این سایت پر از جزئیات است. جزئیات خوب است گاهی اوقات هر چند کمتر می تواند بیشتر باشد و یک نکته ساده آیلتس می تواند همه چیز را تغییر دهد. این همان چیزی است که در اینجا پیدا خواهید کرد – نکات بسیار آیلتس. این صفحه خلاصه ای از چیزهایی است که من در مورد آیلتس از 20 سال تدریس و کمک به مردم برای آمادگی آنلاین آموخته ام. لذت بردن!

اخطار – در این صفحه موارد بسیار زیادی وجود دارد. من به شما پیشنهاد می کنم

 • از منوی زیر استفاده کنید
 • نشانه گذاری کنید و برگردید!

اگر چیزی به صورت پررنگ پیدا کردید به این معنی است که من پیوندی به مشاوره دقیق تر اضافه خواهم کرد. لطفا با من تحمل کن

نکات آیلتس من را پیدا کنید
 • نکات رایتینگ آیلتس – نسخه اولیه
 • نکات مقاله آیلتس – نسخه پیشرفته تر
 • نکات اسپیکینگ آیلتس
 • نکات ریدینگ آیلتس
 • نکات شنیداری آیلتس
 • نکات واژگان آیلتس
 • نکات نامه آیلتس
 • نکات روز امتحان آیلتس
 • 13 نکته خوش شانس برای جلوگیری از استرس در امتحانات

نکات رایتینگ آیلتس – نسخه اولیه

در اینجا 10 مورد از بهترین نکات رایتینگ آیلتس من آورده شده است. آنها روی فرآیند نوشتن در امتحان تمرکز می کنند. مهم ترین نکته شماره 1 است. اگرچه این نکات ساده هستند، اما به این معنی نیست که برای نامزدهای گروه 8.0 نیز مناسب نیستند. اغلب افرادی که به نمره باند بالا نیاز دارند ممکن است یک نکته ساده را از دست بدهند.

 

1. سوال را بخوانید – به سوال پاسخ دهید

قانون شماره 1 برای پاسخ به این سؤال است: سؤال را با دقت بخوانید و تمام اطلاعاتی را که باید در آن قرار دهید یادداشت کنید. این در انشا و خلاصه کار متفاوتی دارد.

در مقاله، اغلب اطلاعات پس زمینه و خود سؤال را خواهید یافت. مطمئن شوید که کمی به سوال پاسخ داده اید و فقط به طور کلی در مورد موضوع بنویسید.

(مثلاً “آیا موافقید؟”) و به طور کلی در مورد موضوع ننویسید. اگر مقاله دیگری را که در همان موضوع نوشته اید کپی کنید، نمره زیادی از دست خواهید داد.

در کار 1، تمام اطلاعاتی که باید در نمودار/گراف قرار دهید وجود دارد: قبل از شروع نوشتن، مطمئن شوید که نکات کلیدی را شناسایی کرده اید.

2. خیلی زود شروع به نوشتن نکنید – فکر کنید و برنامه ریزی کنید!

مهم است که هر دو نوشته را تمام کنید، اما راه انجام این کار لزوما شروع فوری نوشتن نیست. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است نصف راه را طی کنید و متوجه شوید که نمی توانید آن را تمام کنید. فقط زمانی شروع به نوشتن کنید که بدانید چگونه می خواهید تمام کنید.

3. مطمئن شوید که دیدگاه روشنی دارید

سوالات مقاله آیلتس انواع مختلفی دارد. هر چند همه آنها یک چیز مشترک دارند. تمام سوالات مقاله آیلتس نیاز به داشتن یک دیدگاه واضح دارند – این پاسخ کلی شما به این سوال است.

ممتحن انتظار دارد که بتواند این دیدگاه را در هر قسمت از مقاله شما شناسایی کند. این شامل مقدمه است. بنابراین هر کار دیگری که انجام می دهید، قبل از شروع نوشتن، مطمئن شوید که دیدگاه روشنی دارید.

همچنین مطمئن شوید که وقتی هر پاراگراف را شروع می کنید، بدانید که چگونه آن پاراگراف به توسعه دیدگاه شما کمک می کند.

4. کلمات زیادی ننویسید

هرچه کلمات بیشتری بنویسید، احتمال اشتباهات بیشتری خواهید داشت. هرچه تعداد کلمات بیشتری بنویسید کارایی شما کاهش می یابد و کیفیت پایین می آید. ایده آل این است که بین 270 تا 300 کلمه در مقاله و حدود 180 کلمه در گزارش هدف قرار دهید.

معمولاً اگر کاربر سطح بالایی هستید، ممکن است کلمات بیشتری بنویسید. خوب است – به این معنی است که شما کلمات بیشتری برای استفاده دارید. فقط به یاد داشته باشید اگرچه کیفیت بر کمیت است. بهترین کلمات خود را انتخاب کنید و سعی نکنید همه ایده های خود را در آن بگنجانید – فقط ایده هایی که به شما کمک می کند به سوال پاسخ دهید. این ممکن است به معنای کنار گذاشتن برخی ایده ها باشد.

5. بخش های کامل سوال را کپی نکنید

اگر بخش‌های کامل سؤال را کپی کنید، ممتحن آن کلمات را در تعداد کلمات شما لحاظ نمی‌کند: اگر دقت نکنید، 260 کلمه می‌تواند به 230 کلمه تبدیل شود.

6. زمان دشمن شماست – یک برنامه و یک ساعت داشته باشید

زمان بندی می تواند مشکل ساز باشد. مهم این است که به حرکت ادامه دهید و به زمان بندی خود پایبند باشید. وسوسه نشوید که بیش از 40 دقیقه برای مقاله خود صرف کنید – برای پاسخ صحیح به کار 1 به 20 دقیقه زمان نیاز دارید.

هر چند وسوسه نشوید که فورا شروع به نوشتن کنید. هر دو کار نوشتن نیز وظایف فکری هستند و قبل از شروع نوشتن باید زمان زیادی را صرف فکر کردن کنید. متوجه خواهید شد که هر چه بیشتر و بهتر فکر کنید کارآمدتر می نویسید.

انتظار داشته باشید قبل از شروع نوشتن حداقل 5 دقیقه بنشینید و فکر کنید. من در واقع 10 دقیقه را توصیه می کنم! مطمئن شوید که یاد می گیرید چگونه زمان فکر کردن/برنامه ریزی خود را صرف کنید. شما هم باید از آن زمان به خوبی استفاده کنید.

7. تکلیف 1 و تکلیف 2 – کدامیک را ابتدا پاسخ می دهید؟

ارزش مقاله دو برابر نمره گزارش است. یک ایده این است که وظیفه 2 (مقاله) را قبل از کار 1 (گزارش) انجام دهید، فقط برای اطمینان از اتمام انشا. با این حال، باید حداقل 20 دقیقه روی قسمت 1 صرف کنید. سعی نکنید در 15 دقیقه به آن پاسخ دهید.

8. نوشته خود را بررسی کنید

مهم است که نوشته خود را برای اشتباهات گرامری بررسی کنید. قبل از ورود به آزمون باید چک لیستی داشته باشید که معمولاً چه اشتباهاتی مرتکب می شوید. برای جزئیات بیشتر در این مورد، سعی کنید این درس را در مورد چگونگی بررسی نوشته خود بررسی کنید .

یک پیشنهاد معقول این است که در حین حرکت، نوشته خود را بررسی کنید. اگر بگویید در پایان 5 دقیقه وقت می گذارید، این کار را انجام نمی دهید. من یک معلم با تجربه هستم!!! همچنین این سوال را از خود بپرسید:

بررسی کدام یک راحت تر است – یک مقاله یا یک جمله؟

به عنوان یک معلم باتجربه می توانم به شما بگویم وقتی به یک جمله نگاه می کنید و نه یک مقاله کامل، احتمال پیدا کردن و تصحیح اشتباهات بسیار بیشتر است.

9. در مورد دامنه واژگان فکر کنید

همچنین باید نوشتار خود را از نظر تکرار غیرضروری کلمات بررسی کنید – از نظر تنوع زبان خود درجه بندی می شوید. باید توجه داشته باشید که این به این معنی نیست که باید از کلمات طولانی و پیچیده استفاده کنید، بلکه به این معنی است که باید از کلمات دقیق استفاده کنید.

10. به ممتحن فکر کنید – از پاراگراف ها به خوبی استفاده کنید

ممتحن برای نمره دهی مقاله شما خیلی وقت صرف نمی کند. شما باید فوراً یک تصور خوب ایجاد کنید و بهترین راه برای انجام این کار در تجربه من این است که یک قطعه نوشتاری با ساختار مناسب با پاراگراف‌هایی که به وضوح طرح‌ریزی شده باشند ارائه دهید. به این ترتیب ممتحن در کنار شما خواهد بود.

شما همچنین باید از این پاراگراف ها به خوبی استفاده کنید. این بدان معنی است که مطمئن شوید هر پاراگراف در مورد یک ایده اصلی است. همچنین به این معنی است که ممتحن باید بتواند بلافاصله آن ایده را شناسایی کند. آنها قرار نیست به عقب برگردند و دوباره بخوانند و دوباره بخوانند. وضوح را هدف بگیرید.

نکات مقاله آیلتس – نسخه پیشرفته تر

1. خواندن – نوشتن – خواندن – نوشتن – خواندن – نوشتن – خواندن – نوشتن – خواندن – نوشتن – خواندن

این یعنی چی؟ این بدان معناست که قبل از شروع پاراگراف بعدی باید به عقب برگردید و پاراگرافی را که نوشتید بخوانید. شاید فکر کنید که این اتلاف وقت است. اگر چنین است، اشتباه می کنید. برای درک دقیق این نکته، باید سری درس های من در مورد روند نوشتن مقاله آیلتس را بررسی کنید.

نکات رایتینگ آیلتس

2. باهوش نباشید، شفاف باشید – بهترین ایده خود را انتخاب کنید

یکی از اولین درس های من در این سایت با عنوان ” آیلتس تست هوش شما نیست” بود. در حالی که خود آن درس اکنون کمی قدیمی به نظر می رسد، توصیه هنوز خوب است. شما در حال آزمایش روی کیفیت زبان انگلیسی خود هستید، نه بر روی درخشندگی ایده هایتان.

این توصیه به‌ویژه برای داوطلبانی که دارای سابقه علمی هستند و عادت دارند از نظر کیفیت و کمیت ایده‌ها درجه‌بندی شوند بسیار مهم است. آیلتس متفاوت است: نوشتن یک مقاله باند 9.0 کاملاً ممکن است و بهترین ایده های خود را مانند یک مقاله آکادمیک درج نکنید.

توصیه عملی در اینجا این است که ایده هایی را که می توانید با دلایل و مثال ها توسعه دهید انتخاب کنید. همچنین مطمئن شوید که آن ایده‌ها مستقیماً با سؤال – همانطور که پرسیده شده است – مرتبط هستند. این بدان معناست که همه چیزهایی را که می دانید ننویسید –  برخی از ایده ها را کنار بگذارید . اگر بهترین توضیح شما نیست نگران نباشید، نگران این باشید که آیا واضح ترین توضیح شماست یا خیر.

3. در مورد آنچه می دانید بنویسید – در مورد ایده ها استراحت کنید

این یک ایده مشابه است. آیلتس یک امتحان بین المللی است (این همان “من” در آیلتس است) و سوالات برای پاسخگویی توسط هر کسی در سراسر جهان نوشته شده است. برخی افراد در مورد یافتن ایده استرس دارند. آنها نباید. اغلب ایده‌هایی که نیاز دارید عموما ساده هستند (مثلاً «من مخالفم»، «این ایده خوبی نیست»).

آنچه شما باید داشته باشید دلایل و مثال هایی برای توضیح ایده های کلی شماست. این دلایل و مثال‌ها همان چیزهایی هستند که احتمالاً باید بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن در مورد آن کنید.

4. نوشتن مثال ها راحت تر از توضیحات است

در یک امتحان تحت فشار هستید. شما می خواهید کارها را تا حد امکان برای خودتان آسان کنید. یک ایده عملی برای رسیدن به این هدف این است که هنگام نوشتن به همان اندازه روی مثال ها تمرکز کنید تا توضیحات. چرا؟

به سادگی سخت تر است اگر فقط به “چون” فکر کنید. برخی از ایده‌ها ممکن است بسیار پیچیده باشند و تحت فشار، توضیح آنها با دلایل دشوار باشد. اتفاقی که ممکن است بیفتد این است که جملات شما بیش از حد طولانی شود و ایده ها گیج شوند.

نکته عملی این است که به همان اندازه روی مثال ها تمرکز کنید. این ایده خوبی است زیرا نوشتن مثال ها آسان تر است زیرا شما به سادگی موقعیت ها را توصیف می کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که دستورالعمل به شما می گوید که از مثال ها استفاده کنید! تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که مثال های شما با ایده اصلی مرتبط هستند.

5. بیش از حد ننویسید – ممتحن دقیقه به دقیقه حقوق می گیرد

هیچ محدودیتی برای کلمه وجود ندارد، اما نوشتن 350 کلمه یا بیشتر ایده خوبی نیست. در اینجا دلیل آن است:

 1. ممتحنین فقط زمان زیادی را صرف دیدن هر مقاله ای می کنند. بیش از حد بنویسید و آنها آنچه را که نوشته اید “با دقت کمتر” خواهند خواند. خواندن / نمره دادن به یک مقاله 300 کلمه ای آسان تر از یک مقاله 400 کلمه ای است!
 2. هر چه بیشتر بنویسید، احتمال اشتباهات زبانی شما بیشتر می شود.
 3. هر چه بیشتر بنویسید، احتمال اینکه از موضوع خارج شوید بیشتر می شود. ممتحن چیزی را که مستقیماً به سؤال مربوط نمی شود، نمی خواند/ نمره نمی دهد.
 4.  اگر کمتر بنویسید، به خودتان زمان بیشتری می‌دهید تا بهترین کلمات را انتخاب کنید – و این چیزی است که به شما نمره می‌دهند.
 5. اگر کمتر بنویسید، به خودتان زمان بیشتری می دهید تا به عقب برگردید و آنچه نوشته اید را بررسی کنید.

6. نویسنده – خودتان را بشناسید

یکی از مشهورترین افکار فلسفی «خودت را بشناس» است. این چگونه در نوشتن امتحان اعمال می شود؟ آیا واقعاً افلاطون هنگام نوشتن دیالوگ هایش آیلتس را در نظر داشت؟ خب نه ولی…

ایده این است که هنگام نوشتن باید اشتباهات خود را بررسی کنید. بخش عملی در اینجا این است که به طور کلی نباید اشتباهات را بررسی کنید – این خیلی سخت است و احتمالاً اتلاف وقت در امتحان است. اما چیزی که اتلاف وقت نیست این است که به دنبال اشتباهاتی باشید که می دانید می توانید آن ها را اصلاح کنید – اشتباهاتی که معمولاً مرتکب می شوید!

نکته واقعا کاربردی این است که قبل از شروع به نوشتن، چک لیست خود را در ذهن خود داشته باشید.

7. قبل از شروع نوشتن، کل انشا را در ذهن خود ببینید

بسیار مهم است که مقاله شما یک کل باشد – که همه قسمت ها با هم هماهنگ شوند. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است نمرات قابل توجهی را هم برای انسجام و هم برای پاسخ به کار از دست بدهید.

این یعنی برنامه ریزی البته. برنامه ریزی بعضی ها را آزار می دهد و بعضی ها را خسته می کند. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اما حداقل  یک نقشه از مقاله خود در ذهن خود داشته باشید. این چیزی است که من پیشنهاد می کنم هر مقاله آیلتس شبیه به آن باشد (مگر اینکه انتخاب کنید 5 پاراگراف داشته باشید). قبل از شروع نوشتن، باید بدانید که چگونه قسمت های مختلف با هم هماهنگ می شوند.

8. روی ستون فقرات مقاله خود تمرکز کنید

این یک نکته مرتبط است. همه مقاله‌ها البته مهم هستند، اما شاید برخی از قسمت‌ها بیشتر از بقیه مهم باشند. من پیشنهاد می کنم کار عملی این است که روی ستون فقرات مقاله خود تمرکز کنید، قسمت هایی که به شما کمک می کند بهتر بنویسید و ممتحن برای درک بهتر. ستون فقرات این است:

 1.  مقدمه : این باید سؤال را مشخص کند و موضع شما را مشخص کند. عجله نکنید زیرا اولین چیزی است که ممتحن می خواند. اولین برداشت ها به حساب می آیند.
 2. جملات اول / موضوع هر پاراگراف : این جملات باید واضح و دقیق باشند. آنها باید دقیقاً مشخص کنند که آن پاراگراف در مورد چیست و نشان دهند که چگونه با بقیه مقاله مرتبط است. نکته عملی حفظ جزئیات/ایده های هوشمندانه برای بدنه پاراگراف است. کلی را شروع کنید و سپس به سمت خاص بسازید.
 3. نتیجه : این ساده ترین بخش مقاله به طور معمول است. بیشتر اوقات، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مقدمه برگردید و آن را دوباره بیان کنید

این قسمت‌ها را درست دریافت کنید و بقیه مقاله به خود رسیدگی می‌کند.

9. فقط انشاهای کامل را تمرین نکنید

بهترین راه برای یادگیری انشا نوشتن مقاله است؟ درست یا غلط؟ پاسخ من کمی از هر دو است.

بله، شما نیاز به تمرین نوشتن مقالات کامل دارید، اما ممکن است انجام این کار اشتباه باشد. بخش های مختلف مقاله به مهارت های کمی متفاوت نیاز دارد. برای نوشتن مقدمه، باید بتوانید سؤال را بازنویسی کنید. برای نوشتن پاراگراف بدن، باید بتوانید ایده ها را توضیح دهید. برای نوشتن نتیجه، باید بتوانید خلاصه کنید.

پیشنهاد عملی این است که مقدمه ها، پاراگراف های بدنه و نتیجه گیری را جداگانه تمرین کنید. بر مهارت ها تمرکز کنید.

 10.  روی سوال تمرکز کنید و دوباره روی سوال تمرکز کنید

من این یکی را باقی گذاشته ام زیرا برای من مهمترین ایده است. مقاله ها به دلایل مختلف اشتباه می شوند. ممکن است نتوانید از برخی از این موارد اجتناب کنید: کیفیت زبان انگلیسی شما ممکن است هنوز به اندازه کافی خوب نباشد. تنها اشتباهی که همیشه می توانید از آن اجتناب کنید این است که به سوال پاسخ نداده اید. بسیاری از مقالات اشتباه می شوند زیرا داوطلبان به درستی سؤال را نخوانده و به آن فکر نکرده اند.

پیشنهاد عملی: قبل از نوشتن هر پاراگراف، دوباره به سوال مراجعه کنید تا به خود یادآوری کنید که قرار است در مورد چه چیزی بنویسید.

خیلی راحت در امتحانات سرگردان می شویم. ممکن است موضوع را شروع کنید، سپس در حین نوشتن یک “ایده خوب” داشته باشید. بنابراین شما در مورد آن بنویسید. متأسفانه، آن «ایده خوب» ممکن است به طور کامل با این سؤال مرتبط نباشد. مشکل بزرگ

نکات اسپیکینگ آیلتس

1. نحوه نمره دهی اسپیکینگ آیلتس را بیاموزید

این فقط منطقی است. اسپیکینگ آیلتس بر اساس معیارهای درجه بندی دقیق نمره گذاری می شود و اگر می خواهید ممتحن را تحت تاثیر قرار دهید، باید بدانید که ممتحن چه می خواهد! به طور خلاصه، تلفظ، روان و انسجام، دستور زبان و واژگان همگی 25 درصد هستند.

نکات اسپیکینگ آیلتس

2. قبل از امتحان – تمرین – و گوش دهید

طبق توصیه های قبلی، باید قبل از امتحان تمرین کنید تا از خودکار بودن مهارت های مناسب مطمئن شوید. بهترین تمرین گوش دادن و سپس صحبت کردن است – یادگیری زبان در مورد تکرار است. اگر کسی را ندارید که با او تمرین کنید اینجا را امتحان کنید:

3. درک کنید که در مورد چه چیزی از شما سوال می شود – ایده های روزمره

به طور معمول، از شما خواسته می شود در مورد موضوعات و ایده های روزمره صحبت کنید. با ادامه آزمون، سوالات سخت تر و نظری تر می شوند. یک پیشنهاد ساده این است که فقط به انواع سوالاتی که دریافت خواهید کرد نگاه کنید. ممکن است از آسان بودن سوالات متعجب شوید! صحبت کردن آیلتس به هیچ وجه یک آزمون آکادمیک نیست – فقط یک آزمون زبان شماست. گاهی اوقات افراد ممکن است اشتباه کنند زیرا با آن مانند یک تست هوش رفتار می کنند و فراموش می کنند که از انگلیسی خوب استفاده کنند.

4. از انگلیسی گفتاری طبیعی استفاده کنید

بهترین شکل انگلیسی برای استفاده در آزمون، انگلیسی گفتاری طبیعی است. این به شما کمک می کند تا روان تر صحبت کنید و تلفظ خود را بهبود ببخشید. در اینجا چند نمونه از آنچه کار می کند آورده شده است:

اشکال کوتاه مانند آن است و نیست

کلماتی مانند کاملاً که ما در صحبت کردن زیاد استفاده می کنیم

عبارات گفتاری رایج مانند حدس می زنم و گمان می کنم

بهترین راه برای یادگیری این نوع زبان اغلب گوش دادن به زبان مادری است. اگر زبان مادری برای گوش دادن ندارید، پیشنهاد می‌کنم از مجموعه نمونه سوالات من دیدن کنید، جایی که ضبط و رونوشت پاسخ‌های من را خواهید یافت. به نوع زبانی که من استفاده می کنم نگاه کنید و سعی کنید آن را برای خودتان قرض بگیرید. برای کمک به شما، نوع زبان مورد نیاز شما را برجسته کرده ام:

5. پاسخ خود را گسترش دهید 

اگر یک توصیه کلیدی وجود دارد، آن است که پاسخ خود را به طور مناسب بسط دهید. به عنوان مثال، این نامناسب است:

سوال: به چند زبان صحبت می کنید؟

پاسخ: «دو. چینی و انگلیسی.»

بهتر است:

پاسخ: «من به دو زبان صحبت می کنم. زبان اول من چینی است و انگلیسی هم صحبت می کنم. من از 10 سالگی انگلیسی یاد می‌گیرم. از دوران دبستان شروع به یادگیری آن کردم.»

اما توجه داشته باشید که پاسخ های طولانی همیشه ایده خوبی نیستند. این امکان وجود دارد که از موضوع خارج شوید و انسجام خود را از دست بدهید. چگونه پاسخ خود را گسترش می دهید؟ به طور معمول شما فقط باید از کانکتورهای اصلی مانند و اما و چون استفاده کنید. در این درس تکنیک‌هایی را توضیح می‌دهم که چگونه پاسخ خود را بسط دهید .

6. گاهی هم جواب های کوتاه بدهید!

همه سوالات اسپیکینگ آیلتس برابر نیستند. برای بعضی ها ممکن است حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشید و بعضی ها کمتر. این کاملا طبیعی است. اگر سوالی برایتان پیش آمد که زیاد درباره آن نمی دانید، سعی نکنید در مورد آن صحبت کنید و صحبت کنید. اگر این کار را انجام دهید احتمالاً نامنسجم خواهید شد. خیلی بهتر است که فقط یک پاسخ کوتاه بدهید و بگویید که چیز زیادی در مورد آن نمی دانید و سپس منتظر سؤال بعدی باشید – همیشه یک سؤال دیگر وجود دارد.

طبیعتاً نمی توانید این کار را همیشه انجام دهید و در قسمت 2 باید حداقل یک دقیقه و نیم صحبت کنید.

7. به خود فرصت دهید تا فکر کنید – سوال را تکرار/فرمول مجدد کنید

در قسمت‌های 1 و 3 هیچ وقت فکری به شما داده نمی‌شود: قرار است بلافاصله شروع به صحبت کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید بلافاصله پاسخ دادن به سؤال را شروع کنید. کاری که می توانید انجام دهید این است که با تکرار/فرمول بندی مجدد یا اظهار نظر در مورد سوال شروع کنید:

«در دوران کودکی از انجام چه کاری لذت می بردم؟ بذار ببینم…”

این چیزی نیست که قبلاً به آن فکر کرده باشم. سوال جالبی است.

این چندین مزیت دارد. ارتباط خوبی است. به شما فرصت کمی برای فکر کردن می دهد. همچنین باید باعث شود که به سوال پاسخ دهید نه موضوع کلی.

8. خودتان را اصلاح کنید – اگر می توانید بلافاصله این کار را انجام دهید

اگر اشتباهی مرتکب شدید و بلافاصله می توانید آن را اصلاح کنید، این کار را انجام دهید. این به ممتحن نشان می دهد که شما بر زبان کنترل دارید. با این حال، اگر مطمئن نیستید که چگونه خود را اصلاح کنید، ادامه دهید: ممتحن ممکن است در وهله اول متوجه اشتباه نشده باشد و اگر سعی نکنید آن را اصلاح کنید، یک اشتباه کوچک ممکن است به اشتباه بزرگتری تبدیل شود.

9. اگر سوال را متوجه نشدید – بپرسید

این یک تست اسپیکینگ است و نه تست شنیداری. اگر سوال را متوجه نشدید، از ممتحن بخواهید آن را تکرار کند یا توضیح دهد – نباید به خاطر این موضوع جریمه شوید. اگر سعی کنید به سؤالی پاسخ دهید که متوجه آن نمی شوید، تقریباً مطمئناً دچار عدم انسجام خواهید شد.

10. یاد بگیرید که از طیف وسیعی از واژگان کاربردی مانند زبان عقیده استفاده کنید

یکی از کارهایی که در آزمون بسیار انجام خواهید داد این است که نظر بدهید و در مورد آنچه دوست دارید یا دوست ندارید صحبت کنید. ممتحن گوش می کند تا ببیند آیا می توانید به طرق مختلف بگویید من فکر می کنم و دوست دارم . یادگیری این مهارت می تواند دشوار باشد زیرا ممکن است نیاز به یادگیری عادات صحبت کردن جدید داشته باشید.

11. بهترین راه برای استفاده از زمان آماده سازی خود را در قسمت 2 کشف کنید

بخش ترسناک آزمون احتمالاً قسمت 2 است که در آن باید حداکثر 2 دقیقه صحبت کنید. این یک کار کمی غیر معمول است و شما می خواهید از زمان آماده سازی خود به خوبی استفاده کنید تا به شما کمک کند به اندازه کافی صحبت کنید. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از این زمان استفاده کنید و بهترین توصیه این است که یکی را پیدا کنید که مناسب شما باشد. برخی از این ایده ها را امتحان کنید و دریابید که کدام یک یا یکی برای شما بهتر است. من به شما چند روش مختلف را نشان می دهم که می توانید از زمان آماده سازی خود در این درس استفاده کنید.

12. به دستور زبان سوال گوش دهید

بهترین توصیه برای اسپیکینگ آیلتس این است که خیلی ساده به سوال گوش دهید و به آن پاسخ دهید. دلیل این امر این است که یک بار رو در رو با معاینه کننده قرار می گیرید و اعصاب مشکل مهمی است. اگر می‌خواهید توصیه‌های پیچیده را به خاطر بسپارید، احتمالاً عصبی‌تر می‌شوید و بهترین عملکرد خود را ندارید. آن را ساده نگه دارید.

یک مثال در اینجا در قسمت 1 است. اگر سؤالی در زمان گذشته دارید:

“در دوران کودکی چه ورزشی انجام می دادی؟”

یک پاسخ خوب از زمان گذشته استفاده می کند – ممتحن برای این کار گوش می دهد.

13. در مورد استفاده از زبان هوشمندانه زیاد نگران نباشید – روان فکر کنید

وقتی به زبانی صحبت می کنیم زمان زیادی برای انتخاب کلمات خود نداریم و این بدان معناست که معمولاً هنگام صحبت کردن از کلمات بسیار کمتری نسبت به زمانی که می نویسیم استفاده می کنیم. در زبان آیلتس، کاندیداها گاهی اوقات اشتباه می‌کنند، زیرا سعی می‌کنند از کلمات هوشمندانه‌ای استفاده کنند که فکر می‌کنند ممتحن را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این ممکن است به چند دلیل اشتباه باشد:

ممکن است کلمات در واقع اشتباه باشند!

اگر زمان زیادی را صرف فکر کردن به کلمات کنید، ممکن است تسلط شما آسیب ببیند

14. از تکرار خود نترسید – به انسجام فکر کنید – ترفند «همانطور که گفتم».

بخشی از نمره شما در صحبت کردن، روان و انسجام است. یکی از راه‌های منسجم‌تر کردن خود، در واقع تکرار خودتان است. این کاری است که بلندگوهای حرفه ای بسیار انجام می دهند. یک بار چیزی می گویند و بعد دوباره می گویند. یک ترفند این است که هر دو بار از یک کلمه استفاده نکنید!. یک پیشنهاد عملی این است که با مراجعه به چیزی که قبلاً گفته اید، به پایان سخنرانی خود فکر کنید. یک عبارت کلیدی در اینجا ممکن است باشد

همانطور که می گفتم / همانطور که قبلاً گفتم 

اگر از این استفاده می‌کنید، به بررسی‌کننده نشان می‌دهد که ایده‌های خود را به هم مرتبط می‌کنید و در واقع این همان انسجام است!

15. در مورد آنچه می دانید و آنچه فکر می کنید صحبت کنید

این شاید باید نقطه شماره یک باشد. یکی از بهترین راه ها برای تحت تاثیر قرار دادن یک ممتحن این است که شخصاً در مورد آنچه فکر می کنید و آنچه می دانید صحبت کنید. امتحان کنندگان فقط از پاسخ هایی که فکر می کنند آموخته شده اند متنفرند. در مقابل، اگر در مورد چیزی صحبت کنید که در مورد آن می‌دانید، آن‌ها به آنچه می‌گویید علاقه‌مندتر خواهند بود.

16. مثال بزنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که توضیح دادن چیزها برایتان مشکل است یا تمایل به دادن پاسخ های کوتاه دارید، ممکن است به شما کمک کند که سعی کنید و مثال بزنید. مثال‌ها برای توضیح ایده‌ها عالی هستند و گفتن آن برای مثال بسیار آسان‌تر از این است. اگر مثالی بزنید، فقط چیزی را توصیف می کنید که در مورد آن می دانید و تلاش ذهنی بسیار کمی می طلبد. اگر می گویید زیرا این بسیار سخت تر است که اکنون باید فکر کنید! با خودت راحت باش

17. به جزئیات فکر کنید – این برای دایره لغات شما جالب و خوب است

راه دیگر برای یادگیری بیشتر گفتن این است که جزییات را اضافه کنید. باید به یاد داشته باشید که این یک آزمون زبان است و اگر زبان بیشتری استفاده کنید بهتر است. یعنی اگر سوالی از شما پرسیده شود مانند

اولین بار از چه زمانی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردید؟

کار هوشمندانه ارائه جزئیات در مورد زمان است.

من اولین بار در دوران دبستان شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردم. ما حدود 4 کلاس در هفته با معلم فرم خود داشتیم و گاهی اوقات یک زبان مادری برای کمک به او می آمد و با ما به زبان انگلیسی صحبت می کرد. خیلی خنده دار بود چون ما یک کلمه او را متوجه نشدیم. ابتدا از آن متنفر بودم زیرا معلمم خیلی سختگیر بود و ما را مجبور می کرد هر روز به انگلیسی بنویسیم.

چرا این کار می کند؟ خوب، اگر بتوانید چنین پاسخی بدهید، می توانید از زبان جالبی مانند «زبان مادری» «کمک کنید» استفاده کنید. فقط در صورت اضافه کردن جزئیات می توانید این کار را انجام دهید.

18. تماس چشمی برقرار کنید

بخش بزرگی از ارتباطات غیرکلامی است. شما توسط ممتحن در اتاق علامت گذاری می شوید و باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا به آن شخص نشان دهید که ارتباط خوبی دارید. اگر با معاینه کننده تماس چشمی برقرار نکنید، احتمالاً او کمتر تحت تأثیر عملکرد شما قرار می گیرد.

19. بلافاصله قبل از امتحان – انگلیسی صحبت کنید

مشکل بسیاری از مردم این است که انگلیسی صحبت نمی کنند، بلکه در حال انتقال از زبان خودشان به انگلیسی است. توصیه در اینجا واضح است: قبل از شرکت در امتحان مطمئن شوید که قبلاً انگلیسی صحبت می کنید.

20. زیاد آرام نگیرید – این یک گفتگو نیست

این یک امتحان است و شما باید بهترین جنبه زبان انگلیسی خود را نشان دهید. اگر بیش از حد آرام باشید و بیش از حد مکالمه شوید، ممکن است انگلیسی شما آسیب ببیند. باید بدانید که این گفتگوی واقعی بین دو نفر نیست: بیشتر مصاحبه با یک نفر است که صحبت می کند و دیگری گوش می دهد.

در یک مکالمه، قراردادهای صحبت کاملاً متفاوت است: شما انتظار دارید که طرف مقابل 50 درصد از زمان مکالمه را به اشتراک بگذارد و به نظرات شما واکنش نشان دهد، معمولاً یک نفر برای مدت طولانی صحبت نمی کند.

نکات ریدینگ آیلتس

1. ترس را شکست دهید – تا جایی که ممکن است بخوانید

اولین نکته ریدینگ آیلتس من این است که تا حد امکان بخوانم. منظورم از این کار این نیست که تست های تمرینی بی پایان آیلتس را انجام دهید، منظورم این است که تا حد امکان ریدینگ عمومی انجام دهید. من به شما پیشنهاد می‌کنم بر روی خواندن مقالات کوتاه در مورد موضوعات مورد علاقه خود یا موضوعات رایج در آیلتس تمرکز کنید – روزنامه‌ها و مجلات منبع خوبی در اینجا هستند.

یکی از دلایلی که چرا این ایده خوب است این است که بسیاری از نامزدها در خواندن فکر می کنند که خیلی سخت است و بنابراین نمی توانند نمره گروه خود را بدست آورند. با این حال، اگر قبل از امتحان به اندازه کافی “انگلیسی بومی” بخوانید، در نگاه کردن به متن هایی که در آن همه کلمات را نمی فهمید بیشتر و بیشتر مطمئن خواهید شد. اعتماد به نفس یک مفهوم بسیار مهم در آیلتس است.

مهارت ریدینگ آیلتس

2. مهارت های کلیدی را بهبود ببخشید – اسکن کردن و اسکن کردن و خواندن با جزئیات

مشکل اصلی در امتحان طولانی بودن متون است و شما وقت نخواهید داشت که همه آنها را با دقت بخوانید. شما باید مهارت های تندخوانی خود را آموزش دهید تا بتوانید تا حد امکان کارآمد بخوانید. 2 مهارت در اینجا عبارتند از skimming که خواندن سریع برای معنای کلی و اسکن است که به دنبال اطلاعات خاص است.

ممکن است گاهی توصیه هایی را ببینید که می گویند نیازی به خواندن جزئیات ندارید. غلط. نصیحت بد شما نباید کل متن را با جزئیات بخوانید، اما اگر می‌خواهید پاسخ درست را دریافت کنید، باید قسمت‌هایی از متن را با جزئیات بخوانید. به زبان ساده، اسکن کردن و اسکن کردن مهارت‌های مفیدی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به شما نشان دهیم پاسخ کجا می‌تواند باشد: خواندن با جزئیات به شما می‌گوید که پاسخ چیست.

 

3. مدیریت زمان – آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند

از آنجایی که متن ها بسیار طولانی هستند، باید یک استراتژی مشخص برای نحوه مدیریت زمان خود در امتحان داشته باشید تا مطمئن شوید که به موقع تمام می کنید. این یعنی تصمیم گیری:

 • چه مدت قبل از پاسخ دادن به سؤالات به متن نگاه می کنید
 • چقدر برای هر سوال وقت می گذارید
 • چه مدت برای هر گروه از سوالات صرف می کنید
 • چه مدت برای هر متن صرف می کنید
 • آیا در پایان وقت می گذارید تا به سؤالات بی پاسخ نگاه کنید؟

در اینجا چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. شما کتاب ها و وب سایت هایی را پیدا خواهید کرد که اصرار دارند این کار را به روش خودشان انجام دهید. آنها ممکن است ادعا کنند که یک فرمول جادویی دارند و شما باید این کار را انجام دهید یا آن کار را انجام دهید. آنها را نادیده بگیر. توصیه آنها ممکن است برای برخی افراد خوب باشد اما برای شما نه.

نکته کلیدی در اینجا این است که زبان آموزان مختلف سبک ها و نیازهای متفاوتی دارند. بهترین توصیه در اینجا این است که آزمایش کنید و رویکردهای مختلف را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

4. روی سوال تمرکز کنید – از اشتباهات بی دقت خودداری کنید

متون در آیلتس معمولاً بسیار سخت هستند، بنابراین داوطلبان تا حد امکان زمان بیشتری را صرف خواندن متون می کنند. اشتباه. چرا؟ خب، تعداد زیادی از اشتباهات با تمرکز نکردن کافی روی سوال دقیق انجام می شود. اگر عجله دارید کلمه ای مانند «همیشه» یا «اغلب» را از دست بدهید، می تواند آسان باشد: مشکل این است که این نوع کلمات می توانند معنای سؤالات را تغییر دهند.

یک راه حل آسان برای این مشکل وجود دارد: این است که قبل از نوشتن در پاسخ، به عقب برگردید و به سؤال نگاه کنید. اطمینان حاصل کنید که سوال همان چیزی است که شما فکر می کنید می گوید. به طور معمول از این طریق 2/3 امتیاز برای خود ذخیره می کنید.

5. امتحان را بیاموزید – انواع مختلف سوالات را بدانید

8/9 نوع مختلف سؤال خواندن وجود دارد که امتحان کنندگان ممکن است از آنها استفاده کنند. قبل از امتحان، باید خود را با هر نوع سؤال آشنا کنید زیرا آنها کمی متفاوت هستند. پیشنهاد من این است که سری آموزش های من در مورد انواع مختلف سوالات ریدینگ  (به زودی برمی گردم) را به عنوان اولین گام نگاه کنید تا ببینید انواع سوالات چیست. مرحله بعدی این است که آزمایش کنید و ببینید از چه تکنیک هایی برای هر نوع سوال استفاده می کنید.

این ممکن است به این معنی باشد که شما به انواع مختلف سؤالات متفاوت برخورد می کنید.

6. خودتان را آموزش دهید، خودتان را امتحان نکنید

یکی از اشتباهات رایج داوطلبان تمرین بیش از حد سوالات امتحانی است. تمرین امتحان برای یادگیری زمان بندی (3 در بالا) و یادگیری انواع سوال (5 بالا) مهم است، اما این بدان معنا نیست که هر بار که خواندن را تمرین می کنید باید آن را در شرایط امتحان انجام دهید. پیشنهاد من این است که چند تست “کتاب باز” را انجام دهید که در آن می توانید پاسخ ها را همزمان با انجام سوالات ببینید. به این ترتیب شما یاد خواهید گرفت که چگونه ممتحنان سوالات را تنظیم می کنند و چگونه پاسخ ها را پیدا می کنند. اگر فقط خودتان را آزمایش کنید، ممکن است این اتفاق نیفتد. هر چند وقت یکبار و چه زمانی این آموزش را انجام می دهید به برنامه آمادگی شما بستگی دارد.

7. یاد بگیرید که چگونه زیر خط بکشید

این یک توصیه بسیار خاص است. ممکن است فکر کنید نوشتن در کتاب اشتباه است و به طور کلی من با شما موافقم، اما آیلتس متفاوت است. یک پیشنهاد بسیار قوی این است که در امتحان زیر کلمات متن خط بکشید. دست کم دو دلیل برای این وجود دارد:

 1. اگر زیر کلمات کلیدی متن خط بکشید، می تواند به شما در سازماندهی متن کمک کند و این باعث صرفه جویی در وقت شما در امتحان می شود.
 2. اگر پاسخی پیدا کردید، منطقی است که زیر قسمتی از قسمت مربوط به سؤال را به عنوان چک خط بکشید (نگاه کنید به 4 بالا) و شماره سؤال را در کنار آن بنویسید تا بعداً پاسخ بهتری پیدا کنید.

نحوه انجام این کار به شما و سبک شما بستگی دارد. برخی از افراد زیر انواع مختلف کلمات به روش های مختلف خط می کشند. من فقط اضافه می کنم که کمتر بیشتر است: اگر بیش از حد زیر خط بکشید، ممکن است گیج کننده شود.

8. مراقب تطبیق کلمات باشید – مراقب کلمات کلیدی باشید

یکی از اشتباهات رایج این است که یک کلمه در سوال را با یک کلمه در متن مطابقت دهید و فکر کنید که پاسخ خود را پیدا کرده اید. تقریباً هرگز به این سادگی نیست و من وسوسه می شوم که بگویم اگر کلمات مطابقت دارند، پس این پاسخ شما نیست. آنچه شما معمولاً به دنبال آن هستید یا مترادف (کلمات با معنای مشابه) یا نقل قول (قطعات کوتاه متنی است که همان سؤال را بیان می کند.

یکی از دلایلی که نامزدها مرتکب این اشتباه می شوند این است که معلمان (از جمله خودم) تمایل دارند بگویند به دنبال کلمات کلیدی در سؤال باشید. این توصیه مفیدی است تا به شما نشان دهد پاسخ ممکن است کجا باشد و در کدام پاراگراف باشد. پس از آن باید به عقب برگردید و کل سؤال را با دقت بخوانید تا ببینید پاسخ چیست.

9. سؤالات از متن پیروی می کنند – به طور معمول

این یک توصیه بسیار کاربردی است و می تواند زمان زیادی را برای شما هدر دهد. معمولاً سؤالات به ترتیب متن می‌آیند: بنابراین پاسخ سؤال 3 بعد از پاسخ سؤال 2 می‌آید. اگر شما یک کارگر سریع هستید که یک بار سؤالات را بررسی می‌کنید، این می‌تواند در امتحان بسیار مفید باشد. آسان ها و سپس بار دوم برای سخت ترها. اگر پاسخ 4 را زیر خط دار داشته باشید (7 را در بالا ببینید) و پاسخ 6 را زیر خط دار داشته باشید، می دانید که پاسخ 5 باید کجا بیاید.

یک کلمه هشدار در انواع خاصی از سؤالات (مثلاً تطبیق پاراگراف) ترتیب سؤالات به هم ریخته است.

10. سؤالات یا متن – کدام یک را ابتدا می خوانید

اینجا هیچ پاسخ درستی وجود ندارد.

کتاب‌های درسی به شما توصیه می‌کنند که ابتدا متن را سریع بخوانید تا بدانید متن چگونه سازماندهی شده است. این کمک می کند تا بعداً با دانستن اینکه کدام پاراگراف حاوی پاسخ است، در زمان صرفه جویی می کنید. این می‌تواند رویکرد خوبی باشد، به‌ویژه برای نامزدهای سطح بالا، به شرطی که زیاد صرف مطالعه نکنید و پس از آن یادداشت‌ها/زیرخط‌هایی داشته باشید.

بسیاری از معلمان می گویند که ابتدا سؤالات را بخوانید و کل قسمت را نخوانید. اینجا هم منطق وجود دارد. معمولاً برای پاسخ دادن به سؤالات لازم نیست معنای کل متن را بفهمید، پس چرا برای خواندن آن وقت تلف کنید؟ این رویکرد می‌تواند کارساز باشد، به‌ویژه برای کاندیداهای سطح پایین‌تر که ممکن است به هر حال خیلی از متن را درک نکنند.

با این حال، شما همیشه یک راه سوم است. زندگی سیاه و سفید نیست. تصمیم به استفاده از استراتژی های مختلف برای انواع سؤالات خاص کاملاً ممکن است. در تطبیق پاراگراف شما باید کل قسمت را بخوانید، بنابراین ممکن است تصمیم بگیرید ابتدا بخوانید. در سؤالات پاسخ کوتاه، ممکن است تصمیم بگیرید که ابتدا به سؤالات نگاه کنید. مثل همیشه، شما تصمیم بگیرید.

تنها توصیه بد آن است که به شما می گوید  باید  آن را به روش خود انجام دهید. آنها را نادیده بگیر. تنها راه درست روشی است که کار می کند.

11. پاسخنامه را پر کنید

خوب، این یک نکته یازدهم است. پر کردن پاسخنامه را قبل از رسیدن به امتحان تمرین کنید. بسیاری از اشتباهات قابل اجتناب از این طریق انجام می شود. من بیشتر می‌روم: هر زمان که خواندن آیلتس را تمرین می‌کنید، از پاسخنامه استفاده کنید. این کاری است که من با کلاس هایم انجام می دهم. دو نکته:

 1. وقتی پاسخ‌های کتاب تمرین خود را مرور می‌کنید، مطمئن شوید که پاسخ را دقیقاً همانطور که در کتاب آمده نوشته‌اید – هر چیز دیگری شما را از دست می‌دهد.
 2. شما باید پاسخ های خود را در 60 دقیقه پر کنید. آنها دیگر به شما فرصت نمی دهند.

 

نکات شنیداری آیلتس

گاهی اوقات می بینید که می گویند تنها کاری که با مقاله لیسنینگ در آیلتس دارید تمرین کردن است: اینکه هیچ مهارت خاصی برای یادگیری وجود ندارد. من مخالفم – عمیقا. نه تنها مهارت های مشخصی برای یادگیری وجود دارد، بلکه روش های بسیار مشخصی را نیز برای تمرین پیشنهاد می کنم. در اینجا چند مورد از بهترین نکات شنیداری آیلتس من آورده شده است.

نکات شنیداری آیلتس

1. قبل از گوش دادن بخوانید – پاسخ را پیش بینی کنید

یک مشکل در امتحان این است که شما فقط گوش نمی دهید، بلکه همزمان سوال را می خوانید و پاسخ را می نویسید. یک نکته ساده این است که قبل از گوش دادن سوالات را بخوانید تا بدانید برای چه چیزی گوش می دهید. تسلط بر این مهارت دشوار است، اما گاهی اوقات می‌تواند به پیش‌بینی نوع پاسخی که به دنبال آن هستید کمک کند: مثلاً یک نام است یا یک عدد؟

2. همانطور که گوش می دهید بخوانید – روی کل سوال تمرکز کنید

بخش بزرگی از اشتباهات به این دلیل نیست که شما خوب گوش نکرده اید، بلکه به این دلیل است که روی سوال تمرکز نمی کنید. همانطور که در حال گوش دادن هستید، روی عبارت دقیق سوال تمرکز کنید.

3. همزمان به 2 سوال نگاه کنید

یک مشکل این است که پاسخ به 2 سوال اغلب به سرعت یکی پس از دیگری ارائه می شود. آیا می توانید هر دو پاسخ را دریافت کنید؟ شاید، شاید نه: اما تنها راهی که می توانید این است که برای سوال بعدی آماده باشید.

من اضافه می‌کنم که اشتباه کردن یک سوال مشکلی نیست، مشکل واقعی این است که وقتی کاست به سؤال 15 رفته است، جایی که در گوش دادن هستید را از دست بدهید و همچنان در حال گوش دادن به سؤال 13 هستید.

4. نوشتن را به آخر نگذارید

گاهی اوقات کاندیداها قسمت نوشتن را تا آخر رها می کنند و فکر می کنند آنچه را که شنیده اند به خاطر خواهند آورد. در تجربه من، این تقریبا هرگز کار نمی کند: اطلاعات زیادی وجود دارد، شما تحت استرس هستید و مهمتر از همه، پس از هر گوش دادن باید به سراغ مجموعه سوالات بعدی بروید تا آنها را بخوانید.

5. کوتاه نویسی خود را تمرین کنید

لازم نیست همه چیزهایی را که یادداشت می کنید بنویسید: در پایان 10 دقیقه فرصت دارید تا پاسخ های خود را در برگه پاسخنامه کپی کنید. بنابراین آنچه شما باید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه آنقدر یادداشت کنید که بتوانید تشخیص دهید که در حال گوش دادن هستید تا بتوانید بعداً آن را کامل بنویسید. تنها استثنا در این قسمت در قسمت 1 با اعداد و نام ها است که در آن شما باید همه چیز را به طور کامل در حین گوش دادن بنویسید – این چالش است.

6. اعداد و اسامی – املای خود را بررسی کنید

در بخش 1، تقریباً همیشه از شما خواسته می‌شود که نام‌ها را هجی کنید و/یا اعداد را یادداشت کنید. این کار آسان به نظر می رسد، اما طبق تجربه من اغلب ممکن است اشتباه پیش برود و مشکل این است که اگر املای شما اشتباه باشد، علامت را از دست می دهید البته الفبا را می دانید، اما برخی از حروف می توانند حتی برای زبان آموزان پیشرفته نیز مشکل ایجاد کنند، به ویژه:

جی و جی

Y

A & E & I

نکته من این است که تداعی ایجاد کنید که بتوانید به خاطر بسپارید: اینها مال من هستند، اما پیشنهاد می کنم خودتان آن را بسازید:

J برای عیسی است، اما G برای خدا است

چگونه “چرا” را می نویسید؟ چرا

A برای سیب است

E برای فیل است

من برای “من” هستم

7. جواب را خیلی سریع ننویسید

گاهی اوقات آنچه را که فکر می‌کنید پاسخ می‌شنوید، اما گوینده به تصحیح خود یا ارائه اطلاعات کمی متفاوت ادامه می‌دهد:

“پس من شما را چهارشنبه بعد از ظهر می بینم”

“ببخشید، من سرم شلوغ است. عصر پنجشنبه چطور؟»

“خوب، پنجشنبه ساعت 7”

8. هیچ پاسخی را خالی نگذارید

2 دلیل برای این وجود دارد. اولا، حدس شما ممکن است درست باشد، به خصوص اگر یک سوال سبک چند گزینه ای باشد. ثانیاً اگر جای خالی بگذارید این خطر وجود دارد که پاسخ ها را در کادرهای اشتباه روی پاسخنامه بنویسید و این می تواند فاجعه باشد.

9. برای اطلاعات مکرر گوش کنید

این همیشه جواب نمی‌دهد، اما گاهی اوقات کلماتی که جواب می‌دهند تکرار می‌شوند: اگر لازم است حدس بزنید کلماتی را که تکرار می‌کنید انتخاب کنید، آنها می‌توانند جواب دهند.

10. در سوال به دنبال سرنخ بگردید

یک نوع سوال متداول تکمیل یک جدول است. در این نوع سؤال، اغلب با نگاه کردن به اطلاعات دیگر در جدول، سرنخ هایی برای پاسخ پیدا خواهید کرد. به طور خاص، به عناوین سطرها و ستون‌ها نگاه کنید: برای مثال، اگر عنوان عبارت «تجهیزات» و برخی از جعبه‌های تکمیل‌شده عبارت «گیره‌های کاغذ» و «مقوا» باشد، سرنخ خوبی از آنچه باید گوش کنید دارید. برای.

نکات واژگان آیلتس

بهبود دایره لغات باید برای هر داوطلب آیلتس اولویت باشد. سوال این است که چگونه می توان به این امر دست یافت. در اینجا 10 نکته از نکات برتر من آورده شده است و برای اینکه این واقعاً عملی باشد، من برخی از منابع آنلاین یا تمرینات را برای هر نکته در اختیار شما قرار می دهم. با پایین آمدن لیست، نکات کاربردی تر و کلی کمتر می شوند.

نکات واژگان آیلتس

1. به خودتان زمان بدهید

یادگیری لغات زمان می برد و ممکن است مجبور به انجام این فرآیند اشتباهی باشید. اگر سعی کنید خیلی از کلمات را خیلی سریع یاد بگیرید، فقط می توانید خودتان را گیج کنید. 5 کلمه در روز کارآمدتر از 20 کلمه است. 5 کلمه در روز یعنی بیش از 30 کلمه در هفته.

بهترین منابع من در اینجا عبارتند از:

بانک کلمات از Flo Joe

2. منفعل باشید

این یکی ممکن است عجیب به نظر برسد – معمولا معلمان شما را تشویق می کنند تا حد امکان فعال باشید. موضوع اینجاست. شما کلمات را با استفاده از آنها یاد می گیرید و استفاده از کلمات می تواند شامل خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن باشد. با تمرکز بر مهارت‌های غیرفعال (خواندن و گوش دادن)، خود را در معرض حجم عظیمی از واژگان قرار می‌دهید – بسیار بیشتر از 5 کلمه در روز. مهمتر از آن، شما یاد خواهید گرفت که کلمات چگونه کار می کنند – با چه کلمات دیگری همراه هستند و اشکال مختلف کلمات. منظور من از منفعل بودن چیست؟ فقط به زبان انگلیسی زیاد بخوانید و گوش دهید.

این رویکرد منفعل زمان می برد، اما کار می کند. از هر معلمی بیشتر بپرسید، آنها به شما خواهند گفت که بهترین نویسنده ها کسانی هستند که بیشتر مطالعه می کنند و بهترین سخنرانان کسانی هستند که بهترین گوش دادن را دارند.

منابعی که در اینجا پیشنهاد می کنم عبارتند از:

 • کلمات بی بی سی در اخبار : موضوعات بسیار متنوع با کمک واژگان و گزینه گوش دادن – متأسفانه اکنون به پایان رسیده است اما هنوز یک منبع عالی است
 • The Economist : دقیقاً شامل انواع متون موجود در آیلتس است – متون سخت هستند
 • TED : یک سایت عالی با ویدیوهایی در زمینه موضوعات بسیار گسترده با امتیاز زیرنویس

یا فقط بخوانید و به چیزهایی که برایتان جالب است گوش دهید. اگر علاقه مند باشید، مغز شما شروع به کار می کند. اگر مغز شما شروع به کار کند، احتمالاً واژگانی را که می شنوید/خوانده اید پردازش می کنید. در حد منطق مهم نیست که چه می خوانید، زیرا همچنان در معرض تعداد زیادی واژگان عمومی خواهید بود. این می تواند کار کند. من با مطالعه در مورد ورزش در روزنامه های رومانیایی رومانیایی را به خودم یاد دادم.

3. فعال باشید

منفعل خوب است اما فعال است. فعال بودن روند یادگیری را تسریع می کند. اگر مدتی را به طور فعال بر روی واژگان متمرکز کنید، زمانی که فقط در حال خواندن و گوش دادن هستید، شروع به “توجه” بیشتر به کلمات دیگر می کنید. این مفهوم “توجه” در حال حاضر در بین معلمان زبان بسیار مرسوم است. فعال بودن به این معنی است که هر روز زمانی را به یادگیری لغات خاص اختصاص دهید.

منبع من در اینجا ممکن است عجیب به نظر برسد: این یک فرهنگ لغت است! هیچ کس دیکشنری نمی خواند، درست است؟ خوب، اما شما می توانید. دیکشنری های آنلاین بسیار کاربرپسندتر از کتاب عموهای خود هستند.

دیکشنری مک میلان  : برای اینکه ببینید چرا این فرهنگ لغت را توصیه می کنم، ممکن است این آموزش ویدیویی را بررسی کنید.

فرهنگ لغت مک میلان از دومینیک کول در Vimeo.

4. املا را یاد بگیرید

ای عزیز، املا. املا در آیلتس اهمیت دارد. اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد، اما در مقاله شنیداری بیشترین اهمیت را دارد، جایی که می تواند تا 2 باند بر امتیاز شما تأثیر منفی بگذارد. البته هیچ گلوله جادویی در مورد املا وجود ندارد، اما مهارت های مشخصی وجود دارد که می تواند به شما در یادگیری املا کمک کند.

یکی از کلیدها می تواند این باشد که املا را به عنوان یک تمرین ظاهری تلقی کنیم نه تمرین گوش دادن. بخشی از مشکل املای انگلیسی این است که آنچه می گوییم و آنچه می نویسیم اغلب دو چیز کاملاً متفاوت هستند. ایده این است که به کلمه نگاه کنید، بگویید، چشمان خود را ببندید، آن را با چشمان بسته ببینید، خود را آزمایش کنید. این روند کمی زمان می برد اما کار می کند. چیزی که متوجه خواهید شد این است که پس از مدتی تمرین، وارد روال این می شوید که فقط کلمات را بدون یادگیری املای آنها ببینید.

منابعی که در اینجا توصیه می کنم عبارتند از:

 • جلد نگاه : یک سایت عالی که من با موفقیت در مورد دانش آموزانی که مشکلات املایی جدی داشته اند استفاده کرده ام
 • BBC Skillswise : یکی دیگر از سایت های عالی بی بی سی که بر اساس همان اصل کار می کند
 • وبلاگ انگلیسی واقعا خسته کننده : مطمئن نیستم که این وبلاگ را درج کنم زیرا یکی از سایت های من است، اما حاوی ایده های متفاوتی برای معلمان است تا یادگیری املا را سرگرم کننده تر و شاید موثرتر کنند.

5. کلمات مناسب را بیاموزید – فهرست کلمات آکادمیک

این یکی بزرگ است. همه ما فقط انرژی ذهنی زیادی داریم و بنابراین اگر قرار است زمانی را صرف یادگیری لغات کنید، مطمئن باشید که واژگان مناسب برای آیلتس را یاد می‌گیرید. یک اشتباه بسیار رایج این است که یک کلمه را می بینید، آن را نمی فهمید و فکر می کنید که باید مهم باشد. اینطور نیست. همه کلمات به یک اندازه مهم نیستند.

شما می خواهید انرژی خود را روی کلماتی که قرار است بیشتر استفاده کنید متمرکز کنید. صرف وقت و انرژی برای کلماتی که به ندرت از آنها استفاده می کنید، منطقی نیست. پیشنهاد در اینجا این است که روی فهرست کلمات آکادمیک تمرکز کنید: اینها 570 کلمه ای هستند که در انواع نوشته های دانشگاهی رایج ترین هستند. نکته کلیدی در اینجا این است که کلمات واقعاً آکادمیک نیستند: بلکه کلمات رایجی هستند که همه دانشگاهیان از آنها استفاده می کنند. در واقع، بیشتر زبان آموزان وقتی به لیست ساده بودن بیشتر کلمات نگاه می کنند شگفت زده می شوند. ساده می تواند خوب باشد.

منابع پیشنهادی من در اینجا عبارتند از:

 • واژگان آکادمیک از دانشگاه ناتینگهام : یک سایت بسیار عالی. برای زبان آموزان، شاید جالب ترین ویژگی برجسته کننده و گپ میکر AWL باشد. می توانید یک متن را بخوانید و ببینید کدام کلمات مهم هستند.
 • تمرینات AWL : این مجموعه ای از تمرینات نقطه و کلیک روی AWL است: به طور معمول، این نوع تمرینات در رایانه بسیار بیشتر از یک کتاب تحریک کننده هستند.

یک تمرین بسیار جالب برای داوطلبان آیلتس در اینجا این است که یکی از مقالات خود را در هایلایتر AWL کپی/پیست کنند. من پیشنهاد می کنم که در هر مقاله از حدود 10 کلمه آکادمیک استفاده کنید. اگر اینطور نیستید، احتمالاً از نوع زبان اشتباهی استفاده می کنید.

6. به خانواده های کلمات فکر کنید

این یکی کمی فنی تر است. به عنوان یک زبان آموز انگلیسی باید بتوانید در نحوه استفاده از کلمات انعطاف پذیر باشید. فرض کنید کلمه ANALYSIS را “یاد گرفته اید”، به خوبی انجام داده اید زیرا بخشی از AWL را تشکیل می دهد. با این حال، فقط فکر کنید که چقدر بهتر است اگر بتوانید از ANAYTICAL، ANALYTICALY و ANALYSE نیز استفاده کنید. در واقع، AWL فقط 570 کلمه نیست، بلکه 570 خانواده کلمه است.

بهترین منابع من در اینجا باید آشنا باشد:

 • Floe Joe Word Formation برای CAE، FCE و CPE
 • فرهنگ لغت مک میلان

7. فقط یک کلمه را یادداشت نکنید – به ترکیب ها و عبارات فکر کنید

اگر فقط یک نکته برای یادگیری لغات داشتم، این بود. نکته اینجاست که ما از کلمات استفاده نمی‌کنیم، بلکه از گروه‌هایی از کلمات استفاده می‌کنیم – چیزی که برخی از معلمان زبان آن را تکه می‌نامند. و، بیشتر به این نکته، معمولاً بیشتر کلمات در ترکیب‌ها یا ترکیب‌های نسبتاً استاندارد کلمات استفاده می‌شوند. بنابراین، به عنوان یک زبان آموز، چیزی که باید انجام دهید این است که آن ترکیب ها را یاد بگیرید و پیشنهاد من این است که وقتی کلمه را یادداشت می کنید، آن ترکیب ها را یادداشت کنید.

در اینجا یک مثال است:

تجزیه و تحلیل اطلاعات
دانشمندان تجزیه و تحلیل
تجزیه و تحلیل داده ها
تجزیه و تحلیل نتایج
تجزیه و تحلیل تاثیر
به علاوه تجزیه و تحلیل
جمع آوری و تجزیه و تحلیل
ثبت و تجزیه و تحلیل

8 کلمات را در گروه بنویسید – مترادف آنها فکر کنید

نوشتن لغات باید بخشی از روال یادگیری لغات شما باشد – نوشتن یک کلمه اولین قدم برای تبدیل آن به خودتان است. با این حال، بسیاری از زبان آموزان این راه را اشتباه می روند. وسوسه این است که یک دفترچه لغات نگه دارید و در حین حرکت کلمات را یادداشت کنید. البته مشکل این است که شما به زودی جای کلمات را از دست می دهید. این مشکل به ویژه برای داوطلبان آیلتس مرتبط است. در آیلتس، موضوعاتی که باید در مورد آنها صحبت کنید و بنویسید کاملاً قابل پیش بینی هستند (خانواده، حمل و نقل، سلامت و غیره).

بنابراین یک تمرین پیشنهادی در اینجا این است که برای هر موضوع یک صفحه جداگانه ایجاد کنید. روش کار به این صورت است که هر بار که کلمه جدیدی را که می خواهید یاد بگیرید پیدا می کنید، آن را در کنار سایر کلمات مشابه یادداشت می کنید. این فقط به شما اجازه نمی دهد که کلمات را با هم تجدید نظر کنید. هر بار که کلمه ای را می نویسید، کلمات مشابه را بررسی کرده و آن ها را اصلاح می کنید.

یکی دیگر از تمرین‌های احتمالی که مخصوصاً برای داوطلبان آیلتس مفید است، تمرکز فعالانه روی واژگان قبل از انجام یک آزمون اسپیکینگ یا یک مقاله تمرینی است. فهرستی از کلماتی که می خواهید در آن موضوع استفاده کنید تهیه کنید (به پست من در مورد  برنامه ریزی یک مقاله مراجعه کنید). ممکن است در حین نوشتن یا صحبت کردن از همه واژگان استفاده نکنید، اما مطمئناً برای برنامه ریزی واژگان بهتر می نویسید و صحبت می کنید و هر بار که این کار را انجام می دهید، واژگان را بهتر یاد خواهید گرفت.

9. شنونده فعالی باشید – گوش کنید و صحبت کنید

این یکی از نکات مورد علاقه من است. در بالا اشاره کردم که بهترین سخنرانان نیز تمایل دارند بهترین شنوندگان باشند. یکی از وجوه مشترک این افراد این است که آنها فقط به صورت منفعلانه گوش نمی دهند، بلکه گوش می دهند و سپس صحبت می کنند. زبان آموز ضعیف (مثل من) با شنیدن یک کلمه جدید کاری انجام نمی دهد – یا شاید فقط سر تکان دهد – کلمه یاد نمی گیرد. کاری که زبان آموز موثر در مقابل انجام خواهد داد این است که آنچه را که به تازگی شنیده است تکرار کند. با انجام این کار، آنها فقط ارتباط برقرار نمی کنند، بلکه از کلمه برای خود استفاده می کنند و بنابراین اولین قدم را برای یادگیری آن برمی دارند.

تمرین پیشنهادی من در اینجا این است که با عباراتی مانند:

 • “میگی…..؟”
 • “می ترسم منظور شما از … را کاملا متوجه نشده باشم.”

یا فقط کلمه را با لحن افزایشی تکرار کنید. امکان دیگری که به ویژه برای داوطلبان آیلتس مفید است این است که:

 • به متنی از BBC Words در News یا TED گوش دهید
 • کلمات کلیدی را یادداشت کنید (همانطور که در ماژول گوش دادن انجام می دهید
 • 5 دقیقه صبر کنید
 • سعی کنید آنچه را که یادداشت های خود را شنیدید بازسازی کنید – احتمالاً خودتان را ضبط کنید
 • وقتی/اگر مشکلی دارید، دوباره گوش دهید – تکرار برای یادگیری زبان خوب است

0. فقط کلمات جدید را یاد نگیرید – کلمات قدیمی را بهتر یاد بگیرید

اغلب بهترین زبان، زبان نسبتاً ساده است. چیزی که می دانم IELTS-Simon با من موافق است (برای مثال به  پست او در مورد استفاده از افزونه  مراجعه کنید). یک خطر مثبت در تلاش برای یادگیری زبان “پیچیده” وجود دارد که گویشوران بومی خودشان اغلب از آن استفاده نمی کنند. بیشتر از آن، اغلب اشتباهاتی با «واژگانی که قبلاً آموخته‌اید» انجام می‌شود. از نظر عملی این می تواند به این معنی باشد که شما باید:

 • کلماتی را که یاد می گیرید به صورت هفتگی مرور کنید
 • با معلم خود چک لیستی از کلماتی که اشتباه استفاده می کنید تهیه کنید

چگونه باید در آموزش عمومی آیلتس نامه نوشت؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا امتیاز گروه خود را به حداکثر برسانید تا حروف آیلتس شما ممتحن را تحت تأثیر قرار دهد. خلاصه ای از این نکات این است که نامه نویسی ممکن است قراردادهای خاص خود را داشته باشد، اما آیلتس نیز همینطور – بنابراین هر کاری که انجام می دهید، مطمئن شوید که به سؤال پاسخ داده اید و از انگلیسی خوب استفاده می کنید.

نکات نامه آیلتس

1. مطمئن شوید که به کل سوال پاسخ داده اید

این احتمالاً رایج ترین اشتباه است. هر سوال نامه آیلتس شامل 3 نقطه است و شما باید مطمئن شوید که تمام 3 امتیاز را در پاسخ خود آورده اید. اگر یکی از آنها را کنار بگذارید، در  پاسخ به کار جریمه خواهید شد . نکته دقیق‌تر این است که باید مطمئن شوید که مقدار مناسبی از جزئیات را برای هر نقطه درج می‌کنید – این ممکن است به این معنی باشد که شما نیاز به نوشتن بیشتر در مورد یک موضوع و کمتر در مورد موضوع دیگر دارید.

نکات نامه آیلتس

اگر دوست داشتید، به  صفحه نمونه سوالات نامه آیلتس  من سر بزنید و مطمئن شوید که می توانید وظایف هر حرف را شناسایی کنید.

2. به این فکر کنید که برای چه کسی نامه می نویسید

شاید یک چیز پیچیده در مورد نامه نویسی این باشد که باید از ثبت نام آگاه باشید. این به این معنی است که اگر نامه به کسی که نمی‌شناسید و به سبکی کمتر رسمی برای دوستتان است، باید بتوانید به سبک رسمی‌تر بنویسید. بخشی از مشکل اینجاست که کنوانسیون ها در کشورها و فرهنگ های مختلف متفاوت هستند. یک توصیه معقول این است که یک استایل نسبتاً خنثی را هدف بگیرید و سعی نکنید خیلی رسمی یا خیلی غیر رسمی باشید.

3. در مورد هدف(های) نامه فکر کنید

قبل از شروع نوشتن، باید به این فکر کنید که هدف نامه چیست. حروف آیلتس کاملاً قابل پیش بینی هستند و معمولاً در یک یا چند مورد از این عملکردها قرار می گیرند:

 • شکایت
 • درخواست
 • توضیح
 • معذرت خواهی
 • کاربرد
 • پیشنهاد

این اطلاعات به شما کمک می کند زیرا می توانید از واژگان حروف نویسی مناسب برای هر یک از آن عملکردها استفاده کنید.

4. استفاده از گرامر متنوع را فراموش نکنید

یک مشکل رایج با حروف این است که نامزدها از زبانی بسیار ساده استفاده می کنند. همانطور که در مقاله ها، یک نمره باند برای  محدوده دستوری و دقت وجود دارد. این بدان معناست که حتی اگر در حال نوشتن برای یک دوست هستید، باز هم باید از جملات متنوع استفاده کنید. شما نمی توانید فقط از جملات کوتاه و ساده استفاده کنید.

. یاد بگیرید چگونه یک نامه را شروع کنید

وقتی نامه‌های رسمی‌تری می‌نویسیم، تمایل داریم با جمله‌ای شروع کنیم که دقیقاً دلیل نوشتن را توضیح می‌دهد. یک عبارت رایج در اینجا این است که “من برای … می نویسم”. ما اینطور شروع می کنیم زیرا آن شخص ما را نمی شناسد و باید بفهمد هدف نامه چیست.

وقتی برای دوستی نامه می نویسیم، معمولاً با کمی صحبت در مورد رابطه خود در یک پاراگراف نسبتاً کلی شروع می کنیم. یک عبارت رایج ممکن است این باشد: «خیلی خوشحال شدم که دوباره از شما شنیدم. سال‌هاست که همدیگر را ندیده‌ایم…». مهم است که این کار را در نامه های آیلتس فراموش نکنید زیرا به ممتحن نشان می دهد که شما نوع نامه ای را که می نویسید درک می کنید.

6. نحوه پایان دادن به نامه را بیاموزید

همچنین روش های متعارفی برای پایان دادن به حروف وجود دارد. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، بهترین توصیه این است که در مورد آنچه که انتظار دارید در آینده اتفاق بیفتد فکر کنید. در یک نامه رسمی تر که در آن اطلاعاتی را خواسته اید، ممکن است بنویسید:

“من مشتاقانه منتظر شنیدن نظر شما هستم.”

در مقابل، در نامه ای به دوستی که به دیدار شما می آید، ممکن است سعی کنید:

من نمی توانم صبر کنم تا شما را ببینم. و فراموش نکنید که عشق من را به تمام خانواده خود هدیه کنید.»

شما می توانید عبارات مجموعه ای را یاد بگیرید که به شما در انجام این کار کمک کند، اما همانطور که گفتم بهترین توصیه این است که فقط به اتفاقی که انتظار دارید در آینده بیفتد فکر کنید.

7. نامه خود را برنامه ریزی کنید

چی؟ برنامه ریزی نامه؟ خوب ممکن است در زندگی خود را به زحمت نیندازید، اما آیلتس شکل بسیار عجیبی از زندگی است و قطعا باید زمان خود را صرف فکر کردن و سازماندهی نامه خود کنید. این بدان معنی است که شما باید به دقت فکر کنید:

 • قرار است از چند پاراگراف استفاده کنید
 • نکات اصلی برای گنجاندن چیست
 • چه جزئیاتی را باید اضافه کنید
 • چه واژگانی نیاز دارید

8. مطمئن شوید که حداقل 150 کلمه بنویسید

این باید خود توضیحی باشد. اگر کمتر از 150 کلمه بنویسید جریمه خواهید شد و توصیه کلی من این است که حدود 175 کلمه را هدف بگیرید. این را به این دلیل می گویم که ممتحن ممکن است هیچ کلمه ای را که شما مستقیماً از سؤال کپی کرده اید حساب نکند.

9. املا و علائم نگارشی خود را بررسی کنید

شاید از آنجایی که حروف معمولاً رسمیت کمتری نسبت به مقاله دارند، نامزدها اغلب اشتباهات املایی و نقطه گذاری اساسی در حروف مرتکب می شوند. از آن دسته افراد نباشید: حتی اگر نامه ای غیررسمی است، مطمئن شوید که از انگلیسی صحیح استفاده می کنید. این یعنی:

 • اگر نامه ای غیر رسمی است، می توانید از فرم های کوتاه مانند “نمی توانم” استفاده کنید
 • شما نباید از اختصارات مانند “cos” استفاده کنید
 • در املای کلمات رایج مانند “باور” و “صادقانه” بسیار مراقب باشید
 • در جملات با نقطه نقطه و حروف بزرگ بنویسید

0. استفاده از عبارات استاندارد حروف نویسی را تمرین کنید

حروف تا حدودی زبان خاص خود را دارند. یکی از راه های بهبود نامه نگاری این است که به نمونه نامه های آیلتس نگاه کنید و عباراتی را پیدا کنید که می توانید در نامه های خود استفاده کنید.

 

نکات روز امتحان آیلتس

اینها نکاتی است که باید در روز امتحان و بلافاصله قبل از آن انجام دهید. در حالی که آیلتس آزمونی برای سنجش زبان انگلیسی شماست، اما مطمئناً شبیه یک امتحان است و افرادی که بهترین نتایج را در امتحانات دارند، کسانی هستند که استراتژی های روز امتحان را دارند. این انتخاب من است که چه کاری را انجام دهم و چه کاری را انجام ندهم. سعی کرده‌ام آن را کوتاه نگه دارم، زیرا معتقدم ساده نگه داشتن موضوع در روز مهم است. برخی از این توصیه ها ممکن است شما را شگفت زده کند.

اگر با آن مخالف هستید نگران نباشید. افراد مختلف متفاوت هستند و چیزهای مختلف برای افراد مختلف کار می کند. اعتقاد شخصی من این است که تنها توصیه خوب، نصیحتی است که واقعاً کار می کند و اگر چیز دیگری برای شما مفید باشد – عالی است! من اضافه می کنم که مهمترین توصیه اولین توصیه است – یک استراتژی داشته باشید.

نکات روز امتحان آیلتس

عمومی

1. یک استراتژی داشته باشید – هر استراتژی

این یکی عجیب به نظر می رسد، نه؟ منظور من از این موضوع این است که اگر استراتژی داشته باشید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و اگر اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، عملکرد بهتری خواهید داشت. اینکه آن استراتژی چیست بستگی به این دارد که شما چه کسی هستید. پیشنهاد می‌کنم قبل از امتحان استراتژی‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما کار می‌کند.

2. تمام نصیحت هایی که به شما داده شده را فراموش کنید و فقط روی سوال تمرکز کنید

باز هم، این عجیب به نظر می رسد. منظور من در اینجا این است که در امتحان تحت فشار هستید و افراد تمایل دارند تحت فشار عملکرد عجیبی داشته باشند. اگر سعی می کنید تمام توصیه های متفاوتی را که به شما داده شده است به خاطر بسپارید، فشار بیشتری به خود و مغزتان وارد می کنید. در تجربه من، بیشتر اشتباهات قابل اجتناب ناشی از تمرکز نکردن روی سوال است و این اشتباهات قابل اجتناب است که باید روی آنها تمرکز کنید: شما نمی توانید کاری در مورد اشتباهات اجتناب ناپذیر انجام دهید.

3. قبل از امتحان تمرین نکنید

چی؟ آیلتس یک آزمون مهارت است (زبان یک مهارت است)، این یک امتحان مبتنی بر دانش نیست که بتوانید در آخرین لحظه در آن تجدید نظر کنید. قرار نیست با انجام چهار تست در چهار روز مهارت های خود را ارتقا دهید. احتمالاً فقط خودتان را عصبی تر می کنید.

4. قبل از امتحان تمرین کنید

البته شما باید درست قبل از امتحان تمرین کنید. اگرچه باید در مورد چگونگی تمرین و چرایی تمرین فکر کنید:

 1. اکثر افرادی که برای اولین بار آیلتس می گیرند از خستگی آن شگفت زده می شوند: در پایان روز خسته می شوند و تمرکز خود را از دست می دهند. انجام یک امتحان کامل در یک روز به شما کمک می کند تا برای احساسی که خواهد داشت آماده باشید.
 2. زمان بندی یک مسئله در خواندن و نوشتن است: شما باید در شرایط امتحان تمرین کنید تا بدانید که می توانید به موقع تمام کنید. با این حال، هشدار داده می شود که در امتحان آدرنالین خواهید داشت. این دارو از بسیاری جهات یک داروی شگفت انگیز است زیرا باعث می شود شما سریعتر بروید. این خوب است، اما دوباره به شما هشدار داده شود که لازم نیست سریعتر بروید، بلکه سریع و دقیق بروید.
 3. تمرین درست کردن چیزها خوب است، تمرین اشتباه کردن چیزها بد است. خطر انجام تست بلافاصله قبل از امتحان این است که آن را بد انجام می دهید و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. خبر بد. در اینجا یک پیشنهاد وجود دارد: انجام تستی را که قبلا انجام داده اید تمرین کنید یا در حالی که به پاسخ ها نگاه می کنید، یک تست انجام دهید. این می تواند کار کند زیرا مهارت های خود را بهبود می بخشید و می بینید که چگونه می توانید پاسخ درست را دریافت کنید و این همان کاری است که باید در امتحان انجام دهید.

5. یک امتحان را رزرو نکنید، کتاب دوم را

اولین باری که در امتحان شرکت می کنید تجربه عجیبی خواهد بود، مهم نیست که چقدر آمادگی داشته اید و ممکن است عملکرد شما ضعیف باشد. اگر برای امتحان دوم رزرو کرده اید، فشار کم است زیرا شانس دیگری دارید. من هرگز داوطلبی را ندیده‌ام که از این که برای اولین بار پس از رزرو دو آزمون قبول شده، ناراحت باشد. آیا شما می خواهید؟

صحبت كردن

توصیه بد – همیشه جواب طولانی بدهید

به صحبت کردن ادامه دهید تا زمانی که ممتحن شما را متوقف کند و تا جایی که می توانید بگویید. این اشتباه است زیرا ممکن است ممتحن هرگز شما را متوقف نکند و ممکن است شروع به حرف زدن بیهوده کنید. بیشتر از آن، هرچه بیشتر صحبت کنید، احتمال انسجام کمتری دارید و انسجام یک عامل کلیدی است.

توصیه بد – یاد بگیرید چه چیزی بگویید و تمرین کنید

قبل از امتحان به بسیاری از سوالات امتحان نگاه کنید و یاد بگیرید که چه چیزی می خواهید بگویید. این اشتباه است زیرا شما عصبی تر می شوید، نه کمتر عصبی می شوید و به احتمال زیاد به سؤالی که از شما پرسیده شده پاسخ ندهید، بلکه به سؤال مشابه دیگری پاسخ دهید. (بیشتر سوالات “امتحانی” در وب سایت ها دقیق نیستند اما بد به خاطر سپرده می شوند.)

توصیه خوب – به سؤال گوش دهید

به سوال گوش دهید و به آن پاسخ دهید. اگر چیز بیشتری برای گفتن دارید، بگویید؛ اگر حرف زیادی برای گفتن ندارید، پاسخ منطقی و گسترده بدهید و منتظر سوال بعدی باشید.

توصیه خوب – قبل از امتحان انگلیسی صحبت کنید

مهم است که قبل از صحبت کردن آرام باشید، اما تنها کاری که نباید انجام دهید این است که با دوستان خود به زبان خود چت کنید. بهتر است قبل از امتحان انگلیسی صحبت کنید تا به زبان انگلیسی فکر کنید. هر کمی کمک می کند.

خواندن

توصیه بد – حداکثر یک دقیقه و نیم در هر سوال

60 دقیقه و 40 سوال وجود دارد، بنابراین باید برای هر سوال یک و نیم دقیقه وقت بگذارید. نه. استراتژی های مختلفی وجود دارد که باید آنها را نیز در نظر بگیرید. در هر متن، سؤالات اول بیشتر طول می کشد زیرا هنوز نمی دانید متن چگونه سازماندهی شده است یا در مورد چیست. بنابراین زمانی که می‌دانید متن چگونه سازماندهی شده است و از چه زبانی استفاده می‌کند، می‌تواند زمان بیشتری را به سؤالات گروه اول در هر متن و زمان کمتری به سؤالات آخر اختصاص دهید.

به طور کلی آیلتس متن اول بسیار ساده تر از متن آخر است. در آیلتس آکادمیک تفاوت کمتر آشکار است، اما متن آخر پیچیده تر است. شما باید تصمیم بگیرید که چگونه زمان خود را تقسیم کنید. مقاله می گوید 20 دقیقه / 20 دقیقه / 20 دقیقه. این امکان پذیر است. اگرچه می توانید تصمیم بگیرید که زمان بیشتری را برای متن آخر صرف کنید زیرا دادن فرصت بیشتر به خود سخت تر است. یکی دیگر از راهبردهای ممکن این است که زمان بیشتری را صرف متن اول کنید تا از 14 امتیاز 14 بگیرید. اگر برای باند آکادمیک 6 به 23 پاسخ صحیح نیاز دارید، بیش از نیمی از راه را طی کرده اید. شما فقط به 10 سوال دیگر نیاز دارید.

به طور خلاصه: 20/20/20 دقیقه، 25/20/15 دقیقه، 15/20/25 دقیقه همه استراتژی های ممکن هستند. باید همه آنها را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مفید است.

توصیه بد – همیشه ابتدا سؤال را بخوانید

همیشه باید ابتدا روی سوالات تمرکز کنید. نه. برای برخی افراد کار می کند، برای همه کار نمی کند. اغلب به خواندن سریع متن کمک می کند تا از نحوه سازماندهی آن مطلع شوید. بعداً با دانستن اینکه کدام قسمت از متن را برای هر سؤال بخوانید، در زمان صرفه جویی می کنید. در حقیقت، تنها استراتژی خوب در اینجا، استراتژی است که کار می کند. هر دو روش را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر عمل می کند.

توصیه خوب – روی کل سؤال تمرکز کنید

این بدان معناست که بیشتر اشتباهات قابل اجتناب نه به این دلیل که متن دشوار است، بلکه به این دلیل است که داوطلب بر معنای کل سؤال تمرکز نکرده است. اشتباهات به این دلیل اتفاق می افتد که نامزدها به کلمات کلیدی نگاه می کنند و معنی را فراموش می کنند.

نوشتن

توصیه بد – تا جایی که ممکن است به خودتان زمان بدهید تا بنویسید

نه. زمان‌بندی می‌تواند در کاغذ تحریر مشکل‌ساز باشد، اما راه پایان نوشتن این نیست که سریع نوشتن را شروع کنید. این برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود، اما بهترین توصیه این است که تا حد امکان زمان بیشتری را برای برنامه ریزی بگذارید. ایده این است که اگر بدانید چه می‌خواهید بگویید و اگر بدانید از چه کلماتی استفاده کنید، سریع‌تر و دقیق‌تر از زمانی که بعد از ۲ دقیقه شروع به نوشتن کنید، می‌نویسید. زمان خود را. نوشتن 250 کلمه از نظر فیزیکی چقدر طول می کشد؟ اگر می‌دانید چه می‌خواهید بگویید، بعید است که پاسخ بیش از 20 دقیقه باشد. حال به این فکر کنید که آیا بهتر است قبل از شروع نوشتن به این فکر کنید که چه بگویید یا در حین نوشتن. انتخاب شماست.

توصیه خوب – نوشته خود را برای تکرار بررسی کنید

اگر 5 دقیقه زودتر به پایان برسانید، بررسی نوشته خود یک گزینه اضافی اختیاری نیست. یک امر ضروری است. ممکن است دیدن اشتباهات خود سخت باشد، اما چیزی که هر کسی می تواند ببیند کلمات تکراری است. این توصیه بسیار کاربردی است. اگر همان زبان را تکرار کنید، نمره خود را از دست خواهید داد. بنابراین  تکرار را بررسی کنید.

استماع

توصیه بد – به کلمات کلیدی گوش دهید

علت بیشتر اشتباهات قابل اجتناب این است که داوطلبان روی کلمات کلیدی در سؤال تمرکز می کنند. در واقع، تا زمانی که گوش نکرده باشید، راهی برای دانستن اینکه کلمات کلیدی واقعاً چه هستند، وجود ندارد. کاری که باید انجام دهید این است که روی کل سؤال تمرکز کنید، نه فقط بر بخشی از آن. حداکثر، “کلمات کلیدی” به شما می گویند که چه زمانی پاسخ می آید، نه اینکه پاسخ چیست.

توصیه بد – تا جایی که ممکن است بنویسید

به زبان ساده، اگر در حال نوشتن هستید، گوش نمی دهید. این یک تست شنیداری است.

توصیه خوب – روی معنای کل سؤال تمرکز کنید

درست مانند مقاله خواندن، به کل سؤال نگاه کنید و تا حد امکان به دقت گوش دهید. بله، شما باید همزمان بخوانید، بنویسید و فکر کنید، اما باید تا حد امکان زمان بیشتری را صرف گوش دادن کنید.

13 نکته خوش شانس برای جلوگیری از استرس در امتحانات

من این ایده ها را برای مقابله با استرس در امتحانات تحت عناوین Think Ahead، Think Physical، Think Positive و Think Over IELTS گردآوری کرده ام. اگر آنها یک چیز مشترک دارند، آن است که شامل کاهش سرعت و عدم افزایش سرعت است. کلی ترین مشاهدات من این است که داوطلبان امتحان توانایی انجام سریع کارها را خیلی زیاد ارزیابی می کنند. اگر می‌خواهید خوب عمل کنید، می‌خواهید به روشی منظم فکر کنید  – مفهومی کاملاً متفاوت.

از قبل فکر کنید – یک مرد (یا زن) با برنامه باشید

ایده اصلی با همه این ایده ها این است که شما می خواهید احساس کنید که کنترل دارید.

1. به موقع به آنجا بروید – زود نباشید، دیر نکنید – به یاد داشته باشید که محل امتحان را پیدا کنید

شما در یک آشفتگی چسبناک داغ به مرکز آزمون هجوم می آورید زیرا راه خود را گم کرده اید. واضح است که ایده بدی است. همچنین پیشنهاد نمی‌کنم ساعت‌ها زودتر به آنجا بروید – که فقط زمان زیادی برای نگرانی در مورد چیزها در اختیار شما قرار می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تفاوت بین به موقع بودن و به موقع بودن را دریابید و کار بدیهی را انجام دهید و نه فقط بدانید مرکز آزمون کجاست، بلکه بفهمید که چگونه می خواهید به آنجا برسید.

2. برای امتحان برنامه داشته باشید و به آن پایبند باشید

یکی از مشکلات امتحانات این است که شما باید با فشار زمان کنار بیایید. این خبر بد است. خبر خوب این است که شما باید قبل از امتحان بدانید که برای هر نوع سوال چه مقدار زمان نیاز دارید. ممکن است بخواهید در نحوه گذراندن وقت خود کمی انعطاف پذیر باشید، اما ایده این نیست که فقط برنامه ریزی کنید، بلکه به آن برنامه پایبند باشید.

3. امتحان را شبیه سازی کنید – تلفن خود را خاموش کنید و دوست پسر خود را برای یک ساعت یا بیشتر نادیده بگیرید

اگر این اولین بار است که سعی کنید تست را شبیه سازی کنید. یکی از راه‌هایی که امتحان معمولاً اشتباه می‌شود این است که 3 مقاله خوب هستند اما یکی بدتر است – تمرکز خود را از دست داده‌اید

برای انجام این کار به محیطی نیاز دارید که در آن مزاحم نشوید: بدون موسیقی یا بدون تماس تلفنی. ممکن است سعی کنید این کار را دور از جایی که معمولا مطالعه می کنید انجام دهید – یک کتابخانه آرام خوب است.

4. عادات مطالعه خود را با آزمون مطابقت دهید – مهارت های تمرکز خود را ایجاد کنید

این یک ایده مشابه است. امتحانات اغلب اشتباه پیش می رود، نه به این دلیل که نمی دانید چه کاری باید انجام دهید، فقط آن را انجام نمی دهید: تمرکز خود را از دست می دهید و وحشت ایجاد می شود. و باید به بهترین عملکرد خود نزدیک شوید. یک راه حل این است که یاد بگیرید برای مدت زمان مشخصی تمرکز کنید – زمان هر مقاله در امتحان.

راه واضح برای انجام این کار، مطالعه برای مدت زمان مشابه آزمون است. این بدان معناست که مثلاً نوشتن خود را در یک بلوک 60 دقیقه ای تمرین کنید، لزوماً به این معنا نیست که باید قسمت 1 و قسمت 2 را در آن زمان بنویسید. ایده این است که شما خود را آموزش می دهید که برای یک دوره زمانی معین برای آماده شدن برای امتحان تمرکز کنید.

5. پایین بیایید – در شکل ذهنی زندگی خود به آنجا برسید – بدون شلوغی لحظه آخری

وسوسه این است که تا آخرین لحظه مطالعه کنید. اگر سوالی به شما بدهند که قبلا ندیده اید چه؟ اگر شب قبل بیدار می نشستید، شاید می توانستید برای آن مطالعه کنید. این نگرش اشتباهی است تا جایی که به من مربوط می شود. این کار را انجام دهید و ممکن است خودتان را خسته کنید – انرژی ذهنی را هدر دهید. ممکن است نخواهید روز قبل از امتحان را تعطیل کنید، اما من به شما پیشنهاد می کنم که آن را آسان بگیرید. یک ایده این است که یک روز را قبل از برنامه ریزی برای امتحان بگذرانید – مدت زمانی که برای هر قسمت از مقاله صرف خواهید کرد – به این ترتیب احساس خواهید کرد که در روز بزرگ کنترل دارید.

باور نمی کنی؟ شما ورزشکاران کلاس جهانی را در تمرینات کامل قبل از المپیک پیدا نخواهید کرد – آنها “کم تر” می شوند. معنی آن این است که هر چه رقابت نزدیکتر می شود، آنها کمتر و کمتر انجام می دهند. این به ویژه برای مسابقات استقامتی مرتبط است   – و آیلتس به استقامت نیاز دارد.

فیزیکی فکر کنید

احتمالاً از ضرب المثل  mens sana در corpore sano آگاه هستید. طبق تجربه من، به اکثر زبان ها ترجمه می شود شاید دلیل آن این باشد که حاوی یک حقیقت جهانی است – ارتباط قوی بین ذهنی و جسمی وجود دارد. امتحانات یک تمرین ذهنی است و برای برتری در آن، فکر فیزیکی ضرری ندارد.

1. قبل از امتحانات کافئین مصرف نکنید – البته نه بیش از حد

کافئین ممکن است شما را تحریک کند، اما همچنین می تواند شما را مضطرب کند – همانطور که می گوییم شما را در معرض خطر قرار می دهد. در امتحان، البته باید تمرکز کنید، اما با آرامش. به نظر می رسد بهترین توصیه این است که  اگر مستعد استرس هستید باید از کافئین پرهیز کنید  – و زمان امتحان در مرکز استرس قرار دارد! من در اینجا اضافه می کنم که کافئین فقط به معنای قهوه نیست، نوشیدنی های انرژی زا نیز اغلب حاوی آن هستند.

2. دم، بازدم، دم، بازدم

این بار یک توصیه مثبت. نفس عمیق واقعا کار می کند: می تواند روح را آرام کند و ضربان قلب شما را پایین بیاورد. تعدادی تکنیک مختلف تنفس عمیق وجود دارد که ممکن است علاقه داشته باشید آنها را امتحان کنید – اما از آنجایی که دراز کشیدن  در یک مرکز امتحان واقعاً عملی نیست، شاید باید روی  تمرین شمارش نفس  تمرکز کنید .

مثبت فکر کن

گرفتن یک بلوک ذهنی در مورد یک مقاله بسیار آسان است، مخصوصاً اگر چند بار در امتحان شرکت کرده باشید و نتیجه در یک مقاله از بهتر شدن خودداری کند. داشتن نگرش “من می توانم” واقعا کمک می کند. این در مورد زندگی نیز صدق می کند، اما مخصوصاً برای امتحانات زبان صدق می کند:  یک ارتباط قوی بین اعتماد به نفس و توانایی برقراری ارتباط  وجود دارد – و زبان تماماً در مورد ارتباط است.

1. پاسخ خود را تجسم کنید

این ایده دیگری است که از دو و میدانی به عاریت گرفته شده است. یک تکنیک بسیار رایج که توسط ورزشکاران حرفه ای استفاده می شود، تجسم است. ایده اصلی این است که اگر می‌توانید خود را در حال انجام کاری ببینید، به شما کمک می‌کند تا واقعاً آن را به دست آورید. مشکلات اغلب به این دلیل اتفاق می‌افتند که نامزدها در جزئیات گم می‌شوند و فراموش می‌کنند که به تصویر بزرگ آنچه در تلاش برای رسیدن به آن هستند نگاه کنند.

این چگونه می تواند به شما در امتحانات کمک کند؟ یک راه این است که مقاله خود را به طور کامل «دیدن» درست همانطور که یوسین بولت می بیند که ابتدا نوار را می شکند. یک مقاله کامل را در ذهن خود ببینید و احتمال اینکه آن را بنویسید بسیار بیشتر است.

2. شروع خوبی داشته باشید – راه خود را برای امتحان ادامه دهید

به عنوان کسی که بیش از سهم خود در معاینه شفاهی انجام داده است، می توانم به شما بگویم که این واقعاً به شروع با اعتماد به نفس خوب کمک می کند. داوطلبانی که خوب شروع می کنند تقریباً همیشه آزمون را به خوبی تکمیل می کنند.

این چگونه در مورد آیلتس صدق می کند؟ پاسخ‌های بخش 1 سخنرانی را یاد نگیرید: ممتحنین همیشه می‌توانند بگویند که آیا این کار را انجام می‌دهید یا نه و آنها بسیار تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند: این شروع بدی است. در عوض فقط به سؤال گوش دهید و به آن پاسخ کوتاه و ساده بدهید – اولین سؤالات به گونه ای طراحی شده اند که آسان باشند. این کار را انجام دهید و اعتماد به نفس دارید که بعداً به سؤالات سخت تر بروید.

در نوشتن، اکثر داوطلبان برای هر یک از وظایف 1 یا 2 ترجیح می دهند. چطور می شود با کاری که نسبت به آن احساس بهتری دارید شروع کنید – حتی اگر این کار 2 باشد؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یاد داشته باشید که زمان مناسب را برای کار دیگر بگذارید.

3. شما برای انجام کارهای خوب نیز نمره می گیرید – نقاط قوت خود را به خاطر بسپارید

یک اشتباه رایج این است که فکر می کنید نمرات آیلتس با دیدن تعداد کمی اشتباهات شما محاسبه می شود و شما می توانید در امتحان استرس داشته باشید زیرا با ایده اجتناب از اشتباهات وسواس پیدا می کنید. شما اشتباه می کنید و فکر می کنید: “Oh @$%&”. نکن. سعی کنید و به یاد داشته باشید که برای چیزهایی که درست انجام می دهید پاداش می گیرید: اگر قدرت دارید، روی آن هم تمرکز کنید.

یکی از برنامه های کاربردی اینجا در امتحان اسپیکینگ است. همه ما هنگام صحبت کردن اشتباه می کنیم – زبان مادری نیز. اگر شنیدید که چیزی اشتباه می گویید، نترسید. اغلب کار می کند که درست جلو بروید – مسلط باشید. روان و انسجام به اندازه دقت گرامری مهم است.

4. شما به 100% نیاز ندارید – اشتباه کنید و ادامه دهید

این یک ایده مرتبط است. اغلب کاندیداها اشتباه می کنند زیرا با صرف زمان زیاد برای سؤالی که نمی توانند به آنها پاسخ دهند، زمان خود را به اشتباه مدیریت می کنند. آیلتس امتحان عجیبی است زیرا یک آزمون برای افراد در همه سطوح است: تنها افرادی که انتظار می رود “100٪” را کسب کنند، زبان مادری تحصیل کرده هستند. به عبارت دیگر، آزمون به گونه ای طراحی شده است که تقریباً همه مرتکب چند اشتباه می شوند.

در عمل، این به این معنی است که شما باید زمان مشخصی را برای هر سوال در نظر بگیرید. اگر نمی توانید آن را انجام دهید، به سؤال بعدی بروید و استراحت کنید.

فراتر از آیلتس فکر کنید

آیلتس امتحانی است که می تواند همه چیز را در زندگی شما تغییر دهد. یکی از دلایلی که باعث می شود شما عملکرد بدی داشته باشید و تنش کنید این است که همه چیز به معنای بیش از حد است. در اینجا دو فکر، کمی متناقض، برای شما وجود دارد.

1. آیلتس گاهی اوقات پوچ است – می توانید دوباره بروید

اخیراً دو کاندید جداگانه با من تماس گرفتند که در سه مقاله نمره 9.0 گرفتند اما نتوانستند نمره کلی مورد نیاز خود را بدست آورند. این صراحتا پوچ است. 9.0 یک نتیجه هیجان انگیز در یک مقاله است: در سه…!!!! من همچنین یک خبرنگار طولانی مدت دارم که مدرک کارشناسی ارشد را در استرالیا به پایان رسانده است، اما هنوز نمی تواند نتیجه مناسبی برای مهاجرت/کار کسب کند. باز هم احمقانه

و خوب، فکر می‌کنم به یاد داشته باشید که این فقط یک آزمایش احمقانه است، نه یک قضاوت اخلاقی درباره اینکه شما چه کسی هستید. به طور عملی تر، می توانید دوباره در آزمون شرکت کنید یا برای نمره مجدد درخواست دهید – این پایان دنیا نیست. حتی از نظر عملی تر، چرا دو تست را همزمان رزرو نکنید. من بسیار شک دارم که اگر بار اول نمره را بگیرید، پول خود را پس بگیرید.

2. شاید هنوز آماده نیستید

نگران دریافت نتیجه اشتباه نباشید، ممکن است چیز بدی نباشد. آیلتس ممکن است احمقانه باشد، اما اکثراً به خوبی کار می کند. اگر نمره ای کمتر از آنچه نیاز دارید به دست آورید، ممکن است به این معنی باشد که هنوز برای رفتن به جایی که می خواهید بروید آماده نیستید. بدترین داستان‌های آیلتس که من می‌شناسم مربوط به افرادی است که نمره صحیح را کسب کرده‌اند و سپس متوجه شده‌اند که 5.5/6.0/6.5/7.0 در آیلتس آنها را برای زندگی در طرف مقابل تجهیز نمی‌کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهار =