Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/innosigh/researchintell.com/index.php(2) : eval()'d code:1) in /home/innosigh/researchintell.com/wp-content/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/classes/wp-security-utility.php on line 216

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/innosigh/researchintell.com/index.php(2) : eval()'d code:1) in /home/innosigh/researchintell.com/wp-content/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/classes/wp-security-utility.php on line 216

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/innosigh/researchintell.com/index.php(2) : eval()'d code:1) in /home/innosigh/researchintell.com/wp-content/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/classes/wp-security-utility.php on line 216

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/innosigh/researchintell.com/index.php(2) : eval()'d code:1) in /home/innosigh/researchintell.com/wp-content/plugins/all-in-one-wp-security-and-firewall/classes/wp-security-utility.php on line 216
تحقیق مشارکتی: تعریف، مزایا و نکات!

تحقیق مشارکتی: تعریف، مزایا و نکات!

تحقیق مشارکتی: تعریف، مزایا و نکات!

تحقیق مشارکتی در حال حاضر موضوع “در” است. این شکل از تحقیق هر روز که می گذرد – و با دلایل خوب – رایج تر می شود.

اولا، ما اکنون فناوری های پیشرفته و پیچیده تری داریم که در آزمایش ها استفاده می شود. این امر منجر به افزایش هزینه های نگهداری تاسیسات تحقیقاتی شده است.

در نتیجه، مؤسسات تأمین مالی واقعاً نمی توانند برای هر گروه تحقیقاتی در یک زمینه خاص، امکانات تحقیقاتی فراهم کنند. آنها باید همه منابع را با هم ترکیب کنند و محققان مختلف را وادار به همکاری نزدیک کنند.

ثانیاً، به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی، اکنون دانشمندان می توانند به راحتی یافته های خود را به دیگران منتقل کنند. آنها اکنون می‌توانند به پایگاه‌های اطلاعاتی آنلاین دسترسی داشته باشند و نشریات گذشته را مرور کنند و همکاری را آسان‌تر کنند.

در نهایت، با پیشرفت دانش علمی، نیاز به تخصص در رشته های علمی بیشتر می شود. همه آزمایش‌های پیچیده نیاز به همکاری چندین محقق دارد که هر کدام دارای تخصص متفاوتی هستند.

در مجموع، تحقیقات مشترک در طول سال ها به شدت رشد کرده است، و این چیزی است که همه باید با آن آشنا باشند. بنابراین، در این وبلاگ، شما را با چیستی تحقیق مشترک، مزایای آن و موارد دیگر آشنا خواهیم کرد.

دکتر سعید جوی زاده 5

تحقیق مشارکتی چیست؟

پیش از این، اصطلاح “همکاری” در تحقیق به معنای مشارکت برابر بین دو محققی بود که تحقیقات جالب و سودمندی را دنبال می کنند.

با این حال، تحقیقات مشارکتی اکنون شامل محققانی با رده‌های مختلف، وضعیت مالی و انواع سازمان‌ها می‌شود. به همین دلیل است که نمی توان تعریفی را برای این اصطلاح محدود کرد.

از یک سو، هر کسی که در مورد یک پروژه تحقیقاتی خاص مشاوره ارائه می دهد، می تواند یک “همکار” باشد. از سوی دیگر، تنها پژوهشگرانی که درگیر وظایف اصلی پژوهشی هستند، می‌توانند «همکار» در نظر گرفته شوند.

دو کارمند در حال بحث در مورد یک پروژه تحقیقاتی

بنابراین، تعریف تحقیق مشارکتی در جایی بین این دو افراط قرار دارد. این عمدتاً پروژه ای است که در آن محققین با هم کار می کنند یا سهم قابل توجهی دارند.

تحقیقات مشارکتی را می توان به دو نوع همگن و ناهمگن طبقه بندی کرد.

همکاری همگن شامل پژوهشگرانی از یک رشته است که با هم کار می کنند، در حالی که همکاری ناهمگن شامل پژوهشگرانی از چندین رشته است که با هم کار می کنند.

اکنون که می دانید تحقیق مشارکتی چیست، بیایید مزایای آن را بررسی کنیم.

سه فایده تحقیق مشارکتی

1. بهترین خروجی ها

وقتی تخصص و منابع را با هم ترکیب می کنید، می توانید به تمام سوالات علمی بزرگتر و پیچیده تر پاسخ دهید و وسعت تحقیقات خود را گسترش دهید. راستش، چه چیزی بهتر از این؟

علاوه بر این، با همکاری در پروژه های تحقیقاتی، می توانید زوایای جدیدی برای نزدیک شدن به مطالعات خود پیدا کنید. کار با دیگران مهارت ها، نظریه ها و روش های جدیدی را در اختیار شما قرار می دهد که تحقیقات شما را غنی می کند.

بیشتر بخوانید:  مقاله پژوهشی: چیست و چگونه آن را بنویسیم؟ (شامل الگو)

 

2. تاثیر عظیم

طبق تحقیقات، مقالاتی که نویسندگان بیشتری داشتند، استناد بیشتری دریافت کردند. تحقیقات مشترک به طور گسترده در اخبار و رسانه های اجتماعی مورد بحث قرار می گیرد!

علاوه بر این، پروژه های تحقیقاتی مشترک نیز واجد شرایط درخواست فرصت های سرمایه گذاری سفارشی هستند. برخی از نهادهای تأمین مالی به همکاری های بین المللی و صنعت و دانشگاه اولویت می دهند.

دکتر سعید جوی زاده 56

3. شبکه خود را گسترش دهید

تحقیقات مشترک می تواند به شما کمک کند تا با کارفرمایان، مربیان و همکاران بالقوه آینده آشنا شوید. این به شما فرصتی می دهد تا با متخصصان در زمینه خود یا زمینه های مکمل ملاقات کنید.

علاوه بر این، این فرصت را برای شما فراهم می کند تا در مورد سایر رشته ها بیاموزید، تلاش های تحقیقاتی مداوم و همچنین همکاری های آینده را تسهیل می کند.

 

سه نکته برای یک تحقیق مشترک موفق

1. سعی کنید از درگیری اجتناب کنید

در تحقیقات مشارکتی، تعداد زیادی از افراد، مؤسسات و منابع درگیر هستند. این بدان معناست که محققان درگیر ممکن است در مراحل مختلفی از حرفه خود باشند. آنها ممکن است انتظارات متفاوتی از آنچه می خواهند از طریق تحقیق انجام دهند – که منجر به درگیری می شود، داشته باشند.

نگاهی به داشبورد تجزیه و تحلیل کارمندان

به عنوان مثال، ممکن است بین محققان در مورد منابع آزمایشگاهی اختلاف نظر وجود داشته باشد. اما، اگر شما به وضوح ارتباط برقرار کنید که هر محقق چه زمانی می تواند به تجهیزات آزمایشگاهی دسترسی داشته باشد، می توانید وضعیت را حل کنید!

برای جلوگیری از چنین تعارضاتی، باید به هر محققی فرصت دهید تا نگرانی خود را بیان کند. مدیر پروژه باید سعی کند تمام درگیری ها را به شیوه ای منطقی و منسجم مدیریت کند.

 

2. یک قرارداد همکاری ایجاد کنید

چه شما کسی باشید که یک پروژه تحقیقاتی مشترک را شروع می‌کنید یا در پروژه شخص دیگری شرکت می‌کنید، ایجاد یک توافق نامه همکاری کتبی همیشه ایده عاقلانه‌ای است. این توافقنامه باید اهداف کلیدی پروژه، جدول زمانی، نقش ها و مسئولیت ها، تألیف هر خروجی مکتوب و مالکیت معنوی را مشخص کند.

بحث و ضبط این موارد در ابتدا خود می تواند تضمین کند که در طول پروژه هیچ اختلاف یا درگیری وجود ندارد. شفافیت همیشه به ایجاد اعتماد کمک می کند.

 

3. به وضوح ارتباط برقرار کنید

تحقیقات مشترک محققانی را با پیشینه ها و دیدگاه های مختلف گرد هم می آورد. بله، انطباق با همه روش‌های مختلف تفکر و کار می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد، اما باید همیشه پذیرای ایده‌های جدید باشید.

سس مخفی هر پروژه تحقیقاتی موفق، ارتباط واضح و منظم است. برای موفقیت هر تحقیق مشترک ضروری است. به یاد داشته باشید، همه افراد درگیر در تحقیق نباید از تاخیر یا مشکلات در برقراری ارتباط خودداری کنند! اصلا نباید به عنوان اعتراف به شکست تلقی شود!

 

4. Authorship را مشخص کنید

در تحقیقات مشارکتی، هر فرد نقش خاصی دارد. با این حال، با فرض اینکه هر فردی بداند چه مسئولیتی دارد، ممکن است منجر به هرج و مرج شود، به خصوص وقتی نوبت به اولین نویسنده می رسد. بنابراین، برای جلوگیری از سردرگمی و اختلاف نظر در آینده، در ابتدای پروژه بر روی نویسنده توافق کنید.

وقتی تحقیقات شما مسیر جدیدی را طی می کند، ممکن است نویسندگی نیز تغییر کند. در آن سناریو، شما باید دوباره با همه طرف‌هایی که درگیر هستند، درباره نویسندگی مذاکره کنید و به صورت کتبی به توافق برسید. به این ترتیب، زمانی که زمان انتشار مقاله پژوهشی فرا می رسد، هیچ اختلاف نظری بر سر تألیف پیش نخواهد آمد!

 

5. مشخص کنید چه کسی به چه اطلاعاتی دسترسی دارد

ناگفته نماند که همه طرف های درگیر در تحقیق شما به همه داده ها دسترسی ندارند. قبل از شروع پروژه تحقیقاتی، با همه افراد درگیر در مورد اینکه چه کسی به چه داده‌هایی دسترسی خواهد داشت، بحث روشنی داشته باشید. در صورتی که در جهت تحقیق شما تغییری رخ دهد، یا تحقیقات شما در حال رشد باشد، باید همیشه این سوال را که چه کسی به چه اطلاعاتی دسترسی دارد، دوباره بررسی کنید.

 

6. یک بازیکن خوب تیمی باشید

تحقیقات مشترک افراد را با پیشینه ها، دیدگاه ها و تجربیات مختلف گرد هم می آورد. بنابراین، گاهی اوقات، ممکن است سازگاری با همه روش‌های مختلف تفکر و کار سخت شود. با این حال، اگر می خواهید تحقیقات شما موفقیت آمیز باشد و به نتیجه برسد، باید انعطاف پذیر و پذیرای ایده های جدید باشید.

حتی اگر در یک موضوع خاص متخصص هستید، باید به خاطر داشته باشید که ممکن است همه چیز را در مورد آن ندانید. افراد دیگری هستند که می توانند بینش و اطلاعات جدیدی را به ارمغان بیاورند. آنها ممکن است متخصص نباشند، اما هنوز هم می توانند سهم زیادی در تحقیقات شما داشته باشند!

 

7. اندازه گیری و ارتباط موثر موفقیت خود را

همانطور که قبلاً می دانید، تحقیقات مشترک شامل طرف های مختلفی است – از محققان گرفته تا سرمایه گذاران. برای اطمینان از اینکه تحقیق بدون مشکل پیش می رود و سوء تفاهم وجود ندارد، باید مرتباً وضعیت تحقیق خود را به همه طرف های درگیر در میان بگذارید.

به منظور برقراری ارتباط موثر، راه هایی را که می توانید اهداف خود را اندازه گیری کنید، به وضوح مشخص کنید. به این ترتیب، شما می توانید نشان دهید که آیا تحقیق شما در مسیر درستی قرار دارد یا نیاز به بهبود دارد!

هر همکاری اسناد بی‌شماری را به همراه دارد که باید آن‌ها را با دیگر اعضا به اشتراک بگذارید. همین امر در مورد تحقیقات مشارکتی نیز صدق می کند.

شما باید در مورد یافته ها، پیشنهادات، سؤالات تحقیق و موارد دیگر با همکار خود همکاری کنید. شما باید به طور مداوم این اسناد را با آنها به اشتراک بگذارید تا همه در جریان باشند.

تحقیق در حال حاضر یک کار دشوار است و همین چیزهای کوچک آن را دشوارتر می کند. اما، نگران نباشید، ما چیزی داریم که زندگی شما را کمی آسان تر می کند  – Bit.ai.

Bit.ai – بهترین ابزار برای تحقیقات مشارکتی

Bit.aiBit.ai: ابزار همکاری اسناد یک پلتفرم مدیریت اسناد و همکاری قوی و جدید است که در آن می توانید همه مطالب تحقیقاتی خود را در یک مکان ایجاد، همکاری، اشتراک گذاری، پیگیری و مدیریت کنید. این پلتفرم عالی برای محققان است تا بدون اتکا به برنامه ها و نرم افزارهای پیچیده کار را انجام دهند.

چیزی که Bit.ai را شگفت‌انگیز می‌کند این است که به شما و همکارانتان امکان می‌دهد در یک سند Bit در زمان واقعی با یکدیگر همکاری کنید. بله شما آن را درست خواندید! شما و تیمتان می توانید با ویرایش مشترک، ایجاد نظرات درون خطی، دسترسی به تاریخچه نسخه، گپ زدن از طریق چت سند و موارد دیگر، روی طیف گسترده ای از اسناد با هم کار کنید.

بیت واقعاً روند مستندسازی را بسیار سریع و آسان می کند. شما می توانید “فضای کاری” متفاوتی را برای جنبه های مختلف پروژه های تحقیقاتی خود ایجاد کنید. فراموش نکنید، بیت  با بیش از 100 برنامه ادغام می شود  ، بنابراین می توانید فراتر از متن یا تصاویر بروید و اسناد تحقیقاتی محکمی ایجاد کنید.

علاوه بر این، می‌توانید «دسترسی مهمان» را به سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاران یا سایر ذینفعان علاقه‌مند خود بدهید. «مهمان‌ها» می‌توانند دو نوع دسترسی به اسناد داشته باشند: فقط برای نظر دادن و فقط خواندنی. با دسترسی فقط نظر، آنها می‌توانند از اعضای تیم @ نام ببرند و پیشنهادات یا بازخورد خود را ارائه دهند، در حالی که دسترسی فقط خواندنی به آنها اجازه می‌دهد محتوایی را که با آنها به اشتراک گذاشته‌اید بخوانند.

 

بسته بندی

همانطور که در بالا گفتیم، مزایای تحقیقات مشترک بی پایان است. این به تحقیقات شما شانس بیشتری برای انتشار در مجلات معتبر می دهد.

علاوه بر این، همکاری های تحقیقاتی به شما این فرصت را می دهد که در مورد رشته های دیگر بیاموزید، که می تواند به شما در ایجاد راه حل های نوآورانه کمک کند.

همکاری با دیگران، حتی در حوزه کاری خود، فرصتی برای یادگیری روش های جایگزین برای انجام کارها است – و نباید این فرصت شگفت انگیز را از دست بدهید.

ما می دانیم که در اینجا اطلاعات جدید زیادی برای هضم وجود دارد. بنابراین، اگر سوالی دارید، ما در خدمت شما هستیم. با ارسال توییت @bit_docs به ما اطلاع دهید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =