استناد در قانون چیست؟ اهمیت استناد صحیح

استناد در تکالیف حقوقی و مقالات تحقیقاتی در مطالعات حقوقی به اندازه هر رشته دیگری مهم است. این به یافتن منابع شما و ارائه اطلاعات در مورد ایده هایی که ذکر شده است کمک می کند. هنگامی که منابع را به درستی و با دقت مناسب ذکر می کنید، از خطر سرقت ادبی در نوشتن تکلیف خود نیز جلوگیری می کنید. صرف نظر از سبک نوشتاری شما، استناد در قانون از زبان مراجع قانونی استاندارد استفاده می کند که به اسناد حقوقی خاص، جلسات دادگاه، اساسنامه ها و سایر قوانین با دقت اشاره دارد. منابعی که در پایان مقاله کالج حقوقی استفاده می شود نیز به کمک اختصارات و اصطلاحات خاص به ساختاربندی مطالب کمک می کند.

هنگامی که استناد در یک مقاله قانونی کافی نیست یا برای ارجاع پرونده قضایی فاقد دقت است، ممکن است دانش‌آموزان یا ناشران کالج با مسائل سرقت ادبی یا نقض حق نسخه‌برداری مواجه شوند. یادگیری نحوه استناد به گزارش قانون یا هر منبع دیگری به شما کمک می کند تا در امان بمانید. بنابراین، ارائه هر دو صفحه استنادات درون متنی و منابع ضروری است. اگر به کمک نیاز دارید، با سرویس ویرایش استناد هوش پژوهشی باما تماس بگیرید تا راهنمایی قانونی دریافت کنید.

فرمت استناد قانون در APA

هنگامی که قصد دارید قوانین فدرال، قوانین حقوقی آمریکا، یا اقداماتی را با استفاده از سبک نوشتن APA استناد کنید، باید پیشوند “USC” را در استناد خود اضافه کنید. همچنین لازم است عنوانی همراه با بخش قانون، سال اولین انتشار و آدرس اینترنتی (در صورت وجود دیجیتال) ارائه شود. اجازه دهید به یک مثال بپردازیم:

الگو : نام قانون انتخابی، شماره عنوان USC (یا هر کد دیگری) § شماره بخش (سال). URL

استناد درون متنی شما: (کمیسیون کنگره در مورد لغو قانون برده داری مدرن، 2005-2006)

مرجع کتابشناسی: کمیسیون کنگره در مورد لغو قانون برده داری مدرن، USCHR 6328 (2005-2006). https://www.congress.gov/bill/109th-congress/house-bill/6328

اگر قانونی که استناد می‌کنید دارای کد واحد نیست یا فی نفسه کدی برای یک قانون عمومی یا سند حقوقی ندارد، شماره حقوق عمومی را در پایگاه داده یا با ذکر مکان و نحوه ذکر منبع، ذکر کنید. اساساً به همان اندازه داده های استناد به قانون را برای استاد دانشگاه و مخاطبان هدف ارائه دهید.

نمادها و توضیحات ویژه

استنادات قانونی در ایالات متحده، مخفف “United States Code” را اجرا می کنند که به نام “USC” (کد ایالات متحده) نیز شناخته می شود. قوانین مربوط به مجموعه‌های مرتبط بیشتر به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم می‌شوند که به عنوان «عنوان» شناخته می‌شوند. به عنوان یک قاعده، باید به عنوان یا بخش های کامل مراجعه کنید.

هنگامی که با تعداد خاصی از بخش ها سر و کار دارید، لازم است از نماد § خاصی که ممکن است قبلاً در اسناد قانونی دیده اید استفاده کنید. می‌توانید به بخش «شخصیت‌های ویژه» MS Word بروید و این نماد را در قسمت «بخش» جستجو کنید.

در صورتی که مجبور به ارائه یک استناد قانونی هستید که فراتر از یک بخش از کد، قانون یا اساسنامه است، از پیشوند «و بعد از آن» ( به معنی « و آنچه در لاتین در ادامه آمده است») درست بعد از شماره بخش اول استفاده کنید. طبق دفترچه راهنمای APA باید به صورت مورب قرار گیرد.

مثلا:

قانون حریم خصوصی 552 a 1974، 5 USC § 5 et seq . (1974).

منابع حقوقی مختلف: نقل قول ها با مثال

اگر قانون مورد استناد در USC گنجانده نشده باشد

از شماره حقوق عمومی و هر اطلاعاتی که ذکر می شود استفاده کنید:

الگو: نام قانون، انتشارات. L. شماره شماره، شماره جلد منبع شماره صفحه (سال). URL (در صورت موجود بودن).

استناد درون متنی: (قانون ملی حمایت از کودکان 1993، 1993)

مرجع کتابشناسی APA: قانون حمایت از کودکان سال 1993، انتشارات. L. شماره 119-4, 126 Stat.7 (1993).

استناد به قوانین ایالتی

به عنوان یک دانشجوی کالج در رشته حقوق، باید فرمت های مختلفی را ذکر کنید که به قوانین فدرال برای هر ایالت مربوط می شود. پیشوند “USC” به مخفف کد قانون خاص مربوط به ایالت شما تغییر یافته است. در مورد عناوین و بخش ها، آنها به همان صورت باقی می مانند. همچنین ممکن است به جای عناوین با مقالات یا شماره فصل ها مواجه شوید.

وقتی وضعیت ها یا قوانین محلی را ذکر می کنید، در این مثال چگونه ظاهر می شود:

الگو : نام قانون، شماره عنوان کد منبع § شماره بخش (سال). URL

استناد APA درون متنی: (قانون ضربان قلب تگزاس، 2021)

استناد به صفحه کتابشناسی: قانون ضربان قلب تگزاس، تگزاس. کد 8. § 87 (R) HB 1515 (2021). https://capitol.texas.gov/tlodocs/87R/billtext/html/HB01515I.htm

توجه: اطمینان حاصل کنید که همیشه کد قانونی را بررسی می کنید و می بینید که آیا نقل قول های موجود در قالب های مربوطه وجود دارد یا خیر. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =