بورسیه های مهندسیفارغ التحصیلی از یک کالج با رشته مهندسی از نظر مالی بسیار دلهره آور به نظر می رسد، اما مدرک مهندسی چه ارزشی دارد؟ طبق  داده های BLS ، مهندسان بالاترین میانگین حقوق اولیه (91010 دلار در سال) را دارند و رشته مهندسی همچنان فرصت های شغلی خود را گسترش می دهد.

آمار ثابت می کند که مشاغل مهندسی همچنان مورد تقاضا هستند. به لطف فارغ التحصیلان مهندسی، کشورها به سمت اقتصادهای مبتنی بر دانش توسعه می یابند که منجر به پیشرفت در رشد تجارت، مراقبت های پزشکی و بسیاری از زمینه های مفید دیگر می شود.

با وجود همه چشم اندازها، موضوع مالی کسب مدرک مهندسی همچنان باز است. این راهنما به دانشجویان مهندسی کمک می‌کند تا راه‌های قابل دسترس برای تأمین مالی آموزش خود را پیدا کنند، از جمله یکی از رایج‌ترین راه‌های تأمین مالی – بورسیه‌ها.

7 نکته ضروری برای پرداخت هزینه کمتر برای دانشگاه

دانشجویان مهندسی می توانند هزینه های کالج را به طرق مختلف کاهش دهند. بیایید برخی از مهم ترین راه ها برای کاهش هزینه های صرف شده در کالج را در نظر بگیریم:

1. از دوره های ثبت نام دوگانه استفاده کنید

یک قدم جلوتر برو دانش آموزانی که در برنامه های ثبت نام دوگانه شرکت می کنند می توانند  اعتبارات کالج را به صورت رایگان یا با هزینه کمتر کسب کنند.

2. وارد کالج داخلی شوید

بدون ذکر تفاوت آشکار بین مؤسسات دولتی و خصوصی، ورود به یک کالج داخلی را در نظر بگیرید. اگر موردی وجود دارد که با نیازهای شما مطابقت دارد، می توانید  بار مالی را تا دو برابر کاهش دهید .

3. انتقال از کالج جامعه

انتخاب یک کالج محلی به عنوان نقطه شروع بسیار ارزان تر است زیرا آنها  به طور متوسط ​​3730 دلار برای شهریه و هزینه دریافت می کنند. شما ممکن است دوره های خاصی را در یک کالج محلی بگذرانید و سپس به یک کالج چهار ساله منتقل شوید.

4. بعد از سال اول زندگی خارج از دانشگاه

به احتمال زیاد با زندگی در خارج از دانشگاه، هزینه کمتری برای مسکن و وعده های غذایی خود پرداخت خواهید کرد. در صورت امکان، گزینه زندگی با والدین و رفت و آمد را در نظر بگیرید. همه جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید  و راحت ترین تصمیم را بگیرید.

5. کتاب های درسی خود را با کمترین قیمت ممکن دریافت کنید

خرید کتاب های درسی می تواند هزینه هنگفتی داشته باشد که بیش از 1000 دلار در هر ترم است. گزینه های زیادی برای پرداخت کمتر برای کتاب های درسی وجود دارد:

 • به اشتراک گذاری کتاب های درسی با دوستان؛
 • خرید نسخه های استفاده شده؛
 • پرسیدن از اساتید به چه کتاب هایی و چند بار نیاز دارید.
 • خرید نسخه های دیجیتال یا با برگ های شل.
 • برای کاهش هزینه های کتاب درسی گزینه های دیگری را امتحان کنید  .

6. شروع به صرفه جویی در پول و حفظ بودجه کنید

اگر از قبل می دانید که قصد دارید یک کالج معتبر یا مدرک تحصیلات تکمیلی داشته باشید، از قبل شروع به پس انداز پول کنید. علاوه بر این،  حفظ بودجه به جلوگیری از خریدهای غیر اجباری و صرفه جویی در مقداری پول کمک می کند.

7. از تخفیف های دانشجویی استفاده کنید

دانشجو بودن  لیست بی پایانی از تخفیف های دانشجویی را برای شما باز می کند . می توانید با خرید محصولات، خدمات، اشتراک دیجیتال یا بلیط رویدادها با تخفیف قابل توجه هزینه های روزانه خود را کاهش دهید.

سازمان های مهندسی با منابع بورسیه

سازمان‌های مهندسی حرفه‌ای متعددی وجود دارند که به دانشجویان مهندسی آینده‌نگر کمک می‌کنند تا مدرک خود را کسب کنند. آنها مسئولیت مسائل مالی را بر عهده می گیرند تا دانشجویان خوش آتیه مهندسی بتوانند بدون نگرانی بیشتر روی تحصیلات خود تمرکز کنند.

 • انجمن آمریکایی مهندسین عمران
  ASCE برای دانشجویان مقطع کارشناسی که اعضای دانشجوی فعلی ASCE هستند، بورسیه تحصیلی صادر می کند. این منبع آخرین برندگان، بورسیه های تحصیلی موجود و جزئیات واجد شرایط بودن را برای هر یک ارائه می دهد.
 • انجمن مهندسین نیروی دریایی آمریکا
  طبق این  منبع ، دانشجویان مهندسی می توانند برای بورسیه های تحصیلی به ارزش 2500 دلار برای سالمندان مقطع کارشناسی و 3500 دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد درخواست دهند. همه متقاضیان تحصیلات تکمیلی باید عضو ASNE باشند.
 • انجمن زنان در علم
  این انجمن به زنانی کمک می کند که به دنبال مشاغلی در زمینه تحقیقات مهندسی یا تدریس باشند تا برای جوایز 100 تا 1000 دلار واجد شرایط شوند. این سایت برندگان امسال، بورسیه های فعلی و شرایط واجد شرایط بودن را ارائه می دهد.
 • بورسیه های انجمن مهندسان زن
  برای دانشجویان زن مهندسی که در ABET در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند در دسترس است. یک درخواست برای همه بورسیه هایی که متقاضیان واجد شرایط هستند معتبر است.
 • انجمن مهندسین گرمایش، تبرید و تهویه مطبوع آمریکا
  ASHRAE برای دانشجویانی که مایلند در زمینه گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع و تبرید شغلی را دنبال کنند، بورسیه تحصیلی صادر می کند. دانش آموزان واجد شرایط باید در برنامه های تمام وقت  معتبر ABET ثبت نام کنند . اولویت با دانش آموزانی است که ایده ها و شیوه های سبز را پیش می برند.
 • سازمان ملی هوانوردی و فضایی
  ناسا یک برنامه بورسیه تحصیلی بسیار رقابتی را اجرا می کند که 2000 تا 35000 دلار بورسیه اعطا می کند. معیارهای واجد شرایط بودن بالا هستند و بیشترین سود را برای دانشجویان ابتکاری و موفق در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد.
 • اعضای دانشجوی ASME انجمن مهندسین مکانیک آمریکا
  می توانند از طریق تعدادی بورسیه ASME برای دریافت بودجه اقدام کنند. این منبع اطلاعاتی در مورد بورسیه ها، دستورالعمل های آنها، جزئیات واجد شرایط بودن، و آخرین برندگان جوایز ارائه می دهد.
 • شرکت Raytheon
  شرکت Raytheon بورسیه های 10000 دلاری را به دانشجویان مهندسی در رشته های STEM یا Business ارائه می دهد. این شرکت همچنین می تواند کارآموزی یا کار تمام وقت ارائه دهد.

10 نکته کاربردی برتر برای کمک به شما در برنده شدن بورسیه مهندسی

بورسیه فرصتی عالی برای هر دانش آموزی است تا به تحصیل خود کمک مالی کند. تنها مسئله این است که درخواست برای بورسیه تحصیلی به دلیل نکات متعددی که باید به آنها توجه داشت می تواند بسیار طاقت فرسا باشد.

در اینجا لیستی از نکات ضروری برای دانشجویان مهندسی است که هنگام درخواست بورسیه باید در نظر داشته باشند:

1. تمام مهلت های درخواست را رعایت کنید

برای استفاده عاقلانه از زمان باقیمانده برنامه ای ایجاد کنید. بهتر است دو هفته قبل از تاریخ های اعلام شده مهلت تعیین کنید. به این ترتیب، اگر مشکلی پیش بیاید، زمان زیادی خواهید داشت.

2. خارج از جعبه فکر کنید

سعی کنید از توصیف خود با عبارات هک شده خودداری کنید. برخی از علایق، تجربیات، و ویژگی های منحصر به فرد خود را ذکر کنید – این باعث می شود برنامه شما به یاد ماندنی تر شود.

3. آن را شخصی و مرتبط با موضوع کنید

به طور کلی صحبت نکنید، به سوالی که پاسخ می دهید ادامه دهید. درخواست شما باید به خوبی برای بورس تحصیلی خاص هدف گذاری شود. اما به یاد داشته باشید که در صورت مرتبط بودن با موضوع، داستان ها و تجربیات شخصی را نیز درج کنید.

4. برو جلو و لاف بزن

خودتان را دست کم نگیرید، به این فکر کنید که چه چیزی شما را از سایر نامزدها متمایز می کند و چرا مستحق این بورسیه هستید. بر دستاوردها و جوایز خود تاکید کنید تا کمیته شما را به یاد آورد.

5. چندین تصحیح به آن بدهید

برنامه شما باید مرتب و درست باشد. برای جلوگیری از اشتباه یا اشتباه چاپی احمقانه برنامه خود را یک بار دیگر بخوانید. حتی اگر مطمئن هستید، از کسی بخواهید که آن را برای بررسی نهایی تصحیح کند.

6. کمیته را بشناسید

با سازمان، کمپین های آن و اطلاعات اضافی آشنا شوید. معیارهای دسترسی به برنامه ها را بیابید و فکر کنید که آیا معیارها را برآورده می کنید.

7. نامه های توصیه نامه را از قبل درخواست کنید

حداقل سه هفته به توصیه کننده خود فرصت دهید تا توصیه نامه بنویسد. تمام اطلاعات و مدارک لازم را در اختیار آنها قرار دهید تا توصیه نامه خود را قدرتمندتر و آموزنده تر کنید.

8. تمام اسناد را بررسی کنید

لیست مدارک لازم را از نزدیک مطالعه کنید، سعی کنید هر چه زودتر آنها را جمع آوری کنید و قبل از ارسال به سازمان، یک بار دیگر همه چیز را بررسی کنید.

9. به دنبال بورسیه های دیگر باشید

خود را به یک بورسیه محدود نکنید – برای چندین بورسیه درخواست دهید. و به یاد داشته باشید که هر نامه درخواست را مطابق با شرایط بورسیه تغییر دهید.

10. به تلاش خود ادامه دهید

پس از رد شدن از کمیته متوقف نشوید. نسخه هایی از برنامه های خود را ذخیره کنید و دفعه بعد برای همان یا سایر بورسیه ها اقدام کنید.

20 بورسیه مهندسی برای پوشش هزینه های تحصیل

راه های متعددی برای کاهش هزینه های کالج و بورسیه ها وجود دارد که احتمالا بهترین آنها هستند. آنها ممکن است شهریه کامل را پوشش دهند و مهمتر از همه، شما ممکن است از یک لیست بی پایان مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید.

ما 20 بورسیه مهندسی را انتخاب کرده ایم که ممکن است به عصای جادویی در تامین مالی تحصیل شما تبدیل شوند:

 1. بورسیه مهندسین آینده آمازون (10000 دلار) به حداقل معدل 3.0 و مقاله نیاز دارد. برندگان جایزه پس از سال اول دانشگاه، یک دوره کارآموزی تابستانی با حقوق در آمازون دریافت می کنند.
 2. صندوق بورس تحصیلی Marvin Anmuth (2000-5000 دلار) برای دانشجویان یهودی که در رشته مهندسی برق تحصیل می کنند باز است. متقاضیان باید از منطقه خلیج سانفرانسیسکو و فعال در جامعه یهودی باشند.
 3. کمک هزینه تحصیلی مهندسی عمران جان تی کوتس IV (1000 دلار) برای فارغ التحصیلان دبیرستانی که مایل به ادامه کار در رشته مهندسی عمران در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی هستند در دسترس است.
 4. بورسیه مهندسی دیوید اچ و بتی آر بوچر (1000 دلار) برای فارغ التحصیلان دبیرستان شهرستان هندرسون آزاد است. به حداقل 3.5 معدل و مشارکت در فعالیت های فوق برنامه و خدمات اجتماعی نیاز دارد.
 5. بورسیه مهندسی عمران جان لنارد (4000 دلار) برای اعضای دانشجوی ASCE در رشته مهندسی عمران در دسترس است. متقاضی باید تعهد خود را به تامین آب یا مهندسی محیط زیست نشان دهد.
 6. بورسیه بنیاد مهندسی اوکلاهما (500 دلار در هر ترم) سالمندان دبیرستان با حداقل معدل 3.0 را می پذیرد.
 7. صندوق کمک هزینه تحصیلی یادبود جان رابرت بوسول (3200 دلار) از سالمندان رشته مهندسی شیمی در دانشگاه می سی سی پی حمایت می کند. متقاضیان نمی توانند به یک انجمن اجتماعی یا برادری تعلق داشته باشند.
 8. صندوق بورسیه شرکت ساختمانی ریورساید هارمون/لونزبری (1000 دلار) سالمندان دبیرستان را می پذیرد. اولویت با کسانی است که قصد دارند در رشته ساختمان یا عمران تحصیل کنند.
 9. بورسیه یادبود جفری آلن اسکاگینز (10000 دلار) برای دانشجویانی که در اورگان تحصیل می کنند در دسترس است. حداقل 3.0 GPA و FAFSA مورد نیاز است.
 10. بورسیه تحصیلی هاوارد و ژنویو (مارتین) لیبی (5000 دلار) از دانشجویان سال دوم مهندسی مکانیک پشتیبانی می کند. حداقل 2.0 GPA مورد نیاز است.
 11. بورس تحصیلی فصل TSPE (1000 دلار) به سالمندان دبیرستان نیاز دارد که حداقل 3.0 GPA داشته باشند و در یک برنامه مهندسی معتبر ABET ثبت نام کنند.
 12. بورسیه تحصیلی Brenda Karnasiewicz-Freese (1000 دلار) متقاضیان را ملزم به ثبت نام در کالج مهندسی می کند. اولویت با گرایش برق خانم است.
 13. بورسیه تحصیلی Marjorie Roy Rothemel (3000 دلار) برای اعضای ASME که مدرک کارشناسی ارشد را در مهندسی مکانیک دنبال می کنند در دسترس است.
 14. بورسیه تحصیلی CB Gambell (2000 دلار) برای دانشجویانی است که در رشته مهندسی صنایع تحصیل می کنند، دارای حداقل معدل 3.4 و اعضای موسسه مهندسین صنایع و سیستم هستند.
 15. بورسیه یادبود جورج ای واترز (5000 دلار) برای دانشجویان مهندسی عمران وابسته به انجمن کار آب نیوانگلند آزاد است.
 16. بورسیه مهندسی عمران اقلیت HNTB (5000 دلار) دانشجویان سال اول یا انتقال دانشجویان آفریقایی-آمریکایی یا اسپانیایی تبار را می پذیرد. معدل، نمره ACT/SAT و رتبه کلاس در نظر گرفته می شود.
 17. بورسیه ملی Donald F. & Mildred Topp Othmer (1000 دلار) به دانشجویان مهندسی شیمی برای پیشرفت تحصیلی برجسته و مشارکت در فعالیت های فصل دانشجویی اعطا می شود.
 18. بورسیه تحصیلی Lloyd C. and Luella L. Danielson (4000 دلار) از متقاضیان می خواهد که حداقل 3.85 GPA، شخصیت اخلاقی خوب، و نشان دادن رهبری و خدمات اجتماعی داشته باشند.
 19. بورسیه تحصیلی شایستگی دانشجوی سال اول مهندسی (تا 3000 دلار) به عملکرد عالی تحصیلی دبیرستان (معدل، رتبه کلاس و نمرات آزمون استاندارد شده) نیاز دارد.
 20. بورس تحصیلی شرکت Celanese (1000 دلار) از متقاضیان می خواهد که حداقل 3.0 GPA و حداقل نمره ترکیبی SAT I 1100 (امتیاز ACT ترکیبی 24) داشته باشند.

ما چندین راه را برای دانشجویان مهندسی برای کاهش هزینه های کالج در نظر گرفته ایم. بورسیه رایج ترین روشی است که دانشجویان می توانند به تحصیل خود کمک مالی کنند. به همین دلیل است که رعایت تمام الزامات آن و دانستن نکات مفید برای برنده شدن در بورس تحصیلی بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید که تعداد بورسیه های مهندسی بسیار بیشتر از لیست است، بنابراین برای موفقیت تضمین شده برای بورسیه های مختلف اقدام کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =