دانش آموزان مدرن برای رسیدن به اهداف دانشجویی و زندگی خود باید بر موانع زیادی غلبه کنند. آنها در معرض استرس زیادی هستند که در صورت عدم درمان می تواند سلامت و موفقیت آنها را در دانشگاه به خطر بیندازد. خوشبختانه، دانش آموزان مجبور نیستند قربانی همه آن عوامل استرس زا شوند که آنها را از موفقیت در دانشگاه باز می دارد.

اگر یاد بگیرید که چگونه مدیتیشن و تمرکز حواس را در کالج بگنجانید تا سبک زندگی سالم‌تر و متعادل‌تری داشته باشید، همه چیز آسان‌تر می‌شود. وقتی احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و خیالتان راحت باشد، بهبود نمراتتان آسان تر خواهد بود. همچنین انرژی بیشتری برای کار بر روی مهارت های یادگیری، تمرکز، روشن فکری و حافظه خود خواهید داشت.

این راهنما شما را با مدیتیشن برای دانشجویان آشنا می‌کند، اینکه چگونه توسعه یک سبک زندگی ذن می‌تواند برای حرفه تحصیلی شما مفید باشد، و چگونه ذهن‌آگاهی را در زندگی روزمره خود بگنجانید. همچنین، اگر در طول امتحانات خود استرس دارید، ممکن است ترجیح دهید به صورت آنلاین از یک سرویس مورد اعتماد سفارش دهید.

اهمیت ذهن آگاهی و مدیتیشن برای دانشجویان

برای درک اینکه هوشیاری و مراقبه چقدر حیاتی هستند، ابتدا باید هر دو اصطلاح را تعریف کنیم.

 • ذهن آگاهی به شکل خاصی از مدیتیشن اشاره دارد که در آن با آگاهی شدید از همه چیزهایی که در اطراف و درون بدن می گذرد، بر احساسات و حواس خود تمرکز می کنید. معمولاً شامل تصاویر هدایت‌شده و روش‌های مختلف تنفس و آرامش است تا با تسکین استرس‌های روزمره، ذهن و بدن شما را آرام کند.

تمرکز حواس در دانشگاه می تواند به کاهش تأثیر همه آن حواس پرتی کمک کند و به دانش آموزان کمک کند تا با این همه استرس کنار بیایند و به آنها اجازه می دهد یاد بگیرند که چگونه روی چیزهایی که بیشترین اهمیت را دارند تمرکز کنند. علاوه بر افزایش آگاهی، به آنها کمک می کند تا بر احساسات و عواطف خود تسلط پیدا کنند و با حجم کاری خود به نحو موثرتری برخورد کنند.

 • مدیتیشن یکی از موثرترین روش ها برای تمرین ذهن آگاهی در حین انجام هر فعالیت روزانه است. همه چیز در مورد آرام کردن ذهن شما، آرام کردن و رسیدن به یک حالت آرامش است.

می توانید با تمرین تنفس عمیق، خواندن یک مانترا یا تمرکز بر نقطه خاصی از فضا یا ذهن خود مراقبه کنید. هم ذهن آگاهی و هم مراقبه بخشی از سبک زندگی ذن هستند، تمرینی منحصر به فرد ذهن و بدن از بودیسم چینی.

10 مزیت برتر تمرین سبک زندگی ذهن در دانشگاه

یافتن ذن به تمرکز بر بیان شخصی، خودآگاهی و مدیتیشن بستگی دارد.

بسیاری از تمرین‌های ذن وجود دارد که می‌توانید برای بهبود موفقیت خود در کالج تلاش کنید، از جمله رژیم غذایی سالم، حرکت آگاهانه در طول فعالیت‌های بدنی و انواع مختلف مدیتیشن.

در اینجا 10 مزیت برتر سبک زندگی ذن وجود دارد که دانش آموزان می توانند روی آنها حساب کنند.

 1. تسکین اضطراب و کاهش استرس
  حضور در دانشگاه به معنای قرار گرفتن در معرض استرس دائمی ناشی از بسیاری از خواسته‌های روزانه است و مدیتیشن می‌تواند هم استرس و هم اضطراب را تسکین دهد.
 2. تمرکز بهبود یافته
  دو تمرین حیاتی ذن، ذهن آگاهی و مدیتیشن، می تواند به دانش آموزان کمک کند ذهن خود را پاک کنند و به طور کامل روی تکالیف خود تمرکز کنند. مدیتیشن یک راه عالی برای یادگیری این است که چگونه خود را از حواس‌پرتی‌های روزمره جدا کنید و تمرکز خود را روی کار انجام دهید.
 3. حافظه بهتر
  تمرین ذن یک راه عالی برای آرام کردن ذهن است تا بتوانید اطلاعات بیشتری را حفظ کنید و حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را بهبود بخشید.
 4. سلامت جسمی و روانی بهتر
  از آنجایی که ذن شامل تمرکز حواس، فعالیت بدنی و یک رژیم غذایی سالم است، می توانید انتظار داشته باشید که هم در سلامت جسمی و هم در سلامت روانی خود پیشرفت هایی را مشاهده کنید. علاوه بر این، تمرینات ذهنی بدن و مراقبه نیز می تواند به مقابله با فشار و نگرش منفی کمک کند.
 5. افزایش کارایی
  حفظ تعادل جسمی و روانی به فرد این امکان را می دهد که کارهای روزانه بیشتری انجام دهد. مدیتیشن، به ویژه به عنوان بخشی از یک روال صبحگاهی، به افراد انرژی و انگیزه بیشتری برای پشت سر گذاشتن یک روز پر استرس می دهد.
 6. افزایش اعتماد به نفس
  هنگامی که از سلامت روانی خوبی برخوردار هستید، احساس خوبی نسبت به خودتان دارید. این افزایش اعتماد به نفس و قدردانی از خود، انجام کارهای روزمره را بسیار آسان تر می کند.
 7. خواب بهتر
  اینکه بتوانید خود را آرام کنید و احساسات خود را در زمانی که واقعا مهم است هدایت کنید، بدن و ذهن شما را در حالت آرامش بیشتری قرار می دهد. هنگامی که با فعالیت بدنی در طول روز ترکیب شود، به شما کمک می کند سریعتر به خواب بروید و کیفیت خواب خود را بهبود بخشد.
 8. موفقیت تحصیلی
  هنگامی که می دانید چگونه خود را رها کنید، تمرکز بر روی مطالعات، کلاس ها، درس ها و غیره بسیار آسان تر می شود.
 9. ایجاد عادات غذایی بهتر
  مدیتیشن ذن راهی فوق العاده برای یادگیری درون نگری و مراقبت از خود است. با تمرکز بر سلامت روحی و جسمی شما، نیاز به ایجاد عادات غذایی سالم‌تر است که منجر به بهبود سلامت و انرژی بیشتر می‌شود.
 10. عدم نیاز به مصرف مواد
  بسیاری از دانش آموزان برای مقابله با فشارهای روزمره به مصرف مواد اعتیاد آور متوسل می شوند، اما این می تواند به سرعت به اعتیاد منجر شود. سبک زندگی ذن می‌تواند به شما کمک کند تا از همه این‌ها اجتناب کنید و یاد بگیرید که چگونه برای انجام کارهای بیشتر به خودتان تکیه کنید.

نکاتی برای استفاده از ذهن آگاهی در دانشگاه

مدیتیشن و تمرکز حواس می تواند به طور قابل توجهی به شما کمک کند تا سلامت خود را بهبود ببخشید، سبک زندگی و عادات غذایی سالم تری ایجاد کنید و عملکرد کلی تحصیلی خود را بهبود بخشید. با این حال، ترفند برای دستیابی به همه این اهداف، یادگیری نحوه استفاده از ذهن آگاهی است.

در اینجا چند پیشنهاد عالی وجود دارد که باید به شما کمک کند بهترین راه را برای ایجاد تعادل بین سلامتی و وظایف تحصیلی خود بیابید.

تمرین مدیتیشن را شروع کنید

مدیتیشن یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای معرفی ذهن آگاهی به روال روزانه دانشگاه شما است. در اینجا چندین راه برای انجام این کار وجود دارد:

 • مراقبه تمرکز – تمام عوامل استرس زا و حواس پرتی را از بین ببرید و یاد بگیرید که چگونه تمرکز کنید.
 • مدیتیشن انعکاسی – روی یکی از جنبه های زندگی دانشگاهی خود تمرکز کنید و روی آن فکر کنید تا خودتان را آموزش دهید تا از حواس پرتی اطرافتان خلاص شوید.
 • مدیتیشن خلاق – مدیتیشن می تواند با تقویت خودآگاهی و اعتماد به نفس برای ایجاد شخصیت جدید و بهتر به شما کمک کند خلاقیت خود را افزایش دهید.
 • برنامه ذهن آگاهی – یاد بگیرید که چگونه از واکنش فوری به چیزها، اعمال و افکار اطراف خود اجتناب کنید و بیشتر مراقب اطراف خود و خودتان باشید.
 • ماورایی – به شما کمک می کند تا به وضوح ذهنی، اضطراب و تسکین استرس برسید.
 • ذن – بین بدن و ذهن خود تعادل برقرار کنید.
 • چاکرا – یاد بگیرید که چگونه با درمان جسم و ذهن خود با ناراحتی و ناراحتی جسمی و روحی مقابله کنید.
 • متا – گاهی اوقات، گفتن کلمات خاص با صدای بلند می تواند به فرد کمک کند تا یاد بگیرد که چگونه بیشتر از خود قدردانی کند، و مدیتیشن متا می تواند به شما یاد دهد که چگونه در آن بهتر شوید و از خود و دیگران بیشتر قدردانی کنید.

همچنین می‌توانید از این برنامه‌های مدیتیشن برای توسعه تمرین‌های مراقبه استفاده کنید:

 • بودایی کردن
 • آرام
 • فضای سر
 • اوموانا

حرکات هوشیارانه و یوگا را تمرین کنید

سبک زندگی ذن ممکن است شامل سایر فعالیت‌های آرامش‌بخش مانند رقص، نواختن موسیقی، هنرهای رزمی و یوگا باشد. هر فعالیتی که شامل نوعی حرکت فیزیکی و نظم ذهنی باشد برای سلامتی شما عالی است و یوگا هر دو را در بر می گیرد.

یوگا همچنین به بهبود خودآگاهی، اعتماد به نفس، کاهش استرس و بهبود وضعیت بدن کمک می کند.

همچنین برنامه های فوق العاده یوگا وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • یوگا روزانه
 • یوگا بیدار شو
 • معبد تای چی
 • یومه
 • با من یوگا انجام دهید

عادات غذایی سالم را ایجاد کنید

یک رژیم غذایی مناسب سطوح انرژی بالاتر، ایمنی قوی تر، افزایش قدرت و ذهن تیزتر و همچنین کاهش خطر ابتلا به بیماری های جدی سلامتی و پوست را تضمین می کند.

می توانید ترفندها و نکات آشپزی عالی را از متخصصان مختلف مواد غذایی و متخصصان رژیم غذایی در اینترنت کشف کنید. شما همچنین می توانید با یادگیری نحوه طبخ غذاهای خوشمزه، تغذیه سالم را سرگرم کننده کنید.

ایجاد عادات غذایی سالم به معنی در نظر گرفتن انواع مختلف رژیم غذایی است:

 • گیاهخوار و گیاهخوار – گیاهخواران همه چیز می خورند به جز ماهی، مرغ و گوشت. از سوی دیگر، وگان ها هیچ غذایی که شامل محصولات حیوانی از جمله عسل و لبنیات باشد، نمی خورند.
 • رژیم غذایی مدیترانه ای – غذاهای معمولی ایتالیایی، سرشار از ماهی، سبزیجات سبز برگ، روغن زیتون، آجیل، میوه و مقداری پاستا یا نان سبوس دار.
 • رژیم غذایی با پروتئین بالا – بسیاری از غذاهای مشابهی که در هر دو رژیم غذایی بالا (میوه، سبزیجات، آجیل، دانه ها، روغن زیتون) پیدا خواهید کرد، اما با تاکید بر میزان بالاتر پروتئین از برش های بدون چربی گوشت، تخم مرغ، لبنیات و سبزیجاتی مانند عدس.

استفاده از برنامه‌های غذایی تمیز زیر نیز می‌تواند به شما در ایجاد یک رژیم غذایی سالم‌تر و متنوع‌تر کمک کند:

 • فروشگاه خوب
 • غذا دادن
 • MyFitnessPal
 • آیا گیاهخوار است؟
 • ارزش غذایی

منابع ذهن آگاهی

در اینجا فهرستی از بهترین منابعی است که باید هنگام یادگیری در مورد آگاهی در نظر بگیرید:

 1. آرام: مدیتیشن – یاد بگیرید که چگونه استرس را مدیریت کنید، عزت نفس خود را تقویت کنید، آرامش را تقویت کنید، و موارد دیگر، و همچنین چگونه وارد مدیتیشن شوید.
 2. برنامه Mindfulness – بینش هایی را در مورد بهترین شیوه ها برای معرفی ذهن آگاهی به زندگی روزانه خود در دانشگاه دریافت کنید.
 3. منابع مدیتیشن – مرکز چوپرا – وب سایتی که دسترسی به مقالات ارزشمند در مورد چگونگی ایجاد سبک زندگی آگاهانه و مراقبه را ارائه می دهد.
 4. ذهن آگاهی جیبی – طیف گسترده ای از تمرین ها و تمرین های ذهن آگاهی را کشف کنید.
 5. مدیتیشن 101: تکنیک‌ها، مزایا، و روش‌های یک مبتدی – گایم – در مورد بهترین شیوه‌های مراقبه، نکات، تمرین‌ها و غیره آموزش و بینش کامل دریافت کنید.
 6. ذهن آگاهی – روانشناسی امروز – مقالاتی را بخوانید که به بهترین شیوه های تمرکز حواس می پردازند و دریابید که چگونه ذهن آگاهی را در زندگی روزمره خود بگنجانید.
 7. 5 نکته مدیتیشن برای مبتدیان – روانشناسی امروز – اگر در مدیتیشن تازه کار هستید، این منبع به شما کمک می کند تا با بهترین تکنیک های مراقبه برای مبتدیان آشنا شوید.
 8. Mindful.org – به هزاران مقاله و ویدیوی مفید و آموزنده در مورد تمرین های برتر مراقبه و زندگی آگاهانه دسترسی پیدا کنید.
 9. مدیتیشن – WebMD – همه چیز را در مورد مدیتیشن و اینکه چگونه می تواند برای زندگی، سلامتی و غیره شما مفید باشد، بیاموزید.
 10. Plum Village – مرکز تمرین ذهن آگاهی به سنت Thich Nhat Hanh – مفیدترین توصیه ها را در مورد منابع و تمرینات ذهن آگاهی از دهان راهب بودایی Thich Nhat Hanh دریافت کنید.
 11. ذهن آگاهی رایگان – وب سایتی که دسترسی به بسیاری از راهنماهای تمرینات و تمرینات ذهن آگاهی و مدیتیشن را در اختیار شما قرار می دهد.
 12. مرکز ذهن آگاهی آکسفورد – OMC یک منبع عالی برای ورود به همه چیزهایی است که در مورد ذهن آگاهی و مراقبه از طریق راهنماهای ویدیویی، صوتی و متنی باید بدانید.
 13. منابع ذهن‌آگاهی – بلاگ آرام – برنامه‌ای که بهترین تمرین‌های مراقبه و تمرکز حواس را نشان می‌دهد که می‌توانید بخوانید یا گوش دهید.
 14. ذهن آگاهی در آموزش، نکات برجسته تحقیق – با دسترسی به آخرین مطالعات ذهن آگاهی در آموزش، همه چیز را در مورد ذهن آگاهی و اهمیت آن در آموزش بیاموزید.
 15. هنگامی که ذهن آگاهی با کلاس درس ملاقات می کند – در مورد آخرین برنامه های آموزشی برنامه های ذهن آگاهی، مزایا، مزایا، معایب و موارد دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شکی نیست که دانشجویان کالج می توانند از وارد کردن عادات سالم تر به زندگی روزمره خود سود زیادی ببرند. با این حال، مدیتیشن و ذهن آگاهی برای تسلط به زمان نیاز دارد. بهترین توصیه‌ای که می‌توانیم به شما بدهیم این است که به آرامی با ایجاد تغییرات کوچک در برنامه‌های روزانه‌تان و غوطه‌ور شدن در تمرین‌های ساده ذهن‌آگاهی و تکنیک‌های مراقبه شروع کنید تا مطالعه را آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *