آه، این حسی است که سال تحصیلی تازه شروع شده است. احساس شادابی می کنید و برای موفقیت های بعدی آماده هستید. به نظر می رسد که هیچ چیز در تمایل شما برای بهره وری و تبدیل شدن به بهترین دانش آموز در بین همکاران دوره دخالت نخواهد کرد. متأسفانه، همه ما آنجا بوده ایم و می دانیم که این الهام چقدر کوتاه است.

معمولا دانش آموزان بعد از یکی دو ماه کار سخت تسلیم می شوند. حتی اگر تنبلی آخرین دلیل آن نیست، انبوهی از تکالیف، تست های استرس زا و چالش های شخصی برای جوانان آنها را از بازی بیرون می اندازد. آب و هوا نیز بر بهره وری تأثیر می گذارد: در اواخر پاییز و زمستان، بدن ما به زمان بیشتری برای استراحت نیاز دارد. در مجموع، عوامل زیادی وجود دارد که می تواند شما را از موفقیت باز دارد.

به همین دلیل است که ما لیستی از چندین نکته را ایجاد کردیم که چگونه بدون توجه به تأثیرات منفی، هماهنگ بمانیم.

پیاده روی و فعالیت بدنی

واضح است که لجن، رطوبت و باران بی پایان برای پیاده روی طولانی مدت دلگرم کننده نیست. با این حال، پاییز جنبه بسیار سالمی دارد: برگ‌های ترد، رنگ‌های گرم و آخرین اشعه‌های خورشید آرام می‌گیرند و طبق مطالعات اخیر از هر 10 نفر، 8 نفر شادی آرامی را به ارمغان می‌آورند.

دانشمندان به تاثیر مثبت طرح های رنگی طبیعی بر وضعیت ذهن اذعان دارند. همچنین هوای پاییز در شهرهای بزرگ نسبت به تابستان که دمای بالا باعث تبخیر گازها و مواد سمی می شود، تمیزتر است.

فایده پیاده روی قیمتی ندارد. تنها 12 دقیقه از این فعالیت بدنی باعث افزایش اعتماد به نفس، توجه و نشاط می شود که از ضروریات موفقیت تحصیلی است. در طول قدم زدن، ما زندگی اطراف خود را مشاهده می کنیم که می تواند برای ذهن ما بسیار الهام بخش باشد.

اگر می خواهید بهره وری خود را بیش از پیش افزایش دهید، تمرینات ورزشی را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

5 مزیت ذهنی برتر ورزش برای شخصیت خود را کشف کنید:

 1. شادی فوری به دلیل تحریک ترشح هورمون های خاص.
 2. هر بار که عضلات را می سازید، تمرکز خود را تمرین می دهید. 30 دقیقه 3 تا 5 بار در هفته برای بهبود تفکر کافی است.
 3. کاهش استرس و افسردگی به دلیل تولید اندورفین.
 4. عادات خواب بهتر باعث خلق و خوی بهتر و افزایش کارایی مغز برای یادگیری و حل کارهای خلاقانه می شود.
 5. افزایش عزت نفس: شما مهارت ها را بالا می برید و بدن خود را جذاب تر می کنید. این عوامل بر اعتماد به نفس شما تأثیر مثبت می گذارد.

محیط خود را روشن تر کنید

انسان موجودی در روز است. بدن ما از سحر تا غروب آفتاب بهترین کار را دارد. هنگام شب، هورمونی به نام ملاتونین ترشح می کند و به خواب خوب کمک می کند. علاوه بر این، در زمستان یک روز کوچک می شود و ما کمبود آفتاب را تجربه می کنیم. برای اینکه دوز بیشتری از نور گرانبها را برای خود فراهم کنید، در اتاق بزرگ نزدیک پنجره های بزرگ مطالعه کنید. آنها را با پرده نپوشانید. بگذار خورشید وارد شود

اگر فرصتی برای نشستن در چنین اتاقی ندارید، از یک منبع مصنوعی به نام لایت باکس استفاده کنید. 30 دقیقه نشستن در کنار آن نیز نیاز شما را در زیر نور خورشید برآورده می کند.

غذای سالم بخورید و برنامه خواب را تنظیم کنید

بهره وری تحصیلی

تغذیه مناسب عامل کلیدی زندگی کامل است. هیچ کس در حالی که از برخی مشکلات سلامتی رنج می برد، سازنده و شاد نخواهد بود. 3 تا 5 بار در روز بخورید – برخی از متخصصان می گویند که هر چه بیشتر باشد، بهتر است، به ویژه برای افرادی که متابولیسم آهسته دارند. غذاهایی را بپزید که مملو از پروتئین های با کیفیت خوب، چربی های سالم و کربوهیدرات های طبیعی هستند. سبزیجات، میوه ها، ماهی های گوشتی، لوبیا و غذاهای دریایی دوستان شما هستند در حالی که فست فودها و سایر غذاهای چرب دشمن شما هستند.

در دوران سرد به خوردن سوپ و خورش فکر کنید. ظروف گرم به بدن کمک می کنند تا در زمستان بهتر کار کند و مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند.

به طور معمول، افراد برای سلامت عمومی به 6-8 ساعت خواب مداوم نیاز دارند. عادات خوابیدن را توسعه دهید: هر شب در ساعت معینی به رختخواب بروید. بهتر است زمان بین 21 تا 24 بعد از ظهر را انتخاب کنید دانشمندان ثابت کردند که در این مدت کیفیت استراحت بهترین است.

برای اینکه خواب بهتری داشته باشید این توصیه ها را دنبال کنید:

 • 3-4 ساعت قبل از خواب از خوردن غذا خودداری کنید.
 • در روز ورزش کنید اما در شب نه.
 • هنگام آماده شدن برای استراحت، وسایل الکترونیکی خود را کنار بگذارید.
 • پنجره را باز کنید – هوای سرد خواب را عمیق تر می کند.
 • محل خواب خود را به خوبی حفظ کنید: تخت و بالش باید به اندازه کافی راحت باشند.

به بیدار شدن بدون ساعت زنگ دار عادت کنید. با این حال، ایجاد عادت خواب پایدار مدتی طول می کشد.

چند تکنیک مدیتیشن را بیاموزید

مدیتیشن مدتهاست که فقط یک عمل مذهبی نیست. امروزه این روش کارآمدی برای آرامش و تقویت الهام است.

بیایید برخی از افسانه های منسوخ در مورد مدیتیشن را از بین ببریم:

 • مدیتیشن صرفاً «هیچ کاری نکردن» نیست، بلکه یک تمرین تمرکز است که نیاز به تلاش دارد. شما روی یک شی خاص مانند تنفس، تصویر ذهنی یا چیز دیگری تمرکز می کنید.
 • مدیتیشن فرار نیست. بسیاری از افراد موفق آن را برای رسیدن به اهداف خود در زندگی واقعی تمرین می کنند.
 • شما نباید زمان زیادی را به این تمرین اختصاص دهید. 10 دقیقه صبح و 10 دقیقه عصر برای تمرین‌کنندگان مبتدی کافی است. در نهایت، ذهن شما بیشتر و بیشتر سازماندهی می شود، بنابراین ممکن است به خودتان اجازه دهید زمان مدیتیشن خود را افزایش دهید.
 • این تجربه هیچ شباهتی با حالات تغییر یافته هوشیاری ناشی از مسمومیت با مواد مخدر ندارد. اگر آن را یک عمل دینی ندانید، رؤیت، معراج، روشنگری اجمالی و غیره را مشاهده نمی کنید.

تکنیک اصلی این است که در یک وضعیت ثابت بنشینید (توصیه می شود که وضعیت نیلوفر آبی را بگیرید یا پاها را روی هم قرار دهید) در حالی که پشت خود را صاف قرار دهید و روی نفس خود تمرکز کنید. سعی نکنید از شر همه افکار خلاص شوید، به سادگی آنها را تماشا کنید و تمرکز خود را به شی اولیه (در این مورد تنفس) برگردانید. پس از جلسه مدیتیشن، در ذهن خود احساس آرامش و انرژی خواهید داشت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 19 =