چگونه با هوش پژوهشی یک پیشنهاد تحقیق بنویسیم

پروپوزال تحقیق چیست؟

پیشنهاد شما به عنوان یک طرح کلی از برنامه و اهداف شما عمل می کند. همچنین ابزاری برای متقاعد کردن کارکنان دانشگاه شما است که برنامه و اهداف شما قابل بررسی و اجرا هستند. این قدم را نباید ساده برداشت.

چرا باید پروپوزال انجام دهید؟

نوشتن یک پروپوزال تحقیقاتی ممکن است یک کار بیهوده و اضافی به نظر برسد، اما یک هدف کلیدی را دنبال می کند. پیشنهاد شما به عنوان یک طرح کلی برای پروژه شما عمل می کند. این به اساتید شما یک ایده کلی از آنچه می خواهید انجام دهید می دهد. ثانیا، باید به وضوح نشان دهید که چه شکاف دانشی را می خواهید در رشته خود پر کنید. شاید جنبه‌ای از فیزیک نظری وجود داشته باشد که بخواهید آن را گسترش دهید یا شاید رویداد تاریخی مهمی وجود داشته باشد که فکر می‌کنید می‌توانید آن را روشن کنید. در نهایت، هدف اصلی متقاعد کردن دیگران برای حمایت از تلاش شما با نشان دادن این است که می‌توانید منطقاً یک برنامه خوب سازماندهی کنید. تحقیقات شما ممکن است هزینه مؤسسه شما داشته باشد، و مانند همه افراد، اساتید شما می خواهند که پول آنها به خوبی خرج شود. به همین دلیل است که متن شما باید به خوبی نوشته و فکر شده باشد.

فرمت و ساختار پروپوزال تحقیق

هر موسسه آموزشی الزامات قالب بندی خاص خود را دارد. قوانین آنها را دنبال کنید، مهم نیست که چقدر احمقانه فکر می کنید. ما اینجا در هوش پژوهشی یک طرح کلی از اینکه قالب شما باید بر اساس تجربه خود چگونه باشد ایجاد کرده ایم.

عنوان

هر اثری باید عنوان خوبی داشته باشد، چه شعر، چه رمان و چه اثر دانشگاهی. عنوان شما اولین چیزی است که اساتید شما هنگام بررسی کار شما می بینند. عنوان شما باید با محتوای پیشنهاد شما مرتبط باشد. اگر قصد شما مطالعه نقش نوازندگان آمریکایی آفریقایی تبار در توسعه جاز در دهه‌های 20 و 30 است، مطمئن شوید که عنوان شما مناسب و خاص آن موضوع است. عنوان شما نباید مبهم و مبهم باشد. به عنوان مثال، عنوان خود را نسازید: آمریکایی های آفریقایی تبار در موسیقی در طول قرن بیستم. کمی ابری به نظر نمی رسد؟ در مورد چه نوع موسیقی صحبت می کنید؟ چه دهه ای؟ عنوان بهتر این خواهد بود:نقش موسیقیدانان آفریقایی آمریکایی در عصر جاز آمریکا یا موسیقیدانان آفریقایی آمریکایی و توسعه جاز در رکود بزرگ. این عناوین نوع موسیقی و دوره مورد مطالعه را مشخص می کنند.

مقدمه

مقدمه شما مشکلی را نشان می دهد که می خواهید مطالعه کنید. در اینجا می‌خواهید موضوع خود، روش‌ها و موادی را که می‌خواهید در مقدمه مقاله تحقیقاتی خود استفاده کنید و اهمیت تحقیق خود را به اختصار بیان کنید. در اینجا شما نمی خواهید به جزئیات زیاد وارد شوید. در عوض، مختصر باشید و یک نمای کلی از آنچه در پیشنهاد شما وجود دارد ارائه دهید.

اهمیت – چرا هر کسی باید مراقبت کند؟

به نظر من این یکی از مهمترین بخش های نگارش پروپوزال تحقیق است. راستی چرا اساتید شما باید اهمیت بدهند؟ اگر قرار است تحقیق شما به برخی از موضوعات مقاله پیشنهادی بپردازد که تا حد مرگ مورد مطالعه قرار گرفته اند، به احتمال زیاد تأیید شما را نخواهند داد. استادان شما از شما می خواهند که کاری اصیل و منحصر به فرد انجام دهید، زیرا آنها می خواهند شما را گسترش دهید و بر دستاوردهای قبلی خود بسازید. اگر کار شما این کار را انجام ندهد، احتمال بسیار خوبی وجود دارد که اساتید شما پروپوزال شما را رد کنند.

بررسی ادبیات

در پروپوزال خود، باید یک مرور کلی از تمام مطالعات و تحقیقات مربوط به پروژه خود انجام دهید. شما باید بتوانید ایده های خود را با این مطالعات قبلی مرتبط کنید و به وضوح بیان کنید که چگونه می توانید این دانش را گسترش دهید یا هر شکافی را که در رشته شما وجود دارد پر کنید. این قسمت از متن شما “مطلوب اطلاعات” است، به این معنی که داده های زیادی در این بخش نوشته می شود. خواننده را با اطلاعات زیاد نکنید. به گونه ای ارتباط برقرار کنید که واضح و قابل درک باشد. مهم نیست که چقدر ایده های خود را درخشان می دانید، اگر آنها درک نشوند، هیچ هدفی ندارند.

روش های پژوهش

در اینجا باید روش هایی را که برای دستیابی به نتایج خود استفاده خواهید کرد، بیان کنید. در درجه اول، روش های تحقیق شما باید معتبر و مناسب برای مشکلی باشد که به دنبال حل آن هستید. اگر روش جدیدی دارید که برای جمع آوری اطلاعات ایجاد کرده اید، باید آنها را بیان کنید و از استدلال خود برای به کارگیری آنها دفاع کنید. به طور واضح بیان کنید که چگونه نتایج خود را تفسیر خواهید کرد و آماده باشید تا نحوه استفاده از روش های خود را برای غلبه بر موانع احتمالی که ممکن است با آن مواجه شوید را بررسی کنید.

پیامدهای بالقوه تحقیق شما

اگر قرار است تحقیقات شما بر دانش موجود در رشته شما ساخته شود یا آن را گسترش دهد، به این معنی است که پروژه شما پیامدهایی بر آینده رشته شما خواهد داشت. نشان دهید که نتایج کار شما چگونه بر رشته دانشگاهی و سایر علوم مرتبط شما تأثیر می گذارد و چگونه معتقدید که محققان آینده می توانند کار شما را گسترش دهند.

نتیجه

وقت آن است که افکارتان را جمع کنید. برای من، نوشتن نتیجه‌گیری سخت‌ترین بخش نوشتن است، زیرا شما باید راهی پیدا کنید تا از ایده‌ها و ایده‌هایتان خلاص شوید. کاری که من انجام می‌دهم این است که به سادگی بر دلایل مهم بودن ایده‌هایم و اینکه چرا باید آن‌ها را پیگیری کنیم، دوباره تأکید می‌کنم.

کتابشناسی و استناد

در پروپوزال خود باید به کار محققان قبلی، به ویژه در بخش بررسی ادبیات خود، استناد کنید. پاورقی هایی داشته باشید که مطابق با آن پاورقی ها باشد. فرمت های استناد متفاوتی وجود دارد و موسسه شما ممکن است الزامات قالب بندی خاص خود را داشته باشد. خواسته‌های قالب‌بندی مؤسسات شما هرچه باشد، آنها را به طور کامل دنبال کنید.

نکات من برای نوشتن

نوشتن یک پروپوزال می تواند بسیار طاقت فرسا باشد اگر نوشتن تخصص شما نباشد، اما تکمیل این کار فراتر از توانایی شما نیست. شما فقط باید خود را متعهد به اتمام کنید. بگذارید نکاتی را در مورد نوشتن با شما در میان بگذارم که می تواند به شما کمک کند.

یک موضوع را انتخاب کنید

قبل از شروع نوشتن پروپوزال خود، باید موضوعی را انتخاب کنید. همانطور که قبلاً گفته شد، موضوعی را برای مطالعه انتخاب کنید که شکافی از دانش موجود را پر کند و علاوه بر این، مطمئن شوید که امکان پر کردن این شکاف دانش وجود دارد.

پیش نوشتن

همه نویسندگان خوب قبل از شروع هر پروژه ای، چه داستانی، پژوهشی یا مقاله ای، کاری را انجام می دهند که ما آن را «پیش نگارش» می نامیم. وقتی می‌خواهم بنویسم، موضوع مورد علاقه‌ام را طوفان فکری می‌کنم و هر کلمه، جمله یا ایده‌ای را که به ذهنم می‌رسد، مهم نیست که چقدر بزرگ یا بی‌اهمیت باشد، روی یک کاغذ می‌آورم. تا زمانی که احساس می کنید لازم است این کار را بدون توقف انجام دهید. پس از مدتی، افکار و ایده های جالب و منسجم زیادی را روی کاغذ خود خواهید دید!

پژوهش

برای پر کردن این شکاف دانش موجود، باید مطالعه زیادی انجام دهید. هر داده‌ای را که برای حمایت از یافته‌ها یا نتیجه‌گیری‌ها نیاز دارید، بیابید. مجلات علمی را مطالعه کنید، گزارش های اولیه وقایع تاریخی را مطالعه کنید، و از مشاوره گرفتن از دیگران که در جایی که هستید نترسید.

یادداشت بردارید

هنگام مطالعه، حاشیه نویسی و یادداشت بردارید. این به شما کمک می کند تا بفهمید چه اطلاعاتی مهم هستند و چه اطلاعاتی مهم نیستند. همچنین، این به شما کمک می کند تا افکار و تحقیقات خود را سازماندهی کنید.

طرح کلی

شما باید یک طرح پیشنهادی تحقیق ایجاد کنید. طرح کلی مانند شالوده و چارچوب خانه است و کلمات آجر و چوبی است که دور آن ساخته شده است. نوشتن طرح کلی مقاله تحقیقاتی به شما کمک می کند تا سازماندهی شده بمانید و از “مسیرهای خرگوش” جلوگیری کنید – محتوای غیر ضروری که از ایده اصلی شما می کاهد. شما را متمرکز و روی کار نگه می دارد.

فقط بنویس

وقتی از رابرت هاینلین نویسنده علمی تخیلی آمریکایی پرسیدند راز نوشتن چیست، او پاسخ داد: «فقط بنویس». این کاری است که باید انجام دهید. هر روز کمی تایپ کنید تا زمانی که کارتان تمام شود. در نهایت کار شما تمام خواهد شد و یک پروپوزال کامل آماده ارائه به کمیته خود خواهید داشت.

به مخاطب خود توجه کنید

این توصیه برای هر نوع نوشته ای صدق می کند. برای مخاطبان خود بنویسید. اطمینان حاصل کنید که زبانی که در پروپوزال خود استفاده می کنید مناسب است. از عبارات محاوره ای یا عامیانه استفاده نکنید مگر اینکه مستقیماً با موضوع مطالعه شما مرتبط باشد.

شما همچنین باید بنویسید تا مردم شما را درک کنند نه اینکه منحصر به فرد باشید. از اصطلاحات تخصصی یا روش های تحقیقی که اساتید شما با آن ناآشنا هستند استفاده نکنید. این کار را انجام دهید و خوانندگان شما را مغرور خواهند دانست نه درخشان. روش ها و اصطلاحات جدید را در پاورقی یا متن به وضوح تعریف و توضیح دهید.

افکار نهایی

نوشتن نباید کار سختی باشد. اگر توصیه های هوش پژوهشی را دنبال کنید، شانس بسیار بالایی برای یادگیری نحوه نوشتن یک پروپوزال تحقیق خواهید داشت و موفقیت تضمین شده است.

اگر این نشانگرها هنوز کافی نیستند، از طریق چت زنده با نمایندگان خدمات مشتری هوش پژوهشی تماس بگیرید. آنها می توانند شما را به سمت نویسنده ای هدایت کنند که می تواند در انجام وظیفه به شما کمک کند. نویسندگان ما در انواع رشته ها تخصص دارند و می توانند در انجام هر کاری به شما کمک کنند. با مراجعه به researchintell.com بیشتر بیاموزید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *