چگونه به راحتی چکیده مقاله  بنویسیم

نوع چکیده مورد نیاز را تعیین کنید

اگرچه این نوشتار یک طرح کلی ساده و مختصر از کارهای شما است. می تواند دو نوع باشد. اینها توصیفی و آموزنده است. اگر مربی شما به نوع خاصی نیاز داشته باشد ، شروع به کار برای شما راحت تر خواهد بود. اما اگر قرار است خودتان آن را تعیین کنید ، باید هر دو نوع را در نظر بگیرید و با یکی از مناسب ترین ها اقامت کنید.

اگر برای توضیحات مراجعه کنید نوع توصیفی بهترین گزینه برای شماست. با نوشتن یک طرح کلی توصیفی ، باید هدف ، هدف و روش تحقیق خود را برای خوانندگان روشن کنید. از جزئیات نتایج و نتیجه گیری اجتناب کنید – این موارد نباید در خلاصه توصیفی ذکر شود.

از طرف دیگر ، نوع اطلاعاتی شما را ملزم می کند که نتایج تحقیق و استرس در مورد افکار مهمی را که هنگام تهیه مقاله ایجاد کرده اید ، مرور کنید. خلاصه اطلاعاتی طولانی تر از خلاصه توصیفی است و باید شامل چند پاراگراف باشد.

 

چه مواردی را باید در چکیده بگنجانید؟

هنگامی که در مورد نوع تصمیم گرفتید ، وقت آن است که بدانید چه عناصری برای گنجاندن در خلاصه شما ضروری است.

  • هدف این را باید در هر مقاله دانشگاهی که می نویسید ذکر کنید. برای تعریف هدف ، باید به برخی س questionsالات پاسخ دهید. چرا این موضوع را انتخاب کردید؟ تحقیقات شما چگونه می تواند به خواننده کمک کند؟ چرا این بررسی مبحث برای شما و افراد دیگر مهم است؟
    با ارائه پاسخ به این سالات می توانید هدف کاملی از نوشتن ایجاد کنید تا اهداف و آرزوهای اصلی خواننده خود را توضیح دهید.
  • موضوع. مشکلی که تصمیم گرفتید بررسی کنید در مقاله تحقیقاتی شما مرکز توجه است. بنابراین ، باید در چکیده مقاله شما تأکید شود. شما باید نشان دهید که این مسئله چقدر برای شما مهم است و چرا یافتن یک راه حل مناسب ضروری است.
  • مواد و روش ها. بسیاری از دانشجویان با روش ها اشتباه می گیرند ، اما اگر به طور کامل روی تحقیق خود کار کنید ، تعیین آنها دشوار نیست. روش ها به سادگی راه هایی است که شما در حال توسعه / یافتن راه حل برای این مشکل هستید. شاید منابع زیادی را مشاهده می کردید؟ یا با انجام مصاحبه و پرسشنامه اطلاعات را جمع می کردید؟ هر قدم شما در جهت فاش کردن برخی اطلاعات باید در روش ها منعکس شود. اما این بدان معنا نیست که شما باید چند پاراگراف را به تصویربرداری روش ها اختصاص دهید. سه روش اصلی را که بیشترین استفاده را داشته اند انتخاب کنید و آنها را به وضوح برای خوانندگان توصیف کنید.
  • نتایج. توجه داشته باشید که نتایج را فقط باید در صورت نوشتن نوع آموزنده بنویسید. نتایج ، نکات یا افکاری هستند که در روند کار خود ایجاد کرده اید. در حالی که مقاله تحقیقاتی شما باید حاوی شرح مفصلی از نتایج باشد ، باید به طور خلاصه به طور خلاصه توضیح داده شود. بر یافته های اساسی تأیید کنید که نظر اولیه شما را اثبات می کند و راه حل های ممکن را برای مشکل بیان شده ارائه می دهد.
  • نتیجه گیری در پایان ، شما باید بر روی مقاله نتیجه گیری برای مقاله تحقیقاتی که اهمیت نوشتن شما را اثبات می کند ، تأکید  کنید. می توانید برخی از یافته های مهم را مطرح کرده و موضوعات تحقیق را مجدداً بیان کنید. همچنین ، اضافه کنید که چگونه نتایجی که به دست آوردید می تواند شرایط را تغییر دهد و به دانشمندان کمک کند تا در بررسی موضوع بحث کنند.

 

قالب بندی چکیده

صرف نظر از نیازهای مربی ، کلیه وظایف دانشگاهی که تهیه می کنید باید با  راهنمای قالب مقاله تحقیق ما به درستی قالب بندی شوند . قانون اصلی را فراموش نکنید: خلاصه مقاله شما باید حتی برای شخصی که تحقیقات شما را مطالعه نکرده باشد ، روشن باشد. برای اطمینان از این موضوع ، خلاصه ای از اختصارات ، کلمات اختصاری یا اصطلاحات پیچیده وارد نکنید.

هدف از نوشتن چکیده ، ترسیم نکات کلی است ، نه کاوش در توضیحات و توضیحات طولانی. شما نیازی به اضافه کردن هیچ جدول ، نمودار و نمودار ندارید – آنها باعث تحریک درک متن شما می شوند. اگر در مقاله خود به جداول نیاز دارید ، بهتر است آنها را در قسمت تحقیق قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که چکیده مقاله شما با موضوع مرتبط است. بررسی کنید آیا از برخی عبارات کلیدی که عناصر اصلی موضوع شما هستند استفاده کرده اید یا خیر. برای از بین بردن کوچکترین اشتباهات ، در متن کامل تجدید نظر کنید.

آخرین و مهمترین مورد ، از کسی بخواهید آنچه را که با صدای بلند نوشته اید بخواند و به صدای متن گوش دهد ، همچنین می توانید از یک کمک حرفه ای بخواهید. شما این فرصت را خواهید داشت که از دیدگاه دیگری به نوشتن خود نگاه کنید و نظر شخص بی طرف را بشنوید.

نتیجه موفقیت آمیز خود را تضمین کنید

اگر بعد از خواندن تمام توصیه ها ، هنوز فکر می کنید که برای شروع نوشتن از اعتماد به نفس و مهارت کافی برخوردار نیستید ، یک راه حل برای شما وجود دارد. با تشکر از خدمات نوشتن دانشگاهی ما ، دانش آموزان می توانند آهی راحت برداشته و نگرانی ها را فراموش کنند. چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

ما راهنمای کاغذ درجه یک ارائه می دهیم و آن را مستقیماً به مشتری می رسانیم. با تکمیل هزاران سفارش ، با الزامات معمولی کالج و راهنماهای سبک آشنا می شویم. نه تنها می توانیم مثالهای مجزا برای شما بیاوریم ، بلکه می توانیم با نوشتن یکی از ابتدا به شما کمک کنیم.

با تلاش برای جمع آوری ایده ها برای تکلیف برنامه ریزی شده بعدی ، نمیتوانید نمره خوب خود را تضمین کنید. اما کاغذ خود را به کسی بسپارید که می داند چگونه آن را به درستی آماده کند ، می توانید به موفقیت نزدیک شوید. با تهیه خلاصه مقالات پژوهشی سفارشی برای سالها ، ما آرزوی هر دانش آموز برای تبدیل میانگین نوشتن به مقاله برنده را درک و پیش بینی می کنیم! سفارش خود را ثبت کنید و اطمینان حاصل کنید ، موسسه چشم انداز کار بزرگی انجام می دهد!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *