چگونه مقدمه مقاله را بنویسیم؟

گرچه مقدمه ای بر هر نوشته ای غالباً با شروع همراه است ، اما این در مورد مقدمه ای برای یک مقاله تحقیقاتی نیست. در اینجا می توانید راهنمای چگونگی نوشتن مقدمه بر روی یک مقاله تحقیقاتی ، که موضوعی را به خواننده ارائه می دهد ، پیدا کنید. در حالی که مقدمه ای برای یک مقاله تحقیقاتی ایجاد می کنید ، دانشجویان غالباً در قوام افکار خود گم می شوند. اما با پیروی از ساختار و قوانین ساده ، با نوشتن موفق خواهید شد ، با این وجود همیشه می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل از شرکت مقاله نویسی کمک بگیرید.

آموزش و پرورش در ایالات متحده آمریکا

مقدمه مقاله پژوهشی چیست؟

مقدمه قسمت اولیه یک مقاله تحقیقاتی و بخشی است که خواننده احتمالاً ابتدا آن را می خواند (حداقل در هنگام تمرکز عمیق و خواندن جزئیات مقاله شما). از این رو ، تعاریف ، مفاهیم و برخی اطلاعات مهم دیگر که برای درک مقاله مورد نیاز است در اینجا ارائه شده / ذکر شده است.

هر مقاله تحقیقاتی به زمینه نیاز دارد تا خوانندگان بتوانند دلیل ایجاد آن را بدانند. این دقیقاً همان چیزی است که شما می توانید در مقدمه مقاله تحقیق خود انجام دهید. البته ، این می تواند به این معنی باشد که مقدمه شما سخت ترین قسمت مقاله برای نوشتن است. بنابراین ، ضروری است که وقت خود را صرف کنید و مطمئن شوید که آن را درست انجام داده اید.

مقدمه نوشتن قصد دارد منطق شما را بیان کند ، یعنی همان چیزی که یک تحقیق بر اساس آن انجام خواهد شد. خوانندگان شما می توانند از همان ابتدا بگویند که قرار است در مورد چه چیزی بخوانند و حتی آیا مورد علاقه آنها است.

مهم این است که شما ابتدای مقاله تحقیق خود را جالب کرده و از خط اول با خوانندگان خود درگیر شوید. با این کار اطمینان حاصل می شود که افراد به مطالعه تحقیق و یادگیری در مورد آنچه شما کشف کرده اید ادامه دهند. علاوه بر این ، شما باید فرضیه و راهی را که فکر می کنید نتیجه کار شما به پایان می رسد بیان کنید. بسیار مهم است که شما همیشه مقدمه ای در مقاله خود داشته باشید.

نوشتن مقدمه ای بر یک مقاله تحقیقاتی – چه مواردی را باید شامل شود

بنابراین ، چه چیزی باید در مقدمه خود بگنجانید؟ ما در زیر لیستی به شما می دهیم تا بتوانید یک خلاصه مقدمه مقاله تحقیقاتی تهیه کنید و هنگام نوشتن می توانید این را دنبال کنید.

 • موضوع خود را معرفی کنید.
 • مقداری زمینه و زمینه ایجاد کنید.
 • در مورد تحقیقاتی که قصد انجام آن را دارید به خواننده خود بگویید.
 • منطق خود را بیان کنید.
 • توضیح دهید که چرا تحقیق شما مهم است.
 • فرضیه خود را بیان کنید.

بخشهای معرفی در تحقیق چیست؟

معرفی یک مقاله تحقیقاتی ممکن است شامل چند قسمت / عنصر دیگر مانند هدف اصلی (اهداف) و اهداف تحقیق باشد ، یک خلاصه مختصر اما آموزنده از محتوای زیر ، توضیح داده شده ، تعاریف مفهوم ، تاریخچه مختصری از تحقیق در مورد موضوع ، اکتشافات مربوط به اخیر و غیره).

با اعلام موضوع شروع کنید

موضوع اساساً اساس هر نوشتاری است که تهیه می کنید. با توجه به اینکه ، از چه زاویه ای به موضوع خود نگاه می کنید ، جنبه های مختلف را منعکس می کند. بهتر است با طرح موضوع خود شروع کنید. در مورد چگونگی شروع مقدمه مقاله تحقیق هیچ رازی وجود ندارد: شما فقط باید موضوع خود را بیان کنید و برخی از مطالب مرتبط با موضوع را اضافه کنید که شما را بسیار آزار می دهد. این یک استراتژی کامل برای ایجاد فریب در خواننده است.

توصیه می شود ابتدا با اطلاعات کلی شروع کنید و سپس به برخی از جنبه های خاص محدود شوید. سعی کنید در ابتدا به وضعیت امور عمیق نشوید ، اما دیدگاه خود را در مورد موضوع توضیح دهید. اگر می خواهید از عبارات دشوار در قسمت اصلی مقاله استفاده کنید ، آنها را برای هر خواننده روشن کنید و به ارتباط آنها با موضوع خود اشاره کنید.

ادبیات را مرور کنید

در حال ایجاد یک بیانیه در متن اصلی ، برای مراجعه به منابع ادبی نیاز خواهید داشت. اگرچه ایده شما می تواند کمی ذهنی به نظر برسد ، اما اگر آن را با استنادات استخراج شده از آثار دانشمندان ، نویسندگان یا فلاسفه مشهور حفظ کنید ، حرف خود را اثبات خواهید کرد. از دانشمندان زمان مدرن که به شدت نگران مسئله یا نظریه شما هستند ، غافل نشوید. در مقدمه باید به طور خلاصه بیان شود که ادبیات در مورد چه چیزهایی خواهد بود.

 

استرس در منطق

منطق عنصر اصلی آغاز شما است. وقتی موضوع را بیان کردید ، وقت آن است که اثبات کنید بسیار مناسب است و جای تامل دارد. منطق به عنوان شاخص هر دو عمل می کند – اهمیت مقاله و نگرش شما نسبت به موضوع. منطق باید منطقی و دقیق باشد تا اهمیت تحقیق شما را به خواننده نشان دهد.

پایان نامه خود را بیان کنید

بیانیه پایان نامه ، بخش قطعی مقدمه مقاله تحقیق یا خلاصه تحقیق و انتقال به تحقیق واقعی است. این جمله از تمام مواردی که قبلاً نوشته اید پشتیبانی می کند و تمام ایده های شما را در یک گفتار منطقی و مختصر جمع می کند. اگر موضوع شما بیش از حد پیچیده است ، باید بیانیه پایان نامه را با آن قابل فهم کنید. پایان نامه همان مقاله ای است که در مقاله شما کامل می شود ، به همین دلیل مقدمه ای که در آن یک پایان نامه بیان می شود ، لحن کل مقاله را تعیین می کند.

پایان نامه شما باید:

 • اطلاعات کلی در مورد موضوع ارائه دهید
 • جذاب و دقیق باشید
 • اهمیت مسئله مطرح شده را منعکس کنید

 

با طرح کلی نتیجه گیری کنید

وقتی همه کارهای مهم انجام شد ، نوبت به طرح کلی ساختار مقاله تحقیق می رسد. هر مربی در مقدمه نیاز به یک مرور کلی مقاله ندارد ، اما گاهی اوقات از دانش آموزان خواسته می شود که جنبه های کمی از تحقیقات آینده خود را تحت فشار قرار دهند. این در مورد به تصویر کشیدن دقیق هر قسمت از کار شما نیست. طرح کلی یک پاراگراف کوتاه است که شامل 3 یا 4 جمله است و نشان دهنده برنامه شما از کل مقاله است. همچنین می توانید به دنبال برخی از نمونه مقالات مقالاتی باشید تا برخی ایده ها را بدست آورید.

مشاهده نمونه ای از مقدمه در مقاله پژوهشی

گاهی اوقات ، برای درک بهتر آن ، بهتر است مثالی از مقدمه را در یک مقاله تحقیقاتی مشاهده کنید. نمونه ما را که ایجاد کرده ایم بررسی کنید:

آیا می دانید در حال حاضر بیش از 2.3 میلیون آمریکایی به جرایم خود زندانی شده اند؟ در حالی که اعتقاد عمومی بر این است که زندان باید مجازات جرم باشد ، اما آمار نشان می دهد که پس از آزادی 77 درصد زندانیان دوباره جرم خواهند کرد. این نشان می دهد که زندان برای کاهش تکرار جرم کار نمی کند. هدف مقاله من این است که نشان دهد زندان به عنوان راهی برای پیشگیری از جرم عمل نمی کند و باید گزینه های دیگری مانند عدالت ترمیمی و سایر مجازات های جامعه در نظر گرفته شود.

نکات نوشتن برای دانش آموزانی که می خواهند همه چیز را در مورد مقدمه بدانند

بنابراین ، چگونه می توان برای یک مقاله تحقیقاتی مقدمه نوشت؟

 • مفاهیم را تعریف و توضیح دهید

آیا نوشتن شامل مفاهیمی است که درک آنها برای خواننده عادی پیچیده است؟ اگر پاسخ این س yesال مثبت است ، این بدان معنی است که باید در معرفی خود به بهترین شکل ممکن وقت بگذارید و آنها را توضیح دهید. این شامل هر اصطلاحات اصطلاحی یا اصطلاحاتی است که فکر می کنید دانستن آنها قبل از خواندن یافته ها و تحلیل هایتان مهم خواهد بود.

 • با یک نقل قول شروع کنید

شما می خواهید توجه خواننده خود را از همان ابتدا جلب کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را به طور مثر انجام دهید ، به این فکر کنید که نقل قولی را که قلب موضوع را به خود اختصاص می دهد ، قرار دهید. این امر به ویژه اگر مقاله شما برای موضوعات اجتماعی ، مانند انگلیسی ، تاریخ و علوم انسانی باشد ، درست خواهد بود. این به شما کمک می کند تا تصویری در ذهن خواننده ایجاد کنید و آنها وقتی این اثر شما را می خوانند این مورد را به خاطر می سپارند. بسته به موضوع مقاله شما ، این نیز می تواند آماری چشمگیر داشته باشد.

 • ساختار خود را برقرار کنید

خوانندگان باید نه تنها بدانند که چرا شما یک موضوع تحقیقاتی خاص را انجام می دهید ، بلکه همچنین می خواهید بدانید که چگونه این کار را انجام می دهید. این بدان معنی است که مقدمه شما باید ساختاری را که در مقاله شما دنبال خواهد شد ، مشخص کند. این به خواننده اجازه می دهد تا به راحتی بین قسمتهای مختلف حرکت کند و مطمئن شود که همه اینها منطقی است. همه مقالات باید به گونه ای تنظیم شوند که اطمینان حاصل کنند که خواننده از همه آنچه در جریان است می فهمد و یافته های شما را با ارزش می کند.


چگونه مقدمه خوبی بنویسید؟

نوشتن یک مقدمه خوب مستلزم تطبیق مناسب اطلاعات موجود در آن با بقیه مقاله است – این باید “نیاز” بقیه مقاله را “تأمین کند”. این باید خواننده را به راحتی در موضوع وارد کند و خواندن را آسان کند (بدون نیاز به کمک بیش از حد از منابع خارجی).

چگونه می توانید مقدمه ای برای یک مقاله تحقیقاتی بنویسید؟

در صورتی که ابتدا با مقدمه مشکل دارید ، یک توصیه کاملاً جهانی این است که آن را آخر بنویسید (جدا از پایان نامه ، اهداف و اهداف). بنابراین ، پس از نوشتن بخشهای دیگر (که ساختار واضح تر / سفت و سخت تری دارند) ، می توانید هم در مورد نوع محتوایی که با بقیه مقاله شما مطابقت بیشتری دارد تصمیم بگیرید ، بلکه در مورد تعداد کلماتی که می توانید به این بخش اختصاص دهید ، تصمیم بگیرید. .


به کمک دیگری نیاز دارید؟

همانطور که می بینید ، نوشتن مقالات مقدماتی نوشتن مقالات مقدماتی چالش برانگیز نیست. اما گاهی اوقات حتی باهوش ترین دانشجویان در انتخاب یک موضوع رقابتی و ساختن یک پایان نامه جامع شکست می خورند. حتی اگر موضوع خود را مهم بدانید ، می تواند برای استاد شما سوال برانگیز باشد. چگونه می توان مقدمه ای برای مقاله پژوهشی نوشت و آن را بی عیب و نقص کرد؟

ما به شما کمک حرفه ای نویسندگانی می کنیم که پر از ایده های جدید هستند تا آنها را در مقاله خود منعکس کنید! با مرور ” چگونگی نوشتن مقدمه مقاله تحقیق ” و تلاش برای نوشتن مقاله به تنهایی ممکن است آن ساعتهای ارزشمند وقت خود را از دست بدهید. با درخواست کمک از ما می توانید نگرانی های مداوم خود را برطرف کنید. آیا می توانید مقالات پژوهشی من را بنویسید ؟ بله ما میتوانیم! با ارائه تنها مطالب درجه یک ، ما به بسیاری از دانش آموزان کمک می کنیم تا نتیجه مطلوب را بدست آورند و عملکرد علمی خود را بهبود بخشند. نویسندگان ما سرقت ادبی را تحمل نمی کنند – متخصصان واقعی نوشته های خود را از ابتدا خلق می کنند. ما معتقدیم که پیچیده ترین کار نیز ساده ترین راه حل و نویسندگان مقاله ما را داردهمیشه می تواند آن را پیدا کند اگر شک دارید ، سفارش خود را ثبت کنید و اطمینان حاصل کنید که کلمات خالی را دهان نمی گذاریم!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =