قبل از هر چیز، باید بدانیم که مقاله استدلالی چیست. این ژانر نوشتاری مستلزم آن است که شخص به طور کامل در مورد یک موضوع تحقیق کند، داده ها و شواهد را جمع آوری کند، یافته ها را ارزیابی کند و سپس از قطعنامه های کل مقاله در مقاله دفاع کند. برای ایجاد یک مقاله استدلالی متقاعد کننده، باید حاوی عناصری باشد که برای مخاطب قانع کننده باشد تا بتواند موضوعات را از منظر شما ببیند. بنابراین، یک ارزیابی متوازن، یک موضوع قانع کننده، زبان قوی و شواهد همگی حیاتی هستند.

در یک مقاله استدلالی چه چیزی باید باشد؟

ترفندهایی برای نوشتن مقدمه مقاله استدلالی عالی

1. مقدمه ای قوی داشته باشد.

هر کار نوشتاری نیاز به مقدمه ای دارد که بی عیب و نقص باشد تا انتقال به قسمت های دیگر مقاله جریان خوبی داشته باشد. افتتاحیه به عنوان بخش برنده مقاله در نظر گرفته می شود. این بخش خلاصه ای از موضوع، تحقیقات انجام شده، حقایق جمع آوری شده و تمام یافته هایی است که فرد به دست آورده است. این را کوتاه کنید تا در قسمت های دیگر مقاله جای بحث بیشتری باقی بماند.

2. مقاله استدلالی باید حاوی بیانیه پایان نامه در پاراگراف اول باشد.

این عمدتاً ورود به مقاله شما است. بیانیه پایان نامه به عنوان مبنای استدلال شما در پایان نامه شما عمل می کند. در یک جمله واضح، باید نکته ای را که می خواهید بیان کنید خلاصه کند. همچنین باید موضع یک موضوع خاص را بیان کند که خواننده بتواند در برابر آن استدلال کند.

3. انتقال بین مقدمه، بدن و نتیجه باید تمیز و قابل درک باشد.

شما نباید از یک نقطه به نقطه دیگر بپرید. باید جریان خوبی از یک پاراگراف به پاراگراف بعدی با اتصال یکپارچه پاراگراف ها وجود داشته باشد. این با استفاده از گرامر مناسب و مهارت های نوشتاری خوب به دست می آید.

4. تاکید قطعی بر حقایق و داده های مورد استفاده.

شما نباید فقط اعداد و منابع مورد استفاده برای ایجاد مقاله استدلالی را فهرست کنید. شما باید به دقت توضیح دهید که چگونه آن را به دست آورده اید، چگونه از آن استفاده کرده اید و از کجا به دست آورده اید. شما هنوز باید بر منشاء نقل قول ها و توسعه ایده ها تأکید کنید.

5. یک نتیجه گیری ساده و تاثیرگذار.

شما به یک نتیجه گیری موثر و ساده نیاز دارید. شما نباید مقاله خود را معلق بگذارید. باید به اندازه کافی پایان یابد. مهمتر از همه، نتیجه گیری باید نشان دهد که مقاله و یافته هایی که دارید به نفع شما هستند. نکات خود را به عنوان معقول ترین در نتیجه گیری تقویت کنید.

مقدمه ای که خوب است نباید استدلال هایی را توصیف کند یا تجزیه و تحلیلی ارائه دهد که به پاراگراف های بدنه تعلق دارد. مقدمه باید به جای ارائه شواهد در حمایت از آن، موضوع را معرفی و تنظیم کند. اگرچه مقدمه یک نقشه راه برای بقیه پایان نامه است، اما تمام جزئیاتی را که قرار است در مورد آن بحث کنید، ارائه ندهید.

این دستورالعمل های ساده را دنبال کنید:

  • از زبان احساسی خودداری کنید زیرا غیرمنطقی به نظر می رسد.
  • بین نقطه عاطفی و نتیجه گیری منطقی تفاوت قائل شوید.
  • تهیه شواهد و استفاده از منابع اطلاعاتی غیرقابل اعتماد اشتباه است.
  • منابعتون رو درست بگید
  • یک طرح کلی داشته باشید.
  • با دانستن قوی ترین استدلال های طرف مقابل خود را برای دفاع از امتیازات خود آماده کنید. ممکن است توسط دانشجو یا استاد دیگری به چالش کشیده شوید، بنابراین نیاز به آمادگی دارید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =