با توجه به عدم آگاهی بیشتر دانشجویان از توانایی های خود، این امر به تنهایی آنها را مجبور به انتخاب عدم صداقت تحصیلی می کند. سرقت ادبی زمانی اتفاق می افتد که محتوای خاصی را از منبع مرتبط دیگری انتخاب می کنید و مقاله خود را همانطور که در منبع ذکر شده است ارائه می دهید. در حین نگارش مقاله پژوهشی، اگر یادگیرنده به فکر کپی برداری از اطلاعات منتشر شده بدون ذکر منبع باشد، در محتوای دزدیده شده قرار می گیرد. برای یافتن به موقع این محتوا، مقاله ما را در مورد بهترین جستجوگر سرقت ادبی به صورت رایگان بخوانید . بسته به تفاوت درک مفهوم سرقت ادبی، می تواند غیرعمدی نیز باشد. زیرا در اکثر مواقع نیاز به کمک از یک منبع است و در این مورد باید فهمید که چرا ذکر منابع اهمیت دارد.، در غیر این صورت ممکن است قربانی محتوای سرقت شده شوید. این جایی است که مشکل اصلی زمانی رخ می دهد که دانش آموز نتواند به یک مرجع استناد کند.

چرا دانش آموزان سرقت ادبی می کنند

دلایل اصلی که دانش آموزان سرقت ادبی می کنند:

استاد پس از مطالعه مقاله ارسالی، دانش کاملی نسبت به یک مقاله دارد یا یک تکلیف از جایی کپی شده یا با الگوبرداری مناسب انجام شده است. دلایل اصلی تقلب دانش آموزان عبارتند از:

  • مردم از ویژگی های خود آگاه نیستند و با گفتن «ما به تنهایی قادر به موفقیت نیستیم» خود را تحقیر می کنند، بنابراین تقلب را ترجیح می دهند.
  • جوانان به خصوص از شکست خوردن می ترسند و به خود اعتماد ندارند، بنابراین از میانبرها خوششان می آید، بنابراین سرقت ادبی را انتخاب می کنند.
  • انواع مختلفی از الگوهای نوشتاری وجود دارد که از طریق آنها می توان یک تکلیف و یک مقاله تحقیقاتی را تکمیل کرد، اما درک روش استنادی آن الگوها بسیار مهم است.
  • غالباً این عدم صداقت توسط دانشگاه یا کالج گرفته نمی‌شود، این امر به دانشجویان اجازه می‌دهد تا در صورت تخصیص کار دشوار، آن را انتخاب کنند.
  • عدم علاقه به یک دوره خاص باعث ایجاد انحراف در ذهن می شود و آنها را قادر می سازد که از کپی برداری به جای ارائه مهارت های خود ترجیح دهند.
  • مهارت های تحقیق برای دوری از عدم صداقت تحصیلی بسیار مهم است. این مهارت ها به یافتن اطلاعات لازم و ایده گرفتن از مجلات الکترونیکی کمک می کند. فقدان مهارت های تحقیق، ایده در نظر گرفتن یک موتور جستجوی خاص، وب سایت به راحتی قابل دسترسی، ویکی پدیا یا حتی رسانه های اجتماعی را ترویج می کند.
  • بدون مهارت مدیریت زمان، فرد قادر به نوشتن مقاله و انتخاب جایگزینی برای کپی پیست نیست.
  • تنبلی یکی دیگر از موانع بزرگ زمانی است که به ما فرصت داده می شود تا ایده های خود را ارائه دهیم. افکار دوم مثل اینکه خیلی مهم نیست، یا من زمان زیادی برای انجام این کار دارم، منجر به تقلب می شود.
  • دانش آموزان از جوامع مختلف روش متفاوتی برای یادگیری و تکمیل تکلیف دارند. وقتی نمی‌پرسید چرا دانش‌آموزان سرقت ادبی می‌کنند، به استفاده از ابزار ترجمه فکر کنید، زیرا این گزینه در اکثر نهادهای آموزشی قابل قبول است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفت =