چگونه مقاله بنویسیم:آموزش مقاله نویسی از 0 تا 100:انواع مختلفی از مقالات از جمله اخبار، ویژگی ها، نمایه ها، مقالات آموزشی و غیره وجود دارد. در حالی که هر یک دارای ویژگی های خاص است که منحصر به نوع خود است، همه مقاله ها دارای ویژگی های مشترک هستند. از شکل‌گیری و تحقیق در مورد ایده‌تان گرفته تا نوشتن و ویرایش کارتان، نوشتن مقاله‌ها می‌تواند به شما فرصتی بدهد تا اطلاعات قانع‌کننده و مهم را با خوانندگان به اشتراک بگذارید.

شکل گیری ایده شما

 1. تصویر با عنوان نوشتن مقالات مرحله 1
  1

  با نوع مقاله ای که می خواهید بنویسید آشنا شوید. همانطور که در حال تعیین موضوع و تمرکز خود هستید، به نوع مقاله ای فکر کنید که به بهترین وجه با نکاتی که می خواهید بیان کنید مطابقت دارد. برخی از انواع مقاله برای موضوعات خاصی مناسب تر هستند. برخی از رایج ترین انواع مقالات عبارتند از:

  • اخبار: این نوع مقاله حقایقی را در مورد چیزی که اخیراً اتفاق افتاده یا در آینده نزدیک رخ خواهد داد ارائه می دهد. معمولاً 5 W و H را پوشش می دهد: چه کسی، چه چیزی، کجا، چه زمانی، چرا و چگونه.
  • ویژگی: این نوع مقاله اطلاعات را به شیوه ای خلاقانه تر و توصیفی تر از یک مقاله خبری مستقیم ارائه می کند. این می تواند مقاله ای در مورد یک شخص، یک پدیده، یک مکان یا موضوع دیگری باشد.
  • تحریریه: این مقاله نظرات یک نویسنده را در مورد یک موضوع یا بحث ارائه می کند. هدف این است که خواننده را متقاعد کند که به روش خاصی در مورد یک موضوع فکر کند. [1]
  • نحوه انجام: این مقاله دستورالعمل ها و اطلاعات واضحی در مورد چگونگی انجام برخی کارها ارائه می دهد.
  • نمایه: این مقاله با استفاده از اطلاعاتی که نویسنده معمولاً از طریق مصاحبه و تحقیقات پیشینه جمع‌آوری می‌کند، اطلاعاتی درباره یک شخص ارائه می‌کند.
 2. تصویر با عنوان نوشتن مقالات مرحله 2
  2

  موضوع خود را طوفان فکری کنید فهرستی از موضوعات احتمالی تهیه کنید. ممکن است بخواهید در مورد مهاجرت یا غذای ارگانیک یا پناهگاه حیوانات محلی خود بنویسید. برای نوشتن یک مقاله منسجم و در عین حال مختصر، باید موضوع را محدود کنید. [2]این به شما چیز خاصی می دهد که در مورد آن بنویسید، که باعث می شود مقاله قوی تری داشته باشید. این سوالات را از خود بپرسید:

  • چه چیزی در مورد این موضوع به شما علاقه مند است؟
  • نکته ای که مردم معمولاً از آن غافل می شوند چیست؟
  • چه چیزی می خواهید مردم در مورد این موضوع بدانند؟
  • به عنوان مثال، اگر می خواهید در مورد کشاورزی ارگانیک بنویسید، ممکن است با خود بگویید: “من فکر می کنم مهم است که بدانیم برچسب ارگانیک روی بسته های مواد غذایی به چه معناست. دانستن این که همه به چه معناست ممکن است گیج کننده باشد.”
 3. تصویر با عنوان نوشتن مقالات مرحله 3
  3

  چیزی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. مطمئن شوید این چیزی است که می توانید در مورد آن زیاد بنویسید. شما باید به موضوعی که برای نوشتن انتخاب می کنید اهمیت دهید. اشتیاق شما در نوشته هایتان ظاهر می شود و برای خوانندگانتان بسیار جذاب تر خواهد بود.

  • هدف شما این است که به اندازه کافی اشتیاق را منتقل کنید که خوانندگان شما فکر کنند موضوع مقاله شما ارزش توجه به آن را دارد.
 4. تصویر با عنوان نوشتن مقالات مرحله 4
  4

  انجام تحقیقات اولیه اگر اصلاً با موضوع خود آشنا نیستید (مثلاً اگر برای یک تکلیف کلاسی باید در مورد موضوع خاصی بنویسید)، باید تحقیقات اولیه را شروع کنید.

  • چند کلمه کلیدی را در یک موتور جستجوی آنلاین وارد کنید. این می تواند شما را به منابعی هدایت کند که در مورد موضوع شما می نویسند. این منابع همچنین می توانند ایده ای از رویکردهای مختلف به موضوع به شما ارائه دهند.
  • تا جایی که می توانید در مورد موضوع مطالعه کنید. از کتابخانه محلی خود دیدن کنید. برای کسب اطلاعات از کتاب ها، مقالات مجلات، مصاحبه های منتشر شده و ویژگی های آنلاین و همچنین منابع خبری، وبلاگ ها و پایگاه های اطلاعاتی استفاده کنید. یک مکان خوب برای شروع جستجوی داده‌هایی که در اینترنت آشکار نیستند، فهرست پایگاه‌های داده گیل است که در هر دو قالب کتاب (موجود در کتابخانه‌ها) یا آنلاین وجود دارد.
 5. تصویر با عنوان نوشتن مقالات مرحله 5
  5

  یک زاویه منحصر به فرد پیدا کنید. هنگامی که در مورد موضوع خود تصمیم گرفتید و آن را به موضوعی خاص تر محدود کردید، به این فکر کنید که چگونه می توانید این مقاله را متمایز کنید. [3]اگر مقاله ای در مورد چیزی می نویسید که دیگران نیز در مورد آن می نویسند، سعی کنید در نحوه برخورد با مطالب منحصر به فرد باشید. شما باید به مکالمه اضافه کنید، نه اینکه در کنار آن وجود داشته باشید.

  • به عنوان مثال، برای موضوع مواد غذایی ارگانیک، ممکن است روی یک خریدار مواد غذایی تمرکز کنید که برچسب مواد غذایی ارگانیک را درک نمی کند. از آن حکایت آغازین برای هدایت به بحث اصلی خود، معروف به “نمودار مهره” استفاده کنید، که ایده یا دیدگاه منحصر به فرد شما را خلاصه می کند.
 6. تصویر با عنوان نوشتن مقالات مرحله 6
  6

  استدلال خود را اصلاح کنید. در اکثر مقالات، نویسنده استدلال می کند. این نکته اصلی مقاله است. سپس نویسنده شواهدی برای تأیید این استدلال پیدا می کند. برای ایجاد یک مقاله با کیفیت، به یک استدلال با کیفیت نیاز دارید. بعد از اینکه به زاویه منحصربفرد خود رسیدید، واقعاً می توانید استدلالی را که می خواهید مطرح کنید، به صفر برسانید.

  • به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن در مورد نحوه یادگیری نحوه خواندن برچسب های ارگانیک هستید، استدلال کلی شما ممکن است این باشد که عموم مردم باید بدانند که بسیاری از شرکت ها از برچسب گذاری ارگانیک سوء استفاده می کنند. این منجر به اقدامات غیر صادقانه در تبلیغات محصول می شود. موضوع دیگر ممکن است این باشد: مهم است بدانید که صاحب رسانه های محلی شما چه کسی است. اگر سازمان های رسانه ای شرکتی صاحب روزنامه محلی شما هستند، ممکن است پوشش رسانه ای بسیار کمی از منطقه خود داشته باشید و اطلاعات زیادی در مورد جامعه خود نداشته باشید.
  • استدلال خود را در یک جمله بنویسید. آن را در نزدیکی رایانه یا قسمت نوشتن پست کنید. این به شما کمک می کند تا هنگام شروع کار بر روی مقاله خود متمرکز بمانید.
قسمت2

تحقیق درباره ایده شما

 1. تصویر با عنوان نوشتن مقالات مرحله 7
  1

  درباره موضوع و استدلال خود بیاموزید. شروع به تحقیق در مورد موضوع و استدلال خاص خود کنید. فراتر از تحقیقات اولیه ای که قبلا انجام داده اید بروید. مسائل اساسی در خطر، مزایا و معایب، آنچه کارشناسان می گویند و غیره را بیاموزید.

  • بهترین نویسندگان دارای “وضعیت ذهنی اسنادی” هستند. آنها هم برای اسناد اولیه (اصلی، منتشر نشده) و هم اسناد ثانویه در مورد آن موضوع جستجو می کنند.
   • منابع اولیه می‌تواند شامل رونوشت از جلسه استماع، تشکیل پرونده قضایی، فهرست اموال شهرستان با شماره برگ، گواهی‌های ترخیص از ارتش و عکس‌ها باشد. سایر منابع اولیه می تواند شامل سوابق مکتوب دولتی در آرشیو ملی یا مجموعه های ویژه کتابخانه محلی یا دانشگاهی شما، بیمه نامه ها، گزارش های مالی شرکت ها یا گزارش های پیشینه شخصی باشد.
   • منابع ثانویه شامل پایگاه‌های اطلاعاتی منتشر شده، کتاب‌ها، چکیده‌ها، مقالات به زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها، کتاب‌شناسی، پایان‌نامه‌ها و کتاب‌های مرجع است.
  • شما می توانید اطلاعات را در اینترنت یا در یک کتابخانه پیدا کنید. همچنین می توانید مصاحبه انجام دهید، مستند تماشا کنید یا از منابع دیگر مشورت کنید.
 2. Image titled Write Articles Step 8
  2

  شواهد پشتیبان جمع آوری کنید. شروع به شناسایی راه هایی کنید که ممکن است از استدلال کلی خود حمایت کنید. شما باید حدود 3-5 مثال محکم جمع آوری کنید که از استدلال کلی شما حمایت می کند.

  • می توانید فهرست طولانی تری از شواهد و مثال ها تهیه کنید. همانطور که شواهد بیشتری جمع آوری می کنید، می توانید اولویت بندی کنید که کدام یک از قوی ترین نمونه ها هستند.
 3. Image titled Write Articles Step 9
  3

  از منابع معتبر استفاده کنید. هنگام تحقیق آنلاین مراقب باشید. فقط از منابع معتبر مانند روزنامه های معتبر، متخصصان در مورد موضوع، وب سایت های دولتی یا وب سایت های دانشگاه استفاده کنید. اطلاعاتی را که منابع دیگر را فهرست می کند، اسکن کنید، زیرا این به پشتیبان گیری از ادعاهای مطرح شده توسط منبع شما کمک می کند. شما همچنین می توانید منابع را به صورت چاپی پیدا کنید، و همان اقدامات احتیاطی را باید در آنجا انجام داد.

  • فرض نکنید که یک منبع کاملاً دقیق است. برای دریافت تصویر کامل به چندین منبع غیر مرتبط نیاز دارید.
 4. Image titled Write Articles Step 10
  4

  منابع تحقیقاتی خود را پیگیری کنید. بنویسید که اطلاعات خود را از کجا به دست می آورید تا بتوانید منابع را ذکر کنید. به طور معمول، اطلاعات کتابشناختی برای یک منبع شامل نام نویسنده، عنوان مقاله، عنوان نشریه، سال، شماره صفحه و ناشر است.

  • سبک نقل قول را زودتر انتخاب کنید تا بتوانید اطلاعات استناد را در قالب درست جمع آوری کنید . MLA، APA، و شیکاگو برخی از رایج ترین سبک های استناد هستند.
 5. Image titled Write Articles Step 11
  5

  از سرقت ادبی خودداری کنید وقتی به منابع دیگر نگاه می کنید، مراقب نحوه جمع آوری اطلاعات باشید. گاهی اوقات، افراد متن را در یک سند کپی می کنند تا به عنوان یادداشت برای مقاله خود استفاده کنند. اما با انجام این کار، آنها در معرض خطر سرقت ادبی بالقوه قرار می گیرند زیرا متن کپی شده در آثار مکتوب خودشان مخلوط می شود. حتماً به دقت پیگیری کنید که کدام نوشته متعلق به شما نیست.

  • هیچ متنی را مستقیماً از منبع دیگری کپی نکنید. به جای آن این متن را بازنویسی کنید و یک نقل قول اضافه کنید.
قسمت3

طرح ایده شما

 1. Image titled Write Articles Step 12
  1
  در مورد طول مقاله تصمیم بگیرید. آیا این مقاله تعداد کلمات دارد؟ آیا باید تعداد مشخصی از صفحات را پر کنید؟ در نظر بگیرید که در مورد چه نوع محتوایی می نویسید و چقدر فضا را پر می کند. علاوه بر این، به این فکر کنید که چقدر باید نوشته شود تا موضوع به اندازه کافی پوشش داده شود.
 2. Image titled Write Articles Step 13
  2

  مخاطبان خود را در نظر بگیرید. به این فکر کنید که چه کسی مقاله شما را می خواند. شما باید سطح مطالعه، علایق، انتظارات و غیره را در نظر بگیرید.

  • به عنوان مثال، اگر شما در حال نوشتن مقاله ای برای یک مخاطب تخصصی آکادمیک هستید، لحن و رویکرد شما بسیار متفاوت از زمانی است که در حال نوشتن مقاله برای یک مجله محبوب هستید.
 3. Image titled Write Articles Step 14
  3

  مقاله خود را مشخص کنید قبل از شروع به نوشتن رسمی، یک طرح کلی از مقاله خود بنویسید. این طرح کلی اطلاعاتی را که به کجا می رود را مشخص می کند. این به عنوان یک راهنما به شما کمک می کند تا بفهمید کجا به اطلاعات اضافی نیاز دارید.

  • مفید است که با طرح مقاله پنج پاراگرافی شروع کنید. [4] این طرح کلی یک پاراگراف را به یک مقدمه، سه پاراگراف برای شواهد و یک پاراگراف برای نتیجه‌گیری اختصاص می‌دهد. همانطور که شروع به اضافه کردن اطلاعات به طرح کلی خود می کنید، ممکن است متوجه شوید که این ساختار چندان مناسب مقاله شما نیست.
  • همچنین ممکن است متوجه شوید که این ساختار مناسب انواع خاصی از مقالات نیست. به عنوان مثال، اگر نمایه یک شخص را انجام می دهید، ممکن است مقاله شما از قالب دیگری پیروی کند.
 4. Image titled Write Articles Step 15
  4

  نقل قول ها و شواهد دیگر را برای حمایت از نظرات خود انتخاب کنید. احتمالاً با اطلاعاتی روبرو خواهید شد که به طور خلاصه از آنچه شما می گویید پشتیبانی می کند. این ممکن است شامل اظهاراتی باشد که شخصی گفته است، یا جمله ای در مقاله دیگری که به ویژه مرتبط است. مهمترین و توصیفی ترین قسمت را برای استفاده در قطعه خود انتخاب کنید. این نقل قول ها را به طرح کلی خود اضافه کنید.

  • مطمئن شوید که نقل قول خود را به طور کامل نسبت می دهید و از علامت نقل قول در مورد هر چیزی که خودتان ننوشته اید استفاده کنید. برای مثال، ممکن است بنویسید: سخنگوی برند لبنی Milktoast می گوید: “شیر ما برچسب ارگانیک دارد زیرا گاوهای ما فقط با علف ارگانیک تغذیه می شوند.”
  • در نقل قول ها زیاده روی نکنید. در مورد نقل قول هایی که استفاده می کنید انتخابی باشید. اگر از نقل قول های زیادی استفاده می کنید، خواننده شما ممکن است فکر کند که به جای اینکه مطالب خود را بیاورید، از آنها به عنوان پرکننده استفاده می کنید.
قسمت4

نوشتن مقاله شما

 1. Image titled Write Articles Step 16
  1

  مقدمه خود را بنویسید یک پاراگراف مقدماتی متقاعد کننده برای جذب خواننده شما بسیار مهم است. در چند جمله اول، خواننده ارزیابی خواهد کرد که آیا مقاله شما ارزش خواندن کامل را دارد یا خیر. راه های زیادی برای شروع مقاله وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • گفتن یک حکایت.
  • استفاده از نقل قول از موضوع مصاحبه
  • با یک آمار شروع کنید.
  • با حقایق مستقیم داستان شروع کنید.
 2. Image titled Write Articles Step 17
  2

  طرح کلی خود را دنبال کنید. شما مقاله خود را به صورت طرح کلی تهیه کرده اید، و این به شما کمک می کند تا روی نوشتن یک مقاله محکم و منسجم تمرکز کنید. طرح کلی همچنین می تواند به شما کمک کند تا نحوه اتصال جزئیات به یکدیگر را به خاطر بسپارید. همچنین به شما یادآوری می‌شود که چگونه نقل‌قول‌های خاصی از نکات خاصی پشتیبانی می‌کنند که می‌کنید.

  • با این حال انعطاف پذیر باشید. گاهی اوقات وقتی می نویسید، جریان به گونه ای معنا پیدا می کند که با طرح کلی شما متفاوت است. اگر به نظر می رسد که به نظر می رسد که به این ترتیب بهتر خوانده می شود، آماده تغییر جهت قطعه خود باشید.
 3. Image titled Write Articles Step 18
  3
  زمینه مناسب را ارائه دهید. تصور نکنید که خواننده شما به اندازه شما درباره موضوع شما می داند. در مورد انواع اطلاعات پس زمینه ای که خواننده شما برای درک موضوع به آن نیاز دارد فکر کنید. [5] بسته به نوع مقاله، ممکن است یک پاراگراف با اطلاعات پس زمینه قبل از ادامه شواهد پشتیبان خود ارائه دهید. یا، ممکن است این اطلاعات متنی را در سراسر مقاله خود ببافید.
 4. Image titled Write Articles Step 19
  4

  نمایش با توضیحات از زبانی شیوا و توصیفی استفاده کنید تا به خواننده تصویر خوبی از آنچه در مورد آن می نویسید ارائه دهید. افعال توصیفی و صفت های دقیق را با دقت انتخاب کنید.

  • به عنوان مثال، ممکن است در مورد مشکل خریدار مواد غذایی با برچسب های مواد غذایی ارگانیک بنویسید: “چارلی روی شیشه های کره بادام زمینی در قفسه تمرکز کرد. به نظر می رسید کلمات “ارگانیک” و “طبیعی” به او می پریدند. هر شیشه چیز متفاوتی می گفت. او احساس کرد که آنها بر سر او فریاد می زنند: “من را انتخاب کن!” ‘من را بخر!’ کلمات جلوی چشمانش شروع به شنا کردند.او بدون خرید چیزی از راهرو خارج شد.»
 5. Image titled Write Articles Step 20
  5

  شامل انتقال. هر ایده جداگانه را با انتقال پیوند دهید تا مقاله شما به عنوان یک قطعه منسجم خوانده شود. هر پاراگراف جدید را با انتقالی شروع کنید که آن را به پاراگراف قبلی مرتبط می کند.

  • به عنوان مثال، از کلمات یا عباراتی مانند “هرچند …”، “نکته مهم دیگر …” یا “باید به خاطر داشت که …” استفاده کنید.
 6. Image titled Write Articles Step 21
  6

  به سبک، ساختار و صدا توجه کنید. شما می خواهید با سبک، ساختار و صدایی بنویسید که برای نوع مقاله ای که می نویسید منطقی باشد. مخاطبان خود را ارزیابی کنید تا مشخص کنید بهترین روش برای ارائه اطلاعات خود به آنها چیست.

  • برای مثال، یک مقاله روزنامه باید اطلاعاتی را در قالب داستانی و زمانی ارائه کند. باید با زبانی در دسترس و ساده نوشته شود. یک مقاله دانشگاهی با زبان رسمی تری نوشته خواهد شد. یک مقاله چگونه ممکن است به زبان غیر رسمی تری نوشته شود.
  • هنگام نوشتن مقاله خود، در ابتدای هر پاراگراف از یک جمله قوی “لنگر انداختن” استفاده کنید تا خواننده خود را به جلو ببرید. علاوه بر این، طول جملات خود را، چه کوتاه و چه طولانی، تغییر دهید. اگر متوجه شدید که تمام جملات شما تقریباً به یک اندازه طول کلمه دارند، به احتمال زیاد خواننده شما به یک ریتم استاندارد “آرامش” می کند و به خواب می رود. جملاتی که به طور مداوم متلاطم و کوتاه هستند ممکن است به خواننده شما این تصور را القا کنند که به جای نوشتن یک نسخه تبلیغاتی هستید. یک مقاله سنجیده
 7. Image titled Write Articles Step 22
  7

  یک نتیجه گیری قانع کننده بنویسید. مقاله خود را با یک نتیجه گیری پویا کامل کنید. بسته به مقاله شما، این ممکن است نتیجه ای باشد که خواننده را توانمند کند. برای مثال، اگر در حال نوشتن یک مقاله نظری در مورد برچسب زدن مواد غذایی هستید، ممکن است به خوانندگان خود بگویید که چگونه می توانند درباره برچسب گذاری اطلاعات بیشتری کسب کنند.

  • اگر در مقدمه خود با یک حکایت یا آمار شروع کردید، در نتیجه گیری خود به این موضوع فکر کنید.
  • نتیجه‌گیری‌ها اغلب زمانی قوی‌تر می‌شوند که از یک مثال آخر، مختصر و ملموس استفاده کنند که خواننده را به بینش‌های جدید هدایت کند. نتیجه گیری باید «آینده نگر» باشد — خواننده را در جهتی راهنمایی کند که «تشنگی» او برای دانش قوی بماند.
 8. Image titled Write Articles Step 23
  8

  به اضافه کردن مواد تکمیلی فکر کنید. می توانید با گنجاندن تصاویر گرافیکی یا سایر مطالب تکمیلی به خواننده خود کمک کنید تا موضوع شما را واضح تر درک کند.

  • برای مثال، می‌توانید عکس‌ها، نمودارها یا اینفوگرافیک‌ها را برای نشان دادن برخی از نکات خود اضافه کنید.
  • شما همچنین می توانید یک نکته اصلی را بیشتر با یک کادر از نوع نوار کناری برجسته یا توسعه دهید. این یک نوشته اضافی است که عمیق تر به یک جنبه از موضوع می پردازد. برای مثال، اگر در مورد جشنواره فیلم شهر خود می نویسید، ممکن است یک نوشته در نوار کناری قرار دهید که یکی از فیلم ها را برجسته می کند. این نوع نوشته‌ها معمولاً کوتاه هستند (50-75 کلمه، بسته به منبع انتشار).
  • به یاد داشته باشید، این مواد مکمل هستند. این بدان معناست که مقاله شما باید به تنهایی باقی بماند. نوشته شما باید بدون کمک نمودار، عکس یا سایر گرافیک ها قابل درک، واضح و متمرکز باشد.
قسمت5

نهایی کردن کار شما

 1. Image titled Write Articles Step 24
  1

  کار خود را ویرایش کنید برای ویرایش و اصلاح مقاله خود کمی زمان بگذارید. اگر زمان اجازه داد، یک یا دو روز قبل از ویرایش صبر کنید. این باعث می شود تا شما از مقاله خود فاصله بگیرید. سپس می توانید مقاله خود را با چشمانی تازه مشاهده کنید.

  • به استدلال یا نکته اصلی که می‌خواهید بیان کنید، با دقت نگاه کنید. آیا همه چیز در مقاله شما در خدمت این بحث اصلی است؟ آیا پاراگراف نامرتبط دارید؟ اگر چنین است، این پاراگراف باید حذف شود یا دوباره قالب بندی شود تا استدلال اصلی را پشتیبانی کند.
  • هرگونه اطلاعات متناقض در مقاله را حذف کنید یا به تناقضات بپردازید و نشان دهید که چگونه اطلاعات متناقض به خوانندگان مربوط است.
  • در صورت لزوم بخش ها یا کل مورد را بازنویسی کنید. ویرایش هایی مانند این برای همه انواع مقاله ها رایج است، بنابراین احساس نکنید که شکست خورده اید یا ناتوان هستید.
 2. Image titled Write Articles Step 25
  2

  برای اشتباهات گرامری شانه کنید. حتی زمانی که مقاله ای به خوبی نوشته شده باشد، اگر اشتباهات گرامری یا املایی داشته باشد چندان جدی گرفته نمی شود. با تمیز کردن گرامر خود مطمئن شوید که نوشته شما قوی است.

  • چاپ یک نسخه چاپی از مقاله مفید است. با قلم یا مداد از آن عبور کنید تا اشتباهات را تشخیص دهید. سپس برگردید و این اشتباهات را در رایانه اصلاح کنید.
 3. Image titled Write Articles Step 26
  3

  مقاله خود را با صدای بلند برای خودتان بخوانید. به لحن، ریتم، طول جمله، انسجام، اشتباهات گرامری یا محتوایی و استدلال(های) قانع کننده گوش دهید. نوشته خود را به عنوان یک قطعه موسیقی، یک تجربه شنیداری در نظر بگیرید و از گوش خود برای ارزیابی کیفیت، نقاط قوت و ضعف استفاده کنید.

  • رایج است که بتوانید اشتباهات خود را در گرامر یا نوشتن در حین خواندن با صدای بلند نیز شناسایی کنید. این می تواند بازخوردی را که ممکن است از شخص دیگری دریافت کنید کاهش دهد.
 4. Image titled Write Articles Step 27
  4

  از شخص دیگری بخواهید مقاله شما را بخواند. سعی کنید مقاله را به یک دوست، معلم یا فرد مورد اعتماد دیگران نشان دهید تا آن را بخواند. آیا این شخص نکاتی را که می‌خواهید بیان کنید را درک می‌کند؟ آیا او از منطق شما پیروی می کند؟

  • این شخص همچنین ممکن است اشتباهات و ناهماهنگی هایی را که شما نادیده گرفته اید، متوجه شود.
 5. Image titled Write Articles Step 28
  5

  یک تیتر بنویسید. به مقاله خود تیتر مناسب بدهید. تیتر کوتاه و دقیق است، در صورت استفاده از بیش از 10 کلمه یا 50 کاراکتر. [6]تیتر باید اکشن محور باشد و دلیل اهمیت داستان را بیان کند. باید خوانندگان را جذب کند و آنها را به مقاله بکشاند. [7]

  • اگر می خواهید اطلاعات کمی بیشتر منتقل کنید، یک عنوان فرعی بنویسید. این یک جمله ثانویه است که بر اساس تیتر است.

پرسش و پاسخ جامعه

 • سوال
  چگونه نوشتن مقاله را شروع کنم؟
  فهرستی از موضوعات بالقوه ای که می خواهید درباره آنها بنویسید طوفان فکری کنید و آن را به یک موضوع محدود کنید.
 • سوال
  آیا می توان از کلماتی مانند “شما” در مقالات استفاده کرد؟
  آره. با این حال، مقالاتی وجود دارند که ممکن است حرفه ای تر باشند. در این صورت استفاده از نفر دوم مناسب نخواهد بود.
 • سوال
  یک مقاله باید چند جمله داشته باشد؟
  بستگی به نوع مقاله ای دارد که می نویسید. ویژگی‌های جلد مجله معمولاً حدود 3000 کلمه است، اما قطعات کوتاه‌تر می‌توانند فقط یک یا دو پاراگراف باشند.
 • سوال
  چگونه مقاله ای در مورد اینترنت و روزنامه نگاری شروع کنم؟
  آنها موضوعات گسترده ای هستند. قبل از شروع نوشتن مقاله، باید دامنه موضوع یا عمق تمرکز خود را روشن کنید. یک موضوع گسترده (مانند “روزنامه نگاری”) ابتدا نیاز به محدود کردن دارد. اکثر مقالات بیش از حد طولانی نخواهند بود، بنابراین یک موضوع گسترده نیاز به تمرکز بسیار سطحی (یعنی فقط یک نمای کلی از نکات اصلی یا تقسیمات موضوع) دارد تا با طول مقاله مطابقت داشته باشد. اگر می خواهید عمیق بنویسید، به موضوع بسیار محدودتری نیاز دارید. با این حال، می توانید مقاله خود را با توضیح تاریخچه موضوع خود یا هر بحث فعلی در مورد آن شروع کنید.
 • سوال
  آیا لازم است در مقاله خود صلوات را درج کنم؟
  نه، شما هیچ نوع سلامی را به مقاله اضافه نمی کنید.
 • سوال
  چگونه در رابطه با مسائل ارزی مقاله بنویسم؟
  موضوع خود را محدود کنید برای انجام این کار، به طور کلی در مورد موضوع مطالعه کنید و با افراد آگاه در مورد آن صحبت کنید. زاویه خاصی را پیدا کنید که شما را مجذوب خود کند و تحقیقات خود را در آن جهت متمرکز کنید. وقتی اطلاعات کافی برای نوشتن دارید، این مقاله WikiHow را به آرامی بخوانید و در هر مرحله کار کنید/بنویسید.
 • سوال
  آیا می توانم در مورد هر موضوعی مقاله بنویسم؟
  آره. با این حال، بسته به محل ارسال یا ارسال مقاله، ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد. اگر می‌خواهید مقاله‌ای در wikiHow پست کنید، لطفاً از دستورالعمل‌های NFD ما پیروی کنید. بنابراین چیزهایی مانند «چگونه کوکائین درست کنیم»، «چگونه رابطه جنسی داشته باشیم»، «چگونه مردم را قلدری کنیم»، «چگونه از ترامپ متنفر باشیم» و غیره ننویسید.
 • سوال
  آیا می توانم از اصطلاحات در مقاله خود استفاده کنم؟
  بله، اما بهتر است در صورت امکان از آنها اجتناب کنید تا مقاله شما برای افراد بیشتری قابل درک باشد.
 • سوال
  آیا پیشنهادی در مورد چگونگی شروع مقاله ای در مورد تهدید فرقه گرایی در موسسات عالی دارید؟
  اگر در حال نوشتن مقاله ای در مورد یک تهدید واقعی یا تصور شده هستید، به خصوص تهدیدی که شناخته شده یا به طور گسترده شناخته نشده است، با یک حکایت شخصی واقعی شروع کنید. نشان دهید که چگونه شخصی توسط تهدید آسیب دیده است (یا ممکن است آسیب ببیند). سپس به سراغ بحث نظری تر بروید، اصطلاحات خود را تعریف کنید، استدلال خود را محدود و روشن کنید. برای نشان دادن اهمیت تهدید یا چگونگی اجتناب از آن یا حذف آن، به حکایت آخر مراجعه کنید.
 • سوال
  مقالات چگونه مفید هستند؟
  از مقالات برای اطلاع رسانی (یا اطلاع رسانی نادرست) مردم در مورد موضوعات مختلف استفاده می شود. مردم اغلب مطالبی را که در روزنامه ها، مجلات، مجلات، نشریات آنلاین و غیره خوانده می شوند به عنوان دلیل یا منطق پشت اعمال خود ذکر می کنند. اهمیت مقالات را نمی توان بیش از حد مورد تأکید قرار داد، زیرا آنها یکی از مرتبط ترین ابزارهایی هستند که برای آموزش، انتقال ایدئولوژی ها، ارائه نظرات و به اشتراک گذاری دانش در بین عموم مردم استفاده می شود.

نکات

 • مطمئن شوید که زمان زیادی برای نوشتن مقاله به خود اختصاص می دهید. اگر این کار را نکنید، در آخرین لحظه عجله خواهید کرد تا چیزی بسازید که نماینده آنچه واقعاً می توانید انجام دهید نیست.

 • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از ابزارها و پایگاه های تحقیقاتی اولیه، به وب سایت گزارشگران و ویراستاران تحقیقی مراجعه کنید یا یک نسخه از کتاب راهنمای گزارشگر تحقیقی: راهنمای اسناد، پایگاه های داده و تکنیک ها، ویرایش پنجم دریافت کنید. نویسندگان: برانت هیوستون و گزارشگران تحقیقی و ویراستاران شرکت (نیویورک: بدفورد/سنت مارتین 2009).

 • مشخص کنید که آیا واقعاً به نوشتن علاقه دارید یا خیر. سعی کنید 2 پاراگراف را با خلاقیت بیشتر بنویسید.

 • هنگام نوشتن مقاله، از قرار دادن اطلاعاتی که باعث طولانی شدن مقاله می شود خودداری کنید. اگر مقاله طولانی باشد، باعث بی حوصلگی می شود و خواننده را درگیر نمی کند. بنابراین سعی کنید ایده های خود را ساده اما همزمان بپیچانید تا مخاطب هدف خود را درگیر کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =