این یک واقعیت است که نوشتن آکادمیک به خلاقیت و زمان زیادی نیاز دارد. بدون دلیل نیست، تکالیف کتبی دانشگاهی متعدد دانش آموزان را می ترساند. با این حال، یک مسئله بسیار بزرگتر و بسیار جدی تر وجود دارد که بسیاری از ما هر از گاهی با آن مواجه می شویم، که اغلب به معنای شکست خودکار مقالات نوشته شده است و ما اکنون در مورد منحصر به فرد بودن صحبت می کنیم.

فقط به آن فکر کنید: پس از صرف چندین روز یا هفته، کار سخت روی یک کار و تلاش برای انجام بهترین کار، فکر می کنید که همه استنادها به درستی انجام شده است، اما پس از بررسی منحصر به فرد بودن، استاد شما شما را به دزدیدن ایده های یک نفر متهم کرد. آیا این فقط ناعادلانه به نظر نمی رسد؟ می توانید با درخواست کمک از یک سرویس مطمئن از این امر جلوگیری کنید. با این حال، اگر چنین وضعیتی به وجود آمد، دیگر زمانی برای ناراحت شدن یا سرزنش یک معلم برای تعصب وجود ندارد زیرا اکنون برای کسب نمره شایسته و حفظ آبرو باید خلاف آن را ثابت کنید.

یک راه ساده برای جلوگیری از متهم شدن به سرقت ادبی وجود دارد، همیشه می توانید از متخصصان بخواهید که به شما کمک کنند. هر نوع کاری را در سرویس نوشتن EduBirdie.com سفارش دهید و نویسندگان متخصص ما تمام تلاش خود را می کنند و به سرعت یک مقاله اصلی تولید می کنند.

در صورتی که باید بدانید چگونه ثابت کنید سرقت ادبی نکرده اید؟ اقدامات شما باید به دروغ یا درست بودن این اتهامات بستگی داشته باشد، زیرا اگر منحصر به فرد بودن متن تصادفی کم باشد، احتمال اثبات بی گناهی شما وجود دارد، اما اگر عمداً از کاغذ شخصی کپی کرده باشید، این امکان وجود ندارد. این پست یک راهنمای گام به گام ارائه می دهد که به شما آموزش می دهد چگونه ثابت کنید که سرقت ادبی نکرده اید، اما ابتدا باید دلایلی را که دانش آموزان سرقت ادبی می کنند را کشف کنیم  .

استادان چگونه سرقت ادبی را بررسی می کنند؟

شرط می‌بندیم که همه می‌دانند اگر دانشجویی در کالج سرقت ادبی کند چه اتفاقی می‌افتد، اما تعداد زیادی از دانشجویان از نحوه بررسی این موضوع توسط اساتید آگاه نیستند. معلمان از یک  بررسی آنلاین رایگان سرقت ادبی برای تشخیص اصل بودن یا نبودن مقاله استفاده می کنند و به عنوان یک قاعده، این چک ها کاملاً دقیق هستند اما، مثل همیشه، ممکن است استثناهایی وجود داشته باشد.

ثابت کنید سرقت ادبی نکرده اید

آیا چکر می تواند نتیجه اشتباهی را نشان دهد؟ بله میشه. در واقع، هر چک‌کننده دارای تعداد زیادی تنظیمات اضافی است که می‌تواند حساسیت آن را نسبت به مسابقات افزایش دهد، به همین دلیل است که اگر متهم به سرقت ادبی شده‌اید، ابتدا باید بدانید که چگونه کار می‌کند. این می تواند کلید یافتن پاسخ سوال اصلی ما باشد – چگونه ثابت کنیم سرقت ادبی نکرده اید زیرا اگر معلم برخی از تنظیمات جستجوگر را تغییر داده باشد، این می تواند درصد بیشتر شباهت ها را توضیح دهد.

چگونه ثابت کنیم سرقت ادبی نکرده اید؟

اگر دانش آموزی متهم شود، این بدان معنا نیست که او نمی تواند در این مورد کاری انجام دهد! به عنوان یک قاعده، اگر این اتفاق تصادفی بود و فردی شهرت یک دانشجوی کوشا را داشته باشد که هرگز در دانشگاه تقلب نکرده است، شانس توجیه زیاد است. با این حال، اگر این شخص واقعاً می خواهد بداند چگونه ثابت کند که سرقت ادبی نکرده و در این مورد موفق شده است، باید این مراحل را دنبال کند.

  • با خود و معلمی که شما را متهم کرده صادق باشید!

البته، هیچ‌کس نمی‌خواهد نمره بدی بگیرد، اما اگر متهم به تقلب شده‌اید، دروغ گفتن بهترین گزینه نیست، و نمی‌دانید چگونه ثابت کنید سرقت ادبی نکرده‌اید، اولین توصیه ما این است – صادق باشید! از خود بپرسید: “آیا من سرقت ادبی می کنم؟” و اگر بدون دلیل متهم شده اید فوراً تقصیر خود را بپذیرید زیرا اگر به دروغ گفتن ادامه دهید اوضاع پیچیده تر می شود!

  • اگر ناخواسته بود چه باید کرد؟

اگر پس از متهم شدن متوجه شدید که مقاله شما منحصر به فرد نیست زیرا اشتباه کرده اید، نقل قولی را فراموش کرده اید یا منبعی را اشتباه ذکر کرده اید، بهتر است با یک معلم جلسه خصوصی داشته باشید و به آن اعتراف کنید. برای جلوگیری از این اتفاق در آینده از دانش آموزان کمک بخواهید. در این مورد، اگر به دلیل خاصی متهم شدید، فقط اشتباهات خود را بپذیرید، پیشنهاد رفع آنها را بدهید یا فقط قول دهید که دیگر این اتفاق نخواهد افتاد.

  • مطمئن شوید که معلم شما را متهم کرده است

اگر مطمئن هستید که تکلیف شما حاوی قطعات کپی شده نیست، قبل از شروع به این فکر کنید که چگونه ثابت کنید سرقت ادبی نکرده اید، باید مطمئن باشید که استادتان فقط از شما سوالی نپرسیده، بلکه رسما شما را متهم کرده است.

  • درخواست دفاع شفاهی فوری

این ساده ترین راه حل است زیرا اگر بتوانید فوراً یک گزارش شفاهی جامع در مورد موضوع مقاله خود تهیه کنید، این باید به معلم شما نشان دهد که مقاله را به تنهایی انجام داده اید.

  • مدارک معتبر تهیه کنید

طرح‌ها، یادداشت‌ها یا پیش‌نویس‌هایی را که برای این مقاله خاص به‌عنوان شواهدی مبنی بر اینکه شما برای نوشتن مقاله به تنهایی تلاش کرده‌اید، به معلم خود ارائه دهید.

  • در صورت نیاز مدارک بیشتری ارائه دهید

شواهدی را ارائه دهید که دانش یا مهارت‌های شما را برجسته می‌کند (مثلاً مقاله‌های قبلی) تا ثابت کنید در گذشته سرقت ادبی نکرده‌اید.

  • منابع را ذکر کنید

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، فهرستی از منابع استناد شده تهیه کنید تا به معلم نشان دهید که تحقیقی انجام داده‌اید و می‌توانید نشان دهید که اطلاعات متن شما از کجا گرفته شده است.

  • تسلیم نشو!

اگر مطمئن هستید که مقاله شما اصلی است و می خواهید بدانید که چگونه ثابت کنید سرقت ادبی نکرده اید، کلید موفقیت این است که تسلیم نشوید و ثابت کنید که حق با شماست!

  • کسی را پیدا کنید که به شما گوش دهد

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =