آموزش مقاله نویسی

به دانش‌آموزان کالج که مقالات آکادمیک به آنها اختصاص داده می‌شود نه تنها برای تسلط بر مهارت‌های نوشتاری خود، بلکه برای یادگیری موضع‌گیری‌های خود نیز هستند. هر دیدگاهی در یک مقاله یا درس باید با استدلال و همچنین با شواهد مرتبط تأیید شود. اگر نمی دانید چگونه این کار را به صورت حرفه ای انجام دهید، این مسیر گام به گام را دنبال کنید تا استدلال های خوبی ایجاد کنید.

مرحله 1: جستجو برای ادعا

پس از انتخاب موضوع برای مقاله آینده خود، شروع به جستجوی موضوعات مرتبطی کنید که می تواند در طول فرآیند نوشتن پوشش داده شود. از ادعایی استفاده نکنید که نمی تواند با حقایق یا تجربه شخصی تقویت شود – به نظر توخالی می رسد. خوب باید آنقدر چالش برانگیز باشد که مخاطب را جذب کند و در عین حال قابل حل باشد. علاوه بر این موارد زیر را بررسی کنید:

اعتبار

ایده ای که قرار است در مقاله مورد بحث قرار گیرد، نباید بدون دلیل باشد، اما باید توسط حقایق محکم تایید شود. برای اطمینان از مناسب بودن ادعای خود، وبگردی کنید، نشریات دوره ای را بخوانید و غیره.

استدلال در یک مقاله دانشگاهی

همچنین، باید بدانید که در واقع ادعا چیست. این توصیف یا خلاصه ای از اطلاعات ارائه شده در مقاله نیست. این یک دیدگاه در مورد موضوع است که قرار است در پاراگراف های زیر اثبات شود و به استدلال تبدیل شود.

جذابیت

چنین موضوعاتی را انتخاب نکنید که ممکن است برای یک خواننده معمولی آشنا با رشته تحصیلی شما خسته کننده یا فوق العاده پیچیده به نظر برسد. بسیاری از دانش آموزان از ادعاهای منسوخ استفاده می کنند که قبلاً بارها مورد بحث قرار گرفته است. سعی کنید با یک ایده جدید و کمتر شناخته شده مخاطب را جذب کنید.

توجیه

حتی اگر ادعا معتبر باشد اما نمی دانید چگونه از آن با داده های مربوطه نسخه پشتیبان تهیه کنید، استدلال ضعیف باقی می ماند. تئوری های زیادی در اینترنت وجود دارد که مبتنی بر هیچ هستند، پس مراقب باشید.

بهترین مکان برای بررسی بسیاری از شواهد بالقوه اینترنت است، اما اکثر مقالات در وب سایت های ناشناخته باید توسط منابع معتبرتر تأیید شوند. برای یافتن حقایق، می توانید از نشریات چاپی و آنلاین، کتاب های درسی، پایان نامه ها و غیره استفاده کنید.

مرحله 2: ایجاد یک استدلال

چند نوع شواهد وجود دارد. بیایید با رایج ترین آنها آشنا شویم:

حقایق

واقعیت یک حقیقت غیرقابل انکار است. در حالی که آنها را در اختیار خواننده قرار می دهید، حتی یک شکاف در مورد استدلال شما برای آنها باقی نمی گذارید. چنین اطلاعاتی ممکن است توسط:

  • شماره

با کمیت جمعیت – حدود 44500 نفر برای هر کیلومتر مربع – پایتخت بنگلادش – داکا – پرجمعیت ترین شهر روی زمین است.

  • نام ها

برخی از مردم تصور می کنند که انسان ها توسط خدا آفریده شده اند، اما چارلز داروین قبلاً منشا گونه ما را ثابت کرده است.

  • تاریخ

سازمان ملل متحد یک سازمان بین المللی است که در سال 1945 با تعداد زیادی از اعضای آن در سال 2017 تأسیس شد.

این نوع شواهد بهترین راه برای درگیر کردن خواننده در بحث است.

قضاوت ها

بر اساس حقایقی که قبلا ذکر شد، دانش آموز می تواند فرض خود را بسازد که رویدادها چگونه می توانند رخ دهند مگر اینکه شرایط وجود داشته باشد. حتی اگر قضاوت را نمی توان فوراً اثبات کرد، باید بر اساس پیوندهای معتبری که پس از بررسی شواهد آشکار می شوند، ساخته شود.

مرحله 2: استدلال در یک مقاله دانشگاهی

برای مثال،

اگر کارکنان نیروگاه هسته ای چرنوبیل قوانین عملیاتی شی را رعایت کنند، حادثه هرگز نمی تواند رخ دهد.

گواهینامه ها

شهادت نوع دیگری از شواهد است که برای ایجاد استدلال قانع کننده استفاده می شود. دو نوع است: اطلاعات شاهدان عینی و نظر متخصص در این مورد. هر دو مزایا و معایب خود را دارند.

گزارش یک شاهد عینی بهترین راه برای یافتن حقایق و نوشتن آنها به عنوان یک یادداشت یا تجربه شخصی است. مردم داستان‌ها و نمونه‌هایی از زندگی را دوست دارند، بنابراین می‌توانید با افزودن چنین گواهی‌هایی به مقاله دانشگاهی خود توجه مخاطبان خود را جلب کنید. نقص این یکی عدم وجود 100٪ اعتبار اطلاعات است – هر مدرکی از یک شخص ممکن است ذهنی باشد. بیایید نگاهی به مثال بیندازیم:

این شخص 4 سال در مک دونالد کار کرده است و می تواند به شما اطمینان دهد که فست فود کاملاً با شرایط و ضوابط بهداشتی صنعت مطابقت دارد. او از نزدیک متوجه شد که این شرکت فقط محصولات نیمه تمام طبیعی را برای آشپزخانه های مک دونالد عرضه می کند.

نظر متخصص به معنای بازنگری کامل واقعیت توسط یک متخصص در رشته تحصیلی انتخاب شده است. این بیشتر شبیه یک قضاوت است با تنها تفاوت با شواهد ذکر شده قبلی: این یافته یک نویسنده نیست. عیب آن – هر ادعایی از یک کارشناس ممکن است توسط کارشناس دیگر مورد مناقشه قرار گیرد. بنابراین، چنین شواهدی ادعا نمی کند که حقیقت نهایی باشد. برای مثال،

کارآفرین Alistair Milne معتقد است که اگر بیت کوین به موقعیت پیشرو بازار تقریباً 84% بازگردد (جایی که قبل از ترس از بیت کوین Unlimited/forking بود)، قیمت آن در آینده نزدیک حدود 7000 دلار خواهد بود.

شواهد مستند

چنین اطلاعاتی را می توان از اسناد مختلف گرفت: نامه ها، خاطرات روزانه، قوانین، نوشته های منتشر نشده، سخنرانی ها و بسیاری دیگر.

«هر فردی که در ایالات متحده زندگی می کند کمتر به عنوان یک خارجی در هر نقطه از مرزهای ایالات متحده در نظر گرفته می شود. مارتین لوتر کینگ در نامه معروف خود چنین می نویسد.

در طول نگارش، باید از انواع مختلف شواهد استفاده کنید تا مقاله خود را متقاعدتر و متنوع تر کنید.

مرحله 3: بررسی

ممکن است هنگام تنظیم استدلال خود چیزی از قلم افتاده باشد. قبل از ارائه یک تکلیف به استاد یا ارائه آن به مخاطبان گسترده، هر استدلال موجود در مقاله را بررسی کنید.

هر استدلال موجود در مقاله را بررسی کنید

برای انجام بازبینی مؤثرتر، سعی کنید:

  • ادعای خود را چند بار بخوانید و مطمئن شوید که آن را ثابت کرده اید.
  • از دوستان یا خویشاوندان بخواهید که به استدلال ها گوش دهند.
  • لیستی از سؤالات احتمالی را دریافت کنید و پاسخ آنها را در مقاله خود بیابید.

اگر چیزی مبهم باقی ماند، مشکل را حل کنید و شواهد بیشتری اضافه کنید که در نهایت حتی مطالبه گرترین خواننده را هم متقاعد کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =