آموزش مقاله نویسی در شیراز

آیا تا به حال احساس کرده اید که کنترلی بر زندگی دانشگاهی خود ندارید؟ تکالیف آکادمیکی که باید بنویسید، کتاب هایی که باید بخوانید، فعالیت های فوق برنامه، مشاغل پاره وقت، مطالعات اضافی، آزمایشگاه ها، پروژه های فوری – این کار وقت شما را می گیرد و یک دقیقه هم برای خودتان باقی نمی گذارد. با این حال، همیشه حداقل یک دانش آموز وجود دارد که هر تکلیف را به موقع ارائه می دهد و هرگز برای کلاس ها دیر نمی کند. چیزی که بیش از همه ناامیدکننده است این است که او وقت آزاد کافی برای سرگرمی و بازی، زندگی اجتماعی و سرگرمی در پروژه های شخصی دارد. آیا به این دلیل است که او نابغه است؟ شاید. اما توضیح محتمل‌تر این است که این شخص در استفاده مؤثر از زمان خود بهتر است. همه ما 24 ساعت شبانه روز یکسان برای کار داریم. خوشبختانه،

نکات مدیریت زمان برای دانش آموزان

چگونه زمان مطالعه را مدیریت کنیم و از کجا شروع کنیم؟

مدیریت زمان چیست؟ آیا اهمیت مدیریت زمان غیر قابل تردید است؟ برخی از مردم آن را با برنامه و تقویم سختگیرانه مرتبط می دانند که به دقت آنچه را که باید در هر لحظه انجام دهید، تجویز می کند. برای بعضی ها اینطور است و این روش برنامه ریزی برای آنها جواب می دهد. با این حال، مدیریت زمان مجموعه‌ای از عادات است که به شما اطمینان می‌دهد که همیشه درگیر یک فعالیت هستید و زمان را برای چیزهایی که شما را به اهدافتان نزدیک‌تر نمی‌کند تلف نکنید. در نهایت، رویکردی را ایجاد خواهید کرد که بهترین کار را برای شما دارد. با این حال، در ابتدا، شما باید چند تکنیک را امتحان کنید و ببینید کدام یک از آنها بیشتر با شخصیت و خلق و خوی شما سازگار است.

استراتژی های مدیریت زمان: راه حل های خود را به دست آورید

راه حل های مبتنی بر زمان احتمالاً همان چیزی است که اکثر مردم با شنیدن در مورد مدیریت زمان به آن فکر می کنند. شما یک جدول زمانی ایجاد می‌کنید و هر روز را به دوره‌هایی تقسیم می‌کنید و هر یک از آن‌ها را به یک کار از پیش تعیین‌شده یا یک نوع کار اختصاص می‌دهید: به عنوان مثال، 2 تا 4 بعد از ظهر – تجدید نظر برای یک آزمون، 5 تا 6 بعد از ظهر – نوشتن، و غیره. مزیت اصلی این روش به این صورت است که فضا را برای به تعویق انداختن از بین می برد – اگر تصمیم گرفته اید که در ساعت 2 بعد از ظهر تجدید نظر را برای آزمون شروع کنید، پس از چندین بار تکرار موفقیت آمیز قادر خواهید بود آن را بدون هیچ گونه تأمل و تردید انجام دهید.

با این حال، روش‌های مبتنی بر زمان بسیار عالی هستند. مهمتر از همه، آنها انعطاف ناپذیر هستند – هنگامی که برنامه شما توسط یک رویداد پیش بینی نشده مختل شود، بازگشت به تجارت بسیار سخت است.

تکنیک های مدیریت زمان برای دانش آموزان: استراتژی های مبتنی بر اولویت

تعدادی از تغییرات در اصل واحد وجود دارد، اما آنها به یک چیز خلاصه می شوند: وقتی لیست کارهای خود را برای یک روز (یک هفته، یک ماه) جمع آوری می کنید، باید تعیین کنید که هر عمل چقدر اهمیت دارد. به هدف خود نزدیک تر شوید وظایف به سه گروه A، B و C تقسیم می شوند .

  • A ها بسیار مهم هستند – اگر فقط یکی از آنها را کامل کنید، این روز را بیهوده گذرانده اید.
  • Bها خوب هستند اما ضروری نیستند.
  • Cها کارهایی هستند که اگر وقت خالی دارید انجام دهید.

ایده اصلی این رویکرد این است که از قبل تصمیم بگیرید که کدام فعالیت‌ها به هر دسته تعلق دارند و تا زمانی که تمام A را کامل نکنید، هرگز روی هیچ B شروع نکنید. در مورد Cها، می توانید با خیال راحت آنها را به طور کلی نادیده بگیرید.

این رویکرد به شما امکان می دهد بدون محدود کردن خود به یک جدول زمانی دقیق به اولویت های خود ادامه دهید – بسیاری از مردم آن را رهایی بخش می دانند.

در اینجا نحوه کار اولویت بندی ABC آمده است:

یک اولویت: بحرانی و فوری (نوشتن مقاله فردا)

اولویت B: انتقادی و/یا فوری (نوشتن آن مقاله که قرار است فردا قبل از بازگشت مطالب بی اهمیت)

اولویت C: نه بحرانی و نه فوری (اگر با اولویت های C مقابله نکنید، عواقبی در پی نخواهد داشت).

GTD

GTD مخفف ” Getting Things Done ” است. این مدیریت زمان و استراتژی سازمانی در ابتدا برای کارآفرینان ایجاد شد، اما افراد از همه اقشار در ایجاد نظم در زندگی خود با کمک آن بسیار موفق بودند. اگر مشتاق یادگیری واقعی آن هستید، می‌خواهید بیشتر به صورت آنلاین مطالعه کنید، اما اساساً، فقط به چند اصل خلاصه می‌شود که می‌توانید بر اساس آن یک سیستم خودتان بسازید.

ایده ها را در سر خود نگه ندارید

استفاده از GTD با شناسایی تمام “حلقه های باز” شما شروع می شود – هر موردی که به توجه شما نیاز دارد (پروژه های ناتمام، چیزهایی برای خرید، اطلاعاتی برای یافتن و غیره). شما باید سر خود را از آنها خالی کنید و آنها را روی کاغذ بیاورید تا در زمانی که مشغول کار دیگری هستید، حواس شما را پرت نکنند.

شفاف سازی و سازماندهی

هنگامی که سر خود را تخلیه کردید، باید معنی هر مورد را مشخص کنید. شما باید تعریف کنید که موفقیت کامل هر تلاش چگونه خواهد بود و تصمیم بگیرید که اقدام فیزیکی بعدی که باید انجام دهید تا به تکمیل پروژه نزدیکتر شوید، چیست. به عنوان مثال، نوشتن “مقاله در مورد تاریخ” اشتباه است. در عوض، موضوع کامل انشا و مهلت آن را بنویسید. سپس، تصمیم بگیرید که برای موفقیت این تکلیف چه کاری باید انجام دهید. به عنوان مثال، اگر می دانید قبل از شروع نوشتن باید حقایقی را در مورد موضوع جمع آوری کنید، ممکن است این چیزی باشد که شما را مجبور به تعلل در انجام این کار کند. بنابراین آن را علامت بزنید: «از یک کتابدار منبعی بخواهید که بتوانم اطلاعاتی درباره موضوع مقاله پیدا کنم.»

همچنین، مهلت تمام وظایف خود را مشخص کنید و آنها را به تقویم خود اضافه کنید.

دست به کار شوید

هنگامی که تمام پروژه های خود را روی کاغذ و سازماندهی کردید، هنگامی که مطمئن شدید چیزی را فراموش نکرده اید، می توانید لیست کارهای خود را باز کنید، آنچه را که در حال حاضر مرتبط تر است انتخاب کنید، ببینید چه چیزی از پیش تعیین شده است. اقدام بعدی این است، و به سادگی شروع به انجام آن بدون تأمل بیشتر کنید.

ما نمی‌توانیم به شما توصیه کنیم که کدام روش بهترین است – مهم‌ترین چیز این است که انتخاب کنید چه چیزی برای شما خوب است و از آنجا کار کنید.

مهارت های مدیریت زمان موثر

5 مهارت و تکنیک موثر مدیریت زمان برای افراد پرمشغله

صرف نظر از اینکه کدام نوع استراتژی را انتخاب می کنید، نکات و تکنیک هایی وجود دارد که ممکن است هنگام تلاش برای یادگیری چگونگی بهبود مهارت های مدیریت زمان مفید باشند.

1. زمان خود را پیگیری کنید

بر کسی پوشیده نیست که بخش غالب دانش آموزان جوان در جستجوی مشاغل پاره وقت برای دانشجویان هستند . اما وقتی نوبت به مدیریت زمان می‌رسد، اکثر آنها نمی‌دانند چگونه هر دو حوزه – آموزش و کار را با هم ترکیب کنند.
بسیاری از دانشجویان نمی دانند که تمام وقتشان به کجا می گذرد و چرا همیشه در انجام تکالیف خود تاخیر می کنند. تمرین مفیدی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند ساختار زندگی خود را بهتر درک کنید. به سادگی تمام کارهایی را که انجام می دهید با دقت 5 دقیقه یادداشت کنید. اگر حواس‌تان پرت می‌شود – بنویسید که دقیقاً چه چیزی حواس‌تان را پرت کرده و چقدر برای آن وقت گذاشته‌اید. به عنوان مثال، شما به دنبال ایده هایی برای مقاله تحقیقاتی خود به صورت آنلاین هستید و ناگهان به لینک جالبی برخورد می کنید که تصمیم به بررسی آن دارید. اگر ادامه دادید، آن را یادداشت کنید. علاوه بر نشان دادن آنچه واقعا وقت خود را صرف آن می کنید، یک مرحله اضافی بین شما و حواس پرتی ایجاد می کند.

این آزمایش را حداقل به مدت یک هفته انجام دهید و متعجب خواهید شد که چقدر از وقت خود را صرف فعالیت هایی مانند گشت و گذار بی فکر در اینترنت، گپ زدن بیهوده تلفنی و انواع دیگر تعلل می کنید. شما به سادگی می توانید هر کاری را که انجام می دهید یادداشت کنید یا از یکی از بسیاری از ابزارهای فنی که برای این منظور ایجاد شده است استفاده کنید.

2. استراحت به همان اندازه که بخشی از برنامه کاری شما مهم است

کشیدن یک شب تا صبح می تواند یک یا دو بار پوست شما را نجات دهد، اما در دراز مدت، برای تحصیل شما خوب نخواهد بود – نه در دبیرستان و نه در دانشگاه. مدیریت خوب زمان به این معنا نیست که از هر ساعت بیداری خود برای کار استفاده کنید و تا حد امکان زمان بیشتری را از خواب اختصاص دهید. برعکس، منظم بودن به این معناست که همیشه به اندازه کافی بخوابید تا در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید، پرانرژی باشید. علاوه بر این، زمانی که به اندازه کافی نمی خوابید، در معرض خطر تصمیم گیری های ضعیف قرار دارید (مثلاً، «من در حال حاضر برای مطالعه خیلی خسته هستم، زمان زیادی برای رسیدن به نتیجه بعدی وجود خواهد داشت»).

3. همیشه با یک پایان در ذهن شروع کنید

هر زمان که کاری را شروع می کنید، چند دقیقه وقت بگذارید تا تصمیم بگیرید دقیقاً به چه چیزی می خواهید برسید. اگر مطمئن نیستید هدفتان چیست، نمی دانید چه زمانی کارتان تمام شده است یا اصلاً نیاز به انجام آن دارید. این اصل فراتر از مدرسه مفید خواهد بود – اگر همین الان با آن شروع کنید، مدت ها پس از فارغ التحصیلی، برای یک عمر متمرکزتر و نتیجه گراتر خواهید بود.

4. زمان وقفه را برنامه ریزی کنید

وقفه‌ها اتفاق خواهند افتاد – مهم نیست که از چه نوع برنامه‌ریزی استفاده می‌کنید و چه اقداماتی برای جلوگیری از آن انجام می‌دهید. این وظیفه شماست که به سه نکته توجه کنید:

  1. این که بتوانید به سرعت به محل کار خود برگردید، پس از اینکه با حواس پرتی کنار آمدید.
  2. اینکه حتی اگر حواس‌تان پرت شود، هنوز زمان کافی برای تمام کردن کار دارید.
  3. اینکه تعداد و زمان حواس پرتی را به حداقل برسانید.

5. عوامل حواس پرتی را مسدود کنید

این برای نتایج و پیشرفت شما به عنوان یک متخصص بسیار مهم است. این احتمال وجود دارد که بعداً در محیطی کار کنید که به اندازه محیطی که در حال حاضر در آن تحصیل می کنید حواس پرت کننده باشد، اگر نه بیشتر. جلوگیری از حواس پرتی در دوران کالج را تمرین همیشگی خود قرار دهید و این به شما کمک زیادی در طول حرفه شما خواهد کرد. برخلاف تصور رایج، اکثر افرادی که حواسشان پرت نمی شود، اراده آهنینی ندارند. آنها به سادگی خود را در معرض وسوسه قرار نمی دهند. به عنوان مثال، زمانی که در میانه نوشتن یک پاراگراف از یک مقاله خسته کننده هستید، نگاهی به تلفن خود یا باز کردن یک برگه با رسانه های اجتماعی بسیار وسوسه انگیز است. به خصوص اگر تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوشی را بردارید یا یک کلیک انجام دهید. با استفاده از ابزارهایی مانند LeechBlock یا LeechBlock می توانید این حواس پرتی را سخت تر کنیدRescueTime برای مسدود کردن دسترسی به سایت ها و برنامه های خاص برای یک دوره خاص. اگر واقعاً مصمم باشید، آنها شما را از انجام آن باز نمی‌دارند، اما آن را سخت‌تر می‌کنند – و معمولاً، این تنها گزینه‌ای است که فرد برای تصمیم‌گیری منطقی و ادامه کار به آن نیاز دارد.

مدیریت زمان راه حلی یکباره نیست که برای سازماندهی همیشه در آینده به آن نیاز داشته باشید. این مجموعه ای از عادات است که برای تسلط واقعی به آنها نیاز است تا یک عمر به طور مداوم تمرین شود. و هر چه زودتر این کار را شروع کنید، نتایج بهتری در زندگی به دست خواهید آورد.

دسته‌بندی نشده

آشنازداییآموزشآموزش GIS در شیرازآموزش مقاله نویسیآموزش مقاله نویسی در شیرازآموزشگاه GISآموزشگاه مقاله نویسی در شیرازاثر بخشارتباط بصریارتباطاتارزش زیباشناسیاستاندارداشکال هندسیاصول مقاله نویسیانسان معاصرانیمیشناهمیت مقاله نویسیایده پردازی در مقاله نویسیبرقراری ارتباطبرندبرندسازیبسته بندی – بیلبوردبصریبهترین کلاس مقاله نویسیپژوهشگران موسسهپوسترپیامتاثیر – سریع و قابل انتقالتاثیرگذارتایپتایپوگرافیتبلیغات مقاله نویسیتجارت در مقاله نویسیتحلیلتدریس خصوصی مقاله نویسی در شیرازترکیبتصویر سازیتصویر سازی کتاب کودکتغییر ذهنیتقارنتکنیکتناسبتیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زادهثبت نام آموزش مقاله نویسیجذابیتچاپچاپ و نشرحجمحسخلاقخلاقیت در مقاله نویسیدرک مخاطبدوره مقاله نویسیدوره مقاله نویسی در شیرازدیجیتال پنتدیزاینرسانه هارنگرویکرد ها – دغدغه هازاویه دیدزاویه های مختلفزنسبک – شیوه مقاله نویسی– المانسعید جوی زادهسفارش مقاله نویسیشخصیت پردازیشناخت ساختار مقاله نویسیشیرازطراحیطراحی ذهنیطراحی شخصیتطراحی های ذهنیطراحی هوشمندانهعلامتعناصر بصریعناصر دیداریفتوشاپ – ایلاستریتورفرمفضا – مثبت منفیفضا تصویرفکر تصویریفونتقالب مقاله نویسیکارکترکتاب مقاله نویسیکلاس مقاله نویسیکلاس مقاله نویسی در شیرازکمپین تبلیغاتکیفبت – تصویرگرافیک دیزاینگرافیک موشن – فتوشاپمتضادمحتوامخاطبمدرس مقاله نویسیمدرنمشتری مقاله نویسیمفهوم – ذهنمفهوم سازیمقاله نویسیمقاله نویسی چیستمقاله نویسی در تهرانمکان نصبمنحصر به فردبودن ایده – فرم – محتوا و پیامموسسه آموزشی جی ای اسموسسه آموزشی مقاله نویسیموسسه آموزشی مقاله نویسی در شیرازموسسه چشم اندازمینیمالیستینازنین پولادینشانه هانقشنقش کلیدینگاتیو – پازتیونمادنوشتن یک مقالههمه کارهای یک مقالههنر های تجسمی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =