معرفی

آیا به دنبال انتخاب بهترین موضوع پایان نامه مدیریت پروژه برای پایان نامه خود هستید؟ برای کمک به شما در شروع طوفان فکری برای موضوعات مدیریت پروژه، لیستی از جدیدترین موضوعاتی را تهیه کرده ایم که می تواند برای نوشتن پایان نامه مدیریت پروژه یا مدیریت عملیات شما مورد استفاده قرار گیرد.
این موضوعات توسط نویسندگان واجد شرایط دکتری تیم ما تهیه شده است، بنابراین می توانید به استفاده از این موضوعات برای تهیه پیش نویس پایان نامه خود اعتماد کنید.
راهنمای گام به گام نحوه نگارش پایان نامه خود را اینجا مرور کنید.
همچنین ممکن است بخواهید پایان نامه خود را شروع کنیدبا درخواست یک پروپوزال پژوهشی مختصر از نویسندگان ما در مورد هر یک از این موضوعات، که شامل مقدمه ای بر موضوع، سؤال تحقیق، هدف و اهداف، مرور ادبیات به همراه روش شناسی پیشنهادی تحقیق برای انجام است. اگر برای شروع به کمک نیاز دارید به ما اطلاع دهید.
نمونه پایان نامه ما را بررسی کنید تا در مورد نحوه ساختار پایان نامه خود ایده بگیرید.

موضوعات تحقیق مدیریت پروژه Covid-19

هدف تحقیق:  در واقع، بحران جاری می تواند یک بررسی واقعیت خوشامدگویی را به همراه داشته باشد. همه آن مسائل کوچک و ناکارآمدی هایی را که معمولاً در کار روزانه تحمل می کنیم، بزرگ می کند. می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم و بفهمیم چه کاری می تواند بهتر انجام شود. این می تواند انگیزه ای را که برای حل آنها نیاز داریم فراهم کند و راه را برای استراتژی مدیریت پروژه بهتر و کارآمدتر فردا هموار کند. مسائل مربوط به مدیریت پروژه از راه دور… با مسائل معمول PM تفاوتی ندارد.

هدف تحقیق:  شیوع ویروس کرونا یک نگرانی عمده برای سلامت بالقوه صدها هزار نفر است. همچنین بر اقتصاد جهانی با صنعت گردشگری، هوانوردی و مهمان‌نوازی که در ابتدا سخت‌ترین ضربه را خوردند، تأثیر می‌گذارد. هدف این تحقیق شناسایی استراتژی هایی است که ما را قادر می سازد تأثیر بحران کووید-19 را بر کارایی سازمان ها به حداقل برسانیم.

هدف تحقیق:  در حالی که هنوز در روزهای اولیه بحران هستیم، اشتباه نیست اگر بگوییم COVID-19 یک رویداد قو سیاه است. نه می توانستید آن را پیش بینی کنید و نه می توانستید تاثیر آن را پیش بینی کنید. قوانین مرسوم در چنین بحرانی از پنجره بیرون می روند. هیچ کتاب استاندارد مدیریت ریسک برای مقابله با یک بیماری همه گیر در سراسر جهان وجود ندارد. شما باید در پرواز بداهه پردازی کنید و تطبیق دهید. این تحقیق درباره این رویداد خارق‌العاده، نحوه برخورد با آن و به حداقل رساندن تأثیر آن بر سازمان شما بحث خواهد کرد.

هدف تحقیق:  همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) همانطور که توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام شده است، تأثیر قابل توجهی بر مشاغل در سراسر جهان داشته است. کشورهای بیشتری هر روز تحت تأثیر تلفات جانی و تجاری قرار می گیرند. این مطالعه بررسی خواهد کرد که چگونه سازمان های تجاری در سراسر جهان در به حداقل رساندن و تأثیر COVID-19 برای مشتریان خود فعال بوده اند و در عین حال به مشتریان خود کمک می کنند تا خدمات کارآمدی را برای مشتریان خود ارائه دهند.

هدف تحقیق:  هدف اصلی تحقیق تمرکز بر شناسایی استراتژی‌ها و سیاست‌های اجرا شده توسط دولت بریتانیا برای حمایت از کسب‌وکارهای دارای مدیریت پروژه و حاکمیت در طول بحران کووید-19 خواهد بود.

هدف تحقیق:  با توجه به اینکه جهان قبلاً همه‌گیری را تحمل کرده است، در تئوری، این یک خطر شناخته شده است. اما احتمالاً آن را در ثبت ریسک پروژه خود وارد نکرده اید، زیرا احتمال آن بسیار کم است. در این مورد، ریسک برای شما ناشناخته است زیرا شما و تیمتان این ریسک را شناسایی نکرده اید. چه موافق باشیم یا نه، هیچ کس در جهان قادر به ارزیابی تأثیر کووید-19 قبل از وقوع دقیق نبود – و هنوز در مورد پیامدهای آن در حال حرکت به جلو، ابهام وجود دارد. در نتیجه، این ممکن است بخشی از مدیریت ریسک پروژه نباشد. پس چه می توانیم بکنیم؟

هدف تحقیق:  گروه بانک جهانی متعهد به ارائه پاسخی سریع و انعطاف پذیر به همه گیری ویروس کرونا است. در هر منطقه، از مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی گرفته تا تجارت و فناوری، تأمین مالی، مشاوره سیاست‌گذاری و کمک‌های فنی ارائه می‌شود. در این مطالعه تحقیقاتی، بررسی می کنیم که چگونه تیم های مختلف در سراسر گروه بانک جهانی به چالش های پیش رو پاسخ می دهند.

بهترین موضوعات مدیریت پروژه برای سال 2021

هدف تحقیق:  این مطالعه بر اساس همبستگی بین تسلط برندها از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ انجام شده است. هدف اصلی تعیین تأثیر مثبت یا منفی همبستگی بین تسلط برند از طریق بازاریابی تأثیرگذار است.

هدف تحقیق:  این تحقیق بهترین استراتژی‌هایی را که نیاز به مدل زندگی معاصر مصرف‌کنندگان دارد و اساساً باید برای برآوردن نیازهای کنونی عصر مدرن مورد توجه قرار گیرد، تحلیل می‌کند.

هدف تحقیق:  این مطالعه بررسی خواهد کرد که چگونه موفقیت برند بر رضایت مشتری متکی است. شناسایی عوامل تعیین کننده رضایت مشتری هدف اصلی این کار خواهد بود.

هدف تحقیق:  این تحقیق با هدف شناسایی تاثیرات هوش مصنوعی بر مدیریت پروژه انجام شده است. همچنین با استفاده از ادبیات موجود به مزایا و معایب هوش مصنوعی خواهد پرداخت.

هدف تحقیق: هدف  این تحقیق شناسایی اهمیت مهارت های نرم در مدیریت پروژه است. دانش آموزان می توانند از هر پروژه نمونه ای به عنوان پایه تحقیق استفاده کنند.

بهترین موضوعات مدیریت پروژه برای سال 2020

هدف تحقیق:  مدیریت پروژه به عنوان یک موضوع آکادمیک فردی، در دهه های اخیر شکوفا شده است. با آن، شرکت ها و شرکت های توسعه نرم افزار آمده اند که ابزارهای مدیریت پروژه را که بیشترین تمرکز را روی زمان بندی زمان، هزینه و تیم می دانند، به کار می برند. این تحقیق نرم افزارهای مختلف مدیریت پروژه را تجزیه و تحلیل می کند تا نتیجه بگیرد که آیا آنها بهره وری را افزایش داده و منجر به موفقیت پروژه می شوند یا خیر.

هدف تحقیق:  این تحقیق از مدل پویایی تضاد تیمی برای تجزیه و تحلیل انواع مختلف تعارض و نمایه‌های تعارض تیمی برای ایجاد راه‌حل‌هایی استفاده می‌کند که می‌تواند باعث بهبود یا موفقیت پروژه شود.

هدف تحقیق:  این تحقیق بررسی خواهد کرد که چگونه فرهنگ مدیران پروژه ممکن است بر روش های حل تعارض آنها تأثیر بگذارد. فرهنگ مدیر پروژه چگونه بر نحوه نامگذاری، چارچوب بندی، سرزنش و تلاش برای مهار تعارض در پروژه خود تأثیر می گذارد؟ درباره مدیریت تعارض بیشتر بدانید.

هدف تحقیق:  بلایای زیست محیطی اخیر مانند زلزله و سونامی نیاز به تدارکات بشردوستانه را در سراسر جهان افزایش داده است، زیرا چنین رویدادهایی جان میلیون ها نفر را گرفته و همچنین میلیون ها نفر را به زیرساخت ها آسیب رسانده است. برای کاهش این خسارات، بهبودهایی باید در عملیات لجستیکی انجام شود. مقاله تحقیقاتی دینامیک سیستم (SD) را با همکاری لجستیک بشردوستانه، که در ذینفعان، پاسخ‌ها، جریان‌ها در زنجیره تامین و تعاملات آن فاکتور می‌شود، تحلیل می‌کند. هدف این مطالعه پیشنهاد تطبیق‌هایی با تئوری‌های مدیریت پروژه برای اصلاح آنها به عنوان ابزاری برای برنامه‌ریزی فرآیندهای عملیات بشردوستانه است.

هدف تحقیق:  هدف اصلی تحقیق بر شناسایی علل و علائم اصلی تاخیر پروژه و چگونگی تاثیر آن بر چرخه عمر پروژه خواهد بود. فاز دوم این پروژه بر این موضوع متمرکز خواهد بود که چگونه شرکت های ساختمانی جهانی استراتژی های مختلفی برای مقابله با این موضوع ابداع کرده اند.

هدف تحقیق:  این تحقیق بر تحلیل اهمیت ارتباط بین سازمان پروژه و ذینفعان آن (اعم از داخلی و خارجی) و اینکه چگونه این ارتباط کارآمد به سازمان در حفظ کیفیت و ارائه به موقع فعالیت های پروژه کمک می کند، متمرکز خواهد بود.

هدف تحقیق:  هدف اصلی این مقاله، شناسایی حیاتی ترین عواملی است که در انتخاب یک پروژه کمک می کند. این مقاله به طور خاص بر تجزیه و تحلیل تغییر رویکرد مزایای پروژه به سمت مشتری محوری متمرکز خواهد بود. منافع پروژه بیشتر بر دستیابی به چیزهای ملموس مانند فروش بالا، درآمد بیشتر، زمان رسیدگی سریعتر تماس و غیره متمرکز است. در حالی که رویکرد مشتری مداری بیشتر بر انتخاب مشتریانی متمرکز است که کار با آنها آسان است، ارزش برند بالایی دارند و غیره.

هدف تحقیق:  کووید-19 ممکن است طرح‌های پروژه‌ای را برای بسیاری از سازمان‌ها از مسیر خارج کرده باشد، اما ارزش آن را دارد که چه چیزی هنوز از راه دور امکان‌پذیر باشد. ممکن است بیشتر از آنچه ما فکر می کنیم برای نجات وجود داشته باشد، که این مطالعه تحقیقاتی به بررسی آنها خواهد پرداخت.

هدف تحقیق:  این تحقیق تجزیه و تحلیل انتقادی دقیقی از مهارت‌های نرم مدیریت پروژه، از جمله مزایا و هزینه‌های آن و نحوه کمک به پروژه در دستیابی به نتیجه و نتیجه مطلوب انجام می‌دهد.

هدف پژوهش:  با استفاده از یک مدل تحقیق، تأثیر عوامل استرس‌زای روانی-اجتماعی (سلامت و رفاه، رابط فردی کار، محیط کار و غیره) بر عملکرد مدیران پروژه با استفاده از ابعاد عملکرد آزمایش می‌شود. از مدیران پروژه خواسته می شود تا پرسشنامه ای را تکمیل کنند که مبنای جمع آوری داده های تجربی خواهد بود. سپس داده ها با استفاده از Smart PLS تجزیه و تحلیل می شوند.

هدف پژوهش:  پژوهش حاضر با هدف تحلیل علل تاخیر و شکست ناشی از عوامل فرهنگی انجام شده است. مدل تحقیق به بررسی تأثیر فرهنگ ملی و فرهنگ سازمانی از طریق میانجیگری تعارض بین فردی بر عملکرد پروژه می پردازد که از ابعاد مختلف اندازه گیری می شود.

هدف تحقیق:  در این تحقیق، محقق از روش‌های تحقیقاتی ترکیبی برای پنهان کردن شیوه‌های غیررسمی مدیریت پروژه متمرکز بر افراد که در شرکت‌های کوچک و متوسط ​​پیاده‌سازی می‌شوند، استفاده خواهد کرد. با استفاده از مصاحبه‌ها و نظرسنجی‌ها، شرکت‌هایی از یک صنعت خاص برای جمع‌آوری داده‌ها برای بررسی اندازه درک شده شرکت و چگونگی تأثیر آن بر شیوه‌های مدیریت پروژه انتخاب می‌شوند.

هدف تحقیق:  نقش پروژه ها به دلیل بهبود استانداردهای بین المللی و آموزش در این زمینه به طور قابل توجهی در سراسر جهان افزایش یافته است. بسیاری از مطالعات هنوز مشخص می کنند که تعداد پروژه های موفق تغییر نکرده است. هدف این تحقیق بررسی رابطه احتمالی بین عوامل عملکرد/موفقیت پروژه و بلوغ مدیریت پروژه سازمانی است.

هدف تحقیق:  این تحقیق از تکنیک های تحقیقات کمی برای تجزیه و تحلیل تأثیر بر بهره وری در شرکت های شاغل در صنعت فناوری اطلاعات استفاده خواهد کرد. بهره وری عمدتاً با استفاده از بعد رضایت مشتری، بهبود بهره وری و رضایت شغلی سنجیده می شود. برای تحلیل و گزارش خروجی داده ها از روش های آزمون فرضیه تجربی استفاده خواهد شد.

چگونه پایان نامه آسمان می تواند کمک کند؟

نویسندگان Research Prospect می توانند چندین ایده موضوع سفارشی را به آدرس ایمیل شما ارسال کنند. هنگامی که موضوعی را انتخاب کردید که با نیازها و علایق شما مطابقت دارد، می توانید خدمات طرح کلی پایان نامه ما را سفارش دهید که شامل معرفی مختصری از موضوع، سؤالات تحقیق، بررسی ادبیات، روش شناسی، نتایج مورد انتظار و نتیجه گیری می شود. طرح کلی پایان نامه به شما این امکان را می دهد که قبل از سفارش خدمات کامل نگارش پایان نامه، کیفیت کار ما را بررسی کنید!

موضوعات پایان نامه مدیریت پروژه پژوهش محور

هدف تحقیق:  این تحقیق در مورد راه های مختلفی صحبت خواهد کرد که یک شرکت پروژه محور از مدیریت پروژه برای ارتقاء ساختار سازمانی و رهبری خود استفاده می کند. این مطالعه همچنین ظرفیت فنی سازمان ها را بر اساس پیاده سازی و موفقیت تکنیک های مدیریت پروژه تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

هدف تحقیق: این تحقیق با هدف تجزیه و تحلیل تاثیر مهارت های نرم مدیریت پروژه بر موفقیت پروژه می باشد. این کار با استفاده از داده ها و شواهد آماری انجام خواهد شد.

هدف تحقیق:  این تحقیق نقش متدولوژی های مدیریت پروژه و تاثیر آن بر موفقیت پروژه را ارزیابی خواهد کرد. برای این تحقیق از داده ها و شواهد آماری استفاده خواهد شد.

هدف تحقیق: هدف  تحقیق کشف این است که چگونه شایستگی های نرم مدیریت پروژه فناوری اطلاعات بر موفقیت پروژه تأثیر می گذارد. این مطالعه بر روی خوش بینی و تاثیر استرس بر موفقیت پروژه فناوری اطلاعات تمرکز خواهد کرد. این مطالعه با استفاده از روش های تحقیق تجربی و با استفاده از نظرسنجی یا پرسشنامه توزیع شده بین مدیران انجام خواهد شد. داده های مطالعه پیشنهاد می شود با استفاده از مدل سازی معادلات ساختاری تجزیه و تحلیل شوند.

هدف تحقیق:  این مطالعه از روش‌های تحقیق کمی برای شناسایی عوامل موفقیت حیاتی مرتبط با مدیریت پروژه در توسعه نرم‌افزار جهانی (GSD) استفاده خواهد کرد. این مطالعه تغییرات عوامل موفقیت اساسی را با توجه به نوع و اندازه پروژه و نوع و اندازه شرکت تجزیه و تحلیل خواهد کرد. داده ها با استفاده از آمار استنباطی تجزیه و تحلیل خواهند شد.

هدف تحقیق:  این مطالعه هفت نقش دفتر مدیریت پروژه را برای دستیابی به برنامه‌ریزی استراتژیک در سازمان‌های بزرگ بخش دولتی بریتانیا بررسی خواهد کرد. تحقیق پیشنهادی از یک نظرسنجی پرسشنامه برای جمع آوری داده ها از مدیران پروژه در سازمان های دولتی که دارای واحدهای دفتر مدیریت پروژه (PMO) هستند استفاده خواهد کرد. سپس داده های جمع آوری شده با استفاده از رگرسیون چندگانه مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت.

هدف تحقیق:  هدف اصلی این مقاله، شناسایی حیاتی ترین عواملی است که در انتخاب یک پروژه کمک می کند. این مقاله به طور خاص بر تجزیه و تحلیل تغییر رویکرد مزایای پروژه به سمت مشتری محوری متمرکز خواهد بود. منافع پروژه بیشتر بر دستیابی به چیزهای ملموس مانند فروش بالا، درآمد بیشتر، زمان رسیدگی سریعتر تماس و غیره متمرکز است. در حالی که رویکرد مشتری مداری بیشتر بر انتخاب مشتریانی متمرکز است که کار با آنها آسان است، ارزش برند بالایی دارند و غیره.

موضوعات پایان نامه مدیریت پروژه در صنعت ساختمان

هدف تحقیق:  هدف تحقیق بررسی چگونگی استفاده بازیگران از کار رابطه‌ای و نهادی (IOPs) برای فعال کردن ذینفعان کلیدی از حوزه‌های فرعی همراه برای نهادینه کردن روش‌های جدید تحویل پروژه است. این مطالعه مقطعی و بر اساس صنعت ساخت و ساز انگلستان خواهد بود. در این پژوهش از روش های ترکیبی استفاده خواهد شد.

هدف تحقیق:  این تحقیق یک چارچوب چند روش شناسی جدید را برای تجزیه و تحلیل اثرات فرآیند پروژه توسعه ساختمان که شامل مدیریت عملیات، مصرف انرژی ساختمان، انتشار کربن و کیفیت محیطی داخلی (IEQ) است، ایجاد خواهد کرد.

هدف تحقیق:  این تحقیق به بررسی ماهیت SMEها در صنعت ساخت و ساز می پردازد که به آنها اجازه می دهد تا شیوه های غیررسمی مدیریت پروژه را اتخاذ کنند و هزینه ها و مزایای نسبی آن را بررسی کنند. در این تحقیق از تکنیک های تحقیق ترکیبی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده خواهد شد.

هدف تحقیق:  این تحقیق شناسایی علل و اثراتی را که ممکن است منجر به ارتباطات ضعیف در صنعت ساخت و ساز انگلستان شود، بررسی خواهد کرد. این تحقیق از روش های ترکیبی برای انجام مطالعه ای برای مقایسه عوامل فعلی و گذشته که ممکن است منجر به ارتباطات ضعیف در طول چرخه عمر پروژه پروژه های ساختمانی شود، استفاده خواهد کرد.

سفارش یک پیشنهاد

نگران پروپوزال پایان نامه خود هستید؟ مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟

 • هر مهلتی را انتخاب کنید
 • بدون سرقت ادبی
 • اصلاحات رایگان نامحدود
 • گزارش رایگان ضد سرقت ادبی
 • برای مطابقت دقیق با الزامات تکمیل شده است

موضوعات پایان نامه در زمینه های مختلف دانش مدیریت پروژه

هدف تحقیق:  این مطالعه از روش های ترکیبی برای شناسایی نقش مدیران پروژه در مدیریت روابط داخلی و مدیریت روابط خارجی استفاده خواهد کرد. این تجزیه و تحلیل، گروه های نقش را شناسایی و دسته بندی می کند تا شواهدی برای درک تغییر از مدیریت پروژه سنتی به مدیریت پروژه جدید ارائه دهد.

هدف تحقیق:  این تحقیق از نظریه اجتماعی رئالیستی آرچر برای ایجاد چارچوبی برای درک تعامل مدیر پروژه بین رهبری شخص محور و رهبری تیم محور استفاده خواهد کرد. این پژوهش با استفاده از روش تحقیق ترکیبی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها انجام خواهد شد.

موضوعات در برنامه ریزی (زمان)

هدف تحقیق:  این تحقیق از تئوری تعیین هدف برای ارائه مطالعات موردی برای اعتبارسنجی مقیاس منافع هدف عملی استفاده خواهد کرد. برای تأیید مقیاس، از تکنیک های تحقیق تجربی برای تجزیه و تحلیل ابعاد ویژگی، دستیابی و جامعیت استفاده خواهد شد.

یادداشت های مهم:

به عنوان یک دانش آموز کسب و کار که به دنبال کسب نمرات خوب است، ایجاد ایده های جدید و آزمایش بر روی تئوری های تجاری موجود ضروری است – به عنوان مثال، ارزش و علاقه به موضوع تحقیق خود را اضافه کنید.
زمینه کسب و کار بسیار گسترده است و با بسیاری از رشته های دانشگاهی دیگر مانند مهندسی عمران، ساخت و ساز،  حقوق و حتی مراقبت های بهداشتی مرتبط است. به همین دلیل است که ایجاد یک موضوع پایان نامه تجاری که مفصل، صحیح باشد و در واقع یک مشکل عملی را که ممکن است در این زمینه بیداد می کند را حل کند، ضروری است.
ما نمی توانیم تاکید کنیم که توسعه یک موضوع تحقیق منطقی چقدر مهم است. این اساس کل تحقیقات شماست. اشتباه گرفتن موضوع شما چندین اشکال مهم دارد. ممکن است سرپرست شما علاقه ای به کار روی آن نداشته باشد، موضوع اعتبار علمی ندارد، تحقیق ممکن است منطقی نباشد، این احتمال وجود دارد که مطالعه قابل اجرا نباشد.
این بر زمان و تلاش  شما برای نوشتن پایان نامه تأثیر می گذارد ، زیرا ممکن است در مرحله اولیه پایان نامه در چرخه رد شدن قرار بگیرید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم تحقیقات موجود را برای توسعه یک موضوع مرور کنید، از استاد راهنما خود مشاوره بگیرید و حتی در این مرحله خاص از پایان نامه خود کمک بخواهید.
در حین ایجاد یک موضوع تحقیقاتی، رعایت توصیه های ما به شما این امکان را می دهد که یکی از بهترین موضوعات پایان نامه تجاری را انتخاب کنید که نیاز شما برای نوشتن مقاله تحقیقاتی را برآورده می کند و به مجموعه دانش اضافه می کند.
بنابراین، توصیه می شود هنگام نهایی کردن موضوع پایان نامه خود، مقالاتی را که اخیراً منتشر شده است را مطالعه کنید تا شکاف های موجود در تحقیق را شناسایی کنید که ممکن است به پر کردن آن کمک کنید.
به یاد داشته باشید – موضوعات پایان نامه باید منحصر به فرد باشد، یک مشکل شناسایی شده را حل کند، منطقی باشد و به صورت عملی اجرا شود. به برخی از نمونه موضوعات پایان نامه تجاری ما نگاهی بیندازید تا برای پایان نامه خود ایده بگیرید.

نحوه ساختار پایان نامه مدیریت پروژه

یک پایان نامه با ساختار مناسب  می تواند به دانش آموزان کمک کند  تا به نمره کلی تحصیلی بالایی دست یابند.

 • یک صفحه عنوان
 • سپاسگزاریها
 • اعلام
 • چکیده: خلاصه ای از تحقیق تکمیل شده است
 • فهرست مطالب
 • مقدمه: این فصل شامل منطق پروژه، پیشینه تحقیق، اهداف و مقاصد کلیدی تحقیق و مشکلات تحقیق است. یک طرح کلی از ساختار پایان نامه نیز می تواند به این فصل اضافه شود.
 • مرور ادبیات: این فصل نظریه ها و چارچوب های مرتبط را با تجزیه و تحلیل ادبیات منتشر شده و منتشرنشده موجود در مورد موضوع تحقیق انتخابی در پرتو سؤالات تحقیقی که باید به آن پرداخته شود، ارائه می کند. هدف، برجسته کردن و بحث در مورد نقاط ضعف و قوت نسبی حوزه پژوهشی منتخب و در عین حال شناسایی هر گونه شکاف پژوهشی است. موضوع را تفکیک کنید و عبارات کلیدی می توانند تأثیر مثبتی بر پایان نامه و استاد راهنما شما داشته باشند.
 • روش شناسی: روش ها و تکنیک های گردآوری و تجزیه و تحلیل داده ها به کار گرفته شده توسط محقق در فصل روش شناسی ارائه شده است که معمولاً شامل طراحی تحقیق، فلسفه تحقیق، محدودیت های تحقیق، آیین نامه رفتار، ملاحظات اخلاقی، روش های جمع آوری داده ها و استراتژی تحلیل داده ها می باشد.
 • یافته ها و تجزیه و تحلیل: یافته های تحقیق به تفصیل در فصل یافته ها و تجزیه و تحلیل تحلیل شده است. تمام یافته ها/نتایج کلیدی در این فصل بدون تفسیر داده ها یا نتیجه گیری مشخص شده است. گنجاندن نمودارها، نمودارها و جداول در این فصل برای شناسایی روندها و روابط معنی دار می تواند مفید باشد.
 • بحث و نتیجه گیری: محقق در این فصل تفسیر خود را از نتایج ارائه می کند و بیان می کند که آیا فرضیه تحقیق تأیید شده است یا خیر. یکی از جنبه های اساسی این بخش، ایجاد ارتباط بین نتایج و شواهد از ادبیات است. همچنین ممکن است توصیه هایی در رابطه با پیامدهای یافته ها و جهت گیری ها برای آینده ارائه شود. در نهایت، خلاصه ای از کل تحقیق به همراه قضاوت ها، نظرات و نظرات نهایی باید در قالب پیشنهادهایی برای بهبود درج شود.
 • منابع: مطمئن شوید که این را مطابق با الزامات
  کتابشناسی دانشگاه خود تکمیل کنید
 • ضمائم: هر گونه اطلاعات اضافی، نمودارها و نمودارهایی که برای تکمیل پایان نامه استفاده می شود اما بخشی از پایان نامه نیست، باید در فصل ضمائم گنجانده شود. اساساً هدف گسترش اطلاعات/داده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =