نوشتن کتاب

آموزش نوشتن مقاله

همانطور که قبلا در مورد گزارش آزمایشگاهی، اولین چیزی که می خواهیم توجه شما را به آن جلب کنیم هدف و مخاطب است.نوشتن مقاله در دوره های علمی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا آنها به خوبی تثبیت شده ترین روش تست هستند:

 • دانش عمیق شما در مورد یک موضوع؛
 • توانایی شما در برقراری ارتباط با خواننده؛
 • مهارت های تفکر انتقادی شما؛
 • توانایی شما برای ساختن یک استدلال

ما دانشمندان عموماً خودمان را افرادی نمی‌دانیم که استدلال‌هایی را ارائه می‌کنند – چرا نیاز داریم، در حالی که حقایق علمی همیشه باید حقیقت عینی را به تنهایی نشان دهند؟ – اما یک استدلال صرفاً بیانیه ای است که توسط شواهد پشتیبانی می شود. دانشمندان همیشه این کار را انجام می دهند. ما بر اساس یافته های خود نتیجه گیری می کنیم. این شامل تفسیر داده ها، شاید در پرتو اطلاعات دیگر از مکان های دیگر، و گفتن آنچه به ما می گوید است. پس هدف شما این است که توانایی انجام این کارها را به نشانگر خود نشان دهید.

نوشتن کتاب

مخاطبین واقعی …

مخاطب واقعی شما نشانگر شما خواهد بود، اما مخاطبانی که در دانشگاه برایشان می نویسید باید همیشه همتایان تحصیل کرده باشند. تحصیلکرده به این معنا که آنها همان دانش پیشینه ای را دارند که شما دارید، اما همسالان به این معنا که دانشی بیشتر از شما ندارند. این بدان معناست که شما همیشه باید مواردی مانند اختصارات، حروف اختصاری و اطلاعات جدیدی را که ممکن است به تازگی از علم فعلی گزارش شده در رسانه ها یا در ادبیات بررسی شده کشف کرده باشید، به طور کامل توضیح دهید. حتی اگر استادان شما نیز قادر به درک این چیزها باشند، ممکن است

صرفاً همان داستان یا مقاله ژورنالی خاص را نخوانده اند، و بنابراین اگر فقط اشاره مختصری داشته باشید، ممکن است در موقعیتی نباشند که منظور شما را دنبال کنند. آنها احتمالاً به شدت مشغول اجرای چندین ماژول برای گروه های سال مختلف و برای دانش آموزان در مقاطع کاملاً متفاوت هستند و بسیاری از آنها همچنین گروه های تحقیقاتی را در آزمایشگاه ها رهبری خواهند کرد. همه اینها به این معنی است که آنها احتمالاً زمان کمتری نسبت به آنچه می خواهند برای به روز نگه داشتن هر پیشرفت جدید در زمینه خود دارند. بنابراین، باید هدف خود را توصیف کنید که تحولات جدید در مقالات خود را به گونه ای توصیف کنید که گویی برای فردی با تحصیلات علمی، اما بدون دانش قبلی از تخصصی که در مورد آن می نویسید.

راه دیگری برای فکر کردن به این موضوع این است که در ابتدای سال تحصیلی خود برای مخاطبان خود بنویسید. اگر امسال اطلاعاتی که می نویسید برایتان تازگی داشت، آن را به طور کامل توضیح دهید. این نشانگر شما را نشان می دهد که درک مطمئنی از همه چیزهایی دارید که قرار است در ماژول آنها یاد بگیرید.

نوشتن کتاب

تفسیر سوال

سوالات مقاله خوب حداکثر تا سه قسمت مختلف خواهند داشت. یک کلمه یا عبارت دستوری پیدا خواهید کرد که به شما می گوید چه نوع عملی را باید انجام دهید، بیانیه ای از موضوع وجود دارد، و همچنین ممکن است بخشی محدود کننده وجود داشته باشد. جدول 3.1 چند نمونه را نشان می دهد.

دستورات: بحث کنید، توضیح دهید، فهرست کنید، مقایسه کنید و مقایسه کنید (جدول 3.2 زیر را برای مدت طولانی تر ببینیدفهرست کلمات دستوری و معنای آنها برای یک نشانگر)
فاعل، موضوع: درمان های دامپزشکی برای ماهی های پرورشی …

… روش های موجود برای تعیین کمیت آلودگی یک محلول آبی با CN-یون…

آزمایش پراش الکترون دیویسون-گرمر …

محدودیت ها: … در افراد مسن

… فقط با استفاده از تجهیزات صحرایی.

…و زمانی را محاسبه کنید که یک بوزون Z معمولی می تواند وجود داشته باشد.

فقط برای اینکه به خودتان ثابت کنید که هر یک از این سه بخش مختلف سوال را ثبت کرده اید، ارزش آن را دارد که برگه سوال امتحانی خود را به نوعی علامت گذاری کنید، به خصوص اگر در شرایط امتحانی می نویسید و بنابراین فشار زمان بیشتری دارید و احتمال بیشتری دارد که احساس کنید. تحت فشار یا عجله

ممکن است یک بخش محدود کننده وجود نداشته باشد، یا ممکن است در واقع شما را راهنمایی کند که دامنه پاسخ خود را به جای محدود کردن آن گسترش دهید (مثلا “… هم امروز و هم قبل از ظهور پیشرفت تکنولوژی X”). فقط فراموش نکنید که تا زمانی که به دست می آورید آنجاست

در دو سوم مسیر مقاله خود، زمانی که در حال نوشتن هستید، هر آنچه را که در مورد موضوع می دانید می نویسید و به طور تصادفی این بخش پایانی دستورالعمل را نادیده می گیرید.

نوشتن کتاب

کلمات دستوری

اینها به شما می گویند که چه نوع مقاله یا بحثی بنویسید. این مهم است زیرا دستورات ساده‌تر در مراحل اولیه یک مدرک استفاده می‌شوند، و اگر پیچیدگی ذاتی برخی از کلمات دستوری پیشرفته‌تر را تشخیص نمی‌دهید.

که با پیشرفت به سال‌های بعد بیشتر ظاهر می‌شوند، خطر تولید مقالات بسیار ساده‌ای را دارید که معیارهای آن سال‌های بالاتر را برآورده نمی‌کنند.

جدول 3.2 برخی از کلمات دستوری را که معمولاً در ارزیابی‌های دانشگاه یافت می‌شوند فهرست می‌کند و به شما ایده می‌دهد که نشانگرهای شما وقتی از هر یک در سؤالات خود استفاده می‌کنند به دنبال چه چیزی هستند.

ن

کلمه فرمان معنی
تجزیه و تحلیل یک فرآیند / نظریه را با جزئیات بررسی کنید
حساب برای توضیحی در مورد چیزی با شواهد مرتبط ارائه دهید
ارزیابی کنید ارزش یا اهمیت چیزی را اندازه گیری کنید
مقایسه کنید به شباهت ها و تفاوت های بین دو فرآیند / نظریه اشاره کنید
در نظر گرفتن از نزدیک به چیزی نگاه کنید
تضاد با تمرکز بر تفاوت‌ها، به نحوه ارتباط دو چیز متفاوت با یکدیگر نگاه کنید
انتقادیتجزیه و تحلیل چیزی را با جزئیات از دیدگاه عینی بررسی کنید
تعريف كردن معنی دقیق را بیان کنید
نشان دادن با استفاده از مثال‌ها توضیح دهید که چگونه چیزی کار می‌کند / اتفاق می‌افتد
توصیف کردن شرح مفصلی از یک فرآیند / ایده / چیز ارائه دهید
جزئیات یک فرآیند/نظریه را به طور کامل توصیف کنید و هر نکته ممکن را پوشش دهد
بحث و گفتگو درباره یک ایده / فرآیند با جزئیات صحبت کنید
معاینه کردن به چیزی با جزئیات نگاه کنید
ارزیابی کنید از مفید بودن / اهمیت / موفقیت چیزی ارزیابی کنید
فرموله کنید یک ایده / فرآیند جدید ایجاد کنید
تفسیر بر اساس شواهد برای چیزی توضیح دهید
توجیه برای پشتیبان گیری از هر جمله ای که در سؤال گفته می شود، شواهد / دلیل ارائه کنید
نشان دادن از مثال ها / داده ها / شواهد برای توضیح یک مفهوم یا فرآیند استفاده کنید
طرح کلی فقط با استفاده از بخش‌های اصلی فرآیند/نظریه، توضیح یا توضیحی درباره چیزی ارائه دهید
مرور یک نمای کلی از یک نظریه / فرآیند ارائه دهید
حالت چیزی را واضح بگویید (اغلب برای ارائه تعریف یا توصیف مراحل کلیدی در یک فرآیند)
خلاصه کنید نکات کلیدی را مشخص کنید و آن ها را تا حد امکان مختصر بیان کنید

نوشتن کتاب

مقدمه ها

توصیه بسیار رایجی که ممکن است در مدرسه به شما داده شده باشد این است که سؤال را در مقدمه خود بیان کنید. ما شما را تشویق می‌کنیم که فراتر از این بروید، زیرا بسیار ساده است و ما اغلب این نوع مقدمه را به مقالاتی که بالاترین نمره‌ها را می‌گیرند، ضمیمه نمی‌یابیم. مطمئناً باید به خواننده بگویید که بعداً چه اتفاقی می‌افتد، اما از عباراتی مانند «در این مقاله من…» یا «این مقاله مقایسه و تقابل خواهد کرد…» اجتناب کنید.

درعوض، سعی کنید با بیانی از یک مشکل، یا راه دیگری برای اثبات سریع دلیل اهمیت این موضوع مقاله باز کنید، یا حداقل نشان دهید که متوجه شده اید چرا نشانگرها فکر می کنند ارزش پرسیدن دارد. همانطور که در بخش گزارشات آزمایشگاهی گفتیم، باز کردن یک مقاله با گفتن اینکه موضوع مربوط به کاهش هزینه‌ها، افزایش کارایی روش‌ها، مزایای سلامتی یا شاید با متقاعد کردن خواننده به درک ساده هر اصل علمی است، معمول است. شما می خواهید بحث کنید یک گام ضروری برای درک چیز پیچیده تر است. جدول 3.3 دو نسخه از نحوه ظاهر یک مقدمه را نشان می دهد.

سوال انشا ساختار و عملکرد استخوان‌های پستانداران را با استخوان‌های پرندگان در حال پرواز مقایسه و مقایسه کنید.
قابل قبولاستراتژی باز کردن استخوان های پرنده سبک تر از استخوان های پستانداران است. استخوان‌ها به این دلیل مهم هستند که باید قوی و همچنین سبک باشند تا پرندگان بتوانند پرواز کنند. این مقاله به بررسی تفاوت‌های بین ساختار استخوانی پستانداران و پرندگان می‌پردازد.
استراتژی باز کردن بسیار بهتر است پرندگان و پستانداران با دو نوع سبک زندگی بسیار متفاوت زندگی می کنند – پستانداران عمدتاً زمینی هستند، در حالی که بیشتر پرندگان عمدتاً از طریق هوا سفر می کنند. این مستلزم آن است که بدن پرنده از نظر فیزیولوژیکی با ساختار و ترکیبی سازگار باشد که این حالت حرکت را تسهیل کند. این بحث بر روی یکی از این سازگاری های فیزیولوژیکی تمرکز خواهد کرد: تفاوت در ترکیب استخوان.

جدول 3.3جملات آغازین مقاله – یک مثال خوب و بهتر

نسخه قابل قبول مقدمه حداقل کافی است. این موضوع را معرفی می کند، که خوب است، اما شما باید از باز کردن مقاله خود با یک تعریف یا مفهوم (وزن استخوان) خودداری کنید بدون اینکه ابتدا به خواننده خود آگاه شوید که این مفهوم در راه است. نوید مقایسه ای را می دهد که این هم خوب است. اگر خواننده شما بداند که چه نوع تحلیلی را دنبال می‌کند، یک چیز کمتر دارد که سعی کند در حین مطالعه، سر خود را به اطراف بپیچد. با این حال، این پاراگراف کار بسیار بدی را برای تنظیم موضوع انجام می دهد. نویسنده تقریباً ساختار آنها را کاملاً معکوس کرده است، زیرا آنها از موضوع خاص (وزن استخوان) به موارد عمومی تر حرکت می کنند (این واقعیت است که پرندگان پرواز می کنند در حالی که پستانداران معمولاً پرواز نمی کنند و این واقعیت که استخوان های پستانداران و پرندگان ممکن است در آنها متفاوت باشند. چندین راه).

نسخه بهبود یافته این مقدمه ابتدا دلیل مقایسه را مشخص می کند. برای تعمیم از این مثال، دو جمله اول به خواننده می گوید: «این دو چیز متفاوت هستند. اگر بتوانیم تفاوت‌های آنها را تشخیص دهیم، می‌توانیم درک کنیم که چگونه تفاوت‌ها در نحوه ساخت آنها تفاوت‌ها را در نحوه عملکرد آنها تسهیل می‌کند. مثال بهتر نیز مستقیماً به سؤال (در جمله سوم آن) مربوط می شود، که به نشانگر اطمینان می دهد که دانش آموز درک توانا از موضوع و آنچه از آنها خواسته شده است داشته باشد. در بسیاری از موارد، متوجه می‌شویم که مقدمه‌های نامنظم که این کار را انجام نمی‌دهند، با پاسخ‌های نامرتب مرتبط هستند، که اغلب خارج از موضوع هستند، زیرا دانش‌آموز دانش محدودی از آنچه واقعاً از آنها خواسته شده است، دارد. در نهایت، مثال بهتر از یک بیانیه گسترده به یک بیانیه محدود تبدیل می‌شود و به ما کمک می‌کند تا آنچه را که قرار است در بدنه اصلی مقاله در آینده می‌آید پیش‌بینی کنیم.

نوشتن کتاب

بدنه اصلی

تنظیم اصول اولیه

کلمات دستوری در سوال به شما می گویند که با دانش خود کار خاصی را انجام دهید، اما قبل از اینکه بتوانید کاری پیچیده انجام دهید، ابتدا باید خواننده خود را با اطلاعات ضروری که بعداً به آنها نیاز دارد مسلح کنید. شما می توانید این مرحله را به عنوان مرحله “تشریح” در نظر بگیرید، جایی که حقایق لازم را “افشای” می کنید. برای مثال، اگر قصد دارید در مورد مزایا و معایب مجموعه‌ای از تکنیک‌ها صحبت کنید که همگی می‌توانند به یک هدف عمل کنند، احتمالاً زود است که فوراً آنها را با هم مقایسه کنید. ممکن است لازم باشد ابتدا به طور مختصر در سطح بالایی هر تکنیک را ذکر کنید تا آنها را متمایز کنید، شاید چرا ما در وهله اول چندین ابزار برای یک رویه داریم، شاید چه کسی از هر کدام و شاید در چه سناریوهایی استفاده می کند. با گفتن این موضوع به خواننده که این عوامل دخیل هستند، در موقعیت بسیار بهتری برای درک مقایسه شما با آنها بعداً خواهند بود.

ساختار بندی پاراگراف های خود

مقاله ای که به خوبی برنامه ریزی شده باشد، همیشه به نمرات بهتری نسبت به مقاله ای که در ادامه نویسنده نوشته شده است، می رسد. شما یا تعداد کلمات محدودی خواهید داشت یا زمان محدودی خواهید داشت، بنابراین برنامه ریزی به شما اجازه می دهد ابتدا به نکاتی که می خواهید اشاره کنید فکر کنید، و سپس تصمیم بگیرید که کدام فضا یا زمان برای بحث در اختیار دارید. اگر این کار را قبل از شروع نوشتن انجام دهید، به ویژه در شرایط امتحان، از سناریوی ناراحت کننده استفاده از نقاط عجولانه یا ستاره ها و فلش ها برای درج اطلاعات اضافی که فقط در انتها به آن فکر می کردید، جلوگیری می کنید، یا از تمام شدن زمان قبلی جلوگیری می کنید. شما در مورد همه چیز بحث کرده اید

هر پاراگراف باید حدود یک نقطه باشد. شما باید با یک جمله موضوعی شروع کنید، آن موضوع را توسعه دهید، و شاید نتیجه گیری کنید یا به خواننده نشان دهید که موضوع جدیدی در راه است.

بعد از جمله موضوعی خود، می توانید یک پاراگراف را با جزئیات ایجاد کنید:

بزرگترین رگ خونی بدن آئورت است.این خون از بطن چپ قلب خارج می شود و اولین مجرای تمام خون اکسیژن دار است که برای بقیه بدن تعیین می شود. باید با فشار زیادی مقابله کند، بنابراین دارای دیواره های ضخیم و الاستیک و قطر داخلی بزرگ است. آئورت در فاصله کوتاهی بالای قلب امتداد می یابد، در قوس آئورت (جایی که چندین شریان برای رساندن خون به سر و بازوها منشعب می شوند) می چرخد ​​و از طریق شکم پایین می آید تا خون را به قسمت پایین بدن برساند.

بر اساس زمان بندی:

عفونت ویروسی شامل چندین مرحله است.ابتدا باید قسمتی از پوشش ویروسی وارد شودتماس فیزیکی با یک سلول از ارگانیسم میزبان. دوم، یک برهمکنش خاص بین یک پروتئین روی پوشش ویروسی و یک پروتئین منطبق بر روی سطح سلول میزبان اتفاق می‌افتد و به ویروس اجازه می‌دهد تا “قلاب” شود. اگر سلول میزبان پروتئین مناسب نداشته باشد، عفونت رخ نمی دهد (حداقل نه در آن نوع سلول؛ به همین دلیل سرماخوردگی و به عنوان مثال، عفونت آنفولانزا فقط در ریه ها اتفاق می افتد). سوم، ویروس ماده ژنتیکی خود را به سلول میزبان تزریق می کند. چهارم، دستگاه رونویسی و ترجمه سلول میزبان، ماده ژنتیکی را می گیرد و دستورالعمل ها را انجام می دهد و در نتیجه نسخه های جدیدی از ویروس ایجاد می کند. در نهایت، ویروس باید از سلول میزبان خارج شود، یا با جوانه زدن یا با پارگی غشای سلولی.

… یا با مثال:

ساختارهای مختلفی وجود دارد که یک کریستال می تواند داشته باشد. ابتدایی ترین آن ساده استسلول مکعبی، که از ردیف‌ها و ستون‌هایی از اتم‌ها با فاصله مساوی تشکیل شده است که در یک ساختار شبکه‌ای ساده مرتب شده‌اند. شبکه ساده مکعبی پیچیده تر است. اگر یک مکعب از 8 اتم در رئوس به صورت مجزا مشاهده شود، یک اتم اضافی در مرکز مکعب وجود دارد که در مجموع 9 اتم خواهد بود. این شبیه به شبکه مکعبی ساده است، اما با یک اتم در مرکز هر یک از 6 وجه آن به جای یک اتم در مرکز مکعب، در مجموع 14 اتم در واحد.

توجه داشته باشید که در مثال اول یک جمله راهنما نیز در انتها وجود داشت.

آئورت به فاصله کوتاهی بالای قلب امتداد می یابد، در قوس آئورت می چرخد ​​(جایی کهچندین شریان برای رساندن خون به سر و بازوها منشعب می‌شوند و از طریق شکم پایین می‌آیند تا خون را به قسمت پایین بدن برسانند.

پاراگراف فرضی که به دنبال این خواهد آمد می تواند در مورد گردش خون در سر و بازوها باشد، یا می تواند در مورد گردش خون در قسمت پایین بدن باشد. در هر صورت، ما انتظار آن را داشتیم. نتیجه‌گیری یا انتقال‌هایی به سبک تابلوی راهنمایی برای هر پاراگراف ضروری نیست، اما می‌تواند به خواننده کمک کند تا آینده‌ای را که قرار است پیش‌بینی کند، در نتیجه پیشرفت آن‌ها را در مقاله شما هموار می‌کند.

اگر بتوانید دنبال کردن نوشته‌های خود را آسان‌تر کنید، در این صورت مهارت‌های ارتباطی خوبی را نشان خواهید داد و احتمال بیشتری برای کسب نمره بالاتر خواهید داشت. نگاه کنید

صفحات 129-34 برای مثال های بیشتر از نحوه ساخت پاراگراف از جملات، و ببینیدفصل 11 – تهیه یک پیش نویس و ایجاد استدلال به طور کلی برای بحث عمیق تر در مورد اینکه چگونه برنامه ریزی و پاراگراف بندی به شما کمک می کند تا از نوشته خود بهترین استفاده را ببرید

نوشتن کتاب

نتیجه گیری

توصیه کلاسیک در مورد نتیجه گیری این است که بحث خود را به سؤالی که برای شما گذاشته شده است مرتبط کنید. همانطور که در بخش مقدمه خود گفتیم، قویاً شما را تشویق می کنیم که از عبارات کلیشه ای مانند “در این مقاله من مقایسه و تقابل کرده ام …” یا “این قطعه X و Y را ارزیابی کرده است، و من توصیه می کنم …” فراتر بروید.

برای پیچیده تر بودن کار زیادی لازم نیست. جدول 3.4 دو مثال را نشان می دهد.

 

سوال با استفاده از پارامترهای طراحی ارائه شده، مناسب بودن آنها را تخمین بزنیدطراحی های مختلف سیستم هیدرودینامیکی برای رساندن مایعات به مقصد.
استراتژی بسته شدن قابل قبول در این تکلیف من نیروهای مختلف وارد شده توسط مواد مختلف لوله را نشان دادم تا ارزیابی کنم که آیا مواد برای سیستم های حمل و نقل آب مناسب هستند یا خیر. بهترین سطح برای استفاده، پلاستیک بدون بافت سطحی بود. بنابراین توصیه می کنم در آینده از این طرح استفاده شود.
استراتژی بستن بسیار بهتر است از شش ماده ای که در اینجا برای مناسب بودن برای استفاده به عنوان پوشش لوله ارزیابی شده استیک سطح داخلی پلاستیکی با سوراخ متوسط ​​و بدون بافت کمترین مقاومت را در برابر سیال عبوری ایجاد می کرد. با به کارگیری اصول فیزیکی نظری مربوطه نشان داده شده است که این ماده کمترین اصطکاک را ایجاد می کند و این قطر آنقدر باریک نبوده که القای پسا کند، اما آنقدر عریض نبود که باعث افت فشار هیدرودینامیکی شود.

بررسی‌های بیشتر در مورد استفاده از شیارها و پره‌ها برای هدایت جریان سیال ممکن است طرح‌های کارآمدتری را نشان دهد، به‌ویژه در تقاطع بخش‌های لوله که جهت جریان نیاز به تغییر دارد.

جدول 3.4جملات پایانی مقاله – یک مثال خوب و بهتر

 

در مثال بهتر:

 • بلافاصله به ما یادآوری می شود که سوال مقاله در مورد چه چیزی بود.
 • به طور غیر مستقیم به ما یادآوری می شود که چه روشی استفاده شده است.
 • بهترین گزینه دوباره برجسته می شود.
 • پیچیدگی موضوع با ذکر سناریوهای جایگزین تایید می شود.

توجه داشته باشید که چگونه نویسنده به دقت مرتبط‌ترین بخش‌های اطلاعاتی را که باید از پاراگراف‌های مختلف بدنه تکلیف آمده باشد، انتخاب می‌کند. نویسنده همچنین موفق می شود بدون اشاره به خودش نتیجه گیری کند.

به جای گفتن “بنابراین توصیه می کنم …” می توانید بگویید “شواهد ارائه شده در اینجا این نتیجه را تایید می کند که …”.

نشانگر شما علاقه مند خواهد بود که ببیند آیا می توانید مرتبط ترین بخش های مقاله خود را برای تشکیل این بخش یادآوری در پایان انتخاب کنید. شما مدت زیادی را صرف تفکر عمیق در مورد مقاله کرده اید، اما سعی کنید تصور کنید که یک نشانگر چگونه به آن نزدیک می شود. آنها احتمالاً فقط چند دقیقه وقت خواهند داشت تا چند هزار کلمه از هر یک از افراد کلاس شما را بخوانند، بنابراین آنها همان تجملاتی را که شما برای برگرداندن چیزها در ذهنشان داشتید و عمیقاً در نظر می گیرند، ندارند. با آنها به مهربانی رفتار کنید و نکات خود را به وضوح، با جملات کوتاه مناسب، تفکیک شده در پاراگراف های جدید برای هر موضوع فرعی، و سپس با یادآوری آنچه به تازگی شنیده اند به آنها پایان دهید.

اگر فقط یک چیز را در مورد مقاله نویسی برای بقیه دوران دانشگاهی خود به خاطر دارید، این را به خاطر بسپارید:

ابتدا به خواننده خود بگویید چه چیزی می خواهید به او بگویید.بعد بهشون بگو

در نهایت آنچه را که به آنها گفتید به آنها بگویید.

مثال کار شده: برنامه ریزی یک مقاله

یکی از وسوسه های بسیار رایج برای ما به عنوان دانشمندان این است که حقایقی را که می دانیم به ترتیب خطی به خوانندگان خود بگوییم. این ستودنی است و به طور کلی بهترین راه برای انجام کارها است، اما ممکن است بخواهید این رویکرد را زمانی که به ساختار مقیاس بزرگ یک مقاله فکر می کنید تغییر دهید.

تصور کنید که باید یک مقاله در مورد این سوال بنویسید:

نوشتن کتاب

مقایسه و مقایسه روش های مختلف مورد استفاده برای درمان چاقی در سیستم های مراقبت های بهداشتی اروپا.

چندین چیز وجود دارد که می‌توانیم فوراً در مورد ساختار این مقاله پیش‌بینی کنیم: باید بیش از یک روش مورد بحث قرار گیرد، زیرا توضیحی عمیق درباره آنچه که شما معتقدید بهترین رویکرد است، چیزی نیست که سؤال می‌پرسد. روش ها را باید مستقیماً با یکدیگر مقایسه کرد، زیرا توضیح جداگانه آنها کافی نیست و از خواننده انتظار داشت که متوجه شباهت و تفاوت آنها شود. تنها روش های مشترک در سیستم های مراقبت های بهداشتی اروپا باید مورد بحث قرار گیرد. و احتمالاً باید سطحی از تجزیه و تحلیل و توصیه را در نتیجه گیری خود بگنجانید. حضور در دانشگاه شما را به چالش می کشد تا دانش خود را به کار بگیرید و از آن استفاده کنید، نه اینکه فقط ثابت کنید که می توانید آن را به خاطر بسپارید.

حال، چگونه می توان تحقیقات شما در این زمینه را دسته بندی کرد؟

اگر در جستجوی ادبیات خود منطقی عمل کرده اید، با مقالات مروری شروع کرده اید (اگر این اصطلاح برای شما معنی ندارد، به فصل 7 در مورد تحقیق و ارزیابی مطالب و فصل های 10 و 11 در مورد تجزیه و تحلیل انتقادی نگاهی بیندازید) .

این مقالات مروری توسط افراد بسیار باتجربه در زمینه بهداشت عمومی و تغذیه نوشته شده‌اند و تحقیقات چندین سال اخیر در مورد چاقی را خلاصه کرده‌اند (یا «بازبینی» کرده‌اند. چنین مقالات گسترده ای مانند مرور معمولاً مقدمه ای اساسی دارند که توضیح می دهد چه چیزی باعث چاقی می شود، چقدر مشکل دارد و چرا باید از آن جلوگیری کنیم. مرورها منبعی غنی از ارجاع به سایر مقالات تحقیقات اولیه هستند که به شما امکان می دهند الف) جزئیات و عمق بیشتری در دانش خود کسب کنید، و ب) اعتبار و صحت آنچه در بررسی گزارش شده را بررسی کنید.

بسیار وسوسه انگیز است که خود را در خواندن مقالات پس زمینه مانند این غرق کنید،اما به خاطر داشته باشید که زمان شما محدود است و سوال مقاله شما در مورد علل چاقی، شیوع آن، یا تاثیر اقتصادی آن چیزی نمی پرسد. روی موضوعات جالب سطحی مانند اینها تمرکز نکنید. به خواندن جزئیات درمان های مورد استفاده ادامه دهید.

این مهم است که اصول فصل 9 را در تکنیک جستجوی خود به کار ببرید تا کار خود را سریعتر و آسان تر کنید. بیشتر پایگاه‌های اطلاعاتی به شما امکان می‌دهند نتایج خود را بر اساس تاریخ مرتب کنید (ترتیب زمانی معکوس معمولاً تنظیمات پیش‌فرض است – توجه داشته باشید که این با موتورهای جستجوی روزمره متفاوت است، که الگوریتم‌های آن‌ها فرضیاتی را در مورد نوع نتایجی که بیشتر به آن علاقه‌مند هستید ایجاد می‌کنند و آن‌ها را قرار می‌دهند. این بدان معناست که تصور اینکه نتایج برتر از یک پایگاه داده علمی همیشه “بهترین” برای عبارت جستجوی شما هستند، نامناسب و خطرناک است). در این مورد، درست است که درمان ها به طور کلی با گذشت زمان بهبود می یابند. شاید این بدان معنی است که شما برخی از مقالات را دانلود کرده و آنها را بر اساس بازه زمانی دسته بندی می کنید: 5 تا 10 سال پیش، 2 تا 5 سال پیش و سال گذشته. این ممکن است یک سیستم مناسب بسته به مقاله شما باشد

سوال، اما در مورد خاص ما بهترین نیست. شاید اوضاع فرق می کرد اگردر این سوال گفته شده بود که توسعه درمان های مدرن برای چاقی را توضیح دهید و کارایی آنها را مقایسه کنید، اما اینطور نیست.

این نکته مهمی است، زیرا نشانگرهای علوم اغلب از این که مقالات دانشجویانشان با این ساختار زمانی نوشته شده است، شکایت دارند. این یک خطا نیست، اما به ما اجازه نمی‌دهد ببینیم که آیا موضوع را در سطح عمیق‌تری درک کرده‌اید یا خیر، و بنابراین از آنچه برای نمره خوب لازم است فاصله می‌گیرد. یک روایت تاریخی که قبلاً توضیح دادیم، ساختار روایی نامیده می‌شود که بر اساس یک خط داستانی است. یک روایت ممکن است گاهی در شرایط خاص مناسب باشد، اما برای این سؤال از نوع «مقایسه و مقایسه» بسیار ساده است.

در عوض، ممکن است بخواهید مقالات را بر اساس آنچه در داخل آن یافت می شود، دسته بندی کنید.

کارکنان بهداشت عمومی، به عنوان مثال، پرستاران، گاهی اوقات از مدارس بازدید می کنند و با کودکان در مورد تغذیه سالم صحبت می کنند. آنها ممکن است در مورد: اهمیت قند و چربی رژیم غذایی به آنها آموزش دهند. گروه های غذایی کلاسیک؛ اهمیت ورزش در تعادل انرژی دریافت شده با انرژی مصرف شده؛ و در مورد کنترل بخش. شما ممکن است مقالاتی را در مورد همه این انواع مداخله بخوانید و آنها را با همان چهار عنوان دسته بندی کنید.

همچنین معمول است که کارکنان بهداشت با خانواده های جوامع خود در مورد تغذیه صحبت کنند. این کار ممکن است شامل توضیح دادن به والدین باشد که چگونه می‌توانند به عنوان الگوی عادات غذایی خوب عمل کنند، یا توصیه‌هایی در مورد تهیه وعده‌های غذایی که همه می‌توانند با هم بخورند تا نظارت دقیق‌تری بر تغذیه کودکان داشته باشند. ممکن است کمی در این مورد مطالعه کنید و تصمیم بگیرید که این مقالات در دسته‌های «آشپزی»، «زمان غذا» و «بودجه» قرار می‌گیرند.

سپس ممکن است مقالاتی در مورد مداخلاتی که پس از چاق شدن خطرناک کودک انجام می شود، بیابید. اینها می‌تواند شامل گزارش‌هایی در مورد روش‌های جراحی جدید، داروهای جدید ارائه شده برای کاهش جذب چربی از غذا، یا ترکیبی از آنها باشد. اینها را می توان به عنوان مقالاتی در مورد “درمان جراحی” و “درمان دارویی” طبقه بندی کرد.

هر یک از این دسته بندی ها مناسب خواهد بود و ممکن است به دیگران نیز فکر کنید. هدف از دسته بندی مقالاتی که می خوانید این است که به شما کمک می کند از نوشتن یک روایت تاریخی جدا شوید و در عوض به گروه بندی معقول مطالب فکر کنید.

ساختاری بر اساس دسته بندی هایی که در مرحله تحقیق خود شناسایی کرده اید بسیار آسان تر استبرای یک نشانگر برای خواندن ما یک مثال کارآمد از نحوه استفاده از مطالعه و تحقیق برای اطلاع رسانی آن طرح را در اینجا ارائه خواهیم داد.

یک بار دیگر به سوال مقاله خود برمی گردیم، بیایید قسمت به قسمت جمله بندی را تحلیل کنیم.

مقایسه و مقایسه روش های مختلف مورد استفاده برای درمان چاقی در سیستم های مراقبت های بهداشتی اروپا.

این یک ساختار معمولی سه بخشی دارد: فرمان، موضوع و محدودیت. دستور در اینجا “مقایسه و مقایسه” است. موضوع روش های درمان چاقی است. حد آن استبه روش های اروپایی پایبند باشید. (یک محدودیت همیشه وجود نخواهد داشت و گاهی ممکن است واقعاً شما را به گسترش دامنه هدایت کند، اما نکته مهم این است که در هیجان نوشتن هر آنچه در مورد موضوع می دانید، آن را فراموش نکنید.)

جدول 3.5 یک ساختار ممکن را بر اساس دسته هایی که ذکر کردیم نشان می دهد.

مقدمه چاقی چیست؟ تعريف كردن
چرا این یک مشکل است؟

•     اقتصاد – بیمارستان ها هزینه دارند

•     سلامت – کیفیت زندگی و طول آن تحت تأثیر قرار می گیرد

•     جامعه و حکومت – مردم بیکار هستند – پرداخت های رفاهی

اروپا چه تفاوتی با جاهای دیگر دارد؟

•     ویژگی های یکپارچه سیستم های مراقبت بهداشتی “اروپایی”.

•     تفاوت در نقاط مختلف اروپا

•     آیا کشورهای سراسر اروپا با سطح یکسانی از چاقی مواجه هستند؟

راه حل ها توصیه – آگاهی از قند و چربی در مدارس
مشاوره – ورزش کنید
مشاوره – آموزش آشپزی
توصیه – زمان غذا خوردن
مشاوره – بودجه مواد غذایی
جراحی – مطالعات موردی در مورد درمان های جدید
جراحی – آزمایش‌های بزرگ روی درمان‌های قدیمی و تثبیت‌شده
داروها – مطالعات موردی در مورد درمان های جدید
داروها – آزمایش‌های بزرگ روی درمان‌های قدیمی و تثبیت‌شده
بحث به خواننده یادآوری کنید که کدام نوع درمان بسیار خوب عمل کرده است
به خواننده یادآوری کنید که کدام روش‌های درمانی فقط در بخش‌های خاصی از اروپا مؤثر بوده است
موردی را ایجاد کنید که در نظر گرفتن آن مهم‌تر است (هزینه کم؟ اثربخشی بالا؟)
از این برای توجیه اینکه کدام درمان را بهتر می دانید و توصیه می کنید استفاده کنید

جدول 3.5یک طرح ساختاری ممکن برای این مقاله

 

این طرح قطعا بهتر از یک روایت تاریخی است که چگونگی رسیدن ما را توصیف می کندروش‌های درمانی امروزی، و مطمئناً همه چیز را به اندازه کافی از جزئیات تجزیه می‌کند که بتوانید از آن مقاله بنویسید. بسته به طول مقاله خود، ممکن است آن را کمی مناسب بدانید. در این صورت، تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی را از برنامه اولیه خود حذف کنید، مهم می شود.

نوشتن کتاب

تصاویر و تصاویر در یک مقاله

مقاله ها در درجه اول یک رسانه نوشتاری هستند، اما نیازی نیست که محتوا به جملات و پاراگراف ها محدود شود. یک مقاله خوب شامل بازنمایی های بصری هر زمان باشد که داده ها یا موضوع را برای خواننده واضح تر کند.

جداول روشی طبیعی برای ارائه چند قطعه داده است که به چندین ویژگی مربوط به نمونه های شما (یا به طور کلی تر، در مورد هر آیتمی که در یک مجموعه به هم تعلق دارند) مربوط می شود، به طوری که هر مورد می تواند ردیف خاص خود را داشته باشد و هر مشخصه می تواند در ستون خودش توضیح داده شود. زمانی که انتظار می رود یک الگو یا شکل بصری آموزنده از رسم نقاط داده بر روی یک نمودار ظاهر شود، یا زمانی که شما یک تصویر (مثلاً یک عکس از نمونه) دارید، انتخاب واضحی هستند.

«تصویرها» احتمالاً بهترین اصطلاح فراگیر برای بیشتر انواع دیگر نمایش تصویری است. اینها می توانند نمودارهای شماتیک برای نشان دادن تنظیمات آزمایشی باشند

به روشی ساده شده، و اینها ممکن است با کادرها و خطوط برچسب دار ساده ایجاد شوند تا نشان دهند که چگونه بخش های مختلف به یکدیگر مرتبط هستند. تصاویر همچنین می‌توانند نمودارهای جریانی باشند که مراحل فرآیندی را که با جزئیات بیشتری در متن توضیح داده‌اید، خلاصه می‌کنند.

برای جزئیات بیشتر در مورد ترکیب عناصر بصری مانند نمودارها، جداول، تصاویر و تصاویر، از جمله برخی از نمونه های کار شده، به فصل 9 مراجعه کنید.

همه چیز را به میزان قابل کنترلی برای مقاله / پایان نامه خود کاهش دهید

ما قبلاً به این واقعیت اشاره کرده‌ایم که شما می‌توانید بسیار بیشتر از آنچه که قبلاً بنویسید بخوانید. حتی بعد از اینکه فکر می کنید تعداد مناسبی از مقاله ها را برای خواندن پیدا کرده اید، احتمالاً متوجه خواهید شد که نمی توانید در مورد همه آنها بنویسید. اجازه ندهید که این شما را به یک مقاله نویس صرفا استراتژیک تبدیل کند، که مصمم به برنده شدن در بازی تطبیق تمام مطالب خواندنی شما در کارتان است. برای تولید یک مقاله با کیفیت بالا، واضح و ساختارمند که به خوبی با استدلال منطقی جریان می یابد، نمره بهتری دریافت خواهید کرد تا اینکه نشان دهید چند مقاله دانلود کرده اید.

قوی‌ترین توصیه‌ای که می‌توانیم به شما کمک کنیم تا تصمیم بگیرید چه چیزی را بگنجانید و چه چیزی را حذف کنید، ساختن طرحی مانند طرحی است که در بالا توضیح دادیم. هر رشته ای مانند هر سؤال انشا متفاوت است، بنابراین هیچ طرح ساده ای وجود ندارد که بتوانیم در مورد اینکه یک مقاله چه تعداد نکته باید داشته باشد ارائه دهیم. با این حال، ما می‌توانیم چند سؤال از خود بپرسیم که ممکن است به شما در تصمیم‌گیری کمک کند:

 • چند کلمه باقی مانده است که در محدوده کلمه خود استفاده کنم؟
 • چند کلمه لازم است تا مهم ترین نکاتی را که به درستی توصیف کرده ام توصیف کنمدر هر یک از این مقالات یافت می شود؟
 • چه دستوری به من داده شده است؟ (به عنوان مثال، اگر این یک مقایسه است، باید مقداری از تعداد کلمات خود را برای برجسته کردن روش‌های مشابه یا متفاوت بودن چیزها با یکدیگر رزرو کنید.)
 • چه نوع مقاله ای بهتر است – مقایسه بین عناصر کاملاً متضاد، که می تواند بحث های زیادی را در مورد تفاوت های چشمگیر ایجاد کند، یا مقایسه بین مشابه ترین عناصر، که می تواند به شما این فرصت را بدهد که در مورد جوانب مثبت و منفی بحث کنید. جزئیات بسیار کوچک؟
 • آیا هیچ یک از این مقالات به اندازه کافی مشابه هستند که بتوان آنها را گروه بندی کرد، بنابراین نیازی نیست نگران توضیح جداگانه آنها باشید؟

شاید بهترین راه برای متراکم کردن خوانش خود در تعداد کلمات این باشد که به مضامین بزرگ‌تری که در آثار وجود دارد فکر کنید. به عنوان مثال، طرح ذکر شده در بالا را می توان به چیزی شبیه به طرح کلی در اینجا، در جدول 3.6 کاهش داد:

 

مقدمه چاقی چیست؟ تعريف كردن
چرا این یک مشکل است؟

•     اقتصاد – بیمارستان ها هزینه دارند

•     سلامت – کیفیت زندگی و طول آن تحت تأثیر قرار می گیرد

•     جامعه و حکومت – مردم بیکار هستند – پرداخت های رفاهی

جدول 3.6یک طرح مقاله تجدید نظر شده و متمرکزتر

اروپا چه تفاوتی با جاهای دیگر دارد؟

•     ویژگی های یکپارچه سیستم های مراقبت بهداشتی “اروپایی”.

•     تفاوت در نقاط مختلف اروپا

•     آیا کشورهای سراسر اروپا با سطح یکسانی از چاقی مواجه هستند؟

راه حل ها مشاوره مبتنی بر مدرسه
مشاوره خانه و خانواده
مداخلات پزشکی
بحث به خواننده یادآوری کنید که کدام نوع درمان بسیار خوب عمل کرده است
به خواننده یادآوری کنید که کدام روش‌های درمانی فقط در بخش‌های خاصی از اروپا مؤثر بوده است
موردی را ایجاد کنید که در نظر گرفتن آن مهم‌تر است (هزینه کم؟ اثربخشی بالا؟)
از این برای توجیه اینکه کدام درمان را بهتر می دانید و توصیه می کنید استفاده کنید

جدول 3.6(ادامه دارد)

 

 

شما باید سخت کار کنید تا از وسوسه نوشتن در مورد هر یک از مطالعاتی که در هر حال تحقیق کرده اید جلوگیری کنید. برای جلوگیری از آن، ممکن است بخواهید به جای نوشتن یک پاراگراف در مورد هر مقاله، این سه موضوع کلی را در نظر بگیرید و به هر کدام یک یا دو پاراگراف بدهید. برای مثال می‌توانید بگویید توصیه‌های مدرسه‌ای معمولاً شامل چه چیزی می‌شود و یک پاراگراف در مورد تعدادی از مداخلات مؤثر داشته باشید. سپس می توانید پاراگراف دوم را برای ذکر برخی از مطالعاتی که هیچ تأثیری نداشتند، بردارید. در هر یک از این دو پاراگراف مضمون، می‌توانید بخش‌هایی از مطالعاتی را که فکر می‌کنید مسئول موفقیت یا عدم موفقیت آن‌ها هستند، برجسته کنید. این همه چیز را به گونه ای به هم می پیوندد که فراتر از یک روایت ساده است، و بخشی از نیاز به مقایسه و تضاد در حین حرکت را برآورده می کند.

در حین حرکت در برنامه خود تجدید نظر کنید

آخرین چیزی که می‌خواهیم در مورد مرحله برنامه‌ریزی و تحقیق نوشتن مقاله بگوییم این است که نباید از تغییر برنامه‌های خود با توجه به مطالب جدیدی که می‌خوانید یا افکار جدیدی که در مورد موضوع در هنگام نوشتن دارید، بترسید. به خصوص اگر انعطاف پذیری لازم برای انتخاب موضوع مقاله یا پایان نامه خود را داشته باشید، به احتمال زیاد بیش از یک بار نظر خود را در مورد اینکه روی چه چیزی تمرکز کنید تغییر خواهید داد. روند مطالعه و تحقیق برای هر اثر نوشته شده احتمالاً دلهره آور، احتمالاً خسته کننده خواهد بود و قطعاً یک فرآیند ساده و خطی نیست.

به همین دلیل، توصیه می کنیم تا زمانی که بقیه متن را کامل نکرده اید، شروع به نوشتن مقدمه نکنید. ممکن است تصمیم بگیرید که یک شاخه کامل از مطالعه خود را حذف کنید زیرا متوجه می شوید که در تعداد کلمات خود فضایی ندارید. گنجاندن تعداد زیادی از اطلاعات کوچک در مورد موضوعات مرتبط معمولاً به خوبی خوب نوشتن در مورد چند موضوع نیست. اگر نگران این هستید که به نظر می‌رسد موضوعات فرعی بزرگ و واضح را از دست داده‌اید، به دنبال راه‌هایی بگردید تا به نشانگر خود در مقدمه خود پیام دهید که آن موضوعات فرعی وجود دارند و توضیح دهید که چرا انتخاب نکرده‌اید.

آنها را با جزئیات بررسی کنید. تابلویی مانند این در انتهای مقدمه ممکن است با مثال چاقی اروپایی ما مناسب باشد:

مداخلات مدرسه‌ای بسیاری در سراسر اروپا طراحی شده‌اند تا به کودکان در مورد اهمیت قند و چربی رژیم غذایی، ورزش، گروه‌های غذایی کلاسیک و کنترل اندازه وعده‌هایی که مصرف می‌کنند، آموزش دهند. به دلیل اختصار، در این بحث به طور کلی از آنها به عنوان “مداخلات مبتنی بر مدرسه” یاد می شود و نمونه های موفق با جزئیات بیشتر مورد بحث قرار خواهند گرفت.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =