آموزش یک عنصر فوق العاده مهم در رشد انسان است. همه ما از تولد تا مرگ هر روز یاد می گیریم. آموزش سازمان یافته به همان اندازه در توسعه مهم است زیرا شما مهارت هایی را یاد می گیرید که می تواند در زندگی بعدی به شما کمک کند. علاوه بر این، مدارک تحصیلی از مراکز آموزشی مانند مدارس و دانشگاه ها می تواند درهای زیادی را برای اشتغال و متعاقب آن سود مالی باز کند.

با این حال، آموزش سازمان‌یافته برای همه نیست و برخی از موفق‌ترین افراد در تاریخ مدرسه را ترک نکردند یا آن را رها کردند. برای تعیین اینکه چه کسانی که ترک تحصیل کرده‌اند بیشترین موفقیت را کسب کرده‌اند، ما دارایی خالص چهره‌های برجسته‌ای را که تحصیلات خود را کامل نکرده‌اند، کشف کرده‌ایم تا فهرست ثروتمند نهایی ترک تحصیل را ارائه کنیم.

ده ثروتمند ترک تحصیل

1: بیل گیتس – دارایی خالص تخمینی: 149 میلیارد دلار 

از دانشگاه هاروارد انصراف داد 

در حال حاضر، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، موفق ترین ترک تحصیل از نظر مالی است. گیتس در واقع هر دو بار دانشگاه هاروارد را ترک کرد تا بر روی شرکت نرم افزاری در حال رشد خود تمرکز کند، و مطمئناً این تصمیم درستی بود زیرا مایکروسافت امروز بیش از 300 میلیارد دلار ارزش دارد.

2: مارک زاکربرگ – دارایی خالص تخمینی: 129 میلیارد دلار

از دانشگاه هاروارد انصراف داد 

مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک در سال 2005 کالج معتبر را ترک کرد تا بر رشد شرکت خود تمرکز کند. غول رسانه‌های اجتماعی که فیس‌بوک به آن تبدیل شده است، زمانی که زاکربرگ دانشجو بود شروع شد، بنابراین زمان او در هاروارد تلف نشد.

3: لری پیج – دارایی خالص تخمینی: 117 میلیارد دلار

از دانشگاه میشیگان انصراف داد

لری پیج، یکی از بنیانگذاران گوگل، فارغ التحصیل شد، اما به عنوان فردی انصراف داد زیرا نتوانست تحصیلات خود را برای دکترا به پایان برساند. Alphabet Inc (شرکت مادر گوگل) بیش از 220 میلیارد دلار تخمین زده می شود، بنابراین ارزش خود پیج کمی بیش از نیمی از ارزش شرکتی است که او تأسیس کرده است.

4: لری الیسون – دارایی خالص تخمینی: 101 میلیارد دلار

از دانشگاه ایلینویز انصراف داد 

چهارمین مردی که در این لیست بیشترین درآمد خود را از طریق فناوری به دست آورده است نیز یکی از تنها چهار نفری است که بیش از 100 میلیارد دلار ارزش دارند. لری الیسون از دانشگاه شیکاگو فارغ التحصیل نشد، اما میلیاردها دلار درآمد کسب کرد و جزیره هاوایی به نام او نامگذاری شد.

5: آمانسیو اورتگا – دارایی خالص تخمینی: 74.7 میلیارد دلار

ترک تحصیل کرد 

بالاترین رتبه غیرآمریکایی در این لیست، آمانسیو اورتگا، غول خرده فروشی اسپانیایی است. اورتگا در چهارده سالگی مدرسه را ترک کرد و سیزده سال بعد اولین فروشگاه زارا خود را افتتاح کرد. از آن زمان، این شرکت مد رشد کرد و با انجام این کار اورتگا را به ثروتمندترین مرد اسپانیا تبدیل کرد.

6: مایکل دل – دارایی خالص تخمینی: 49 میلیارد دلار

از دانشگاه تگزاس انصراف داد

مایکل دل موسس شرکت فناوری که نام خود را دارد، شرکت خود را در دهه 1980 پس از انصراف از دانشگاه تگزاس در نوزده سالگی تأسیس کرد. او در حال حاضر کمتر از 50 میلیارد دلار ثروت دارد و ششمین ثروتمند ترک تحصیل می‌کند.

7: لی کا شینگ – دارایی خالص تخمینی: 34 میلیارد دلار

ترک تحصیل کرد

30 امین فرد ثروتمند جهان همچنین از نظر ثروت در رتبه هفتم بالاترین افت تحصیلی قرار دارد. شینگ، تاجر هنگ کنگی، به دنبال مرگ پدرش در سن پانزده سالگی مجبور به ترک مدرسه شد، از آن زمان به گذشته نگاه نکرده است و اکنون یکی از ثروتمندترین افرادی است که در دنیا ترک تحصیل کرده اند.

8: داستین موسکوویتز – دارایی خالص تخمینی: 20.9 میلیارد دلار 

از دانشگاه هاروارد انصراف داد 

داستین موسکوویتز، یکی از بنیانگذاران دوم فیس‌بوک، در میان ده فهرست ثروتمندی که ترک تحصیل کرده‌اند، هم اتاقی با مارک زاکربرگ در هاروارد بود و هر دو از دانشگاه خارج شدند. Moskowitz شرکت را ترک کرد و Asana را در سال 2008 تاسیس کرد، اما هنوز 2.34٪ از سهام فیس بوک را در اختیار دارد، در سال 2011 فوربس او را به عنوان جوان ترین میلیاردر تاریخ معرفی کرد.

9: جک دورسی – دارایی خالص تخمینی: 13.7 میلیارد دلار

از دانشگاه علم و صنعت میسوری انصراف داد

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل توییتر، از یک غول رسانه اجتماعی به دیگری، از دانشگاه علم و صنعت میسوری انصراف داد. از پانزده سال پیش که توییتر راه اندازی شد، با 330 میلیون کاربر فعال رشد زیادی داشته است، در این روند دورسی به یک مولتی میلیاردر تبدیل شده است.

10: جان کوم – دارایی خالص تخمینی: 13.2 میلیارد دلار 

از دانشگاه سن خوزه انصراف داد

دهمین ثروتمندترین ترک تحصیل، جان کوم، بنیانگذار و مدیر عامل واتس اپ است. کوم در سال 1997 در سن 21 سالگی مدرسه را رها کرد، زیرا او شروع به کار برای یاهو کرده بود. او سپس اقدام به ایجاد واتس اپ کرد که در سال 2014 به مبلغ 19 میلیارد دلار توسط فیس بوک خریداری شد و از این فروش شخصاً 6.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرد.

را

دانشگاه هایی با با ارزش ترین ترک تحصیل

1: هاروارد – دارایی خالص ترک تحصیل: 307.85 میلیارد دلار

دانشگاه هاروارد یکی از معتبرترین موسسات در جهان است و برخی از بزرگترین ذهن ها در سال های اخیر از دیوارهای آن عبور کرده اند. اگرچه همانطور که می‌بینیم بسیاری از موفق‌ترین‌ها مدرک خود را به پایان نمی‌رسانند، از بین بیست ثروتمندترین ترک تحصیل، چهار نفر در هاروارد شرکت کردند (از جمله بیل گیتس و مارک زاکربرگ). مجموع این مردان بیش از 300 میلیارد دلار ثروت دارند.

2: دانشگاه میشیگان – دارایی خالص ترک تحصیل: 117 میلیارد دلار

مردی که دانشگاه میشیگان را رها کرد، با وجود داشتن تنها یک ترک تحصیل در بین بیست ثروتمندترین ترک تحصیل، گوگل را تاسیس کرد. دارایی خالص شخصی لری پیج که کمی کمتر از 120 میلیارد دلار است، دانشگاه میشیگان را به رتبه دوم در رتبه بندی سوق می دهد، اگرچه تا حدودی از هاروارد فاصله دارد.

3: دانشگاه ایلینویز – دارایی خالص ترک تحصیل: 101 میلیارد دلار

ثالثاً، دانشگاه ایلینویز با بیش از 100 میلیارد دلار، سومین دارایی خالص کل ترک تحصیل را دارد. اگرچه، درست مانند میشیگان، همه اینها توسط یک مرد، لری الیسون ارائه شده است. این دو مرد که در رتبه بندی در کنار یکدیگر قرار دارند از دانشگاه های کشورهای همسایه نیز انصراف دادند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =