چرا نقل قول های مصاحبه مهم هستند؟

هنگامی که باید یک تکلیف دانشگاهی بنویسید یا اطلاعات دست اولی ارائه دهید، بهتر است از منابع اولیه استفاده کنید که اطلاعات اولیه را ارائه می دهند که به هیچ شکلی بررسی یا تغییر نکرده اند. مصاحبه یکی از این منابع اولیه است، به همین دلیل است که اغلب به عنوان منبعی استفاده می شود که به ارائه اطلاعات تخصصی، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر کمک می کند. با این حال، ارائه استنادهای صحیح مصاحبه حیاتی است. اگر باید به قالب سبک APA نزدیک شوید، وقت خود را صرف یادگیری نحوه استناد به مصاحبه در APA کنید زیرا به شما کمک می کند از سرقت ادبی جلوگیری کنید و ارجاعات صحیحی برای مالکیت معنوی ارائه دهید. راهنمای مفید ما به شما کمک می کند تا قوانین اساسی استناد مصاحبه APA را طبق آخرین استانداردهای نوشتاری درک کنید.

اصول استناد به مصاحبه APA

اول از همه، باید به یاد داشته باشید که هنگام مراجعه به مصاحبه، سه نوع سناریو وجود دارد. می تواند منتشر شود، مصاحبه شخصی یا گروهی. به یاد داشته باشید که تنها مصاحبه های منتشر شده را می توان برای یک استناد رسمی به هنگام قرار دادن مرجع استفاده کرد. به عنوان مثال، اگر مصاحبه ای منتشر شده دارید که در جایی در یک برنامه تلویزیونی، روزنامه یا مجله علمی کشف کرده اید، باید از آن به عنوان منبعی برای پادکست استناد به منابع چندرسانه ای استفاده کنید.

به همین ترتیب، مصاحبه شخصی که خودتان انجام داده اید نیازی به ذکر رسمی در مراجع شما ندارد، به این معنی که وقتی ارتباط شخصی را ذکر می کنید، نیازی به ارائه منبع ندارید.

در نهایت، اگر با یک پروژه تحقیقاتی پیچیده سر و کار دارید، به این فکر کنید که با بیان این جمله، “وقتی روش شناسی خود را انجام دادم، با سی نفر مصاحبه کردم تا مشارکت آنها در مدیریت رسانه های اجتماعی را بررسی کنم.” با این حال، ارائه یک استناد رسمی در فهرست کتابشناسی شما ضروری نیست.

تولید نقل قول به صورت خودکار

APAMLAشیکاگوIEEEAMAترابیانASAAPSAهارواردCSEسایت اینترنتی کتاب مجله روزنامه ویدیوبخش کتاب مقاله دایره المعارف مجله کتاب الکترونیکیPDFتصویر

ایجاد نقل قول

نمونه های استنادی مصاحبه APA

اگر منبع آنلاینی وجود ندارد و مصاحبه ای نیست که شما انجام داده اید:

Contributor، XZ، Contributor، NV، Contributor، RK، & Contributor، WC (سال، ماه روز). عنوان یک مصاحبه [شرح یک مشارکت معین]. عنوان سمپوزیوم/کنفرانس، مکان.

جیمز، کی (2011، 11 ژانویه). مهندسی مکانیک و ناسا: استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی
          و اتوماسیون [جلسه کنفرانس]. کنفرانس مهندسی مکانیک 2011
، دانشگاه ایالتی آریزونا، تمپ، AZ، ​​ایالات متحده.

اگر منبع آنلاین وجود دارد:

Contributor، XZ، Contributor، NV، Contributor، RK، & Contributor، WC (سال، ماه روز). عنوان یک مصاحبه [شرح یک مشارکت معین]. عنوان سمپوزیوم/کنفرانس، مکان. URL.

گتین، جی. (2019، 7 مه). کلی جونز: خواننده اصلی Stereophonics در مکالمه |
          در گوگل صحبت می کند . گفتگو در گوگل، کاردیف، انگلستان
https://www.youtube.com/watch?v=Hu4Yvq-g7_Y

وقتی به یک مصاحبه شخصی اشاره می کنید:

(ف. کیریان، ارتباطات شخصی، 7 فوریه 2020).

همانطور که از یک مصاحبه نقل قول می کنید، همیشه به این فکر کنید که با چه نوع منبعی سروکار دارید زیرا ممکن است فقط ارائه یک استناد درون متنی مانند مثال بالا ضروری باشد.

وقتی به یک سخنرانی در قالب APA استناد می کنید:

نام خانوادگی گوینده، حرف اول. (سال ماه روز). عنوان سخنرانی [ضبط صوتی گفتار یا هر منبع دیگری ذکر شده]. نام وب سایت. URL
Meir, G. (1969, 25 سپتامبر). آدرس پذیرایی کاخ سفید [
ضبط صوتی سخنرانی]. لفاظی آمریکایی.
https://www.americanrhetoric.com/speeches/goldameirwhitehousereception.htm

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =