وقتی صحبت از مقاله نویسی می شود، به نظر می رسد که برخی از دانش آموزان به طور طبیعی برای این نوع تکالیف کوتاهی کرده اند: وقتی چنین وظیفه ای به آنها محول می شود، آنها به سادگی می نشینند و voila، در عرض یکی دو ساعت همه چیز تمام و آماده است. در همین حال، همکلاسی‌های با استعدادشان ساعت‌ها به سختی از تلاش برای نوشتن چیزی رنج می‌برند و نگران نتیجه هستند. در نهایت، آنها یک مقاله اجباری، دست و پا چلفتی، با جمله بندی ضعیف ارائه می دهند.

خوب، اجازه دهید به شما اطمینان دهیم: این ارتباط بسیار کمی با استعداد و ارتباط زیادی با عادت‌ها، تمرین‌ها و ترفندهایی که در طول مسیر یاد گرفته‌اید، دارد. هر کسی می تواند یاد بگیرد که چگونه یک مقاله فوری را در 1 ساعت به پایان برساند و آن را عالی انجام دهد. پس بیایید شروع کنیم تا نشان دهیم چگونه انجام این کار ممکن است.

چگونه در یک ساعت انشا بنویسیم

چگونه یک مقاله را در یک ساعت به پایان برسانیم: نکات مفید

شماره 1 مطمئن شوید که سوال را متوجه شده اید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما قبل از شروع نوشتن، باید نگاهی گذرا به سوال یا درخواست خود بیندازید و از خود بپرسید که آیا مطمئن هستید که آن را درست انجام داده اید یا خیر. اغلب اتفاق می‌افتد که دانش‌آموزی که عجله دارد، فقط نگاهی به دستور می‌اندازد، اصل آن را می‌فهمد و بلافاصله وارد نوشتن می‌شود – فقط یک ساعت بعد متوجه می‌شود که جزئیات کوچکی را که تمام کارهایی را که انجام داده را از دست داده است. کاملا بی ربط

شماره 2 نقطه خود را مشخص کنید

هر مقاله ای برای دفاع یا اثبات یک نکته نوشته شده است. قبل از شروع کار مطمئن شوید که به وضوح درک کرده اید که مال شما چیست، در غیر این صورت، مقاله شما مبهم و مبهم خواهد بود. اگر در مورد موضوع مهارت کافی ندارید، به همه چیزهایی که در مورد آن می دانید فکر کنید و سعی کنید چیزی را انتخاب کنید که مطمئن هستید می توانید در مورد آن بنویسید – نمی خواهید بفهمید که چیزی برای حمایت کردن ندارید. بعد از اینکه یک یا دو صفحه نوشتید بلند می شوید.

شماره 3 از قبل برنامه ریزی کنید

ممکن است چند دقیقه بیشتر طول بکشد تا یک طرح اولیه مقاله خود را یادداشت کنید، اما این زمان را از دست ندهید. از قبل تصمیم بگیرید که قرار است در هر قسمت از مقاله چه چیزی بنویسید، چه نکاتی اصلی و پشتیبان شما خواهد بود، چگونه پاراگراف های بدنه را به صورت منطقی به هم وصل کنید و غیره. بنابراین، شما:

  • فراموش نمی کند که یک واقعیت مهم را در زمانی که مناسب تر است ذکر کند،
  • برای جمع‌آوری افکار خود و تصمیم‌گیری در مورد آنچه که قرار است بعدی بنویسید، هرگز اینقدر متوقف نخواهید شد – شما به سادگی برنامه را دنبال خواهید کرد.

در درازمدت، برنامه ریزی باعث صرفه جویی در وقت شما می شود، نه هدر دادن آن. اگر در جزئیات مبهم هستید، از ” راهنمای کوتاهی برای برنامه ریزی و ساختار مقاله ” ارائه شده توسط دانشگاه بیرمنگام استفاده کنید تا زمانی که به آن دست پیدا کنید.

شماره 4 از زبان ساده استفاده کنید

مردم تمایل دارند از کلمات بزرگ استفاده کنند تا نوشته خود را عمیق تر و جدی تر جلوه دهند، به خصوص زمانی که نسبت به دانش خود در مورد موضوع احساس ناامنی کنند. در این دام نیفتید اولاً، پرحرفی و تمایل به استفاده از کلمات طولانی، جملات و ساختارهای پیچیده باعث می شود نوشته شما احمقانه به نظر برسد، نه دقیق تر. ثانیاً، نوشتن تمام این بالشتک های اضافی بیشتر طول می کشد و وظیفه شما این است که این زمان را کاهش دهید.

شماره 5 زمانی را برای تصحیح در نظر بگیرید

باز هم، ممکن است به نظر برسد که دقایقی که صرف تصحیح می‌شود، می‌تواند برای انجام نوشتن واقعی بهتر به کار رود. وسوسه نشوید که بدون تصحیح مقاله بنویسید، حتی اگر خسته شده اید و آماده هستید که فقط بگویید “به اندازه کافی از عمرم را صرف این موضوع کرده ام”. بررسی لحظه آخری می‌تواند یک اشتباه ناخوشایند، یک نقل قول از دست رفته یا یک اشکال جدی در قالب‌بندی را تشخیص دهد. در حالت ایده‌آل، شما باید حداقل یک روز پس از پایان مقاله، تصحیح خود را انجام دهید، اما اگر باید عجله کنید، هر زمان که ممکن است این کار را انجام دهید. بهتر است از فردی که به او اعتماد دارید بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

چگونه یک مقاله را به سرعت در زمانی که گیر کرده اید به پایان برسانید

اجازه دهید وضعیت دیگری را در نظر بگیریم: شما مدت زیادی است که می نویسید، و در ابتدا همه چیز به آرامی پیش می رفت، اما اکنون به قسمت پایانی مقاله خود رسیده اید و نمی دانید چگونه آن را به پایان برسانید. شاید شما آنقدر خسته هستید که نمی توانید واضح فکر کنید، شاید به اندازه کافی به آن فکر نکرده اید و اکنون در اتصال نقطه ها مشکل دارید. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید:

چه باید کرد چرا کمک می کند
به آنچه قبلاً نوشته اید نگاه کنید و از خود بپرسید: همه اینها به چه معناست؟ این دقیقاً همان چیزی است که خواننده شما می خواهد بپرسد، و متن پایانی شما باید پاسخی مناسب به آن ارائه دهد. با پرسیدن این سوال از خود، نه تنها راهنمایی مفیدی در مورد نحوه تکمیل مقاله خود ایجاد می کنید، بلکه استدلال خود را تا آن مرحله ارزیابی می کنید.
نتیجه گیری را با مقدمه مرتبط کنید نتیجه گیری شما باید به طور منطقی از سوال/مسئله ای که با آن شروع کرده اید ناشی شود. می‌توانید کلمه یا جمله‌ای را که در ابتدا استفاده کرده‌اید تکرار کنید و در مورد اینکه آیا افکار اولیه شما در مورد موضوع اثبات شده یا رد شده‌اند، بحث کنید.
نکات اصلی مقاله خود را تکرار کنید شما می توانید به سادگی آنچه را که در طول نوشتن یافته اید یا ایجاد کرده اید، خلاصه کنید. فقط هر ایده را کلمه به کلمه تکرار نکنید، بلکه آن را به صورت فشرده انجام دهید – فکر کنید این راهی است برای گفتن آنچه شما متوجه شده اید به کسی که متن مقاله را نخوانده است.
مطالعه از تجربیات دیگران نمونه‌ای از یک پایان مقاله قوی و مؤثر پیدا کنید و کمی زمان بگذارید تا ببینید چه چیزی باعث می‌شود آن را علامت بزنید. سپس آن را برای موضوع خود مهندسی معکوس کنید.
یکی از منابع خود را نقل کنید اگر می‌خواهید خواننده خودش نتیجه‌گیری کند و خودش تصمیم بگیرد که آیا توانسته‌اید دیدگاهتان را ثابت کنید، این می‌تواند به عنوان یک استدلال حمایتی قدرتمند به نفع دیدگاه شما باشد یا فقط خوراکی برای فکر کردن باشد.
یک سوال بلاغی بپرسید به جای پایان دادن به بیانیه، سعی کنید بحث را به خواننده بیاورید. بعد از همه چیزهایی که در مورد این موضوع نوشتید، آیا از قبل مشخص نیست که دیدگاهی که از آن حمایت کردید به اندازه کافی ثابت شده است؟ این را از خوانندگان به صورت دورگرد بپرسید.

نوشتن یک مقاله به سرعت یک موضوع تکنیک و تمرین است

البته استعداد نقش مهمی در توانایی فرد برای انجام نویسندگی آکادمیک با کیفیت دارد، اما حتی بدون هیچ گونه استعداد نویسندگی، می توانید با یادگیری تکنیک ها، روش ها و ترفندهای خاص و به کارگیری دقیق آنها، مهارت های نوشتاری را ارتقا دهید. امیدواریم موارد ذکر شده در اینجا به شما کمک کند تا با تکلیف بعدی که دریافت می کنید مقابله کنید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 12 =