هدف از این راهنما کمک به شما در درک تفاوت بین وظایف مقاله نویسی و مقاله تحقیقی در هنگام مواجهه با آنها است. ما ویژگی‌ها را مطالعه می‌کنیم، تعاریف آکادمیک مرتبط را می‌بینیم، و عناصر کلیدی را که به متمایز کردن آنها کمک می‌کنند، تجزیه و تحلیل خواهیم کرد. با یادگیری تفاوت ها و شباهت ها، عناصر مورد نیاز برای یک مقاله یا مقاله تحقیقاتی را شناسایی خواهیم کرد. اگر به کمک نویسندگی آکادمیک و بهترین خدمات مشتری نیاز دارید، بهترین خدمات نوشتن یک گزینه عالی برای شماست.

مقاله چیست؟

هنگامی که شما یک دانش آموز دبیرستانی یا یک دانشجوی کالج هستید، این احتمال وجود دارد که هم با مقاله نویسی و هم با انجام اولین مقاله تحقیقاتی خود مواجه شوید. آن وقت است که به این فکر می کنید که چه کسی می تواند به من در نوشتن مقاله دانشگاهی من کمک کند . اکثر مقالاتی که دانش‌آموزان با آن‌ها مواجه می‌شوند اغلب دارای یک عنصر خلاقانه هستند و نیاز به مهارت‌های نوشتاری خوب دارند. به همین دلیل است که این کارها اغلب به عنوان یک کار ساده تلقی می شوند، زیرا مقالات تحقیقاتی به ترکیبی از اطلاعات موجود و همانطور که از عنوان پیداست، به تحقیق نیاز دارند.

با شروع با مقالات کوچکی که در مدرسه با آنها مواجه می شوید تا نوشتن دانشگاهی متقاعد کننده برای کمک به خوانندگان خود در انتخاب یک نقطه خاص، یک مقاله را می توان به عنوان یک نوشته دانشگاهی تعریف کرد که در آن نظر نویسنده با استفاده از حداقل سه مدرک ارائه می شود. برای حمایت از این افکار آنها به اندازه نگارش تحقیق پیچیده نیستند و معمولاً فقط تا پنج پاراگراف طول دارند.

در مورد مقاله تحقیقاتی کلیدی در مقابل عناصر مقاله که به جدا کردن یک مقاله از سایر انواع نوشتار کمک می کند، قوانین زیر را به خاطر بسپارید:

 • یک مقاله معمولاً یک قطعه نوشته است که حداکثر 1000 کلمه یا کوتاهتر است.
 • نوشتن یک مقاله معمولاً به یک موضوع خاص یا به اصطلاح «پیام مقاله» مربوط می شود.
 • در موارد خاص، مقالات به عنوان پاسخی به یک پیشنهاد یا سؤالی که توسط استاد کالج تنظیم شده است، نوشته می شود.
 • مقاله ها از نظر سرفصل ها و عنوان های فرعی که برای مقالات پژوهشی معمول هستند، پیچیده نیستند.
 • با این حال، مقالات به استفاده از نقل قول ها و منابع برای هر چیزی که نظر شخصی شما نیست نیاز دارد.
 • استفاده از لحن ذهنی اغلب برای این نوع نوشتار دیده می شود.
 • هدف تحلیل و نقد موضوع مورد نظر است.
 • استفاده از عکس ها و عناصر چند رسانه ای در مقاله نویسی چندان زیاد نیست.

در بیشتر موارد، ساختار یک مقاله شامل یک مقدمه با یک بیانیه پایان نامه، سه پاراگراف اصلی و یک بخش نتیجه می شود که در آن نویسنده حق دارد افکار خود را به عنوان بازتاب، تجزیه و تحلیل یا بخشی از وظیفه نوشتن خلاقانه بنویسد. بر خلاف یک مقاله پژوهشی معمولی که باید از روش‌شناسی و داده‌های نمونه استفاده شود، مقالات به این عناصر نیاز ندارند. در عین حال نوشتن چنین نوع کاغذی ویژگی های خاص خود را دارد و استفاده از خدمات ویرایش مقاله می تواند مزیت شما باشد.

مقاله پژوهشی چیست؟

اگرچه از نظر فنی یک مقاله است، اما در مقایسه با مقاله نویسی کلاسیک، هدف و ساختار متفاوتی دارد. لازم است با مراجعه به منابع خارجی که ممکن است شامل کتاب‌هایی در این زمینه، مقالات علمی، مصاحبه‌ها، منابع وب و نظرسنجی‌های دست اول باشد، اطلاعات و ترکیبی بر اساس داده‌های خاص گنجانده شود. در بررسی تفاوت بین مقاله پژوهشی و مقاله، به یاد داشته باشید که هدف اصلی در اینجا آوردن مجموعه ای از دیدگاه های مختلف دانشگاهی در مورد یک موضوع با روی آوردن به حقایق و مفاهیم است، همانطور که شما همچنین اطلاعات را برای ایجاد یک چارچوب قابل دسترس و خواندنی تفسیر می کنید.

مقاله پژوهشی همیشه باید حاوی عناصر زیر باشد که برای مقاله نویسی عمومی معمول نیستند:

 • هر مقاله پژوهشی حاوی روش شناسی است که می تواند کیفی یا کمی باشد. در موارد خاص، بسته به موضوع شما، می تواند ترکیبی از هر دو باشد.
 • یک چارچوب مفهومی با اجرای مکتب فکری، نظری یا نوشتاری مبتنی بر مدل وجود دارد.
 • یک قسمت مقدمه حداقل یک سوال تحقیق را اجرا می کند.
 • برای توضیح اینکه از چه نوع اطلاعاتی استفاده کرده اید، باید یک مرور ادبیات گنجانده شود.
 • روش ها و اهداف شما باید مشخص باشد.
 • لازم است نتایج یافته‌های خود را با صحبت در مورد جنبه‌هایی که به دست آمده‌اند و آنچه برای برداشت شما از چیزها مفید بوده است، لحاظ کنید.
 • بخش نتیجه گیری همچنین شامل بحث نویسنده در مورد نتایج و فهرستی از توصیه های ممکن است.
 • برخلاف یک مقاله، مقالات پژوهشی در مورد محدودیت هایی صحبت می کنند که در طول فرآیند نوشتن و تحقیق با آن مواجه شده اند.
 • مقالات تحقیقاتی مشکل را تنظیم می‌کنند و راه‌حل‌ها یا مفروضات خاصی را ارائه می‌کنند که ممکن است هنگام پرداختن به یک موضوع یا رویداد خاص مفید باشد.
 • وجود منابع خوب برای نتیجه موفقیت آمیز هر تحقیق دانشگاهی ضروری است.

علاوه بر این، مقالات تحقیقاتی همچنین از منابع، یادداشت‌های پایانی و پاورقی‌ها، ضمیمه‌ها برای آن بخش‌های بزرگ اطلاعات، تقدیرنامه‌ها و پاراگراف زندگی‌نامه کوتاه نویسنده برای برخی از کارشناسی ارشد یا دکترا استفاده می‌کنند. آثار. به عنوان یک قاعده، چنین مقالات تحقیقاتی بسیار طولانی هستند و می توانند تا پنجاه صفحه یا حتی بیشتر طول بکشند. از آنجایی که این روزها تقریباً هر مقاله تحقیقاتی به طور مستقل تهیه می شود، معمولاً برای دانشجویان کالج چالش برانگیز به نظر می رسد در حالی که فقط به رویکرد متفاوت و زمان بیشتری برای انجام درست کارها نیاز دارد.

تفاوت های کلیدی بین مقاله و مقاله تحقیق

اجازه دهید هنگام بررسی تفاوت بین مقاله و مقاله برای تحقیق، جنبه های کلیدی را خلاصه کنیم. جدول زیر موارد را با هم مقایسه می کند و به تفاوت های عمده ای اشاره می کند که به شما در درک هدف هر نوع مقاله دانشگاهی کمک می کند:

مقاله مقاله تحقیقاتی
هدف آن نشان دادن دیدگاه شخصی شماست. یک مقاله تحقیقاتی خوب بر روی تحقیق و کاوش در دیدگاه‌های مختلف متمرکز است، بسته به اینکه چه موضوعی را تعیین می‌کنید و در عین حال حس شخصی و صدای نویسنده را در مورد ایده‌ها و مفاهیم ذکر شده اضافه می‌کنید.
مقاله ها عمدتاً کوتاه هستند و اغلب شامل پنج پاراگراف (مقدمه، سه پاراگراف بدنه و نتیجه) هستند. مقالات تحقیقاتی تقریباً همیشه طولانی هستند و به طور متوسط ​​​​تا هشت صفحه می رسند.
اکثر مقالات به دنبال درک عمیق از یک موضوع خاص نیستند. به عنوان مثال، در برخورد با نوشتن خلاق، ممکن است فقط از نظر شخصی خود استفاده کنید. لازم است از قبل موضوع مورد نظر را مطالعه کنید تا با کاوش در آنچه در دسترس است به درک جامعی از یک موضوع خاص برسید.
این مقاله ها به نویسندگان کمک می کنند تا مهارت های نوشتاری خود را ایجاد کنند و به یک موضوع خاص به صورت جداگانه بپردازند.

 

هدف کمک به نویسنده است تا دانش بهتری در مورد یک موضوع خاص کسب کند.

 

یک مقاله به شما فرصتی می دهد تا مهارت های نوشتاری خود را بهبود ببخشید، زیرا باید افکار خود را با استفاده از سبک، قالب بندی آکادمیک، منطق و سایر مکانیزم های نوشتن ارائه دهید. به عنوان یک نویسنده، باید تکه های مختلفی از داده ها یا انتشاراتی را که با مشکل شما سروکار دارند مقایسه کنید، زیرا تجزیه و تحلیل واضح، قابل خواندن و تجمعی یافته ها را ارائه می دهید.
مقاله نویسی همچنین شامل انواع مختلفی از نگارش آکادمیک است، اما می تواند روایتی و فلسفی نیز باشد که به ندرت با نگارش تحقیقی مواجه می شود. مقاله نویسی آکادمیک را می توان در بین دانش آموزان دبیرستانی و دانش آموزان در اکثر موضوعات مشاهده کرد. به عنوان مثال، پرداختن به مرور ادبیات اغلب به عنوان یک نوع ارزیابی استفاده می شود، زیرا مهارت های نوشتاری شما ارزیابی می شود. مقالات پژوهشی معمولاً شامل این نوع نوشتار هستند: تحقیق مقایسه و تقابل، استدلال، تجزیه و تحلیل، نوشتن علت و معلولی، و وظایف مبتنی بر موضوع. پرداختن به یک موضوع خاص معمولاً به تفکیک مقاله تحقیقاتی کمک می کند. هنگامی که یک موضوع یا موضوع خاصی را انتخاب می کنید، باید با کاوش در مورد آنچه در حال حاضر موجود است شروع کنید.
یک مقاله مستلزم آن است که افکار خود را به صورت نوشتاری بنویسید، زیرا بر ویژگی های نوع مقاله تمرکز می کنید و مخاطبان هدف خود را در نظر می گیرید. مهارت های نوشتاری شما و استفاده از مثال ها ضروری است. وقتی در مورد موضوع خاصی تحقیق می کنید، باید قبل از نوشتن مطالب، اطلاعاتی را جمع آوری و ارزیابی کنید. وظیفه شما بازسازی و ارائه آن از دریچه روش شناسی و اهداف تحقیقاتی خود است.
استفاده از منابع خارجی همیشه الزامی نیست. استفاده از مرور ادبیات یک بخش اجباری است.

– مهم ترین تفاوت بین یک مقاله تحقیقی و یک مقاله ساده چیست؟

در مقایسه مقاله پژوهشی با مقاله، مهمترین تفاوت استفاده از روش شناسی دقیق و اهداف تحقیق است که هیچ مقاله پژوهشی بدون آن نمی تواند از پس آن برآید. یک مقاله می‌تواند یک بازتاب شخصی بدون هیچ منبعی به خودی خود باشد، با این حال هر مقاله پژوهشی باید یک مشکل را توضیح دهد و روش‌هایی را تنظیم کند که به پرداختن و احتمالاً حل موثر آن کمک کند.

کاوش در شباهت ها

طبیعی است که تمایز یک مقاله و یک مقاله تحقیقاتی برایتان سخت باشد، به خصوص اگر قصد دارید در هر دو مورد تحقیق کنید. پس چرا همه چیز اینقدر چالش برانگیز است؟ حقیقت این است که هم مقالات پژوهشی و هم مقالات به موارد زیر با مطالعه بعدی مبحث درجه بندی داده شده نیاز دارند و حداقل سه نکته دارند که به هیچ وجه نباید تغییر داده شوند. اینها هستند:

 1. ساختار سازمانی هر دو نوع مقاله دارای یک مقدمه، پاراگراف های بدنه و یک قسمت نتیجه گیری خواهند بود. در حالی که هنگام برنامه ریزی برای انجام تحقیق تفاوت های خاصی وجود دارد، شباهت های خاصی وجود دارد زیرا باید موضوع خود را به درستی معرفی کنید.
 2. وجود یک بیانیه تز قوی که یک نظر، یک استدلال یا یک فرض را مطرح می کند . این بخش همیشه مرتبط باقی می ماند زیرا وظیفه شما ارائه پایان نامه ای است که با حقایق، رویدادهای واقعی زندگی یا داده های آماری پشتیبانی می شود. اگرچه ممکن است برای یک مقاله اجباری نباشد، گنجاندن این قسمت به مقاله شما کمک می کند تا مطمئن تر به نظر برسد.
 3. حداقل تحقیقات اولیه هنوز مورد نیاز است! اینجاست که همه چیز به راحتی گیج کننده می شود، اما نکته اصلی استفاده از اطلاعات خارجی است. در حالی که ممکن است فقط با بررسی چیزها با یک مقاله به نتیجه برسید، با شروع یک مقاله تحقیقاتی، باید منابع بیشتری ارائه دهید تا نشان دهید که در حال تحقیق هستید، نه اینکه فقط به صورت سطحی موضوع را لمس کنید!

دیگر تشابهات مقاله در مقابل تحقیق مقاله که به شما کمک می کند شامل استفاده از یک سیستم قالب بندی واضح و مختصر است که در آن باید مهارت های دستور زبان شما برای ارائه اطلاعات استفاده شود. رجوع به ارجاعات و جمع بندی در نتیجه گیری، نکته دیگری است که نگارش مقاله پژوهشی را شبیه به اکثر انواع مقاله ای که این روزها با آن مواجه می شود، می کند. برای مثال، وقتی یاد می‌گیرید که چگونه یک مقاله زندگی‌نامه بنویسید ، نمی‌توانید از هیچ منبع یا مرجع خارجی استفاده نکنید، که فوراً آن را متمایز می‌کند. با این حال، ممکن است مجبور شوید از داده‌ها یا منابع آماری اضافی استفاده کنید، که می‌تواند آن را چالش‌برانگیز کند، در حالی که همچنان یک نوع مقاله است، نه یک مقاله تحقیقاتی!

اگر هنوز در مورد تفاوت بین وظایف مقاله تحقیقی و مقاله سردرگم هستید، قانون کلی این است که به ساختار مقاله تکلیفی که باید تکمیل کنید نگاه کنید. وقتی کلماتی مانند « بررسی ادبیات »، « روش‌شناسی » و « نمونه‌ها » را در بخش ساختاری روبریک درجه‌بندی خود مشاهده می‌کنید و طول آن از 1500 کلمه فراتر می‌رود، به احتمال زیاد این یک مقاله تحقیقاتی است که با آن سروکار دارید!

نوشتن آکادمیک خود را تحت کنترل بگیرید

از آنجایی که برای کسب بهترین نمرات تلاش می کنید، مهم ترین نکته این است که عنوان مقاله یا مقاله تحقیقی خود را به درستی انتخاب کنید زیرا به شما کمک می کند موضوعات را محدود کنید و روی موضوع یا مشکل تحقیق خود تمرکز کنید. آن دانش‌آموزانی که وقت خود را برای کاوش و بررسی دوبار صرف می‌کنند، همیشه برنده می‌شوند، زیرا می‌توانند با هدر دادن هیچ دقیقه‌ای از وقت گرانبهای خود، نوشته‌های خود را ساختارمند نگه دارند! به یاد داشته باشید که یادداشت برداری کنید، فهرست منابع مفید را یادداشت کنید، و همیشه روبریک درجه بندی خود را دو بار بررسی کنید تا مطمئن شوید که در حین نوشتن به هر نکته مهمی اشاره می کنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =