به درستی و منصفانه ارائه شده است.

  • شما می توانید انتخاب کنید که پیشنهادات آنها را بگنجانید یا نه.
 3. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 31
  3

  املا و دستور زبان را بررسی کنید. با کلمات غلط املایی و گرامر ضعیف از مقاله ویژه خود کم نکنید. با “Elements of Style” که استانداردی برای استفاده صحیح از دستور زبان است، مشورت کنید. [6]

  • برای دستورالعمل‌های سبک، مانند نحوه قالب‌بندی اعداد، تاریخ‌ها، نام خیابان‌ها و غیره، با «سبک‌بوک آسوشیتدپرس» مشورت کنید. [7]
 4. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 32
  4
  در مورد مقاله بازخورد دریافت کنید. از یک دوست یا همکار بخواهید که مقاله را مطالعه کند. ویرایشگر شما نیز به شما بازخورد خواهد داد. پذیرای این بازخورد باشید و آن را شخصی نگیرید. آنها از شما می خواهند که یک مقاله خوب و محکم بنویسید و به شما توصیه می کنند که چگونه آنچه قبلاً نوشته اید را تغییر دهید، شفاف سازی کنید یا بسط دهید تا بهترین مقاله ممکن را ایجاد کنید.
 5. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 33
  5

  یک تیتر بنویسید. نشریه شما ممکن است برای شما تیتر بنویسد، اما اگر می خواهید ورودی اولیه مقاله منعکس کننده محتوای شما باشد، عنوانی بنویسید که این کار را انجام می دهد. تیتر کوتاه و دقیق است، در صورت استفاده از بیش از 10-15 کلمه استفاده نمی کند. تیتر باید اکشن محور باشد و دلیل اهمیت داستان را بیان کند. باید خواننده را جذب کند و به مقاله بکشاند. [8]

  • اگر می خواهید اطلاعات کمی بیشتر منتقل کنید، یک عنوان فرعی بنویسید، که یک جمله ثانویه است که بر روی عنوان ساخته می شود.
 6. تصویر با عنوان نوشتن مقاله ویژه مرحله 34
  6
  مقاله خود را در مهلت مقرر ارسال کنید. مطمئن شوید که مقاله شما در تاریخ یا قبل از مهلت مقرر به سردبیر یا انتشارات ارسال شده است. مقالات دیرهنگام معمولاً چاپ نمی شوند و سپس تمام تلاش شما یا تا شماره بعدی به تعویق می افتد یا اصلاً چاپ نمی شود.

پرسش و پاسخ 

 • سوال
  راه های قدرتمندی برای پایان دادن به یک مقاله ویژه چیست؟
  ممکن است نتیجه گیری خود را به سرنخ خود متصل کنید یا ممکن است رمز و راز پشت مقاله خود را در پایان فاش کنید.
 • سوال
  اگر مقاله ویژگی طولانی باشد اشکالی ندارد؟
  بله همینطور است. فقط به یاد داشته باشید که از فرمت خاصی پیروی می کنید و سعی کنید همه چیزهایی را که می نویسید به موضوع مقاله خود مرتبط کنید.
 • سوال
  چگونه یک مقاله ویژه شروع کنم؟
  سعی کنید آنچه را که در کشورتان اتفاق می‌افتد، مانند انفجار بزرگ آتشفشان، درک کنید. از آن به عنوان مبنایی برای مقاله خود استفاده کنید.
 • سوال
  آیا اشکالی ندارد که یک نقل قول از مصاحبه شونده در همان ابتدای پاراگراف خود قرار دهم؟
  بله، اما مطمئن شوید که در نقل قول زیاده روی نکنید. همچنین، از آنجایی که به تازگی پاراگراف را شروع کرده اید، از یک نقل قول انفجاری استفاده کنید که خوانندگان شما را به خود جذب می کند و آنها را متقاعد می کند که به خواندن مقاله شما ادامه دهند.
 • سوال
  آیا می توانم بدون مصاحبه با کسی یک ویژگی بنویسم؟
  بله، می توانید، اما توصیه و بازخورد آنها را دریافت نمی کنید، که واقعا برای شما مفید خواهد بود. علاوه بر این، اگر با کسی مصاحبه نکنید، نقل قول هایی از آنها برای استفاده در ویژگی خود جمع آوری نمی کنید. بنابراین بله، شما می توانید، اما این ایده خوبی است که برای بهترین نتیجه با کسی مصاحبه کنید!
 • سوال
  آیا اشکالی ندارد که به جای نقل قول در پاراگراف اول درباره موضوع من سؤال بپرسم؟
  شما ممکن است در مورد موضوع خود سوال بپرسید.
 • سوال
  چگونه انس دوت بنویسم؟
  شما با مردم مصاحبه می کنید یا به سادگی به داستان های مردم گوش می دهید. فقط چیزی را بنویسید که یک شخص واقعی گفته است. داستان است، نقل قول نیست.
 • سوال
  چگونه می توانم یک داستان ویژه را بدون نقل قول شروع کنم؟
  به سادگی موضوع و چرایی اهمیت آن را با استفاده از کلمات خود معرفی کنید.
 • سوال
  تفاوت بین ویژگی ها و داستان های خبری چیست؟
  داستان‌های خبری معمولاً گزارش‌های کوتاهی از رویدادهایی هستند که بسته به آنچه در دسترس است، ممکن است اطلاعات دقیقی ارائه دهند یا نه. یک ویژگی یک مقاله طولانی تر و دقیق تر است که معمولاً روی رویدادهای جاری متمرکز نیست، بلکه چیزی شبیه به یک شخص یا رویداد قابل توجه است.
 • سوال
  آیا یک مقاله ویژه مانند یک داستان است؟
  بله، مانند یک داستان است، اما ویژگی‌ها دارای سرنخ قابل تشخیص هستند و نقل قول‌های زیادی ندارند. تفاوت وجود دارد اما شباهت های زیادی وجود دارد.

نکات

 • قبل از اینکه مقاله خود را منتشر کنید، بخواهید مدرکی از مقاله خود را ببینید. این فرصتی است برای شما که یک بررسی نهایی مقاله ارائه دهید و جزئیات را برای دقت بررسی کنید.
یک نکته ارسال کنید
همه نکات ارسالی قبل از انتشار به دقت بررسی می شوند

هشدارها

 • مطمئن شوید که موضوعات خود را به طور منصفانه و دقیق نشان می دهید. اگر مقالات ویژه فقط یک طرف داستان را بیان کنند می توانند مشکل ساز شوند. اگر مصاحبه شونده شما علیه یک شخص یا شرکت ادعایی دارد، مطمئن شوید که با آن شخص یا شرکت صحبت می کنید. اگر ادعاهایی را علیه شخصی چاپ کنید، حتی اگر مصاحبه شونده شما باشد، ممکن است به دلیل تهمت شکایت کنید. [9]

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *