چگونه به درستی پیش نویس نگارش دانشگاهی خود را ویرایش کنید

وقتی در مرحله گذار از دبیرستان به محیط دانشگاه هستید، چیزهای جدیدی وجود دارد که باید به آنها عادت کنید و همچنین لحظات زیادی که فکر می کنید این را به دست آورده اید، اما در واقع، شما نداشتید این یک دوره کاملاً پیچیده است و شما چاره دیگری ندارید جز اینکه آن را در آغوش بگیرید و سعی کنید سر خود را بالای آب نگه دارید.

نوشتن آکادمیک یکی از حوزه هایی است که زندگی دانشگاهی شما را پیچیده می کند. اما دلیلی برای نگرانی یا تسلیم شدن نیست. اگر با عزم و منابع درست به موضوع برخورد کنید، همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت. و ما از آن مطمئن هستیم زیرا ما کسانی هستیم که با راهنمای نوشتن کالج خود به شما در رسیدن به اهداف و دستیابی به موفقیت کمک می کنیم.

راهنمای نگارش کالج

ترفندهای نوشتاری عمومی آکادمیک

شروع به انجام هر نوع تکالیف دانشگاهی که باید به یاد داشته باشید:

  • دشمن خود را بشناسید : تا حد امکان اطلاعات بیشتری در مورد نحوه نوشتن این یا آن مقاله بیاموزید. اگر این یک مقاله یا مقاله تحقیقی استدلالی است، نحوه ایجاد آن را در گوگل جستجو کنید یا با استاد خود مشورت کنید. جزئیات کوچک را حذف نکنید و مشخصات مختلف را در نظر بگیرید.
  • گرامر خود را جلا دهید : از چک کننده های گرامر، دوستان، ویراستاران دیگر یا متخصصان واقعی برای صیقل دادن نوشته های خود استفاده کنید. حتی اگر مطمئن هستید که تسلط شما به زبان انگلیسی بی عیب و نقص است (که مشکوک است)، بررسی های اضافی و کمک های خارجی هرگز ضرری نخواهد داشت.
  • با سبک های نقل قول مراقب خود باشید : آنها بسیار مشکل هستند زیرا حتی یک اشتباه کوچک با کامایی که فراموش کرده اید قرار دهید می تواند بخشی از نمره شما را به همراه داشته باشد.
  • سبک تحصیلی خود را تقویت کنید : بسیاری از دانش آموزان از زبان محاوره ای در نوشتار تحصیلی خود استفاده می کنند که یک خطای خام است. با سبک اصلی دانشگاهی بیشتر آشنا شوید و سعی کنید آن را از مقالات علمی واقعی کپی کنید.

این نکات کوچک به شما در مسیر موفقیت تحصیلی کمک می کند.

چگونه اولین پیش نویس خود را تجزیه و تحلیل و اصلاح کنیم

راهنمای نوشتن کالج

پس از در نظر گرفتن تمام ترفندهای ذکر شده در بالا و تهیه اولین پیش نویس مقاله خود، باید یک استراتژی برای تحلیل و بازنگری آن داشته باشید و مطمئناً ایده هایی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

پیش نویس خود را برای چند روز بگذارید

به منظور بهینه سازی فرآیند بازبینی به حداکثر، باید به مقاله نگاه کنید که انگار توسط شخص دیگری نوشته شده است. به همین دلیل کنار گذاشتن آن راه خوبی برای بیگانه شدن با آن است. تغییر فونت و اندازه متن نیز می تواند کمک کننده باشد.

نتیجه گیری و مقدمه خود را مطابقت دهید

آیا این کلمات را شنیده اید که نتیجه گیری یک مقدمه نقل شده است؟ این درست است – آنها باید از نظر معنی مشابه باشند با تنها تفاوت: بیانیه پایان نامه اصلی شما باید در قسمت آخر گسترده تر و عمیق تر باشد زیرا شما تحقیق کرده اید و ادعای خود را ثابت کرده اید.

مطمئن شوید که یک پاراگراف یک فکر را ارائه می دهد

گنجاندن یک دیدگاه واحد در یک پاراگراف بسیار مهم است. این بهترین راه برای خوانا و واضح کردن نوشته شماست. در غیر این صورت، ممکن است خواننده را گیج کنید و درک آنچه را که می خواهید بگویید را دشوار کنید.

بررسی کنید که آیا آرگومان های شما کاملاً پشتیبانی می شوند یا خیر

شما نمی خواهید محتوای شما شبیه متن پرکننده باشد. به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که ادعاهای شما شواهد کافی برای متقاعد کردن خوانندگان شما دارند. آنها را روی دوستان و خانواده خود آزمایش کنید و نظر آنها را جویا شوید.

یک طرح کلی معکوس ایجاد کنید

کل مقاله خود را با ایجاد یک طرح معکوس خلاصه کنید – نشان می دهد که آیا ایده ها به ترتیب درست بیان شده اند و آیا به هدف اصلی خود که در تکلیف ذکر شده دست یافته اید یا خیر.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *