چکیده خلاصه ای کوتاه و جامع از مطالب یک اثر بزرگتر است. معمولاً بعد از صفحه عنوان یا صفحه محتوا قرار دارد و درست قبل از مقدمه، ممکن است صفحه اختصاصی خود را داشته باشد یا نداشته باشد. چکیده ها به طور گسترده هم در دانشگاه ها، در موسسات آموزشی یا علمی ایالات متحده و هم در خارج از آن برای خلاصه کردن مقالاتی که قرار است در مجلات علمی، کتاب ها، سخنرانی ها در کنفرانس ها، گزارش های آزمایشگاهی، سخنرانی ها و همچنین سایر انواع کار منتشر شوند، استفاده می شود تا خوانندگان بتوانند یک نمای کلی از محتوا دریافت کنید.با توجه به استفاده گسترده از آنها، مهم است که در مورد هدف، انواع و محتوای چکیده ها و همچنین در مورد برخی از دستورالعمل های مفید برای نوشتن صحیح این خلاصه های کوتاه و همچنین استفاده از ابزارهای مفید مانند آشکارساز سرقت ادبی اطلاعاتی کسب کنید . در زیر نحوه نوشتن چکیده برای گزارش آزمایشگاهی را با جزئیات بیشتری بررسی می‌کنیم، اما توجه داشته باشید که این دانش عموماً برای سایر مقالات/کارها قابل استفاده است، بنابراین نیازی نیست بیش از حد مورد نیاز در مورد “چگونه تکلیف خود را انجام دهم ” تعجب کنید.

هدف و تعریف

هدف از چکیده ارائه خلاصه ای بسیار فشرده از کل اثر به خوانندگان است. در مورد مقالات دانشگاهی، یک قانون کلی این است که خوانندگان ابتدا چکیده ها را ارزیابی می کنند و تصمیم می گیرند که آیا مقالات مربوطه ارزش خواندن دارند یا نه. خواه اینها در حوزه تخصص/علاقه آنها قرار می گیرند، چه نتایج قابل توجهی به همراه داشته باشند یا دیدگاه ها/ درک های بدیع در یک زمینه خاص، و غیره. بنابراین، هدف ارائه همه این عناصر آموزنده است که بر اساس آن قضاوت ها به صورت واضح و مختصر انجام می شود. شیوه.

هدف گزارش آزمایشگاهی به جای تایید مجدد اصول یا قوانین شناخته شده (فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی و غیره) با اکتشاف/نوآوری علمی مرتبط نیست. اگرچه نتایج عموماً قابل پیش‌بینی هستند و دانش علمی را ارتقا نمی‌دهند، اما همه اینها به آشنایی دانش‌آموزان با روش علمی به طور کلی و با فنون مختلف تحقیق به طور خاص کمک می‌کند. از این رو، هدف یک چکیده گزارش آزمایشگاهی تقریباً منحصراً بر ارائه تحقیقات انجام شده و نتایج آن (بدون هیچ عنصر نوآوری) متمرکز است.

نحوه نوشتن چکیده برای گزارش آزمایشگاهی

طول و محتوا

طول معمول یک چکیده در انواع مختلف کار، خواه یک گزارش آزمایشگاهی، مرور ادبیات، یا حتی یک مقاله بالاسری باشد ، از 100 تا 500 کلمه متغیر است، و این معمولاً به طور مستقیم با حجم کار مرتبط است. چکیده‌های گزارش‌های آزمایشگاهی معمولاً کوتاه‌تر هستند، اما طول هنوز می‌تواند تا حدودی متفاوت باشد. بنابراین، با توجه به استودیوی نگارش دانشگاه ایالتی کلرادو، یک چکیده معمولاً بین 50 تا 150 کلمه دارد.

با این حال، راهنماهای دیگر از دانشگاه های مختلف ایالات متحده ذکر می کنند که باید بین 100 تا 200 کلمه باشد. یک رویکرد صحیح، مشاوره با دستورالعمل‌های خاص برای نوشتن گزارش آزمایشگاهی است که  استاد/معلم شما پیشنهاد می‌کند (زیرا حتی کارکنان آموزشی از همان مؤسسات آموزشی ایالات متحده ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند). علاوه بر این، الزامات ممکن است حتی از یک کار به کار دیگر، با همان اساتید، متفاوت باشد.

در مورد عناصری که یک چکیده برای گزارش آزمایشگاهی را تشکیل می دهند، به شرح زیر است:

  • انگیزه تحقیق آزمایشی چرا اجرا شد؟ چرا مهم است؟ برخی از زمینه های اضافی مختصر معمولاً به عنوان یک نوع مقدمه کوچک ارائه می شود.
  • سوال/فرضیه/هدف تحقیق. چه چیزی مورد تحقیق قرار گرفت؟ به چه مشکلی رسیدگی شد؟
  • چه روش‌ها/استراتژی‌ها/رویکردهای کلی استفاده شد. آزمایشات چگونه انجام شد؟ – به یاد داشته باشید که این توصیف با توجه به طول کلی باید بسیار مختصر باشد – اغلب اوقات، فقط ذکر روش ها با نام کافی است، به خصوص اگر آنها در یک زمینه نسبتاً استاندارد باشند.
  • یافته ها/نتایج کلیدی و اهمیت آنها. چه مواردی مشاهده شد و چقدر قابل اعتماد است؟ – با توجه به اینکه شاید این بخش مهم ترین بخش باشد، فضای بیشتری به آن اختصاص داده می شود.
  • نتیجه گیری چه نتایج اصلی حاصل شد؟ آیا این فرضیه تایید شد یا رد؟ گاهی اوقات نتیجه گیری ممکن است با نتایج همراه شود یا حتی ممکن است ضمنی باشد. توصیه های نویسنده نیز ممکن است در اینجا ارائه شود.

انواع چکیده – آموزنده و توصیفی

به گفته دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل، چکیده توصیفی تنها نوع اطلاعات موجود در یک اثر را بدون ارائه هیچ گونه نتیجه و نتیجه گیری و همچنین بدون هیچ گونه قضاوتی نشان می دهد. بنابراین، بر هدف، دامنه و روش های تحقیق تمرکز می کند و اساساً خوانندگان را با نوع محتوایی که ممکن است انتظار داشته باشند آشنا می کند. به این دلایل، ممکن است بسیار شبیه یک طرح کلی به نظر برسد. این چکیده ها بسیار کوتاه هستند – معمولاً تا 100 کلمه.

اکثر چکیده های گزارش آزمایشگاه، حداقل در علوم دقیق یا طبیعی، آموزنده (اطلاعاتی) هستند و می توان آنها را به عنوان جایگزین کوتاهی برای کارهایی که خلاصه می کنند در نظر گرفت، به این معنی که تمام بخش های مهم این آثار، از جمله نتایج، بحث ها و حتی توصیه ها را پوشش می دهد. . بنابراین، می توان بیان کرد که یک قطعه آموزنده شامل تمام عناصری است که یک قطعه توصیفی شامل می شود. معمولاً طولانی‌تر است، به حد بالایی که قبلاً توضیح داده شد، تا 200 کلمه برای یک گزارش آزمایشگاهی می‌رسد.

اکثر مواقعی که از شما خواسته می شود چکیده ای برای گزارش آزمایشگاهی خود بنویسید، این یک چکیده آموزنده خواهد بود، با توجه به اینکه نسخه کامل تری است، شما در انتخاب این چکیده به غیر از موقعیت هایی که کلمه شمارش بسیار سختگیرانه است با این وجود، همیشه خوب است که قالب را قبل از نوشتن مقاله خود روشن کنید. اگر هیچ نشانه دیگری در دسترس نباشد، طول می تواند نوع مورد انتظار را نشان دهد. یک سرویس نوشتن نقد مقاله مانند ما، گزینه ای عالی برای مراقبت از هر جزئیات پیچیده ای است که ممکن است در مورد آنها ندانید.

5 نکته برای نوشتن یک چکیده خوب برای گزارش آزمایشگاهی

در زیر چند نکته/توصیه در مورد نحوه نوشتن چکیده آزمایشگاه آورده شده است:

  1. یک چالش خاص این است که تعادل درستی بین تعمیم بیش از حد یا نوشتن خیلی کم و بین ارائه جزئیات بیش از حد برای هر بخش خاص و نوشتن بیش از حد پیدا کنید. از این رو، تعادل کاملی بین میزان کلی بودن اطلاعات و چگونگی توصیف جامع محتوا مورد نیاز است. این تعادل توسط تعداد مورد انتظار کلمات پیشنهاد می شود – با دانستن اینکه کدام عناصر باید پوشش داده شوند، می توانید از قبل تخمین بزنید که چه تعداد جمله می تواند به هر عنصر محتوا اختصاص داده شود. چند نمونه چکیده را برای گزارش آزمایشگاه برای الهام بررسی کنید.
  2. این باید عقل سلیم داشته باشد که یک چکیده تنها پس از نگارش کل گزارش آزمایشگاهی شامل نتیجه گیری تهیه می شود. این به این دلیل است که آنها اطلاعاتی را از همه بخش ها می گیرند – اگر هر یک از این بخش ها به طور قابل توجهی تغییر کند، باید در آن منعکس شود و همچنین نیاز به ویرایش های متعدد دارد. از این رو، از نظر کارآیی، نوشتن آن یک بار، هنگام اتمام همه چیز منطقی است.
  3. چکیده ها نباید حاوی اطلاعات اضافی، اطلاعات بیرونی که در گزارش آزمایشگاهی ذکر نشده یا مورد بحث قرار نگرفته باشند. آنها همچنین نباید حاوی هیچ جدول، نمودار، نمودار، تصویر یا مرجع کتابشناختی باشند.
  4. چکیده‌های گزارش آزمایشگاهی باید مستقل باشند، به طوری که هر خواننده‌ای که با تحقیقات/تجربه‌های شما آشنا نیست بتواند بفهمد که چه کاری انجام داده‌اید، چرا، و چه چیزی به دست آورده‌اید. بدیهی است که با توجه به تعداد محدودی از کلمات، تعاریف یا توضیحات مفاهیم مرتبط با رشته تقریباً همیشه نامناسب هستند – این موارد معمولاً در یک مقدمه یافت می شوند. با این وجود، گسترش اختصارات (به ویژه موارد غیر معمول) و انجام هر کاری برای افزایش خوانایی و درک مطلب می تواند مفید باشد.
  5. مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید زیرا این اصل گزارش آزمایشگاه شما است و تنها قطعه ای که یک خواننده بالقوه می تواند ارزیابی کند، باید همه زنگ های بالقوه را به صدا درآورد و ارتباط مناسبی با موضوع شما ایجاد کند. استفاده از کلمات کلیدی خوب عادتی است که به ویژه در عصر دیجیتال ما، زمانی که نتایج جستجو تا حد زیادی به کلمات کلیدی بستگی دارد، بسیار مهم است.

چکیده برای گزارش آزمایشگاهی مثال

در زیر نمونه ای از نحوه نوشتن چکیده برای یک گزارش آزمایشگاهی در شیمی (یا بهتر است بگوییم بیوشیمی) در محدوده تعداد کلمات معمولی آورده شده است:

آنزیم‌ها در حصول اطمینان از نرخ واکنش بالا در شرایط کاملاً کنترل‌شده در محیط داخلی یک ارگانیسم اهمیت بالایی دارند. هدف از این مطالعه بررسی تأثیر عوامل فیزیکی مختلف مانند دما و pH نمونه بر عملکرد آنزیم و واکنش کلی بود. برای رسیدن به این هدف، آنزیم کاتالاز بسیار فعال انتخاب شد که تجزیه پراکسید هیدروژن را به آب تسریع می‌کند و اکسیژن مولکولی – مقدار اکسیژن آزاد شده اندازه‌گیری شد. ما دریافتیم که سرعت واکنش تحت تأثیر تغییر دما و مقادیر pH قرار دارد. این تغییرات اغلب بسیار قابل توجه بوده و توسط اثرات برگشت پذیر یا غیر قابل برگشت بر روی آنزیم ها تعیین می شود. یافته‌ها همچنین از منظر اهمیت این ویژگی‌ها برای نقش‌های بیولوژیکی آنزیم‌ها تفسیر شدند. علاوه بر این،

لطفاً همچنین توجه داشته باشید که این نمونه انتزاعی گزارش آزمایشگاهی کاملاً با توصیف یک نوع آموزنده مطابقت دارد زیرا هم نتایج (از جمله اهمیت آنها) و هم نتیجه گیری را ارائه می دهد. با توجه به جنبه هایی که نمی توان آنها را به طور موثر خلاصه کرد، ذکر شده است که این موارد در گزارش آزمایشگاه مورد بحث قرار گرفته است. در مورد نتایج، آنها ضمنی هستند – نتایج/یافته‌ها تأثیر قوی عوامل فیزیکی بر فعالیت آنزیم را بیان کردند.

کمک گزارش 24 ساعته آزمایشگاهی

اکنون که ما یاد گرفتیم چکیده در گزارش آزمایشگاهی چیست، دو نوع مختلف و محتوای معمولی هر کدام چیست. اما همچنین آنچه را که باید در هنگام نوشتن یکی در نظر گرفت، نزدیک شدن به این کار باید آسان تر باشد. در واقع، بزرگترین تلاش (احتمالاً حدود 95٪ آن) نوشتن گزارش آزمایشگاه خواهد بود.

به خاطر داشته باشید که اگر زمان زیادی ندارید یا با موضوعی مشکل جدی دارید، می‌توانید به سادگی با سفارش در پلتفرم ما، کل کار را به گزارش‌نویس آزمایشگاه ما محول کنید. شما آزاد هستید که به طور شفاف از بین نویسندگان مناقصه انتخاب کنید و با افراد برگزیده خود در طول فرآیند ارتباط برقرار کنید، گزارش هایی در مورد پیشرفت کار دریافت کنید، بازخورد ارزشمندی ارائه دهید، درخواست تجدید نظر کنید (ما بازبینی های نامحدود رایگان ارائه می دهیم!). تنها زمانی که از نتایج کاملاً راضی باشید، پول در اختیار نویسندگان مربوطه قرار می گیرد. آن را امتحان کنید و خدمات حرفه ای ما را تجربه کنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =