یادگیری نحوه نوشتن مرور ادبیات یکی از آن وظایفی است که هر دانشجو حداقل یک بار هنگام کار با یک مقاله تحقیقاتی یا استفاده از ترکیبی از کتاب ها و مجلاتی که در طول دوره مورد مطالعه قرار گرفته اند، با آن مواجه می شود. این راهنمای مرور ادبیات به شما کمک می‌کند تا بدانید چرا این وظیفه نوشتن آکادمیک مهم است، چگونه چیزها را به درستی ساختار دهید، و چه قوانینی را باید برای رسیدن به موفقیت دنبال کنید.نوشتن بررسی ادبیات

بررسی ادبیات چیست؟

وقتی به شما می گویند که یک مرور ادبیات بنویسید، همیشه باید به وظیفه اصلی قبل از آن یا مطالب درسی که در گذشته ارائه شده است فکر کنید، بنابراین به این کار خاص منجر می شود. به زبان ساده، مرور ادبیات نوعی نوشته دانشگاهی را نشان می‌دهد که در آن شما باید تحلیل، ترکیب و ارزیابی ادبیات موجود مرتبط با موضوع خود، یک درخواست یا موضوع خاصی را ارائه دهید. شما باید یک تخمین دقیق از اطلاعات موجود برای شناسایی کامل معنای مرور ادبیات خود ارائه دهید. فراموش نکنید که محتوای خود را با  ردیاب سرقت ادبی بررسی کنید .

اهداف پژوهشی زیر بدون توجه به سطح علمی، ساختار یا نوع موضوعی که باید به آن نزدیک شوید باید برآورده شوند:

 1. شما باید یک نظرسنجی از ادبیات مربوط به حوزه تحصیلی انتخابی خود ارائه دهید. هدف در اینجا این است که آن را به یک کاوش عمیق در مورد موضوع خود تبدیل کنید تا نشان دهید که می دانید چگونه بخش های خاصی از اطلاعات می توانند در تحقیقات بیشتر قرار بگیرند. در مورد اهمیت آنچه کشف شده است صحبت کنید و نظر خود را بر اساس حقایق، نقل قول ها یا هر نوع شواهد دیگری ارائه دهید.
 1. تمام اطلاعات موجود باید در یک خلاصه ویژه ترکیب شوند که در آن شما به دنبال شباهت ها هستید یا اطلاعاتی را ارائه می دهید که به یکپارچه سازی بیانیه پایان نامه یا اطلاعات مرتبط با موضوع اولیه یا رشته تحصیلی شما کمک می کند. به یاد داشته باشید که تعریف روشنی از هدف خود برای دستیابی به آن ارائه دهید و توضیح دهید که چگونه یک نشریه خاص به شما در انجام آن کمک می کند یا در دستیابی به نتایج دلخواه ناکام است.
 1. بخش مهم هر مرور ادبیات موفق، تحلیل انتقادی اطلاعاتی است که کشف می کنید. اینجا دقیقاً جایی است که باید در مورد شکاف ها یا ناسازگاری های مختلفی صحبت کنید که بر اساس دانسته های خود کشف می کنید. پیشنهاد می شود نظریات ارائه شده را مورد بحث و بررسی قرار داده و تفکر انتقادی را در برخی از دیدگاه ها اعمال کنید. شما باید ایده ها را فرموله کنید، پردازش کنید، و بخش هایی را جستجو کنید که نیاز به تحقیق و کاوش بیشتر دارند. اساساً هدف نوشتن یک مرور ادبیات است.
 1. همانطور که در طول تحصیل یاد می گیرید که چگونه یک مرور ادبیات بنویسید، یکی از مهمترین چیزها این است که همه چیز را طبق یک ایده خاص مرتب کنید.

مدت زمان مرور ادبیات چقدر است؟

همیشه بستگی به هدف، سطح علمی و مخاطبانی دارد که قصد دارید به آن برسید. هنگامی که با یک پایان نامه یا پایان نامه کار می کنید، اکثر بررسی های ادبیات حداقل بیست صفحه خواهد بود. با این حال، زمانی که باید برای مقاله ترم خود یک مقاله بنویسید، می تواند تا پنج صفحه یا حتی کمتر باشد.

چرا یک نقد ادبی بنویسیم؟

هدف اصلی مرور ادبیات، شناخت دستاوردها و اطلاعات ارائه شده توسط تحقیق جاری مرتبط با موضوعی خاص قبل از شروع با تحلیل جدید تحقیق است. این بدان معنی است که شما باید هر چیزی را که می توانید در مورد یک تحقیق موجود پیدا کنید تا مزایا و معایب موضوع خود را ببینید. این کمک می کند تا درک کنید که چگونه در آینده به مسائل نزدیک شوید و در حین بررسی و نوشتن پایان نامه یا مقاله پایان نامه با چه کاستی هایی مواجه شوید.

قوانین قالب مرور ادبیات (APA، MLA، و شیکاگو)

قوانین بررسی ادبیات فرمت APA:

یک بار دیگر، مهمترین بخش این است که مرور خود را بر اساس موضوع یا ایده اصلی انتخاب شده سازماندهی کنید. شما باید در مورد اینکه چگونه و چرا برخی از نشریات تأثیر مهمی بر موضوع شما دارند بحث کنید. شما باید تئوری های خاص و چیزهایی را که متوجه می شوید مقایسه، ربط و مقایسه کنید. همچنین مهم است که روندهای مختلف را در طول زمان با یک انتقال منطقی منعکس کنید. با توجه به فرمت بررسی متون در کتابچه راهنمای APA، باید یافته های خود را همانطور که در زیر انجام شده است بازنویسی کنید:

همانطور که آخرین تحقیقات بر اساس گونه های دیگر نشان داده است (جونز، 2009؛ استنلی و پولسفورد، 2018).

نگارش مرور ادبیات شما در قالب APA باید همیشه در یک مقاله جداگانه باشد که در پایان نامه، تحقیقی که انجام می دهید یا پایان نامه نگاری به این ترتیب گنجانده نشده باشد. قوانین بیان می کنند که شما باید یک معرفی مختصر از اهداف خود و یک نتیجه گیری پس از نوشته های ادبیات ارائه دهید.

در مورد ادبیات، ممکن است مجلات و مجلات دانشگاهی، کتاب‌ها و کتاب‌های الکترونیکی مرتبط با موضوع خود، گزارش‌های تحقیقاتی مختلف، کنفرانس‌ها، پایان‌نامه‌های دکتری که قبلاً منتشر شده‌اند، و سایر منابعی که ارزش آکادمیک را نشان می‌دهند، مورد بررسی قرار دهید.

در اینجا نحوه نوشتن یک مرور ادبیات به سبک APA آمده است:

 • تمام حاشیه های صفحه روی 1 اینچ و با فاصله دو برابر تنظیم شده است.
 • فونت Times New Roman، pt. 12.
 • شماره صفحه و سر در حال اجرا باید در گوشه سمت راست بالا درج شود.
 • مقدمه، مدخل‌های بدنه و بخش‌های مراجع ضروری هستند.
 • همیشه نام نویسنده و به دنبال آن کاما و سال انتشار را در پرانتز ذکر کنید.
 • بخش References از یک صفحه جدید شروع می شود و دارای یک عنوان برجسته و در مرکز به نام “References” است.
 • مدخل ها باید بر اساس حروف الفبا سازماندهی شوند.

قوانین قالب بندی مرور ادبیات سبک MLA:

چیزها در اینجا بیشتر شبیه به آنچه قبلاً در قالب APA دیده‌ایم است، به این معنی که باید یک مقدمه، متن اصلی با تعداد مدخل‌هایی که بر اساس حروف الفبا سازمان‌دهی شده‌اند، یک نتیجه‌گیری کوتاه یا خلاصه تحلیلی از یافته‌های خود، و فهرست منابع، که همه چیز را کامل می کند.

 • کاغذ شما باید از هر طرف حاشیه 1 اینچی داشته باشد.
 • کاغذ باید بین ورودی‌ها دو فاصله باشد، مگر اینکه طور دیگری مشخص شده باشد.
 • شماره صفحه باید در گوشه سمت راست بالا درج شود.
 • فرمت MLA مستلزم گنجاندن اطلاعات مربوط به نویسنده، تاریخ انتشار اثر، عنوان شما، متعلق به مجله یا مدخل کتاب، داده‌های انتشارات، و پیوند یا ISBN است که به شناسایی اطلاعات کمک می‌کند.
 • استنادهای ورودی که انتخاب می کنید باید طبق قوانین اولیه MLA باشد.

مثلا:

… همانطور که در آخرین یافته های نظرسنجی (Mills 2019) کشف شده است.

 

طبق گفته‌های Lakers Industrials، اکثر یافته‌ها برای درک مسائل دسترسی مهم بوده‌اند (اسمیت 21).

قوانین بررسی ادبیات فرمت شیکاگو:

هنگامی که با علوم اجتماعی سر و کار دارید، باید از قالب شیکاگو “تاریخ نویسنده” برای نوشتن نقد ادبیات استفاده کنید. در مورد نحوه قالب‌بندی مدخل‌های مرور ادبیات، قوانین اساسی با استفاده از بازنویسی دنبال می‌شوند، مگر اینکه نقل قول مستقیم کاملاً ضروری باشد. مقدمه مرور ادبیات باید با اطلاعات پایه، قسمت بدن، نتیجه‌گیری و فهرست منابع شما به ترتیب حروف الفبا باشد. رایج ترین مثال ورودی به این صورت است:

گودریج، رابین. 2005. سنتز امواج صوتی: برخورد با دانش‌آموزان اوتیستیک در یک محیط آموزشی ویژه . لندن: کتاب های پنگوئن.

ساختار یک بررسی ادبیات

بخش‌های اصلی مرور ادبیات شامل ساختار زیر می‌شود که باید با توجه به اکثر وظایف نوشتاری آکادمیک دنبال شود. حتی زمانی که یاد می‌گیرید چگونه یک مرور مقاله بنویسید ، همان بخش‌ها اعمال می‌شوند، که تشخیص تفاوت‌های عمده‌ای را که هنگام برخورد با روش‌شناسی مرور ادبیات (به عنوان مثال) با آن مواجه می‌شوید، مهم می‌سازد.

– مقدمه.

بخش مقدمه شما باید اطلاعات زمینه ای در مورد موضوع انتخابی و اهداف تحقیق شما ارائه دهد. این به عنوان تعریف یک موضوع عمل می کند که می تواند توصیفی یا استدلالی باشد. با این حال، در موارد خاص، ممکن است پیشنهادی ارائه دهید که در آن سؤالات خاصی بپرسید یا فرضی را مطرح کنید. اینجاست که باید با گفتن آنچه که مرور ادبیات شما قصد دستیابی به آن را ندارد، موارد استثنا را ذکر کنید. همچنین لازم است یافته های خود را بیان کنید و در مورد اینکه چه مقدار اطلاعات پیدا شده است (در صورت وجود) بحث کنید.

– بدنه اصلی.

اینجاست که می‌توانید چیزها را بر اساس زمان‌شناسی، جنبه‌های موضوعی، روش‌شناسی یا بر اساس برخی نظریه‌ها سازمان‌دهی کنید. هر مدخلی که وارد می‌کنید باید از دریچه تفکر انتقادی خلاصه شود، زیرا به معایب و مزایای هر نشریه پژوهشی می‌پردازید. در مورد ارتباط، عمق، دقت، و مواردی که ممکن است گم شده باشد صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که هنگام نوشتن از اتصالات منطقی استفاده می کنید و از یک ساختار واضح پیروی می کنید.

اجازه دهید روش‌های ساختاری را که برای مرور ادبیات رایج‌ترین هستند مرور کنیم:

 • ساختار مرور ادبیات گاهشماری.

هنگامی که ساختار بررسی ادبیات را بر اساس زمان بندی انتخاب می کنید، اگر می خواهید با یک جدول زمانی خاص کار کنید، باید ورودی های خود را بر اساس زمانی که منتشر شده اند تجزیه کنید. زمانی که در مورد دستاوردهای حوزه کاری خود صحبت می کنید بسیار مهم است. این باید ارزیابی کند که چگونه چیزها در طی یک دوره زمانی که شما درباره چیزها تحقیق می کنید تغییر کرده اند. با این حال، همیشه باید به موضوع شما بستگی داشته باشد. برخی از مطالبی که دارید ممکن است به اکتشافات و مفاهیم قدیمی و جدید بپردازند.

 • مرتب سازی موضوعی

به عنوان جایگزینی برای نوشتن جدول زمانی، ممکن است به این فکر کنید که چگونه موضوع شما می تواند بر اساس عمق بحث در مورد یک موضوع خاص ارائه شود. اگر در مورد خشونت پلیس یا مسائل نژادپرستی تحقیق می کنید، می توانید در مورد منابع مختلفی صحبت کنید که این یا آن مشکل را به میزان کم و بیش ذکر می کنند.

 • ساختار روش شناسی یک مرور ادبیات.

این ممکن است یکی از چالش برانگیزترین رویکردها برای نوشتن مرور ادبیات باشد، که بیشتر هنگام نوشتن پایان نامه یا پایان نامه استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست، در مورد ارائه روش های خاص بر اساس یک مسئله یا روش های مقایسه صحبت می کند. همچنین می‌توانید از روش‌شناسی علت و معلولی استفاده کنید تا در مورد چگونگی تأثیر انتشارات خاص بر موضوع یا کتاب‌هایی که بعداً منتشر شده‌اند، بحث کنید.

 • رویکرد تحلیل نظری.

این نوع مرور ادبیات با یک نظریه سروکار دارد و سعی می‌کند کتاب‌ها، مجلات، کنفرانس‌ها یا هر ماده دیگری را متناسب با آنچه شما به عنوان نظریه انتخاب می‌کنید تنظیم کند. در چنین حالتی، ممکن است لازم باشد که یک بیانیه پایان نامه را در قسمت مقدمه خود ارائه دهید.

– نتیجه.

اساساً، خلاصه‌ای از یافته‌های کلیدی شماست که در آن چیزها را خلاصه می‌کنید و مشترکات یا عوامل مهمی را ارائه می‌کنید که باید در آن گنجانده شوند. اینجا جایی است که شما هدف بررسی ادبیات خود را توجیه می کنید و در مورد آنچه ممکن است به دست آورید صحبت می کنید.

– منابع.

اینجاست که باید برای هر منبع و کتابی که استفاده شده است، منابع و منابع کامل و دقیق ارائه کنید. قوانین قالب بندی موجود برای سبک نوشتاری خود را دنبال کنید.

طرح کلی بررسی ادبیات

قبل از اینکه با طرح کلی مرور ادبیات شروع کنید، مطمئن شوید که با بررسی مثال‌های احتمالی که در بالا فهرست کرده‌ایم، نوع روشی را که قصد استفاده از آن را دارید، انتخاب کرده‌اید. پس از آماده شدن این قسمت، با طرح زیر ادامه دهید:
I. مقدمه.

الف) با توضیح اینکه چگونه به درس، مطالعه شما مرتبط است، چرا تحقیق اهمیت دارد و از چه نوع داده هایی که قصد استفاده از آن را دارید، در مورد آنچه می خواهید با موضوع خود به دست آورید صحبت کنید.

ب) باید مشخص کنید که از چه نوع مرتب سازی یا روشی استفاده می شود. این به خوانندگان شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد آنچه که می بینند ارائه دهند.

ج) بیان پایان نامه یا فرضیه ممکن است برای موارد خاصی (مقاله پایان نامه، پایان نامه نویسی) مورد نیاز باشد.

II. موضوع بررسی ادبیات اولیه.

الف) بحث در مورد موضوع یا موضوع خود بر اساس کتاب.

ب) موضوعات فرعی که در آنها موارد مرتبط با آنچه را که تحقیق می کنید محدود می کنید.

 1. مطالعه 1 (سوال تحقیق)
 2. مطالعه 2 (شرکت کنندگان)
 3. مطالعه 3 (یافته های شما)

III. موضوع بررسی ادبیات ثانویه.

الف) رویکرد کمی متفاوت به کتاب ها و منابعی که نوع دیگری از داده های نمونه را ارائه می دهند. شما باید موارد را مرور کنید.

ب) موضوعات فرعی که موضوعات را محدود می کند و اشتراکات یا تفاوت ها را جستجو می کند.

 1. مطالعه 1 (روش ها و چیزهایی که به دنبال آن هستید را توضیح می دهد).
 2. مطالعه 2 (در مورد مزایا و معایب نحوه ارائه همه چیز صحبت می کند).
 3. مطالعه 3 (آنچه را که می توانید پیدا کنید مقایسه می کند).

IV. نتیجه.

الف) جمع بندی مطالب.

ب) در مورد معایب و مزایای یافته های خود صحبت کنید.

ج) توصیه های تحقیقاتی بیشتر.

V. مراجع.

الف) فهرست منابع شما با تمام منابع.

ب) اطلاعات پیوست اضافی در صورت لزوم.

به عنوان راهی برای توضیح اینکه مرور ادبیات چیست ، اجازه دهید این طرح کلی را به شرایط زندگی واقعی بیاوریم:

I. مقدمه مسئله.

مطالعه کودکان اوتیستیک.

در اینجاست که باید با معرفی مختصری از مسئله با توضیح روش های تحقیق و رویکرد خود برای نوشتن مرور ادبیات شروع کنید:

در مواجهه با چالش های آموزش دوران کودکی، فرد با روش ها و مطالعات متعددی مواجه می شود که هم نوآورانه و هم کلاسیک هستند. این امر چالش‌های خاصی را ایجاد می‌کند، زیرا دو گروه از متخصصان و مربیان مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد که در آن یک گروه اوتیسم را مشکل رشد ذهنی نادرست می‌دانند، در حالی که گروهی دیگر مسائل را به عنوان یک موضوع ارتباط اجتماعی می‌بینند. هدف از این بررسی ادبیات بررسی هر دو روش و تعیین جوانب مثبت و منفی این رویکردهای علمی است. با استفاده از گروه‌های نمونه علمی موجود در مورد کودکان اوتیستیک، از روش نظری برای نوشتن راهنمایی استفاده شده است.

II. چالش های آموزش در دوران کودکی در میان کودکان اوتیسم.

الف) تحلیل اولیه آموزش دوران کودکی.

ب) تفاوت در نتایج تحقیق.

 1. چالش های یادگیری پیش رو.

الف) مهارت های اجتماعی

ب) مسائل روانی.

ج) جنبه فرزندپروری.

 1. گروه نمونه علمی
 2. مروری بر یافته های تحقیق کنونی.

III. روابط جمعیتی و خانوادگی در بین کودکان اوتیسم.

 1. سایر جنبه های خانوادگی

نکته: این قسمت باید شامل عواملی باشد که برای کتاب ها و مجلاتی که تحقیق کرده اید چندان رایج نیستند. اگر چیزی به هیچ یک از دسته بندی های شما تعلق ندارد، باید در این قسمت آن را ذکر کنید.

IV. مطالعه جنبه های جامعه.

V. الگوهای رفتاری فردی.

 1. خود کنترلی.
 2. انگیزه.
 3. استفاده از دارو.
 4. رفتارهای مدرسه
 5. رایج ترین عامل چالش

VI. مبانی نظری این مطالعه .

VII. نظرات / پیشنهادات پایانی.

هشتم. فهرست منابع

همانطور که این نمونه طرح کلی مرور ادبیات را بررسی می کنید، توجه کنید که مرور ادبیات ما چگونه بر اساس یک طرح کلی ساختار یافته است. این کمک می کند که ببینید وقتی با یک موضوع پزشکی سروکار دارید چه نوع مسائلی ممکن است ذکر شود. این طرح کلی به طور هدفمند به شرح مفصلی تبدیل شده است تا به شما نشان دهد که چگونه افکار خود را ساختار دهید و توضیح دهید که چگونه در صورت داشتن یک مشکل قطعی، یک مرور ادبیات بنویسید.

نوشتن نقد و بررسی ادبیات

به طور خلاصه، بیایید مراحلی را که باید هنگام نوشتن یک مرور ادبیات انجام داد، مرور کنیم:

 • موضوع خود را از قبل مطالعه کنید.

این یکی از مهم ترین کارهایی است که باید در شروع مرور ادبیات انجام دهید. همانطور که معمولاً به عنوان بخشی از تحقیقات بیشتر انجام می شود، ترفند این است که موضوع خود را از قبل مطالعه کنید و تمام تلاش خود را برای محدود کردن موارد انجام دهید. این به شما کمک می کند تا روی کتاب ها، مجلات و سایر منابعی که به اهداف خاص شما مربوط می شوند تمرکز کنید. شما باید نگرانی ها و تردیدهای خود را با یک مشاور دانشگاهی در میان بگذارید تا از تلاش برای پوشش دادن دامنه وسیع تری از ادبیات پژوهشی نسبت به موضوع انتخابی خود جلوگیری کنید.

 • هر منبعی مناسب نیست!

به یاد داشته باشید که نوشتن یک مرور ادبیات مستلزم استفاده از منابع دانشگاهی مورد بررسی یا معتبر است. استفاده از کتاب هایی که به صورت آنلاین یا چاپی تهیه می کنید بی خطر است. شما باید از مجلات دانشگاهی منتشر شده در Google Scholar، Jstor، Pubmed یا هر پایگاه داده دیگری که به موضوع شما مرتبط است استفاده کنید. این بدان معنی است که استفاده از چیزی که در یک وبلاگ منتشر شده است برای بررسی ادبیات قابل اعتماد مناسب نیست مگر اینکه بخواهید به طور عمدی این نوع اطلاعات را بررسی کنید. همانطور که منابع خود را انتخاب می کنید، به این فکر کنید که از چه نوع روش هایی برای ارائه مدرکی در حین تحقیق در مورد مشکل خود استفاده خواهید کرد.

 • اهداف تحقیق خود را تعیین کنید

بررسی ادبیات شما چیزی بیش از مجموعه ای از کتاب ها و منابعی است که در آن اطلاعاتی در مورد آنچه می توانید در هر مورد خاص کشف کنید ارائه می دهید. همانطور که از رئوس مطالب و نمونه های ارائه شده می بینید، بررسی ادبیات شما باید شامل اهداف تحقیقاتی واضح باشد.

نمونه مرور ادبیات:

خشونت نوجوانان وضعیتی است که بیش از 47 درصد از جوانان مدرن را تحت تأثیر قرار می دهد. به عنوان یک نوع اختلال که بر تمرکز، خلق و خو و مطالعات فرد تأثیر می گذارد، بررسی دلایل و اصول اساسی که رفتار خشونت آمیز را از نظر اخلاقی قابل قبول می کند، ضروری است. یافته‌های مختلف این امکان را فراهم کرده‌اند که چیزها را به بازی‌های ویدیویی، تماشای فیلم‌های خشونت‌آمیز و برخورد با موارد فشار همسالان به‌عنوان دلایل اولیه‌ای که منجر به پیامدهای منفی می‌شود، پیوند دهیم (کینگ، 2002). در این مقاله، این عوامل با عمق بیشتری مورد بحث قرار خواهند گرفت تا چگونگی برخورد متخصصان بهداشت روان، مربیان، مددکاران اجتماعی و والدین با این مشکل بررسی شود.

در تحقیقی که توسط ترنر (2005) ارائه شده است، دو جنبه مهم ذکر شده است که به تعیین اهداف این بررسی ادبیات و مسئله مورد نظر کمک کرده است. این سؤالات نقش راهنمای انتخاب روش بررسی ادبیات نظری را ایفا کردند.

 • یافته های خود را ساختار دهید.

این یکی از مهم ترین مراحلی است که باید به محض تعیین اهداف تحقیق و تشکیل سایر بخش ها انجام دهید. شما باید هر ورودی را بر اساس روش خود ساختار دهید و آن را در هر قسمت از بدن بر اساس شباهت ها یا سایر عواملی که به نظر شما مهم است توضیح دهید. به یاد داشته باشید که بررسی ادبیات شما باید اطلاعات اولیه ای در مورد نویسنده ارائه دهد، اگر آن را برای درک عمیق تر یا افزودن اعتبار بیشتر به منبع خود ضروری می دانید.

 • صفحه مراجع خود را دو بار بررسی کنید.

این بخش را نادیده نگیرید و وقت خود را صرف بررسی دوبار کنید. اینجاست که باید فهرست دقیقی از مراجع ارائه کنید. اگر از نقل قول های درون متنی خود استفاده کرده اید، شروع کنید. به طور کلی توصیه می شود در هر ورودی حداقل از دو مورد از آنها استفاده کنید. شما باید اطلاعات عمیقی را در مورد یافته های خود ارائه دهید و شواهدی را ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که هر نقل قولی که دارید (از جمله قسمت های نقل قول) ذکر شده و به درستی در فهرست منابع شما قالب بندی شده است. قوانین سبک خود را برای تمام فضاها و مسائل ساختاری دو بار بررسی کنید تا مطمئن شوید که چیزی از دست نرفته است!

نکات مهمی که هنگام نوشتن نقد ادبیات خود باید به خاطر بسپارید

همانطور که به پایان راهنمای بررسی ادبیات خود رسیدیم، جنبه های مهمی وجود دارد که قبل از شروع به نوشتن باید به خاطر بسپارید. اجازه دهید آنها را به عنوان ده قانون مهم خلاصه کنیم که نقش مهمی در نوشتن یک مرور ادبیات ایفا می کنند:

 1. با تعریف موضوع و مخاطب خود شروع کنید.
 2. ابتدا وقت خود را صرف کاوش و تحقیق در مورد ادبیات موجود کنید.
 3. هنگام تحقیق درباره چیزها یادداشت برداری را فراموش نکنید.
 4. مرور ادبیات مشابهی را که با موضوع شما سروکار دارد، بررسی کنید.
 5. همه چیز را متمرکز نگه دارید اما مفاهیم مرتبطی را که به نظر شما مهم هستند توضیح دهید.
 6. نوشته خود را در قالب انتقادی نگه دارید و جنبه های ساختاری را فراموش نکنید.
 7. در صورت لزوم اطلاعات پس زمینه ای را در مورد هر ورودی ارائه دهید.
 8. سایر بررسی های آنلاین را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 9. تحقیقات خود را بگنجانید، اما بی‌طرف بمانید.
 10. هم مطالعات قدیمی و هم جدید را انتخاب کنید تا چیزها را به روشی متعادل ارائه کنید.

مهمتر از همه، خطرات سرقت ادبی را فراموش نکنید و همیشه استنادها و اطلاعات لازم را برای کمک به خوانندگان خود در یافتن هر منبع ارائه دهید. با پیروی از این قوانین ساده، می توانید به موفقیت دست پیدا کنید و یک مقاله بررسی ادبیات عالی بنویسید که از بقیه متمایز خواهد شد!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 9 =