نکات و توصیه های لحظه آخری آیلتس برای روز امتحان


داوطلبان در آزمون بین المللی سیستم تست زبان انگلیسی (IELTS) برای اهداف تحصیلی، مهاجرتی یا کاری شرکت می کنند. این آزمون مهارت زبان انگلیسی را در بین افراد غیر بومی انگلیسی بر اساس مهارت های نوشتاری، خواندن، صحبت کردن و شنیدن ارزیابی می کند. نمره باند آیلتس یک معیار مهم واجد شرایط بودن است که توسط دانشگاه های دارای رتبه برتر در کشورهای انگلیسی زبان تعیین می شود. برای انجام خوب، باید برای هر چهار بخش آزمون زبان به طور کامل آماده شوید. در اینجا چند نکته لحظه آخری آیلتس برای شما آورده شده است که باید قبل از شرکت در آزمون به خاطر بسپارید:

نکات لحظه آخری آیلتس

آیلتس یک آزمون استاندارد است و برای متقاضیانی که برای برنامه های تحصیل در خارج از کشور، مهاجرت یا اقامت دائم در کشورهای انگلیسی زبان اقدام می کنند، اهمیت زیادی دارد. در زیر برخی از نکات لحظه آخری آزمون آیلتس آورده شده است. این نکات هم قبل و هم در حین آزمون شما را راهنمایی می کند:

  1. بررسی تاریخ و ساعت آزمون: بررسی مجدد تاریخ و ساعت آزمون الزامی است. در روز امتحان، آماده باشید تا قبل از زمان به محل برگزاری برسید و مقداری زمان اضافی در اختیار داشته باشید، زیرا ممکن است در صورت دیر رسیدن، اجازه شرکت در آزمون را نداشته باشید. 
  2. همراه داشتن مدرک شناسایی: داشتن مدرک شناسایی ضروری است. شما باید مدارک شناسایی مانند همان پاسپورت یا کارت شناسایی ملی را که هنگام ثبت نام در آزمون استفاده کرده اید همراه داشته باشید. 
  3. زودتر وارد شوید: باید مطمئن شوید که مکان و زمان لازم برای سفر از خانه آنها به مرکز آزمون را می دانید. در روز امتحان دیر نکنید وگرنه اجازه ورود ندارید. سعی کنید حداقل یک ساعت قبل از زمان امتحان به مرکز برسید. 
  4. هیدراته بمانید : آب در مرکز آزمایش در دسترس است. شما مجاز به حمل بطری های تیره نیستید، اما بطری های شفاف کار می کنند. مهم است که در ساعات طولانی معاینه هیدراته بمانید. 
  5. خوب بخوابید و خوب بخورید : تقریباً 2 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد تا هر چهار بخش را انجام دهید: نوشتن، صحبت کردن، خواندن و گوش دادن. هیچ وقفه ای بین بخش های مختلف آزمون وجود نخواهد داشت. مطمئن شوید که قبل از امتحان خوب غذا بخورید و استراحت کنید تا بتوانید بدون مریض شدن یا خواب آلودگی سوالات را امتحان کنید. 
  6. لباس راحت بپوشید : سعی کنید لباس خود را ساده و راحت نگه دارید. چیزی بپوشید که قابل ارائه باشد و به شما احساس اعتماد به نفس بدهد. 
  7. تلفن همراه همراه نداشته باشید : ورود تلفن یا وسایل الکترونیکی در سالن امتحان ممنوع است. تلفن همراه تحت هیچ شرایطی مجاز نخواهد بود. متقاضیان باید تلفن همراه، لپ‌تاپ یا هر ابزار الکترونیکی دیگری را کنار بگذارند. شما باید تمام وسایل شخصی خود را بیرون از سالن امتحان در کمد بگذارید. 
  8. نگران خودکار، مداد و پاک کن نباشید: از حمل کاغذ داخل سالن امتحان خودداری کنید. همچنین در مرکز آزمون به شما خودکار، مداد و پاک کن پیشنهاد می شود. در حین امتحان صحبت کردن، فقط باید مدرک شناسایی داشته باشید و هیچ چیز دیگری. هیچ جعبه مداد یا کیسه ای در سالن معاینه مجاز نیست. 
  9. ساعت شخصی همراه نداشته باشید : در سالن معاینه یک ساعت وجود دارد زیرا ساعت های شخصی مجاز به داخل شدن نیستند.
  10. استفاده از دستشویی قبل از شروع آزمون : با وجود اینکه متقاضیان مجاز به استفاده از دستشویی در قسمت خواندن و نوشتن هستند، بهتر است قبل از شروع آزمون در زمان صرفه جویی کرده و از دستشویی استفاده کنند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *