روانشناسی اجتماعی

روانشناسی مطالعه ذهن و رفتار است. رفتار شما در خلاء اتفاق نمی افتد. شما در یک جامعه زندگی می کنید. محیط شما و افرادی که در آن هستند بر روان شما تأثیر می گذارد. آن وقت است که روانشناسی اجتماعی وارد می شود.

روانشناسی اجتماعی مطالعه ذهن و رفتار شما با دیگران است. روانشناسی اجتماعی به شخصیت، روابط بین فردی و رفتار گروهی شما نگاه می کند.

انسان ها همیشه موجوداتی اجتماعی بوده اند، اما علاقه خاصی به روانشناسی اجتماعی در قرن هجدهم پدیدار شد.تحقیقات و نگارش رسمی در مورد روانشناسی اجتماعی تا دهه 1930 ظاهر نشد.

تاریخچه:

باور کنید یا نه، مفهوم روانشناسی اجتماعی از اوایل دهه 1900 وجود داشت، زیرا دانشمندان می خواستند افکار، احساسات و اعمال انسان ها را اندازه گیری کنند. در همین زمان، محققان اولین آزمایشات خود را در این حوزه روانشناسی آغاز کردند و شروع به انتشار یافته های خود کردند. با این حال، زیرمجموعه روانشناسی اجتماعی در دهه های 1940 و 1950 آغاز شد، زیرا کرت لوین و لئون فستینگر رویکرد تجربی را تقویت کردند. آنها می خواستند اطمینان حاصل کنند که تحقیقات آنها به اندازه هر زمینه علمی دیگری دقیق خواهد بود. فستینگر حتی با روانشناسان اجتماعی دیگر همکاری کرد تا کتابی در مورد روش های تحقیق منتشر کند تا به این رشته کمک کند تا بیشتر مورد احترام قرار گیرد.

روانشناسی اجتماعی

اطرافیان شما بر شخصیت و رفتار شما تأثیر می گذارند. به نحوه رفتار شما در کنار خانواده در یک شام تعطیلات در مقابل همکاران در یک رویداد کاری فکر کنید.

این تنظیمات اجتماعی جزئی هستند، اما برخی از مفاهیم روانشناسی اجتماعی می توانند بر کل سیستم اعتقادی شما تأثیر بگذارند. موارد زیر تنها چند مورد است.

روانشناسان اجتماعی به ما این امکان را می دهند که درک بهتری از چگونگی تأثیر پویایی گروه بر انتخاب ها و اعمال خود داشته باشیم و بینشی در مورد اینکه چگونه ادراکات اجتماعی ما بر تعاملات ما با سایر افراد تأثیر می گذارد، ارائه می دهد.

روانشناسان اجتماعی پویایی های بین فردی و گروهی و چالش های اجتماعی مانند تعصب، سوگیری ضمنی، قلدری، فعالیت های مجرمانه و سوء مصرف مواد را مطالعه می کنند. آنها در مورد تعاملات اجتماعی و عواملی که بر آنها تأثیر می گذارد، مانند رفتار گروهی، نگرش ها، ادراکات عمومی و رهبری تحقیق می کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *