ترفندهای جدیدی برای جلب توجه خوانندگان به دست آورید

هدف اصلی از نوشتن یک مقاله متقاعد کننده، متقاعد کردن و ترغیب خواننده به باور چیزی است. نویسندگان می توانند این کار را با استفاده از جذابیت های احساسی و استدلال های منطقی انجام دهند. در حالی که هیچ روش صحیحی برای نوشتن این مقالات وجود ندارد، در زیر نکاتی وجود دارد که هنگام نوشتن یک مقاله متقاعدکننده باید یاد بگیرید.

تکنیک های گرفتن برای مقاله متقاعد کننده

پاراگراف های مقدماتی

یک پاراگراف آغازین در یک مقاله متقاعدکننده اول می آید. یک پاراگراف مقدماتی باید دارای سه بخش اصلی باشد. این یک جلب توجه، پایان نامه و پیش نمایش است. پاراگراف مقدماتی مهم ترین پاراگراف در یک مقاله است زیرا تأثیر زیادی بر خواننده دارد. هر بخش اول باید با یک جلب توجه شروع شود.

جلب توجه

یک جلب توجه قرار است اولین جمله در یک مقاله متقاعد کننده باشد. این اولین فرصتی است که یک نویسنده بر خواننده اثر بگذارد. جلب توجه خوب در موقعیتی قرار می گیرد که خواننده را بلافاصله به سمت موقعیت نویسنده سوق می دهد.

در اینجا نکاتی وجود دارد که در مورد تکنیک های جلب توجه در مقاله های متقاعد کننده قابل توجه است. هنگام شروع نوشتن، آنها برای شما مفید خواهند بود:

  1. سوال پرسیدن.  این یک تکنیک بسیار خوب است زیرا می توانید در هر زمان و در هر موضوعی از آن استفاده کنید. علاوه بر این، تأثیرات بلاغی قوی بر خوانندگان دارد زیرا مردم همیشه در مورد سؤالات مطرح شده فکر می کنند زیرا پاسخ های مورد انتظار وجود دارد. اگر در مقاله خود سؤالاتی بپرسید، خوانندگان اغلب ایده های شما را در نظر می گیرند. بنابراین، باید وقت خود را صرف جلب توجه کنید که بلافاصله شروع به متقاعد کردن مخاطبان کند.
  2. نقل قول.  در حالی که ممکن است زمان برای گرفتن نقل قول برای یک آزمون استاندارد یا یک مقاله زمان‌بندی شده نداشته باشید، شروع مقاله خود با یک نقل قول مناسب درجه یک است. با این حال، باید مطمئن شوید که نقل قولی که استفاده می‌کنید به روشی قابل شناسایی به موضوع مرتبط است.
  3. استفاده از یک حکایت  این یک داستان کوتاه است. شروع یک مقاله با یک حکایت مرتبط با موضوع، راهی عالی برای جلب توجه خواننده است. توانایی شما در نوشتن توصیفی را نشان می دهد.
  4. آمار یا واقعیت شگفت انگیز.  استفاده از یک آمار یا واقعیت شگفت انگیز راه خوبی برای جلب توجه خواننده است. با این حال، زمانی که برخی منابع در دسترس نیستند، از جعل آمار یا حقایق خودداری کنید.
  5. سناریوی تخیلی   خوانندگان خود را با استفاده از نوشتن توصیفی به طور کامل غرق کنید و صحنه های خلاقانه را توسعه دهید.
  6. ترکیبی. می توانید متوجه شوید که از دو یا چند مورد از این نکات استفاده می کنید و اشکالی ندارد. شما می توانید با یک سناریوی تخیلی شروع کنید و با استفاده از یک سوال پایان دهید یا برعکس. وقتی در حال نوشتن هستید، محدودیت‌های شما ناشی از تخیل شماست، بنابراین عاقلانه است که آن را تا حد نهایی بکشید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *