راهنمای دانش آموزان مبتلا به اختلال دوقطبیسال‌های پایانی نوجوانی دوره‌ای آسیب‌پذیر برای شروع بیماری روانی است، چه در دانشگاه باشید و چه نباشید، زیرا مغز نوجوانان معمولاً چگونه رشد می‌کنند و معمولاً رفتار می‌کنند. بر اساس آمار NIMH ، 2.9 درصد از نوجوانان دارای اختلال دوقطبی و 2.6 درصد دارای اختلال شدید بودند.

فارغ التحصیلی از مدرسه، گرفتن اعتبارات بی پایان و مسائل شخصی متعدد ممکن است بسیار استرس زا باشد. زمانی که مجموعه ای از مشکلات حل نشده منجر به افسردگی می شود، غیر معمول نیست.

این اولین مرحله ای است که باید چشمان خود را پوست کنده نگه دارید. زیرا  یک سوم از 3.4 میلیون کودک و نوجوان مبتلا به افسردگی در ایالات متحده ممکن است شروع اولیه اختلال دوقطبی را تجربه کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید علائم اختلال دوقطبی را بشناسید.

اختلال دوقطبی چیست؟

اختلال دوقطبی شامل نوسانات خلقی غیر معمول، اختلالات خلقی قطبی – دوره های شیدایی، هیپومانیا و افسردگی است. با افزایش انرژی و شروع ویرانی همراه است. این نوسانات خلقی بسیار تیز هستند، نمی توانند توسط دیگران متوجه شوند.

شیدایی

در طول یک دوره شیدایی، خلق و خوی بیش از حد بالا می رود، فرد بیش فعال است، به معنای واقعی کلمه از ایده ها می جوشد. ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

 • پرحرفی بیش از حد؛
 • بیش فعالی؛
 • تحریک پذیری؛
 • نیاز کم به خواب؛
 • افزایش عزت نفس؛
 • رفتار پرخطر؛
 • هدر دادن بیش از حد پول؛
 • مصرف زیاد الکل، مصرف مواد مخدر؛
 • تصمیمات تکانشی، اقدامات.

هیپومانیا

هیپومانیا شبیه شیدایی است، اما تظاهرات آن کمتر مشخص است. در این حالت، فرد احساس خوبی دارد، از بهره وری خود راضی است. تشخیص این اختلال در خلق و خوی بالا برای دیگران دشوار است، اما دوستان و بستگان ممکن است متوجه شوند که چیزی اشتباه است.

افسردگی

در طول یک دوره افسردگی، فرد احساس ناراحتی و افسردگی می کند، آنها هیچ امیدی به بهبود چیزی در آینده ندارند. علائم رایج به شرح زیر است:

 • غمگینی؛
 • حملات غیرقابل کنترل گریه؛
 • احساس بی ارزشی و ناامیدی؛
 • احساس گناه بیش از حد؛
 • خستگی؛
 • اضطراب؛
 • اختلال خواب؛
 • انزوا از عزیزان و دوستان؛
 • تغییر در عادات غذایی (افزایش یا کاهش اشتها).

این طبیعی است که هر کسی علائم فوق را تا حدی گاهی اوقات تجربه کند. علائم اختلال دوقطبی همچنان قوی‌تر است و می‌توان روزانه حداقل به مدت یک هفته آن را مشاهده کرد.

عوامل خطر

دانشمندان ارتباط این بیماری را با چنین عوامل تحریک کننده ای در نظر می گیرند:

 • استعداد ژنتیکی و وراثت (این بیماری  ده برابر بیشتر بر فرزندان والدین مبتلا به این اختلال تأثیر می گذارد).
 • ضربه به سر؛
 • عدم تعادل هورمونی؛
 • رویدادهای آسیب زای زندگی – استرس شدید، از دست دادن (اختلال دوقطبی به عنوان یک مکانیسم دفاعی ایجاد می شود).

5 چالش برتر دانشجویان دوقطبی

اختلال دوقطبی می تواند به طور قابل توجهی در طول سال های دانشگاه بدتر شود. دانشجویان دوقطبی برای اولین بار از خانه دور می شوند که منجر به مشکلات سازگاری مانند تنهایی، تغییر در برنامه خواب، عادات روزانه و سوء مصرف مواد مخدر یا الکل می شود.

این فهرست چالش های اصلی دانش آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی را ذکر می کند:

ناتوانی در تمرکز

دانشجویان دوقطبی معمولاً در تمرکز مشکل دارند. اختلال حافظه و افکار مسابقه ای ممکن است وضعیت را تشدید کند. برانگیختگی بدنی باعث می شود که یادگیرندگان به راحتی حواسشان پرت شود و از کاری به کار دیگر بپرند. در نتیجه، بهره وری اغلب آسیب می بیند.

محرک های استرس

تجربه فشار فیزیکی یا روانی یک انگیزه رایج برای بدتر شدن حالات شیدایی، هیپومانیک یا افسردگی است. این امر مقابله با علائم در حال توسعه از جمله اختلالات خواب یا از دست دادن علاقه در کالج را دشوار می کند.

اختلالات تصمیم گیری

تصمیمات مخاطره آمیز ممکن است منجر به خرج کردن بی پروا، افزایش فعالیت جنسی یا سوء استفاده از مواد شود. هنگامی که افراد افسرده هستند، حتی تصمیمات جزئی مانند اینکه برای شام چه بخورند، می تواند طاقت فرسا باشد. همه ممکن است بر یادگیری دانش آموزان تأثیر منفی بگذارند.

کناره گیری اجتماعی

برای افراد مبتلا به اختلال دوقطبی دشوار است که از پوسته خود بیرون بیایند. به این ترتیب، تماس با دانشجویان دیگر، شرکت در رویدادها یا شرکت در پروژه های گروهی در کالج می تواند مشکل ساز باشد.

تغییرات در برنامه خواب

دانش آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی اغلب از اختلالات خواب متوسط ​​به شکل مشکل در به خواب رفتن و کمبود خواب عمیق رنج می برند. اختلال در برنامه خواب ممکن است در برنامه کلاس اختلال ایجاد کند و دانش آموزان را مجبور به حذف کلاس ها کند.

سازمان ها و منابع پشتیبانی

اختلال دوقطبی به خودی خود بهتر نمی شود. دریافت درمان از یک متخصص سلامت روان می تواند به دانش آموزان کمک کند تا علائم خود را تحت کنترل داشته باشند. دانشجویان کالج دوقطبی می توانند از طرق مختلف، از جمله گزینه های ذکر شده در زیر، از حمایت و درمان برخوردار شوند.

در محوطه دانشگاه

مراکز مشاوره

مشاوره ابزار بسیار ارزشمندی برای مقابله با اختلال دوقطبی است. گفتار درمانی می‌تواند به فرد مبتلا به اختلال دوقطبی کمک کند تا روال‌های روزمره را تثبیت کند، به طور مؤثر با استرس مقابله کند، مراقب علائم تجاوزگر باشد و روش‌های مؤثری برای برقراری ارتباط ایجاد کند.

مراکز معلولیت

دانشجویان کالج دوقطبی می توانند برای پشتیبانی با متخصصان مرکز معلولیت مشورت کنند. مراکز معلولیت به شما می گویند که این دانش آموزان برای چه امکانات خوابگاهی واجد شرایط هستند و چه مزایایی می توانند دریافت کنند.

خدمات بهداشتی دانشجویی

دانش آموزان به انواع خدمات بهداشتی دسترسی دارند که توصیه ها و برنامه هایی را برای حفظ سلامت روان ارائه می کنند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به شما کمک می کنند خلق و خوی خود را ثابت نگه دارید در حالی که هنوز می توانید بهترین تفکر خود را انجام دهید.

گروه های حمایت و پشتیبانی

گروه های مدافع آگاهی را افزایش می دهند و می توانند به عنوان مذاکره کننده عمل کنند. گروه های حمایتی کالج، کاهش استرس، ورزش، درمان و به اشتراک گذاری تجربه را تشویق می کنند.

خارج از دانشگاه

مراکز بهداشت روان

این مراکز (مانند سلامت روان آمریکا ) پشتیبانی حرفه ای را برای استخدام متخصصان بهداشت روان ارائه می دهند. آنها به جلوگیری از وخامت بیماری کمک می کنند و درمان های لازم را برای افراد نیازمند ارائه می کنند.

گروه های پشتیبانی آنلاین

دانش‌آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی ممکن است در گروه‌های آنلاین (به عنوان مثال HealthfulChat ، bphope ) از حمایت برخوردار شوند. چنین سایت‌هایی ممکن است شامل مقالات، انجمن‌ها، وبلاگ‌ها، ویدیوها، اتاق‌های گفتگو برای افزایش آگاهی، اشتراک‌گذاری تجربه و ارائه پشتیبانی همتایان باشند.

اپلیکیشن های کمکی موبایل

برنامه های موبایل به دانش آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی و سایر مشکلات سلامت روان کمک می کند تا رفتار خود را مدیریت کنند. استفاده از برنامه‌هایی مانند SAM ، MoodPanda ، RescueTime به مدیریت سلامت روان، ردیابی خلق و خوی شما، تمرکز و بهره‌وری بیشتر کمک می‌کند.

بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی

دانش‌آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی باید به خاطر داشته باشند که علاوه بر حمایت فیزیولوژیکی، می‌توانند برای حمایت مالی نیز اقدام کنند. گرفتن یک شغل پاره وقت اغلب مشکل ساز است.

به این ترتیب، بورسیه به عنوان کمک بزرگی برای پرداخت هزینه های کالج به نظر می رسد. در اینجا لیستی از 15 بورسیه تحصیلی وجود دارد که دانشجویان مبتلا به اختلال دوقطبی می توانند برای آنها درخواست دهند:

 • بورسیه ادغام مجدد بائر (مبلغ متفاوت است) به دانشجویان مبتلا به اختلال دوقطبی نیاز دارد که در حال حاضر تحت درمان پزشکی باشند و فعالانه در تلاش های توانبخشی یا ادغام مجدد شرکت کنند.
 • بورسیه یادبود اندرو کیو پسچارد (1000 دلار) به فارغ التحصیلان دبیرستان شهرستان سن متئو که در سفر سلامت روان خود انعطاف پذیری نشان دادند، ارائه می شود.
 • بورسیه ملی برای دانشجویان دارای معلولیت کالج (2000 دلار) برای دانشجویان تمام وقت کالج یا دانشجویانی که حضور پاره وقت آنها به دلیل ناتوانی آنها است، در دسترس است. این برای دانش آموزان دبیرستانی در دسترس نیست.
 • صندوق جک اسکورا (7500 دلار) برای سالمندان دبیرستانی معلولی که در کالج نیوجرسی ثبت نام می کنند یا در حال حاضر ثبت نام کرده اند باز است. متقاضیان باید حداقل معدل 3.2 داشته باشند.
 • بورسیه یادبود جان لپینگ (5000 دلار) برای دانشجویان واجد شرایطی است که به دنبال ادامه تحصیل با حضور در کالج هستند. متقاضیان باید در نیویورک، نیوجرسی یا پنسیلوانیا اقامت داشته باشند.
 • جایزه تامی ترانچین (حداکثر 1500 دلار) به دانش‌آموزانی در تگزاس شمالی در کلاس 8-12 که قول یا اشتیاق در زمینه مورد علاقه خود نشان داده‌اند، بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد.
 • برنامه بورسیه تحصیلی Wells Fargo برای افراد دارای معلولیت (2500 دلار) از متقاضیان می‌خواهد که یک دبیرستان باشند که قصد ثبت نام دارند یا قبلاً ثبت نام کرده‌اند و حداقل معدل 3.0 داشته باشند.
 • بورسیه یادبود کارولین بالسا هنکوک (تا 1500 دلار) به کسی تعلق می گیرد که عشق الهام بخش خانم هنکاک به زندگی و کار سخت را به بهترین شکل تقلید کند. متقاضیان باید در برنامه آموزش ویژه در ناحیه دبیرستان اتحادیه ایست ساید باشند و پس از پایان دبیرستان طرحی برای آموزش حرفه ای یا آکادمیک ارائه دهند.
 • بورسیه تحصیلی Google Lime (10000 دلار) از دانشجویان دارای معلولیت حمایت می کند و به دانشجویان فعلی یا به زودی بورسیه می دهند. متقاضیان باید مدرکی را در علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر یا مدرکی در زمینه فنی نزدیک به هم دنبال کنند.
 • بورسیه تحصیلی بنیاد جارد مونرو (500 تا 2300 دلار) برای دانشجویان تمام وقت در دسترس است. متقاضیان باید دارای تشخیص اختلال دوقطبی باشند و در حال حاضر تحت درمان قرار گیرند.
 • بورسیه قانون Buckfire (1000 دلار) به دانشجویان تمام وقت با تشخیص ناتوانی ارائه می شود. متقاضیان باید در یک کالج یا دانشگاه معتبر در ایالات متحده ثبت نام کنند.
 • بورسیه یادبود لیلیان کوپر دروک (5000 دلار) به دانش آموزی اعطا می شود که در کالج یا آموزش فنی ثبت نام کرده باشد و به بیماری روانی مبتلا شده باشد.
 • بورسیه NBCUniversal Tony Coelho Media (5625 دلار) برای دانشجویان دارای معلولیت که علاقه مند به دنبال کردن حرفه ای در صنعت ارتباطات، رسانه یا سرگرمی هستند، در دسترس است. متقاضیان ملزم به افشای معلولیت خود نیستند.
 • بورسیه تحصیلی AAHD Frederick J. Krause (1000 دلار) برای دانشجویان فارغ التحصیل و دانشجویان دوره کارشناسی تمام وقت دارای معلولیت آزاد است. اولویت با دانشجویانی است که در رشته های بهداشت عمومی، مطالعات ناتوانی، یا ارتقای سلامت تحصیل می کنند.
 • بورسیه تحصیلی جان ویر (4000 دلار) برای سالمندان دبیرستانی که دارای ناتوانی قابل توجهی هستند در دسترس است. متقاضیان باید به دنبال حضور در یک مدرسه تجارت، یک کالج دو ساله یا یک کالج چهار ساله باشند.

منابع پشتیبانی اضافی

دانشجویان کالج دوقطبی نیز می توانند با مراجعه به منابع زیر حمایت دریافت کنند:

 • حامیان Active Minds همسالان خود را تشویق می کنند تا در مورد مسائل مربوط به سلامت روانی بیاموزند، در مورد آنها صحبت کنند و از آنها کمک بخواهند، همانطور که برای یک مشکل فیزیکی، بدون خجالت یا سکوت.
 • Crisis Text Line به صورت رایگان، ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته، پشتیبانی سلامت روان مبتنی بر متن با کیفیت بالا و مداخله در بحران را برای حمایت از افراد در لحظات نیاز ارائه می‌کند.
 • اتحاد ملی در زمینه بیماری روانی حمایت، برنامه های آموزشی، حمایت شخصی و رویدادها و فعالیت های آگاهی عمومی را فراهم می کند.
 • اتحاد پشتیبانی افسردگی و دوقطبی پشتیبانی مبتنی بر همتا و سلامت محور را به صورت آنلاین 24/7، در گروه‌های پشتیبانی محلی، پخش‌های صوتی و تصویری، یا مطالب چاپی ارائه می‌دهد.
 • National Suicide Prevention Lifeline حمایت عاطفی رایگان و محرمانه ای را برای افرادی که در بحران خودکشی یا پریشانی عاطفی قرار دارند ارائه می دهد.
 • یاب خدمات درمانی رفتاری می تواند اطلاعات درمان را بر اساس آدرس، شهر یا کد پستی جستجو کند.
 • مرکز حمایت از درمان ، قوانین، سیاست‌ها و شیوه‌های ارائه مراقبت‌های روانپزشکی را ترویج می‌کند و از توسعه درمان‌های نوآورانه برای بیماری‌های شدید و مداوم روان‌پزشکی حمایت می‌کند.
 • MentalHealth.gov دسترسی یک مرحله ای به اطلاعات مربوط به سلامت روان و مشکلات سلامت روان دولت ایالات متحده را فراهم می کند.
 • 7 Cups وب سایتی است که درمان را در قالب پشتیبانی مداوم، راهنمایی و مشاوره از بیش از 180 درمانگر حرفه ای مجاز ارائه می دهد.
 • ائتلاف ملی برای بازیابی سلامت روان ، راهنماها، وبینارها و کنفرانس‌هایی را ارائه می‌کند تا اطمینان حاصل شود که مردم صدای اصلی در اجرای مراقبت‌های بهداشتی، سلامت روان، و سیاست‌های اجتماعی در سطح ایالتی و ملی دارند.
 • هوش پژوهشی یک انجمن رایگان است که حمایت عاطفی را در مواجهه با شرایط مختلف پزشکی و چالش های زندگی ارائه می دهد.

بسته بندی

همه موافقند که دانش‌آموزان مبتلا به اختلال دوقطبی در محیط دانشگاه آسیب‌پذیرتر هستند. با این حال، جایی که اراده وجود دارد، راهی وجود دارد.

منابع فراوانی وجود دارد، سازمان های داخل و خارج از دانشگاه در سراسر کشور از دانشجویان دوقطبی حمایت می کنند. این راهنما منابع ضروری را برجسته می کند تا دانش آموزان بتوانند از آنها برای بهبود رفاه و عملکرد تحصیلی خود استفاده کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 1 =