آموزش IELTS :کوتاه مدت و بلند مدت، آنلاین و حضوری عنوان پستی است که قرار است امروز در موسسه هوش پژوهشی درباره آن صحبت کنیم.این برای آن دسته از دانشجویانی است که تازه با موسسه هوش پژوهشی آشنا شده اند.کلاس‌های آیلتس در موسسه هوش پژوهشی در بخش های زیر برگزار می گردد:

Post-IELTS

IELTS

Pre-IELTS

 دوره‌ Pre-IELTS در 7 سطح مقدماتی،سپس دوره‌ IELTS که شامل سه دوره Developing، Bridging و Expanding بوده و در 9 دوره جداگانه برگزار می‌شود. دوره‌ Post- IELTS شامل 4 سطح که با تمرکز بر یکی از مهارت‌های زبانی Listening, Reading, Speaking و Writing طراحی شده‌اند و به‌ صورت مستقل و در جهت آمادگی برای آزمون برگزار می‌گردد.

اهداف اصلی دوره های آیلتس (IELTS)

دوره های آیلتس گروهی در موسسه هوش پژوهشی حاصل سال‌ها کار برترین اساتید IELTS کشور و به کار گیری اساتید خبره و کارآمد در این آزمون است.

در این دوره شیوه ها و نکات هر 4 مهارت اصلی آزمون IELTS به طور کامل تدریس شده و زبان آموزان پس از طی کامل دوره می‌توانند به نمره مد نظر خود برسند البته مشروط بر اینکه سطح زبان عمومی ایشان با نمره مد نظر تطابق داشته باشد.

در این کلاس‌ها در 48 جلسه، روی هر چهار مهارت اصلی صحبت کردن (Speaking)، گوش کردن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) با رویکرد گرفتن بهترین نتیجه کار شده و تمامی تکنیک‌ ها و نکات لازم برای گرفتن نمره هر چه بالاتر در آزمون آیلتس به شما آموزش داده خواهد شد.

شرکت در کلاس آیلتس ( کلاس IELTS) و کلاس های جانبی دیگر در موسسه هوش پژوهشی، نه تنها چگونگی امتحان دادن را به شما آموزش داده بلکه باعث می‌شود نمره آیلتس شما به طور متوسط بین 0.5 تا 1 نمره بالاتر رود.

کتاب‌ها و منابع دوره آیلتس:

منابع اصلی آموزشی در کلاس های آیلتس (IELTS)، جزوه‌های تخصصی تهیه شده توسط دپارتمان آزمون های بین المللی موسسه هوش پژوهشی هستند.

این جزوه‌ها از بیشتر از 200 عنوان کتاب معتبر دوره های آیلتس تهیه شده‌اند. بعضی از این منابع کتاب‌های Collin’s، Barron، New Insight on IELTS و Focus on IELTS هستند.

از آنجا که منابع بین المللی آیلتس همواره در حال تغییر و به روز شدن هستند، این جزوه‌ها نیز ماهی یک بار با توجه به تغییرات منابع بین المللی، به روز رسانی می‌شوند.

در کنار جزوه‌های اصلی، از سری کتاب های Cambridge IELTS هم برای ارزیابی مستمر وضعیت شما استفاده می‌شود.

دوره Pre-IELTS

دوره pre ielts چیست؟ دوره های آیلتس با توجه به سطوح داوطلبان متنوع است که یکی از این دوره ها دوره های pre ielts است. این دوره مخصوص داوطلبینی است که آشنایی چندانی با تکنیک های دوره آمادگی و آزمون آیلتس ندارند. در اصل می توان این دوره را کلاس قبل از کلاس زبان آیلتس دانست.

چنین افرادی باید پس از گذراندن یک دوره مشخص خود را برای رسیدن به نمره های بالاتر آیلتس آماده کنند. داوطلبین در این سطح از زبان می توانند برای گرفتن نمره 5 آیلتس آماده شوند. البته زبان آموزان متوسطی که قرار است برای گرفتن نمره 6 آیلتس تلاش کنند، باید حداقل صد جلسه 90 دقیقه ای در کلاس های آیلتس شرکت کنند.

داوطلبینی که هنوز آمادگی خوبی در زبان ندارند، باید قبل از هر چیزی تعیین سطح شوند. روش کار مرکز زبان ایرانیان به این شکل خواهد بود که اول هر زبان آموز با شرکت در یک آزمون اختصاصی تعیین سطح می شود تا بتواند در دوره مربوط به تسلط زبانی خود شرکت کند.

در ادامه پس از طی کردن کلاس های pre ielts متقاضیان به سطح مطلوبی از درک زبان می رسند. در اینجاست که باید در یک تست آزمایشی دیگر شرکت کنند تا بتوانند وارد دوره های بالاتر آیلتس شوند. در اینجا نمره هر دواطلب تعیین کننده سطح مهارت زبان او خواهد بود.

این دوره از دوره آموزش آیلتس مخصوص دانشجویان و پژوهشگرانی است که نیازمند شرکت در آزمون های بین المللی IELTS هستند ولی به‌علت ضعیف بودن در زبان انگلیسی هنوز نمی‌توانند در کلاس‌های آمادگی آزمون بین المللی  IELTS شرکت نمایند. این دسته از دانشجویان و پژوهشگرانی پس از شرکت در مصاحبه تعیین سطح در یکی از ترم‌های دوره Pre-IELTS قرار می‌گیرند. این  دوره آموزشی دارای اهداف متعددی است: علاوه‌ بر تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی دانشجویان و پژوهشگران به‌صورت  پیوسته، دانشجویان و پژوهشگران را با آزمون بین المللی آیلتس آشنا کرده و سبب ارتقا سطح زبان انگلیسی آنان نیز می‌گردد.حتی اگر دیگر قصد شرکت در آزمون بین المللی را نیز نداشته باشند می توانند انگلیسی صحبت کنند و به مسافرت بروند.

در سطوح Pre-IELTS ، کانون توجه مدرسین و موسسه هوش پژوهشی بر روی ساختن پایه‌ای قوی از گرامر، لغات، و تکنیک های مهم و تاثیرگذار در آزمون بین المللی آیلتس می‌باشد.از این رو، در سطوح 3-1 Pre-IELTS ، که مخصوص زبان‌آموزان سطح Elementary طراحی شده است، از کتاب Beginner Edition 5th Headway New به همراه کتاب کار آن (workbook ) استفاده شده است. سپس، در سطوح 6-4 Pre-IELTS ، که در واقع نقطه آغاز رویکرد مبتنی بر آیلتس در آموزش سفیر می‌باشند، از کتاب Mindset for IELTS Foundation به عنوان منبع اصلی، و کتاب‌های Grammar in use و  Vocabulary in use به عنوان منابع تکمیلی استفاده می‌شود.در انتهای سطوح Pre-IELTS ، دوره‌ای تحت عنوان Bridging Course یا .B.C طراحی شده است، که همانطور که از نام‌گذاری آن می‌توان حدس زد، این دوره مانند پلی میان دوره‌های Pre-IELTS و دوره‌های تخصصی IELTS می‌باشد.

در این دوره با بهره‌گیری از کتاب Get Ready For IELTS Speaking و همچنین کتاب عالی و بی نظیر آماده شده توسط تیم تحقیقاتی موسسه هوش پژوهشی، کلاس‌هایی مبتنی بر مهارت Speaking و با هدف آشنا کردن دانشجویان و پژوهشگران با فرایند آزمون Speaking در آزمون بین المللی آیلتس و همچنین مرور و رفع ایرادات گرامری و تقویت واژگان مربوط به سطوح قبلی، برگزار می‌گردند.

پیش بینی آموزشی موسسه هوش پژوهشی برای کسانی که سطوح Pre-IELTS را به اتمام می‌رسانند، حصول نمره‌ای درحدود 4.5 در امتحان آیلتس می‌باشد. همچنین، به زبان‌آموزان توصیه می‌گردد تا پس از به پایان رساندن این سطوح، با شرکت در آزمون شبیه‌سازی شده آیلتس یا Mock Test ، نسبت به سنجش سطح زبانی خود در شرایط مشابه شرایط واقعی امتحان، و متعاقبا دریافت مشاوره آموزشی رایگان از تیم‌های آموزش مستقر در واحدهای IELTS بر اساس نتایج آزمون ماک، اقدام نمایند.

کتاب زبان انگلیسی
mindset
مجموعه کتاب دوره بریج

کلاس آموزش IELTS

کلاس آیلتس شامل سه سطح Developing، Bridging و Expanding بوده که زبان‌آموزان در یکی از این سطوح به ادامه یادگیری می‌پردازند.

کتاب زبان انگلیسی

کتاب‌های Mindset 1 به‌همراه کتاب Grammar for IELTS و Vocabulary for IELTS در این سطوح تدریس می‌گردند.

کتاب mindset2

کتاب‌های Mindset 2 به‌همراه کتاب  Grammar for IELTS و Vocabulary for IELTS در این سطوح تدریس می‌گردند.

کتاب mindset3

کتاب‌های Mindset 3 به‌همراه کتاب Grammar for IELTS و Vocabulary for IELTS در این سطوح تدریس می‌گردند.

دوره Post-IELTS

ielts book
ielts books

دوره Post-IELTS مخصوص کسانی است که توانایی زبانی‌شان نزدیک به سطح موردنظر در آزمون است و نیاز دارند تا در کنار ارتقاء مهارت‌های زبانی، بیشتر با فرم، محتوا و انواع سوالات آزمون IELTS آشنا گردیده و مهارت‌های چهارگانه (Reading، Writing، Listening و Speaking) زبانی خود را  تقویت نمایند. در این دوره‌، مجموعه‌ای از کتب تست و آمادگی آزمون آیلتس براساس نیاز زبان‌آموزان، توسط اساتید انتخاب و تدریس می‌شوند.
متقاضیان می‌توانند، برحسب نیاز و یا توصیه کارشناسان آموزشی، دوره‌ها را به‌صورت متوالی و یا موازی طی نمایند.

دوره آنلاین آیلتس موسسه هوش پژوهشی

موسسه هوش پژوهشی ، در شرایط کنونی جامعه که امکان شرکت در کلاس‌های حضوری محدود شده است، دوره‌های آیلتس آنلاین را برگزار می‌کند. کلاس‌های آنلاین بدون محدودیت مکانی برای کلیه متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس این امکان را فراهم می‌آورد تا از برنامه‌ریزی زمانی خود برای شرکت در این آزمون عقب نمانند.

سطح‌بندی این دوره‌ها با کلاس‌های حضوری آیلتس سفیر یکسان است، ولی هر ترم شامل 19 جلسه آنلاین به‌همراه یک جلسه دوره اهم مطالب ترم (term revision) و امتحان می‌باشد.

کلاس آیلتس آنلاین موسسه هوش پژوهشی چه مزیت‌هایی دارد؟

موسسه هوش پژوهشی برای دسترسی راحت‌تر و صرفه‌جویی در زمان و هزینه زبان‌آموزان، دوره‌های آنلاین آیلتس را از ابتدای سال 99 شروع کرده است.

1- کلاس‌های آنلاین با 15 درصد شهریه کمتر نسبت به کلاس‌های حضوری و امکان دسترسی به کلاس از همه جا، برای دانشجویان و شاغلانی که امکان شرکت در کلاس‌های حضوری آیلتس را ندارند، موقعیت مناسبی است تا بتوانند خود را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کنند.

2- علاوه بر این زبان‌آموزان می‌توانند به فایل ضبط شده کلاس‌های آنلاین دسترسی داشته باشند و چنانچه نتوانستند کلاس آنلاین را شرکت کنند، هیچ جلسه‌ای را از دست نمی‌دهند.

آموزش آیلتس آنلاین موسسه هوش پژوهشی برای چه کسانی مناسب است؟

دوره‌های آموزش از راه دور برای افرادی که به دلیل مشغله کاری و یا دوری مسافت امکان دسترسی به کلاس‌های حضوری موسسه هوش پژوهشی را ندارند و یا در شهرستان‌ها و یا خارج از ایران حضور دارند، مناسب هستند.

چنانچه متقاضی شرکت در آزمون آیلتس هستید و یا قصد مهاجرت دارید، با شرکت در کلاس‌های آنلاین آیلتس می‌توانید طی مدت معینی خود را به نمره مورد برسانید.

مراحل ثبت‌نام دوره‌های آموزش از راه دور آیلتس:

اولین قدم برای متقاضیان جدید شرکت در دوره‌های آنلاین آیلتس، تعیین سطح شفاهی است که برای حفظ سلامتی زبان‌آموزان و لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت آنلاین و از طریق نرم‌افزار Adobe connect برگزار می‌شود.

آزمون آزمایشی آیلتس (ماک آیلتس)

آزمون آزمایشی آیلتس که به آن امتحان ماک یا ماک‌ آیلتس نیز گفته می‌شود، نمونه‌ای شبیه‌سازی شده از آزمون آیلتس است که امکان‌ سنجش دقیق نمرات در آزمون استاندارد را بدون پیچیدگی‌های ثبت‌نام آزمون آیلتس رسمی و با هزینه‌ای بسیار کم فراهم می‌کند.
تمام تلاش دپارتمان آیلتس سفیر گفتمان بر این است که آزمون‌های آزمایشی آیلتس این مرکز، با در نظر گرفتن تمامی مراحل آزمون اصلی مانند پر کردن پاسخنامه‌ها، دستورالعمل‌های روز آزمون، شماره داوطلبی و جزئیات دیگر، برگزار شوند تا داوطلبان درک صحیح و تجربه‌ای واقعی از آزمون IELTS داشته باشند.
لازم به ذکر است در این مرکز بخش Listening با استفاده از هدفون پخش می‌شود تا شرایط برگزاری کاملا مشابه شرایط آزمون اصلی باشد.
اعلام نتایج پس از فقط دو روز کاری: شما به‌سرعت و پس از دو روز کاری می‌توانید نتایج آزمون به همراه کامنت ممتحن را دریافت کنید.
نمرات شما در چهار مهارت از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
کارنامه آزمون‌های تحلیلی و استاندارد در میزان بازخورد متفاوت است. کارنامه استاندارد، شبیه کارنامه آزمون آیلتس است با این تفاوت که ریز نمرات بخش شفاهی و نوشتاری به‌همراه کامنت ممتحن دراین مهارت ها را هم شامل می‌شود. در کارنامه تحلیلی شرکت‌کنندگان اطلاعات آزمون خود را با جزئیات بیشتری می‌گیرند. این کارنامه شامل توصیه‌های ممتحنین برای هر بخش آزمون نیز می‌باشد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هجده =