موضوع پایان نامه بازاریابی

در برخی مواقع، در طول دوران تحصیلی دانشگاهی، احتمالاً از دانش آموزان خواسته می شود که برای پروژه های کلاسی مختلف یک ارائه علمی ارائه دهند. اگر این وظیفه به شما داده شود، هدف نهایی شما این است که اطلاعات خاصی را به شیوه ای هیجان انگیز به مخاطبان خود ارائه دهید تا توجه آنها را جلب کنید. شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا تأثیر زیادی بر روی مخاطبان خود داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که آنها تمام اطلاعاتی را که به آنها ارائه کرده اید حفظ خواهند کرد. این کار آسانی نیست و ناگفته نماند که یک ارائه پاورپوینت خوب را نمی توان در چند دقیقه ایجاد کرد. برای اینکه چگونه ارائه خود را منحصر به فرد کنید و مخاطبان خود را درگیر کنید به مشاوره نیاز دارید؟

به خواندن این مقاله ادامه دهید تا چند تکنیک موثر برای تهیه و ارائه سخنرانی های جالب در کالج یا مدرسه عالی بیاموزید. همچنین در اینجا ایده های جالبی برای موضوع ارائه برای الهام گرفتن خود خواهید یافت .

ارائه آکادمیک چیست؟

ارائه در واقع هر موقعیتی است که در آن شما باید یک سخنرانی آموزنده یا متقاعدکننده در مقابل افراد ارائه دهید تا برخی اطلاعات را به اشتراک بگذارید یا آنها را آموزش دهید. به منظور ارائه اطلاعات به روشی قدرتمندتر، ارائه ها معمولاً با کمک های سمعی و بصری مختلف مانند نمودارهای تلنگر، اسلایدها، فیلم های کوتاه، موسیقی، ضبط های صوتی و غیره بهبود می یابند.

از آنجایی که ارائه در واقع نوعی ارتباط است، تنها در صورتی می تواند موفقیت آمیز باشد که مخاطب پیام را دقیقاً همانطور که مورد نظر یک سخنران است بفهمد. ارائه ها می توانند در موضوعات مختلف ارائه شوند، اما همه آنها دو هدف دارند:

☑ اطلاع رسانی یعنی ارائه اطلاعاتی که شنوندگان شما قبلاً نمی دانستند.

☑ متقاعد کردن به این معنی است که مخاطب خود را وادار به انجام کاری که می‌خواهید می‌کند (در این مورد، باید از جذابیت منطقی برای احساسات مخاطبان خود استفاده کنید).

نحوه ساختار ارائه ها

هنگامی که یک ارائه دانشگاهی یا تجاری تهیه می کنید، باید در نظر داشته باشید که این یک سخنرانی یا سخنرانی در مورد یک موضوع خاص نیست. اگر نمی خواهید مخاطبان شما تا حد مرگ خسته شوند، باید ارائه های خود را تعاملی کنید. تعجب می کنید که چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ شما باید آماده تعامل با شرکت کنندگان خود باشید و نگرش انعطاف پذیری داشته باشید. شما باید از مواد مختلفی استفاده کنید که بتواند چندین حواس مخاطب را درگیر کند. به عنوان مثال، می‌توانید ویدیوها را اضافه کنید یا از موسیقی استفاده کنید تا مخاطبانتان از آن لذت ببرند.

انواع مختلفی از ارائه ها وجود دارد که می توانید در یک کالج استفاده کنید:

 • ارائه مقاله تحقیق با بحث مفصل پروژه شما؛
 • ارائه پوستری که در علوم رایج است.
 • ارائه میزگرد زمانی که چندین گفتگو کوتاه در مورد یک موضوع خاص برگزار می شود.

ایده های ارائه منحصر به فرد برای الهام بخشیدن به مخاطبان شما

قبل از شروع بحث در مورد نحوه ارائه یک ارائه موثر، به لیست ایده های ارائه شگفت انگیزی که به شما در مسیر درست کمک می کند نگاهی بیندازید.

احساسات خود را بیان کنید

از بیان احساس خود نترسید حتی اگر در مقابل جمعیت صحبت می کنید. می توانید سخنرانی TED توسط تام استرنجر و توردیس الوا را تماشا کنید که در مورد تجربه شخصی خود از داشتن یک عاشقانه نوجوان صحبت می کنند. می‌توانیم بشنویم که چگونه صدایشان می‌شکند و می‌شکند. ما می توانیم درد آنها را درک کنیم زیرا آنها بسیار معتبر به نظر می رسند و شفقت را در مخاطب ایجاد می کنند.

بداهه

از بیل کلینتون رئیس جمهور سابق ایالات متحده الگوبرداری کنید که می تواند در مورد بداهه نوازی اسکار بگیرد. هنگامی که او اولین سخنرانی خود را در مورد وضعیت اتحادیه انجام می داد ، 20 درصد از سخنرانی آماده شده خود را بداهه بیان کرد، بدون توجه به یک تله پرومتر. او بر عقل سلیم تکیه کرد و سخنرانی برنده ای ارائه کرد. ارائه های تمرین شده می توانند به آرامی پیش بروند، اما هرگز تاریخ ساز نمی شوند. از بداهه گویی نترسید!

حرکت و اشاره

آیا نمی دانید چگونه توجه مخاطب را حفظ کنید؟ به حرکت کردن و اشاره کردن ادامه دهید زیرا معمولاً افراد تمایل بیشتری به اشیایی دارند که در حال حرکت هستند. استیو جابز هنگام معرفی اولین آیفون در سال 2007 از این تکنیک استفاده کرد. هنگام ارائه ارائه خود، ثابت نمانید. در میان مخاطبان خود پایین بیایید و با استفاده از حرکات برای تأکید بر نکات خود قدم بردارید. ارتباط غیرکلامی واقعاً بسیار جذاب است.

یک داستان بگویید

داستان سرایی همیشه با هر مخاطبی طنین انداز می شود. این یک راه عالی برای ایجاد ارتباط است زیرا گفتن داستان های شخصی سریع ترین راه برای ایجاد اعتماد است. جیکوب بارنت ، کودک نابغه ای که تشخیص داده شد اوتیسم دارد، داستانی در مورد سفر خود از طرد شده به اعجوبه به اشتراک می گذارد و نشان می دهد که او یک انسان و احساسات تحریک کننده است.

15 موضوع ارائه جالب برای وادار کردن مخاطب به گوش دادن

موضوعات ارائه جالب

وقتی صحبت از ارائه قدرتمندی می شود که می تواند به شما کمک کند برجسته شوید و A را برای شما به ارمغان بیاورد، انتخاب یک موضوع جالب می تواند کلید موفقیت باشد. در اینجا لیست کوتاهی از ایده های جالب ارائه است که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر نمی دانید در مورد چه چیزی صحبت کنید، یک موضوع عالی انتخاب کنید.

 1. موثرترین استراتژی های مطالعه با حمایت علم
 2. بهترین تکنیک های مدیریت زمان برای تحت کنترل گرفتن کار شما
 3. مشکلات عمده زیست محیطی و بهترین راه حل های کاربردی آنها
 4. 10 هنرمند برتر تمام دوران
 5. 30 کار مفیدی که می توانید در یک دقیقه انجام دهید
 6. 10 زن مشهور در تاریخ جهان
 7. انقلاب صنعتی چهارم
 8. زمین بدون انسان: چه شکلی خواهد بود؟
 9. مزایا و معایب هوش مصنوعی
 10. بزرگترین اکتشافات قرن بیست و یکم
 11. آیا انسان ها می توانند در مریخ زندگی کنند؟
 12. آیا رسانه های اجتماعی مردم را احمق می کند؟
 13. افسانه ها و حقایق فست فود
 14. تفاوت های جنسیتی در ارتباطات
 15. 20 حیوان عجیب و غریب که هرگز ندیده اید

ابزارهای ارائه خلاقانه که ارزش امتحان کردن را دارند

در واقع، فناوری مدرن این قدرت را دارد که هر ارائه ای را احساسی، خنده دار، هیجان انگیز و به یاد ماندنی کند. هر رایانه مدرنی از قبل به برخی از نرم افزارهای ویرایش ویدیو و صدا مجهز شده است. علاوه بر این، می‌توانید بسیاری از گزینه‌های ارزان یا حتی رایگان را برای دانلود به صورت آنلاین پیدا کنید. شما باید خلاق باشید و از ابزارهای پیشرفته برای انتقال پیام خود از طریق تصاویر، صداها و زبان بدن استفاده کنید. ارائه های خود را تعاملی کنید.

در اینجا چند ابزار خلاق وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

★ با Animoto.com ، می توانید ویدیوهایی با عکس، متن و موسیقی ایجاد کنید.

★  Easel.ly و Visual.ly ابزارهای عالی برای ایجاد اینفوگرافیک هستند.

★ Wordle.net ابزاری برای تولید “ابر کلمات” از متونی است که چسبانده یا تایپ می کنید.

★  Sony Vegas ، Adobe Premiere ، و Apple Final Cut برنامه‌های ویرایش ویدیو هستند که می‌توانند به شما در حرفه‌ای جلوه دادن ویدیوها کمک کنند.

★  Audacity یک ویرایشگر صوتی منبع باز است که به شما کمک می کند کلیپ های صوتی عالی را به مخاطبان خود ارائه دهید.

مهم است که نرم افزار ویرایش صدا و تصویر دارای گزینه های صادراتی باشد تا بتوانید فایل های ویرایش شده را در هر یک از وب سایت های اشتراک فایل مانند SoundCloud، Google Drive، Dropbox، YouTube و غیره آپلود کنید. می توانید به راحتی به فایل های خود در طول ارائه دسترسی داشته باشید.

می‌توانید از عملکرد جاسازی در Keynote، PowerPoint، Prezi، Google Slides استفاده کنید تا فایل‌های سمعی و بصری خود را مستقیماً در ارائه خود قرار دهید و آنها را در سخنرانی خود ادغام کنید. عناصر سمعی و بصری می توانند به عنوان مثال، شواهد، جلب توجه یا نکاتی به یاد ماندنی برای شنوندگان شما باشند و می توانند آنها را درگیر خود نگه دارند.

3 نکته کلیدی یک ارائه آکادمیک خوب

بر اساس گزارش رشد و مهارت های مطالعه دانش آموز ، ارائه های تحصیلی به همان شکل هر سخنرانی دیگری ارائه می شود، اما هدف آنها متفاوت است. اغلب، ارائه‌های دانشگاهی به عنوان امتحان شفاهی در نظر گرفته می‌شوند. عملکرد شما توسط استادان شما ارزیابی خواهد شد و معمولاً آنها به دنبال موارد زیر خواهند بود:

 • درک مخاطب و موضوع؛
 • استدلال قوی و منطق خوب در محتوا.
 • یک سازمان روشن با مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری مشخص.
 • طول و زمان مناسب؛
 • شواهد بصری که در مورد آن صحبت می کنید؛
 • انگلیسی کامل؛
 • وسایل صوتی و تصویری مناسب ارائه.

آیا این الزامات را خیلی مشکل می‌دانید؟ ایجاد یک ارائه خوب یکی از مهارت های علمی متعددی است که باید در یک کالج به آن مسلط شوید. شما به خوبی می دانید که اگر سخت تلاش کنید و تمرین کنید، می توانید هر مهارتی را یاد بگیرید. به عنوان مثال، اگر نمی توانید به نویسنده قوی بودن خود ببالید، اگر به طور منظم نویسندگی را تمرین کنید، در نهایت یاد خواهید گرفت که هر نوع مقاله بنویسید. در مورد ارائه های دانشگاهی هم همینطور است. شما می توانید یاد بگیرید که چگونه آنها را ایجاد کنید و به طور مداوم مهارت های خود را از طریق تمرین بهبود بخشید. به یاد داشته باشید که مهارت های ارائه خوب می تواند به شما در دستیابی به موفقیت در زندگی حرفه ای کمک کند.

مولفه های ضروری که یک ارائه خوب را ایجاد می کند چیست؟ سه تا از آنها وجود دارد:

3 نکته کلیدی یک ارائه آکادمیک خوب

✏  محتوا قبل از اینکه افکار خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، باید کمی تحقیق کنید و ساختار آن را بسازید. به همین دلیل است که باید درک کنید که مایلید چه پیامی را منتقل کنید و چرا آن را انجام می دهید. برنامه ریزی دقیق ارائه شما در راهنمای مطالعه ضروری است .

✍  طراحی امروزه تقریباً همه ارائه ها با اینفوگرافیک یا اسلایدهای پاورپوینت همراه هستند. بنابراین، باید یاد بگیرید که اسلایدها را طراحی کنید، نمودارها، نمودارها، نمودارها، اینفوگرافیک ها و غیره بسازید. شما باید تمام اطلاعات را در تکه های کوچک ارائه دهید.

✅  تحویل شما باید یاد بگیرید که پیام خود را به شیوه ای قانع کننده به مخاطب برسانید. برای اطمینان از اینکه ارائه شما بدون مشکل پیش می رود، باید ارائه آن را تمرین کنید. یک ایده خوب این است که چند تکنیک تاثیرگذار را از سخنرانی عمومی یاد بگیرید تا با مخاطب ارتباط برقرار کنید. شما باید با صدای بلند و آهسته صحبت کنید تا به مخاطبان خود کمک کنید سخنرانی شما را دنبال کنند.

نحوه ایجاد یک ارائه موثر: نکات و ترفندهای آسان

ایجاد و ارائه ارائه ها می تواند چالش برانگیز باشد. به همین دلیل، چند نکته کلی وجود دارد که واقعا می تواند به شما کمک کند:

 1. ارائه های خود را کوتاه نگه دارید. 20 دقیقه کافی خواهد بود زیرا تمرکز افراد بیشتر از آن زمان دشوار است. اگر ارائه شما طولانی است، باید مخاطبان خود را با پرسیدن سوال، ارائه آزمون ها و غیره به شرکت تشویق کنید.
 2. ارائه خود را ساده نگه دارید. شما باید در برابر وسوسه استفاده از تمام ویژگی های انیمیشن که در اکثر نرم افزارهای ارائه موجود است مقاومت کنید. این ویژگی‌ها می‌توانند حواس مخاطب را پرت کنند. بهتر است یک یا دو ویژگی ساده اضافه کنید.
 3. متن را در اسلایدهای خود محدود کنید و از عناوین کوتاه استفاده کنید. در برخی موارد، شما اصلا به هیچ متنی نیاز ندارید. از تصاویر، گرافیک عالی و نمودارهای حرفه ای استفاده کنید زیرا تصاویر ارزش هزار کلمه را دارند. در هر اسلاید بیش از 3 گلوله استفاده نکنید. اگر متن زیادی اضافه کنید، ممکن است مخاطبان شما احساس غمگینی کنند. شنوندگان سعی می کنند به جای گوش دادن به شما، هر کلمه کوچک روی اسلاید شما را بخوانند.
 4. اسلایدهایی که ایجاد کرده اید را نخوانید. آنها می توانند حقایق کلیدی اساسی را پوشش دهند. اطلاعات نوشته شده بر روی اسلایدهای خود را با ارائه مثال ها و جزئیات اضافی که ممکن است مخاطبان شما ندانند، گسترش دهید.
 5. در طول ارائه با شنوندگان خود تماس چشمی برقرار کنید و لبخند را فراموش نکنید.
 6. مخاطبان خود را درگیر کنید. مسابقات و آزمون های مختلف را بر اساس موضوع خود آماده کنید یا از آنها سوالات مرتبط بپرسید. همچنین می توانید از مخاطبان خود بخواهید که تجربه شخصی خود را در مورد موضوع شما به اشتراک بگذارند.
 7. از جزوات حاوی شواهد کلیدی و تعاریف اصطلاحات مهم استفاده کنید. در این صورت دیگر نیازی به صرف وقت گرانبهای خود برای توصیف شواهد نخواهد بود. شما قادر خواهید بود بر تجزیه و تحلیل داده ها تمرکز کنید.
 8. همیشه به محدودیت زمانی پایبند باشید. گفتار خود را به اندازه کافی تمرین کنید تا بفهمید در مدت زمان معین چه مقدار مطالب را می توانید پوشش دهید.

در حال حاضر، شانس بیشتری برای آماده شدن برای ارائه یک دانشگاه دارید. فقط تمام موارد ذکر شده در مقاله ما را دنبال کنید.

مقالات

آشنازداییآموزشآموزش GIS در شیرازآموزش مقاله نویسیآموزش مقاله نویسی در شیرازآموزشگاه GISآموزشگاه مقاله نویسی در شیرازاثر بخشارتباط بصریارتباطاتارزش زیباشناسیاستاندارداشکال هندسیاصول مقاله نویسیانسان معاصرانیمیشناهمیت مقاله نویسیایده پردازی در مقاله نویسیبرقراری ارتباطبرندبرندسازیبسته بندی – بیلبوردبصریبهترین کلاس مقاله نویسیپژوهشگران موسسهپوسترپیامتاثیر – سریع و قابل انتقالتاثیرگذارتایپتایپوگرافیتبلیغات مقاله نویسیتجارت در مقاله نویسیتحلیلتدریس خصوصی مقاله نویسی در شیرازترکیبتصویر سازیتصویر سازی کتاب کودکتغییر ذهنیتقارنتکنیکتناسبتیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زادهثبت نام آموزش مقاله نویسیجذابیتچاپچاپ و نشرحجمحسخلاقخلاقیت در مقاله نویسیدرک مخاطبدوره مقاله نویسیدوره مقاله نویسی در شیرازدیجیتال پنتدیزاینرسانه هارنگرویکرد ها – دغدغه هازاویه دیدزاویه های مختلفزنسبک – شیوه مقاله نویسی– المانسعید جوی زادهسفارش مقاله نویسیشخصیت پردازیشناخت ساختار مقاله نویسیشیرازطراحیطراحی ذهنیطراحی شخصیتطراحی های ذهنیطراحی هوشمندانهعلامتعناصر بصریعناصر دیداریفتوشاپ – ایلاستریتورفرمفضا – مثبت منفیفضا تصویرفکر تصویریفونتقالب مقاله نویسیکارکترکتاب مقاله نویسیکلاس مقاله نویسیکلاس مقاله نویسی در شیرازکمپین تبلیغاتکیفبت – تصویرگرافیک دیزاینگرافیک موشن – فتوشاپمتضادمحتوامخاطبمدرس مقاله نویسیمدرنمشتری مقاله نویسیمفهوم – ذهنمفهوم سازیمقاله نویسیمقاله نویسی چیستمقاله نویسی در تهرانمکان نصبمنحصر به فردبودن ایده – فرم – محتوا و پیامموسسه آموزشی جی ای اسموسسه آموزشی مقاله نویسیموسسه آموزشی مقاله نویسی در شیرازموسسه چشم اندازمینیمالیستینازنین پولادینشانه هانقشنقش کلیدینگاتیو – پازتیونمادنوشتن یک مقالههمه کارهای یک مقالههنر های تجسمی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *