بورسیه ها و منابع برای دانشجویان با شرایط بهداشتی

دانش آموزان با شرایط بهداشتیکنار آمدن همزمان با یک بیماری مزمن و دانشگاه می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. مسائل پزشکی بر توانایی های یادگیری آنها تأثیر می گذارد و آنها را از دستیابی به اهداف تحصیلی باز می دارد. بیایید نگاهی به برخی از مطالعاتی بیندازیم که با شرایط جدی سلامتی سروکار دارند:

 • طبق برخی آمارها،  20 درصد از نوجوانان آمریکایی به نوعی مشکل پزشکی دارند.
 • بیش از 11 درصد از دانشجویان کالج به دلیل مشکلات پزشکی، در درجه اول افسردگی، اضطراب و استرس تشخیص داده شده اند یا تحت درمان قرار گرفته اند.

همانطور که می بینید، چنین مسائلی چیز جدیدی نیست و شما در دنیا تنها نیستید. اگر به عنوان یک دانشجوی دارای شرایط سلامتی به بورس تحصیلی و منابع نیاز دارید، این مقاله برای شماست. ما به این فهرست جامع رسیده‌ایم که به دانشجویانی که دارای شرایط سلامتی جدی هستند، اجازه می‌دهد تا از بسیاری از بورسیه‌ها و منابع بهره ببرند و به آن‌ها کمک کنند تا تحصیلات خود را دریافت کنند.

تأثیر شرایط پزشکی بر دانش آموزان و یادگیری

یک وضعیت سلامت جدی می تواند هر وضعیت، اختلال، بیماری یا آسیبی باشد که منجر به مراقبت های پزشکی مداوم یا درمان بستری با ارائه دهنده خدمات بهداشتی شود. ساده ترین راه برای توصیف یک بیماری مزمن این است که آن را به عنوان وضعیتی بدانیم که به سرعت و به راحتی قابل درمان نیست و نیاز به مراقبت و درمان خاص پزشکی دارد.

وقتی صحبت از طبقه بندی بیماری می شود، چند نوع شرایط جدی وجود دارد که دانش آموزان ممکن است تجربه کنند، مانند:

 • زوال عقل
 • مشکلات روانی شدید (اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و افسردگی)
 • دیابت
 • بیماری های قلبی
 • ناهنجاری های مادرزادی
 • آسم
 • سرطان
 • ایدز
 • دیستروفی عضلانی

همه این مسائل پزشکی به دلیل ویژگی های مشترکی که دارند جدی تلقی می شوند:

 • شرایط بهداشتی جدی نیاز به مراقبت مداوم و بستری دارد.
 • آنها نیاز به درمان طولانی مدت دارند.
 • آنها می توانند ناتوان کننده باشند.
 • آنها می توانند کشنده باشند.

در نتیجه، دانش‌آموزان با شرایط پزشکی روزانه باید با چالش‌های زیادی روبرو شوند و بر آن‌ها غلبه کنند. بیایید برخی از این چالش ها را فهرست کنیم تا درک بهتری از آنچه در حال گذراندن آن ها هستند داشته باشیم.

شرایط جدی سلامت منجر به غیبت می شود

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که دانش‌آموزان با مشکلات پزشکی در آموزش با آن مواجه هستند، غیبت در کلاس است. از آنجایی که آنها به مراقبت های پزشکی مداوم نیاز دارند، بسیاری از آنها مجبور می شوند به دلیل مراجعه به مراکز پزشکی کلاس را از دست بدهند.

دانش آموزان انگیزه کمتری برای ادامه کار احساس می کنند.

زمانی که مجبور هستید فقط برای گذراندن روز تلاش بیشتری انجام دهید، کنار آمدن با فعالیت‌های روزمره دانشگاه سخت می‌شود. بسیاری از فراگیران با شرایط سلامتی از کمبود انگیزه برای کار سخت برای رسیدن به اهداف خود و کسب مدرک رنج می برند.

مسائل مربوط به تمرکز و تمرکز

ناتوانی در تمرکز یا یافتن تمرکز یکی از عوارض جانبی رایج داروها و درمان های پزشکی است. همچنین استرس و اضطراب و همچنین جنبه مالی معادله وجود دارد. مراجعه به پزشکان و دریافت مراقبت های پزشکی منظم نیاز به حمایت مالی قابل توجهی دارد. اینها همه حواس پرتی از آموزش است.

شرایط جدی می تواند منجر به ایجاد مشکلات رفتاری شود

هنگامی که کار کردن به طور عادی هر روز دشوار است، می تواند منجر به ایجاد مشکلات رفتاری شود. این مسائل همچنین می تواند نتیجه مستقیم مصرف داروهای قوی یا دریافت درمان های پزشکی باشد که می تواند توانایی دانش آموز برای تمرکز و یادگیری را مختل کند. در شدیدترین موارد، این می تواند به انزوای تحصیلی و اجتماعی نیز منجر شود.

عملکرد تحصیلی ضعیف

با انزوای اجتماعی و تحصیلی افت قابل توجهی در عملکرد تحصیلی دانش آموزان ایجاد می شود. به دلیل ناتوانی در کنار آمدن با فعالیت های روزمره، دانش آموزانی که مسائل پزشکی دارند، هم در مواجهه با بیماری و هم با وظایف خود دچار مشکل می شوند. از آنجایی که آنها به دلیل شرایط خود مجبور به مقابله با درد و خستگی هستند، اغلب عملکرد تحصیلی پایین تری کسب می کنند.

پشتیبانی کالج ها برای دانشجویان کارشناسی با شرایط جدی

برای دانش‌آموزانی که شرایط بهداشتی وخیم دارند، چالش اصلی یافتن تعادل بین انجام فعالیت‌های روزانه‌شان در مورد کسب مدرک و مدیریت بیماری است. به همین دلیل است که آنها به همه کمک هایی که می توانند دریافت کنند نیاز دارند. بیایید ببینیم کالج ها چگونه می توانند به آنها کمک کنند.

تیم های مداخله رفتاری پردیس

تیم های مداخله رفتاری پردیس برای حفظ ارتباط با دانشجویان با مسائل پزشکی بسیار مهم هستند. BITها مسئول شناسایی یادگیرندگان مضطرب و کمک به آنها برای دریافت مراقبت مناسبی هستند که نیاز دارند.

خدمات حمایتی سلامت روان

کالج ها مجموعه ای از خدمات حمایت از سلامت روان را برای دانش آموزان مشکل دار ارائه می دهند. چنین خدماتی به شناسایی مسائل و عوامل خطر اصلی کمک می‌کند تا با تمرکز بر برقراری مجدد ارتباطات اجتماعی و مهارت‌های مقابله‌ای مثبت، به دانشجویان کارشناسی درمان مناسب و مراقبت مؤثر ارائه شود. این خدمات همچنین شامل برنامه‌های مداخله‌ای است که در آن معلمان و مربیان برای کمک گرفتن تشویق می‌شوند.

خدمات بسته بندی جامع

این نوع خدمات به دانش آموزان کمک می کند تا با ارائه خدمات مشاوره خانواده، خدمات خشونت خانگی، کمک های حقوقی، مراقبت های بهداشتی، مراقبت از کودکان و سالمندان و حمل و نقل، با فعالیت های روزانه خود کنار بیایند و بر چالش های مختلف غلبه کنند.

برنامه های آموزشی برای دانش آموزان

دانش‌آموختگان با مسائل پزشکی می‌توانند از برنامه‌های آموزشی مختلفی استفاده کنند که به شناسایی علائم مشکلات پزشکی کمک می‌کند و بر این اساس اقداماتی را برای رسیدگی به آن مسائل انجام می‌دهند. برخی از بهترین برنامه های بهداشت روان عبارتند از:

 • کمک های اولیه بهداشت روان – این دوره به دانش آموزان کمک می کند تا مسائل پزشکی را شناسایی کرده و بهترین راه را برای پاسخگویی پیدا کنند.
 • پیشگیری از خودکشی در خط مقدم – ارائه شده توسط دانشگاه واشنگتن، این برنامه آموزشی شامل ابزارها و مواد آموزشی مختلفی است که به دانش آموزان در افکار خودکشی کمک می کند.
 • دوره های آموزشی در مورد شرایط مختلف سلامت روان – Coursera تعدادی دوره های مختلف در سطح کالج را در مورد مجموعه ای از بیماری های مزمن مختلف ارائه می دهد.
 • شبیه‌سازی‌های آموزشی – از آنجایی که بسیاری از دانش‌آموزان برای برقراری ارتباط با مسائل مربوط به سلامت روان تلاش می‌کنند، برخی از برنامه‌های آموزشی آن‌ها را تشویق می‌کنند تا درباره اضطراب، استرس، افسردگی و سایر مسائل پزشکی و روانی احساس اطمینان کنند.

لیست بورسیه های تحصیلی برای دانش آموزان با شرایط بهداشتی

 1. بورسیه وینترهوف آرتریت – برای دانشجویان مبتلا به آرتریت روماتوئید در دسترس است، این جایزه از دانشجویانی می خواهد که اعضای فعال بنیاد آرتریت برای واجد شرایط بودن باشند.
 2. بورسیه تحصیلی This Is Me – برای دانش آموزان مبتلا به آلوپسی در دسترس است، این بورسیه به زبان آموزان مشکل کمک می کند تا بهترین راه ها را برای درمان بیماری خود بیابند.
 3. بورسیه تحصیلی لیگ HIV – همه دانشجویان مبتلا به HIV می توانند روی این بورسیه حساب کنند. شرط اصلی این است که در یک برنامه تحصیلی به صورت تمام وقت یا پاره وقت ثبت نام کنید.
 4. بورسیه یادبود Elaine Chapin – برای جوانان مبتلا به بیماری های قلبی در نظر گرفته شده است، این بورسیه به دانش آموزان مشکل کمک می کند تا با شرایط سلامتی خود کنار بیایند و همچنان آموزش مناسبی را که شایسته آن هستند دریافت کنند.
 5. انجمن حامی بیماران – این سازمان به دانشجویانی که مجبور به ترک کالج برای دریافت مراقبت های پزشکی و درمان برای یک بیماری جدی هستند، بورسیه می دهد.
 6. بورسیه ملی MS Society – این بورسیه برای همه دانشجویان مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس در دسترس است و می تواند بین 1000 تا 3000 دلار باشد.
 7. بنیاد ملی سرطان دانشگاهی – فراگیرانی که تحت درمان سرطان قرار می گیرند می توانند این بورسیه 1000 دلاری غیر قابل تمدید را دریافت کنند.
 8. بنیاد دانش پژوه دیابت – از 3000 تا 5000 دلار برای هر گیرنده، این بنیاد برای دانش آموزان دیابتی که در مدارس فنی/تجاری، کالج های محلی یا دانشگاه های چهار ساله تحصیل می کنند، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.
 9. صندوق بازماندگان سرطان – همه بیماران سرطانی فعلی و سابق ایالات متحده واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند.
 10. کرون و من – دانشجویان کالج مبتلا به بیماری کرون می توانند روی این بورسیه یکباره 5000 دلاری حساب کنند.
 11. سرطان برای کالج – بیماران سرطانی سابق و فعلی می توانند این بورسیه را دریافت کنند. مبلغ جایزه ای که دریافت می کنند از صدها تا هزاران دلار متغیر است.
 12. دانشجویان با بورسیه بنیاد قلب – هم دانشجویان فارغ التحصیل و هم دانشجویان کارشناسی مبتلا به بیماری های قلبی می توانند این بورسیه 6000 دلاری را دریافت کنند. الزامات شامل یک معدل 3.0 و یک مقاله 2000 کلمه ای در مورد چالش های زندگی با بیماری قلبی است.
 13. بورسیه تحصیلی برای بازماندگان – برای دانشجویانی که از شرایط تهدید کننده زندگی یا سلامت مزمن جان سالم به در برده اند، در دسترس است، این بورسیه 3000 دلاری به دانش آموزی نیاز دارد که سن زیر 25 سال داشته باشد، در یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد ثبت نام کرده و دارای حداقل نمره 3.0 باشد.
 14. بورسیه تحصیلی سوراخ موش – برای دانش آموزان بینا با حداقل یکی از والدین با ناتوانی بینایی و دانش آموزان کم بینا طراحی شده است، این جایزه 1000 دلاری از متقاضیان می خواهد که مقاله ای در مورد آرزوهای آینده خود بنویسند.
 15. بورسیه تحصیلی Kevin Child – این بورسیه 1000 دلاری برای دانش آموزان دبیرستانی مبتلا به هموفیلی A یا B در نظر گرفته شده است که می خواهند در دانشگاه، کالج یا مدرسه حرفه ای شرکت کنند. الزامات شامل ریز نمرات دبیرستان، مقاله شخصی و توصیه نامه است.
 16. بورسیه ناتوانی تحرک بهداشت و درمان Karman – برای دانش آموزانی که دارای مشکلات حرکتی هستند تا این جایزه را دریافت کنند، باید حداقل نمره 2.0 داشته باشند و در یک دانشگاه یا کالج معتبر ثبت نام کنند.
 17. بورسیه تحصیلی نارکولپسی جک و جولی – دانش پژوهان narcoleptic در صورتی که فارغ التحصیلان ارشدی باشند که در یک دانشگاه چهار ساله پذیرفته شده اند، می توانند این بورسیه ملی را دریافت کنند.
 18. بورسیه تحصیلی AAAI – همه دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که دارای معلولیت هستند می توانند در صورت ثبت نام در یک برنامه تحصیلی مرتبط با معلولیت و مسائل بهداشتی، این بورس تحصیلی را دریافت کنند.
 19. بورسیه تحصیلی فیبروز کیستیک AbbVie – فراگیران مبتلا به فیبروز کیستیک برای دریافت این جایزه باید در یک برنامه مدرسه فارغ التحصیل یا مقطع کارشناسی ثبت نام کنند.
 20. بورسیه ادغام مجدد Baer – دانش آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی یا اسکیزوفرنی می توانند این جایزه را دریافت کنند اگر حداقل 18 سال داشته باشند و تحت درمان برای بیماری خود باشند.

فهرست منابع برای دانشجویان با مسائل پزشکی

 1. راهنمای لکه بینی و غربالگری مشکلات بینایی کودک – به دانش آموزان کمک می کند تا در مورد مشکلات بینایی و نحوه برخورد با آنها اطلاعات بیشتری کسب کنند.
 2. آسم و آلرژی در کالج – راهنمای دانشجویی برای مقابله با آسم و آلرژی و اینکه از چه محصولاتی باید برای رفع این مشکلات استفاده کنند.
 3. نحوه مدیریت شرایط سلامت مزمن در کالج – به فارغ التحصیلان کمک می کند تا در مورد مدیریت بیماری مزمن اطلاعات بیشتری کسب کنند.
 4. راهنمای آکادمیک بیماری های جدی برای دانشجویان – کسانی که مبتلا به ایدز، سرطان و سایر بیماری های جدی هستند می توانند اطلاعات مفیدی در مورد غلبه بر چالش های روزمره پیدا کنند.
 5. راهنمای والدین برای منابع دانش آموزان دارای معلولیت – به والدین کمک می کند تا بفهمند فرزندانشان چگونه می توانند از حمایت های قانونی بهره مند شوند.
 6. دریافت آموزش عالی به عنوان یک دانش آموز دارای معلولیت – به دانش آموزان کمک می کند تا تمام منابعی را که برای دریافت آموزش عالی مستحق آن هستند کشف کنند.
 7. حمایت از دانش‌آموزان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم – راهنمایی که به دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند تا با شرایط خود کنار بیایند و مکان‌ها، حمایت‌ها و حقوقی را که مستحق آن هستند کشف کنند.
 8. برخورد با آسیب های مغزی تروماتیک به عنوان یک دانش آموز – این راهنما شامل تمام اطلاعات موجود در مورد چگونگی تأثیر آسیب های مغزی تروماتیک بر دانش آموزان و اقداماتی است که آنها می توانند برای رسیدگی به مشکلات خود انجام دهند.
 9. نحوه دریافت تحصیلات دانشگاهی به عنوان دانش آموز مبتلا به اختلالات یادگیری – راهنمایی که به دانش آموزان مبتلا به اختلالات یادگیری کمک می کند تا تحصیلات خود را هدایت کنند.
 10. مزمن کتی – وبلاگی که به زندگی دانشجویی می پردازد که با سه بیماری مزمن زندگی می کند.
 11. گذراندن دانشگاه با بیماری سلیاک – راهنمای مقابله با بیماری سلیاک و دریافت تحصیلات دانشگاهی.
 12. وبلاگ سرطان الیز راشل – وبلاگی که به مشکلات زندگی با سرطان در دوران دانشجویی می پردازد.
 13. بینش – این وبلاگ دانش آموزان را از انواع سرطان و نحوه مقابله با آنها آگاه می کند.
 14. چگونه بر اسکیزوفرنی در کالج غلبه کنیم – وبلاگی که به زبان آموزان مبتلا به اسکیزوفرنی کمک می کند تا بر مشکلات خود غلبه کنند و در کالج شرکت کنند.
 15. دانشجویان و روماتیسم مفصلی – اطلاعاتی را در مورد نحوه برخورد با آرتریت روماتوئید به عنوان یک دانشجو ارائه می دهد.
 16. زندگی با بیماری کرون در محوطه دانشگاه – یک گروه حمایتی با هدف دانشجویان مبتلا به بیماری کرون.
 17. چگونه برای دانش آموزان سرطان را شکست دهیم – دسترسی به اطلاعات در مورد سرطان، داروها، درمان ها و موارد دیگر.
 18. CampusMindWorks – این سایت برای همه دانش پژوهان مبتلا به اختلال سلامت روانی مداوم پشتیبانی می کند.
 19. برنامه بازیابی دانشگاهی – برنامه ای که به دانش آموزان کمک می کند تا از اعتیاد به مواد مخدر و الکل بهبود یابند.
 20. خدمات روانشناختی و مشاوره – گروه حمایت از دانش آموزان.

نتیجه

دانش‌آموزانی که شرایط سلامتی دارند، برای مدیریت بیماری خود و انجام هر کاری که برای کسب مدرک لازم است، مشکل دارند. خوشبختانه، اگر منابع مناسبی در اختیار داشته باشند، کارها کمی ساده تر می شوند. هنگامی که نوبت به نگرانی های مالی می رسد، فراگیران با مسائل پزشکی می توانند روی بورسیه های تحصیلی متعدد و سایر منابع در دسترس آنها حساب کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *