ساختار مقاله اقتصاد

ساختار مقاله اقتصاد

این دستورالعمل های ساختاری برای هر دو فرمت مقاله پژوهشی اقتصاد و فرمت دیجیتال مناسب هستند. با این راهنما اکنون یاد بگیرید که چگونه مقاله تحقیقاتی اقتصاد بنویسید:

 1. عنوان . سربرگ باید دقیق باشد. همچنین باید نام نویسنده یا نویسندگان و مخاطبین آنها مانند آدرس، مدرک تحصیلی و غیره را اضافه کنید. فضای زیادی را با عنوان خود اشغال نکنید.
 2. مقدمه . با معرفی مقاله اقتصاد، شما اهداف خود را برای نوشتن مقاله در مورد این یا آن موضوع، مشکل نظرسنجی مشخص می‌کنید و مشارکت خود را برای خواننده توضیح می‌دهید تا الهام‌بخش‌تر و علاقه‌مندتر به ادامه مقاله اقتصاد شما شود. قبل از پرداختن به جزئیات، با ایجاد نتایج کار خود، مخاطبان را در پایان نامه و استدلال خود متقاعد کنید.
 3. بخش رویکرد/روش های مورد استفاده . استراتژی که با آن کار می کنید برای درک فرآیند مقاله دانشگاهی  و مدلی که استفاده کرده اید بسیار مهم است.
 4. نتایج _ جدول راه خوبی برای مرتب کردن همه نتایج است. کیفیت و کمیت نتایج نشان می دهد که کار شما چقدر سازنده است.
 5. بحث . اطلاعات بخش نتایج در این پاراگراف را تفسیر کنید، آنچه را که پیدا کرده اید توضیح دهید.
 6. بررسی اجمالی داده ها شما باید داده‌هایی را که استفاده می‌کنید، مشخص کنید، دوره زمانی دریافت، نقاط قوت و ضعف و منابع آن را مشخص کنید. پس از آن آمار مرتبط با داده ها لازم است. در تحقیقات شما ممکن است انحرافاتی وجود داشته باشد که باید آنها را یادداشت کنید.
 7. نتیجه گیری قسمت قاطع بدن کوتاه ترین قسمت است. همه چیز را دوباره تکرار نکنید. این قسمتی است که در آن نکات اصلی کار خود را به صورت کوتاه سازماندهی می کنید.
 8. بررسی ادبیات . سوال یا مشکلی که شما در مورد آن صحبت می کنید احتمالاً جدید نیست. انباشته کردن و ارائه یک نمای کلی از آثار دانشمندان و نویسندگان مختلف. شما می توانید با کمک نمودار یا جدول نکات کلیدی تحقیق آنها را نشان دهید.

موضوعات مقاله پژوهشی اقتصاد ممکن است متنوع باشند

 • نابرابری درآمد
 • توزیع درآمد
 • چرخه تجارت
 • اقتصاد بازار
 • تاریخ اقتصادی صربستان
 • مزایا و معایب خصوصی سازی
 • و غیره.

چگونه یک مقاله اقتصادی عالی بسازیم

یکی از بهترین نکات نوشتن: دقیق و منسجم باشید.

مقاله خود را با عبارات زیر شروع کنید: «براساس…»، «معمولاً این است که…»، «با در نظر گرفتن…»، «جای تعجب نیست که…» و غیره.

برای نتیجه گیری شما، این کلیشه ها مفید خواهند بود “با توجه به این حقایق…”، “برای نتیجه گیری…”، ” برای ارائه یک تکه از…”، “اینجا یک بازگشت از…”، “اینجا است.” مروری بر… ” و غیره. به مقالات اقتصاد مدیریتی، مقالات
اقتصادی 2016 / 2017 / 2018 / 2019، ایده های مقاله تحقیقاتی اقتصادی در اینترنت نگاهی بیندازید تا به این ایده کلی بپردازید که در مقاله خود چه چیزی بنویسید یا فقط برای مقاله تحقیقاتی پرداخت کنید هوش پژوهشی. به عنوان مثال، چکیده پایان نامه و مقالات در موضوعات مختلف مانند مقالات روانشناسی به شما در کارتان کمک می کند. و به یاد داشته باشید، این به طول مقاله نیست، بلکه به محتوا مربوط می شود. کلمات بی معنی کمتر، اطلاعات تحقیقاتی مفیدتر.

اشتباهات رایج
 • بیش از حد از زمان آینده.
 • از جمله فهرست مطالب
 • تکرار همان حقایق بارها و بارها.
 • اهمال کاری.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =