ایده های برتر سخنرانی

تهیه لیست لیستی از ایده های مناسب سخنرانی فارغ التحصیلی ، استقرار در مورد مورد علاقه ، ساختاردهی صحبت های آینده ، تولید محتوای مناسب با زبان یا سبک دلخواه چالش واقعی است. به خصوص ، برای کسی که مهارت گسترده ای در سخنرانی عمومی ندارد (می توانید سعی کنید از ایده هایی برای سخنرانی تظاهرات استفاده کنید ). در زیر ، سعی داریم تا بسیاری از این جنبه ها را روشن کنیم.

راه های ساخت سخنرانی فارغ التحصیلی    

سخنرانی آغازین نوشتاری کاملاً شخصی است. ساختار خاصی برای سخنرانی فارغ التحصیلی وجود ندارد زیرا بسته به سخنران ممکن است فردی و منحصر به فرد باشد. در زیر فقط یک تلاش برای برجسته کردن یک طرح کلی یا چند ایده مفید در مورد نحوه نوشتن یک سخنرانی آغاز شده است:

 • مقدمه. سخنرانی فارغ التحصیلی به طور معمول باید با بخشی شروع شود که شما مختصراً خود را معرفی می کنید یا از سخنران قبلی برای معرفی شما تشکر می کنید.
 • قلاب. پس از آن ، از قلاب جذاب برای جلب توجه یا افزایش حس کنجکاوی استفاده کنید. این می تواند با برخی از نقل قول های الهام بخش ، گفته های طاس یا حتی تکان دهنده (به شرطی که بتواند با استدلال پشتیبانی شود) ، احساس طاقت فرسای شخصی ، داستان خنده دار یا گزاره ای که به تدریج به فکر عمیق تر می رود ، نشان داده شود. به عبارت دیگر ، در عین حال که به معرفی موضوع کمک می کنید ، از هر آنچه فکر می کنید در مخاطب هیجان انگیز یا ایجاد انتظار مفید باشد استفاده کنید.
 • بدن داستان اصلی / داستانهایی را که از استدلال یا اخلاقی حمایت می کنند ، بگویید. این می تواند رویدادی از تجربه گذشته باشد که با همکلاسی های دانشگاه به اشتراک گذاشته شده است. آن را با اخلاقی یا برای نشان دادن نکته خدمت کنید. فقط از آن برای حمایت از تفکر یا استدلال اولیه خود استفاده کنید. یادآوری لحظات خوب نباید خارج از زمینه باشد.
 • عنصر تعجب. صحبت خوب باید چرخش یا تعجب ناگهانی داشته باشد. به عنوان مثال ، در برانگیختن شکست در پایان یک پروژه مشتاق ، اما در حالت ایده آل ، شکست به عنوان یک تجربه برای یادگیری چیزی حیاتی است.
 • آینده. به عنوان جایگزین یا بعلاوه ، در مورد آینده یا آنچه در انتظار همه دانش آموزان است صحبت کنید. نگرانی ها ، چالش ها ، اما ایجاد پیوندهایی با لحظه حال ، صلاحیت و مهارت های کسب شده را ذکر کنید. چشم انداز هیجان انگیز لحظه ای را در آینده توصیف کنید که اکثر همکلاسی ها پدر و مادر باشند و برخی از موفقیت ها را پشت سر بگذارند. مجموعه ای از ارزشها و آرمانهای مشترک را ذکر کنید که علی رغم گذشت سالها شما را متحد کند.
 • نتیجه. در پایان فراخوانی برای اقدام به مخاطبان همکلاسی خود بگنجانید. آنها را ترغیب کنید که با این آرمانهای اکتسابی زندگی کنند ، اما همچنین آنها را تشویق کنید تا تغییری ایجاد کنند یا دنیا را به این آرمانها نزدیک کنند.

بدیهی است که همه این عناصر ممکن است در هر قالب مناسب برای اطمینان از یک جریان هیجان انگیز یا انتقال پیام عمیق ترکیب شوند. هنوز هم ، اگر وظایف شما را ناراحت می کند ، برای شکل دادن به یک گفتمان با ساختار مناسب تلاش می کنید ، از خدمات نوشتن گفتار بصورت آنلاین در هر سطح استفاده کنید: تولید ایده های سخنرانی شروع ، ایجاد طرح کلی دقیق یا پیش نویس ، نوشتن از طرح کلی ، بازنویسی طبق دستورالعمل های جدید ، ویرایش ، و غیره.

15 تم به یاد ماندنی برای فارغ التحصیلی

در زیر چند ایده سخنرانی برای فارغ التحصیلی دانشکده یا دبیرستان آورده شده است که سالمندان یا دانش آموزان دبیرستان ممکن است از آنها برای الهام گرفتن استفاده کنند یا درخواست هایی را برای نیازهای خود اتخاذ کنند:

 1. میراثی را که دانشگاه / دانشکده / دبیرستان برای نسل آینده ، جامعه ما می گذارد و تأثیری که فکر می کنید ممکن است بر سطح ایالتی ، فدرال ، بین المللی یا حتی حتی بین سیاره ای داشته باشد ، توصیف کنید.
 2. درمورد بزرگترین موفقیت این نسل یا بخصوص دانش آموزان دیگر ، اینکه چه مشکلی را می توانیم حل کنیم و کدام یک از آنها شرایط سختی را برای ما به وجود می آورد ، توضیحات بیشتری دهید. این ممکن است شامل جستجوی روح سازنده باشد.
 3. تصمیم مهمی را که اخیراً گرفته اید (یک جهش ایمان) و اینکه چگونه تمام سالهای گذراندن در محیط علمی مربوطه شما را قادر به گرفتن این تصمیم می کند ، بازگو کنید. از ذکر ترس ها ، ایده ها ، نگرانی ها ، چالش های مورد انتظار خود نترسید ، اما مواردی را که در غلبه بر این مسائل کمک می کنند ، و همچنین چگونگی کمک نهادهای دانشگاهی به این موارد ، ذکر کنید. مناطق مورد نظر را برای بهبود ذکر کنید.
 4. تصور کنید که 100 سال دیگر کلاس مشابه دانشجویان آمریکایی در هنگام فارغ التحصیلی چه می گویند. چه چیزهایی تغییر می کرد؟ چه چیزی ثابت می ماند؟ از مخاطبان بخواهید ایده های خود را به اشتراک بگذارند.
 5. توصیف کنید که چگونه سالها در محیط دانشگاهی از نظر ویژگیهای شخصیتی مانند نظم ، اخلاق کاری ، همدلی ، احساس مسئولیت نسبت به جامعه و غیره از نظر فکری ، اخلاقی شما را تغییر داده اند
 6. به برخی از ایده ها فکر کنید که با توجه به شرایط فعلی و چالش های موجود در جهان به خود یا هر کسی که متعلق به نسل شما است ارائه می دهید.
 7. مواردی را که از آنها سپاسگزار هستید ، ذکر کنید. از خانواده ، دوستان ، همکاران ، معلمان ، مدیریت دانشگاه خود که امکان فارغ التحصیلی را فراهم می کند تشکر کنید.
 8. توصیف کنید که چگونه معلم ، استاد ، مربی به شما کمک کردند تا بر چالش های تحصیلی یا شخصی غلبه کنید. از طریق کمک مستقیم بیمار ، مثال شخصی و غیره ، در جهت دستیابی به موفقیت های خود تلاش کنید.
 9. گفتگوی فلسفی در مورد چگونگی زندگی و یا آنچه برای شما مهم است در مراسم فارغ التحصیلی ارائه دهید. این ممکن است به دنبال دستیابی به موفقیت ها ، زندگی با ارزش ها ، لذت بردن از هر روز ، رشد شخصی یا ایده ها ، بهبود زندگی در جامعه خود یا هرجای دیگر یک سیاره باشد.
 10. ارزشهایی را که در طول تحصیل در شخصیت شما نقش بسته است گسترش دهید. آنها چگونه شخصیت فعلی شما را شکل داده اند و نقش آنها در آینده چیست.
 11. در یک آزمایش فلسفی دیگر ، نشان دهید که چگونه جهان با توجه به صلاحیت مورد نیاز امروز به سرعت در حال تغییر است. ذکر کنید که به دلیل تحصیلات ، احساس می کنید در لبه این موج تحول / تغییر هستید تا اینکه تحت تأثیر آن قرار بگیرید.
 12. درباره آینده خود یا همکلاسی های خود توضیح دهید که جامعه آمریکا وقتی 40 ، 50 یا حتی 70 ساله خواهید شد چگونه خواهد بود. از مخاطبان خود س Askالی بپرسید که آنها را وارد گفتگو می کند.
 13. قطعات متقاطع از شعرها ، آهنگ ها ، نوشته ها در سخنرانی فارغ التحصیلی برای ارائه پیام یا ایده های شخصی. ممکن است خنده دار و همچنین جدی باشد.
 14. به اشتراک گذاشتن لیستی از شکستهای حماسی ، درسی که از آنها آموخته است ، چقدر ارزش دارد این درسها بعداً در زندگی ثابت شود. این می تواند خنده دار باشد اما عمیق نیز باشد. چنین صحبت هایی را درمورد همکلاسی های خود پایه گذاری کنید که گوش دادن به آن جذاب تر می شود ، اما مطمئن شوید که به کسی توهین نمی کنید.
 15. سپاسگزاري از محيط مطالعه مربوطه براي گرامي داشتن منحصر به فرد بودن شخصيت خود (عليرغم برخي عدم تعادل ها و عوارض) ، تشويق رشد هماهنگ آن به جاي تحميل مجبور كردن يك الگوي فكري ، شيوه زندگي يا اخلاق بر شما و عقايدتان.

آیا سخنرانی شروع باید طولانی باشد؟

زمان ارائه هنگام شروع صحبت بسیار حیاتی است. خیلی سریع نباشید تا تصور کنید که آماده نیستید و به این مسئله اهمیت کافی نمی دهید. به همان اندازه مهم است که سخنرانی بیش از حد طولانی نکنید ، همه افراد حاضر در مراسم را خسته نکنید و یا به معنای بد خاطره انگیزترین فرد روز شوید. سخنرانی خوب برای فارغ التحصیلی نباید کوتاهتر از 5 دقیقه و بیشتر از 12 دقیقه باشد.

وب سایت ما با قرار دادن متن شما و به دست آوردن تخمین زمان تحویل آن ، می تواند گفتار را به دقیقه تبدیل کند. میزان گفتار پیش فرض مورد استفاده 140 کلمه در دقیقه است ، تقریباً برای اکثر سخنرانان معتبر است. از 100 تا 200 کلمه در دقیقه تنظیم کنید ، این به سرعت بستگی دارد.

با چسباندن طول مکالمه مورد نظر و به دست آوردن تعداد کلمات به عنوان راهنما ، می توانید از این ابزار در حالت معکوس نیز استفاده کنید. دقیق ترین راه ، ضبط متن طولانی تر و تعیین سرعت شما و استفاده از آن در هر زمان نیاز به تخمین است.

نکاتی برای بهترین سخنرانی های فارغ التحصیلی

 • خلاق بودن

با خلاقیت بنویسید ، در صورت لزوم از تکنیک های طوفان مغزی به شدت استفاده کنید ، ایده های زیادی ایجاد کنید و اجازه دهید آنها با هم رقابت کنند – اجازه دهید ایده های برتر به عنوان برندگان این روند ظاهر شوند. پس از پایان نوشتن ، با دقت ویرایش کنید. متن را چندین بار مرور کنید ، برای اشتباهات گرامری ، عبارت زیر بهینه و انتخاب کلمه ، مسائل مربوط به محتوا ، سبک اسکن کنید (می خواهید متن الهام بخش و حتی کمی احساسی باشد). از استفاده از استعاره به جای کلمات رایج برای تقویت پیام و اصیل تر و معنادارتر دانستن آن در هنگام جشن فارغ التحصیلی ، نترسید.

 • روزهای بیشتری را برای آن اختصاص دهید

می توان در عرض یک ساعت متن نوشت ، اما بسیار توصیه می شود که بگذارید چند روز در ذهن شما باقی بماند و گاه گاه آن را بخوانید – این احتمالاً به حذف ایده های توسعه نیافته ، ادعاهای اغراق آمیز ، نظارت بر جزئیات ، دیدگاه های کلیشه ای و غیره کمک می کند.

 • متن خود را با صدای بلند بخوانید

این یک برآورد از مدت زمان را نشان می دهد ، اما همچنین جملات طولانی و غیرمعمول پیچش زبان را نشان می دهد. هنگامی که نسخه ویرایش نهایی را دارید ، متن را بارها بخوانید تا با آن بسیار آشنا باشید ، یا حتی اگر قصد استفاده از یادداشت ها در هنگام جشن فارغ التحصیلی را ندارید ، حتی آن را قلباً یاد بگیرید.

 • بازخورد جمع کنید

پیشنهادات یا بازخورد افراد دیگر مانند دوستان و همکلاسی ها را جمع آوری کنید. همچنین بهتر است با نسلهای مختلف (والدین ، ​​مادربزرگها و مادربزرگهایتان) تماس بگیرید تا واکنش و پیشنهادات آنها را بررسی کنید – اگر زمان خود سخنان شما را ثابت کند صحبت شما به یاد ماندنی تر خواهد بود.

 • استرس را کاهش دهید

اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان در چنین روزی مهم ترس مرحله ای مهمی را تجربه می کنند. شما به احتمال زیاد تکنیک جادویی را پیدا نخواهید کرد تا بتوانید مانند یک ارتش در یک مأموریت ، متمرکز و آرام باشید. بلکه مقداری هورمون آدرنالین برای مقابله با آن خواهید داشت. اما به خاطر داشته باشید که برخی از تکنیک ها به شما کمک می کنند ، به عنوان مثال ، نفس کشیدن بسیار عمیق (این امر باعث آرام شدن ارگانیسم در سطح بیولوژیکی می شود) ، و یا استفاده از تکنیک هایی برای به خاطر سپردن نکات کلیدی صحبت های شما ( “قصر حافظه”).

با توجه به مضامین سخنرانی فارغ التحصیلی که می توانید انتخاب کنید ، تقریباً انتخاب نامحدودی وجود دارد. در مورد ساختار نیز همین امر صادق است – نوشتن بسیار خلاقانه ، هیچ ساختار سختی را نباید اجرا کرد. اگرچه ، چند قاعده / گرایش کلی اعمال می شود. پیروی از چند ایده اساسی توصیه شده هنگام آماده سازی برای سخنرانی و رعایت زمانبندی ، به شما کمک می کند تا از گامهای غلط جلوگیری کنید.

الهام گرفته اید اما فرصتی برای نوشتن ندارید؟

انتخاب موسسه چشم انداز تضمین می کند که در حالی که می توانید برای جنبه های دیگر مراسم آماده شوید ، یک سخنرانی اصلی برای فارغ التحصیلی دریافت خواهید کرد. نحوه نوشتن سخنرانی فارغ التحصیلی برای ما مسئله ای نیست! ما در طول مراحل خلاقیت اجازه همکاری با نویسنده را می دهیم. هنگام ثبت سفارش ، دستورالعمل های کلی را بیان کرده و جزئیات شخصی را به اشتراک بگذارید ، اما همچنین با نویسنده در زمینه طرح کلی یا پیش نویس کار کنید تا گفتار با بیوگرافی و شخصیت شما مطابقت داشته باشد (اگر نمی توانید مقاله زندگی نامه خود را بنویسید ). به این ترتیب ، ناسازگاری بین آنچه شما هستید و آنچه در مورد خودتان به مخاطب می گویید ، صفر خواهد بود.

توجه داشته باشید که ما همچنین می توانیم در کارهای دیگر مانند سخنرانی آموزنده ، یا موضوعات گفتاری اقناعی که می توانند در طول تحصیل شما مفید باشند ، نه تنها هنگام فارغ التحصیلی یا فقط ارائه ایده هایی برای مراسم فارغ التحصیلی ، کمک کنیم. سیاست محرمانه بودن ما تضمین می کند که پشتیبانی ما کاملاً ناشناس باقی می ماند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *