دانلود قالب رزومه

رزومه شما مهمترین سندی است که در جستجوی شغل خود ارسال می کنید. به اصطلاح این جنگنده خط مقدم شماست، زیرا اولین فرصت شما برای معرفی خود به یک کارفرمای بالقوه است. مدیران استخدام و استخدام کنندگان به طور متوسط ​​هر کدام به مدت شش تا هفت ثانیه به رزومه نگاه می کنند، بنابراین مهم است که هر ثانیه را حساب کنید. یک رزومه قوی می تواند به شما کمک کند که در بین دیگران متمایز شوید، اما یک رزومه ضعیف می تواند شما را از دویدن دور کند.
جستجوی شغل خود را بدون توجه به رزومه خود شروع نکنید، زیرا یک رزومه قوی برای شانس شما برای رسیدن به مرحله مصاحبه معجزه می کند. علاوه بر این، می تواند به طور کلی برای جستجوی شغل شما معجزه کند. در اینجا نحوه اطمینان از اینکه مال شما در سینی “بله” قرار می گیرد، آورده شده است.
1. آن را مختصر نگه دارید – معمولا حداکثر دو صفحه.

2. از جزئیات شخصی غیر ضروری مانند سن، مذهب و جنسیت خودداری کنید.

3. اول شخص ننویسید – جملات را با فعل شروع کنید.

4. سابقه شغلی خود را به ترتیب زمانی معکوس فهرست کنید. فراموش نکنید که یک یادداشت کوتاه برای توضیح هر گونه شکاف اضافه کنید.

5. از امتیازات گلوله برای دستاوردها و مسئولیت ها استفاده کنید – جزئیات بیشتری را در مورد نقش های اخیر و کمتر در مورد نقش های قدیمی تر بگنجانید، مگر اینکه به طور خاص با شغلی که درخواست می کنید مرتبط باشند.

6. موسسات آموزشی و مدارک تحصیلی را به ترتیب زمانی معکوس فهرست کنید.

7. مهارت های کامپیوتری، مهارت های زبانی و هر گونه آموزش مرتبط را شامل شود.

8. بخش سرگرمی ها و علایق خود را کوتاه نگه دارید.

9. مراجع را می توان در صورت درخواست ارائه کرد – شما نیازی به ذکر جزئیات تماس آنها در رزومه خود ندارید.

10. غلط املایی را بررسی کنید. حتی اگر فکر می کنید رزومه شما بدون خطا است، ارزش دارد که از یک دوست بخواهید آن را کامل بخواند.

 

حتما بخوانید: 100 مضوع برای نوشتن مقاله در ادبیات 

کار کردن با قالب‌های رزومه ورد بسیار ساده است. متن دلخواه خود را جایگزین متن موجود در قالب کرده و سپس آن را به سبک شخصی خود تنظیم کنید، با استفاده از قالب‌های رزومه که در این مقاله مشاهده خواهید کرد، دیگر نیازی به مهارت‌های طراحی و برنامه نویسی ندارید. نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنید این است که اگر تخصصی در زمینه طراحی یا کار با نرم افزار فتوشاپ ندارید حتما از قالب های ساده تر استفاده کنید. در انتخاب این قالب ها ما ده ها فاکتور مختلف را در نظر گرفته ایم تا شانس انتخاب شما را افزایش دهیم.

نکات ساده رزومه نویسی برای کمک به برجسته شدن شما

ارائه مختصر تمام تجربیات و صلاحیت های خود در یک صفحه ممکن است دشوار باشد، اما راه های زیادی وجود دارد که می توانید رزومه خود را بدون افراط و تفریط تقویت کنید. برای کمک به شما در مصاحبه، برخی از بهترین نکات رزومه نویسی را گردآوری کردیم.

1. رزومه خود را کوتاه و مستقیم نگه دارید.

قانون شماره 1 نوشتن رزومه این است که آن را کوتاه و دقیق نگه دارید. قانون کلی بیش از یک صفحه نیست، مگر اینکه دلیل بسیار خوبی برای طولانی بودن آن داشته باشید، مانند یک شغل گسترده یا تجربه کاری بسیار کاربردی.

یک راه آسان برای مختصر نگه داشتن رزومه خود این است که فقط تجربیات مرتبط و اخیر را درج کنید. در حالی که آن شغل اول یک ساله ممکن است چیزهای زیادی در مورد این رشته به شما یاد داده باشد، همیشه لازم نیست که تمام جزئیات کل تاریخ شغلی خود را درج کنید.

بیشتر کارشناسان توصیه می کنند که مشاغل مربوط به 10 یا 15 سال گذشته را فقط در نظر بگیرید، اگرچه اگر تازه وارد نیروی کار شده باشید، ممکن است این بازه زمانی کوتاه تر باشد. گنجاندن بسیاری از تجربیات کاری نامرتبط می تواند رزومه شما را بسیار شلوغ جلوه دهد و توجه را از مدارک مربوطه شما دور کند. رزومه شما باید متمرکز، واضح و مختصر باشد.

نکتهنکته: اگر شما یک جویای کار مسن هستید، در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای فشرده سازی و اثبات سن رزومه خود انجام دهید .

2. یک الگوی رزومه اصلی ایجاد کنید.

کارفرمایان از اصالت قدردانی می کنند. در حالی که مراجعه به یک الگوی رزومه حرفه ای مفید است، آن را به شدت دنبال نکنید. زیپیا دریافت که بیش از 60 درصد از مدیران استخدام، یک رزومه سفارشی را به عنوان بهترین استراتژی برای متقاضیان کار در نظر می گیرند تا شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند.

Claire Bissot، SPHR و مدیر Kainos Capital، به ما گفت: «من اغلب رزومه‌هایی را که با الگوهای مایکروسافت آفیس مطابقت دارند، مرور می‌کنم. “الگوها قرار است راهنمای شروع کار باشند، اما باید آن را گسترش دهید تا آن را از آن خود کنید.”

رزومه خود را طوری فرم بندی کنید که به راحتی بتوان مدارک خود را شناسایی کرد. به عنوان مثال، Bissot توصیه کرد، اگر به سرعت در یک شرکت پیشرفت کردید، توجه را به آن رشد جلب کنید. اگر بیش از حد شغل پرش می کنید، بدون ارائه مشخصات و جزئیات بیشتر موقعیت های کاربردی، آن مشاغل را گلوله کنید. این به دارایی های شما خواهد شد.

ورونیکا یائو، مالک CareerProse و مدیر ارتباطات بازاریابی در Fonolo، گفت: هنگام ساختاربندی رزومه خود، مطمئن شوید که اطلاعات به ترتیب منطقی ارائه شده است. «یک مدیر استخدام [و] رزومه شما را با شروع از بالا و پایان در پایین می خواند. با این حال، اگر خواندن کل مطلب را تمام نکردند – و اغلب هم نمی‌کنند – شما هنوز هم می‌خواهید مطمئن شوید که نقاط قوت شما به آن‌ها می‌رسد.»

3. مهارت ها و تجربیات مرتبط را برجسته کنید.

استفاده از یک رزومه برای هر شغلی که برای آن درخواست می دهید، رویکرد خوبی نیست. در عوض، رزومه شما باید شغل خاصی را که برای آن درخواست می کنید، هدف قرار دهد. مطمئن شوید که مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و تجربیاتی را که مستقیماً در شغلی که می‌خواهید به دست بیاورید قابل استفاده هستند، اولویت‌بندی کنید.

سه یا چهار موقعیت یا تجربه قبلی را انتخاب کنید که به بهترین وجه مهارت های مورد نیاز برای موقعیتی را که برای آن درخواست می کنید برجسته می کند. کارفرمایان برای کوتاهی ارزش قائل هستند. اکنون زمان آن نیست که هر موقعیتی را که تا به حال داشته اید فهرست کنید. به عنوان مثال، اگر برای یک موقعیت بازاریابی درخواست می دهید، می توانید تجربه خرده فروشی قبلی خود را در نظر بگیرید و مهارت های ارتباطی، برندسازی و بین فردی را که در آن موقعیت آموخته اید، مشخص کنید.

اگر سابقه کاری ندارید که مستقیماً با شغلی که برای آن درخواست می کنید مرتبط باشد، در نحوه ارائه سایر تجربیات خود خلاقیت به خرج دهید. از مهارت‌هایی که استفاده کرده‌اید و اینکه مشارکت‌هایتان چگونه برای سازمان یا پروژه مفید بوده است، استفاده کنید. 

4. نتایج را با اعداد و معیارها نشان دهید.

وقتی در مورد تجربه کاری قبلی خود می نویسید، همیشه ایده خوبی است که موفقیت های خود را با اعداد و ارقام محاسبه کنید. استفاده از معیارها می تواند دستاوردهای شما را برجسته کند و به مدیر استخدام یا استخدام کننده درک روشنی از نحوه تأثیرگذاری بر محل کار قبلی خود بدهد. به عنوان مثال، شخصی که قبلاً به عنوان نماینده فروش کار می کرد ممکن است بگوید که “بیش از 50 تماس سرد روزانه با میانگین 5٪ نرخ تبدیل انجام می داد.”

5. یک عکس فوری از شغل بسازید.

اخیراً، کارشناسان شغلی از جویندگان کار خواسته اند که از عبارت قدیمی «هدف» کنار گذاشته شوند و در عوض یک خلاصه کوتاه به نام «عکس فوری شغلی» را در بالای رزومه خود در نظر بگیرند.

تومر ساد، مدیر عامل Book a Space، گفت: «با عکس فوری شغلی، یک بیانیه برندسازی ارائه می‌کنید که به طور خلاصه ارزش منحصر به فرد و همچنین مهارت‌ها و شایستگی‌های شما را توضیح می‌دهد. “سپس چند نکته مهم که تجربه و دستاوردهای شما را برجسته می کند دنبال می شود. هر چیزی که در اینجا فهرست می کنید باید با موقعیتی که برای آن درخواست می دهید مرتبط باشد.

لیزا رنجل، نویسنده رزومه اجرایی و مدیر عامل Chameleon Resumes اضافه کرد: «یک سوم بالای رزومه شما، املاک و مستغلات رزومه اصلی است. “یک خلاصه قوی برای جلب نظر مدیر استخدام ایجاد کنید.”

عکس فوری شغلی خود را به عنوان پاسخی به این سوال در نظر بگیرید که “تجربه کاری خود را چگونه در یک جمله توصیف می کنید؟” خلاصه فرصتی است برای خلاصه کردن مرتبط ترین و مهم ترین مهارت ها، تجربه یا دارایی های شما.

6. متن خود را بهینه کنید.

اگر شرکتی از سیستم ردیابی متقاضی (ATS) برای جمع‌آوری و اسکن رزومه‌ها استفاده کند، یک مدیر استخدام انسانی ممکن است هرگز به برنامه‌ای که با معیارهای شغلی وارد شده مطابقت ندارد نگاهی بیندازد. تریش اوبراین، معاون عملیات سرمایه انسانی در خدمات PSI، بر تطبیق رزومه خود با موقعیتی برای افزایش احتمال گذراندن سطح اول تأکید کرد.

اوبراین گفت: “مطمئن شوید که پست را به دقت بررسی کرده اید و … از کلمات کلیدی مناسب در رزومه خود برای عبور از غربالگر استفاده کرده اید.” “راست باشید، اما بدانید که اولین ارسال رزومه شما احتمالاً از طریق ATS است.”

یک نکته مفید این است که مطمئن شوید کلمات کلیدی پست شغلی را در رزومه خود قرار داده اید. می‌توانید شرح شغل را کپی کرده و در یک مولد کلمه ابری جای‌گذاری کنید تا پرکاربردترین اصطلاحات را شناسایی کنید و مطمئن شوید که عباراتی که برای شما صدق می‌کند در رزومه شما استفاده می‌شوند. همچنین می‌توانید یک بخش «شایستگی‌های اصلی» یا «حوزه‌های تخصص» در رزومه خود ایجاد کنید تا تمام مهارت‌های سخت و نرم خود را فهرست کنید، و سپس زمانی که تجربه خود را به‌طور کامل بیان کردید، آن مهارت‌ها را تکرار کنید.

آیا می دانستید؟آیا می دانستید؟ به گفته زیپیا، استفاده از کلمات کلیدی و اصطلاحات تخصصی صنعتی می تواند احتمال مصاحبه شما را نزدیک به 30 درصد افزایش دهد.

7. فراتر از وظایف شغلی خود فکر کنید.

مدیران استخدام نمی خواهند لیستی از وظایف شغلی شما را بخوانند. آنها نمونه های ملموسی از دستاوردهای شما در موقعیت های قبلی می خواهند که نشان دهد چگونه می توانید در این موقعیت جدید تفاوت ایجاد کنید.

Rangel گفت که شایستگی های خاص خواندن بیشتر از تجربیات شما جذاب تر است. به عنوان مثال، “من هزینه های عملیاتی را در شش ماه 23٪ کاهش دادم” برای یک کارفرما بسیار جالب تر از “من 30 سال تجربه فروش دارم.”

وقتی تصمیم می‌گیرید چه اطلاعاتی را در رزومه خود نگه دارید یا حذف کنید، روی ویژگی‌های انتزاعی و شایستگی‌های قابل توجه به نفع نتایج مشخص و قابل سنجش تمرکز کنید.

باب میهال، مدیر بازاریابی دیجیتال در CBC Automotive Marketing، گفت: «بهترین رزومه ها اقدامات و نتایج یک نامزد شغلی را برجسته می کند. کارفرمایان کارمندانی می خواهند که کارها را انجام دهند و از کاری که انجام می دهند لذت و افتخار می کنند. رزومه شما به جای فهرستی از مدارک تحصیلی شما باید نشان دهنده دستاوردها و اشتیاق شما برای حرفه شما باشد.

شما نیز نباید بخش مهارت های خود را نادیده بگیرید. ساد به جویندگان کار یادآوری کرد که برنامه‌ها یا برنامه‌های مرتبط با صنعت را که با آن آشنا هستند فهرست کنند و راه‌هایی برای گنجاندن نمونه‌هایی از هوش هیجانی (مانند خودآگاهی، همدلی) و مهارت‌های نرم (مانند اخلاق کاری، قابلیت اطمینان) در آنها بیابند. شرح شغل آنها

8. از زبان مناسب برای برجسته شدن استفاده کنید.

توصیفات پیش پا افتاده و کم رنگ از وظایف و دستاوردهای شغلی شما هیچ لطفی به شما نمی کند. ساد گفت، مطمئن شوید که از کلمات اکشن قوی مانند “به دست آمده”، “طراحی شده”، “بهبود” و “تأسیس شده” برای توصیف نقش ها و پروژه های خود استفاده می کنید. این باعث می شود در حین انتقال اطلاعات حیاتی اعتماد به نفس داشته باشید. اما در مورد افعال عملی محتاط باشید – حتماً جزئیاتی را در مورد نحوه بهبود فرآیند یا دستیابی به یک هدف درج کنید.

ساد گفت: «کلماتی مانند «حرفه‌ای»، «نتیجه‌محور» و «جزئیات‌محور» اطلاعات مفیدی را ارائه می‌کنند. بهتر است از عناوین شغلی واقعی به جای این کلمات استفاده کنید.

آیا می دانستید؟آیا می دانستید؟ می توانید از ترکیبی از کلمات عملی برای برجسته کردن تجربه خود استفاده کنید و خواندن رزومه خود را آسان تر کنید.

دیا عبید، موسس و مدیر عامل شرکت ATS JobDiva، گفت که باید کلماتی مانند “go-getter”، “team player” و “go-to person” را از رزومه خود حذف کنید. اینها به صورت کرکی در می آیند و فضای ارزشمندی را در رزومه شما اشغال می کنند.

9. پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را فهرست کنید.

امروزه بسیاری از مدیران استخدام، نامزدها را در شبکه های اجتماعی بررسی می کنند . با ارائه پیوندهای نمایه خود در رزومه خود، آنها را یک قدم ذخیره کنید. متقاضیان کارکشته با حضور اجتماعی حرفه ای بهتر است URL هایی را برای نمایه لینکدین، حساب توییتر و وبلاگ خود در صورت وجود وارد کنند.

ریچی فریمن، نویسنده کتاب « REPLY ALL…» و «روش های دیگر برای مخفی کردن شغل شما » می گوید: «اگر و تنها اگر حساب های رسانه های اجتماعی شما پر از پست های حرفه ای مربوط به صنعت شما باشد، فهرست کردن آنها در رزومه شما می تواند سودمند باشد . “آنها می توانند به شما نشان دهند که یک شبکه قوی دارید و با شیوه های بازاریابی و ارتباطات مدرن امروزی هماهنگ هستید. مدیر استخدام متوجه خواهد شد که شما دوست دارید از آنچه در حال رخ دادن است مطلع شوید و به یادگیری بیشتر اهمیت می دهید.

پروفایل های اجتماعی شما می توانند ابزار قدرتمندی برای جذب نیرو برای تکمیل تجربه و موقعیت شما به عنوان یک متخصص در زمینه خود باشند، اما تنها در صورتی که به درستی از آنها استفاده شود.

نکتهنکته: اگر پروفایل های اجتماعی شما از نظر حرفه ای قابل اجرا نیستند، آنها را در رزومه خود فهرست نکنید و مطمئن شوید که روی خصوصی تنظیم شده اند.

10. خطاها را بررسی کنید.

کار خود را سه بار بررسی کنید و سپس از شخص دیگری بخواهید رزومه شما را بررسی کند تا مطمئن شود 100% تمیز است. در رزومه شما جایی برای شلختگی وجود ندارد.

  • املا، دستور زبان و نقطه گذاری: یک مدیر استخدام احتمالاً در صورت مشاهده اشتباه تایپی یا دستوری درخواست شما را به طور خودکار رد می کند. عبید گفت: «مطمئن شوید که بدون خطا و خواندن آن آسان است. «نمایندگان منابع انسانی اشتباهات تایپی و اشتباهات را با تنبلی یکی می دانند. از انگلیسی خوب استفاده کنید – کلمه نوشته شده تأثیر زیادی بر کارفرما دارد.
  • قالب‌بندی: Bissot گفت: «قالب‌بندی را با دقت بررسی کنید، از جمله فونت، تراز و فاصله. “مسائل مرتبط اغلب می توانند به عنوان نشانه ای از فقدان مهارت های فنی و/یا توجه به جزئیات تلقی شوند.”
  • سرفصل ها: یائو گفت که کاندیداها اغلب درخواست هایی را به کارفرمای اشتباه ارسال می کنند یا تجربیاتی را ارائه می دهند که به نقش بی ربط است. «دریافت رزومه‌ای که برای شخص دیگری – یا بدتر از آن، یک رقیب – ساخته شده و خطاب به آن می‌شود، می‌تواند یک انحراف بزرگ باشد و لحن منفی ایجاد کند، حتی اگر آنها تصمیم بگیرند به خواندن درخواست شما ادامه دهند.»

یک رزومه به طور عادی مانند شکل زیر است. بعضی وقت ها ممکن است چیزی اضافه یا کم شوند اما کل رزومه همین پیکر بندی را دارد:

resume structure

و اما دانلود بهترین قالب های موجود برای رزومه

۱-قالب رزومه ورد + توصیه نامه

این قالب، طراحی ساده‌ای دارد و به راحتی قابل ویرایش است. شما می‌توانید به راحتی آن را در ورد ویرایش کنید، بعلاوه یک قالب رزومه Adobe InDesign نیز گنجانده شده است. این قالب دو ستونی برای افراد حرفه‌ای کاملا مناسب خواهد بود.

۲- بهترین قالب رزومه ورد آیکونی

این قالب چند ستونی که به صورت حرفه‌ای طراحی شده است (و به راحتی قابل ویرایش می‌باشد) برای افرادی که می‌خواهند یک تصویر فراموش نشدنی از خود بجای بگذارند مناسب است.

حتما بخوانید: یازده گام برای نوشتن یک مقاله علمی 

۳- قالب مورگان

این یک قالب حرفه‌ای مدرن درسبک دوستونه ویجت دار است که می‌تواند شانس استخدام شما را چند برابر کند. این قالب ساده و حرفه‌ای به شما این امکان را می‌دهد که فقط در عرض چند دقیقه رزومه شخصی خود را بسازید.

۴- قالب رزومه ورد دو ستونی خلاق دارای ۴ طرح متفاوت

این ۴ قالب رزومه حرفه‌ای ورد به شما کمک می‌کند تا یک رزومه ساده و حرفه‌ای ایجاد کنید و یک قدم به شغل رویایی خود نزدیک‌تر شوید. همچنین شامل Cover letter نیز می باشد. هر چه سریع‌تر اطلاعات خود را در این قالب وارد کرده سپس آن را چاپ کنید! این قالب همچنین اجازه می‌دهد نمونه کارهای خود را نیز ارائه دهید.

۵-پکیج قالب رزومه مدرن ۲۰۱۹

این ۴ قالب خلاقانه، به شما کمک می‌کند تا به رزومه‌ای دست پیدا کنید که می‌تواند شما را به شغل رویاییتان برساند. ظاهر ساده و حرفه‌ای این رزومه ها بسیار چشمگیر است.

این ۴ قالب چند ستونی به راحتی قابل تنظیم هستند و شما می‌توانید تمام فایل‌های خود را در عرض مدت کوتاهی به آن اضافه کنید. رنگ آن را تغییر دهید یا از طرح اصلی آن استفاده کنید. یکی دیگر از امکانات این قالب امکان حذف و نیز اضافه کردن فایل‌های مختلف می‌باشد.

۶- قالب رزومه دو صفحه ای

این قالب دو صفحه‌ای دارای فضای کافی برای سابقه کار طولانی است. این قالب رزومه ورد در بازار Envato بسیار پر طرفدار است. طراحی مرتب و در عین حال حرفه‌ای آن برای هر نوع رزومه ای مناسب است.

این بسته شامل قالب‌های رزومه دو صفحه‌ای برای گنجاندن سابقه کار طولانی و جزئیات بیشتر و همچنین شامل یک قالب برای توصیه نامه می‌باشد. این قالب‌ها در اندازه کاغذ A4 هستند و ویرایش و شخصی سازی آنها بسیار ساده است.

حتما بخوانید:چگونه یک مقاله مروری بنویسیم؟

۷- قالب رزومه ورد مرتب

طراحی ساده این قالب از ویژگی‌های منحصر به فرد آن است. این قالب رزومه در دو اندازه A4 و کاغذ نامه ارائه می‌شود. یک قالب توصیه نامه نیز در این پکیج وجود دارد. طراحی این قالب مرتب و چشم نوار است. مجموعه آیکون‌های اضافه شده باعث می‌شوند قالب بیش از حد شلوغ به نظر نرسد.

۸- قالب رزومه حرفه‌ای ورد (اگر در انتخاب شک دارید)

اگر واقعا نمی دانید از کدام قالب این مقاله استفاده کنید پیشنهاد میکنیم از این قالب حرفه‌ای بسیار جذاب با طراحی ساده و مرتب خود فضای سفید زیادی دارد (و مطالعه آن راحت است) بهره ببرید.

این قالب حرفه‌ای در دو اندازه نامه و A4 موجود است و برای استفاده حداکثری در یک شبکه پایه / سند تنظیم شده است. با استفاده از این قالب موفقیت رزومه خود را تضمین کنید.

۹- قالب رزومه ورد دو ستونه ساده

شاید تمام آنچه که شما برای رزومه خود نیاز دارید، یک نوار باند رنگی باشد. با استفاده از این قالب ورد دو ستونی، از سایر متقاضیان پیشی بگیرید. نوار رنگی قسمت بالا، توجه خواننده را به نام و اطلاعات تماس شما جلب خواهد کرد.

۱۰- قالب رزومه دو ستونی مرتب ورد

ساختار مرتب فایل‌ها استفاده از آن را بسیار ساده می‌کند همچنین امکان ویرایش و سفارشی سازی بر اساس اطلاعات شغلی شما وجود دارد.

یکی از ویژگی‌های این قالب این است که براحتی قالب مطالعه می‌باشد، استفاده از این قالب برای مبتدیان بسیار ساده است و مزایای بسیاری دارد.

حتما بخوانید: چگونه در طول یک ترم اولین مقاله خود را بنویسیم؟

۱۱- قالب رزومه حرفه ای ورد

اگر بدنبال یک طراحی مرتب و واضح هستید این قالب را از دست ندهید، با استفاده از آن می‌توانید کارفرمایان، مشتریان یا هر شخص دیگری را که می‌خواهید از زندگی حرفه‌ای خود آگاه کنید، تحت تأثیر قرار دهید.

این قالب در دو نسخه سیاه و سفید و رنگی ارائه می‌شود، همچنین امکان ارائه جزئیات بسیار زیادی را به شما خواهد داد.

۱۲-قالب رزومه ساده ورد

این قالب که در ۶ رنگ موجود است، می‌تواند توجه هر کارفرمایی را به خود جلب کند. حداقل استفاده از رنگ‌ها و کنتراست پایین، از ویژگی‌های این قالب هستند.

طراحی و ساختار مناسب مطالعه آن را راحت‌تر می‌کند. یکی دیگر ازویژگی‌های این قالب فونت‌ها و آیکون های رایگان آن می‌باشد.

۱۳- قالب کلین (شسته رفته)

این قالب کاملا حرفه‌ای و مرتب است، که شامل چندین رنگ برای انتخاب می‌باشد. به راحتی می‌توانید اطلاعات خود را در آن وارد کرده رزومه شخصی خود را بسازید.

این قالب با استفاده از فایل‌های سازماندهی شده و طراحی منسجم خود می‌تواند به درخشش شما کمک کند. در قسمت بالای آن، فضایی برای عکس و خلاصه رزومه در نظر گرفته شده است. همچنین امکان چاپ فوری از ویژگی‌های این قالب می‌باشد.

حتما بخوانید: 100 موضوع برای نوشتن مقاله در هر رشته ای

۱۴-قالب رزومه کاملا ساده ولی مرتب شده

این قالب رزومه ورد بسیار ساده ولی ساماندهی شده، حرفه‌ای و مرتب است. اگر می‌خواهید روی کارفرما یا مشتری خود تاثیر بگذارید از این قالب استفاده کنید. شانس خود را از دست ندهید. به راحتی می توانید مواردی را به آن اضافه کنید و همچنین دارای امکاناتی مانند فایلهای آماده‌ی چاپ، وضوح بالا و اندازه صفحه A4 نیز می‌باشد.

۱۵-قالب رزومه ساده کلاسیک ورد

 

این قالب را برای همه رشته ها (به جز هنر) می توان استفاده کرد. بسیار واضح طراحی شده و به دور از هر گونه حرف اضافی فقط مهارت ها و سوابق شما را نشان می دهد.

 

۱۶-قالب رزومه ورد تک ستونه ساده

این قالب به شما اجازه می‌دهد از خود تصویر قابل قبولی ارائه کنید. پیشنهاد می کنیم رنگ های خطوط افقی را به سلیقه خود تغییر دهید.

۱۷- قالب رزومه ورد پرطرفدار ماکروسافت

این قالب یکی از پرطرفدارترین و ساده ترین قالب های رزومه موجود در سایت ماکروسافت است که در قالب ورد برای ویرایش آماده شده است.

۱۸- قالب رزومه ساده و گویا

استفاده از این قالب می‌تواند موفقیت رزومه شما را تضمین کند. امکان ویرایش و سفارشی سازی سریع و مطابق سلیقه شما، از دیگر مزایای این قالب می‌باشند. در عین سادگی، متفاوت است و هیچ طراحی اضافی در آن وجود ندارد.

۱۹- قالب رزومه ورد ساده با نمودار میله ای

اگر رنگهای روشن و شاد را می‌پسندید، این قالب رزومه که به شما امکان می‌دهد رزومه خود را با استفاده از چهار طرح رنگی منحصر به آن بسازید، را از دست ندهید و کارفرمایان آینده خود را تحت تاثیر قرار دهید.

با استفاده از این قالب دیگر لازم نیست نگران از دست دادن موقعیت‌های شغلی خود باشید! یکی دیگر از مزایای این قالب، امکان ویرایش و سفارشی کردن آن می‌باشد.

 

۲۰- قالب حرفه ای بیزینسی

این قالب برای افرادی که می خواهند در موسسات، شرکت ها و برای کار درخواست دهند پیشنهاد می گردد. رنگ کناری را به سلیقه خود تغییر دهید و مشخصات تان را به راحتی وارد نمایید.

چگونه این قالب ها را برای خود تغییر دهیم؟

۱-اطلاعات شخصی خود را اضافه کنید

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که اطلاعات خود را وارد کنید. کافی است متن روی رزومه را حذف کنید و اطلاعات شخصی خود را در آن کپی کنید.

۲- لوگو یا تصویر خود را اضافه کنید

اگر قالب رزومه کاری شما فضایی را برای لوگو در نظر گرفته، حتماً آن را با لوگوی شخصی خود جایگزین کنید. این باعث می‌شود شما به رسمیت شناخته شوید. برای جایگزینی لوگوی موجود، ابتدا بر روی آن کلیک کرده و آن را حذف کنید. سپس، از تب Insert ، گزینه Pictures را انتخاب کرده و Image را انتخاب کنید. فایل لوگوی شخصی خود را جستجو کرده و آن را وارد قالب کنید.

۳- رنگ‌ها را طبق سلیقه خود سفارشی کنید

شما می‌توانید رنگهای قالب مورد نظر را، سفارشی سازی کنید. به راحتی می توانید با کلیک راست بر روی Format Object این کار را انجام دهید. یک نوار کناری در سمت راست خود مشاهده خواهید کرد روی ابزار Fill کلیک کرده و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.

۴- فونتها را تنظیم کنید

در آخر، می‌توانید فونت‌ متن را تنظیم کنید. سپس همین کار را برای عناوین انجام دهید. روش دیگر این است که، از زبانه Design ، Fonts را انتخاب کنید و سپس مجموعه‌ای از فونت‌ها را که دوست دارید از فهرست کشویی انتخاب کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا فونت‌ها را فقط در یک قسمت خاص تغییر دهید و تغییرات در کل سند ایجاد نخواهد شد.

نکات بسیار مهم برای ایمیل کردن رزومه انگلیسی برای دانشگاهها یا شرکتها

نحوه نوشتن و طراحی یک رزومه ایده آل

حتی اگر یک قالب رزومه حرفه‌ای خریداری کرده باشید، برای بالا بردن شانس استخدام خود می‌توانید کارهای دیگری نیز انجام دهید. در اینجا ما به چند راهکار اشاره خواهیم کرد:

۱-رزومه شما باید متناسب با موقعیت و فرصت شغلی شما باشد

اگر در حال ساخت یا نگارش رزومه خود هستید مطمئن شوید با موقعیت شغلی دلخواهتان مطابقت داشته باشد. اطلاعات مربوط به خود را درج کنید سعی کنید یک داستان قانع کننده در مورد خود بنویسید و مهارت و سابقه کاری خود را شفاف سازی کنید.

۲- از ستون‌ها استفاده کنید

طراحی یک رزومه باید به گونه‌ای باشد که مطالعه آن براحتی انجام شود. استفاده از ستون‌ها یک روش فوق العاده برای نشان دادن نقاط برجسته به خواننده است. به ساختار رزومه خود اهمیت دهید. به نحوه استفاده از طراحی مرتب و ستون‌ها در رزومه زیر توجه کنید:

۳- از نوارهای کناری و کال اوت استفاده کنید

هدف شما باید این باشد که اطلاعات خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارید. بنابراین، برای دست آوردها وموفقیت‌های قابل توجه خود از یک نوار کناری استفاده کنید. وجود یک کال اوت در وسط رزومه توجه را به جزئیات جلب می‌کند.

۴- متفاوت باشید

حتی مسائل کوچک و جزئی مانند اطلاعات تصویری می‌توانند رزومه شما را از سایر رزومه‌ها متفاوت کنند. از ایجاد خلاقیت در رزومه خود نترسید. همچنین، حتما از روش‌های فردی خود نیز در ساخت رزومه استفاده کنید. قالب رزومه زیر، امکان استفاده از برند و اطلاعات شخصی را فراهم می‌کند.

۵- کوتاه بنویسید

بیش از حد در رزومه خود ننویسید. به عنوان مثال، اگر هنوز در دهه بیست سالگی خود هستید، برای شما یک صفحه کافی خواهد بود. اگر بخواهید تمام جزئیات کاری خود را در رزومه منعکس کنید ممکن است برای خواننده خسته کننده باشد. سعی کنید سابقه کاری متناسب با شغل مورد نظر را در کمتر از دو صفحه بگنجانید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =