منبع انرژی تجدیدپذیر چیست؟

منبع انرژی تجدیدپذیر به معنای انرژی پایدار است – چیزی که نمی تواند تمام شود، یا بی پایان است، مانند خورشید. وقتی اصطلاح “انرژی جایگزین” را می شنوید، معمولاً به منابع انرژی تجدید پذیر نیز اشاره دارد. این به معنای منابع انرژی است که جایگزین رایج ترین منابع غیرپایدار – مانند زغال سنگ – هستند.

 

انرژی صفر کربن یا کم کربن چیست؟

الکتریسیته تولید شده توسط هسته‌ای تجدیدپذیر نیست، اما کربن آن صفر است (1) ، به این معنی که تولید آن مانند منابع انرژی تجدیدپذیر، سطوح پایین یا تقریباً بدون CO2 منتشر می‌کند. انرژی هسته ای منبع پایداری دارد، به این معنی که به آب و هوا وابسته نیست و نقش مهمی در رسیدن بریتانیا به وضعیت صفر خواهد داشت.

تمام تعرفه‌های ما توسط برق بدون کربن (1) پشتیبانی می‌شود و اگر بخواهید به ما تغییر دهید، اکنون می‌توانید نقش خود را در دستیابی به هدف خالص صفر ایفا کنید.

محبوب ترین منابع انرژی تجدید پذیر در حال حاضر عبارتند از:

 1. انرژی خورشیدی
 2. انرژی باد
 3. انرژی آبی
 4. انرژی جزر و مد
 5. انرژی زمین گرمایی
 6. انرژی زیست توده

این نوع انرژی های تجدیدپذیر چگونه کار می کنند

1) انرژی خورشیدی

نور خورشید یکی از فراوان ترین و آزادترین منابع انرژی سیاره ما است. مقدار انرژی خورشیدی که در یک ساعت به سطح زمین می رسد بیش از کل انرژی مورد نیاز سیاره برای یک سال کامل است. اگرچه به نظر می رسد یک منبع انرژی تجدید پذیر کامل باشد، اما مقدار انرژی خورشیدی که ما می توانیم استفاده کنیم بسته به زمان روز و فصل سال و همچنین موقعیت جغرافیایی متفاوت است. در بریتانیا، انرژی خورشیدی روشی رو به افزایش برای تکمیل مصرف انرژی شماست. با خواندن  راهنمای ما در مورد انرژی خورشیدی دریابید که آیا برای شما مناسب است یا خیر .

2) انرژی باد

باد منبع فراوانی از انرژی پاک است. مزارع بادی منظره ای آشنا به طور فزاینده ای در بریتانیا هستند و نیروی باد سهم فزاینده ای در شبکه ملی دارد. برای مهار برق از انرژی باد، از توربین ها برای به حرکت درآوردن ژنراتورها استفاده می شود که سپس برق را به شبکه ملی تغذیه می کنند. اگرچه سیستم‌های تولید داخلی یا خارج از شبکه در دسترس هستند، اما هر ویژگی برای یک توربین بادی خانگی مناسب نیست. در صفحه انرژی بادی ما اطلاعات بیشتری در مورد انرژی باد پیدا کنید.

 

3) انرژی آبی

به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر، برق آبی یکی از توسعه یافته ترین های تجاری است. با ساختن سد یا مانع، می توان از یک مخزن بزرگ برای ایجاد جریان کنترل شده آب استفاده کرد که توربین را به حرکت درآورد و برق تولید کند. این منبع انرژی اغلب می تواند قابل اعتمادتر از انرژی خورشیدی یا بادی باشد (مخصوصا اگر جزر و مدی به جای رودخانه باشد) و همچنین اجازه می دهد تا برق برای استفاده در زمانی که تقاضا به اوج می رسد ذخیره شود. مانند انرژی بادی، در شرایط خاص، آبی می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی تجاری (بسته به نوع و در مقایسه با سایر منابع انرژی) قابل دوام‌تر باشد، اما بسته به نوع دارایی، می‌تواند برای خانگی، خارج از شبکه استفاده شود. ‘ نسل. با مراجعه به صفحه برق آبی ما بیشتر بدانید.

 

4) انرژی جزر و مد

این شکل دیگری از انرژی آبی است که از جریان جزر و مدی دو بار در روز برای به حرکت درآوردن ژنراتورهای توربین استفاده می کند. اگرچه جریان جزر و مدی برخلاف برخی دیگر از منابع انرژی آبی ثابت نیست، اما بسیار قابل پیش بینی است و بنابراین می تواند دوره هایی را که جریان جزر و مد کم است جبران کند. با مراجعه به صفحه انرژی دریایی ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

5) انرژی زمین گرمایی

با مهار گرمای طبیعی زیر سطح زمین، می توان از انرژی زمین گرمایی برای گرم کردن مستقیم خانه ها یا تولید برق استفاده کرد. اگرچه انرژی زمین گرمایی را مستقیماً زیر پای ما مهار می کند، اما انرژی زمین گرمایی در بریتانیا در مقایسه با کشورهایی مانند ایسلند که گرمای زمین گرمایی بسیار آزادتر در دسترس است، اهمیت ناچیزی دارد.

6) انرژی زیست توده

این تبدیل سوخت جامد ساخته شده از مواد گیاهی به برق است. اگرچه اساساً زیست توده شامل سوزاندن مواد آلی برای تولید الکتریسیته است، و امروزه این فرآیند بسیار تمیزتر و کم مصرف تر است. با تبدیل زباله های کشاورزی، صنعتی و خانگی به سوخت جامد، مایع و گاز، زیست توده با هزینه اقتصادی و زیست محیطی بسیار کمتری انرژی تولید می کند.

چه چیزی منبع انرژی تجدیدپذیر نیست؟

سوخت های فسیلی منبع انرژی تجدیدپذیر نیستند زیرا بی نهایت نیستند. به علاوه، آنها دی اکسید کربن را در جو ما آزاد می کنند که به تغییرات آب و هوا و گرم شدن زمین کمک می کند.

سوزاندن چوب به جای زغال سنگ کمی بهتر است اما پیچیده است. از یک طرف، چوب یک منبع تجدیدپذیر است – به شرطی که از جنگل های مدیریت شده پایدار به دست آید. گلوله های چوبی و بریکت های فشرده از محصولات جانبی صنعت فرآوری چوب ساخته می شوند و بنابراین می توان گفت که زباله های بازیافتی هستند.

سوخت‌های زیست توده فشرده انرژی بیشتری نسبت به سیاهه‌ها تولید می‌کنند. از سوی دیگر، سوزاندن چوب (چه چوب خام یا ضایعات فرآوری شده) ذرات را در جو ما آزاد می کند.

 

آینده انرژی های تجدیدپذیر

با افزایش جمعیت جهان، تقاضا برای انرژی برای تامین انرژی خانه ها، مشاغل و جوامع ما نیز افزایش می یابد. نوآوری و گسترش منابع انرژی تجدیدپذیر برای حفظ سطح پایدار انرژی و محافظت از سیاره ما در برابر تغییرات آب و هوایی کلیدی است.

منابع انرژی تجدیدپذیر امروز 26 درصد برق جهان را تشکیل می دهند، اما طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی (IEA) انتظار می رود سهم آن تا سال 2024 به 30 درصد برسد. مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی گفت: «این زمان بسیار مهمی برای انرژی های تجدیدپذیر است. ، فاتح بیرول.

در سال 2020، بریتانیا به یک نقطه عطف جدید شگفت انگیز انرژی تجدیدپذیر دست یافت. چهارشنبه 10 ژوئن، این کشور برای اولین بار در تاریخ دو ماه فعالیت صرفاً بر روی انرژی های تجدیدپذیر را جشن گرفت. این یک گام بزرگ در جهت درست برای انرژی های تجدیدپذیر است.(1)

در آینده، انتظار می رود که با افزایش تقاضا برای انرژی، تعداد منابع انرژی تجدیدپذیر همچنان افزایش یابد . این باعث کاهش قیمت انرژی‌های تجدیدپذیر می‌شود – برای سیاره زمین و برای کیف پول ما عالی است.

 

موضوعات برتر در زمینه انرژی های تجدیدپذیر

  1. انرژی های تجدیدپذیر برای چه کسانی؟ بررسی سیستماتیک جهانی پیامدهای عدالت زیست محیطی فناوری های انرژی های تجدیدپذیر
  2. تکامل انرژی های تجدیدپذیر و تاثیر آن بر کاهش کربن در چین
  3. عوامل تعیین کننده انتشار کربن در آرژانتین: نقش مصرف انرژی تجدیدپذیر و جهانی شدن
  4. آیا یکپارچگی تجاری منطقه ای می تواند انتقال انرژی های تجدیدپذیر را برای تضمین پایداری انرژی در جنوب آسیا تسهیل کند؟
  5. اثرات شیوع کووید-19 بر محیط زیست و بخش انرژی های تجدیدپذیر
  6. انرژی های تجدیدپذیر و رشد اقتصادی: بینش جدید از خطرات کشور
  7. پویایی های مختلف سرمایه گذاری در انتقال انرژی به سمت یک سیستم انرژی تجدیدپذیر 100٪
  8. ارزیابی مقایسه ای روش های تولید هیدروژن مبتنی بر انرژی های تجدیدپذیر
  9. تأثیر مصرف انرژی های تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید بر رشد اقتصادی: شواهد ناپارامتریک
  10. پیش بینی انرژی های تجدیدپذیر چند بعدی
  11. تأثیرات نوآوری بر کاهش هزینه فناوری انرژی های تجدیدپذیر
  12. آیا مصرف انرژی های تجدیدپذیر و توسعه مالی برای پایداری محیط زیست اهمیت دارد؟ شواهد جهانی جدید
  13. پیامدهای تولید انرژی های تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید در آفریقای جنوب صحرا: نقش عدم قطعیت های سیاست اقتصادی
  14. تجزیه اثر مقیاس و تکنیک توسعه مالی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی بر مصرف انرژی های تجدیدپذیر
  15. آیا انرژی های تجدیدپذیر تأثیر منفی مسائل زیست محیطی بر رفاه اجتماعی-اقتصادی را تعدیل می کند؟
  16. ارزیابی تاثیر گذار از مصرف انرژی تجدیدناپذیر به انرژی تجدیدپذیر بر پیوند رشد اقتصادی-محیط زیست از اقتصادهای در حال توسعه آسیایی
  17. آیا گنجاندن مالی، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید ردپای اکولوژیکی و رشد اقتصادی را تسریع می کند؟ شواهد تازه از 15 بالاترین…
  18. تاثیرات تغییرات آب و هوایی بر تامین انرژی های تجدیدپذیر
  19. روند تولید انرژی تجدیدپذیر با استفاده از بیوچار مبتنی بر زیست توده
  20. برنامه ریزی نمونه کارها از انرژی های تجدیدپذیر با فناوری های ذخیره انرژی برای کاربردهای مختلف از شبکه برق
  21. انتقال کامل بخش انرژی به سمت تامین 100٪ انرژی تجدیدپذیر: یکپارچه سازی بخش های برق، گرما، حمل و نقل و صنعت از جمله نمک زدایی
  22. بررسی انتقادی اثرات زیست‌محیطی سیستم‌های انرژی تجدیدپذیر و استراتژی‌های کاهش: باد، آب، زیست توده و زمین گرمایی
  23. انواع مختلف تامین مالی انرژی های تجدیدپذیر: تحلیل کتاب سنجی
  24. انرژی های تجدیدپذیر، نوآوری های تکنولوژیکی و محیط زیست: یک شبیه سازی تاخیری توزیعی خودکار رگرسیون پویا جدید
  25. اثرات یکپارچگی تجاری منطقه ای و انتقال انرژی های تجدیدپذیر بر کیفیت زیست محیطی: شواهد از همسایگان جنوب آسیا
  26. انرژی های تجدیدپذیر و حفاظت بیولوژیکی در جهان در حال تغییر
  27. آیا توسعه اقتصادی و سرمایه انسانی مصرف انرژی های تجدید ناپذیر را کاهش می دهد؟ شواهد برای کشورهای OECD
  28. بررسی رابطه بین کشاورزی و انتشار گازهای گلخانه ای در منطقه BIMSTEC: نقش انرژی های تجدیدپذیر و سرمایه انسانی به عنوان تعدیل کننده
  29. تأثیر ریسک ژئوپلیتیکی بر استقرار انرژی های تجدیدپذیر ایالات متحده
  30. کاهش انتشار دی اکسید کربن مبتنی بر تولید انرژی در آرژانتین: نقش انرژی های تجدیدپذیر و جهانی شدن اقتصادی
  31. هزینه بدهی شرکت های انرژی تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید
  32. ارزیابی پذیرش عمومی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در پاکستان
  33. اهداف توسعه انرژی های تجدیدپذیر چگونه بر فقر انرژی در گواتمالا تأثیر می گذارد؟
  34. مروری بر تامین انرژی آفریقا از طریق تولید انرژی تجدیدپذیر: نیجریه، کامرون، غنا و آفریقای جنوبی به عنوان یک مطالعه موردی
  35. مبانی فرآیندهای انرژی تجدیدپذیر
  36. آیا مشارکت عمومی و خصوصی در مصرف انرژی و انرژی تجدیدپذیر برای انتشار دی اکسید کربن مبتنی بر مصرف در هند مهم است؟
  37. برآورد عوامل تعیین کننده اقتصاد کلان تقاضای انرژی کل، تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید در بنگلادش: نقش نوآوری های تکنولوژیکی
  38. تاثیر مصرف انرژی تجدیدپذیر، جهانی شدن و نوآوری های تکنولوژیکی بر تخریب محیط زیست در ژاپن: کاربرد ابزار موجک
  39. اجرای یک انتقال عادلانه انرژی های تجدیدپذیر: توصیه های سیاستی برای انتقال قوانین جدید اروپا برای جوامع انرژی های تجدید پذیر
  40. توسعه چشم انداز استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در ایران
  41. انرژی های تجدیدپذیر هند: بینش جدید از خروجی ورودی چند منطقه ای و تجزیه و تحلیل ساختاری
  42. اقتصاد هیدروژن سبز برای جامعه انرژی های تجدیدپذیر
  43. ارزیابی کریدور پایداری زیست‌محیطی: پیوند منابع طبیعی، انرژی‌های تجدیدپذیر، سرمایه انسانی و ردپای اکولوژیکی در بریکس.
  44. تجزیه و تحلیل اثر گاز طبیعی، انرژی هسته ای و انرژی های تجدید پذیر بر تولید ناخالص داخلی و انتشار کربن: تجزیه و تحلیل داده های پانل چند متغیره
  45. آیا مصرف انرژی های تجدیدپذیر ردپای اکولوژیکی را کاهش می دهد؟ شواهد از هشت کشور در حال توسعه آسیا
  46. سیستم های مبتنی بر هیدروژن برای ادغام انرژی های تجدید پذیر در سیستم های قدرت: دستاوردها و دیدگاه ها

 

 

 1. چالش های درگیر کردن جوامع جزیره ای: درس هایی در مورد انرژی های تجدید پذیر از بررسی 17 مطالعه موردی
 2. وضعیت انرژی های تجدیدپذیر در منطقه شورای همکاری خلیج فارس و فرصت های آینده
 3. استفاده از منابع مالی سبز برای مقابله با اثرات نامطلوب همه‌گیری COVID-19 بر سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر – مورد نیروی بادی فراساحلی در چین
 4. رابطه بین تمایل به پرداخت برای منابع انرژی تجدیدپذیر: شواهدی از ترکیه
 5. مدیریت منابع انرژی تجدیدپذیر ترکیبی برای بهره برداری از انرژی بهینه در شبکه نانو
 6. تحریف سیاست های ملی در سازوکارهای همکاری انرژی های تجدیدپذیر
 7. پیکربندی و اندازه بهینه ریزشبکه‌های بندر دریایی از جمله انرژی‌های تجدیدپذیر و اتوی سرد – مطالعه موردی بندر آلبورگ
 8. سیاست‌های عمومی برای ترویج فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر: یادگیری از تجربیات هند
 9. فرکانس مرتبه کسری کنترل متناسب-انتگرال-مشتق ریزشبکه متشکل از منابع انرژی تجدیدپذیر بر اساس ملخ چند هدفه…
 10. تأثیر مزایای اجتماعی خانوار، مخارج عمومی بر بازار کار و دارایی‌های مالی خانوار بر بخش انرژی‌های تجدیدپذیر
 11. Electrify Italy: نقش انرژی های تجدیدپذیر
 12. آزمایشگاه ملی انرژی های تجدیدپذیر
 13. رابطه بین انرژی های تجدیدپذیر و قیمت خرده فروشی برق: شواهد پانل از کشورهای OECD
 14. ارزیابی اقتصادی پروژه های انرژی های تجدیدپذیر
 15. حفاظت و هماهنگی سیستم انرژی های تجدیدپذیر
 16. کاربردهای محاسبات الهام گرفته از طبیعت در سیستم های انرژی های تجدیدپذیر
 17. آزادسازی تجارت و سرمایه انسانی چه تأثیری بر مصرف انرژی های تجدیدپذیر دارد؟ شواهدی از مدل آستانه پانل
 18. نانومواد دی اکسید تیتانیوم برای کاربردهای انرژی تجدیدپذیر
 19. بهینه سازی ظرفیت نصب شده انرژی های تجدیدپذیر هیبریدی با مدل MPPT اصلاح شده.
 20. طراحی و تحلیل عملکرد سیستم‌های انرژی تجدیدپذیر هیبریدی خارج از شبکه
 21. سیستم های انرژی های تجدیدپذیر کارآمد
 22. آموزش پایداری و انرژی های تجدیدپذیر: فرزندان نسل آینده
 23. آیا عرضه برق تجدیدپذیر با تقاضای انرژی مطابقت دارد؟ – تحلیل مکانی-زمانی برای مورد آلمان
 24. طراحی و ارزیابی ریزشبکه‌ها بر اساس فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر با چشم‌انداز توسعه پایدار
 25. اندازه‌گیری و تحلیل تلفات توان در هسته‌های متخلخل برای دستگاه‌های الکترونیکی قدرت در سیستم‌های انرژی‌های تجدیدپذیر
 26. منابع انرژی تجدیدپذیر به عنوان راه حلی برای خطر امنیت انرژی: شواهد تجربی از کشورهای OECD
 27. مدل‌سازی ریسک گریزی مرتبط با سیاست انرژی تجدیدپذیر و رفتار تصمیم‌گیرنده
 28. بحران مقدونیه شمالی باعث حرکت به سمت انرژی های تجدیدپذیر می شود
 29. فناوری های الکترونیک قدرت برای منابع انرژی تجدید پذیر
 30. طراحی و مدیریت بهینه انرژی ریزشبکه های اجتماعی با منابع انرژی تجدیدپذیر انعطاف پذیر
 31. مدلی جدید برای استفاده از برق تجدیدپذیر برای کاهش انتشار دی اکسید کربن
 32. بررسی استفاده از منابع تجدیدپذیر برای فرآوری مواد معدنی در اعماق دریا
 33. بردار پشتیبان پیش‌بینی مبتنی بر ماشین برای سیستم‌های انرژی تجدیدپذیر
 34. انگیزه اقتصادی بهینه برای انرژی های تجدیدپذیر در برنامه ریزی توسعه مرکب

 

 

  1. بررسی اجمالی توپولوژی های مبدل DC-DC دو جهته برای خودروهای الکتریکی و سیستم انرژی تجدیدپذیر
  2. ذخیره سازی کارآمد و ایمن برای داده های منابع انرژی تجدیدپذیر با استفاده از پارکت برای تجزیه و تحلیل داده ها
  3. طراحی کنترلر PI-Lead-Order کسری مبدل برق DC-DC برای کاربردهای انرژی تجدیدپذیر
  4. چگونه تعرفه خوراک و استاندارد نمونه کارها تجدیدپذیر به طور هم افزایی تکامل می یابد؟ یک رویکرد یکپارچه از بازی تکاملی سه جانبه و پویایی سیستم
  5. مبدل با بهره بالا با سلف های جفت سوئیچ شده برای سیستم های انرژی تجدیدپذیر
  6. آموزش انرژی های تجدیدپذیر در امارات متحده عربی
  7. آنتروپی و اگزرژی در انرژی های تجدیدپذیر
  8. بررسی سیاست‌های سرمایه‌گذاری پایدار بر روی انرژی‌های تجدیدپذیر در دوران پسا FIT
  9. نقش بهره وری انرژی برای انرژی پایدار برای همه: بررسی هم افزایی با انرژی های تجدیدپذیر و دسترسی به انرژی

 

 

 1. بررسی نقش جهانی شدن و مصرف انرژی برای اثرات خارجی محیطی: شواهد تجربی از اقتصادهای توسعه یافته و در حال توسعه
 2. سیاست های صخره ای پیشرفت انرژی های تجدیدپذیر تونس را کند می کند
 3. ارزیابی پتانسیل انرژی خورشیدی و بادی در سطح استانی در نپال: تحلیل جغرافیایی و اقتصادی
 4. تاثیر منابع انرژی تجدیدپذیر بر شبکه برق هند
 5. ارزیابی تحلیلی پتانسیل های تجدیدپذیر در شمال شرقی هند و تأثیر بهره برداری از آنها بر محیط زیست و اقتصاد
 6. الگوریتم TLBO مبتنی بر جستجوی محلی با وزن اینرسی برای مدیریت انرژی در ریزشبکه های ایزوله با منابع تجدیدپذیر
 7. تحلیل مقایسه ای انواع تکنیک های کنترل برای سیستم تبدیل انرژی باد
 8. ارزیابی طرح تعهد منابع تجدیدپذیر توسط مصرف کننده در بریتانیا برای تولید برق بادی
 9. پیشنهاد و ارزیابی دو سیکل تبرید ترکیبی مبتکرانه توربین گاز و اجکتور با سوخت بیوگاز: تحلیل ترمودینامیکی و بهینه سازی
 10. مدیریت انرژی در یک شبکه هوشمند شامل برنامه های پاسخگویی به تقاضا با در نظر گرفتن اینترنت اشیا
 11. مصرف انرژی پاک، رشد اقتصادی و پایداری محیطی: نقش عدم قطعیت سیاست اقتصادی چیست؟
 12. اندازه و استقرار بهینه سیستم ذخیره انرژی گرانشی در نیروگاه هیبریدی PV-Wind
 13. ارزیابی‌های انرژی بادی در مقیاس بزرگ با وضوح بالا: مروری بر تعاریف بالقوه، روش‌شناسی و نیازهای تحقیقاتی آینده
 14. g-C3N4 حلقه مانند پیاز اصلاح شده با نقاط کوانتومی Bi3TaO7: یک پیوند ناهمگون با طرح 0D/3D S جدید برای افزایش تولید هیدروژن فوتوکاتالیستی تحت مرئی…
 15. تسریع انتقال انرژی برای دستیابی به خنثی بودن کربن
 16. فرآیند انتقال انرژی و مشارکت جامعه در جزایر جغرافیایی: مورد جزیره کولاترا (ریا فورموسا، پرتغال)
 17. هیدروژن پاک؟–مقایسه انتشار و هزینه های سوخت فسیلی در مقابل هیدروژن مبتنی بر برق تجدید پذیر
 18. تجزیه و تحلیل فنی-اقتصادی ذخیره‌سازی انرژی حرارتی سنگ دو مخزن و پرشده برای نیروگاه‌های تولید همزمان کلکتور خورشیدی متمرکز مبتنی بر فویل
 19. پره های شکل گیری برای توربین های جزر و مدی: یک مطالعه نظری
 20. مالیات سبز به عنوان راهی برای اقتصاد سبزتر: رویکرد نظریه بازی در انرژی و کالاهای نهایی در ایران
 21. تغییر پارادایم منابع انرژی: بررسی انتقادی در مورد دینامیک رقابتی صنعت PV خورشیدی در اندونزی

 

  1. باد خورشیدی، سیستم های هیبریدی انرژی های تجدیدپذیر
  2. اولویت‌بندی ایستگاه‌های تولید مشترک برق خورشیدی و هیدروژن با در نظر گرفتن تلفات PV و انواع مختلف ردیاب‌های خورشیدی: رویکرد تاپسیس
  3. متراکم کردن زیست توده لیگنوسلولزی با اسید سولفوریک یک ماده اولیه بادوام با قابلیت هضم بالا و قابلیت تخمیر بالا برای تولید اتانول سلولزی فراهم می کند.
  4. استراتژی مدیریت شدید و تجزیه و تحلیل ترمودینامیکی هم الکترولیز H2O/CO2 در دمای بالا برای تبدیل انرژی
  5. آیا نیروگاه های باتری های تجدیدپذیر جفت شده ارزشمندتر از تاسیسات مستقل هستند؟
  6. داده های با وضوح بالا نشان می دهد که منابع انرژی بادی و خورشیدی چین برای پشتیبانی از یک سیستم برق کربن زدایی شده در سال 2050 کافی است.
  7. پیش‌بینی اتلاف به انرژی و بهینه‌سازی در زمان واقعی: یک رویکرد آگاه از ناهنجاری
  8. انرژی تجدیدپذیر به متان پیوسته و انعطاف پذیر از طریق ذخیره سازی انرژی CO2 مایع: بررسی مجدد پتانسیل فنی-اقتصادی
  9. ظرفیت باتری بهینه سیستم های باتری PV متصل به شبکه با در نظر گرفتن تخریب باتری
  10. ارزیابی مناسب بودن داده های Sentinel-1 SAR برای ارزیابی منابع بادی دریایی در اطراف قبرس
  11. مواد از نوع اسپینل نانوذرات Cu-Mn-O به عنوان کاتالیزور در واکنش رفرمینگ بخار متانول (MSR) و اکسیداسیون ترجیحی (PROX) برای خالص سازی…
  12. مصرف انرژی در فرآیندهای کاهش اندازه چوب با استفاده از ماشین آلات کم مصرف با مکانیزم های مختلف برش
  13. کنترل غیرصحیح نظارتی فازی مبتنی بر انرژی برای بهبود عملکرد سیستم انرژی دریایی مبتنی بر PMSG تحت اثر تورم و پارامتر …
  14. تجزیه و تحلیل تجربی و عددی در مقیاس میدانی مبدل حرارتی کواکسیال پایین چاله برای تولید انرژی زمین گرمایی
  15. ارزیابی عوامل محرک هزینه های کاهش CO2 سیستم های بیوگاز خانگی در چین: تجزیه LMDI با مدل تحلیل هزینه
  16. آیا کوچک همیشه زیباست؟ تحلیل اثرات کارایی ناهمگونی اندازه در مزایده های برق تجدیدپذیر
  17. توسعه یک شبکه نانو خورشیدی برای رفع کمبود تامین برق در کشورهای در حال توسعه (نیجریه به عنوان مطالعه موردی)
  18. برآورد اقتصادسنجی تاثیر قیمت نفت و رشد اقتصادی بر انتشار برق تجدیدپذیر در الجزایر: با استفاده از مدل VECM
  19. مدل‌سازی عددی و تحلیل پاسخ دینامیکی یک توربین بادی شناور 10 مگاواتی شناور دریایی که در معرض بارهای برخورد کشتی قرار گرفته است.
  20. شار انرژی موج در دریای کارائیب: روندها و تنوع
  21. بهینه سازی چند هدفه احتراق HCCI با سوخت روغن بدنه و ترکیبات هپتان n
  22. سناریوهای ارتقاء مقیاس برای تبدیل انرژی حرارتی اقیانوس با یادگیری فن آوری در اندونزی و ارتباط جهانی آنها

 

 

  1. GreenPacker: قرار دادن VM با قابلیت تجدیدپذیر و تکه تکه شدن برای مراکز داده سبز با توزیع جغرافیایی
  2. بررسی عددی نیروگاه دودکش خورشیدی شیبدار مقیاس کوچک
  3. بررسی نارگیل کاتول (Syagrus cearensis) به عنوان یک ماده اولیه بیوانرژی جدید: بینش هایی از خصوصیات فیزیکوشیمیایی، سینتیک تجزیه در اثر حرارت، و …
  4. مناطق انرژی مثبت: جریان سازی انتقال انرژی در مناطق شهری
  5. مشاهدات اقیانوس شناسی پایدار با نیروی موج بهینه هزینه
  6. اولویت‌بندی چند معیاره نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استرالیا با استفاده از منطق فازی در روش تصمیم‌گیری (FMCDM)
  7. مطالعه طراحی و صلاحیت سیستم تبادل حرارتی مارپیچی حرارتی خورشیدی با فرورفتگی های حلقوی با مفهوم برگشت ناپذیری
  8. پیش‌بینی هم‌زمان ارتفاع موج معنی‌دار و شار انرژی با استفاده از شبکه‌های عصبی مصنوعی تکاملی چند کاره منطقه‌ای
  9. بهینه سازی لبه پرفشار پره برای کاهش نوسانات فشار در ناحیه قوز پمپ-توربین
  10. احتراق سوخت اکسی و اتمسفر هوا باقیمانده‌های طب چینی: عملکرد، مکانیسم‌ها، انتشار گازهای دودکش و خواص خاکستر
  11. نقش فناوری زیست محیطی برای تقاضای انرژی و بهره وری انرژی: شواهدی از کشورهای OECD
  12. یک رویکرد تحلیل جغرافیایی برای ارزیابی عملیاتی سیستم‌های ORC خورشیدی مطالعه موردی: ارزیابی عملکرد یک موتور ORC خورشیدی دو مرحله‌ای در یونان
  13. سیستم‌های برق صفر خالص در اقتصادهای جهانی با ارزیابی چرخه عمر (LCA) با در نظر گرفتن اثرات اکوسیستم، سلامت، درآمدزایی و ترسیب CO2 خاک
  14. تجمیع سری های زمانی برای بهینه سازی سیستم های انرژی: اهداف، چالش ها، رویکردها و فرصت ها
  15. پتانسیل فنی سیستم های فتوولتائیک شناور بر روی آب های مصنوعی در برزیل
  16. شبیه سازی اتلاف حرارت در سلول های خورشیدی لایه نازک Cu2ZnSn4SxSe4− x: یک مدل سازی نوری-الکتریکی-حرارتی جفت شده
  17. یک مسیر تک گلدانی به سوی کاتالیزورهای کربن سولفونه مشتق از قند قابل تنظیم برای تولید پایدار بیودیزل با استریفیکاسیون اسیدهای چرب
  18. یک سیستم توربین بادی ولتاژ متوسط ​​چند روتور و استراتژی کنترل آن
  19. شبیه‌سازی گردابی بزرگ و استراتژی طراحی مشترک برای یک توربین هیدروکینتیکی با محور عمودی نوع کشش در جریان‌های کانال باز
  20. اهداف بهره وری انرژی و توسعه پایدار (SDGs)
  21. گیرنده با پوشش نانوساختار جذب نور: راهی ممکن برای دستیابی به تبدیل حرارتی خورشیدی با کارایی بالا برای نسل بعدی خورشیدی متمرکز…
  22. ارزیابی ارگانوسولو، هیدروترمال و ترکیبی ارگانوسولو و هیدروترمال با پیش تصفیه آنزیمی برای افزایش تولید بیوگاز از ناپیر…
  23. دیزل تجدید پذیر به عنوان جایگزین سوخت فسیلی در مالزی: بررسی
  1. تحقق و اجرای مدیریت پیک انرژی
  2. انرژی پاک از شیب شوری با استفاده از اسمز تاخیری فشار و الکترودیالیز معکوس: یک بررسی
  3. برنامه ریزی تصادفی چند دوره ای برای طراحی زنجیره تامین زیست توده تحت تنوع مکانی و زمانی عرضه مواد اولیه
  4. اثرات ترکیبی ذخیره انرژی حرارتی مرکب و میدان مغناطیسی برای افزایش بهره‌وری در نمک‌زدایی خورشیدی
  5. استریفیکاسیون ضایعات روغن پخت و پز توسط غشای کاتالیزوری سولفونه پلی فنیل سولفون: خصوصیات و بازده تولید بیودیزل
  6. پیکربندی بهینه و تحلیل اقتصادی شبکه‌های صنعتی مقاوم‌سازی‌شده PRO برای تولید انرژی پایدار و بازیابی مواد با در نظر گرفتن عدم قطعیت‌ها…
  7. سوخت زیستی و بیوتکنولوژی: یک راه حل انرژی پایدار
  8. طراحی مفهومی سیستم هیبریدی خورشیدی/زمین گرمایی با تمرکز بر پارامترهای فنی، اقتصادی و محیطی
  9. استفاده از حالت‌های پیچیده ناقص برای به‌روزرسانی مدل توربین‌های بادی دریایی تک‌پایه
  10. ارزیابی عملکرد خشک کن های خورشیدی غیر مستقیم نوع جابجایی اجباری و طبیعی در حین خشک کردن کدو حلوایی پیچک: یک مطالعه تجربی
  11. ایجاد شغل در طول انتقال انرژی جهانی منطبق با آب و هوا در بخش های برق، گرما، حمل و نقل و نمک زدایی تا سال 2050
  12. زمان‌بندی بهینه تصادفی ریزشبکه‌های فعال با پاسخ تقاضا با نسل‌های تجدیدپذیر: یک رویکرد تحلیلی-ابتکاری
  13. استخراج منحنی‌های قانون عملیات برای مخازن آبشاری با در نظر گرفتن بازار نقطه: مطالعه موردی سیستم مخزن آبشار رودخانه چینگ چین
  14. بهبود پایداری سیستم ترکیبی یکپارچه منابع تجدیدپذیر با استفاده از کنترلر SVC و تکنیک ALO
  15. تجزیه و تحلیل عملکرد ماژول فتوولتائیک با بازتابنده: بهینه سازی جهت گیری با سناریوهای شیب مختلف
  16. هضم بی هوازی دو مرحله ای با تحریک الکتریکی مستقیم متانوژنز: اثر یک مانع فیزیکی برای حفظ زیست توده در سطح یک پارچه کربنی…
  17. پروسکیت مزوپور SrTiO3 به عنوان یک کاتالیزور ناهمگن برای تولید بیودیزل: مطالعات تجربی و DFT
  18. نقشه برداری پتانسیل فتوولتائیک جاده ها از جمله تأثیر ترافیک
  19. ماژول های فتوولتائیک ارگانیک یکپارچه در داخل و خارج سقف پلی تونل
  20. کنترل یک لایه مرزی بر روی پره توربین بادی با استفاده از زبری غیرفعال توزیع شده
  21. استفاده کارآمد از انرژی سیستم مبتنی بر انرژی زیست توده برای تولید و ذخیره هیدروژن تجدیدپذیر
  22. تحقق آینده انرژی تعاملی با بازار انرژی محلی: مروری بر

 

 

 1. برنامه ریزی توسعه تولید برق در برزیل: در نظر گرفتن تأثیر انتشار گازهای گلخانه ای در یک مدل تصمیم سرمایه گذاری
 2. یک زنجیره تامین سوخت زیستی انعطاف‌پذیر ادغام شده با زیرساخت‌های نفتی موجود: به سوی راه‌حل‌های سوخت حمل‌ونقل پایدارتر
 3. ارزیابی تجربی گازهای گلخانه ای برای انرژی زیستی انعطاف پذیر در تعامل با بخش برق آلمان
 4. اقتصاد ذخیره انرژی الکتریکی مورد بالکان غربی
 5. سیستم های ترکیبی مبتنی بر غیر قابل تجدید یکپارچه شبکه: استراتژی های کنترل، بهینه سازی و مدل سازی
 6. ارزیابی جهانی زیرساخت های انرژی اقیانوسی تاریخی، فعلی و پیش بینی شده: پیامدها برای برنامه ریزی فضای دریایی، طراحی پایدار و پایان …
 7. تنظیم اقتصاد پایدار: تحلیل حقوقی و سیاستی در پرتو اهداف توسعه پایدار سازمان ملل
 8. اثرات سطح آزاد بر روی یک استخراج کننده انرژی جریان اقیانوسی مبتنی بر فویل فلاپی
 9. تجزیه و تحلیل اثرات بر ویژگی های اتلاف حرارت سیستم مدیریت حرارتی باتری لیتیوم یون تحت هم افزایی مواد تغییر فاز و خنک کننده مایع…
 10. تولید کارآمد 5-اتوکسی متیل فورفورال از 5-هیدروکسی متیل فورفورال و کربوهیدرات ها بر روی پوسته هسته سیلیکا فیبری دندریتی مغناطیسی هیبریدی لوویس/برونستد…
 11. تجزیه در اثر حرارت مایکروویو زیست توده برای روغن زیستی کم اکسیژن: مکانیسم‌های اکسیژن‌زدایی درجا با کمک CO2
 12. تولید انرژی از پساب کارخانه روغن نخل: تحلیل هزینه-فایده چرخه عمر و بینش سیاست
 13. تحقیق در مورد بهینه سازی اندازه پانل های فتوولتائیک و کاربرد یکپارچه با گلخانه های خورشیدی چینی
 14. مدلسازی توانایی سیستم برق ترکیبی تولید تجدیدپذیر با ذخیره سازی برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده
 15. ریزهوادهی درجا دستگاه گوارش بی هوازی که کود گاومیش را تصفیه می کند برای افزایش بازده بیوگاز
 16. سوخت‌های فسیلی هیبریدی/سیستم‌های تجدیدپذیر برای تولید چندگانه
 17. استفاده جدید از تست پاسخ حرارتی افزایش یافته در سنگ بستر کریستالی
 18. ارزیابی گزینه های انرژی پاک هاوایی
 19. وابستگی فاکتور طیفی به زاویه تابش پنل خورشیدی فتوولتائیک مبتنی بر سیلیکون تک کریستالی
 20. پیش‌بینی دما و عملکرد PV در حالت ایستاده، BIPV و BAPV با ترکیب اثر دما و شیب بر روی ضرایب انتقال حرارت…
 21. تجزیه و تحلیل عملکرد جامع بر روی دیوار جدید PV-Trombe از نوع تصفیه هوا با کارایی بالا
 22. پیش‌بینی سیگنال کرنش توربین‌های هیدروالکتریک از طریق تجزیه سیکلوستایی و درون‌یابی کریجینگ
 23. بکارگیری فرآیند تحلیل سلسله مراتبی در طراحی فرآیندهای صنعتی در سیستم انرژی هیبریدی تجدیدپذیر هسته ای
 24. عملکرد و تنوع ژنتیکی هیبریدهای سورگوم شیرین پیش تجاری در برزیل مرکزی-غربی و جنوبی
 25. مطالعات افزایش و بهبود عملکرد در نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی (PV) 600 کیلووات؛ نظافت دستی و طبیعی، برداشت آب باران و برف…
 26. نقش کاتالیزور ZSM5 و گیرنده ذغال سنگ در سنتز مواد شیمیایی و هیدروکربن‌های حاصل از هم‌پیرولیز کاتالیزوری در محل جلبک‌ها و پلاستیک به کمک مایکروویو…
 27. یک تکنیک پیکربندی مجدد جدید برای بهبود قابلیت اطمینان PV
 28. تجزیه و تحلیل پس از حذف یارانه انرژی از طریق مدل سازی سیستم های انرژی یکپارچه
 29. حاکم بر سیستم های انرژی غیر متمرکز
 30. ترجیحات ناهمگون برای خودروهای برقی: شواهدی از ایران
 31. توسعه مفهومی و بهینه سازی پیکربندی سیستم های جذب اصلی
 32. مدل سازی حرارتی و ارزیابی تجربی یک کلکتور حرارتی فتوولتائیک متمرکز جدید (CPVT) با متمرکز کننده سهموی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =