استخراج مقاله از پایان نامه

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که استخراج مقاله از پایان نامه صرفاً کار برش و چسباندن نیست. هدف و قالب یک پایان نامه یا پایان نامه با مقاله مجله یا فصل کتاب بسیار متفاوت است. مخاطب اصلی پایان نامه، ممتحن است و دانشجو باید ممتحن را متقاعد کند که بر تکنیک های تحقیق تسلط دارد و استدلال هایی را که مطرح می کند را درک می کند. این می تواند پایان نامه را تکراری و پر از جزئیات کند. مخاطبان وسیع‌تری برای فصل مقاله یا کتاب می‌خواهند درباره استدلال‌ها یا یافته‌ها بدانند و در عین حال متقاعد شوند که یافته‌ها معتبر و قابل اعتماد هستند.

استخراج مقاله ار پایان نامه

برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام در دوره های هوش پژوهشی  می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید، و یا در واتساپ، نام و نام خانوادگی به همراه شماره تماس بگذارید. در اولین فرصت متخصصین ما با شما تماس خواهند گرفت. 

مراحل استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه

ثبت سفارش با ارسال متن کامل و فایل های مورد نیاز جهت سهولت در پردازش و صدور فاکتور.

 
 
استخراج مقاله از پایان نامه

هدف از ارزیابی متن کامل ارسالی طبق نظر نویسنده تعیین تعداد مقالات استخراج شده از متن کامل است.

 
 
 
 
استخراج مقاله از پایان نامه

انتقال نتایج به نویسنده و پس از دریافت مجوز، شروع فرآیند استخراج.

 
 
استخراج مقاله از پایان نامه

پذیرش نهایی از بازرس دریافت می شود و مقالات استخراج شده برای نویسنده ارسال می شود.

استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از یک پایان نامه

نوشتن یک مقاله تحقیقاتی کاری خسته کننده و وحشتناک است. علاوه بر این، برای افزایش ارزش و گستردگی آن، می‌توان یک مقاله پایان‌نامه را در یک مجله منتشر کرد که نیاز به تبدیل آن به قالب و مناسب برای اطمینان از حفظ یکپارچگی مقاله منتشر شده دارد. با این حال، از آنجایی که خلاصه یک مقاله تحقیقاتی یا استخراج مقاله یک کار تخصصی خاص است، همه نمی توانند به درستی اجرا شوند، که می تواند منجر به رد سریع چنین مقالات ناقصی در هنگام ارسال به مجلات شود. در نتیجه، در ESRPC با تیم متخصصان مجرب خود، آماده ارائه خدمات استخراج مقاله و اطمینان از ادامه انتشار مقالات هستیم.

ماهیت استخراج مقاله از پایان نامه چیست؟

پایان نامه یک کار مبتکرانه است و حاوی اطلاعاتی در مورد یافته های یک مطالعه انجام شده از درک پیشینه عمیق موضوع مورد نظر است. با این حال، به دلیل حجم زیاد و تحقیقات گسترده انجام شده در یک مقاله مطالعاتی، نمی توان آنها را در مجلات شناخته شده منتشر کرد و بنابراین برای دانشجویان در سراسر جهان قابل دسترسی نیست. اما در مجلات و مجلات علمی مقالاتی به چاپ رسیده است. هنگامی که در جستجوی مکانی هستید که در آن فرد بتواند نتایج تحقیقات خود را با سایر محققان و دانشجویان رشته خود به اشتراک بگذارد، یک مجله علمی یا یک مجله بهترین مکان برای انتشار است. این منجر به افزایش دسترسی شما می شود. بنابراین، شما را در معرض فرصت های شغلی بهتر در سطح جهانی قرار می دهد. نوشتن مقاله از هیچ را می توان یک کار بسیار سخت در نظر گرفت. در مقایسه، استخراج چندین مقاله از یک متن کار نسبتاً ساده‌تری است و تضمین مناسب برای چاپ در مجلات معتبر متعدد است. از آنجایی که به آن به عنوان یک مقاله تازه نوشته شده نیز نگاه می شود، می توان مجلات بیشتری را در زمان کوتاه تری نوشت.

استخراج مقاله از پایان نامه (2)

استخراج مقاله از پایان نامه کار حرفه ای ماست

ما تجربه مناسبی در مجلات و مجلات علمی معتبر داشته ایم. ما آثاری را با بهترین کیفیت و با این تضمین منتشر می‌کنیم که مطمئناً مقالات برای چاپ در مجلات ادامه خواهند داشت. برای اطمینان از کامل بودن و بدون خطا بودن مقالات منتشر شده از موسسه هوش پژوهشی، گواهی گارانتی با مقالات منتشر شده برای مشتری صادر می کند که تا زمان ارسال مقاله در مجلات برای چاپ معتبر است.

 
استخراج مقاله از پایان نامه
استخراج مقاله از پایان نامه
استخراج مقاله از پایان نامه
استخراج مقاله از پایان نامه

برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت نام در دوره های هوش پژوهشی  می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید، و یا در واتساپ، نام و نام خانوادگی به همراه شماره تماس بگذارید. در اولین فرصت متخصصین ما با شما تماس خواهند گرفت. 

چرا هوش پژوهشی :

پوشش کامل در تمامی رشته های تحصیلی و زبان
 
پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر
 
زمان و کیفیت کار توسط مشتری تعیین می شود
 
بررسی نهایی کیفیت قبل از تحویل تکلیف انجام می شود
 
صدور ضمانت نامه و فاکتور رسمی مناسب
 
تماس مستقیم با مترجم، ویراستار و پرسنل
 
یک ناشر باید کیفیت اولیه انتخاب را تعیین کند
 
سریعترین انتشار پروژه ها
 
فرمول های کاری خاص برای موسسه ما
 
 
 

چرا هوش پژوهشی :

گارانتی تا انتشار مقالات
 
کار توسط متخصصان در زمینه های مربوطه انجام می شود
 
انتشار گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از ترجمه
 
کاهش شباهت ها به حداقل ممکن
 
استفاده از موتور نرم افزار iThenticate
 
تایپ رایگان و همچنین قالب بندی متناسب با نیاز کتاب
 
24 ساعت و 7 روز پشتیبانی آنلاین
 
نگهداری از گواهینامه های فایل
گارانتی 72 ساعته برای تمامی پروژه ها

مراحل استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه بستگی زیادی به مار پژوهشی شما دارد. ممکن است نظریه‌ها، روش‌ها یا یافته‌های جدیدی وجود داشته باشد که ارزش به اشتراک گذاشتن داشته باشد و نقش استاد راهنما کمک به دانشجویان در تدوین اهداف استخراج مقاله از پایان نامهباشد. چندین مرحله وجود دارد:

 • تصمیم گیری در مورد نویسندگی

 • برنامه ریزی مقاله

 • انتخاب یک مجله

 • نوشتن مقاله

 • بررسی مقاله قبل از ارسال

استخراج مقاله از پایان نامه : تصمیم گیری

هرکسی که به عنوان نویسنده مقاله ژورنالی قرار می گیرد باید  سهم قابل توجهی در آن داشته باشد . ممکن است لازم باشد تصمیم بگیرید که آیا این شامل سرپرست شما می شود یا خیر و ترتیب نام نویسندگان را به توافق برسانید. رشته های مختلف شیوه های تالیف متفاوتی دارند، اما در علوم انسانی ابتدا نویسنده اصلی ذکر می شود.

استخراج مقاله از پایان نامه : برنامه ریزی

یک مقاله در یک مجله باید حاوی یک پیام مرکزی باشد که می خواهید به آن منتقل کنید. این می تواند جنبه جدیدی از روش شناسی باشد که در مطالعه دکتری خود استفاده کرده اید، یک نظریه جدید، یا اصلاح جالبی که در نظریه انجام داده اید یا مجموعه جدیدی از یافته ها. تصمیم بگیرید که این تمرکز مرکزی چیست.

سپس یک طرح کلی کاغذی با در نظر گرفتن نیاز به موارد زیر ایجاد کنید:

تصویر برداری از یک درخت با یک کاراکتر در سمت چپ و یک کاراکتر دیگر در سمت راست، در حال آبیاری درخت.
 • یک اندازه قابل کنترل را جدا کنید

 • یک داستان/استدلال منسجم ایجاد کنید

 • بحث را به خودی خود تبدیل کنید

 • خوانندگان مجله را هدف قرار دهید

 • قراردادهای نوشتن را با آنچه در پایان نامه خود استفاده می کنید تغییر دهید

استخراج مقاله از پایان نامه : انتخاب یک مجله

انتخاب مجله گام بسیار مهمی در برنامه ریزی مقاله است. مجله ای که انتخاب می کنید باید خوانندگان مناسب را هدف قرار دهد، معتبر باشد و برای همتایان شما قابل دسترسی باشد. با پرسیدن سوالات زیر از خود شروع کنید:

 • به لیست مرجع خود نگاه کنید. از کدام مجلات استفاده کرده اید؟

 • سیاست‌های ویرایشی مجلات مربوطه را مطالعه کنید: برخی از مجلات محدودتر از دیگران هستند (مثلاً محتوا، الگوی تحقیق، طول مقاله)

 • اسکن نسخه های گذشته آیا مقالات مشابهی وجود دارد؟

 • آیا این یک مجله معتبر است؟ چندین علامت از کیفیت و قابلیت اطمینان در یک مجله وجود دارد، و افراد ممکن است توانایی شما را در انتخاب مجلات مناسب برای ارسال قضاوت کنند. فکر کنید. بررسی. ارسال. ابتکار ابزارهایی را فراهم می کند که به شما کمک می کند ارزیابی کنید که آیا مجله ای که قصد دارید کار خود را به آن ارسال کنید قابل اعتماد است یا خیر.

  هنگام انتخاب مجله خود به مخاطبان، اهداف، درباره چه چیزی بنویسید و چرا فکر کنید. نوع مقاله ای که باید بنویسید را تعیین کنید. آیا گزارش، موضع، نقد یا بررسی است؟ چه چیزی استدلال یا تحقیق شما را جالب می کند؟ چگونه ممکن است کاغذ به این زمینه ارزش افزوده کند؟

استخراج مقاله از پایان نامه : نوشتن مقاله

هنگام نوشتن مقاله، گزینه “چارچوب نظری” و “صدا” را در نظر بگیرید. واضح باشید که مقاله شما در مورد چه چیزی است و سعی دارد چه کاری انجام دهد. در نهایت از ناظر / نویسنده مشترک خود بخواهید که مقاله را با در نظر گرفتن موارد زیر مرور کند:

تصویر برداری از یک کاراکتر به رنگ خاکستری، روی یک لپ‌تاپ باز با نماد WiFi در بالای آن نشسته است.
 • از معیارهایی که داوران استفاده خواهند کرد استفاده کنید.

 • بازیگری را به عنوان یک دوست و مربی دلسوز بخوانید و ویرایش کنید.

 • از همکار یا دوست دیگری که نظر متفاوتی دارد بخواهید آن را بخواند.

 • از شخصی بخواهید آن را برای زبان و املا ویرایش کند. بسیاری از نویسندگان از خوانندگان اثبات حرفه ای استفاده می کنند. این نشانه ضعف نیست زیرا ویراستار کمی از مقاله فاصله دارد. اگر از کشوری آمده‌اید که از زبان متفاوتی با زبان مجله استفاده می‌شود، این امر به ویژه مهم است.

چند مقاله را می توان از یک متن کامل پایان نامه استخراج کرد؟

چند مقاله را می توان از یک متن کامل استخراج کرد؟ بسته به حجم متن کامل ارائه شده و اینکه مطالعه در ابتدا چقدر خوب انجام شده است، می توان تعداد معینی از مقاله را استخراج کرد. این متغیرها در تعیین تعداد مقالات استخراج شده از یک متن کامل خاص مهم هستند. معمولاً 2-3 مقاله را می توان از یک متن کامل استاندارد استخراج کرد. البته لازم به ذکر است که حتی با وجود امکان استخراج چندین مقاله از یک متن کامل مفرد، استخراج مقاله اول باید به گونه ای انجام شود که دامنه متن را در بر نگیرد. . فرض کنید استخراج اولین مقاله در کل محدوده متن انجام شده است. در این صورت، احتمال استخراج مقالات بعدی از همان متن با ارزش سرقت ادبی پایین به شدت کاهش می یابد.

سه دلیل برای استخراج مقاله از پایان نامه

معمولاً استخراج مقاله از پایان نامه حداقل به سه دلیل ایده خوبی است: اول، یافتن مقالات در کنفرانس ها یا مجلات آرشیوی معروف برای سایر محققان بسیار آسان تر است، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که کار شما شناسایی شود و توسط دیگران نقل شده است. دوم، فشرده کردن نتایج خود از یک پایان نامه، که معمولاً 100-200 صفحه است، به یک مقاله که معمولاً 5-25 صفحه است، بسته به جایی که آن را منتشر می کنید، هضم کار شما را برای جامعه آسان تر می کند. تعداد کمی از محققین فعال وقت دارند تا یک پایان نامه 100-200 صفحه ای را بررسی کنند، بخش بزرگی از آن بررسی مفاهیم اولیه و نتایجی است که قبلاً به خوبی می دانند، اما تقریباً همه افراد یک ساعت وقت صرف ناهار دارند تا یک مقاله 5 صفحه ای را مطالعه کنند. . سوم، تقریباً هیچ کس کار پایان نامه را نمی خواند زیرا جدول زمانی فارغ التحصیلی اغلب آن را ناقص یا به طور کامل توسط همتایان بررسی نمی کند. در حالی که درست است که بیشتر پایان نامه ها باید در مقابل یک کمیته دفاع شوند، پیشینه کمیته و دقت فرآیند به طور قابل توجهی بین مؤسسات و بخش ها متفاوت است. ارسال پژوهش به یک مجله یا کنفرانس رقابتی برای بررسی، آن را در معرض انتقاد (انتقاد بسیار، بسیار تند) از سوی جامعه وسیع‌تر قرار می‌دهد. این احتمال وجود دارد که اظهارات بازبینان به شما ایده واضح تری از آنچه در کار شما وجود ندارد یا می تواند بهتر باشد، بدهد. اگرچه در حال حاضر دردناک است، اما در درازمدت باعث می شود تحقیقات شما بهتر و بیشتر مورد توجه دیگران قرار گیرد. پیشینه کمیته و دقت فرآیند به طور قابل توجهی بین مؤسسات و ادارات متفاوت است. ارسال پژوهش به یک مجله یا کنفرانس رقابتی برای بررسی، آن را در معرض انتقاد (انتقاد بسیار، بسیار تند) از سوی جامعه وسیع‌تر قرار می‌دهد. این احتمال وجود دارد که اظهارات بازبینان به شما ایده واضح تری از آنچه در کار شما وجود ندارد یا می تواند بهتر باشد، بدهد. اگرچه در حال حاضر دردناک است، اما در درازمدت باعث می شود تحقیقات شما بهتر و بیشتر مورد توجه دیگران قرار گیرد. پیشینه کمیته و دقت فرآیند به طور قابل توجهی بین مؤسسات و ادارات متفاوت است. ارسال پژوهش به یک مجله یا کنفرانس رقابتی برای بررسی، آن را در معرض انتقاد (انتقاد بسیار، بسیار تند) از سوی جامعه وسیع‌تر قرار می‌دهد. این احتمال وجود دارد که اظهارات بازبینان به شما ایده واضح تری از آنچه در کار شما وجود ندارد یا می تواند بهتر باشد، بدهد. اگرچه در حال حاضر دردناک است، اما در درازمدت باعث می شود تحقیقات شما بهتر و بیشتر مورد توجه دیگران قرار گیرد. شانس خوبی است که اظهارات بازبینان به شما ایده واضح تری از آنچه در کار شما وجود ندارد یا می تواند بهتر باشد، بدهد. اگرچه در حال حاضر دردناک است، اما در درازمدت باعث می شود تحقیقات شما بهتر و بیشتر مورد توجه دیگران قرار گیرد. شانس خوبی است که اظهارات بازبینان به شما ایده واضح تری از آنچه در کار شما وجود ندارد یا می تواند بهتر باشد، بدهد. اگرچه در حال حاضر دردناک است، اما در درازمدت باعث می شود تحقیقات شما بهتر و بیشتر مورد توجه دیگران قرار گیرد.

 

تفاوت بین پایان نامه و مقاله مجله

در حالی که هر دو شامل بخش های مشابهی هستند، شما نمی توانید به سادگی تحقیق پایان نامه خود را به عنوان یک مقاله مجله منتشر کنید. تبدیل آن به مقاله ژورنال مراحل زیادی دارد. مهم است که بدانیم یک مقاله بسیار کوتاهتر از پایان نامه است. با این حال، تبدیل پایان نامه شما به یک مقاله ژورنالی یک موضوع ساده کپی و پیست نخواهد بود. شما باید از داده های موجود در پایان نامه خود به عنوان نقطه شروع برای نوشتن مقاله خود استفاده کنید.

تفاوت های بسیاری بین   تحقیق پایان نامه و مقاله ژورنالی به شرح زیر است:

 1. یک پایان نامه الزامات آکادمیک را برآورده می کند در حالی که یک مقاله ژورنالی با استانداردهای روزنامه نگاری مطابقت دارد.
 2. چکیده مقاله معمولا کوتاهتر از پایان نامه است.
 3. مقدمه در پایان نامه برای نشان دادن اینکه شما با ادبیات رشته انتخابی خود آشنا هستید استفاده می شود. در یک مقاله تحقیقاتی ، مقدمه بسیار کوتاهتر است زیرا فرض بر این است که مخاطبان هدف شما با پیشینه لازم برای درک کار شما آشنا هستند. بنابراین، مقدمه مقاله شما بیشتر بر ایجاد زمینه برای خروجی داده/تحقیق که قرار است ارائه دهید تمرکز کند.
 4. بخش نتایج در پایان نامه شامل تمام یافته های شما می شود. در یک مقاله، این جزئیات بیش از حد خواهد بود. داده های این بخش باید تنها چیزی باشد که برای حمایت از مشکل یا فرضیه تحقیق خود به آن نیاز دارید. اغلب، نتایج قبلی ممکن است نشان دهنده دو تا سه مقاله مختلف باشد.
 5. بحث در مقاله شما بسیار متمرکزتر از پایان نامه شما خواهد بود. با توجه به نتایج ارائه شده در مقاله هدایت خواهد شد. در نهایت، فقط استناد به مقالاتی که واقعاً در مقاله شما ذکر شده‌اند در بخش مراجع فهرست می‌شوند.

استخراج مقاله از پایان نامه

به عنوان یک محقق، باید کار خود را برای پیشرفت شغلی و مشارکت در زمینه تحقیقاتی منتشر کنید. اکنون که تفاوت ها مشخص شده است، در واقع چگونه یکی را می نویسید؟

1. یک مجله مناسب را شناسایی کنید

می توانید با  انتخاب مجله شروع کنید . به لیست مرجع خود نگاه کنید. به احتمال زیاد حداقل برخی از مقالاتی که می خوانید در مجلاتی منتشر شده اند که دامنه آنها با کار شما مطابقت داشته باشد. انتخاب یک مجله همچنین به شما این امکان را می دهد که مقاله را با نیازهای خاص آن مجله تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که مقاله تحقیقاتی شما با هدف و محدوده مجله مطابقت دارد. دستورالعمل های مجله، ساختار نسخه پیشنهادی و سبک مرجع را درک کنید

2. طول اضافی پایان نامه خود را کاهش دهید

یکی از جنبه های مهم تبدیل تحقیق پایان نامه به مقاله ژورنالی، تمرکز بر تعداد کلمات بدون حذف اطلاعات مهم است. به منظور کاهش تعداد کلمات ، داده هایی را استخراج کنید که فقط به یک سوال تحقیق پاسخ می دهد. این باید منجر به اطلاعات متمرکزتری نسبت به تحقیق پایان نامه شما شود . نتایج را در چارچوب بیان مسئله خود مورد بحث قرار دهید – که تمرکز مقاله شما است. زبان و ساختار خوب بسیار مهم است – مقاله شما ممکن است رد شود حتی اگر حاوی اطلاعات ارزشمندی باشد اگر درک آن دشوار باشد. از داده های خود برای  بیان یک داستان منسجم استفاده کنید  و از نتیجه گیری های گسترده اجتناب کنید. اطمینان حاصل کنید که عنوان شما با محتوای مقاله شما مطابقت دارد. بدون تغییر معنی محتوا را بازنویسی کنید.

3. مقدمه را به صورت چکیده اصلاح کنید

با کوتاه کردن مقدمه پایان نامه خود به 100-150 کلمه، مقدمه را به عنوان یک چکیده تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که نکات کلیدی مقدمه را حفظ کنید تا توجه خواننده را به خود جلب کنید. تدوین مقدمه و بحث پایان نامه به عنوان پایه چکیده مقاله. علاوه بر این، ترکیب چند سوال تحقیقاتی را در نظر بگیرید یا فقط روی یکی برای مقاله مجله تمرکز کنید.

4. تمرکز بر اطلاعات مرتبط و انتخابی

از آنجایی که بخش بحث، روش‌ها و روش‌شناسی، و بخش نتایج پایان‌نامه شما توضیح مفصلی از تحقیق شما است، این بخش‌ها باید هنگام نوشتن در یک مقاله ژورنالی کوتاه باشند. با مراجعه به مقالات منتشر شده قبلی و درک قالب آنها، با استانداردهای مجله مورد نظر آشنا شوید. مهمتر از همه، ارائه تفسیر یافته های اصلی در بخش نتایج در عبارات مختصر یا قالب های جدولی. از تکرار نتایج خود در بخش بحث خودداری کنید. با این حال، در مورد چگونگی گسترش یافته های شما و حمایت از دیدگاه های قبلی تحقیق بحث کنید. در نهایت، ذکر کنید که چگونه مطالعات آینده می تواند بر روی کار شما ایجاد شود و محدودیت های مطالعه شما را برطرف کند.

5. تعداد مراجع را محدود کنید

از آنجایی که پایان نامه شما یک کار چند ساله است، شامل بررسی ادبیات متعدد است. با این حال، در حالی که پایان نامه خود را به مقاله ژورنالی تبدیل می کنید، باید فقط منابع محدودی را که مربوط به سؤال تحقیقی است که در مقاله ژورنال مطرح می شود، درج کنید. بر استفاده از آخرین منابع تمرکز کنید. استفاده از ابزارهای مدیریت مرجع مانند Zotero، Mendeley، Quiqqa و غیره را در نظر بگیرید تا فرآیند ارجاع را آسانتر و کارآمد کنید.

این یک الزام آکادمیک است که داده های خود را به نفع جامعه علمی منتشر کنید. با توجه به اینکه ساختار مقاله ژورنالی با ساختار پایان نامه متفاوت است، تبدیل پایان نامه به مقاله ژورنالی باید طبق مراحل منطقی که در بالا ذکر شد انجام شود.

آیا تا به حال مجبور شدید پایان نامه خود را به مقاله ژورنالی تبدیل کنید؟ چطور برنامه ریزی کردی؟ هنگام کاهش تعداد کلمات پایان نامه خود از چه راهکارهایی استفاده کردید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید! همچنین می‌توانید   برای پرسش‌های متداول مرتبط با جنبه‌های مختلف نگارش و انتشار تحقیق که توسط تیم ما متشکل از کارشناسان موضوعی، محققان برجسته و کارشناسان انتشارات، پاسخ داده شده است، از انجمن پرسش و پاسخ ما دیدن کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =