در سال 2012، مجله دانشجویان روانشناسی اروپایی مطالعه جالبی را در مورد دست نوشته های دانشگاهی دانش آموزان در مورد استفاده صحیح از APA انجام داد. به نظر می رسد که به طور متوسط ​​74٪ از نویسندگان جوان انواع مختلفی از اشتباهات (عدم سرفصل یا شماره صفحه، چکیده با فرمت نادرست، کمبود کلمات کلیدی و غیره) داشتند. این آمار به ما می گوید که سبک های استناد یک مشکل رایج برای اکثر دانش آموزان است. اما می توان آن را مرتب کرد و اگر نمی خواهید جزو آن 74 درصد باشید، ادامه مطلب را بخوانید و توصیه های ما را دنبال کنید.

قالب بندی سبک ها در نوشتن

مروری کوتاه بر MLA، APA، و CMS

این سه نوع قالب بندی، رایج ترین سبک های استناد در دنیای دانشگاهی هستند. و البته، همه آنها مشخصات خاص خود را دارند که باید در نظر بگیرید.

 ✏ انجمن زبان مدرن (MLA):

معمولاً زمانی اعمال می شود که شما مجبور به نوشتن مقالات آکادمیک در زمینه علوم انسانی (ادبیات، زبان شناسی، مطالعات رسانه و غیره) یا هنرهای آزاد هستید. مطمئن ترین منبع دستورالعمل های قالب بندی برای این سبک، MLA Handbook ویرایش هشتم است.

 ✏ انجمن روانشناسی آمریکا (APA):

در ابتدا برای خواندن و درک بیشتر نوشتن ایجاد شد. امروزه معمولاً برای قالب بندی مقالات علوم رفتاری و اجتماعی استفاده می شود. راهنمای مشاوره برای این سبک استناد، کتابچه راهنمای انتشارات انجمن روانشناسی آمریکا چاپ ششم و چاپ دوم است.

 ✏ کتابچه راهنمای سبک شیکاگو (CMS):

این محبوب ترین سبک قالب بندی در ایالات متحده در بخش انتشار و تحریریه است. جامع ترین کتاب با تمام قوانین و دستورالعمل ها، کتاب راهنمای سبک شیکاگو، ویرایش هفدهم است.  

اکنون می‌دانید که هر قالب‌بندی معمولاً در کجا استفاده می‌شود، بنابراین حتی اگر استاد شما سبک استناد را در تکلیف شما مشخص نکرده است، می‌توانید خودتان آن را با توجه به دوره/رشته خود انتخاب کنید.

4 نکته برای ارتقای استفاده از سبک های نقل قول

البته، اشتباهات معمولی وجود دارد که اغلب دانش آموزان مرتکب می شوند یا خطاهای فردی که به مسائل شخصی بستگی دارد. در هر صورت، اگر نکات اصلی تسلط بر سبک های استنادی را به خاطر داشته باشید، می توان از آنها اجتناب کرد.

شماره 1 فهرست کوتاهی از قوانین را برای هر نوع قالب بندی تهیه کنید

یا اینفوگرافیک، جداول، نمودارهای خود را ایجاد کنید یا دستورالعمل های اصلی را روی یک تکه کاغذ بکشید/بنویسید. بدیهی است که می توانید آنها را از قبل به صورت آنلاین پیدا کنید، اما اگر خودتان این کار را انجام دهید، قوانین را بهتر به خاطر خواهید آورد. علاوه بر این، شما آنها را به شیوه ای واضح و کوتاه و مناسب برای درک سریع خود فرموله خواهید کرد.

شماره 2 هر بار که شک می کنید با یک راهنمای کامل مشورت کنید

ما در بالا به کتابچه های راهنمای اصلی برای سبک های APA، MLA و CMS اشاره کرده ایم، و اگر آنها را در دسترس داشته باشید عالی خواهد بود. برخی از آنها می توانند به صورت دیجیتال در دسترس باشند، اما در جلد شومیز، می توانید مهم ترین نکات را برجسته کرده و مشکل سازترین مکان ها را برای خود نشانه گذاری کنید. و اگر اولین نکته ما را دنبال کنید، به این معنی است که فهرستی از قوانین اصلی را ایجاد می کنید که قوانین کمتر ضروری را حذف می کنند. اما به این معنی نیست که در حین نوشتن با آنها مواجه نخواهید شد، بنابراین مشورت با راهنمایان کامل ضروری است.

شماره 3 توجه ویژه ای به قسمت های مشکل ساز داشته باشید

رایج ترین اشتباهات در استفاده از سبک های استناد شامل صفحه عنوان و قالب بندی چکیده، سرفصل ها، نقل قول ها، نقل قول های درون متنی، نقطه گذاری در کتابشناسی و اعداد است. به این معنی است که هنگام نوشتن و ویرایش باید مراقب این بخش‌ها باشید.

شماره 4 خطاهای فردی خود را تعیین کنید

به مقالات قبلی خود نگاهی بیندازید و اشتباهاتی که مرتکب شده اید را مشخص کنید. لیست دیگری ایجاد کنید که شامل این خطاها باشد و هر بار که جلسه تصحیح نهایی دارید با آنها بررسی کنید.

از راهنمای یک سرویس نوشتن سفارشی استفاده کنید

نمونه مقالات را با قالب بندی صحیح (که می توانید حتی در 1 ساعت پس از سفارش دریافت کنید) سفارش دهید و از آنها به عنوان مقاله مدل استفاده کنید تا به درستی یک سبک نقل قول را در عمل اعمال کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =