آموزش مقاله نویسی در شیراز

آیا آخرین لحظه تا ارسال مقاله باقی مانده است؟ این ممکن است برای اکثر دانش آموزان آشنا به نظر برسد. آنها روزها کمبود خواب دارند زیرا موعد مقرر نزدیک است. ممکن است بگویید: «همه چیز درست است. بالاخره من یک دانشجو هستم.» صبر کن! نه، قرمزی چشم طبیعی نیست! اگر دانشجو هستید، به این معنی نیست که نباید زندگی پر از لوبیا داشته باشید. موافق؟ به خاطر داشته باشید که وقتی دانش آموزان کمتر از حد توصیه شده می خوابند، در طول روز فعالیت کمتری دارند. یک دانش آموز به خواب کافی برای انجام وظایف شناختی و سایر نیازهای تحصیلی نیاز دارد. قانون خواب حداقل 7-8 ساعت بر اساس 9 دلیل شگفت انگیز که می توانید همین الان با آنها آشنا شوید توجیه می شود.

چگونه بدون تاخیر و تمدید یک انشا لحظه آخری بنویسیم

در بیشتر موارد، مشخص می شود که خواب باکیفیت به دلیل نیاز به شب بیدار ماندن کوتاه می شود. این زمان ممکن است به طور کامل به نوشتن یک مقاله قبل از پایان مهلت اختصاص داده شود. بیشتر بخوانید تا یاد بگیرید چگونه یک مقاله لحظه آخری خوب بنویسید بدون اینکه وقت آزاد خود را قربانی کنید.

چه چیزی باعث می شود دانش آموزان در مقاله نویسی عجله کنند؟

اگر به کار کردن تا دیروقت شب عادت دارید، باید بدانید که این کار چقدر برای شما هزینه خواهد داشت – خطاها، اضطراب، خستگی، استرس، افسردگی و غیره. همه این موارد تأثیر مستقیمی بر عملکرد تحصیلی و سلامت روان شما دارند. از چه طریقی؟ درباره بیماری عجله ای که امروزه وجود دارد بیشتر بخوانید . بیشتر دانش آموزان از احساس بیماری به دلایل مختلف (از موجه تا غیرقابل توضیح) شکایت دارند:

  • کار کنید. برخی از دانشجویان در حین تحصیل در کالج یا دانشگاه کار می کنند. حتی اگر در دبیرستان تحصیل می کنید، ممکن است کار کنید. 25 شغل برای دانش آموزان دبیرستانی موجود است . بیشتر مشاغل آنقدر سخت هستند که زمان و انرژی زیادی از دانش آموزان می خواهد. تلاش های بسیار بیشتری برای ترکیب کار و مطالعه لازم است . در واقع، دانش آموزان باید برای رفع نیازهای خود در مدرسه کار کنند. با این حال، برای رعایت مهلت مقرر، دانش آموزان شب ها تا دیروقت بیدار می مانند تا یک مقاله، مقاله تحقیقی بنویسند یا هر پروژه دیگری را تکمیل کنند. چنین روال تحصیلی بسیار خسته کننده است و دانش آموز را از خواب با کیفیت مورد نیاز در مدرسه و محل کار محروم می کند.
  • اهمال کاری. برخی از دانش‌آموزان تا آخرین لحظه منتظر می‌مانند تا بدون اینکه در جایی کار کنند یا درگیر برخی فعالیت‌های فوق برنامه باشند، شروع به نوشتن مقاله‌های دانشگاهی کنند . آنها صرفاً نمی خواهند یک کار خاص را انجام دهند و آن را برای خود بی ربط یا بی اهمیت بدانند. علاوه بر این، یک دانش آموز ممکن است به دلیل فشار ضرب الاجل که ممکن است در تکالیف متعدد با آن مواجه شود، کار را به تعویق بیندازد. فقدان انگیزه برای شروع زودهنگام مقاله، فقدان دستورالعمل تکلیف واضح و همچنین کمبود مهارت های نوشتن منجر به عدم تمایل به انجام هر کاری می شود. آیا عادت به تعویق را هم دارید؟ به یاد داشته باشید، پیشرفت تحصیلی شما کاهش می یابد.
  • نبود منابع وقتی دانش آموزی نتواند منابع مربوطه را برای نوشتن مقاله پیدا کند، احتمالاً نوشتن آن را طولانی تر می کند. در دسترس نبودن منابع می تواند علاقه به نوشتن یک مقاله را از بین ببرد. ناتوانی در یافتن منبع می تواند به عدم درک موضوع مقاله توسط دانش آموز مرتبط باشد. این امر باعث می شود که دانش آموز در نوشتن انشا تا آخرین لحظه تعلل کند. اما با این حال، اگر می خواهید پیشرفت تحصیلی داشته باشید، هر مقاله ای که توسط مربی شما ارائه می شود باید نوشته شود.
  • توانایی ها و مهارت های شناختی پایین توانایی‌های شناختی مهارت‌های مبتنی بر مغز هستند که نحوه یادگیری، یادآوری، حل مشکلات و توجه را تعیین می‌کنند. بنابراین اگر همیشه عجله دارید، بررسی کنید که آیا عملکردهای شناختی شما به خوبی به شما کمک می کند یا خیر. به خاطر داشته باشید که اگر تلاش کافی برای رشد و تمرین منظم داشته باشید، می‌توان تمام مهارت‌ها را تقویت کرد.

3 اثر عجله و کم خوابی در شب

همه این نکات احتمالاً باعث می شود که اکنون برای نوشتن مقاله در لحظه آخر عجله کنید. به عنوان یک قاعده، روند نوشتن سریع همیشه برای عملکرد تحصیلی شما موثر نیست. به یاد داشته باشید وقتی عجله دارید و کمتر از حد نیاز می خوابید چه عواقبی ممکن است؟

 ✅ افزایش سطح استرس در طول روز، فعالیت هایی که دانش آموز انجام می دهد، همگی منجر به افزایش سطح استرس می شود. طبق تحقیقات انجام شده ، کورتیزول ، هورمون استرس، در طول روز افزایش می‌یابد و در طول شب کاهش می‌یابد، به خصوص زمانی که خواب کافی به بدن داده شود . کمبود خواب می تواند منجر به افزایش مداوم سطح استرس شود که در نهایت منجر به بیماری های قلبی عروقی، کاهش عملکرد شناختی، خستگی و سایر عوارض جانبی می شود. در دراز مدت، این ممکن است بر عملکرد کلی تحصیلی هر دانش آموزی که کاری را سریعتر از حد معمول انجام می دهد، تأثیر بگذارد. این اتفاق می افتد، مثلاً به این دلیل که شما دیر آمده اید یا باید کاری را به زودی تمام کنید.  ✅ کم کاری
آیا می خواهید حداکثر پتانسیل را نشان دهید اما هر بار شکست می خورید؟ ممکن است فقط به این دلیل اتفاق بیفتد که شما زمان زیادی ندارید و باید عجله کنید، مثلاً برای نوشتن یک انشا در آخرین لحظه. در نتیجه، ممکن است اشتباهات بیشتری نسبت به زمانی که یک برنامه مدیریت زمان موثر در اختیار داشتید مرتکب شوید. گنجاندن برخی از پیشرفت‌های فناوری در برنامه درسی روزمره یکی از راه‌های ممکن برای افزایش سطح انگیزه برای یادگیری و دستیابی به نتایج بیشتر است.

 ✅ سلامت ضعیف هنگام خواب، سیستم ایمنی مواد ضد عفونت تولید می کند. این از فعالیت های سیستم ایمنی برای جلوگیری از فعالیت مواد خارجی پشتیبانی می کند. کم خوابی بدن شما را از تولید این بیماری های ضد عفونت باز می دارد. این امر خطر ابتلای دانش‌آموز به بیماری‌های مزمن را افزایش می‌دهد که مانع از نوشتن مقاله خود و دستیابی به برتری تحصیلی می‌شود.

مقاله نویسی موثر لحظه آخری چیست؟ – 7 نکته ما را دنبال کنید!

شروع زودهنگام نوشتن مقاله، زمان بیشتری را برای خواب شبانه یا شرکت در رویدادهای جالب در کالج در اختیار شما قرار می دهد. با این حال، اگر اغلب موقعیتی را تجربه می کنید که یک مقاله باید در آخرین لحظه نوشته شود، برخی از نکات مقاله لحظه آخری را دنبال کنید تا آن را با موفقیت به موقع کامل کنید:

 ❶ «خاموش کردن» همه حواس‌پرتی‌های ممکن

در حین نوشتن یک مقاله، احتمالاً هرگونه حواس پرتی ایجاد می شود – اعلان های فیس بوک، لایک ها در اینستاگرام، تماس های بهترین دوستان و غیره. نوشتن یک مقاله لحظه آخری تمرکز بسیار بیشتری نسبت به زمانی که آن را در طول هفته می نوشتید، می طلبد. حواس پرت شدن در حین نوشتن یک مقاله می تواند منجر به یک مقاله بد نوشته شده با اشتباهات زیادی در املاء، دستور زبان و غیره شود. قوانین دستور زبان در زبان انگلیسی ساده ترین نیستند. به همین دلیل، می‌توانید مقاله The Guardian – 10 قانون گرامر که می‌توانید فراموش کنید: چگونه از نگرانی دست بردارید و درست بنویسید را بخوانید .

می خواهید بنویسید بدون اینکه توجه شما از بین برود، تلویزیون، تلفن هوشمند را خاموش کنید و همچنین تمام سایت های شبکه های اجتماعی را مسدود کنید. سپس، شروع به نوشتن کنید زیرا شانس شما برای نوشتن یک مقاله جذاب، با کیفیت بالا و ارزش A بیشتر از همیشه است.

 ❷ تکلیف را با دقت بخوانید

هنگامی که یک مربی مقاله خاصی را به شما محول می کند، تکلیف را به طور کامل بخوانید. اگر چیزی بنویسید که با آنچه از شما خواسته شده متفاوت باشد، کار خوبی نخواهید کرد. به عنوان مثال، اگر تکلیف به عنوان “تحلیل” به نظر برسد و شما یک “خلاصه” ارائه دهید، این برای شما خوشایند نخواهد بود. یک دانش آموز در صورتی نمره خوبی می گیرد که تمام دستورالعمل هایی را که به آنها داده شده است رعایت کند. بنابراین، شما باید به دستورالعمل های مقاله پایبند باشید و بر اساس آن کار کنید. وظیفه نوشتن یک مقاله 1500 کلمه ای داده شده است. به این شرط پایبند باشید – نه کمتر از 1300 کلمه و نه بیشتر از 1700 کلمه!

3 نکته پایانی برای مقاله نویسی

 ❸ زمان ثابتی را برای نوشتن یک مقاله در صورت لزوم تعیین کنید

بعد از اینکه فهمیدید با چه محدوده کاری باید سر و کار داشته باشید، باید زمان را به طور موثر برای پیشرفت خود اختصاص دهید. به یاد داشته باشید، شما زمان زیادی ندارید – فقط چند ساعت برای نوشتن یک مقاله با موفقیت. اول از همه، زمان مشخصی را برای پیش نوشتن، نوشتن و پس از نوشتن مقاله تعیین کنید. این روش گام به گام نوشتن یک مقاله در بازه های زمانی خاص به شما امکان می دهد تا از به تعویق انداختن هر مرحله مهم مقاله نویسی جلوگیری کنید . به عنوان مثال، شما مصمم هستید که در روز دوشنبه یک مقاله بنویسید. زمان کافی را برای آن اختصاص دهید. فکر می‌کنید ۲ ساعت برای ایده‌های اصلی یک مقاله، ساختار و ویرایش آن کافی است؟ یک ساعت اضافی برای انجام هر کاری در مقاله خود در صورت نیاز پیدا کنید. 3 نکته نهایی را فراموش نکنید:

 ❹ همه منابع اطلاعاتی را به طور کامل تحقیق کنید

هیچ مقاله نویسی را نمی توان در سطح رضایت بخشی بدون انجام تحقیقات مناسب انجام داد. این شما را با اطلاعات لازم برای نوشتن یک مقاله به خوبی تحقیق شده مسلح می کند. قبل از شروع نوشتن مقاله، باید موضوع و ویژگی های آن را درک کنید. چگونه انجامش بدهیم؟ برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در مورد یک موضوع خاص، کافی است تمام منابع موجود را بررسی کنید. بهتر است ایده های خود را تنها با استفاده از منابع معتبر مانند مقالات مجلات علمی، وب سایت های تحقیقاتی معتبر و غیره بسازید. کجا بهتر آنها را پیدا کنیم؟ 100 موتور جستجو برای تحقیقات دانشگاهی در خدمت شما هستند. می توانید با اشاره به کلمات کلیدی موضوع خود، روند جستجو را سریعتر کنید. مطمئن باشید که چیزی که به دنبالش هستید در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 ❺ یک مقاله را از قبل ترسیم کنید

یک طرح کلی به خوبی توسعه یافته از مقاله شما، شما را در فرآیند نوشتن سریعتر از زمانی که به سرعت وارد مقاله نویسی شده اید، راهنمایی می کند. فرآیند نوشتن با ساختار بندی مقاله به بخش هایی که می توان به تدریج گسترش داد، ساده می شود. ساختار مقاله باید به گونه ای باشد که در آن مقدمه، بدنه و نتیجه گیری وجود داشته باشد. بدن به نوبه خود به 3 قسمت اصلی تقسیم می شود که حاوی شواهدی است. بدون طرح کلی، ممکن است در نهایت یک مقاله بی نظم بنویسید. یک مقاله مشخص شده به شما امکان می دهد مناطقی را که نیاز به کار روی آنها دارند شناسایی کنید. شما می توانید جزئیات بیشتری را به هر قسمت اضافه کنید. یک طرح کلی همچنین به شما وضوح می دهد که در مورد چه چیزی بنویسید. این باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می شود تا ایده هایی را در مورد آنچه که روی کاغذ بیاورید طوفان فکر کنید.

 ❻ از پیش نویس ها غافل نشوید

هنگامی که طرح کلی مقاله شما آماده می شود، به این معنی است که می توانید تمام ایده ها را به حداکثر میزان توسعه دهید. توانایی خود را برای نوشتن یک مقاله به سرعت پس از دریافت یک موضوع دست بالا نگیرید. حتی یک نویسنده باتجربه قبل از اینکه بگوید “من نوشتن کتابم را به پایان رساندم!” به شما توصیه می شود حداقل با پیش نویسی سر و کار داشته باشید که می توانید نکاتی را حذف یا اضافه کنید. می توان آن را اصلاح کرد و در نسخه نهایی بهتر ارائه کرد. ارزش کمی ندارد که تمام ایده های مقاله را از ذهن خود بیرون بیاورید و آنطور که باید انجام شود روی کاغذ بیاورید. اگر در تهیه پیش نویس مقاله خود تردید دارید، راهنمایی در مورد اینکه پیش نویس خام چیست، چرا مهم است و چگونه آن را با موفقیت بنویسید، بخوانید.

 ❼ بر اساس آن مقاله خود را تصحیح و ویرایش کنید

در حین نوشتن یک مقاله، در بین دانش آموزان تمایل به اشتباهات مختلف وجود دارد – از املایی گرفته تا قالب بندی. خطاها نمره پایینی را برای شما به همراه خواهد داشت. این چرخش وقایع را می خواهید؟ مقاله را اصلاح کنید تا برخی از اشتباهات گرامری، املایی و تایپی را شناسایی کنید. به 20 بدترین اشتباه تایپی، اشتباهات گرامری و غلط املایی نگاه کنید . اطمینان حاصل کنید که ساختار مقاله شما از استانداردهای آکادمیک پیروی می کند. بهتر است زمان کافی برای نوشتن یک مقاله صرف کنید تا اینکه یک مقاله ضعیف را ارسال کنید. مراقب باشید که هیچ کلمه سرقت ادبی وجود نداشته باشد. محتوای سرقت شده در زمینه دانشگاهی مناسب نیست. تمام اطلاعات قرض گرفته شده را مطابق با سبک قالب بندی ویرایش کنید – خواه APA، MLA، هاروارد یا شیکاگو باشد. آبروی خود را خراب نکنید!

7 نکته انشا نویسی لحظه آخری

پس از خواندن این راهنما، علاوه بر این، پس از انجام تمام مراحل مقاله نویسی لحظه آخری، به نتایج عالی نزدیک شده اید. دیگر نگران نباشید که زمان کمی برای نوشتن مقاله باقی مانده است! حتی اگر نمی‌توانید همه این نکات را دنبال کنید، یک راه دیگر برای پایان دادن به تمام مقالات خود در زمان مقرر وجود دارد – یک سرویس مقاله نویسی سفارشی مانند ما. تنها چیزی که از شما خواسته می شود این است که سفارش دهید، الزامات کاغذ را مشخص کنید و در کمترین زمان یک مقاله خوب نوشته شده دریافت خواهید کرد. این انشا 100% مطابق با آموزش شما خواهد بود و شما برای خوابیدن وقت خواهید داشت.

مقالات

آشنازداییآموزشآموزش GIS در شیرازآموزش مقاله نویسیآموزش مقاله نویسی در شیرازآموزشگاه GISآموزشگاه مقاله نویسی در شیرازاثر بخشارتباط بصریارتباطاتارزش زیباشناسیاستاندارداشکال هندسیاصول مقاله نویسیانسان معاصرانیمیشناهمیت مقاله نویسیایده پردازی در مقاله نویسیبرقراری ارتباطبرندبرندسازیبسته بندی – بیلبوردبصریبهترین کلاس مقاله نویسیپژوهشگران موسسهپوسترپیامتاثیر – سریع و قابل انتقالتاثیرگذارتایپتایپوگرافیتبلیغات مقاله نویسیتجارت در مقاله نویسیتحلیلتدریس خصوصی مقاله نویسی در شیرازترکیبتصویر سازیتصویر سازی کتاب کودکتغییر ذهنیتقارنتکنیکتناسبتیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زادهثبت نام آموزش مقاله نویسیجذابیتچاپچاپ و نشرحجمحسخلاقخلاقیت در مقاله نویسیدرک مخاطبدوره مقاله نویسیدوره مقاله نویسی در شیرازدیجیتال پنتدیزاینرسانه هارنگرویکرد ها – دغدغه هازاویه دیدزاویه های مختلفزنسبک – شیوه مقاله نویسی– المانسعید جوی زادهسفارش مقاله نویسیشخصیت پردازیشناخت ساختار مقاله نویسیشیرازطراحیطراحی ذهنیطراحی شخصیتطراحی های ذهنیطراحی هوشمندانهعلامتعناصر بصریعناصر دیداریفتوشاپ – ایلاستریتورفرمفضا – مثبت منفیفضا تصویرفکر تصویریفونتقالب مقاله نویسیکارکترکتاب مقاله نویسیکلاس مقاله نویسیکلاس مقاله نویسی در شیرازکمپین تبلیغاتکیفبت – تصویرگرافیک دیزاینگرافیک موشن – فتوشاپمتضادمحتوامخاطبمدرس مقاله نویسیمدرنمشتری مقاله نویسیمفهوم – ذهنمفهوم سازیمقاله نویسیمقاله نویسی چیستمقاله نویسی در تهرانمکان نصبمنحصر به فردبودن ایده – فرم – محتوا و پیامموسسه آموزشی جی ای اسموسسه آموزشی مقاله نویسیموسسه آموزشی مقاله نویسی در شیرازموسسه چشم اندازمینیمالیستینازنین پولادینشانه هانقشنقش کلیدینگاتیو – پازتیونمادنوشتن یک مقالههمه کارهای یک مقالههنر های تجسمی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 10 =