نحوه نوشتن راهنمای مقاله پاسخ با ساختار و مثال

راز دانستن نحوه نوشتن مقاله پاسخ در درک آنچه از شما انتظار می رود است. شما بدون توجه به مقاله اصلی که باید به آن پاسخ دهید، این نوع خاص از تکلیف را می نویسید. اگر ساده بگوییم، هدف از این کار، همانطور که در راهنمای مقاله پاسخ ما خواهید آموخت، ارائه واکنش و تحلیل شما در مورد آنچه خوانده اید (یا دیده اید) بر اساس یک مقاله، یک کتاب، یک فیلم، یا هر نوع ماده دیگری که با موضوع یا رویدادی خاص سروکار دارد.

مقاله پاسخ چیست؟

در اکثر موارد، از دانش‌آموزان خواسته می‌شود که مقاله‌ای مرتبط با کتاب یا مقاله‌ای که در طول دوره مطالعه شده است بنویسند. شخص باید از اولین شخص در مقاله پاسخ استفاده کند، با این حال باید موارد را حرفه ای نگه داشت و هدف مقاله اصلی را به خاطر آورد. بدون شک، نوشتن یک مقاله پاسخ خوب به راحتی می تواند چالش برانگیز باشد، اما همیشه بستگی به این دارد که چقدر مطالب را خوب درک کنید.

هدف مقاله پاسخ خلاصه کردن محتوا و ارائه واکنش شما به آن است. شما باید شواهد و ملاحظات شخصی در مورد آنچه مطالعه کرده اید ارائه دهید.

گفتن ” من با ایده های مطرح شده در مقاله موافقم ” یا اینکه ” نویسنده سبک نوشتاری خوبی دارد ” کافی نیست . همیشه توضیحی از روابط بین هدف نویسنده و ایده هایی که ارائه شده است را اجرا کنید. اگر چیزی به شما در درک مطلب کمک کرده است، در مورد آن نیز پاسخی بنویسید. شما باید با استفاده از لحن واضح پاسخ دهید یا منعکس کنید. از آنجایی که مقاله پاسخ معمولی دارای ساختار کلاسیک پنج پاراگراف است، ساختاردهی افکار فرد را هنگام یادگیری نحوه نوشتن مقاله پاسخ نیز نسبتاً آسان می کند.

مراحل لازم برای نگارش صحیح مقاله پاسخ

همانطور که می آموزیم چگونه یک مقاله پاسخ را ساختار دهیم، لازم است به خاطر داشته باشید که شما نباید فقط آنچه قبلاً بیان شده است را به عبارت دیگر خلاصه کنید، بلکه نگرش خود را نسبت به آنچه خوانده اید از دریچه دید، باورها و ادراک خود نشان دهید. باید به صورت اول شخص نوشته شود، به این معنی که شما باید ایده ها را تجزیه و تحلیل کنید و در عین حال خلاق باشید تا یک نقطه خاص.

در اینجا مراحلی وجود دارد که هنگام شروع باید در نظر بگیرید:

 1. مطالب ارائه شده را دو بار بخوانید.  برای درک آنچه نوشته شده است، خواندن متن خود بیش از یک بار ضروری است. هدف کتاب یا مجله مورد نظر را ببینید و نکات مهم را مشخص کنید. بهتر است برخی از یادداشت ها را حفظ کنید تا تمرکز خود را حفظ کنید. هنوز در مورد قالب بندی فکر نکنید زیرا ترفند جمع آوری اطلاعات حیاتی است.
 2. موضوع مقاله پاسخ را تنظیم کنید.  با فکر کردن به نحوه شروع یک مقاله پاسخ، جنبه ای را که بیشتر به شما علاقه مند است را شناسایی کنید. این به عنوان یک بیانیه پایان نامه و موضوعی است که شما را الهام می بخشد و نظر (افکار) شما را منعکس می کند. به عنوان مثال، می تواند چیزی معنادار در مورد متن یا نگرش شما نسبت به آنچه دوست داشته اید یا دوست نداشته اید باشد. از طرف دیگر، می‌تواند با فرضی که پس از مطالعه مطرح کرده‌اید یا سؤالی که می‌خواهید بررسی کنید، سروکار دارد. در هر صورت باید آموزنده و مرتبط با متن اصلی باشد
 3. مقدمه مقاله پاسخ.  باید یک جمله قلابی داشته باشد که هم مقاله را معرفی کند و هم نکته اصلی شما را بیان کند. باید مشخص باشد که شما در حال نوشتن مقاله پاسخ هستید. بیانیه پایان نامه خود را بیان کنید تا مزه آنچه در آینده خواهد آمد را بچشید.
 4. پاراگراف های بدن  همانطور که یک مقاله پاسخ می نویسید، با ارائه شواهدی از متن اصلی در مورد موضوع بحث کنید. به یاد داشته باشید که از نقل قول های مرتبط استفاده کنید و ایده های خود را به صورت منطقی بدون پرش بین آنها بدون کلمات انتقالی بسازید. اگر پایان نامه شما با بیش از یک ایده سروکار دارد، یک پاراگراف را به هر ایده اختصاص دهید و از قرار دادن سرصفحه های مکرر خودداری کنید.
 5. نتیجه.  دانستن نحوه تکمیل مقاله پاسخ بسیار مهم است. اینجاست که باید تمام نکات اصلی را خلاصه کنید و یک تحلیل نهایی ارائه دهید. تا جایی که می توانید آن را مختصر بیان کنید، با این حال به جمله معروف «پس چی؟» پاسخ دهید. وقتی چیزها را خلاصه می کنید سؤال کنید. از هر گونه ایده جدید مانند بخش پایانی هر کار نوشتن دانشگاهی اجتناب کنید.

در نهایت، به یاد داشته باشید که مقاله پاسخ خود را تصحیح و ویرایش کنید. این شامل نقل قول ها، ارجاعات، تکرارها، اشتباهات گرامری، و جملاتی است که کلمه ای خواهند داشت. مگر اینکه از کسی بخواهید که با پول نقد مقاله بنویسد ، زمان کافی را صرف کنید و مطمئن شوید که نوشته شما منطقی به نظر می رسد و پایان نامه شما را تا جمله نهایی دنبال می کند.

قالب و ساختار مقاله پاسخ

از آنجایی که اکثر درخواست‌هایی که در هوش پژوهشی دریافت می‌کنیم مربوط به نحوه نوشتن پاسخ به یک کتاب است، «چیزهایی که حمل می‌کردند» اثر تیم اوبراین را می‌گیریم که به داستان‌های کوتاه مرتبطی می‌پردازد که در طول جنگ ویتنام اتفاق می‌افتند. همانطور که ادامه خواهیم داد، به ساختار با نمونه های کاغذ پاسخ برای هر بخش توجه کنید:

قسمت 1 : اینجاست که باید خلاصه ای از کتاب یا مقاله مورد نظر را ارائه دهید.

 • خلاصه . ” چیزهایی که حمل می کردند” اثر تیم اوبراین مجموعه ای از داستان های عمیق و عاطفی به هم پیوسته است که گروه سربازان آمریکایی را در طول جنگ ویتنام به تصویر می کشد. از تجارب واقعی زندگی با برخی جنبه‌های تخیلی و عناصر فلسفی صحبت می‌کند، همانطور که داستان‌ها در استعاره‌ها و تمثیل‌ها صحبت می‌کنند، جایی که حتی «اشیاء حمل شده» مجموعه‌ای از احساسات، خاطرات، اعمال و حتی ردیف‌های شعر را به عنوان موضوعات عشقی نشان می‌دهند. ، اعتماد و خیانت بررسی می شود.
 • جمله موضوعی “چیزهایی که حمل می کردند” به خودی خود کتابی درباره تجربه جنگ نیست زیرا کاوش در مورد نیازهای یک انسان است که در آن هر پوند اشاره ای استعاری به بارها و مسئولیت های زندگی است.
 • بیانیه پایان نامه . داستان ها بازتابی قدرتمند از کیسه ذهنی تمثیلی است که همه ما با خود داریم، که هوشمندانه در هر پاراگراف آشکار می شود و این کتاب را به نمایشی صادقانه از فرآیندهایی تبدیل می کند که در درون گروهی از افراد مختلف اتفاق می افتد، زیرا آنها در شرایط سخت قرار می گیرند. جنگ

قسمت 2 : این جایی است که پاسخ شما انجام می شود.

 • واکنش شما این کتاب مرا وادار کرد تا درباره خدمت سربازی شخصی خود در خارج از ایالات متحده در آلمان که در محیطی آرام بوده است فکر کنم، اما درس مهمی در مورد تجزیه و تحلیل چیزهایی که خودم حمل می کنم به من آموخت. درست مانند هر فردی که خدمت سربازی را گذرانده است، این کتاب نیز در نزدیکی خانه به نمایش در خواهد آمد. این مجموعه ای احساسی از حقایق از نگاه جوانان متفاوت و اغلب مخالف است.
 • پاراگراف اول . چهره ستوان کراس نه تنها ترس، بلکه از شخصیتی است که جنگ را راهی برای زندگی متفاوت می‌بیند و سعی می‌کند بر عشق خود به مارتا تمرکز کند. این نشان می دهد که بارهایی که او به دوش می کشد همیشه به گذشته متصل است، جایی که زمان حال فقط تصویری است که در نهایت تغییر خواهد کرد.
 • پاراگراف دوم . نقش پوند در کتاب هم نقش های عملی و هم استعاری را ایفا می کند، زیرا می توان حضور کتاب های مصور را مشاهده کرد که برای تجهیزات یک سرباز کلاسیک معمول نیست. همانطور که نویسنده اشاره می کند، جنبه روانشناختی داشتن چیزی را مطرح می کند که می تواند آن “زخم های واقعا بد” را التیام بخشد.
 • بند سوم . جنبه های نظامی برنامه ریزی و استراتژی نقش مهمی ایفا می کنند زیرا هر شخصیت نه تنها از نظر ویژگی های فیزیکی بلکه مجموعه مهارت هایی که در عمل ضروری می شود توصیف می شود. این باعث می شود مردم ارزش های خود را زیر سوال ببرند و ترس و دلهره را از خود دور کنند.
 • نتیجه گیری کتاب تیم اوبراین یک کاوش ذهنی برای هر فردی است صرف نظر از اینکه در خدمت سربازی بوده یا نه. این یک انعکاس صادقانه است که در آن هر فردی می تواند چیزی برای پاسخ دادن به آن بیابد، که باعث می شود وقتی به زندگی خود نگاه می کنم، به ویژه برای من مرتبط باشد.

این تنها یک مثال اساسی از نحوه برخورد با ساختار با حفظ تمام نقاط بحرانی در آنجا است. البته، قالب و ساختار شما ممکن است بسته به منبع منبع متفاوت باشد، با این حال نمونه‌های مقاله پاسخ بالا باید به شما کمک کند تا ایده اصلی را به دست آورید.

نکات مقاله پاسخ برای دستیابی به نمرات خوب

هنگامی که در حال نوشتن مقاله پاسخ هستید، این نکات ساده را برای بهتر نوشتن در نظر بگیرید:

 • تا زمانی که متن اصلی را به طور کامل متوجه نشدید با مقاله پاسخ خود شروع نکنید.
 • برای جلوگیری از سرقت ادبی، منابعی برای نقل قول ها و مراجع مستقیم ارائه دهید.
 • از یک بیانیه پایان نامه قوی استفاده کنید که نظر شما را بیان می کند.
 • اگر جنبه هایی را کشف کردید که با آنها موافق نیستید، آنها را با شواهد پشتیبانی کنید.
 • نتیجه گیری خود را به ویژه قوی کنید زیرا خلاصه و نقطه حساس تأمل شما است.
 • در حین نوشتن مطالب را آموزنده نگه دارید و تا جایی که ممکن است از اولین شخص استفاده کنید.
 • به سادگی مطالب را خلاصه نکنید بلکه آن را تحلیل کنید.
 • عناصر نگرش و بینش شخصی را اضافه کنید.
 • همیشه مقاله خود را تصحیح کنید تا از اشتباهات گرامری، نقطه گذاری و منطقی خودداری کنید.
 • در هر پاراگراف از یک ایده استفاده کنید.
 • همیشه دستورالعمل های قالب نوشتاری خود را دوباره بررسی کنید ( APA ، MLA ، شیکاگو، و غیره)

یک بار دیگر، همانطور که یاد می گیرید چگونه یک مقاله پاسخ به یک مقاله یا یک قطعه کتاب بنویسید، مهم ترین چیز این است که متن اصلی را درک کنید، به همین دلیل است که اگر یک طرح کلی برای شروع با نکات کلیدی در هنگام نوشتن آنها ایجاد کنید کمک می کند. پایین برای بخش تحلیلی شما از مقاله پاسخ.

نمونه کاغذ پاسخ و انواع مختلف

در مورد نمونه های کاغذ پاسخ صحبت می کنیم، می توان با انواع مختلفی از آنها در هنگام کار با یک تکلیف معمولی دانشگاه مواجه شد. نمونه نوشتاری شما ممکن است یک مقاله پاسخ تک متنی یا یک نمونه پاسخ چند متنی باشد. تفاوت این است که با رویکرد تک متنی باید فقط به یک متن یا یک کتاب پاسخ دهید. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید چیزی را مقایسه یا ترکیب کنید. در مورد روش چند متنی، پاسخ به چندین متن و بررسی جنبه‌ها (یا عناصر) که یکسان یا کاملاً متفاوت به نظر می‌رسند ضروری خواهد بود. مقایسه و تضاد وظایف نوشتاری آکادمیک شبیه‌تر خواهد بود. همچنین ممکن است لازم باشد جدولی ایجاد کنید که در آن بتوانید عناصر خاصی را با هم مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که باید در بیانیه پایان نامه شما منعکس شود.

از کارشناسان ما اغلب در مورد تفاوت بین یک مقاله پاسخ و یک مقاله خلاصه سؤال می شود، این نکته دیگری است که در نحوه نوشتن راهنمای مقاله پاسخ توضیح خواهیم داد. به عبارت ساده، مقاله پاسخ از دانش آموز می خواهد که به طور انتقادی به متن نزدیک شود و به خواندن پاسخ دهد، در حالی که خلاصه تنها با برجسته کردن استدلال نویسنده، متن را مرور یا خلاصه می کند. وقتی چیزی را ارزیابی می کنید، نشانه ای از یک برگه پاسخ است. توجه داشته باشید که از خلاصه فقط برای معرفی موضوع استفاده می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *