ویرایش چک لیست برای نمره بالاتر

دانش‌آموزانی که در نوشتن آکادمیک با تجربه هستند، مطمئناً می‌دانند که نوشتن خلاق تنها بخشی از فرآیند نهایی تولید مقاله است. بسیاری از موفقیت مقاله به تصمیم دانش آموز برای انجام برخی از فعالیت های پس از نوشتن، به ویژه اصلاح و ویرایش بستگی دارد. دانش آموزی که مقاله خود را ویرایش و تصحیح می کند معمولاً نمره بالاتری می گیرد. بنابراین، مرحله پس از نوشتن بسیار مهم است، زیرا به دانش آموزان اجازه می دهد تا کار خود را به عنوان یک کل ارزیابی کنند، نه به عنوان مجموعه ای از ایده ها که در یک متن واحد جمع آوری شده اند. برای اطمینان از نتایج بهتر، دانش آموزان باید از ویرایش چک لیست استفاده کنند.در حالی که هدف فرآیند بازنگری بهبود نوشتن از منظر سازماندهی و وضوح ایده است، ویرایش مکانیک مناسب را تضمین می کند. بنابراین، ویرایش چک لیست مجموعه ای از عبارات یا سؤالاتی است که به دانش آموزان پیشنهاد می کند مقالات خود را با توجه ویژه به جنبه های خاصی مانند نقطه گذاری، املا، دستور زبان، حروف بزرگ و قالب بررسی کنند. کارشناسان ما می توانند برای بررسی کار شما درجه بندی مقاله انجام دهند!

تصحیح تضمین می کند که مقالات عاری از خطاهایی هستند که می تواند توجه خواننده را از ایده های نویسنده منحرف کند. ما یک چک لیست ویرایش ایجاد کرده‌ایم که به دانش‌آموزان دوره راهنمایی کمک می‌کند تا به این سؤال پاسخ دهند: «چگونه به مقاله‌ام امتیاز بدهم و چه چیزی را در هنگام ویرایش شخصی در نظر بگیرم؟». توجه داشته باشید که فارغ از سطح علمی شما، چه دانش آموز دبیرستانی یا یک دانشجوی سال اول دانشگاه، الزامات مکانیک کاغذ برای همه رایج است. بنابراین، پیشنهاد می کنیم از این چک لیست برای اطمینان از بهترین نتایج استفاده کنید.

چک لیست ویرایش خود و همتا

ما این چک لیست را به زیر دسته ها تقسیم کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که مقاله خود را برای یک نوع اشتباه در یک زمان بررسی می کنید. این رویکرد به ویژه مؤثر است زیرا به شما امکان می دهد روی جنبه های خاص بهتر تمرکز کنید. راه قابل اعتماد برای داشتن یک مقاله عالی و اطمینان کامل در مورد تمام قسمت های آن، استفاده از خدمات ویرایش مقاله مانند ما برای کمک است.

حروف بزرگ

 1. هر کلمه در عنوان مقاله با یک حرف بزرگ شروع می شود.
 2. مقالات یا حروف ربط هماهنگ کننده با حروف کوچک شروع می شوند مگر اینکه اولین یا آخرین کلمه در عنوان مقاله باشند.
 3. هر جمله با یک حرف بزرگ شروع می شود.
 4. همه اسم های خاص (اسامی افراد، نام مکان ها و چیزها) با حروف بزرگ شروع می شوند.
 5. همه سرفصل‌های کاغذ دارای حروف بزرگ مناسبی هستند که توسط دستورالعمل‌های قالب‌بندی خاص لازم است.

املا

 1. همه کلمات برجسته شده توسط چک املا بررسی و تصحیح می شوند.
 2. معمولاً از جفت‌های ترکیبی از کلمات، به‌ویژه وجود-آنها-آنها، به-دو-دو، این-آن است-ما-ما، فرم-از و تو-تو هستی در میان دیگران به درستی استفاده می‌شوند.

نقطه گذاری

 1. کاما به درستی برای تنظیم موارد فهرست شده در یک سری استفاده می شود.
 2. ویرگول آکسفورد، که به نام هاروارد یا کاما سریال نیز شناخته می‌شود، به درستی استفاده می‌شود (در صورت وجود سه یا بیشتر، قبل از ربط دستوری قرار می‌گیرد، اما نه در مورد تنها دو مورد).
 3. کاما قبل از حروف ربط (و، یا، اما) در جملات مرکب قرار می گیرد.
 4. هر جمله با علامت نگارشی صحیح به پایان می رسد (سؤال ها با علامت سوال پایان می یابند در حالی که جملات اظهاری با نقطه پایان می یابند).
 5. دو نقطه و نقطه ویرگول به درستی در مقاله شما استفاده شده است.

گرامر

 1. فاعلها و افعال در هر جمله با هم موافقند.
 2. آپستروف‌هایی که نشان‌دهنده مالکیت هستند یا انقباضات را نشان می‌دهند (اگر این موارد قابل قبول هستند، در غیر این صورت همه انقباضات را با جایگزین‌های مناسب جایگزین کنید) در جای خود قرار دارند.
 3. هیچ قطعه جمله یا اجرا وجود ندارد. هر جمله یک فاعل و یک فعل دارد.
 4. همه ضمایر با مقدمات خود موافقند.
 5. صدای فعال در مقاله غالب است (به خاطر داشته باشید که باید از استفاده از صدای منفعل در نوشتن آکادمیک خودداری کنید؛ سعی کنید نمونه های استفاده از صدای غیرفعال را با جایگزین های صوتی فعال جایگزین کنید).
 6. هیچ علامت تعجبی در متن وجود ندارد (علامت تعجب به طور کلی در نوشتار دانشگاهی قابل قبول نیست).
 7. هر جمله طول مناسبی دارد. هیچ جمله‌ای وجود ندارد که خیلی کوتاه یا خیلی طولانی باشد (به خاطر داشته باشید که دانش‌آموزان اغلب در جملات طولانی اشتباهات گرامری مرتکب می‌شوند؛ بنابراین، به جایگزینی جملات طولانی با چندین جایگزین کوتاه‌تر فکر کنید).

قالب

 1. متن شما دارای مقدمه، پاراگراف(های) بدنه و نتیجه جداگانه است.
 2. هر زمان که ایده جدیدی مطرح می شود، یک پاراگراف جدید شروع می شود.
 3. هر زمان که زمان یا مکان تغییر کند، یک پاراگراف جدید شروع می شود.
 4. هر پاراگراف به طور کامل توسعه یافته است. جملات موضوعی، شواهد، توضیح و جملات پایانی در هر پاراگراف بدن وجود دارد.
 5. هر مدرک به درستی استناد می شود.
 6. نقل قول های مستقیم در علامت نقل قول ارائه می شوند.
 7. نقل قول های طولانی به دنبال الزامات قالب خاص ارائه می شوند (به عنوان مثال، به عنوان بلوک های جداگانه متن و با علامت گذاری مناسب در نقل قول درون متنی).

الزامات قالب بندی معمول برای همه مقالات دانشگاهی (لطفاً توجه داشته باشید که باید الزامات ارائه شده توسط استاد خود را رعایت کنید حتی اگر آنها با موارد بعدی متفاوت باشند)

 1. از فونت Times New Roman سایز 12 استفاده شده است.
 2. متن دو فاصله دارد.
 3. حاشیه های 1 اینچی در همه طرف تنظیم شده است.
 4. در سراسر متن از دیدگاه سوم شخص استفاده شده است.
 5. انتخاب کلمه با تکلیف مطابقت دارد (دانش آموزان باید از استفاده از زبان عامیانه یا انگلیسی غیر استاندارد در نوشتار دانشگاهی خودداری کنند).

با استفاده از این چک لیست ویرایش مختصر، دانش آموزان می توانند مقالات خود را بهبود بخشند و همزمان از نمرات بالاتر اطمینان حاصل کنند. با این حال، اگر آن ساعت اضافی برای صیقل دادن مقاله خود ندارید، سرویس بازنویسی مقاله را امتحان کنید . متخصصان در اینجا به ویرایش پیش‌نویس کمک می‌کنند تا مطمئن شوند نمره بالایی کسب می‌کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *