نحوه نوشتن انگیزه نام ه

انگیزه نامه یا SoP احتمالاً یکی از سوءتفاهم‌ترین جنبه‌های درخواست‌های تحصیلات تکمیلی است. بیشتر دانشجویان آن را انعکاس می‌دهند که انگار فقط مقاله‌ای دیگر درباره خودشان است، و طبیعتاً چیزهای یکنواختی می‌نویسند که برجسته نیست. به همین دلیل است که کمیته پذیرش دانشگاه وزن زیادی بر بیانیه اهداف و ساختار آنها می گذارد  – آنها می خواهند ببینند که آیا شما علاقه دارید به آنها اطلاع دهید که چقدر می خواهید در دانشگاه خود تحصیل کنید یا خیر.بیانیه هدف (SOP) چیست؟

بیانیه هدف یک مقاله کاربردی است که دانشجوی متقاضی برای برنامه تحصیلات تکمیلی در یک دانشگاه خارجی باید برای پذیرش در برنامه بنویسد. این احتمالاً بهترین راه برای بیان اهداف و دستاوردهای خود به طور چشمگیر به افسران پذیرش و اعضای هیئت علمی رشته شما است.

موضوعات تحت پوشش:

 • اهمیت SOP در فرآیند پذیرش
 • خوب برنامه ریزی کنید
 • خود بازتاب
 • پیش نویس SOP
 • هدف را برجسته کنید
 • پتانسیل خود را نشان دهید
 • آن را رسمی اما مکالمه نگه دارید
 • به عنوان یک دارایی برای دانشگاه به تصویر کشیده شود
 • SOP خود را سفارشی کنید
 • از مشاوران و اساتید کمک بگیرید
 • قبل از ارسال بررسی کنید

بیانیه هدف (SOP) که به عنوان بیانیه تحقیق یا نامه قصد نیز شناخته می شود، در پانل پذیرش نوشته می شود و در مورد مسیر شغلی ، علاقه، مشارکت های حرفه ای، اهداف، و نیروی محرکه پشت سر پیگیری یک برنامه خاص صحبت می کند. . این معمولاً در قالب یک مقاله ارسال می شود، با این حال، برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است آن را بر اساس سؤال نگه دارند. این جدایی ناپذیرترین بخش درخواست دانشجویان است که پذیرش آنها را در موسسه مورد نظر تعیین می کند.

SOP بخش مهمی از درخواست شما برای تحصیل در خارج از کشور است. هدف این است که یک بیانیه رسمی بنویسید که تجربیات و تحصیلات مرتبط شما و همچنین انگیزه های شما برای تحصیل در خارج از کشور را مشخص کند.

بیانیه هدف (SOP) معمولاً مقاله ای است که بین 500 تا 1500 کلمه طول دارد که به دانشگاه مورد نظر ایده مختصری در مورد مسیر شغلی تحصیلی و حرفه ای دانشجو تا به امروز، انگیزه آنها برای پیگیری همان جریان، اهداف آینده دانشجویان می دهد. پس از اتمام دوره خود و غیره. یک بیانیه خوب نوشته شده در مورد هدف اغلب می تواند راه طولانی در افزایش شانس آنها برای گرفتن مدرک فارغ التحصیلی رویایی خود داشته باشد. به طور خلاصه، این تنها سندی است که از طریق آن می توانند به دانشگاه ها درباره چیزهایی که دانشجویان را از بقیه متمایز می کند، اطلاع دهند، عواملی که نمایه آنها را منحصر به فرد می کند.

اهمیت SOP در فرآیند پذیرش

بیانیه هدف به عنوان یکی از مهم ترین اجزای فرآیند درخواست آنها در نظر گرفته می شود . شاید مهمترین بخش کل فرآیند پذیرش باشد. SOP مهم ترین تأثیر دانش آموزان را برای افسران پذیرش به تصویر می کشد.

یک SOP خوب برای پروفایل های ضعیف دانشگاهی عالی عمل می کند که در آن شما می توانید با برجسته کردن اهداف و جاه طلبی های آینده خود جبران کنید. یک SOP به خوبی نوشته شده همچنین نشان می دهد که چگونه می توانید افکار خود را با استفاده از مهارت های نوشتاری خود بیان کنید. SOP به دانش آموزان فرصت واقعی برای متمایز شدن از جمعیت می دهد.

خوب برنامه ریزی کنید

برای SOP خود برنامه ریزی کنید و بر اساس آن کار کنید. یک روش هوشمندانه برای شروع معرفی، به اشتراک گذاشتن حکایتی است که باعث علاقه شما به موضوع مورد نظر شده است. فهرستی از دستاوردها و تخصص های مرتبط و همچنین انگیزه خود برای ثبت نام در دوره و حضور در موسسه تهیه کنید.

خود بازتاب

دانش آموزان باید با تأمل در زندگی خود و یادآوری تمام رویدادهای مهمی که افکار، شخصیت و اعمال آنها را شکل داده است، شروع کنند. آنها باید زمان قابل توجهی را به درون نگری اختصاص دهند. چیزی فراتر از دنیای آکادمیک برای متقاضیانی که تجربه کاری ندارند بسیار اندک است.

انگیزه‌ها، آرزوها، علایق، چشم‌انداز، ارزش‌ها، شعارها، اهداف حرفه‌ای، سرگرمی‌ها، نقاط قوت، معایب و حتی شکست‌ها بهترین موضوعات برای بحث هستند.

پیش نویس SOP

بر انتقال آنچه در طول تحصیل و تجربه کاری خود آموخته اید تمرکز کنید. هنگام تهیه پیش نویس SOP خود، از استفاده از کلمات فنی خودداری کنید و با صدای فعال بنویسید. اگر یک سال فاصله یا مشکل تحصیلی وجود دارد، با خوش بینی به آن نزدیک شوید. مطمئن شوید که SOP شما شروع و پایان مشخصی دارد. همیشه به یاد داشته باشید که SOP خود را به ترتیب زمانی معکوس بنویسید.

هدف را برجسته کنید

زمانی که یک دانشجو برای یک دانشگاه درخواست می دهد، امیدوار است در یک رشته خاص پیشرفت تحصیلی کند. سپس این واقعیت وجود دارد که این فقط یک مدرک خارجی نیست. همچنین هدف بزرگتری در ذهن وجود دارد: به دست آوردن شغل. دانشجویان باید انتظارات برنامه و دانشگاه مورد نظر خود را به صورت واضح و مختصر بیان کنند.

دانشجویان باید در مورد دانشگاه، گروه آموزشی، برنامه درسی، اساتید، فرهنگ دانشگاه و دانشجویان و فارغ التحصیلان فعلی تحقیق کنند .

پتانسیل خود را نشان دهید

پتانسیل دانش آموز توانایی آنها برای برتری در چیزی است. دانش آموزان باید در مورد ارتباط فعالیت ها و دستاوردهای اخیر خود بحث کنند و حرفه خود را خلاصه کنند. دانش آموزان باید پتانسیل خود را برای پیگیری برنامه مورد نظر و تکمیل آن با موفقیت نشان دهند. آنها باید در مورد دستاوردها در فعالیت های تحصیلی و برنامه های مشترک صحبت کنند. SOP باید نشان دهد که دانش آموز به خوبی برای برنامه آماده شده است.

 

آن را رسمی اما مکالمه نگه دارید

دانش آموزان باید اطمینان حاصل کنند که بیانیه هدف آنها متمایز است. دانش آموزان باید SOP خود را به گونه ای بنویسند که کمیته پذیرش را درگیر کند و آنها را وادار به خواندن ادامه دهد. SOP آنها باید بیشتر شبیه یک مکالمه شفاهی به نظر برسد نه صرفاً فهرست کردن اطلاعات. توضیح دهید که چگونه با چالش ها روبرو شده اید و چگونه با آنها مقابله کرده اید. با اطلاعاتی که در بیانیه هدف وجود دارد، دقیق، مختصر و صادق باشید.

ضروری است که دانش آموزان لحن زبان مورد نیاز برای نوشتن یک SOP خوب را درک کنند. بسیار دوستانه یا گاه به گاه به نظر می رسد می تواند بر کاربرد آنها تأثیر منفی بگذارد. دانش آموزان باید لحن رسمی اما محاوره ای را در سرتاسر SOP خود حفظ کنند. همچنین هر زمان که رشته های فنی، سابقه کاری و سوابق تحصیلی خود را ذکر می کنند، باید بسیار دقیق و دقیق باشند.

به عنوان یک دارایی برای دانشگاه به تصویر کشیده شود

هر دانشگاهی مشتاق پذیرش آن دسته از داوطلبانی است که پتانسیل این را دارند که از تحصیلات خود بهترین استفاده را ببرند و کمک های ارزشمندی به صنعت یا تحقیقات و دانشگاه داشته باشند. با اشاره به اشتیاق خود به یادگیری، توانایی شما برای انطباق سریع با شرایط در حال تغییر، و نشان دادن نگرش مثبت نسبت به پذیرش چالش‌های جدید و سایر ویژگی‌هایی که شما را برای بدن دانشجویی مناسب می‌سازد، به دانشگاه بفهمانید که چقدر ارزشمند هستید.

SOP خود را سفارشی کنید

رایج‌ترین اشتباهی که دانشجویان مرتکب می‌شوند، داشتن پیش‌نویس مشترک است که در آن تغییرات جزئی ایجاد می‌کنند و هنگام درخواست برای چندین دانشگاه، آن را ارسال می‌کنند. چیزی که مردم نمی فهمند این است که با تلاش برای تعمیم آن، معنای خود را از دست می دهد. فرهنگ‌ها، تکنیک‌ها، دیدگاه‌ها، ارزش‌ها، شعار، نقاط قوت و ضعف آن‌ها که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، همگی باید گنجانده شوند.

از مشاوران و اساتید کمک بگیرید

دانشجویان نباید از کمک گرفتن از مشاوران یا اساتید مجرب بترسند. آنها از نظر فنی صلاحیت دارند و می توانند پیشنهادات قابل توجهی در مورد نحوه ارائه مهارت های فنی و کار پروژه خود در بیانیه ارائه دهند.

قبل از ارسال بررسی کنید

مهم است که آنچه را که نوشته اید مرور کنید. خواندن مجدد به تصحیح جریان، واژگان، اشتباهات ساخت جمله، جملات طولانی و سایر مسائل گرامری کمک می کند. نظر دوم را دریافت کنید، شاید از یک کارشناس ارشد، استاد یا مشاور. اطمینان حاصل کنید که به درستی تصحیح کرده اید و قبل از ارسال دوباره بررسی کنید.

مطمئن شوید که به صورت سازماندهی شده بنویسید و تمام نکات را به ترتیب مناسب پوشش دهید. پیروی از یک نظم دقیق، بیانیه هدف را برای خواندن و درک شما و داستانتان بسیار بهتر می کند.

چرا دانشگاه ها درخواست SOP می کنند؟

SOP به کالج‌ها و دانشگاه‌ها کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند که آیا متقاضیان واقعاً به برنامه‌ای که برای آن درخواست داده‌اند علاقه دارند، توانایی آنها برای پیگیری برنامه و تکمیل موفقیت‌آمیز آن، و اینکه آیا می‌توانند کمک قابل توجهی به موسسه داشته باشند یا خیر.

درست مانند یک نامه پوششی خوب یا نامه درخواست کار به داوطلبان کمک می کند تا خود را با موفقیت در بازار کار نشان دهند، یک SOP خوب به متقاضیان کمک می کند تا نقاط قوت خود را در طول فرآیند پذیرش در خارج از کشور برجسته کنند. یک SOP خوب افسران پذیرش را که صدها درخواست را دنبال می کنند جذب می کند.

اهمیت SOP در فرآیند پذیرش

SOP به عنوان یکی از حیاتی ترین اجزای برنامه شما در نظر گرفته می شود. شاید مهمترین بخش کل فرآیند پذیرش باشد. SOP مهم ترین برداشت را از خود به افسران پذیرش نشان می دهد. SOP شما بی سر و صدا چیزهای زیادی در مورد شما خواهد گفت که یک نمایه قوی ممکن است هرگز نتواند آن را بیان کند. SOP به نگرش، جاه طلبی، وضوح فکر و شخصیت شما می گوید. و دارای پتانسیل استفاده از معدل پایین و/یا میانگین نمرات آزمون (SAT، GRE، یا GMAT) است. در حالی که معدل و نمرات آزمون اساساً ماهیت عینی دارند، SOP جنبه ذهنی درخواست شما است. SOP این فرصت واقعی را به شما می دهد تا از دیگران متمایز شوید.

متن جایگزینی برای این تصویر ارائه نشده است

در SOP چه چیزی باید گنجانده شود؟ در اینجا یک چک لیست ایده آل از یک SOP موثر وجود دارد:

 •  مقدمه
 • چه کاری می خواهید انجام دهید (مطالعه یا تحقیق؟)
 • چرا این برنامه؟
 • چرا این دانشگاه؟
 • چرا تحصیل در این کشور خاص را انتخاب کردید؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟
 • چقدر و چه نوع تجربه ای در زمینه کاری خود دارید؟
 • کلاس‌های خاص، دوره‌های ویژه یا پروژه‌هایی که شرکت کرده‌اید و مرتبط با رشته مورد علاقه شما هستند.
 • هر گونه خدمات اجتماعی یا تجربه رهبری در دوران تحصیل در کالج.
 • چرا باید در این برنامه پذیرفته شوید؟
 • چه ارزش هایی را برای موسسه و همتایان خود به ارمغان خواهید آورد؟
 • از جامعه دانشجویی و فرهنگ دانشگاهی چه می دانید؟ چرا فکر می‌کنی با هم جا می‌شوی؟
 • اهداف شغلی تان چیست؟
 • این برنامه چگونه به شما کمک می کند تا به اهداف شغلی خود برسید؟
 • فعالیت های فوق برنامه، سرگرمی ها و علایق شما
 • آن یک جنبه/ویژگی منحصر به فرد در مورد شما که افسران پذیرش باید بدانند چیست؟ چرا این موضوع برای افسران پذیرش و/یا برای دانش‌آموزان کلاس شما اهمیت دارد؟
 • نتیجه

چگونه یک SOP خوب برای ام اس بنویسیم؟

خود بازتاب

باید با درون نگری شروع کنید و همه وقایع مهم زندگی خود را که بر افکار، شخصیت و اعمال شما تأثیر گذاشته اند، خلاصه کنید. شما باید زمان زیادی را صرف نگاه کردن به درون کنید (خب من مدیتیشن یوگا را پیشنهاد نمی کنم). برای اکثریت متقاضیان MS (بدون تجربه کاری)، به سختی چیزی خارج از دنیای آکادمیک وجود دارد. بنابراین، بهتر است در مورد انگیزه ها، آرزوها، علایق، چشم انداز، ارزش ها، شعارها، اهداف شغلی، سرگرمی ها، نقاط قوت، ضعف ها و حتی شکست ها صحبت کنیم.

پس از انجام “تحقیق” کامل “هدف” را بگویید

هنگامی که برای یک دانشگاه درخواست می دهید، به دنبال ارتقاء علمی در یک حوزه خاص هستید. سپس، این فقط یک مدرک خارجی نیست، بلکه یک هدف بزرگتر نیز وجود دارد – یافتن شغل (مگر اینکه قصد شرکت در یک دانشگاه خارجی را فقط برای سفر به مکان های خارجی داشته باشید). شما باید به وضوح در مورد انتظارات خود از برنامه مورد نظر و دانشگاه بگویید. به این مثال در زیر نگاهی بیندازید.

متن جایگزینی برای این تصویر ارائه نشده است

منبع: MBA Crystal Ball

نامزد حرف دل خود را زده است. اما، این خیلی مبهم به نظر می رسد. دانشگاه هاروارد  نمی تواند زندگی شما را تغییر دهد وقتی نامزد سرنوشت را مقصر می داند. در اینجا بخش تحقیق می آید. شما باید در مورد دانشگاه، گروه آموزشی، برنامه درسی، اساتید، فرهنگ دانشگاه و دانشجویان و فارغ التحصیلان فعلی تحقیق کنید. حالا به این مورد زیر نگاهی بیندازید.

متن جایگزینی برای این تصویر ارائه نشده است

منبع: MBA Crystal Ball

ممکن است کامل نباشد، اما این نامزد در مورد جزئیات صحبت می کند و معتبرتر است. نامزد سعی کرده است نقاط را به هم متصل کند – رویدادهای زندگی که بر افکار و اعمال او تأثیر گذاشته است. نشان می دهد که متقاضی در مورد دانشگاه و اعضای هیات علمی تحقیق کرده است.

اشتیاق و پتانسیل را نشان دهید

فقط بگویید، باید اشتیاق خود را نشان دهید. شما می توانید در یک زمینه عالی باشید، فقط اگر به آن علاقه داشته باشید. خواننده باید بداند که شما واقعاً به این رشته خاص علاقه دارید. بنابراین، بسیار مهم است که به شیوه ای جالب و قانع کننده بیان شود.

پتانسیل شما توانایی شما برای برتری در چیزی است. شما باید در مورد ارتباط فعالیت ها و دستاوردهای اخیر خود صحبت کنید و حرفه خود را در مقطع کارشناسی خلاصه کنید. شما باید پتانسیل خود را برای پیگیری برنامه مورد نظر و تکمیل آن با موفقیت نشان دهید. شما باید در مورد دستاوردها در فعالیت های تحصیلی و برنامه های مشترک صحبت کنید. این باید نشان دهد که شما به خوبی برای برنامه آماده شده اید.

مقداری منحصر به فرد اضافه کنید تا آن را شخصی کنید

SOP به درستی بیانیه شخصی نامیده می شود زیرا شما باید نشان دهید که چه نوع فردی هستید و مناسب بودن خود را برای برنامه خاص بیان کنید. در صورت وجود، از افزودن برخی خرابی ها خجالت نکشید. کمیته پذیرش درخواست شما را بر اساس معدل شما، نمرات آزمون، توصیه نامه ها و غیره می پذیرد یا رد می کند. معمولاً فرآیند پذیرش MS برخلاف فرآیندهای پذیرش MBA یا مقطع کارشناسی شامل مصاحبه نمی شود. این امر SOP را در فرآیند پذیرش MS بسیار مهم می کند.

نکاتی برای نوشتن یک SOP خوب برای تحصیلات تکمیلی

 • زود شروع کنید و زمان کافی را به درون نگری و ایده ها و رویدادهای زندگی اختصاص دهید.
 • تمرکز خود را روی انگیزه، اشتیاق، شایستگی و پتانسیل قرار دهید.
 • با صدای فعال بنویسید، نه با صدای منفعل.
 • از لحن رسمی، اما محاوره ای استفاده کنید.
 • قانع کننده بنویس

مگر اینکه برنامه خاص خلاف این را بگوید، مختصر باشید. یک مقاله ایده‌آل باید هر آنچه را که نیاز دارد در محدوده 500 تا 750 کلمه بیان کند ( 1-2 صفحه تک فاصله با فونت 12 نقطه ).

بیشتر بدانید ….

چیزی که بهترین SOP را از بقیه جدا می‌کند این است که تعامل بیشتری با خواننده آشکار می‌کند و با اعتقادی پرشور نوشته می‌شود. فراتر از محتوا، ایده‌ها و بهترین خدمات نوشتن SOP ، می‌خواهیم نکاتی را برای نوشتن SOP و در عین حال متمایز نگه داشتن آن به شما معرفی کنیم. در اینجا ده نکته ارائه شده است که توسط نویسندگان خدمات حرفه ای نوشتن محتوا و کارشناسان آموزش گواهی داده شده است.

1. اول شخص بنویسید 

به همان اندازه که می شود مستقیم است زیرا بیانیه هدف همه چیز درباره شماست و توسط شما روایت می شود. این دیدگاه ها، بازتاب ها و جاه طلبی های شماست. پانل آن را از منظر شما و با شما به عنوان شخصیت اصلی داستان می خواند. نوشتن به صورت اول شخص همیشه حس کنجکاوی را در اطراف شما ایجاد می کند و به آنها کمک می کند تا در ذهن شما وارد شوند و ارتباط صمیمی ایجاد کنند. روایت اول شخص همیشه یک قلمرو آشنا و خارج از تجربه شخصی است و هیچ فضایی برای تخیل یا خیال پردازی ندارد.

2. برای بهترین SOP هر پاراگراف را در یک جریان به پاراگراف بعدی متصل نگه دارید.

ارتباط بین پاراها از اهمیت بالایی برخوردار است و باید یک جریان ارگانیک در داستان شما وجود داشته باشد. هر جنبه از داستان باید انگیزه حرکت بعدی به سمت هدف شما را نشان دهد. پس از پایان نوشتن، دوباره بخوانید و هرگونه قطع ارتباط را برطرف کنید. بگذارید تجمع ثابت باشد و تصادفی و ناگهانی نباشد.

3. از استفاده از کلمات بلند و جملات درهم تنیده طولانی برای به دست آوردن بهترین SOP خودداری کنید.

کلمات پیچیده به نوشتن طعم و مزه می بخشند، اما چرا زمانی که یک کلمه کوتاه پیام را اصلاح می کند، کلمات طولانی بنویسیم. نوشتن زمانی بهترین است که مستقیم و دقیق باشد. فایده ای ندارد اگر مدام هر چند جمله به دیکشنری مراجعه کنید یا در گوگل سرچ کنید. این فقط تمرین خسته کننده نیست، بلکه تلاش شما برای تحت تاثیر قرار دادن بیهوده است. شفاف نگه داشتن جملات با استفاده از کلمات مناسب چیزی است که مهم است و مورد قدردانی پانل است.

4. مختصر بنویسید و از حد کلمه تجاوز نکنید.

هر دانشگاه محدودیت های کلمه خود را برای یک سند SOP دارد و معمولاً بین 800 تا 1000 کلمه است. این بسیار مهم است که با جمع کردن محتوا در محدوده کلمات، خود را به عنوان کاندیدای مطلوب بفروشید. ده درصد آزادی عمل قابل قبول است، اما فراتر از آن ممنوع است. رعایت محدودیت کلمات، احترام گذاشتن به زمان پانل است، زیرا آنها هزاران برنامه را مرور می کنند. زمان آن رسیده است که علاقه خود را به موضوع اولویت بندی و توجیه کنید و سفری را که بر اهداف خود متمرکز شده است تأیید کنید.

5. دلایل بیش از اندازه کافی برای برجسته کردن علاقه خود به یک زمینه خاص ارائه دهید.

یک اشتیاق دوران کودکی، یک دوره کارآموزی یا یک چالش زندگی به تنهایی تعقیب شما را به سمت یک رشته شغلی خاص هدایت نمی کند. این تلفیقی از رویدادها، افراد و موقعیت های مختلف است که ایده ها را شکل می دهد و افکار را در جهت دلخواه منعکس می کند. پس با مشاهدات و الهامات و موانع و دستاوردهای خود تعریف شوید و در روایات خود وارد کنید. اجازه دهید اینفلوئنسرها برای یک هدف شما کار کنند.

6. دستاوردها، شناخت ها و سرگرمی ها را فهرست نکنید. بهترین SOP Express و آنها را به عنوان سنگ پله خود در نظر بگیرید.

SOP بستری برای نشان دادن بیش از حد با هر سرگرمی، مشارکت یا موفقیت نیست. انتخاب خود را با دقت انتخاب کنید و چیزهایی را لمس کنید که به آنها بگوید در زندگی به چه چیزهایی علاقه دارید. شما باید مواردی را ذکر کنید که ویژگی های رهبری را نشان می دهد یا نشان می دهد که چقدر خوب در یک تیم کار می کنید. این پنل، جاه طلبی ها، اشتیاق و شخصیت چندوجهی شما را ارزیابی می کند. به اندازه کافی ابراز علاقه خود را بدون جسارت بیش از حد و طولانی.

7. از جزئیات نامربوط که اهداف نهایی شما را پشتیبانی نمی کند اجتناب کنید.

SOP خود را با تمرکز مهار کنید و از هر گونه جزئیات حواس پرتی دور شوید تا نتایج بهینه به دست آورید. ما نیازی به فاش کردن جزئیات خانواده، شرایط، یا اطلاعات شخصی نداریم، مگر اینکه مربوط به هدف شما از تحصیل در خارج از کشور باشد. ما همچنین احتمالاً از خود دور می شویم و در مورد پروژه ها، دوره های کارآموزی و کل فرآیندها با جزئیات صحبت می کنیم. پانل را از طریق آموخته های خود یا تأثیری که ایجاد کردید، بررسی کنید، نه مراحل کوچکی که شامل آن می شود. نشان دهید که با تحقیقات خود در مورد دانشگاه مورد نظر چقدر دقیق هستید، اما وارد حالت چاپلوسی نشوید. از هر گونه تعهدی دور بمانید و به آنچه مهم است – اهدافتان – پایبند باشید.

8. از هیچ وب سایتی کپی پیست نکنید، زیرا از چشم سال ها تجربه در سراسر جدول دور نخواهد ماند.

نوشته شما باید بر اساس باورهای شما باشد، هویت شما را تثبیت کند و بر اساس آنچه برای شما اهمیت دارد باشد. شما باید سبک خود را پیدا کنید و تسلیم آنچه به عنوان فرمول آزمایش شده و آزمایش شده موجود در اینترنت عمل کرده است، نشوید. شما می توانید مطالبی را که در شبکه موجود است به طور گسترده مطالعه کنید تا افق های خود را گسترش دهید، اما از هرگونه کپی و چسباندن خودداری کنید. این پنل هوشمند است و ذهن باتجربه آنها کلاهبرداری را در جوانی کشف می کند. همچنین نرم افزار و فناوری پیشرفته ای برای ردیابی میانبرهای شما در دسترس است.

9. آن را مشخص و متناسب با حوزه مورد علاقه خود نگه دارید.

نوشته‌های خود را در چارچوب ویژگی‌های مرتبط نگه دارید. شما باید حقایق، دلایل و انگیزه ها را تا جایی که ممکن است ارائه دهید. بهتر است از ذکر طیفی از علایق یا سرگرمی هایی که به اهداف شغلی شما منطبق نیستند خودداری کنید. فاش کردن نمرات امتحانات شما یک اجبار نیست زیرا قبلاً در CV وجود دارد. بر مشارکت‌های بالقوه خود در برنامه و مهارت‌هایی که شما را در سفر به جلو حمایت می‌کنند، تمرکز کنید. فقط مواردی را ذکر کنید که انتخاب دانشگاه شما را توجیه می کند و بقیه موارد را می توان کنار گذاشت.

10. قبل از ارسال نهایی باید یک بررسی کامل از اساتید و مشاوران خود دریافت کنید.

بهترین راه برای بهبود نوشتار قبل از ارائه آن به دانشگاه این است که آن را در معرض قضاوت و ارزیابی اساتید یا مشاوران خود قرار دهیم. قدردانی ها، مخالفت ها، پیشنهادات آنها به ما کمک می کند تا شور و شوق و کنجکاوی بسیار مورد نیاز را در مورد داستان خود ایجاد کنیم. آنها نه تنها سفر شما را می دانند، بلکه می توانند آن را با انتظارات دانشگاه هماهنگ کنند. اجازه دهید جفت دوم از طریق نوشتار خلاق شما ببیند و این سند ارزشمند را تاثیرگذارتر و مرتبط تر کنید.

بیشتر بدانید ….

سلب مسئولیت: نمونه ها و برنامه ها به صورت تصادفی برای ایجاد این نمونه ها انتخاب شده اند. OnlineMacha اکیداً از کپی کردن محتوا جلوگیری می کند و به متقاضیان پیشنهاد می کند از این مقاله فقط به عنوان مرجع استفاده کنند. اگر به دنبال برتری واقعی نسبت به رقابت برای به دست آوردن جایگاه خود هستید، ما اینجا هستیم تا با خدمات حرفه ای نوشتن SOP و LOR به شما کمک کنیم .

بیانیه هدف (SOP) یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که یک دانش آموز می تواند به نفع خود استفاده کند. یک SOP برجسته می‌تواند شما را در دانشگاه رویایی‌تان پذیرش کند و حتی عوامل دیگری مانند دانشگاهیان، نمرات GRE/GMAT و غیره را جبران کند. بسیاری از دانشگاه‌ها بر روی SOPهای خوب پیش‌نویس تأکید می‌کنند و از متقاضیان خود می‌خواهند که محتوای واقعاً خوب و توضیحی بنویسند. تمام هدف آنها

متأسفانه، بسیاری از دانش‌آموزان بر این باورند که SOP صرفاً سندی است که در مجموعه‌ای از قوانین خاص نوشته شده است تا آنها را در برنامه‌های خود هوشمندتر نشان دهد. در واقع، بیشتر دانش‌آموزان همان عبارات پیش پا افتاده‌ای را که آنلاین می‌خوانند، می‌نویسند و آنها را با کمی تغییر در SOPهای خودشان می‌چسبانند. چیزی که این دانشجویان متوجه نمی شوند این است که مشاوران دانشگاه و افسران پذیرش آنقدر باهوش هستند که نمی توانند محتوای سرقتی را در دست بگیرند.  

بهتر است ترکیبی از SMART و GENUINE باشد تا SMART & COPIED! در اینجا چند نکته واقعی در مورد نحوه نوشتن بیانیه هدف قدرتمند وجود دارد .

داستان سرایی از طریق زبان فنی

دانش آموزان به طور کلی SOP خود را اینگونه شروع می کنند،

“من برای برنامه کارشناسی ارشد مهندسی XYZ در دانشگاه ABC درخواست می دهم زیرا معتقدم مهارت های فنی من در برنامه شما رشد می کند زیرا جایی است که در آن به چالش کشیده می شوم و می توانم دانش علمی و فنی خود را توسعه دهم. ”

اگر می‌خواهید از دیگران متمایز شوید، دانشگاه خود را در مورد مهارت‌های خلاقانه خود مطلع کنید. بیانیه هدف شما باید مانند یک داستان روایت کند تا ادغامی از برخی اظهارات فنی

داستان های خود را کمی کنید

اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات مهم زندگی و حرفه خود را در بیانیه هدف خود درج کرده اید. سعی کنید و با استفاده از اعداد در محتوای خود از کمیت استفاده کنید، به عنوان مثال،

SOPهای معمولی چه دارند: “من بعد از کالج به عنوان مهندس توسعه نرم افزار در شرکت XYZ کار کردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم.”

آنچه باید بنویسید: “من به مدت 24 ماه به عنوان مهندس توسعه نرم افزار در شرکت XYZ کار کردم که در آن 3 ماه اولیه در مورد جاوا، سی شارپ، پایتون و غیره آموزش دیدم. پس از آموزش گسترده، 6 ماه دیگر را صرف تخصص در زمینه تست اتوماسیون خود کردم.

همچنین بخوانید:   توصیه های مهم برای دانشجویان رشته مکانیک

خاص باشید

مهم ترین چیزهایی که در زندگی شما اتفاق افتاده را بیان کنید، بین آنها ارتباط برقرار کنید و آن را با ترکیبی خوب از واژگان و جملات معنی دار در SOP خود ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که مواردی را از زندگی خود انتخاب کرده اید و فقط در مورد چیزهایی بنویسید که به دلیل اینکه می خواهید به یک دانشگاه خاص بپیوندید، چرا این رشته را در حرفه خود انتخاب کرده اید، سوابق تحصیلی قبلی و شخصیت شما به طور کلی کمک می کند. نوشتن هر چیزی که ارزشی به SOP اضافه نمی کند، صرفاً یک پرکننده است و تصور ضعیفی از برنامه شما ایجاد می کند.

لحن رسمی اما محاوره ای داشته باشید

ضروری است که لحن زبان مورد نیاز برای ایجاد یک SOP خوب را درک کنید. صدایی بیش از حد دوستانه یا معمولی می تواند تأثیر منفی بر برنامه شما بگذارد. شما باید لحن رسمی اما مکالمه ای را در سراسر SOP خود حفظ کنید. همچنین، هر زمان که در مورد رشته های فنی، سابقه کاری و سوابق تحصیلی خود صحبت می کنید، بسیار دقیق باشید و جزئیات دقیق را ذکر کنید.

با کلمات پرتره بکشید

SOP شما باید بتواند یک پرتره بصری در سر خواننده ایجاد کند. بهترین و ایده آل ترین راه برای شروع سفر، توضیح چیزهایی است که در دوران کودکی شما اتفاق افتاده و شما را به فردی که امروز هستید تبدیل کرده است. رفتن به کالج، جایی که چیزها را کاوش کردید، گم شدید اما راه برگشت را پیدا کردید. آخرین مورد باید جایی باشد که در مورد شغل و آرزوهای آینده خود توضیح می دهید. صحبت در مورد چند ملیتی، جابجایی ها، بسته های بالا نشان می دهد که شما برای یک دانشگاه خاص فقط به دلیل بسته های بالای آن درخواست می دهید!

داستان خلق نکن، خودت باش

شما باید فقط زمانی داستان بنویسید که آنها را دارید. هرگز به خودتان فشار نیاورید تا داستان هایی بسازید که از ابتدا وجود نداشته اند. موقعیت‌های فرضی در SOP شما که با حقایق نادرست پشتیبانی می‌شوند، می‌توانند بلافاصله درخواست شما را رد کنند. به حقیقت پایبند باشید و محتوای واقعی را در SOP خود بنویسید.

همچنین بخوانید:   دانشگاه هایی که برنامه های برق را در آلمان ارائه می دهند

در مورد مشکلات خود صحبت کنید

دنیا جای خوشی نیست. زندگی هم اینطور نیست یک تاریخچه پس زمینه بی عیب و نقص و یک شما عالی می توانید زنگ هشدار “چیزی ماهیگیر” را در سر افسر پذیرش تنظیم کنید. واقعی باش در مورد مشکلات خود صحبت کنید، این می تواند یک وضعیت پزشکی باشد که در طول سال ها بر آن غلبه کرده اید، افسردگی که از آن خارج شده اید، اضطراب، هر چیزی که حتی اندکی به شخصیت شما کمک کرده است. 

نقشه سفر خود را

در مورد اینکه چگونه آینده خود را تصور می کنید، چه برنامه هایی دارید، شغل رویایی خود، نحوه برنامه ریزی برای رشد با دانشگاه خود، کمک به بازار جهانی و کسب مهارت های لازم برای مشاغل مختلف صحبت کنید. نقشه سفر خود را به گونه ای ترسیم کنید که مشاوران دانشگاه را در مکان بهتری برای درک برنامه های آینده شما قرار دهد.

اثبات خواندن، ویرایش و بازخوانی

نوشتن داستان های اصلی و مستلزم جزئیات مرتبط در SOP شما یک چیز است. اما انتخاب صحیح مجموعه کلمات، تصحیح جملات صحیح و استفاده از واژگان مناسب یکی دیگر از موارد است. در نوشتن باید یک کمال گرا باشید. ضروری است که SOP خود را تصحیح کرده و آن را ویرایش کنید تا زمانی که هیچ اشتباه گرامری یا اصلاح جملاتی باقی نماند.

خودت باش!

مهم است که SOP شما از طرف شما صحبت کند و شخصیت شما را به تصویر بکشد. اطمینان حاصل کنید که محتوای اصلی می نویسید، تجربیات گذشته خود را با وضعیت امروز خود هماهنگ می کنید و در مورد برنامه های آینده خود توضیح می دهید. 

بنابراین، اینها برخی از استراتژی هایی هستند که می توانند به شما در نوشتن یک بیانیه هدف قدرتمند کمک کنند. شما می توانید کمیته پذیرش و ACE را از طریق فرآیند پذیرش خود تحت تأثیر قرار دهید. اگر پیشنهادهای دیگری در مورد نحوه نوشتن یک بیانیه هدف قدرتمند دارید، در زیر نظر خود را بنویسید و تا جایی که می توانید به سایر دانش آموزان کمک کنید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =