سازمان های دولتی و بخش خصوصی قبلاً به مزایای داشتن این وکلای بسیار متخصص در تیم های خود پی برده اند. طبق گزارش کالج محیط زیست آمریکا ، انتظار می‌رود این بازار کار در نزدیک‌ترین سال‌ها رشد 6 درصدی داشته باشد. تا سال 2028 بیش از 50000 شغل در قانون محیط زیست وجود خواهد داشت.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا زمان و تلاش خود را در آموزش حقوق محیط زیست سرمایه گذاری کنید یا خیر، باید اهمیت آن را درک کنید. قانون محیط زیست برای محافظت از منابع محدودی که ما انسان ها به آنها دسترسی داریم – آب، خاک، هوا و زمین- کار می کند. به لطف آن، دولت ها می توانند نقش فعالی در حفاظت از زمین داشته باشند و با هر کسی که با طبیعت ما بد رفتار می کند، برخورد کند.

این یک رشته فوق‌العاده پویا و جذاب است که دانشجویان را وادار می‌کند به دنبال مشاغل مختلف حقوق محیط زیست باشند. در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا این جایگاه را کشف کنید و برخی از رایج ترین مسیرهای آموزشی را که می توانید برای تبدیل شدن به یک وکیل حرفه ای طی کنید، به اشتراک بگذارید.

6 گام برای تبدیل شدن به یک وکیل محیط زیست

همه حرفه ها نیاز به آموزش تخصصی دارند. قانون محیط زیست نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حالی که برخی از مشاغل در این صنعت درگیر اجرای قانون هستند، برخی دیگر مانند محققان و حقوقدانان ماهیت حمایتی بیشتری دارند.

به عنوان یک متخصص آینده در این حوزه، مطمئناً با دانستن اینکه دقیقاً چه چیزی برای گرفتن مدرک و دنبال کردن یک حرفه مورد نیاز است، مزایایی به دست خواهید آورد. مراحل زیر می تواند به شما کمک کند تا برنامه های بلندمدت داشته باشید و بدانید دقیقاً چه انتظاری دارید.

1. یک برنامه کارشناسی را تکمیل کنید

بسیاری از مردم یک تصور غلط مشترک دارند – آنها فکر می کنند که باید مدرک کارشناسی مرتبط با حقوق را دریافت کنند تا بتوانند وارد برنامه کارشناسی ارشد حقوق محیط زیست شوند. حتی اگر یک تخصص غیر مرتبط را انتخاب کنید، می توانید وارد دانشکده حقوق شوید. در واقع می تواند به کشف نوع فقهی که بیشتر مورد علاقه شماست کمک کند.

2. به دنبال فرصت های کارآموزی باشید

آموزش حقوق محیط زیست به اندازه خود تجربه مهم است. به همین دلیل است که پس از تبدیل شدن به یک دانشجوی کارشناسی باید به دنبال فرصت های کارآموزی باشید. این یک مسیر مناسب برای دانشجویان کارشناسی حقوق است.

با این حال، اگر در حال تحصیل در رشته های دیگر هستید، همچنان می توانید برای مشاغل دستیار وکیل محیط زیست درخواست دهید یا به سادگی در برخی از سازمان های مربوطه داوطلب شوید. این یک راه عالی برای شروع ساختن رزومه و یادگیری کار دست اول از افراد حرفه ای است.

3. برای برنامه های تحصیلات تکمیلی آماده شوید

آیا با آزمون پذیرش دانشکده حقوق یا LSAT آشنایی دارید ؟ اگر می خواهید برای برنامه کارشناسی ارشد حقوق محیط زیست اقدام کنید، احتمالاً باید در این آزمون شرکت کنید. ضروری است که در اسرع وقت شروع به یادگیری برای LSAT کنید تا بتوانید آن را با تاریخ درخواست برنامه کارشناسی ارشد زمان بندی کنید.

4. برای برنامه کارشناسی ارشد حقوق محیط زیست درخواست دهید

به طور معمول، یک برنامه کارشناسی ارشد به مدت سه سال طول می کشد. شما باید از قبل برنامه ریزی مالی خود را انجام دهید تا بتوانید با تحصیلات خود سازگار باشید. اگر هم مدرک لیسانس و هم نتایج LSAT داشته باشید، واجد شرایط درخواست برای برنامه کارشناسی ارشد حقوق محیط زیست خواهید بود. فقط مطمئن شوید که تمام گزینه های موجود را رعایت کرده و درخواست های خود را قبل از مهلت ارسال کنید.

5. تعادل کامل مطالعه/کار را بیابید

در طول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، باید روی تجربه خود کار کنید. در اینجا نیز همین امر صدق می کند – کارآموزی، داوطلبانه، یا کمک. این یک فرصت عالی برای ملاقات با سایر وکلا در طاقچه، یادگیری در مورد مشاغل مختلف در قانون محیط زیست، و شروع به ایجاد لیست تماس شما است.

6. قبولی در آزمون وکالت

در نهایت، برای وکالت در هر ایالت، باید در آزمون وکالت قبول شوید. آزمون وکالت فقط برای ایالتی معتبر است که در آن قبول شده اید. اگر می خواهید در ایالت دیگری وکالت کنید، باید امتحان وکالت را در آنجا نیز قبول کنید. اگر قصد دارید موبایل باشید، باید به جای آن در آزمون وکالت چند ایالت شرکت کنید.

شغل وکیل محیط زیست در سازمان های مختلف

همه مشاغل در قانون محیط زیست یکسان نیستند. اگر تحقیقات خود را گسترش دهید، متوجه خواهید شد که مشاغل حقوق محیط زیست در صنایع مختلف یکسان نیستند. ما فقط در مورد مسئولیت های موقعیت شغلی صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد وظایف روزمره و تعهدات بلند مدت نیز صحبت می کنیم.

بیایید رایج‌ترین انواع سازمان‌هایی را که در آن دانشجویان فرصتی برای تمرین وکالت دارند، پوشش دهیم.

غیر انتفاعی

بسیاری از سازمان های غیرانتفاعی یا خیریه وکلای محیط زیست را استخدام می کنند. بر اساس بزرگترین فهرست غیرانتفاعی ، ده‌ها هزار سازمان غیرانتفاعی در ایالات متحده وجود دارد که از آن جمله می‌توان به صندوق معروف دفاع از محیط زیست، باشگاه سیرا و حفاظت از طبیعت اشاره کرد.

وکلای این صنعت اغلب مشاوره حقوقی در زمینه امداد رسانی به بلایا، پاکسازی و دفع مواد شیمیایی و قانون مالکیت ارائه می کنند. مسئولیت اصلی این وکلا کمک به یک سازمان غیرانتفاعی برای رعایت دستورالعمل‌های قانونی است.

شرکت های بزرگ، دارای شخصیت حقوقی

وکلای محیط زیست شرکتی در بخش خصوصی کار می کنند. آنها مشاوره حقوقی ارزشمندی در مورد قوانین و مقررات در بخش خود ارائه می دهند. آنها همچنین به نمایندگی از شرکت در دادگاه در فرآیندهای دعوی دعوت می شوند.

در شرکت های کوچک، این متخصصان به تنهایی کار می کنند. با این حال، در شرکت های بزرگ، وکلای محیط زیست معمولا در یک تیم حقوقی فعالیت می کنند.

دولت

دولت ها در سراسر جهان قوانین زیست محیطی را اساسی می دانند. همین امر در مورد ایالات متحده نیز صدق می کند. کار در این بخش در دولت های فدرال، ایالتی و محلی مورد نیاز است.

چندین سازمان دولتی بدون وجود چنین وکیلی نمی توانند فعالیت کنند، از جمله:

 • وزارت ماهی و خدمات حیات وحش ایالات متحده؛
 • سازمان حفاظت محیط زیست؛
 • وزارت انرژی آمریکا؛
 • سازمان ملی اقیانوسی و جوی.

تمرین خصوصی

در عمل خصوصی، وکلای محیط زیست وکالت متهمان یا مدعیان این پرونده ها را بر عهده دارند. آنها بر روی فرآیندهای دعوی قضایی متمرکز هستند و از دفاتر به تنهایی یا به عنوان بخشی از شرکت های حقوقی بزرگ فعالیت می کنند.

مطب خصوصی قانون محیط زیست یک گزینه تجاری خوب برای افرادی است که در مناطقی با مشکلات منابع طبیعی زیادی زندگی می کنند.

منافع عمومی

قانون منافع عمومی محیط زیست به قدری گسترده است که اغلب با قوانین مواد غذایی و دارو، قانون اساسی، مالکیت، شرکت ها و قوانین بین المللی تداخل دارد. فرصت های زیادی را برای وکلای خدمات عمومی متخصص در این نوع مقررات قانونی ایجاد می کند.

وکلای محیط زیست که در این طاقچه کار می کنند نشان دهنده منافع مردم هستند. آنها همچنین می توانند نقشی در آموزش و اصلاح حقوق شهروندی ایفا کنند و اطمینان حاصل کنند که قوانین جدید منعکس کننده استانداردهای بالای مقررات زیست محیطی هستند.

سازمان ها و گروه های شبکه های زیست محیطی

ارتباطات و اشتراک دانش بخش مهمی از موفقیت در بین متخصصان است. این می تواند به شما کمک کند تا با ملاقات با افرادی از صنایع مختلف، یادگیری از همکاران و یافتن فرصت های شغلی، از آموزش حقوق محیط زیست خود استفاده کنید.

شما باید در دوران دانشجویی شروع به شبکه سازی را در نظر بگیرید و حتی زمانی که یک متخصص شناخته شده در حوزه کاری خود هستید به آن ادامه دهید. در اینجا برخی از فرصت های شبکه برای دانشجویان مشتاق حقوق محیط زیست وجود دارد.

باشگاه محلی در دانشگاه شما

بسیاری از دانشگاه‌ها دارای باشگاه‌های خاصی هستند که دانشجویان را قادر می‌سازد تا معاشرت کنند و همچنین روابط حرفه‌ای بلندمدت ایجاد کنند. از اطراف محوطه دانشگاه بپرسید یا با همکاران ارشد برای چنین باشگاه هایی تماس بگیرید. سعی کنید چنین باشگاه هایی را در سایر دانشگاه ها در لینکدین نیز جستجو کنید.

مرکز حقوق بین الملل محیط زیست

مرکز حقوق بین‌الملل محیط‌زیست یا CIEL سازمانی است که به حرفه‌های مختلف مرتبط با این نوع خاص از قانون مراجعه می‌کند. این بر مسائل و چالش های زیست محیطی جهانی متمرکز شده است. CEIL فرصت های عالی را برای دانشجویان علاقه مند به بورسیه ها و دوره های کارآموزی فراهم می کند.

انجمن وکلای آمریکا

انجمن وکلای آمریکا برای دانشجویان حقوق باز است. این به عنوان بهترین پلت فرم عضویت برای وکلا در ایالات متحده در نظر گرفته می شود. به عنوان یک دانش آموز، از عضویت رایگان بهره مند خواهید شد و راهنمایی شغلی، آموزش و آموزش دریافت خواهید کرد.

موسسه حقوقی

موسسه حقوقی Practicing یک وب سایت مبتنی بر اعضا است. این نیازهای وکلا و دانشجویان حقوق مشترک از بخش ها و تخصص های مختلف را برآورده می کند. اگر شرایط لازم را داشته باشید، حتی ممکن است یک عضویت ممتاز با نرخ تخفیف دریافت کنید.

انجمن ملی متخصصان محیط زیست

این سازمانی است که برای هر کسی که درگیر مسائل مربوط به محیط زیست است. این پلت فرم برای دانشجویان حقوقی که می خواهند با افرادی از صنایع مختلف ارتباط برقرار کنند بسیار عالی است. اگر به صورت تمام وقت ثبت نام کرده باشید، واجد شرایط دریافت 60 درصد تخفیف برای عضویت ممتاز هستید.

درگیر بودن در قانون محیط زیست

خوشبختانه، به لطف اینترنت، درگیر ماندن در قوانین محیط زیست و تحولات اخیر در این زمینه امروزی ساده است. به عنوان یک دانش آموز در حال انجام یا آینده، می توانید از منابع آنلاین مختلف برای ارزیابی برنامه های مختلف آموزش حقوق محیط زیست، شبکه ها یا آشنایی با سایر مشاغل حقوق محیط زیست استفاده کنید.

در اینجا لیستی از 10 منبع آنلاین وجود دارد که می توانید از آنها برای مطالعه و مشارکت در قوانین محیط زیست استفاده کنید:

 1. کمیته تغییرات آب و هوایی، توسعه پایدار و اکوسیستم کانون وکلای آمریکا – تمرکز این کمیته بر افزایش آگاهی از رویه قضایی و حاکمیت شرکتی و نقش آنها در اتخاذ مفاهیم پایداری است.
 2. Arnold & Porter/Sabin Center for Climate Change Law: Climate Change Litigation در ایالات متحده – این یک پایگاه داده عالی است که می توانید از آن برای پیدا کردن موارد مختلف مربوط به قوانین محیط زیست استفاده کنید که بر اساس ادعاهای قانونی فدرال طبقه بندی شده اند.
 3. قوانین آب و هوا و ردیاب سیاست – این پلتفرم از هوش مصنوعی برای استخراج و تجزیه و تحلیل داده های سیاست از وب سایت های رسمی دولتی استفاده می کند. می‌توانید از آن برای مطالعه همه سیاست‌های پیشنهادی اخیر استفاده کنید.
 4. Beyond Intractability – BI دارای یک پایگاه داده قابل جستجو است که می توانید از آن برای مطالعه موارد موردی محیطی، درگیری ها، عدالت، حفاظت و فناوری استفاده کنید.
 5. 350. org – 350.org یک سازمان غیرانتفاعی زیست محیطی است که بر تغییرات آب و هوا و نحوه جلوگیری از آسیب بیشتر به سیاره ما متمرکز است.
 6. انجمن وکلای محاکمه محیط زیست – ETLA یک سازمان حرفه ای است که یک پورتال اخبار حقوقی عالی در وب سایت رسمی دارد.
 7. موسسه Cornucopia – پورتال CI چالش های کشاورزی ارگانیک معتبر از جمله چالش های زیست محیطی را تشریح می کند.
 8. شورای دفاع از منابع ملی – NRDC یک سازمان غیرانتفاعی است که متعهد به حفاظت از سیستم های طبیعی زمین است.
 9. Environmental Law Alliance در سراسر جهان – ELAW مکانی عالی برای بازدید از زمان به زمان است و به دنبال فرصت های کارآموزی، داوطلبی و میزبانی است.
 10. شورای پذیرش دانشکده حقوق – LSAC جایی است که اگر می خواهید آخرین اطلاعات در مورد LSAT را بیابید، باید به آن مراجعه کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =