دوباره آن موقع از سال است. نوشتن بی پایان، خواندن، پر کردن مغزتان در جمع کردن اطلاعات، نوشتن کاغذ، ماندن در کتابخانه ها، کشیدن تمام شب های شبانه هر شب! بله هفته پایانی آن! ما امیدواریم که همه شما عجله داشته باشید تا همه چیز را در آخرین لحظه انجام دهید. اگر شما نباشید، ما نگران خواهیم شد! برخی از شما دانش آموزان A قطعاً همه چیز را مرتب کرده اید و خود را برای همه آزمون ها آماده کرده اید. اما ما می دانیم که بسیاری از شما هنوز در سرگیجه هستید. کاملا آماده است، اما برخی هنوز با ساعت ها کار باقی مانده اند؟ جای نگرانی نیست! ما چند نکته عالی برای مطالعه برای شما داریم که بتوانید از بخش‌های زیاد کاغذبازی و آماده‌سازی شنا کنید. این نکات را تا آخرین فینال دنبال کنید و درخشان ظاهر شوید.

1. اول از همه برنامه ریزی است. فهرستی از هر کاری که باید انجام شود تهیه کنید. لیست تمام پروژه های خود، مقالات ترم، آزمون ها، ارسالی. مهلت های آنها را به ترتیب زمانی یادداشت کنید. تمام موضوعاتی را که برای فینال باید تسلط داشته باشید، فهرست کنید، و آنهایی را که در نمرات مهم هستند یا در جایی که به تلاش بیشتری برای مطالعه نیاز دارید، اولویت بندی کنید. یک لیست کار و برنامه مطالعه ایجاد کنید و آن را در جایی قرار دهید که همیشه بتوانید آن را ببینید. این بهترین راه برای مرتب کردن اولویت هایتان است و هرگز ضرب الاجل را از دست ندهید. یادآوری‌ها را روی تلفن‌ها، ایمیل‌ها و پست‌های آن در تقویم تنظیم کنید.

نکته تخصصی AHN: فراموش نکنید که استراحت های طراوت و زمان خواب را در نظر بگیرید. برای تقویت روحیه خود به جای اهداف بزرگتر از اهداف غیرواقعی زندگی، اهداف افزایشی کوچکتر تعیین کنید که در نهایت اعتماد به نفس شما را کاهش می دهد. 

2. یک فضای مطالعه مناسب و مناسب را تنظیم کنید. گزینه های فضای مطالعه از کتابخانه، کافی شاپ، اتاق خوابگاه یا خانه متغیر است. مکانی را در نظر بگیرید که در آن احساس راحتی و کمترین حواس پرتی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که جادار است، به درستی روشن است و ترتیب صندلی باید راحت باشد. اکثر کتابخانه‌های دانشگاه در هفته پایانی تا آخرین فینال تعطیل نمی‌شوند. زمان بندی کتابخانه در دانشگاه خود را بررسی کنید. اگر قصد دارید به صورت گروهی مطالعه کنید، آنها را فقط با 1-2 دوست صمیمی کوچک نگه دارید. در غیر این صورت، آنها فقط به گروه های چت Hangout بزرگ تبدیل می شوند.

نکته تخصصی AHN: فضای مطالعه و میز خود را تمیز کنید. میز خود را شلوغ کنید و کتاب ها و یادداشت های خود را مرتب کنید. این همچنین یک راه عالی برای بررسی تمام مطالب مطالعه و یافتن چیزهایی است که از دست داده اید. همچنین یک فضای مطالعه تمیز و روشن روحیه مثبت را القا می کند و به شما کمک می کند با ذهنی آرام مطالعه کنید.

3. بپرس! اگر در جایی گیر کرده اید، کمک بخواهید! این زمان برای تحقیقات بی فکر و بدون ردیابی یا اثبات قضایای خود نیست. اگر در یک مفهوم یا یک سوال گیر کرده اید کمک بخواهید. اساتید، دستیاران آموزشی، دوستان، معلمان آنلاین، همکلاسی ها، دانشجویان ارشد؛ اگر برای درک مفهومی مشکل دارید از کمک آنها دریغ نکنید. آن را برای لحظه آخر رها نکنید؛ سوالات خود را در مورد ورزش پاک کنید. این هفته فینال است. بعد از این دیگر زمانی نخواهد بود

نکته تخصصی AHN: اگر برای رفع اضطراب به کمک نیاز دارید، با مشاوران خود تماس بگیرید. همیشه والدین یا یکی از بهترین دوستان خود را برای حمایت یا رفع ناراحتی خود یا در صورتی که احساس می کنید عصبی هستید یا دچار حمله پانیک می شوید، داشته باشید.

4. استراحت کنید: اجازه ندهید وحشت یا ترس شما را تحت تاثیر قرار دهد. با استراحت های کوچک و مکرر مطالعه، اعصاب و عضلات خود را آرام کنید. برای دویدن در محوطه دانشگاه بروید. یا ورزش سبک انجام دهید. به موسیقی آرام و آرام گوش دهید. حمام آب گرم بگیرید. کمی یوگای قدرتی انجام دهید. قبل از شروع امتحان نهایی یک بار در یک فیلم خوب غرق شوید. یا با سگ خود نوازش کنید و بازی کنید. با این حال از کانال‌های منحرف کننده مانند برنامه‌های تلویزیونی و رسانه‌های اجتماعی که در واقع می‌توانند زمان بیشتری را تلف کنند، خودداری کنید. Break ها معادل نتفلیکس، توییتر، فیس بوک و یوتیوب نیستند. اشتراک های دیجیتال و خدمات پیام رسانی خود را غیرفعال کنید.

نکته تخصصی AHN: از هر گونه فعالیت فیزیکی شدید که ممکن است در واقع شما را بیشتر خسته کند یا حتی آسیب ببیند، خودداری کنید. همچنین در حین استراحت با دانش‌آموزانی که می‌توانند بر سطح استرس شما بیفزایند و احساسات منفی را القا کنند، معاشرت نکنید.

5. خوب بخورید و خوب بخوابید: در نهایت، خوردن یک وعده غذایی متعادل در طول امتحان بسیار مهم است. از خوردن غذا در مکان های ناشناخته یا غیربهداشتی خودداری کنید. برای جلوگیری از بی حالی یا کمبود انرژی، غذاهای سبک و متعادل بخورید. میوه های تازه، گرانولا، آب پرتقال، غذاهای سبک پخته شده بهترین هستند. مقدار زیادی آب بنوشید تا به خوبی هیدراته شوید. حداقل پنج ساعت در هفته آمادگی و حداقل 3 ساعت در شب قبل از امتحان بخوابید. خواب به مغز شما فرصتی می دهد تا همه چیزهایی را که مطالعه کرده اید تثبیت کند.

نکته تخصصی AHN: مصرف کافئین خود را تنظیم کنید. مصرف بیش از حد نوشیدنی های کافئین دار می تواند برنامه خواب شما را به هم بزند و شما را از نظر جسمی و روحی تحت فشار قرار دهد.

در نهایت توصیه می‌کنیم چشم‌ها و گوش‌های خود را برای هرگونه اطلاعات مربوط به آزمون لحظه آخری مانند جلسات آماده‌سازی آزمون، یا توصیه‌ها، نکات و دستورالعمل‌ها و موضوعات مهم از اساتیدتان در لحظه آخر باز نگه دارید. از هیچ منبع غیر قابل اعتمادی کمک نگیرید. همیشه از یک منبع واقعی و قابل اعتماد کمک بگیرید. این هفته فینال است و شما مجاز هستید هر کاری که دوست دارید انجام دهید، فقط در صورتی که معدل رویایی شما را بدست آورد. اشکالی ندارد که غذاهای مورد علاقه خود را بخورید، یک نان/ریش نامرتب را تکان دهید یا با پیراهن های عرق گیر خود بچرخید. فقط روی مطالعات خود متمرکز بمانید و به موفقیت خواهید رسید!
بنشینید، یک نفس عمیق بکشید و مطالعه کنید زیرا هفته پایانی آن است!