به عبارت ساده، یک مقاله موضعی نشان دهنده یک مقاله نویسی است که یک نظر قابل بحث در مورد یک موضوع یا یک مشکل خاص را نشان می دهد. هدف مقاله متقاعد کردن مخاطب هدف شما است که نظری که نشان می دهید معتبر و قابل اعتماد است. راهنمای ما به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید یک مقاله موقعیت را به روشی ساده‌تر بنویسید، بدون اینکه احساس سردرگمی کنید. مهمترین چیز این است که نظر خود را بر اساس یک موضوع خاص انتخاب کنید. اساساً می تواند هر چیزی از بازتابی تا بحث برانگیز باشد تا زمانی که بتوانید موقعیتی را انتخاب کنید و نظر خود را مطرح کنید.

Position Paper چیست؟

با عطف به تعریف روشن از مقاله موضع، ممکن است با آن به عنوان یک مقاله دیدگاه نیز روبرو شوید که بسیار شبیه یک بحث است. اگر مطمئن نیستید که مقاله موضع چیست، باید با یک تحلیل کلی شروع کنید که در آن باید قسمت های اصلی را تعریف کنید. با این حال، یک مقاله موضعی باید هر دو طرف یک نظر قابل بحث را در رابطه با یک موضوع انتخاب کند. با این حال، شما همچنین باید دلایل پشت موضع خود را توضیح دهید و مخاطبان خود را متقاعد کنید که آنچه در بیانیه پایان نامه خود بیان کرده اید برای دفاع معتبر و کافی است. ایده هایی که کشف کرده اید باید در مقاله شما در حین بحث در مورد موضوع انتخابی مورد بررسی قرار گیرند.

به عنوان یک قاعده، شما باید با حقایق، نظرات مختلف، داده های آماری، و برخی از اطلاعاتی که مقاله موضع شما را قوی می کند، شروع کنید. راهنمای مقاله موقعیت ما به شما کمک می کند تا نشان دهید که چگونه تحقیق را جمع آوری کنید، یک طرح کلی مقاله موقعیت عالی ایجاد کنید و همه چیز را درست کنید! نکته مهم این است که مطمئن شوید که همه جوانب موضوع را پوشش می‌دهید و آن را به شیوه‌ای خاص نشان می‌دهید تا به مخاطبانتان اجازه دهید بفهمند که چرا موقعیت شما متفاوت است و چه چیزی آن را حیاتی و مهم می‌کند.

هدف شما این است که یک طرف بگیرید و سعی کنید مخاطبان خود را با گفتن اینکه دانش کافی در مورد مراجع دارید متقاعد کنید. همچنین مهم است که نشان دهید ادعای شما در بخش پایانی مقاله شما تأیید شده است. از آنجایی که باید بر روی یک موضع متمرکز شوید، به این معنی نیست که نباید نظر مخالف را با توضیح مختصری در مورد دلایل مربوطه به خوانندگان خود ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر موضوع بحث برانگیزی را انتخاب می کنید، باید بر روی نظر مخالف تمرکز کنید، حتی بیشتر، تا مطمئن شوید که نظر شما دارای حقایقی است که باید با آن مقابله کنید.

انواع کاغذ موقعیت

شما باید در مورد تفاوت ها فکر کنید زمانی که با یک مقاله موضع سر و کار دارید بر اساس آنچه باید به دست آورید. مثلا:

 • اطلاعات مقدماتی و مروری . شما باید راهنماها، کتاب های راهنما، کتاب های درسی و منابع دانشگاهی را برای دفاع از موقعیت خود پیاده سازی کنید.
 • مطالعات عمیق . باید شامل گزارش های دولتی و کتاب های مختلف باشد. شما باید موضوع خود را محدود کنید.
 • تحقیقات علمی. در این صورت باید از مجلات دانشگاهی استفاده کنید و روی مقالات مختلف تمرکز کنید. معمولا بر اساس دوره های خاص است.
 • مسائل فعلی. می توانید از مجلات، روزنامه ها، وب سایت ها و حتی رسانه های اجتماعی خاص استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از تجربیات شخصی خود استفاده کنید.
 • داده های آماری اگر با اعداد سروکار دارید، از سازمان ها و انجمن های دولتی استفاده کنید. مطمئن شوید که یک واقعیت قوی را با توضیح در مقدمه مقاله موضع خود معرفی کنید.
 • تجزیه و تحلیل مقاله موقعیت. با گزارش ها و وب سایت هایی که با مشکل شما سروکار دارند شروع کنید. اینجاست که باید از یک الگوی 50/50 استفاده کنید که از منابع و تحلیل شخصی شما تشکیل شده است.

البته، شما باید همیشه به مخاطب خود فکر کنید و از ارائه دیدگاه خود مطمئن شوید. اگر چیزی خیلی پیچیده است، به یاد داشته باشید که توضیحات اولیه را ارائه دهید. باید الهام بخش و جالب باشد. بنابراین از پیچیده بودن بیش از حد خودداری کنید. اگر این نوع تکلیف برای شما خیلی سخت به نظر می رسد، سرویس نوشتن نقد مقاله می تواند پشتیبان خوبی برای شما باشد.

طرح کلی کاغذ موقعیت

مهمترین چیز این است که روی طرح کلی کاغذ موقعیت خود تمرکز کنید. صرف نظر از اینکه چه موضوعی را انتخاب می کنید، با ساختار شروع کنید. در اینجا نحوه شروع یک مقاله موقعیت آمده است:

1. مقدمه.

–  موضوع خود را به وضوح معرفی کنید. 

– پیشینه کلی مرتبط با موضوع انتخابی خود را همراه با توضیح در مورد اینکه چرا موضوع مقاله شما مهم است، ارائه دهید. 

– تز خود را بیان کنید که منعکس کننده دیدگاه شما نسبت به موضوع باشد.

مقدمه شما باید یک هدف دوگانه داشته باشد که در آن باید هم موضوع و هم رویکرد خود را به آن تعریف کنید و هم علاقه خواننده خود را نسبت به آنچه باید بگویید تحت تأثیر قرار دهید. نحوه برخورد شما با موضوع خود باید در بیانیه پایان نامه شما منعکس شود. کارآمدترین راه برای معرفی یک موضوع، توضیح زمینه است. شما باید در مورد موضوع خود صحبت کنید که موقعیت شما را در چشم انداز قرار دهد بدون اینکه آن را در مورد آنچه فکر می کنید نامشخص باشد. اگر موضوع شما پیچیده است، در مورد تمام جزئیات فنی صحبت کنید و مخاطبان هدف خود را به بیانیه پایان نامه خود هدایت کنید. علاوه بر این، با نوشتن یک مقاله، می توانید حتی یک جمله دیگر را در صورت نیاز به توضیح اضافی به پایان نامه خود اضافه کنید.

 2. استدلال مخالف (بندهای بدن).

– دعاوی متقابل را جمع بندی کنید تا موقعیت خود را مشخص کرده و آن را توضیح دهید.

– ارائه اطلاعات پشتیبان و منابع برای دعاوی متقابل.

– حتماً دعوای متقابل را رد کنید.

– برای هر استدلالی که می کنید، مدرک ارائه کنید.

از آنجایی که مایلید موضع خود را ارائه دهید، لازم است با این پرسش که چرا فردی با نظر شما مخالف است، به استدلال های متقابل فکر کنید. به این فکر کنید که چگونه به آنها پاسخ دهید و به مخاطبان خود توضیح دهید که چرا باید استدلال شما را بپذیرند. شما باید بگویید چرا استدلال مخالف اشتباه است. هدف در اینجا این است که خوانندگان شما متوجه شوند که استدلال شما قوی تر از استدلال های متقابلی است که دارید. اطمینان حاصل کنید که هر استدلال را منصفانه ارائه می کنید و عینی باقی می ماند. این باعث می شود که برگه موقعیت شما معتبر باشد.

3. استدلال اصلی شما (پاراگراف بدن).

– نکته اصلی خود را بیان کنید. یک نظر تحصیل کرده و آگاهانه ارائه دهید.

– با نشان دادن مرجع خود (آمار) در مورد پشتیبانی و اثبات صحبت کنید.

– نقطه دوم خود را با همین امتیازها ارائه دهید.

– سومین واقعیت خود را ارائه دهید که ضعیف ترین و در عین حال قوی ترین است.

البته، شما باید بیش از سه نکته اصلی را ارائه دهید، با این حال قانون نوشتن آکادمیک حتی زمانی که یاد می گیرید چگونه یک مقاله مون موقعیت را بنویسید، حداقل سه واقعیت را ارائه می دهد.

4. نتیجه گیری.

– حتماً بیانیه پایان نامه خود را مجدداً بیان کنید.

– یک برنامه اقدام مشخص ارائه دهید، در عین حال از ارائه هرگونه اطلاعات جدید خودداری کنید.

باید به خاطر داشته باشید که نتیجه گیری شما بیشتر پایان نامه خود را در کلمات مختلف خلاصه می کند. پس از انجام این کار، باید حقایق کلیدی را در اختیار خوانندگان خود قرار دهید که استدلال های شما را تأیید می کند.

نمونه کاغذ موقعیت

موضوع: سنتز صدا

رشته: مهندسی صدا

موضوع: چرا تکانه های دیجیتال انعطاف پذیر هستند؟

هنگامی که تکانه های IR معرفی شدند، ما شاهد بحث های متعددی از ناب سازان صدا بودیم که برای تعیین هر جنبه کوچک صدا به گوش های خود می رفتند. با این حال، هیچ تحقیق یا تحلیل فیزیکی از نظر اعداد و امواج صوتی ارائه نشده است، زیرا این یک سوگیری خاص بوده است. لازم به ذکر است که ایمپالس های IR از بلندگوهای آنالوگ (یا دیجیتال) اصلی ایجاد شده اند که توسط اعداد و فرکانس های صوتی سوخت می شوند. اگر کسی یک تکانه IR 10ms بگیرد و فایل را از طریق تحلیلگر فرکانس صوتی مطالعه کند، می توان بین نمایش های دیجیتال و واقعی مقایسه کرد. چیزی که انعطاف پذیری ایمپالس های IR را گسترده می کند، امکان ویرایش و کوتاه کردن شکل موج های مختلف است که در محیط آنالوگ واقعا امکان پذیر نیست.الگوی نمونه ای که می توان با روی آوردن به تحلیل ساده صدا قابل اعتماد ساخت.

همانطور که از نمونه مقاله موقعیت ما می بینید، باید موضوعی را معرفی کنید و در مورد اینکه چرا موقعیت شما اهمیت دارد صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که نظرات مخالف را با شکستن چیزها مورد بحث قرار دهید تا توضیح دهید که چرا برخی افراد متفاوت فکر می کنند. مثال بالا را به عنوان الگو ببینید و همیشه با آرگومان اصلی شروع کنید.

راهنمای گام به گام نوشتن مقاله موقعیت

با توجه به اینکه قبلاً موضوعی را انتخاب کرده اید که به شما الهام می بخشد، به طرح کلی ذهنی فکر کنید که به شما کمک می کند مقاله خود را طوری قرار دهید که گویی برای شخص دیگری مقاله می نویسید یا با یک دوست صحبت می کنید. در اینجا نحوه نوشتن مقاله موقعیت آمده است:

پرداختن به یک مقدمه:

 1. موضوع خود را به طور خلاصه معرفی کنید.
 2. اطلاعات پس زمینه کمی ارائه دهید که موضوع شما را توضیح دهد.
 3. موضوع و اهمیت خود را معرفی کنید.
 4. موضع خود را بیان کنید

استدلال محتوای شما:

 1. خلاصه ای از تمام نظرات مخالف و حقایق ارائه دهید.
 2. به این فکر کنید که کسی در برابر تز شما چه می گوید.
 3. اطلاعات خود را با آمار مشخص کنید.
 4. با دعاوی متقابل مبارزه کنید.
 5. شواهدی ارائه کنید که توضیح دهد چرا موقعیت شما بهتر است.

بند نظر شما:

 1. نظر آگاهانه و روشن خود را با حقایق ارائه دهید.
 2. با مراجعه به حداقل سه استدلال با منابع ثابت کنید که حق با شماست.
 3. با روی آوردن به تحقیقات مشابه و داده های مربوطه، نکات مقاله موقعیت خود را یادداشت کنید.

بخش نتیجه گیری:

 1. بیانیه پایان نامه خود را با کلمات مختلف دوباره بیان کنید.
 2. با بیان اینکه چه چیزی و چرا یاد گرفته اید، یک راه حل واضح ارائه دهید.
 3. متن خود را تصحیح و ویرایش کنید.

این پانزده مرحله حیاتی است که باید برای ارائه یک مقاله موقعیت عالی انجام دهید. البته، ممکن است سبک شما کمی متفاوت باشد، اما همیشه باید با یک طرح کلی شروع کنید!

موضوعات مقاله موقعیت

زمانی که موضوع مقاله پوزیشن خود را انتخاب می کنید، همیشه باید از یک موضوع خاص جانبداری کنید. شما باید با بحث پذیر بودن موضوعی که الهام بخش شماست شروع کنید. اگر چیزی برای شما الهام بخش نباشد، موضوع شما انگیزاننده و مطمئن به نظر نمی رسد. سوالات زیر را از خود بپرسید که به شما در ارائه یک استدلال قوی کمک می کند:

 • موضوع برای شما چه چیزی را نشان می دهد؟
 • جنجال داره؟
 • مخالفت های اصلی چیست؟
 • آیا مسئله اخلاقی است؟
 • آیا شخصاً از نظر دفاع از یکی از مواضع موجود مغرضانه هستید؟
 • آیا می توان موضوع را محدود کرد تا موضوع شما قوی شود؟

در اینجا 15 موضوع مقاله موقعیت رقابتی وجود دارد:

 1. گرمایش جهانی یک فریب سیاسی است.
 2. قمار باید طبق قانون ممنوع شود.
 3. موسیقی رپ در دهه گذشته نسبت به دهه 90 زشت تر شد.
 4. زندگی سیاهان مهم است نه تنها یک جنبش اجتماعی.
 5. بازی های ویدیویی برای کودکان خردسال خطرناک است.
 6. خواندن کتاب های چاپی به جای کتاب های الکترونیکی برای دانش آموزان همچنان مهم است.
 7. آسیایی ها باید بیشتر تلاش کنند تا در دانشگاه قبول شوند.
 8. الکل بخشی از فرهنگ جوامع و ملل مختلف است.
 9. فرانسوی ها و انگلیسی ها هنوز دشمن هستند.
 10.  من به X نفر رای دادم زیرا او رهبر بهتری است.
 11. انتخاب سفر با خودروی شخصی امن تر از پرواز است.
 12. گربه ها حیوانات خانگی بهتری نسبت به سگ ها هستند.
 13. کالج های اجتماعی ارزان تر هستند زیرا مسیر تحصیلی امن تری را ارائه می دهند.
 14. فوتبال از نظر آسیب دیدگی ایمن تر از تنیس است زیرا…
 15.  واکسیناسیون پیوندی با بسیاری از بیماری های نوزادان و جهش های ایمنی است.

همانطور که می بینید، هر عبارت برای موضوع حاوی یک نظر روشن است. شما باید به مخاطبان خود شواهد واضح و اطلاعات آماری در مورد هر دو اردوگاه ارائه دهید. به عنوان مثال، ممکن است در مورد افرادی صحبت کنید که خلاف این فکر می کنند و استدلال خود را ارائه می دهند.

البته اینها تنها چند نقطه شروع هستند که چندین موضوع را در اختیار شما قرار می دهند. اگر مطمئن نیستید که چه موضوعی را انتخاب کنید، به مشکلات مربوط به دوره خود فکر کنید. به عنوان یک قاعده، از موضوعات بحث برانگیز مانند دین یا اخلاقیات خودداری کنید زیرا باید استدلال های متقابل ارائه کنید. اگر در مورد تحقیق در مورد چنین موضوعاتی خیلی مطمئن نیستید، بهتر است از آنها اجتناب کنید!

نکات مفید مقاله موقعیت

همانطور که ممکن است بدانید، برخی از مقالات موقعیت بهتر از سایرین هستند. شروع از دستور زبان ستاره ای و انتخاب یک موضوع موقعیت برای جمع آوری شواهد خوب با استدلال های متقابل واضح، همه چیز در ترکیب است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند مقاله موقعیت بهتری بنویسید:

 1. موضوع به موقع و مرتبطی را انتخاب کنید که به شما احساس الهام می دهد.
 2. باید موضوعی باشد که به خوبی بلد باشید.
 3. به یاد داشته باشید که هر دو نظر را ارائه دهید. بهتر است یک طرح کلی کاغذ موقعیت در دو ستون ارائه شود.
 4. با تحقیقات اولیه شروع کنید و مقالات مشابه را بیابید.
 5. شواهد جمع آوری کنید و مدارک خود را بنویسید.
 6. مخاطب مورد نظر خود را شناسایی کنید.
 7. لحن خود را مطمئن نگه دارید.
 8. موضع خود را به وضوح بیان کنید.
 9. هر ضد استدلالی را فهرست کرده و رد کنید.
 10. شامل داده های پشتیبانی و استفاده از نقل قول.
 11. به مرجع و قالب خود توجه کنید.
 12. همه چیز را ساده نگه دارید تا در دسترس باشد.
 13. هر پاراگرافی که استفاده می کنید باید در مورد یک ایده صحبت کند.
 14. همیشه مقاله خود را تصحیح کنید و مطمئن شوید که آن را با صدای بلند بخوانید. به یاد داشته باشید که باید سبک نوشتاری خود را از نظر نقل قول بررسی کنید (مانند قوانین APA فرمت).
 15. روبریک درجه بندی کاغذ موقعیت خود را دوباره بررسی کنید.

با رعایت این قوانین و نکات، احساس بسیار بهتری خواهید داشت. تفاوت عمده بین یک مقاله تحقیقاتی و یک قالب مقاله موضعی این است که شما باید بیشتر شبیه یک مقاله مقایسه و کنتراست عمل کنید.

وقتی مقاله موقعیت شما چالش برانگیز است

هنگامی که با یک مقاله موضع سروکار دارید، به راحتی سردرگم می شوید و احساس استرس می کنید، به خصوص اگر با موضوع بحث انگیزی سروکار دارید که به شما ارائه شده است. حتی اگر بتوانید چیزی را انتخاب کنید که دوست دارید، زمانی که زمان کمی برای تکمیل مقاله خود و یافتن منابع مرتبط دارید دشوار است. تسلیم نشوید زیرا کارشناسان هوش پژوهشی ما می توانند با نوشتن یک مقاله کامل از ابتدا به شما در هر نوع کاغذی کمک کنند، که خطر سرقت ادبی را از بین می برد! منتظر نباشید و نگران نباشید که بتوانید سفارش دهید و پاسخ فوری را 24/7 دریافت کنید.

سوالات متداول

– هدف از یک پوزیشن چیست؟

هدف نشان دادن یک استدلال است که در آن نظری را همراه با فهرست شواهد پشتیبان قرار می دهید. هدف اصلی انتخاب موضوع و اتخاذ یک موقعیت خاص است. گفتن اینکه فکر می کنید کشیدن ماری جوانا برای سلامتی شما مضر است کافی نیست. شما باید دلایل متقابل ارائه کنید و ثابت کنید که چرا موضع شما معتبر و بهتر است.

– طول یک کاغذ موقعیت چقدر باید باشد؟

مقاله موقعیت معمولاً از یک الگوی مقاله تحقیقاتی کلاسیک پیروی می کند که در آن شما یک مقدمه، سه تا پنج پاراگراف بدنه و نتیجه دارید. در حالی که تعداد کلمات خاصی وجود ندارد، مقاله موقعیت شما باید حداقل 3-4 صفحه باشد بدون احتساب صفحه عنوان و کتابشناسی. باید حداقل سه صفحه (1000 کلمه) باشد زیرا باید موقعیت نوشتاری واضح و تمام مراجع مربوطه را ارائه دهید.

– من یک مقاله UN مدل موقعیت دارم که باید برای دوره کالجم تجدید نظر شود. استادم یادداشت هایی به من داد اما نمی دانم چه کار کنم. لطفا به من کمک میکنید؟

طبیعی است که وقتی مقاله ای برای تجدید نظر دارید احساس گم شدن کنید. در صورتی که از مشکل مطمئن نیستید می توانید با کارشناسان هوش پژوهشی ما تماس بگیرید. ما می‌توانیم توضیحی در اختیار شما قرار دهیم و با توجه به بهترین دانش خود، معنای هر یادداشت را توضیح دهیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شانزده =